schiedamvlaardingen 4 i neersi. m Treinen Zuid moeten 'om9 voor spoortunnel 'Met carnaval uit je bol, dan heb je lol' Joekie Simak schrikt zelf van gezicht van afgesloofd vrouwtje 1 Deelraad houdt vast aan parkeertarieven m Volleyballers Rijnmond 2 geven goede voorbeeld NOAD mist Roy Boedhram wv ws Storing Sloop Advies genegeerd PPSC en Collé: Zwarte Schaap MAASSLUIS VTM Commissie VLAARDINGEN Commissie RPF Carnaval PvdA SCHIEDAM Goeman Borgesius Pannebier HET VRIJE VOLK MAANDAG 8 FEBRUARI 1988 kortaf ,<sV Xa rnmmm jWi' v-vf/xv.- V V T 4C- SS -. •■A i"?--' -«5.' Wandelsportvereniging VTM te Maassluis heeft haar contribu tie met 25 cent per maand ver- hoogd. De verhoging is be- stemd voor de Dick van Rijn- stichting (Sport Gehandicapten Nederland) te Hilversum. Het gild zal eenmaal per jaar wor den overgemaakt. Een voor schot is al o'nderweg. De1 vergadering van de raads commissie voor personeel, or- ganisatie en voorlichting te Maassluis op maandag 8 fe bruari gaat niet door wegens het ontbreken van voldoende - agendapunten. De raadscommissie voor volks gezondheid te Vlaardingen ver gadert niet op 10 februari we gens het ontbreken van vol doende agendapunten. Tijdens de proefuitzendingen van Nederland 3 kan Duitsland 2 in Vlaardingen worden ge- stoord. Dit komt omdat beide zenders op dezelfde frequentie uitzenden. Nederland 3 wordt via Goes aangestraald, Duits land—2 via ontvangststations in Zuid-Nederland. De CAI-ex- pioitanten ih Zuid-Nederland zijn thans met de PTT in on derhandeling over het aanvoe ren van Duitsland 2 via straal zenders om dit probleem op de lossen. De Kiesvereniging van de RPF-Vlaardingen houdt op 8 februari een openbare leden vergadering. Aan de hand van een film en ander materiaal houdt mevrouw N. Eigenraam een inleiding over de medische hulpverlening in Israël. Aan vang 20.30 uur in de Prof. van Houteschool, Ph. de Goede- straat 162, Vlaardingen. De Vlaardingse carnavalsver eniging De Leutloggers gaat óp zaterdagmiddag 13 februari de stadssleutel ophalen bij burge meester A. A..J. M. van Lier. Tot en met dinsdag 16 februari wordt er feest gevierd. De gro te carnavalsavond met de be- -1; kendmaking van het Zwarte en Witte Schaap is op zaterdag 13 februari in zaal Triangel. Het programma van de vereniging omvat verder bezoeken aan verzorgingstehuis De Meerpaal en verpleegtehuis Het Zonne- - huis. De Partij van-de Arbeid, afde ling Vlaardingen houdt op van- avond een ledenvergadering. PvdA Tweede-Kamerlid Leny van Rijn-Veliekoop houdt dan een inleiding over het beleid .van de PvdA op het gebied van bodemverontreiniging en de milieuproblematiek in het alge meen. Aanvang 20 uur in zaal Concordia, Westhavenkade 28' (ingang Rijkestraat), Vlaardin gen. De werkgroep publiciteit en werving, die de openbare ba sisschool Goeman Borgesius 'uit het slop heeft gehaald', hield zaterdag een grootse dansavond voorouders van scholieren en buurtbewoners. Een vijfmansformatie, met zan geres, verzorgde de dansmu ziek op de feestavond. De groep speelde covers van the Birds, the Eagles, the Shadows en the Moody Blues. Het feest was gehouden in wijkcentrum De Erker. Ter gelegenheid van het berei ken van het hoogste punt van 40 premie koopwoningen aan de Vellevest in Schiedam wordt er woensdag 17 februari om 15.00 uur door de werkers, aannemer/bouwer Eurowonin gen uit Rotterdam en gemeen te, 'pannebier' gedronken. Wethouder ir C. Zijdeveld en mr N. L. M. Tilli,. directeur van Eurowoningen spreken na de offciële handeling in restaurant De Mouterij over het driehoeki ge huizenproject aan de.voet van molen De Drie Korenbloe men. ROTTERDAM Het treinver keer in Rotterdam-Zuid krijgt vanaf maart volgend jaar seri eus 'last' van de aanleg van de nieuwe spoortunnel onder de Maas. Dan wordt namelijk een speciaal aangelegde