Schiedam 10 Wethouder gunt bewoners meer tijd voor overleg Geen graanbeurs in De Korenbeurs wegwijzer Zijdeveld: 'Ik ben vroeger ook dom geweest' Staatssecretaris geeft CDA college over sociale bouw Schrijver Bob den Uyl bij Filmclub De krant is favoriet in de klas Drumfanfare '88 naar Passagetheater Nieuw op kabelnet WS SCHIEDAM De bewoners van de Ridderkerk- sestraat in de Schiedamse wijk De Gorzen krijgen van de gemeente meer tijd om te beslissen over de stadsvernieuwingsplannen voor hun straat en omgeving. Wethouder J. G. van Kleef (Stadsver nieuwing) wil met dit uitstel de Bewoners Vereni ging Schiedam Zuid (BVSZ) de tijd gunnen om het met de huiseigenaren van de Ridderkerkse- straat eens te worden over het stadsvernieu wingsplan. Lesbrief Wethouder Zijdeveld geeft leerlingen van basisschool de Peperklip de eerste batterijen-afvalemmer. De eer ste 'oogst' verbaasde de wethouder. (Foto Arie Wapenaar) Paradox Staatssecretaris Heerma geeft de Vlaardingse CDA- ers college over het volkshuisvestingsbeleid: ,(De over heid moet zich concentreren op die groepen voor wie zonder financiële steun helemaal niet wordt gebouwd." (Foto Arie Wapenaar) Schreeuwende markt HET VRIJE VOLK DONDERDAG 25 FEBRUARI 1988 De bewoners van de straat vinden dat zij te weinig in spraak hebben gehad bij de planvorming. Daarom zijn zij in verzet gekomen tegen de voorstellen van het Projectte am Zuid, die voorzien in de sloop van een groot deel van de straat. Van de wethouder hoeft het stadsvernieuwings plan niet per sé al in de" com missievergadering van maart behandeld te worden. „Ik heb geen zin om met een verhaal met allerlei voorbe houden naar de commissie te stappen," licht wethouder Van Kleef toe.„Ik heb begrepen dat er het één en ander is misgelo pen bij de inspraakprocedure. Ik wil de BVSZ respijt geven om die fout te herstellen. Ik voel er weinig voor om nu kno pen door te hakken terwijl ze in Zuid nog aan het ruziën zijn, want dan pakt het in ieder ge val verkeerd uit. Met een loop tijd van drie jaar van het pro ject mag een maandje vertra ging geen probleem zijn." Volgens projectleider Jan Goed van het Projectteam Zuid kan het definitief vast stellen van het plan geen ver der uitstel verdragen. „Wij hebben het plan zo goed als klaar, met dat ene voorbe houd," zegt hij. „Als we nu wachten brengen we veel men sen in de rest van het gebied in de problemen. Het gaat dan om bewoners die bijvoorbeeld te maken hebben met de ver koop van hun huis en ook ze kerheid willen hebben.'.' SCHIEDAM De door Jan Hagendoorn van het Schie damse zakkendragersgilde Sint Anthonls bedachte graan beurs in de Korenbeurs aan de Lange Haven gaat definitief niet door. „We krijgen geen tijd om het gehele spel, met to neelspelers en dergelijke, te re peteren in het lege beursge bouw," vertelt een zeer teleur gestelde Hagendoorn. Hagendoorn en zijn her-op gerichte gilde zijn allemaal Schiedammers die het zakken dragersvak en andere oude ty pisch Schiedamse aangelegen heden, zoals de graanbeurs, in ere willen herstellen. Hij: „Ie dereen vond de plannen voor een ouderwetse beurs in de Ko renbeurs geweldig. Maar we hebben nu te weinig tijd om te oefenen. De tafeltennissers, die nu gebruik maken van de Ko renbeurs, kunnen hun pand niet missen. Jammer, eeuwig jammer." SCHIEDAM „Ik ben vroeger ook dom geweest," begon wethouder Chr. Zijde veld (Milieu) gisteren op openbare basisschool