schiedam.vlaardingen--_-.10 Maassluizers aan eind van ij gelijke tocht naar Moermansk ien. PBBjfll1 1 Graanbeurs door zakkendragersgilde in Korenbeurs? Verhuizing VFC slecht voor de Jeugdafdeling Wil zijn hl Van Kleef slaat paal SJoel-drledaagse voor Schiedamse 'oudjes' Voorjaarsexcursie van IVN door Beatrlxpark Zestig Jaar samen Doedljns: open huls In nieuwe vestiging ws wv VLAARDINGEN Een rustig ommetje is het bepaald niet gewor den, het eerste wijkbe- zoek van het Vlaar dingse college van bur gemeester en wethou ders in 1988. Maar dat zou ook een ieder ver baasd hebben die van te voren even de wande lroute van het notabele gezelschap had bestu deerd. Noodoplossingen Commissie wil nu duidelijkheid over strandopspuiting Snelheidscontrole m HET VRIJE VOLK WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 MAASSLUIS De Maas sluizers Jeroen den Outer en Gert-Jan van Asperen over handigen waarschijnlijk van daag in Moermansk een groet van het Maassluise gemeen tebestuur aan stadsbestuur- van deze Russische plaats. Op 13 februari is het onderne mende duo voor een monster- tocht per Lelijke Eend naar Moermansk vertrokken. Afge- lopen zondag hadden zij ge zond en wel het Noorse plaat sje Tromss bereikt. Tromse ligt in het uiterste noorden van Noorwegen, zo'n vierhonderd kilometer boven de Poolcirkel. De 'bemanning' van de elf jaar oude Lelijke Eend en hun collega's uit het 2cv-convooi, kreeg daar te maken met temperaturen tot 23 graden onder nul. De be jaarde Franse tweecylinder houdt zich onder de barre om standigheden uitstekend, maar haalt maar met moeite een maximale snelheid van negentig kilometer per uur. Mevrouw Den Outer, moe der van Jeroen, heeft zondag avond voor het laatst telefo nisch contact gehad met haar zoon. „Ze hebben me regelma tig gebeld," vertelt ze. „De reis verloopt voorspoedig. Zondag hebben ze 420 kilome ter afgelegd, dus er zal niet zo veel sneeuwval zijn. Zover ik weet, zijn er nog geen auto's uit het convooi weggevallen." Gedurende een dagrit ver spreidt het convooi van 2cv's zich in kleinere groepjes, 's Avonds komen alle auto's weer bij elkaar. Het contact tussen de deelnemers blijft door taaiproblemen beperkt. Gezien het huidige tempo zal het eendenconvooi zeker bin nen de gestelde tijd (tien da gen) in Moermansk zijn. De aankomst wordt vandaag ver wacht. De activiteiten van de jon gens laten mevrouw Den Ou ter niet helemaal koud, maar ze heeft er zich min of meer bij neergelegd: .Aanvankelijk dacht ik dat het een gril was, maar toen het serieus werd dacht ik, dat je tegen een jon gen van 25 toch ook niet kunt zeggen, je mag nietZe zul len wel weten waar ze aan be ginnen. Gelukkig is het ook geen race." Nooit eerder voerde -het Maassluise tweetal dergelijke pioniersplannen uit. Door zijn jarenlange verblijf in Italië kan Jeroen goed skiën. Tot zondagavond hadden de ook ingepakte ski's nog geen dienst hoeven doen. Wel is één van de jongens zijn stem kwijt geweest. Toch wel het minste dat je kunt verwach- .ten bij een temperatuur van 23 graden onder nul. Bij aankomst van het con vooi in Moermansk hebben Jeroen en Gert-Jan nog een opdracht uit te voeren. Het gemeentebestuurvan Maas sluis heeft voor die gelegen heid de jongens een brief meegegeven voor het ge meentebestuur van de Russi sche stad. Uit deze brief: „Wanneer u deze brief ort- vangt hebben twee inwoners van Maassluis een barre tocht achter de rug met hun Lelijke Eend. In voor Neder landers onvoorstelbare koude temperaturen zijn zij via Zweden, Noorwegen, Lapland en Finland naar Moermansk gereisd." Verder doet het Maassluise college de groeten aan de inwoners van Moer mansk. gpwwpieVMiMMtl Die liep dit keer door de Babberspolder, de wijk Vlaar- dinger-Ambacht, en daarmee stond automatisch ook een be zoekje aan het door waterover last geteisterde complex van 410 semi-permanente noodwo ningen aan weerszijden van de Rotterdamseweg op het pro gramma. Behalve over de aanpak van de wateroverlast in de laagge legen wijk liggen de bewoners van het Complex 410 al gerui me tijd met de gemeente