Tennissers openen seizóen weer met honger naar de bal Chauffeurs willen geen avondritten in het weekeinde Burgemeester hekelt optreden politie Het Vrije Volk SCHIEDAM Buurthuis op kamp Jeugdkampioenschappen LAATSTE RUILBEURS DINSDAG 5 APRIL 1988 PAGINA 8 Steeds meer VUT-èrs op SpïèrihgsHoek en een grote toeloop van de jeugd op Kethelhage in Woudhoek-Noord: het tennisseizoen is weer begonnen partijtje spelen. Naar mate het seizoen vordert, het eindigt doorgaans in september/oktober, komen er minder mensen. Er is wei een constante toeloop van tenissliefhebbers. Het enige dal hebben we In de. vakantieperiode en op dagen dat het heel erg heet is. Dan gaan demensen overdag naar het strand,, maar komen ze 's avonds toch nog een balletje slaan:" Het tennispark Spieringshoek herbergt twee verenigingen, die geza menlijk 400 leden tellen: KSVV en Spie ringshoek. Deze twee verenigingen, waarvan KSVV de grootste is èn de meeste jeugd heeft, huren doorgaans de helft van de twaalf banen die het park heeft. De andere helft wordt in be slag u genomen door j ongeveer 1100 mensen die zo nu en dan een balletje slaan. Hun leeftijd varieert van 5 tot 75 jaar. Het valt eigenaar Jack van der Torre op dat de mensen die met pensi oen zijn gegaan of in de VUT zitten een steeds grotere groep vormen.„Tennis is één van de sporten die je tot op ou dere leeftijd kunt doen. Denk maar eens: aan koning Gustaaf van Zweden (1858—1950, red.); die na zijn tachtig ste nog steeds op de baan stond. Daar- SGHIEDAM De tennisbanen zijn weer open. En dat is bij de Schie- damse verenigingen, tennisparken en -centra ook goed te merken. Jong en oud,van wie velen bijna een half jaar niet meer in actie zijn geweest, komen weer massaal naar de baan. „Je kunt zeggen dat iedereen weer 'honger naar de bal heeft'," zegt Ank van Diggelen, lid van de jeugdcommissie op het ten nispark Van Vliet. - Ondanks het slechte: weer van vorige week heeft Ank van Diggelen geen reden tot klagen. „Hoewë! het een aantal dagen geleden flink heeft gere gend, hoef je niet in de plassen te staan. Alle gravelbanen bij ons zijn goed bespeelbaar. Als ze nat zouden zijn mocht er niet op worden gespeeld. Het is juist nu lekker weer om te tennis sen en de mensen hebben er bijzonder veel zin in. Het zijn vooral de recrean ten, zo'n twee-derde van alle leden, die het park weten te vinden. Zij vinden het fijn om buiten lekker in beweging te zijn." Ank van Diggelen kent het vaste ritme van het tennisseizoen. „In het be gin van het buitenseizoen is het altijd druk, want dan wil iedereen weer zijn naast zien de ouderen het als een vórm van vrije tijdsbesteding, waarbij het leg gen van sociale contaóten geen onbe langrijke rol speelt." Van der Torre heeft, met uitzon dering van de vakantieperiode, over be langstelling niet te klagen. „Die is het hele jaar constant. Alleen bij de opening van dit seizoen, op 26 maart, was de bezetting matig. Veel mensen dachten dat er vanwege de regen niet kon wor den gespeeld. Nu het weer wat opknapt, wordt het weer druk." Wat de bezetting betreft zegt Rein Hengst evenmin reden tot klagen te hebben. De manager van tenniscen- trum Kethelhage, dat over twaalf bui- ten-, zes binnenbanen en één minibaan voor de kleintjes beschikt, zegt dat zijn complex over het algemeen goed wordt bezet. „Het is duidelijk te merken dat tennis geen elitaire sport meer is. Het is nu de tweede sport in ons land en, naar mijn idee, wellicht de grootste sport in Schiedam." „Wat de ligging betreft zitten wij hier in Woudhoek erg gunstig," vervolgt de manager, die zes van zijn banen ver huurt aan de Tennisvereniging Schie- dam-Noord (TSN). „In deze nieuwbouw wijk wonen veel gezinnen met jonge kin deren, waardoor de toeloop van de jeugd enorm groot