12 nut Haven zamelt geld in voor Den Hoedkliniek Kethelpark breidtuit Bachplein wordt energiezuinig Achtduizend kilometer per 2CV in 17 dagen IJlt op komst Kassier pompstation In kast opgesloten Gelijkberechtiging ook In Schiedam? Snelheidscontrole Overval op bijkantoor Tasjesdieven weer actief Provincie tikt Vlaardingen M öp-de yiiïgére^ WS SCHIEDAM Begeleiding bij het aflossen van huurschuld, helpt bij het oplossen van het pro bleem. Vorig jaar steeg hét totaal aan niet betaal de huur aanzienlijk minder dan het jaar ervoor. Eind december stonden Schiedamse huurders van woningen en bedrijfspanden voor een totaalbe drag van 2.747.730,- in het krijt. In Schiedam is sinds 1985 de speciale afdeling Achterstandsbege leiding van de gemeente actief. Bacterie-arm VH-& SA.vW Ml '-a - Eerste paal Milieubeleid Combinatie In het landelijke gebied langs de Harreweg moeten de bomen nog een aantal jaren groeien om, als stedelijk Kethelpark herkend te worden. (Foto Arie Wapenaar) Stroomversnelling Medewerkers Voldongen feit Toezeggingen Onderzoeken Moermansk Alles samen Karei Krokodil Poppenspelen Rob de Nijs, dinsdag 15 maart in de Vlaardingse Stadsgehoor zaal. (Foto EMI) Donald Duck Rock and roll 7 VLAARDINGEN Herman Finkers Rob de Nijs rv V IH* *3 -J- 'r u s HET VRIJE VOLK DINSDAG 8 MAART 1988 Huurschuld nagenoeg gelijk In 34 gevallen werd een deurwaarder ingeschakeld om de achterstallige huurpennin gen te innen. Vier huurders werden uit him huis gezet om dat ze bleven weigeren te beta len. In totaal stonden rond de jaarwisseling 2968 huurders bij de gemeente in het krijt. Het grootste aandeel (1721) wordt gevormd door de groep die steeds een maand te laat betaalt. De aandacht van de ambtenaren op de hoofdafde ling Bewoners- en Verhuurza- ken richt zich vooral op de VLAARDINGEN Het bij kantoor van de Algemene Bank Nederland (ABN) aan de Dirk de Derdelaan in de West- wijk is gistermorgen overval len. Omstreeks tien over elf kwam een man binnen met een vuurwapen in zijn hand. Hij bedreigde een zestigjarige vrouw, die als enige klant aan wezig was en dwong de kassier geld af te geven. De ABN-emplojré moest een plastic tasje volstoppen met geld. De overvaller nam het in ontvangst en vertrok daarna in onbekende richting. De poli tie verzoekt mensen, die getui ge zijn geweest van de overval zich te melden. Het gaat volgens de politie om een ongeveer 25-jarige man, vermoedelljl met baard en snor, brildragend en 1.75 meter lang. SCHIEDAM Twee vrou wen zijn gisterenavond in Schiedam het slachtoffer ge worden van tasjesdieven. Op de 's-Gravelandse weg werd een 65-jarige vrouw om 20.00 uur door een man aangevallen, die zich op hardhandige wijze eigenaar maakte van haar tas. Lopend ging de dader er van door. Vijf minuten later moest een 45-jarlge vrouw op de Wa rande het ontgelden. Rijdend op haar fiets werd ze door twee mannen op een bromfiets van achteren aangevallen, waarna de duo-passagier haar tas uit het fietsmandje griste. huurders die een achterstand hebben van 3 tot en met 6 maanden. Hiermee wil de ge meente voorkomen dat deze mensen in een onoverkomelij ke situatie terecht komen. Opvallend noemt men in de rapportage (in 1986 verscheen het eerste jaarverslag) de har de kern wanbetalers met ach terstanden van 12 maanden en meer. Hoewel deze schuld vaak in de loop der jaren is ontstaan, acht de gemeente ef fectieve maatregelen soms so ciaal niet aanvaardbaar. Af boeken van het verschuldigde bedrag zonder met de bewo ners een goede afbetalingsre geling te hebben getroffen, werkt veelal nog slechtere be taling in de hand. De gemeente probeert een regeling te treffen zodra de normale aanmaning die na een maand aan de bewoners wordt gezonden, geen resultaat