in de clinch over toekomstplannen voor de buurt. De bewoners willen dat er wordt geïnves teerd in de bestrijding van de wateroverlast en eisen dat er na de sloop van het complex voor ieder die dat wil betaalba re herhuisvesting komt in de wijk. Na de massale belangstel ling vanuit de buurt voor de commissievergadering over deze kwesties enige weken te rug verbaasde het burgemees ter A A. J. M. van Lier dan ook nauwelijks dat vrijwel het ge hele complex gisteren leek uit gelopen om de stadsbestuur ders een 'warm welkom' te be reiden. „Ik was er in ieder ge val niet vanuit gegaan dat het net zo rustig zou worden als vorig jaar," liet Van Lier we ten. De burgemeester en zijn ploeg hadden nog geen vijftig meter gewandeld of ze werden al voor de eerste keer aange klampt door een wijkbewoner, die eens het naadje van de kous wilde weten over het ver keerscirculatieplan. Een voor teken, want toen ze anderhalf uur later in het complex 410 arriveerden was het hek com pleet van de dam. De grieven van de bewoners konden het college onmogelijk ontgaan. Er was vrijwel geen boom of lantarenpaal in de wijk die niet met affiches was volge hangen. Ook de spandoeken spraken duidelijke taal: 'Gou- driaan opgepast, doe wat aan Babberspolder loopt uit voor bezoek van college 't'syA&'/Ziï m 'Wij zijn in de boot genomen. Nu u meneer Goudriaan!' Eén van actievoersters nodigt wethouder Goudriaan (midden, met papieren in de hand) uit om bij haar in het rubberbootje plaats te nemen, maar daar heeft hij weinig zin in. (Foto's Arie Wapenaar de wateroverlast' en 'Hier wo nen mensen met redelijke wen sen'. Telkens werden de wethou ders aangeschoten door bewo ners. Eén van hen heeft een aantal fotootjes op een demon stratiebord geplakt: 28 centi meter water op de vloer in het hele huis. „Kunt u dat even ko men bekijken, meneer?" zegt ze verbeten tegen wethouder A. Maarleveld. „Dit is mijn woonkamer deze zomer. Het is de vijfde keer al dat ik dat meemaak. Wel tijd dat er wat aan gebeurt, niet?" De aange sprokene kan alleen maar ge laten knikken. Maar vooral de verantwoor delijke wethouder B. Goudri aan (Stadsontwikkeling), moest het ontgelden. Voor hem hadden de actievoerders een verrassing in petto. Onder het motto 'Wij zijn in de boot geno men, nu u!', werd hij door een met duikbril, snorkel, regen pak en laarzen getooide wijk- bewoonster van harte uitgeno digd om 'gezellig' naast haar plaats te nemen in een klein rubberbootje. Dat weigerde hij echter pertinent: „Nee, nee, ik loop toch liever." Maar eerst wilden de com plexbewoners nog een petitie kwijt waarin ze hun bezwaren tegen het gemeentelijk beleid nog eens op een rijtje hadden gezet. Men heeft vooral het ge voel niet serieus te worden ge nomen, omdat een schriftelijke reactie van de gemeente op de tegenvoorstellen vanuit de wijk tot nu toe is uitgebleven. „We zijn behandeld als een Door MARJAN MEIJER SCHIEDAM Het nieuw op gerichte zakkendragersgilde Sint Anthonis heeft het idee op gevat tijdens de Schiedamse Molendagen op 14 en 15 mei aanstaande in de Korenbeurs aan de Lange Haven een graanbeurs houden. Het plan lijkt echter een vroege dood te sterven. In het prachtige mo numentale pand vinden tijdens en voor de Schiedamse Molen dagen tafeltenniswedstrijden plaats. SCHIEDAM De Schie damse wethouder mr H. van Kleef (Volkshuisvesting) slaat morgenmiddag, donderdag 25 februari, om vier uur samen met directeur H. Brokerhof van de Woningbouw Vereni ging Schiedam de eerste paal voor het nieuwbouwproject aan de Rotterdamsedijk. Op de plaats waar vroeger de kerk stond, in de diepte onderaan de dijk, worden 24 woningen ge bouwd. Het project is ontwikkeld door de dienst Gemeentewer ken van Schiedam. Het ont werp voor de woningen, die op een kleine plek neergezet moe ten worden, is gemaakt door architectenbureau Ledderhof en Enthoven uit Den Haag- De bouw wordtuitgevoerd door de firma Verschoor uit Pernis. De huren van de huizen gaan on geveer gemiddeld 475 gulden per maand bedragen. Het zijn voornamelijk drie-kamerwon- ingen. Jan Hagendoorn, de grote