hulplijn in gebruik genomen en zal de kaartverkoop verhuizen naar een tijdelijk station Zuid. De aanleg van de tijdelijke spoor baan begint deze week. Het tijdelijke traject komt van de Nassaukade tot voorbij sta tion Zuid ten westen van het huidige spoorbaan te liggen. Het eerste deel van de spoor baan komt in de vorm van een viaduct. Daarmee wordt voor komen dat de rijbanen van de Roentgenstraat en Steven Hoogendijkstraat moeten wor den gekruist. Verder is er ook geen plaats voor taluds en stuit het slaan van damwanden op technische problemen. Over een lengte van 350 meter komen de rails op een zogehe ten Argexbaan te liggen: dat is een ondergrond van kleikorrels tussen twee damwanden. De rest van het traject (tot voorbij het station Zuid) wordt op een aarden baan aangelegd. Het huidige station Zuid moet het veld ruimen. Een aannemer is op 1 februari begonnen met het slopen van het gebouw. Plaatsbewijzen zijn voorlopig in een tijdelijk kantoortje te koop. Tezijnertijd wordt driehonderd meter ten noorden van station Zuid een nieuw en permanent station gebouwd. Het nieuwe station krijgt vier sporen. De aanleg van de hulplijn zal voor een belangrijk deel in de nachtelijke uren geschieden. De tijdelijke rails komen name lijk vlak naast de bestaande te liggen. Het spoorverkeer zou moeten worden stilgelegd om het werk te kunnen uitvoeren. Vandaag is de aannemer be gonnen met het in de grond 'trillen' van de damwanden voor de Argexbaan. De wan den zijn twaalf meter lang en gaan aan beide klanten van het spoor acht meter de grond in. Tussen de wanden in wordt twee meter grond weggegra- ven. De sleuf wordt opgevuld met de kleikorrels waarna de rails erop worden gelegd. Kunststof folie moet voorko men dat de korrels in contact komen met het grondwater. De kleikorrels, die ook wel worden gebruikt in plantenbakken, hebben eenzelfde draagkracht als zand, maar zijn veel lichter. In het Informatiecentrum Spoortunnel is een maquette te zien van het toekomstige station Zuid. Het centrum is gevestigd onder de paalwonin gen aan de Kolk 50. HOEK VAN HOLLAND Een meerderheid van de Hoekse deelgemeenteraad voelt er niets voor om het parkeèrtarief voor het Hoekse Recreatieoord gefaseerd in te voeren. Met acht stemmen voor en vier te gen is besloten om aan burge meester en wethouders van Rotterdam te adviseren om met ingang van 1988 een par keertarief van 114,75 te laten gelden. De meerderheid van de deel gemeenteraad negeerde daar mee het advies van de Advies commissie Recreatieoord, dat was overgenomen door het da gelijks bestuur van de deelge meenteraad. Daarin wordt voorgesteld om voor het eerste jaar te komen tot een tarief van 80,50. In 1988 zou dat ƒ97,50 moeten worden en pas in 1990 zou het volle tarief van 114,75 van toepassing zijn. Voor het eerste jaar zou dat een negatief verschil In de ex ploitatie betekenen van ruim 8700 gulden en voor het twee- de jaar nog eens 4400 guld,en. Pas in 1990 zou het eindbe drag van 16.000 gulden ge haald worden dat nodig is om de investeringen rendabel te maken. PvdA-fractielieder mevrouw T. Brabander voelde echter niets voor die gefaseerde invoering. Het feit dat aan de hand van de bezuinigingen twee keer achtereen honderdduizend gul den moet worden ingeleverd op de exploitatie van het Re creatieoord ten laste van het deelraadsbudget was voor haar voldoende aanleiding om voor te stellen het parkeerta rief in één keer op 114,75 te brengen. En uiteindelijk bleek de gehele raad het daarmee eens, zodat het voorstel van het dagelijks bestuur voor een gefaseerde Invoering werd ver worpen. Overigens is het laatste woord over deze zaak aan de ge meenteraad van Rotterdam. De bevoegdheid voor de tarief stelling is namelijk nog niet overgedragen aan de deelge meenteraad, hoewel diezelfde deelraad wel de