heeft. Na twee maanden wordt de huurder voor een gesprek uit genodigd. Pas wanneer dit gesprek op niets uitloopt, wordt de deur waarder ingeschakeld. In een 'ultimatumbrief worden de huurders hiervan op de hoogte gesteld. De deurwaarder maakt de zaak aanhangig bij de kantonrechter met het ver zoek het huurcontract te ver breken. Een andere mogelijk heid is de achterstand te innen door beslag te laten leggen op een deel van iemands loon. In de meeste gevallen wordt een betalingsregeling getroffen. Vorig jaar kregen 35 huur ders een brief in de bus waarin werd gedreigd met de deur waarder. Van deze zaken lopen er nog 31. Het betrof veertien alleenstaanden, twee echtpa ren zonder kinderen en negen tien gezinnen met kinderen. Volgens de opstellers van het jaarverslag worden de met de gemeente overeengekomen betalingsregelingen slecht na gekomen- Om die aflossing te verbeteren, stellen ze voor va ker tot loonbeslag over te gaan. Bij de harde kern zouden ontruimingsbevelen vaker daadwerkelijk uitgevoerd moeten worden. Wel zouden de bewoners twee maanden de tijd moeten krijgen alsnog een schuldsanering te regelen. De schrijvers wijzen er ver der op dat het aantal 'slepers* (mensen die steeds een maand achterlopen - in de betaling) snel wordt teruggebracht. „Wanneer de eerste maand huurachterstand niet ontstaat, zullen er in de toekomst geen maatregelen nodig zijn," me nen ze. Door REIN WOLTERS ROTTERDAM Werkne mers en werkgevers in de Rot terdamse haven willen 50.000 gulden Inzamelen voor de dr. Daniël den Hoedkliniek. FNV- vakbondsleider Paul Rosemöl- ler nam hiervoor zondagavond bij de Vara het initiatief. In het tv-spel *Doet-ie 't of doet-ie 't niet' van Peter Jan Rens verdiende Rosemöller de eerste 3.220 gulden. Zijn en thousiasme is overgeslagen op havenwerknemers en werkge vers. Gistermorgen is fanatiek gecollecteerd in alle kantines. Werkgevers is gevraagd geld te geven. „Het resultaat is verbluf fend," verklaarde Rosemöller gistermiddag. „Als de inzame ling met deze snelheid door gaat, zullen we het streefbe drag zeker halen." Van het geld wil 'de haven' audio-visuele apparatuur ko pen voor acht bacterie-arme verpleegkamers In de dr. Da niël den Hoedkliniek, het regio nale kankercentrum. De acht kamers zijn nodig voor het bacterie-arm verplegen van leukerniepatiënten (bloedkan- ker) die een beenmergtrans plantatie hebben ondergaan. Nu geschiedt de verpleging >iïi een steriele tent (flow). Bezoek Is niet mogelijk, terwijl dat In Ww. -w, 4 V O - V - 7 7, V "V t s,* i ■- y-x <-*."• v - 7\ Wmm. SCHIEDAM Elektrici teit opwekken en de energie die bij dit proces normaal verloren gaat, als warmte aan woningen leveren. Dat is fn het kort warmtekracht koppeling (WKK), een ma nier van omgaan met ener gie zoals dat In Schiedam geen uitzondering meer is. Volgende week dinsdag zal wethouder Chr. Zijdeveld (Milieu en Stadsontwikke ling) de eerste paal slaan voor een WKK-Installatie aan het Bachplein. Deze in stallatie zal energie en -warmte leveren voor de 572 flats aan het Bachplein en de 100 woningen in het Heijer- xnansfiat De drie warmte krachteenheden zullen de ko mende winter in gebruik worden genomen. Volgens Zijdeveld getuigt het van een goed milieube leid 'door kleine elektrici teitscentrales neer te zetten op plaatsen waar warmte nodig is. Er hoeft zo minder energie als warmte (met het 'koelwater) in de rivieren af gevoerd te worden en het brandstofverbruik kan om laag. Ook de werkgelegen heid is bij een grote hoeveel- heid kleine WKK-eenheden gebaat. „Op verschillende plaatsen kan dan immers aan deze kleine centrales worden gewerkt," aldus de wethouder. Het hart van de WKK-in- stallatie is een gasmotor. Deze motor produceert warmte