De Pe- perklip in een openhartige bui. „Want ik kocht ook altijd batterijen. Maar nu gebruik ik zonnecellen, of oplaadbare batterijen, want die gaan wel duizend keer zo lang mee. En dat is belangrijk," ver volgde de wethouder zijn les je voor de tweehonderd leer- lingen, „Want er zitten heel veel giftige stoffen in batterij en, en die mogen niet in de natuur terecht komen. Daar om moeten jullie ze niet zo maar weggooien, ook niet in de vuilnisbak, maar in de spe ciale batterij-bak die hier op school komt te staan." Het jeugdig gehoor, onge duldig en met de batterijen al in de hand, beloonde zijn uit leg met gejuich. Samen met zijn collega Van Kleef (On derwijs) was Zijdeveld naar de Peperklip gekomen om het startsein te geven voor het plaatsen van batterijbakken op basisscholen. De wethou ders hadden het eerste exem plaar van de knalgeel geschil derde, zinken vuilnisemmers nog niet gepresenteerd of de bale bewees zijn nut al. Want dat was het teken waarop de leerlingen hadden gewacht. Luidruchtig en met duidelijk plezier deponeerden ze de stalen cylindertjes die ze speciaal voor de gelegen heid van huis hadden meege nomen. Deborah (10) heeft zelfs een hele pot vol. „Door m'n moe der opgespaard," vertelde ze. Totale oogst: ruim een hal ve emmer vol. „Ongelofelijk," reageerde schooldirecteur Ron Abel. „Gisteren pas heb ik de kinderen een briefje meegegeven. Kun je nagaan wat de mensen thuis hebben liggen." De wethouders reikten te vens het eerste exemplaar van de lesbrief De Batterij uit aan onderwijzeres Laurette Masereeuw, lid van de werk groep School Natuur van het bureau gemeentelijk on- derwijsconsulent. De lesbrief, bestaande uit een docenten handleiding, een leerlingen werkboekje en een practicum doos, werd samengesteld door de werkgroep School en Na tuur en de Openbare Nutsbe drijven Schiedam. Doel van het batterij-pro ject is om de scholieren be wust te maken van alle voor- en nadelen die het gebruik van batterijen aankleven. De nadruk ligt sterk op het zoe ken naar alternatieven, zoals zonnecellen, oplaadbare bat terijen en de minst slechte batterijen. Ook wil men de leerlingen stimuleren om minder apparatuur met batte rijen te gebruiken en 'gewone' stroom te benutten waar dat' kan. Zo'n vijftien basisscholen hebben al ingeschreven op dit lesprogramma, dat in de toe komst in aangepaste vorm ook in het voortgezet onder wijs behandeld zal worden. „We beginnen er mee in de groepen drie en vier, en zo verder tot en met de groepen zeven en acht," vertelt Mase reeuw. In de jongste groepen is het wel een beetje oppas sen, volgens de onderwijze res: „Je moet de kleintjes niet te veel doodgooien met aller lei ernstige milieuproblemen, want anders slapen ze 's nachts niet Je moet het er wel over hebben, alleen voor al niet overdrijven." Het nieuw opgerichte zak kendragersgilde Sint Anthonis wilde tijdens de Schiedamse Molendagen op 14 en 15 mei aanstaande in de Korenbeurs aan de Lange Haven een graanbeurs houden, een echte koopmansbeurs waar graan zou worden verhandeld. Met schepen voor de deur en nos talgisch geklede graanhande laren en zakkendragers en branders (de kopers) en ande re beurspersoneel. Hagendoorn had voor de ta-, feitennissers van NOAD en De Korenbeurs wel een alternatie ve speelruimte in gedachten: sporthal Margriet. Misschien gaat het Sint Anthonisgilde met aanvoerder Jan Hagen doorn volgend jaar tijdens de