bezuinigingen moet opbrengen. Antillianen smaakmakers bij Rietzeilers' carnavalsoptocht SCHIEDAM Schiedam lijkt zich langzaam maar ze ker tot een heuse earvavals- stad te ontwikkelen. Zo groot als in Rio de Janeiro zal het er nooit worden, maar de optocht was dit jaar in leder geval al lang genoeg om gedurende drie kwartier de ruiten van panden langs de routen bijna uit de sponningen te laten tril len. Het spektakel was zaterdag middag om één uur losgebar sten, toen Prins Frans H de sleutel van de stad kwam af halen bij burgemeester drs R. Scheeres. Tien dagen lang zal Prins Frans de Tweede het be wind voeren over Brandersgat, zoals Schiedam tijdens zijn heerschappij zal heten. De bur gervader had de sleutel nog niet overhandigd („Denkt u wel om de financiën van de stad?"), of hij moest er zelf aan geloven. Resoluut ontdeed de nieuwe heerser Scheeres van zijn ambtsketen, om hem vliegens vlug in een boerenkiel te hijsen en hem de erepenning van car navalsvereniging De Rietzei- Iers om te hangen. „Ziedaar de Grote Boer van Brandersgat," presenteerde Frans II de tijde lijk onttroonde burgemeester aan de verzamelde menigte op de Grote Markt En blaaskapel De Pullekes zette in: 'Zo'n goeie hebben we nog niet ge had'. Het is nog geen Rio de Janeiro, maar Schiedam lijkt aardig op weg om een camavalstraditie op te bouwen. De overmaatse sneeuwpoppen waren een vinding van de damesgroep De Bezemstelen. (Foto Rob Comelder) Terwijl'de Grote Boer op de tonen van de hoempa-muziek zijn eerste voorzichtige dans pasjes maakte en daarbij af en toe ook nog in zijn handen klapte, kwam de optocht in be weging. Voorafgegaan door een politiemotor, waarop clown Ricky dolle capriolen uithaalde, trok de bonte stoet langs het bordes van het Stad huis, waar Prins Frans II en zijn Raad van Elf positie had den gekozen, evenals de jury. Langer dan ooit was de car navalsfile die zich door het centrum slingerde: zo'n vijftig eenheden, met in totaal vijf honderd deelnemers. Onher kenbare personenauto's en vreemd beladen vrachtwa gens, met tussendoor het onge regeld voetvolk: monniken, varkens, ridders, beren, clowns, paarden en wat eigen lijk niet? Opmerkelijk was de bijdrage van de Openbare Nutsbedrij ven Schiedam, (ONS) de nuts bedrijven. Behalve voor bont opgetuigde veegwagens had den de nutsbedrijven voor de eerste keer in Schiedams car navalshistorie als gemeente lijk bedrijf de Schiedamse jeugdvereniging Eldos onder steund. Eldos maakte een enorme Chinese draak. De draak droeg het opschrift: 'Een schoon milieu, steek er de draak niet mee!'. Lering en ver aak, zoals het hoort bij c' 'al. e smaakmakers waren k e wagens met levende m...iek, wa. rbij vooral de An tilliaanse deelnemers de show SCHIEDAM - Niet alle klei ne carnavalvierders wilden gistermiddag meteen in de carnavalsresidentie De Blau we Brug 'een rondje lopen*. Maar Jeugdprins Mischa de Eerste voerde professioneel de polonaise aan en wist alle klei ne feestvierders mee te krij gen. In Prins Mischa's kielzog lie pen tientallen verklede, gesch minkte en: hossende kinderen mee. De, presentatie van. de, 'grote' Prins Carnaval Frans de„Tyeede, vergezeld ,yan,.zijn. gemalin Prinses Catarlna de Eerste 'en met indrukwekkend gevolg, baarde veel opzien bij de kleintjes in de grote zaal van het wijkcentrum. Tot en met volgende weekeinde'is De Blauwe Brug de residentie van de carnavalsvereniging De RletzeUers en de twee prinsen. De hele middag werd er ge host door ludiek uitgedoste en beschilderde kleintjes. Boeven, Indianen, cowboys, heksen en elfjes huppelden door de zaal op de maat van de muzikale carnavalsklanken van de De Pullekes. „Houdt u mijn pistool even vast," vroeg een tot cow boy veranderd knaapje aan waarnemend voorzitter van De Rietzeilers Piet Dries. „Ik heb er zo'n last van." Waarna de kleine koeienjongen zich zon der lastig schiettuig aansloot bij de polonaise van 'zijn' Jeugdprins aan. Prins Mischa Bakker is dit jaar voor het eerst de kinder prins-carnaval van de Schie damse carnavalsvereniging De Rietzeilers.