en wekt elektriciteit op. De stroom wordt aan het openbare net toegevoegd, de warmte vult de warmte-op- wekking van bestaande CV- ketels aan. De WKK-eenheiö zal de helft van 'CV-werk' overnemen. De te bouwen WKK-instal- latie levert een rendement van tachtig percent. Op zich geen uniek hoge score, want er zijn meer CV-ketels die een zelfde rendement heb ben. Dit is dan echter altijd alleen opwekking van warm te en nooit in combinatie met elektriciteitsopwekking, zo als deze WKK-installaties. De komende maanden zal de straat rond het Bachplein open liggen voor het aan brengen van de benodigde leidingen, isolatiewanden, ventilatoren en een 33 meter hoge afvoerpijp voor de rookgassen. Medio augustus moet de WKK zijn geïnstal leerd. Dan zal ook het proef draaien beginnen voor de ko mende winter. De nutsbe drijven verwachten, gezien de ervaring met andere WKK-installaties, dat de eindafrekeningen dank zij de energiebesparingen lager zullen uitvallen. SCHIEDAM De parken gordel van Schiedam krijgt ge stalte. De 'groene long' van de 1stad wor6i steeds verder uitge breid. Met de aanleg van een nieuw stuk Kethelpark, in het gebied tussen de Harreweg en de spoorlijn naar Den Haag, is nu de aansluiting met het Prinses Beatrixpark gereali seerd. Het Kethelpark leent zich in middels voor verschillende vormen van recreatie. Daar voor rijn speelweiden, ruiter- en fietspaden aangelegd. Au to's zijn verboden. Het maakt deel uit van het gemeentelijke plan om een grote Schiedamse parkengordel te creëren. Met het Hargapark, het Volkspark en het Prinses Beatrixpark, vormt het de 'groene long* die dwars door de stad loopt. Met de aanleg van het Ke thelpark is bij de ontwikkeling van het' nieuwe noordelijke stadsdeel begonnen. De eerste fase kwam in 1980 gereed. De bedoeling is dat het nieuwe park een natuurlijke overgang vormt tussen de stad en Mid den Delfland, het grote groen gebied tussen Delft, Schiedam en Vlaardingen. In de jaren zeventig besloot de gemeente het Kethelpark in vier fases te realiseren. Aller eerst werd het centraal weide gebied 'beparkt'. Toen volgde de Inrichting van een educatie ve boerderij aan de Harreweg waarna de strook langs die zelfde weg beplant 'werd. De aansluiting met het Beatrix park waa het laatste onderdeel van de parkaanleg. Het Kethelpark moet vol gens de plaumen van de ge meente een park worden voor de gehele stad. Bovendien wil men het oorspronkelijke ka rakter van de natuur in dit ou de weidegebied behouden en zonodig herstellen. Daarom zijn wilgenakkertjes, kersen boomgaarden en poldersloten opnieuw aangelegd. Brugge tjes en dammen moeten het polderlandschap nog duidelij ker accentueren. In de educa tieve boerderij kunnen bezoe kers van het park meer te we ten komen over de landelijke elementen van het Kethelpark. Op dit moment ziet men nog slechts een groot weiland om ringd door sloten. De pas ge plante bomen geven het gebied niet bepaald het aanzien van een park. Maar over een aan tal jaren zal dat anders zijn als die bomen gegroeid zijn. Dan zal blijken dat het Kethel park inderdaad een aanwinst is voor de 'parkengordel' van Schiedam. Daarom geeft de gemeente Schiedam nu reeds een brochu re uit over het nieuwe Kethel park. De historie, het land schap en de natuur worden erin beschreven. Geïnteres seerden kunnen het boekje af halen bij de WV of de Dienst Gemeentewerken. bacterie-arme kamers wel kan. Eind dit jaar wordt de spe ciale ziekenhuisvleugel ge bouwd. Dit is mogelijk door een inzamelingsactie van' de Stichting Colombine van caba retier Herman van Veen en mevrouw Irene van Lippe Biesterfeld. Het Rijk weigerde vorig jaar geld voor de bouw. beschikbaar te stellen. Daar om stelde Van Veen zich ten doel om