is." v In reactie hierrop zegt een lid van de jeugdcommissie van TSN, dat zijn club eigenlijk te weinig banen heeft. „Wij zijn met achthonderd léden een grote vereniging. Iedereen, wi! op zijn tijd graag een balletje slaan en is vooral aan het begin van een seizoen razend enthousiast. Dan hebben we net ais op dagen dat het mooi weer is, te weinig ruimte.". „Om zo min mogelijk mensen te leur te stellen, hebben wij een afhangsy- steem ingevoerd. Wie gaat tennissen doet een kaartje in het bord. Na drie kwartier moet diegene dan plaats ma ken voor een ander. En iedereen houdt zich prima aan die regels, waardoor het zelden of nooit voorkomt dat iemand van de baan moet worden gehaald.'' keert ook in de boekensteunen van Hans Hendriks Franssen terug. Voor iemand die woordblind is, ber staat een boek niet uit letters en woorden, maar uit beelden," merkt hij in de catalogus dan ook op. De derde inspiratiebron is natuurlijk de boekensteun zelf. Hermienke Faber baseerde haar boekensteun bijvoor beeld op de luchtbogen die de da ken van gotische kerken ondersteu nen. Deze. ruime opvatting van het onderwerp maakt de expositie'Boe- kensteun-keramiek' zo interessant. Juist door de vele mogelijkheden die j het thema biedt, hebben de kera- i misten vast kunnen houden aan hun s eigen stijf en ideeën. titel. Een voorbeeld hiervan is Mariët Schedler. Zij maakt haar ruim een meter hoge boekensteun naar aan leiding van het boek 'Ana non' van Augustin Gomez-Arcos. Het object bestaat uit twee pilaren, waartus sen, ais een soort hangbrug, een ketting hangt Aan de ketting zijn platte schijven geregen, waarin cita- ten uit het boek zijn gegraveerd. De ze brug symboliseert het leven van 'Ana non', de hoofdpersoon van het boek. Andere keramisten lieten zich door het thema boeken in het alge meen inspireren. Jan Dekker bijvoor beeld. Zijn boekensteunen zijn een soort collage van losse lettervor men. Deze opvatting - de blad spiegel als een verzameling letters en boe kensteun is een ge- bruiksvoor- werp jj^V Maar sinds de design- koorts - heeft over- spoeld mogen ge bruiksvoorwerpen ook mooi zijn. De bruikbaarheid is zelfs op de tweede plaats komen te staan. Dit geldt sinds kort ook voor de boekensteun. Voor de expositie 'Boekensteun-ke- ramiek' gaven 39 keramisten hun vi sie op dit onderwerp. Het resultaat daarvan is momenteel te zien in het Stedelijk Museum aan de Hoog straat en Galerie 't Koetshuys aan de Lange Haven. Eigenlijk kan ieder driedimens ionaal voorwerp boeken tót steun dienen. Het gaat bij deze expositie dan ook voorat om de manier waar op de keramisten hun visie op het thema gestalte gegeven hebben. De bruikbaarheid stond daarbij niet voorop, boekensteunen hebben de keramisten slechts tot inspiratie ge diend. Dit is op drie manieren! ge beurd. Sommige keramisten lieten zich inspireren door één bepaalde SCHIEDAM Er wordt deze zomer voor het eerst een-Nederlands Kampioenschap tennis (jeugd 14—16 jaar) in. Schiedam georganiseerd. In het tennispark Spieringshoek komen'de jeugdige tennissers van 15 tot en met 18 augustusjn actie. Er wordt iedere dag van 9 tot 18 uur gespeeld. SCHIEDAM In het Diensten-: enveloppen, stripboeken en dergelijke centrum Dé Vier Molens wordt op zon- kunnen weer. van eigenaar verwisselen, dag '10' aprildelaatste ruilbeurs (voor De toegang (vanaf 13.30 uur) is gratis, jong en oud) van het seizoen gehouden, evenals de taxatie. v Munten, postzegels;; prentbriefkaarten, SPIJKENISSE De chauffeurs van het strëekvervoerbedrijf Zuid-West Nederland (ZWN) op Voorne-Putten overwegen geen avondritten in de weekeinden meer te rijden. Afgelopen vrijdagnacht werd een ZWN-chauffeur in Spijkenisse door een aantal reizigers met messen bedreigd. In overleg met de directie van