-Mischa 'heeft' wat met het feest van beneden de rivieren. Mischa: „Ik vind het hartstikke leuk. Alle kinde ren moeten hun vriendjes en vriendinnetjes meenemen en dan eens lekker uit hun hol Jeugdprins Mischa de Eerste leidt de polonaise, naval, dan heb je lol." (Foto Rick Keus) „Ga uit de je bol bij het kindercar- gaan. Want als je met het jeugdcarnaval uit de bol gaat heb je lol, is mijn devies." Hij wordt de komende feest dagen geëscorteerd door twee narren. Hij praatte zaterdag de middag zelf 'aan elkaar' en hield zelfs een echte cama- valsspeech, waarbij hij zijn volwassen- eerste burger van Brandersgat tijdens de carna valsdagen Prins Frans de Tweede ridderde. De dertienjarige Schiedam mer Mischa maakte al twee keer deel uit van de Jeugd Raad van Elf. Hij werd eerder ook eens gekozen tot graaf. Dit jaar is hij het die het erebaan tje van Prins mag vervullen. Mischa (tweedeklas athene um): „Ik sta graag in de be langstelling en over belang stelling heb ik nu niet te kla gen. Ik feest ook graag. Dit is hartstikke leuk. Ik hen er ra zend trots op. Ik heb nog hard hijgend de eed afgelegd, want ik hoorde tijdens de tennlstrai- ning dat Ik gekozen was tot Jeugdprins. Ik heb me gek moeten haasten om er te zijn. Dat was rond de elfde van de elfde natuurlijk. Toen ben Ik geïnstalleerd, not als de grote Prins Frans de Tweede." Door MARJO PEPPELAAR VLAARDINGEN De Hon gaars-Rotterdamse kunstena res Joekie Simak exposeert tot 27 februari in Galerie/- Theatercafé, de tot gemeente lijke expositieruimte gebom bardeerde, foyer van de Stads gehoorzaal. Zij toont daar bronsaculpturen en monotypes. De kunstenares was zelf bij de opening aanwezig. Haar vrolij ke, kleurrijke werk blijkt vol komen analoog aan de per soonlijkheid van de maakster. In Vlaardingen is Joeki Si m&k vooral bekend als docente kunstgeschiedenis aan de plaatselijke Volksuniversiteit. En dat was tijdens haar toe- praakje goed te merken. Zij gaf als het ware, een college over haar eigen werk. Dit ech ter niet zonder zelfspot en hu mor. „Ik heb mijn serie mono types de titel 'Joekie Simak geen gezicht' gegeven. Want ik schrik me rot van dat afge- sloofd-middelbaar-leeftijd- vrouwtje dat ik zie als ik In de spiegel kijk," legde ze uit. In haar monotypes heeft Joekie Sim&k dan ook dat ge deelte van zichzelf afgebeeld waarnaar ze wel gewend is te kijken. Het zijn als het ware zelfportretten zonder spiegel: Joekie Simdk bij haar grote bronzen beeld, 'de cama- valsdans': rrDie jongen heeft zich heel mooi gemaakt dat meisje is een ballerina." (Foto Rick Keus) handen die bezig zijn een pa pieren vliegtuigje te vouwen, een lichaam op de weegschaal, van bovenaf gezien. De mono types zijn altijd vrolijk en kleurig en doen qua techniek denken aan potlood- of pastel tekeningen. De onderwerpen zijn steevast uit het leven ge grepen. Soms zijn de monoty pes zelfs ontroerend, zoas het groepje Turkse vrouwen dat gezellig in het park op een bankje zit. „Een k.ein, kwets baar wereldje," noemt de kun stenares dat zelf. Uit al het werk van Joekie Slm&k spreekt vooral een gro te tederheid. Ook uit de bron zen beeldjes, vaak kinderport retjes waar zij over praat als 'kleine schatjes waar ik veel van gehouden heb'. Opvallend op de expositie is het grote beeld genaamd 'carnavals- dans'. Deze open scultuur is veel minder realistisch dan de andere bronzen. Het laat een dansend paartje zien. „Die jon gen heeft zich heel mooi ge maakt, het meisje is een balle rina," legt Joekie Sim&k daar bij uit. Het beeld Is heel rank en kwetsbaar met veel open vlakken. Vooral de