In vijf jaar tijd twee miljoen gulden in te zamelen. Door talrijke publicaties in Het Vrije Volk kreeg de actie een lawine-effect. Spontaan za melden organisaties, vereni gingen en bedrijven geld In. Ruim een half miljoen gulden is al gestort. Naar verwach ting zal het nog ontbrekende bedrag op 28 april voortkomen uit een Colombine-concert op de Avro-tv. Herman van Veen en Mies Bouman presteren het concert. Rosemöller hoopt zijn actie snel naar een climax te leiden. Mogelijk maakt hij zaterdag avond al eén tussenstand be kend op de caran&valsbenefiet van de Acht van Zuid in het za len- en partycentrum Spes Bo na aan de Dalweg in Rotter dam. Ook deze benefiet (met medewerking van Het Vrije Volk) staat In het teken van de Den Hoedkliniek. Belangeloos werken mee: dans- en showorkest Mustang, Rita Young, Steven Ronalds, Martin Eden, Martin Snijders, boerenblaaskapel De Horlepie- pers en jodelkoningln Olga Lo- wina. Het Groot Rotterdams Havenkoor (afgelopen zondag op tv) treedt waarschijnlijk ook op. Toegangsbewijzen zijn te koop aan de zaal en bij Het Vrije Volk, Witte de Withstraat 25. VLAARDINGEN De ge meente Vlaardingen is door de provincie Zuid-Holland op ,de vingers getikt. j De gemeente heeft' zonder eerst aan de provincie "toe stemming'te vragen de Jacob van Dljkstraat voor doorgaand verkeer afgesloten. Door die afsluiting is het bedrijf van A. Eigenraam in 1985 acht maan den slecht bereikbaar geweest. In een brief aan het gemeen tebestuur wijst de provincie erop dat een raadsbesluit niet betekent dat er geen toestem ming van Gedeputeerde Staten nodig is. Doordat de straat toch werd afgesloten kwam de provincie voor een voldongen feit te staan. „Er werd een on omkeerbare situatie gescha pen," schrijft het provinciebe stuur. De straat werd in 1985 afge sloten om het terrein rond de Jacob van Dljkstraat bouwrijp te maken. Volgens het deelplan Centrum-Zuid is het terrein be stemd voor de bouw van fla twoningen. f Gedeputeerde Staten betreu ren het dat de gemeente haar woord niet is nagekomen. Ze had bedrijfseigenaar Eigen- raam allerlei toezeggingen ge daan over een blijvende be reikbaarheid van zijn pand, die niet geheel zijn nageko men. De raad had kunnen we ten hoe de situatie er in de Ja cob vain Dijkstraat bij lag, want de toenmalige wethouder J. Madern was nog bij het be drijf van Eigenraam een kijkje wezen nemen. De provincie Zuid-Holland betreurt het daarom dat de ge meente meteen tot afluiting van de weg is overgegaan. De goedkeuring achteraf, zoals die nu' toch wordt gegeven, heeft zo lamg op zich laten wachten omdat de provincie de nodige onderzoeken ter plekke wilde laten uitvoeren. MAASSLUIS De twee jon ge Maassluizers die op 13 fe bruari vertrokken voor een monsterrit van Maassluis naar Moermansk per lelijke eend, overhandigen vanavond aan burgemeester J. van Es Russi sche cadeaus. Ze hebben van de autoriteiten van Moer mansk medaillons en een boek ontvangen. De twee ondernemende jon gelui zijn op 2 maart in hun woonplaats teruggekeerd. Zij legden de afstand van achtdui zend kilometer af in zeventien dagen. Gert-Jan van Asperen (23) en Jeroen Outers (25) be sloten tot de tocht na een op roep van de Finse 2 CV-club. Hun vriendinnen Inez en Lau ra gingen niet mee. „Te koud en ik heb geen rijbewijs," al dus Inez. De witte lelijke eend was voor de gelegenheid omge bouwd om de tocht vol ontbe ringen te kunnen doorstaan. Aan.de motor was niets veran derd. Éénmaal heeft de dyna mo het begeven, maar hij kon snel vervangen worden door de meegenomen reserve. De eend was dusdanig geïsoleerd dat het soms te warm werd in de auto. Jeroen: „Bij temperaturen tot vijf graden onder nul reden we met de ramen open, anders werd het te