Molendagen het zelfde buersi- dee uitwerken. „Tja, het is een teleurstelling dat de beurs niet doorgaat," besluit opper-zak- kendrager Hagendoorn. SCHIEDAM De schrij versavond van de Schiedamse Filmclub, de Schiedamse boek verkopers en de Openbare Bi bliotheek Schiedam, staat za terdag in het teken van de ver- halenwedstrijd. De winnaars van de wedstrijd, evenals voor gaande jaren uitgeschreven door de stichting Filmclub, worden na het optreden van de Rotterdamse schrijver Bob den Uyl bekend gemaakt. Voor de verhalenwedstrijd konden korte verhalen met als thema 'Schiedam In het verle den, Schiedam in de toekomst of over video/film', worden in geleverd. Drie deelnemers aan de wedstrijd krijgen een prijs. Een deskundige jury, bestaan de uit medewerker Rob Eek man van de Filmclub, lerares Nederlands Netty Lehman en journalist Gerjan de Waard, beoordeelden de ingezonden verhalen. In het voorprogramma komt Bob den Uyl aan het woord. Hij debuteerde in 1963 met Vo gels kijken, een verhalenbun del. Daarna volgden Wat fietst daar?, Met een voet in het graf, Gods wegen zijn duister en zelden aangenaam. Voor 'Een zoete fluittoon' ontving' hij in 1976 de Anna Blaman- prijs. Den Uyl schrijft reële en surrealistische verhalen, waarin hij zich vaak een' vlijmscherp waarnemer van de menselijke samenleving toont. Zijn verhalen kenmerken zich tevens door een ingetogen humor. In de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131 is vanaf maandag 22 februari al een "kleine boekuitstalling van het werk van Bob den Uyl te zien. Toegang vrij. Schijversa- vond zaterdag 27 februari met prijsuitreiking verhalenwed- strijen en optreden Bob den Uyl, entree 15,-. Filmzaal, theater de Teerstoof, Nleuw- straat 12, Schiedam. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. TOERCLUB Da Toerclub Rijnmond heeft voor donderdag 25 februari een iedenraadsvergadering op het programma staan in de kantine van de Wielerbaan Schiedam (Olympiaweg). Aan vang 20.00 uur. Zondag 28 fe bruari rijdt de toerclub de eer ste tocht van het seizoen. Het is een toertocht van vijftig kilo meter. Start: 10.00 uur bij de Wielerbaan. DE ERKER Het wijkcentrum De Erker (Jan van Avennestraat 32) begint binnenkort met een cyclus yo- galessen. Deze cursus van twintig lessen omvat onder meer losmaak- en ontspan ningsoefeningen. Kosten voor deelname: ƒ90,-. Lestijden: donderdag van 9.00 tot 10.00 en van 10.00 tot 11.00 uur. Op gave: telefoonnummer 4267767. Een foto-expositie van Arne van de Zande in het wijkcen trum is nog tot en met maan dag 29 februari te zien. DE VIER MOLENS in het dienstencentrum De Vier Molens (Nieuwe Damiaan 766) is iedere donderdag gymnas tiek voor ouderen. Lestijden: van 13.30 tot 14.10 en van 14.20 tot 14.55 uur. Iedere woensdag van 10.00 tot 11.30 uur wordt er in het diensten centrum dansles gegeven aan 50-plussers. DE WOUDHOEK In het dienstencentrum De Woudhoek (Heijermansplein 35) is donderdag 3 maart een modeshow. Geshowd wordt dan de voorjaarsmode. Aan vang 10.00 uur. In de pauze is er een gratis koffie. In samenwerking met de Kruis vereniging Schiedam heeft het dienstencentrum een project op poten gezet met als onder werp Gezond ouder worden. De eerste bijeenkomst is vrij dag 26 februari, aanvang 13.30 uur. Er wordt dan een speelfilm vertoond waarin een ouder wordend echtpaar centraal staat. De bijeenkomst wordt afgesloten met een discussie. Verder praten over dit onder werp kan op vrijdag 11 en vrij dag 25 maart.aanvang 14.00 uur. De bijeenkomsten worden gehouden in het Krulsgebouw aan het Bachplein. ORGELCONCERT De Schiedamse organist Cees Passchier geeft vrijdag 26 fe bruari een orgelconcert in de Dorpskerk (Schiedam-Kethel). De bas-bariton Jaap Blom ver leent vocale medewerking. Op het programma staan onder meer werken van Anthoni van Noort, J.S. Bach en Vaughan Williams. Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. OUDEREN De Patiënten Belangen Vereni ging Schiedam (PBVS) geeft donderdag 3 maart informatie over haar doelstelling, rechten en plichten van de patiënt en het klachtenrecht. Plaats: Het Gecoördineerd Ouderenwerk wijkpost Zuid, Oude Maas straat 22. Aanvang 10.00 uur. De toegang is gratis. INVAUDENSPORT De Invaliden Sportvereniging De Ooievaars (Westmolens traat 28) begint woensdag ,2 maart met cursussen stijldans en volksdans. De danslessen zijn ook geschikt voor rolstoel gebruikers. inlichtingen: tele foonnummer 4269053. BELASTINGHULP Leden van de bij het FNV aan gesloten vakbonden kunnen zich zaterdag 27 februari aan melden voor hulp bij het invul len van het aangiftebiljet in komstenbelastingen. Aanmei- Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Telefoon: (010)4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woens dagochtend voorafgaand aan de plaatsing op don derdag in ons bezit te zijn. ding is mogèlijk tussen 10.00 en 12.00 uur bij het FNV-ge- bouw aan de Stadhouderslaan 119, op vertoon van een geldig bewijs van lidmaatschap. Door de ouderenbonden en de diensencentra in Schiedam is er in maart een aantal dagen gereserveerd waarop ouderen hun belastingformulier kunnen laten invullen, inschrijving hier voor is mogelijk in het Blauw huis (Lange Nieuwstraat) op vrijdag 4 maart om 14.00 uur;' in dienstencentrum De Vier Molens (Nieuwe Damiaan 766) aan de receptie vanaf heden tussen 9.00 en 16.00 uur en in dienstencentrum De Woud- hoek (Heijermansplein 35) ie dere dag tussen 9.00 en 12.00 uur. Voor vrouwen is er donderdag 25 februari een thema-avond met als onderwerp vrouw, geld en belastingen in de zaal van de Filmclub Schiedam (Nieuw straat 12). Aanvang 20.00 uur.1 ALADDIN De reggae-band Equal treedt zaterdag 27 februari op in jon gerencentrum Aladdin (Mees- terstraat). Aanvang 22.30 uur. Toegangsprijs: ƒ4,-. NIVON De jaarvergadering van het Ni- von, afdeling Schiedam, is za terdag 27 februari in het FNV- gebouw (Stadhouderslaan 119), aanvang 14.00 uur. SOUNDMIX De vierde aflevering van de soundmix-/playbackshow van de stichting Lentefeest is za terdag 27 februari. Plaats: Tuinlaan 64. Aanvang: 14.00 uur. Presentator: Frank van Drunen. Aanmelding: 4260027. Inschrijfgeld: 7,50. PRESTATIELOOP De Sportbond Schiedam heeft voor zaterdag 5 maart een voorjaarsprestatieloop op het programma staan. Er kan gelo pen worden over diverse af standen, waaronder de halve marathon. Starttijden: 10.15 en 11.00 uur. Kosten voor deelna- me variëren van 2,50 tot 5,-., Inschrijven is mogelijk tot 15 minuten voor de start, In de kantine van SSC Harga (tegen over Novotel). informatie: tele foonnummer 4730768. NATUURGENOT De Schiedamse aquarium- en terrariumvereniging Natuurge not In Huis viert zaterdag 27 februari feest ter gelegenheid van haar vijftigjarig bestaan. Op het feestprogramma staan ondar meer: huldiging van jubi larissen, een optreden van het muziekgezelschap Mustang en een verloting. Plaats: zaal Ire ne, Nieuwe Haven 155. Aan vang 20.00 uur. WEEKEINDiENSTEN Het Schieiandziekenhuls aan de Stadhoudersiaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Huisarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 4206611. Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts: H. van den Heuvel, B. Knappertlaan 231b, tel. 4739121. Spreekuur op za terdag en zondag van van 17.00 tot 18.00 uur. SCHIEDAM De krant is tegenwoordig favoriet. Op alle scholen van het voortgezet on- derwijs ontvangen de leerlin- - gen binnenkort een krant in het kader van de landelijke ac tie "Krant in de Klas'.- Ook op veel 'lage scholen' is het ma ken van krantem actueel. De Schiedamse Jelle de Bruyn (11) heeft ook één ideaal: hij wil bij de krant werken. Morgenochtend vertelt de ondernemende Jelle zijn klas genoten van groep acht op de Sint Bernardus basisschool aan de Bosboom laan in Schie dam over tijn Ideeën en zijn grote. ideaaL Jelle heeft over hetkrantenvak veel gelezen. „Een journalist moet in ieder geval noj>it verdrietig zijn als een verhaal, waar hij erg zijn best op heeft gedaan, wordt weggegooid. Nieuws gaat voor," weet de elfjarige nu al. Jelle gaat, vertellen over het ontstaanvan, de krant en het maken van een krant door de journalisten en de drukkers. „Hoe word Jk journalist," is een van de onderdelen van de spreekbeurt. Hoe je dat moet worden weet ik zelf ook nog niet," geeft ie eerlijk, toe. Hij zal proberen het vak van de schrijvende reporter te om schrijven." Jelle de Bruyn: „Als journalist maak je met veel -mensen kennis. Je wordt zelf ook-een beetje bekend bij men sen in 'een, bepaald gebied. Ik ben wel eens bij de redactie kantoor van Het Vrije Volk op de Hoogstraat in Schiedam ge dweest. En" ik. yind het gewoon L 'ontzettend vreselijk leuk." - a Vf s' J •n-' :K VLAARDINGEN „In de jaren zeventig lag het accent in de volkshuisvesting sterk op de bouw van gesubsidieerde huurwoningen. Nu is de vraag veel gedifferentieerder en is er een verschuiving wenselijk in de richting van de koopsector. Het initiatief daartoe moet vooral uitgaan van de markt en de woningbouwcorporaties. De terugtredende overheid blijft wel primair verantwoor delijk voor de huisvesting van de laagste inkomensgroepen." Zo vatte staatssecretaris drs E. Heerma (Volkshuisvesting) het kabinetsbeleid gisteren sa men tijdens de jaarvergade ring van de afdeling VI aar din gen van het CDA. De christen democraten hadden de be windsman gevraagd een inlei ding te houden over de sociale woningbouw en de financiering daarvan, en dat hebben ze ge weten ook. In vogelvlucht schetste Heerma de jongste ontwikkelingen op zijn beleids terrein en hun voorgeschiede nis, de kerngedachtes waar door hij zich laat leiden en de plannen die het ministerie voor de komende jaren op sta pel heeft staan. Het zal de Vlaardingse par tijgangers af en toe hebben ge duizeld tijdens het betoog van de staatssecretaris, dat bol stond van de annuïtaire lenin gen, dynamische kostenprinci- pes, BKO's en andere onbegrij pelijke termen. „Maar zo eom- lex is de materie nu eenmaal," verdedigde Heerma zich. De overheid moet een stapje terug doen in de volkshuisves ting, was de kern van zijn be toog, hoewel hijzelf de term- 'heroriënteren' prefereert bo ven terugtreden. Heerma: „Een steeds groter deel van de overheidsuitgaven is in de loop der jaren