monotypes van Joekie Sim&k zijn zeer herken baar. Haar stijl is te omschrij ven als schilderachtig figura tief. In combinatie met het 'rij ke kleurgebruik doet dit soms zelfs bijna naïef aan. Het werk van Joekie Sim&k is duideljk door een vrouw gemaakt. Ze beeldt de werkelijkheid van al ledag uit, maar niet de harde werkelijkheid. Haar wereld is die van ontbijt-op-bed op een zonnige zondagmorgen, kijken door de luxaflex hoe de kinde ren aan het spelen zijn. De we reld la mooi in het werk van Joekie Sim&k, bijna te mooi om waar te zijn. Zelf zegt ze dan ook: „Mijn werk wiebelt tussen echt en niet echt." Joekie Sim&k met brons sculpturen en monotypes, tot en met 27 februari In Galerie/Theatercafé In de foy er van het Stadsgehoorzaal- complex, Schledamseweg 51. Geopend: maandag tot cn met vrijdag van tien tot vijf uur, zaterdag van twaalf tot vijf uur en voor en na voorstellin gen in het complex. stalen met hun decors van cac tussen, kokosnoten en palmbo men. De warmbloedige tro pische sound van de steel- bands maakte dat het meteen een paar graden aangenamer werd op de Grote Markt. Een ander hoogtepunt was de wagen met levensgrote ka rikaturen van museumdirec teur Hans Paalman en wethou der L. Hafkamp (Cultuur). Beide kemphanen staan aan weerszijden van een leeg wandje, waar duidelijk een aantal schilderijen verwijderd zijn. De strijdvraag is duide lijk ('ophangen' zegt de één, 'weghalen' zegt de- ander) en de verwijzing uiteraard ook: de Huysmans-affaire. Van dat soort wagens waren er eigenlijk veel te weinig, en terwijl dat toch de kem van de carnavalsgedachte uitmaakt: op een ludieke manier actuele maatschappelijke kwesties aan de orde stellen, mét een dikke knipoog de plaatselijke 'hete hangijzers' verbeelden. Storend was daarom ook de soms wel erg nadrukkelijke aanwezigheid van de commer cie. Te veel plaatselijke onder nemers hadden gemeend dat het omdoen van een boeren bont sjaaltje voldoende was om met hun bedrijfsauto in de stoet mee te kunnen rijden. Dat vergroot inderdaad de naamsbekendheid, maar met carnaval heeft het natuurlijk niets te maken. De Gemeente Schiedam Wis selbeker (die wordt toegekend aan de beste van de winnaars van de drie categorieën) ging naar damesgroep De' Bezem stelen, een clubje als over maatse sneeuwpoppen uitge doste vrouwen. Bij de bedrij ven ging de eerste prijs naar Autoschade Dries (Paalman en Hafkamp). Jeugdvereni ging Eldos sleepte de eerst plaats weg bij de verenigingen. Tweede in die categorie werd de Antilliaanse Dansgroep Cascabel. Van particulieren kwamen De Bezemstelen als beste uit de bus, gevolgd door mevrouw Heijdra en haar zoontje als lopende en skelte rende afvalbergen. Nummer drie werd mevrouw Schuur- mans (rugnummer 11), die voor de elfde keer aan de op tocht meedeed. De Dweilprijs tenslotte ging naar de 84-jarl- ge mevrouw Waraawa, die de gehele tocht volbracht met over haar hoofd een zak met de tekst: 'Wat een zak!' I SCHIEDAM De Schie damse voetbalvereniging PPSC en haar voorzitter Eef Collé zijn door de carnavals vereniging De Rietzeilers uitgeroepen tot het Zwarte Schaap van het camaval- sjaar 1987/1988 in Schiedam. PPSC maakt staat op de ere titel omdat de voetbalvereni ging op z'n zachtst gezegd sneu is behandeld door de gemeente Schiedam. PPSC; dat op het nieuwe Sportpark Woudhoek een plaats had gevonden voor haar velden, is onlangs door de gemeente teruggefloten. Diéverhuizing kan PPSC maar beter vergeten. PPSC heeft zelfs het advies gehad te fuseren met de amateurs van SW. Voorzitter Eef Collé viel de eer te beurt om mede uit geroepen te worden tot Zwart Schaap omdat hij de enige kandidaat is voor het dagelijks bestuur van de sec- tieraad van de Schiedamse Sportraad. „Geen lolletje die baan," legde carnavalsprins Frans de Tweede uit. „Nie mand wil er in, want