warm." De laagste temperatuur tij dens de tocht was 34 graden onder nul. Bij wijze van expe riment sliepen Jeroen en zijn vriend één nacht in een 'zelfge bouwde provisorische sneeuw- hut, wat goed is bevallen. Op 28 februari kwam het convooi van achttien deuxche- vaux in Moermansk aan. Eer der die dag had men zonder moeite de Russische grens ge passeerd. Jeroen en Gert-Jan hebben zich in Rusland in het geheel niet onvrij gevoeld. Zij konden gaan en staan waar ze wilden en hebben veel gefilmd en gefotografeerd. Hen werd wel verzocht geen foto's van pleinen te maken. Slechts één maal zijn zij door de Russi sche politie gecorrigeerd toen zij een verkeerde zijweg na men. Bij de ontvangst door de burgemeester van Moermansk ontvingen zij een medaillon van deze Russische gemeente. Tevens kregen zij een boekje mee voor de Maassluise burge meester die ook een medaillon mag verwachten. De cadeaus worden vanavond door de jon gens aan burgemeester van Es overgedragen. Twee jonge mensen die alies samen doen. Ontbijten van hetzelfde bord. Gelijktijdig sa men in een boek lezen en alle bei dezelfde tandenborstel ge bruiken. Daarover gaat het licht satirische cabaretpro gramma 'Alleen met z'n twee ën', gespeeld door Edna Kalb en Fred Meyer. Op vrijdag 11 en zaterdag 12 maart voeren zij hun programma op in thea ter De Teerstoof. De twee kleinkunstenaars spe len In 'Alleen met z'n tweeën' een jong, bijzonder maar zeer gelukkig stel, dat werkelijk al les samendoet. Maar wanneer deze jonge mensen om zich heen kijken, zien zij dat hun gedrag nogal ongebruikelijk is. Daarom wordt besloten een re latie-therapeut in de arm te ne men. De therapeut geeft de twee op drachten, waardoor ze in vreemde situaties terecht ko men. Het stel leert zichzelf kennen en blijkt over niet ver wachte capaciteiten te be schikken. Het tweetal kijkt om zich heen en ziet de wereld en alles wat er om hen heen ge beurt plotseling met andere ogen. Zowel serieuze als vrolij ke kanten van het leven komen aan het iicht. Tenslotte gebiedt de therapeut hen ook eens iets alleen te doen. Vrijdag en zaterdag zijn de ge volgen daarvan te zien. Vanaf negen uur 's avonds in De Teerstoof aan de Nieuwstraat. De toegangsprijs bedraagt ƒ9,- en CJP— en Pas65-houders krijgen 1,50 korting. Speciaal voor kinderen van 4 tot 7 jaar voert het Haagse to neelgezelschap Peter Pan de produktie 'Witland'op. Mor genmiddag 9 maart zijn deze kinderen welkom in het Passa ge Theater. De kaarten kosten 3,75. In 'Witland' kunnen de kinde ren kennis maken met de schil deres Marleen, die voor het eerst een nachtje gaat logeren. Haar kamertje vindt ze eng en ze kan niet slapen. Plotseling ziet ze een witte krokodil, die Karei blijkt te heten. Karei is verdrietig' omdat In het tand waar hij woont, Witland, alle kleuren zijn opgegeten door de Grijze Muizen. Marleen besluit hem te helpen en gaat naar zijn land om de Muizen te ver- - .drijven. En of dat lukt, kunnen J..de.kinderen morgenmiddag zien yanaf.14.00 uur. i In theater De Teerstoof speelt - 'John de Winter'zaterdag 12 maart voor kinderen vanaf 4 jï.jaar'Öe poppenspelen 'Basje' en 'Téievisium'. De voorstelling begint om 14.00 uur en de en tree is 3,75. 'Basje' gaat over een jongetje dat een hond vindt als zijn ou ders op ski-vakantie zijn. Maar zijn tante Lucretia, die op Bas je past, beslist dat de hond niet mag blijven. Basje is het daarmee niet eens en krijgt on verwachte hulp De dappere Pietje Pannespons speelt een hoofdrol in 'Teievisi- um'. Koning Platonium de 44ste lijdt daarin aan een ern stige ziekte. Pietje zorgt ervoor dat de koning weer beter wordt, en dat alies, precies zo als het hoort, goed afloopt. Snei reserveren moeten aller n. belangstellenden voor de te-i,., kenfiim van woensdag 16 „„T maart in Theater De Teerstoof. 