animator achter vele binnen stadsplannen en de her-oprich ter van het Schiedamse zak kendragersgilde Sint Anthonis, vreest dit keer flink zijn neus te stoten. „Iedereen is enthou siast, maar we hebben mis schien niet de tijd om de beurs en alles erom heen te organise ren." vertelt hij. „Er moet wor den geoefend, iedereen moet worden geïnstrueerd en we moeten nog uitzoeken hoe het er vroeger aan toe ging in de Korenbeurs. Hierover is erg weinig bekend. Wij hebben de contacten via het Stadskantoor gelegd," ver volgt Hagendoorn. „En daar kregen we te horen, dat het problematisch was. Dat onze verlangens niet kunnen wor den gehonoreerd, maar dat de tafeltennissers wel bereid wa ren ons enigszins tegemoet te komen." Hagendoorn had voor de ta feltennissers wel een alterna tieve speelruimte in gedach ten: sporthal Margriet. Nu mag het Sint Anthonisgilde in ieder geval vrijdag de dertien de en zaterdag de veertiende mei alleen 's ochtends gebruik maken van de Korenbeurs. De zakkendragers hadden in de Korenbeurs een graanbeurs willen houden, een echte koop mansbeurs waar graan zou worden verhandeld. Met sche pen voor de deur en nostal gisch geklede graanhandela ren en zakkendragers en bran ders (de kopers) en andere beurspersoneel. Het door de zakkendragers binnengedra gen graan zou op de binnen- vloer van de Korenbeurs wor den verhandeld. De omgang (omloop) zou worden openge steld voor het publiek, dat on der uitleg van een omroeproe- w t Leden van het Schiedamse zakkendragersgilde Sint Anthonis aan het sjouwen met graan tijdens de Schiedamse Molendagen vorig jaar. Foto Arcnief Hv V) per, de koop- en verkoop zou kunnen volgen. „Het mooiste zou zijn als de Korenbeurs er weer bij stond zoals in begin deze eeuw: een lege ruimte. De hele gebeurte nis vraagt enige voorbereidin gen en die tijd is ons niet ge gund," zegt Hagendoorn. „Ie dereen, die de plannen had ge hoord, waaronder mensen van het Spieringshoeklyceum dat de toneelspelers zou leveren, vond het geweldig." Ook het tijdstip van de Schiedamse Molendagen be valt Hagendoorn niet. „Don derdag 12 mei is het Hemel vaartsdag. Dat houdt in dat ie dereen weg is met het week einde. Ze nemen een snipper dag op en weg zijn ze voor het hele weekeinde. Je wil eens wat in Schiedam, je loopt met je kop tegen de muur en dan vraag je je af: waar doe Je het voor?" stel kleine kinderen die zoet gehouden moeten worden met een snoepje en een bemoedi gend schouderklopje. We zijn de onduidelijkheden en onze kerheid spuugzat!" leest bewo ners vertegenwoordigster Nel de Ridder de plaatselijke over heidsdienaren voor. Burgemeester Van Lier kon op de verdere tocht geen tien meter lopen of hij werd letter lijk aan zijn jas getrokken. Overal werd hij door groepjes bewoners opgewacht. „Heeft u hier een huis voor mij," vroeg een hevig geëm otioneerde vrouw. „Want ik ga echt de polder niet uit. Ik woon hier al 41 jaar en ze moeten mij hier vandaan slepen." Enigszins beduusd probeerde Van Lier haar gerust te stel len. „Het is de vraag of het al lemaal zo'n vaart zal lopen," sust hij. Het traditionele afrondende gesprek in wijkcentrum 't Nieuwelant was al niet veel rustiger. In het afgeladen en benauwde zaaltje wilde Gou driaan wel even antwoord ge ven op de petitie van de bewo ners. Over drie weken al is er een aantal rapporten gereed met noodoplossingen voor de wateroverlast en verdere voor stellen voor de planontwikke ling in het gebied, kondigde hij aan. Ook de contingenten van de in de wijk te bouwen woning wetwoningen zijn veiligge steld. „Daardoor kan zeker de helft van de woningen na sloop worden teruggebouwd in de so ciale sector," verklapte Gou driaan, die beloofde over drie weken weer met de bewoners te zullen overleggen. Dat die woningen toch nog 550 gulden minimaal aan huur in de maand moeten opbren gen riep felle reacties bij zijn gehoor. „Maar geen stadsbe stuur in dit land kan bouwen voor 120 gulden per maand, mensen, en ook niet voor 250. En je hebt recht op huursubsi die," verweerde Goudriaan zich. De bewoners: „Maar die wil de regering misschien