er zul len nogal wat clubs en ver enigingen moeten worden te leurgesteld In verband met de gemeentelijke bezuinigin gen." De carnavalswagen van PPSC was voor de optocht door de stad aan de actuali teit aangepast. Grote spreu ken 'Gemeente Nee, PPSC naar Woudhoek' sierden de wagen. PPSC was jaren ge leden één van de weinige sportverenigingen die met een en volmondig 'ja' zei te gen de aanleg van een nieuw sportpark in Woudhoek. Na een haalbaarheidon- derzoek leek niets de verhui zing van PPSC naar Woud hoek in de weg te staan. Eef Collé, jarenlang de CPN ver tegenwoordiger in de Schie damse gemeenteraad en ja ren wethouder voor onder andere Sociale Zaken en Sport, werd voorzitter van de club In sportpark Thurle- de mede om de verhuizing voor te bereiden. Frans de Tweede van De Rietzeilers: „Het zwarte schaap had ook Ursus, WK of Olympus kunnen zijn. Die clubs zitten In het zelfde schuitje nu de saneringswoe de van de gemeente Is losge barsten. Wij vinden het heel sneu en schandalig dat alle' eerder gedane toezeggingen van gemeentekant zijn Inge trokken." ROTTERDAM Opnieuw een driepunten-overwinning voor de volleyballers van Rijn mond 2 in de le divisie B. Het eerste team van de blauw-wit- te ploeg was in Groningen kansloos tegen de tweede Gro ningse vertegenwoordiger in de eerste divisie A. Lycurgus had slechts een uur nodig om het team van coach Berwers met een 30 nederlaag naar huls terug te sturen. Rijnmond verloor In Gronin gen de eerste set vooral door een bedroevend slechte aanval. In Capelle aan den IJssel be gon Rijnmond 2 in de le divi sie B slordig tegen Varel/CW. Varel was niet in staat om van de zwakke momenten aan Rijnmond-zijde te profiteren, zodat het team van aanvoer der Albert Schaap vla 1015 met 0—1 aan de leiding kwam. In de 2e set kwam het team van de Capelse trainer Joop Tinkhof er In het begin in zijn geheel niet aan te pas, waar door Rijnmond uit kon lopen tot 111. Op dezè stand sloop een zekere nonchalance in het spel van de Rijnmond-reser ves, die tot hun schrik CW tot 1111 zagen terugkomen. Coach Jaap Korsloot kreeg op tijd zijn team weer op het goe de spoor, waarbij vooral de blokkering weer behoorlijk- functioneerde. Met 11—15 werd het 0—2. In de volgende set herhaalde zich de situatie uit de voor gaande. Na 4—10 viel Rijn mond 2 ver terug, maar dit maal lukte het niet meer om het tij te doen keren, wuardoor CW via 1512 op 12 kwam. Achteraf bleek het niet meer dan de bekende derde set te. zijn die verloren ging, want in de vierde nam Rijnmond 2 snel een voorsprong, die daar na niet meer in gevaar kwam. Door deze zege komt Rijn mond 2 nu op twaalf punten uit vijftien duels met nog slechts twee punten achterstand op drie ploegen. De ploeg behaal de uit vijf duels tien punten. In de dames-promotieklasse' verloor Rijnmond het duel om de tweede plaats In Den Brlel tegen DOP met 32. SCHIEDAM In de eigen zaal verloren de tafeltennis sers van NÖAD met 6—12 van OTTC. Een geflatteerde neder laag omdat bij de Schiedam mers de geblesserde Roy Boedhram ontbrak. De punten voor de thuisploeg werden gro tendeels verzorgd- door Hans Lingen: de oud-intematlonal won viermaal. De overige twee winstpunten werden eerlijk ge deeld door Simons en Ron van der Wijk, die belden in één wedstrijd zegevierden. De Korenbeurs leed in de uit wedstrijd tegen Elan de eerste nederlaag vein dit seizoen (6—4), waardoor het team nu op de tweede plaats beland is. Aan Schiedamse zijde won Pa trick Barkey tweemaal, terwijl John Duijk en Ronald van Kampen er slechts éénmaal ln slaagden het trage spel van de tegenstanders te doorbreken De reserves van De Koren beurs wonnen de voorultge- speelde wedstrijd tegen Otio mede door een gave hattrick van good-old Wlm van der Poort met 73.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1