'Drie Caballeros', waarin Do nald Duck de hoofdpersoon is, is dan ook een leuke film. Walt Disney heeft zijn beroemde truckendoos voor deze gele genheid weer eens openge trokken. Samen met Zuid-Amerikaanse vrienden beleeft Donald vele avonturen. In Zuid-Amerika maakt hij kennis met bijzonde re tradities in de 'Latijnse Samba' landen. Vooral muziek en dans komen hierin aan de orde. Van dinsdag tot vrijdag van 12.00 uur tot 16.00 uur, en op zaterdag van 12.00 uur tot 14.00 uur, kunnen kaarten te^ lefonisch gereserveerd worden op nummer 4269455. w In café De Tender in het Pas sage Theater keren donder- dagavond oude tijden terug. "J De rock and rollband 'The Weazeis' treedt vanaf 21.00 uur op. De band speelt beken-, de nummers uit de jaren zestig en beschikt bovendien over een eigen repertoire. De toe gang voor 'The Weazles' is gratis. De inmiddels landelijk bekende Twentse cabaretièr Herman Finkers komt op 12 maart met zijn show 'Het meisje van de^. slijterij' naar de Stadsgehobr^ zaal in Vlaardingen. Tot nu-toë£ heeft Finkers 672 grappen «ma ideeën verzameld. Het moet wel gek lopen, meent hij zelf, willen er, na enig schrapwerk, geen twee goede overblijven zodat het programma voor en na de pauze weer prima ver zorgd za! zijn. Kaarten voor het programma, dat om.20.15 uur begint, kosten tien gulden. Voor Rob de Nijs betekent het seizoen ,'87/ "88 een jubileum: in het najaar van:1962 nam hij. z'n'eerste plaatje op. Hoewel er slechts 900 van werden ver- kocht, was het wel het begin van zijn 25-jarige carrière. Rob de Nijs zingt nummers uit zijn hele loopbaan op.dinsdag 15 maart in de Vlaardingse Stads gehoorzaal. Voor het eerst zingt Rob ook hits van ande ren, zoals Suzanne van Her man van Veen, 1948 van Van Kooten en De Bie, Het dorp van Sonneveld en het Land van Maas en Waal van Boude- wijn de Groot. Behalve een keuze uit z'n eigen repertoire zingt hij ook Rhythm Blues nummers. De toegangsbewij zen zijn verkrijgbaar voor ƒ29,00. SCHIEDAM Een nog onbe kende man heeft afgelopen weekeinde enkele duizenden guldens buitgemaakt uit de kassa van een benzinestation aan de Horvathweg. Onder be dreiging van een vuurwapen werd de kassier van het benzi nestation door de overvaller in een kast gestopt. vrj' fT» Het benzinestation en de kas-., sier zijn al vaker overvallen., Volgens de politie komt dat door de „risicogevoelige lig- ging". Omwonenden hebben het slachtoffer uit zijn benarde t positie bevrijd. Zij waren ge alarmeerd door zijn hulpge roep. Van de dader ontbreekt, elk spoor. SCHIEDAM Wil het Schie damse gemeentebestuur het voorbeeld van Rotterdam en Den Haag volgen, en vrouwen los van het kostwinnersprin cipe een WWV-uitkering ge ven? Die vraag hebben de PvdA-raadsieden J. Boonstra, Y. Siljee en J. Wiersma het col lege van burgemeester en wet- houders gesteld. Ook de werk groep Uitkeringsgerechtigden Schiedam van de regionale FNV-afdeling heeft het college hiernaar gevraagd. De richtlijnen van staatssecre taris De Graaf van Sociale Za ken zijn anders, maar volgens de gemeentebesturen van Den Haag en Rotterdam in strijd met de Europese richtlijnen over gelijkberechtiging. Zij voelen zich daarbij gesterkt door uitspraken van het Euro pese Hof van Justitie en de Centrale Raad van Beroep in eigen land. SCHIEDAM De politie van Schiedam heeft gisteren op de 's-Gravenlandseweg tussen drie uur en half zes met een ra darinstallatie een snelheid scontrole uitgevoerd. In totaal werd tegen 32 automobilisten proces-verbaal opgemaakt.De hoogste snelheid die gistermid- dag.werd gemeten was negen tig kilometer per uur. V v 1 ,-".Tr

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1