af schaffen." De wethouder weer: „Voorlopig is de regeling er nog." Ook wilde men weten of er nog compensatie kwam voor de op handen zijnde demping van de singels aan de Rotter damseweg. Daardoor neemt de bergingscapaciteit van het ge bied af en de kans op overlast toe. Er-komen extra pompen, zegde de wethouder tenslotte nog toe. HOEK VAN HOLLAND De commissie Sport en Re creatie van de Hoekse deelge- meenteraad wil nu eindelijk wel eens weten hoe het staat met de belofte om het strand te gaan opspuiten. Het is al weer enige tijd geleden dat het gemeentebestuur van Rotter dam en Rijkswaterstaat Heten weten dat ze overeenstemming hebben bereikt over een jaar lijkse zandsuppletie van rond 100.000 kubieke meter per jaar op het strand. Maar na die be lofte is er helemaal niets meer gebeurd, behalve dan dat er na de recente stormen weer een flink stuk van het strand is weggeslagen. De commissie vraagt daar om aan het dagelijks bestuur van de deelgemeenteraad om nog een keer een brief aan bur gemeester en wethouders te schrijven waarin wordt aange drongen op een spoedige op-, spuiting van het strand. Niet alleen omdat het dringend no dig is, maar ook omdat het zo merseizoen begint te naderen en men wil voorkomen dat er midden in het seizoen zand op gespoten gaat worden waar door een deel van het strand onbruikbaar zou worden. SCHIEDAM De Schie damse politie heeft bij een snelheidscontrole op diverse plaatsen in de Schiedamse noordelijke wijken negentien automobilisten verbaliseerd. Op wegen, waar een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur geldt, werd door som migen tot 96 kilometer per uur gereden. VLAARDINGEN Het za! voor de Vlaardingse voetbalvereni ging VFC het einde kunnen be tekenen als de club In het ka1- der van de herstructurering vari de sportvelden wordt ge dwongen naar de Broekpolder te verhuizen. De jeugdafdeling, waarvan 86 percent van de le den in de nabije omgeving van het complex aan de Sportlaan woont (Vlaardlnger— Ambacht/Babberspolder en Holy) zal zeker een doodsteek worden toegebracht. „Er zijn immers geen ouders die hun kinderen naar de afge legen Broekpolder zullen stu ren." Dit is één van de argu menten die VFC in haar visie omtrent de herstructurering, die gisteravond in het stadhuis werd aangeboden aan het da gelijks bestuur van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie. Niet alleen de jeugdafdeling, maar ook de hele vereniging kan op de duur kapot gaan als de herstructureringsplannen inderdaad doorgaan. In haar visie noemt VFC dit 'beslist geen loze kreet'. Veel ouders hebben al verontrust gerea geerd op het Idee de bijna 75- jarige vereniging naar de slecht te bereiken Broekpolder te la ten verkassen. Alleen dit argu ment moet al voldoende zijn om VFC op haar huidige plaats te laten zitten, vindt de club, zeker omdat de sectie voetbal van de plaatselijke sportraad, als randvoorwaarde heeft ge geven dat er rekening moet worden gehouden mei de wijk- gebondenheid van de clubs. VFC onderbouwt haar mening, dat haar jeugdafdeling bij een verhuizing naar de Broekpolder drastisch zal inkrimpen. Zij ver wijst naar de ontwikkelingen van de jeugdafdeling van de voetbalvereniging Viaardingen, die daar al gevestigd is. Sinds deze in 1979 de Marathonweg verliet, is het aantal jeugdleden drastisch teruggelopen. Vol gens VFC mag de commissie, die het herstructureringsrap port heeft samengesteld, de si tuatie niet vergelijken met de hockeyvereniging Pollux, om- dat dat de enige hockeyclub in Viaardingen is. Verder laat VFC in haar visie weten dat de door hun geplan de renovatie niet zo duur hoeft te zijn als de 1.106.000 gulden, die de commissie heeft voorge steld. Die commissie is er van uit gegaan dat er een kunst grasveld ter waarde van' -. 