naar de sociale wo ningbouw gegaan, terwijl we ais samenleving ook meer zijn gaan verdienen. Waar willen we uitkomen in 2000? Het is een paradox, want in een rij ker wordende samenleving zou je meer zelfredzaamheid ver wachten." Om die tendens te 'keren moet de overheid meer overla ten aan de markt en 'het maat schappelijke middenveld', 'zo als de woningbouwverenigin gen. De staatssecretaris: „Ne gentig percent van de huidige nieuwbouw wordt neergezet met subsidies. Dat is veel te veel, want een groot deel van die woonconsumenten heeft dat niet nodig. De overheid moet zich gaan concentreren op die groepen voor wie zonder financiële steun helemaal niet gebouwd wordt." Het wordt een van de hoofdlijnen in de nieuwe beleidsnota die het mi nisterie in voorbereiding heeft. Om dezelfde redenen is Heer ma voorstander van het hand haven van de individuele huur subsidie. Decentralisatie is een ander punt dat in de nota veel aan dacht zal krijgen. Het ministe rie wil veel bevoegdheden gaan overdragen aan gemeen ten en provincies, vcoral op het gebied van stadsvernieu wing, woningverbetering en nieuwbouw. Heerma: „Het is van het grootste belang om de bestaande woningvoorraad, kwalitatief op peil te houden, met name voor de laagste in komensgroepen. Anders kom je jezelf tegen als samenle ving." Een uitdaging noemde hij de vergrijzingsgolf die ons land te wachten staat. Geld voor ex tra beleid terzake heeft hij voordeel hebben genoten door het vervroegd aflossen van le ningen. niet. „Dat is nu een zaak van de gemeenten, die ik per circu laire op het probleem geatten deerd heb. Zij moeten nu de prioriteiten stellen," legde de voormalige Amsterdamse wet houder laconiek uit. Zijn visie op de financiering van de sociale woningbouw sloot geheel aan op de rest van zijn verhaal: de woningbouw verenigingen moeten op de ka pitaalmarkt gaan lenen in plaats van bij de overheid. Daarnaast moeten de corpora ties de komende paar jaar een kwart van hun bouwplannen op eigen kracht realiseren. Dat kan goed volgens Heerma, om dat ze recentelijk veel rente- Heerma's partijgenoten had den zich kennelijk terdege op het onderwerp voorbereid, want de bewindsman kreeg een regen van gedetailleerde vragen te verwerken. Zo wilde de voorzitter van een woning bouwcorporatie weten hoe het toch kon dat hij door een reeks overheidsbepalingen een ver schil in huurprijs van zestig, gulden kreeg tussen huizen van hetzelfde type die op vijf tig meter afstand van elkaar werden gebouwd. „Daarvoor moet u nu bij de gemeente zijn, daar ga ik niet meer over," weerde de bewindsman handig af. De Vlaardingse wethouder Chr. van Roon had nog wel wat suggesties voor de beleids maker. Was het geen idee om 'huurbelasting in te voeren voor mensen die te goedkoop wonen in verhouding tot hun inkomen? Van Roon: „Toen die maatregel destijds dreigde, want het is niet doorgezet, ge beurde er opeens een wonder op de Vlaardingse woning markt. Toen wilde iedereen wel doorschuiven." Niet doen, een gepasseerd station, vond Heerma van dat plan. Meer zag hij in Van Roons voorstel om het onder houd van particuliere wonin gen fiscaal aftrekbaar te ma ken. Van Roon juichte overi gens de beleidswijziging ten gunste van koopwoningen van harte toe: „We hebben in Vlaardingen altijd veel aan dacht besteed aan de sociale woningbouw in de huursector. Voor het evenwicht is er een correctie nodig richting vrije