het streekvervoerbedrijf zijn alle avondritten gedurende het afgelo pen weekeinde geschrapt. Vorig jaar re den er tijdens het paasweekeinde even eens geen avondbussen op Voorne-Put ten, nadat agressieve reizigers de chauffeurs hadden lastig gevallen. De problemen ontstonden vrij dag rond middernacht nadat een aantal passagiers het interieur van bus 103 (Brielle-Spijkenisse) vernielde. De chauffeur weigerde verder te rijden én waarschuwde de politie. Hij werd vervol gens, onder bedreiging van drie steek wapens, gedwongen de deuren van de bus te openen waarna een deel van de 125 passagiers kon uitstappen. Doordat de chauffeur geen signalement van de daders kon geven was het voor de In middels gearriveerde politie onmogelijk de betrokkenen aan te houden. Volgens een woordvoerder van de chauffeurs heeft de ZWN-directie in middels toegegeven dat de veiligheid van de chauffeurs niet langer kan wor den gegarandeerd. „De directie is nu eindelijk wakker geschrokken, maar als het op het nemen van maatregelen aan komt zijn ze meestal niet zo vlot," zegt hij. „De directie schuift dit probleem maar voor zich uit, totdat er uiteidelijk iemand tussen zes planken ligt." Vorig jaar konden de directie van het streekvervoerbedrijf en de .145 chauffeurs het ook al moeilijk eens wor den over de te nemen maatregelen die het vandalisme op deze buslijnen moes ten terugdringen. De chauffeurs eisten onder meer extra controle tijdens de avondritten op Voorne-Putten en de handhaving van een rayonchef op me trostation Spijkenisse Centrum. Van daag gaan de betrokkenen werderom rond de tafel zitten om hierover verder te praten. Rayon-chef M. van der Ven na mens de ZWN-directie: „We zien de ernst van de zaak heus wel in, vandaar dat er ook snel moet worden overlegd." ROTTERDAM Burgemeester dr. A. Peper van Rotterdam heeft als hoofd van de politie geen goed woord over voor het optreden van twee agenten tegenover leden van de homo jongerenorganisatie Apoilo. Enkele we ken geleden namen de agenten pam fletten in beslag, die leden van Apollo uitdeelden bij dansschool De Klerk in Rotterdam. Reden voor de pamfletten- aktie was dat De Klerk op een open dansavond twee jongens, beiden homo seksueel, de deur had gewezen omdat zij met elkaar wilden dansen. „Er was volstrekt geen reden voor de inbeslagneming," schrijft Peper. in zijn beantwoording van vragen die' enkele PvdA-raadsleden naar aanlei ding van het incident hadden gesteld. De politie verklaarde naderhand tot de Inbeslagneming te zijn overgegaan om dat zij een verstoring van de openbare orde had gevreesd. „Noch de situatie ter plaatse, noch de inhoud van de pamlietten kon den zelfs maar een begin van een poli- tie-optreden rechtvaardigen op grond van een verwachte verstoring van de openbare orde. Ik betreur het optreden van de politie dan ook ten zeerste," schrijft Peper. De burgemeester doet echter geen uitspraak over de aanleiding van het incident. De raadsleden hadden evenmin vragen gesteld over mogelijke discriminatie op grond van seksuele ae- aardheid. SCHIEDAM Buurthuis Nieuw- land organiseert na lange tijd weer een pinksterkamp voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar uit de wijk Nieuwland. Op 21, 22 en 23 mei wordt er gekam peerd op het bekende terrein in Drunen. De kosten bedragen 35 gulden per per soon. Er kunnen maximaal 30 kinderen mee. Aanmelden kan tot 4 mei. Een inschrijfformulier is te verkrijgen bij Buurthuis Nieuwland, Albardastraat 65, tel. 4738671 (vragen naar Henk Kroeze). loop laten. Via een ingenieus apparaat kon men een polaroid-afdrukje van het zelfgemaakte kunstwerk mee naar huis nemen. De eerste prijs, een kleu renprinter, ging naar de 10-jarige Jus-

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1