4 800.000 gulden moet komen. Volgens VFC, dat geen prijs stelt op zo'n kunstgrasveld, een trucje om de vereniging van het complex aan de Sport laan te 'lozen'. VFC heeft aan r een investering van ruim drie ton genoeg om op haar huidige, stek te blijven. Bovendien wor- den de twee speelvelden opti- maal benut. Daarnaast zal de verbreding van de Van Linden van den Heuvelsingel niet ten koste van ook maar één stukje speelveld gaan. Er moet slechts een aan tal bomen worden gekapt en enkele eenvoudige en goedko- pe voorzieningen wc., den ge- troffen, om te voorkomen dat er ballen over de weg zulen rollen. J Tot slot komt VFC in haar visie5 met een eigen variant, die het ai op 10 februari ter sprake bracht tijdens een overieg van de voorzitters van de zeven verenigingen, die bij de her- structureringsplannen zijn be- trokken. Dit pian, dat RKWIK- voorzitter J. Remmerswaal vo rige week dinsdag tijdens de vergadering van de sectie voetbal opnieuw lanceerde, - houdt in dat De Hollandiaan naar het complex van Sateliet verhuist, Cion naar Fortuna en DSS'26 naar Viaardingen. VFC. zelf blijft op de Sportlaan, waarbij één van de bijvelden geschikt wordt gemaakt als trainingsveld. Deze variant, waar vorige week gunstig op werd gereageerd, betekent dat de Vlaardingse voetbalclubs zes velden inleve ren en dat is twee meer dan I het gemeentebestuur in eerste instantie heeft gevraagd. Zo'n dertig oudere Schiedam mers uit de Schiedamse wijken Groenoord en Woudhoek sjoel den gistermiddag om de eer in het dienstencentrum aan het Heljermanspleln. Het was de start van een driedaags toer nooi in het dienstencentrum. De sjoelers moeten dinsdag middag 1 en 8 maart eveneens aantreden achter de bakken. Gewapend met een extra dosis optimisme schoven de spelers de schijven over de gladde sjoelbakken. „Gezellig," vin- den de Schiedammers over het; oud Hollandse gezelschaps spel. Met de regelmaat van de j klok worden de sjoelbakken in de grote zaal neergezet van het dienstencentrum. „Nu een i keer in wedstrijdverband,dat, is ook leuk." (Foto Arie Wa- j penaar) SCHIEDAM „Het voorjaar dient zich aan, maar niet ieder een heeft echter in de gaten dat de knoppen aan de bomen beginnen uit te lopen, dat som mige bomen en struiken zeis ai bloeien en dat heel wat vogels al druk bezig zijn met het afba kenen van een territorium." Dat zegt mevrouw M. de Nljs, voorzitter van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie i (IVN). De afdeling Rotterdam en omstreken van het INV gaat, daarom aanstaande zaterdag i op excursie in het Schiedamse j Beatrixpark. Onder leiding van j ervaren gidsen wordt er vanaf 11.00 uur door het park langs de rijksweg gewandeld. Start bij de kinderboerderij achterin het park. Deelname: gratis. In- formatie: telefoon j (010)4210158. VLAARDINGEN Het was feest gisteren in De Bolder, waar het echtpaar Verhagen- De Vos zijn zestigjarig huwelijk vierde. Burgemeester Van Lier en zijn echtgenote kwamen langs om het bruidspaar na mens het gemeentebestuur te feliciteren. Arie Verhagen, die 8i jaar geleden in Maasssluis is geboren, trouwde daar zes- j tig jaar geleden met de twee jaar jongere uit Rotterdam af- i komstlge Anthonia J. de Vos. Op 23 februari 1928 is in Maassluis het huwelijk voltrok-; ken. i SCHIEDAM Techno Markt Doedijns, eind vorig jaar door de grote brand uit het bedrij vencomplex aan de 's-Grave- landseweg in Schiedam ver dreven, heropent aanstaande donderdag op een nieuw adres haar vestiging. Bij de brand werd voor ongeveer zestig mil- joen gulden schade aangericht in verschillende bedrijven. Techno Markt Doedijns verloor haar magazijnen en showroom in de vlammenzee. Het bedrijf slaagde erin, bin nen enkele dagen, weer opera tioneel te zijn. Kort erna werd even verderop, om de hoek in de Koolhovenstraat, een nieuw pand betrokken. Op 25 en 26 februari houdt de firma in de nieuwe vestiging Ko'olhovën- i straat 7, een regionaal service-, en adviescentrum voorde plaatselijke technische indus- i trie. Open Huls. Het bedrijf levert uit voorraad j onderdelen en gereedschap- j pen geleverd voor onder meer dichtingen, koggeliagers, aan drijvingen, hydraulische en pneumatische apparaten. j Tijdens het Open Huls is Doe- dijns voor relaties geopend op, donderdag van 12.00 tot 21.00 uur en vrijdag van 12.00 tot 1 18.00 uur.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 2