sector. Daar is een schreeu wende markt voor." Ook de vergrijzing kwam nog even ter sprake. In Vlaar dingen is er. geen reden tot zorg, stelde Van Roon zijn par tijgenoten gerust: „Wij bouwen voldoende voor ouderen. Denk aan De Put, DIjkzicht en de Eurowoningen aan het Veer- plein. Een 85;jarige CDA-er met zilvergrijs haar vond al het ge praat over de vergrijzing maar overdreven. „Waar heb ben ze het toch over. Ik geloof er niets van dat die grijze golf eraan komt," besloot hij de dis cussie onder grote hilariteit. SCHIEDAM Omdat in voor gaande jaren het wijkcentrum de Blauwe Burg te klein bleek om alle belangstellenden te herbergen is het festival Drum- fanfare'88 verhuist naar het Passagetheater. Zaterdag 27 februari staat het Passage theater boi van de activiteiten. De streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord heeft in sa menwerking met Roel en Mar cel van Raay het vierde festival voor drumfanfares georgani seerd. Aan het festival werken mee: het jubilerende Jeugd Rijn mondband uit Schiedam, de drumfanfare Het Wapen van Maassluis en drumfanfare Li- berté uit Vlaardingen. Onder het motto 'de ideale drumfan fare' werd opnieuw een regio naal verzamelorkest gefor meerd. Speciale gasten zijn de steelband van het Korps Mari niers uit Rotterdam. De toegangsprijs voor het fan fare-festival is laag: ƒ2,50 per persoon. Om 19.30 uur wordt de openingsfanfare, geblazen en geslagen door enkele van de leden van de deelnemende verenigingen, gespeeld. Daar na staan meteen de drums klaar op het grote Passagepo dium. Sergeant L. P. A. Schuu ring van het Korps Mariniers geeft voorafgaand aan het op treden nog een toelichting over de steelband. Na de mariniers is het de beurt aan de Jeugd Rijnmondband, die dit jaar haar vijftigste verjaardag viert. Na de pauze treedt de drum fanfare Het Wapen van Maas sluis voor het voetlicht, ge volgd door Liberté uit Vlaardin gen. Het traditionele verzamel orkest is dit jaar eigentijk het examenorkest van de streek muziekschool. Coert Zonneveld en Roel van Raay begeleiden het gelegenheidsorkest. Voor instructeur Coert Zonne veld is het een hele speciale dag. Hij hoopt 's ochtends met het geiegenheidsorkest in de streekmzuiekschool in Vlaar dingen onder auspiciën van de Bond van Orkestdirigenten zijn instructeursdiploma te halen. Het festival drumfanfare'88 wordt afgesloten met een défi lé op muziek van Roel en Mar cel van Raay. Het programma wordt gepresenteerd door SI- mone Hofman. Toegangskaar ten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passagetheater, Passage 9-13, Schiedam of bij de muziekschool in Vlaardin gen, Willem Beukelszoonstraat 62, Vlaardingen. SCHIEDAM De satelliet te levisiezender Music Television (MTV) is vanaf morgen 19.00 uur te zien via de Schiedamse kabel. De zender wordt door gegeven via kanaal 44. MTV zendt 24 uur per dag muziek uit. Na vrijdagavond worden de ondertitelde Nederlandstalige programma doorgegeven via kanaal 26. De komst van de kabelkrant van de Avondbladen Combina tie Rotterdam (ACR) zal niet lang meer op zich laten wach ten. Zeker is nu al dat de ka belkrant wordt uitgezonden via kanaal 5, het kanaal waarop met ingang van maandag 4 april aanstaande ook Neder land 3 te ontvangen is. De ka belkrant zal te zien zijn op de uren dat Nederland 3 niet uit zendt of zenderpauze heeft. &1y i 'Xf -i

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 2