Schiedam cricketstad nummer één P Molennacht impuls voor horeca Gravin Aleida Feesten morgen in Julianapark wijziging telefoonnummer bondsspaarbank 5 Bondsspaarbank verhuist naar nieuw hoofdkantoor Souperen én feestvieren is 'n vak apart! Het Vrije Volk SCHIEDAM m 010 - 4.277.400 Bad Groenoord opent dit weekeinde de deuren Asvion, Hermes-DVS en Excelsior slsan handen ineen. Actieplan moet met name de jeugd voor de 'King of Sports' warm maken Bijna alle Schiedamse kroegbazen bij elkaar op De Blauwe Kiel. 1 fpmsar* Als gevolg van de ingebruikneming van ons nieuwe hoofdkantoor en de plaatsing van een nieuwe telefoon centrale is het telefoonnummer van onze bank in Schiedam en Vlaardingen met ingang van 9 mei 1988 als volgt gewijzigd: Onder dit nummer zijn alle afdelingen en onze kantoren bereikbaar. Bij u in de buurt Is de bank binnen loopafstand Schiedam Vlaardingen r Door Norbert Kleinherenbrink SCHIEDAM Een markant ge zelschap had zich gisteren in Restaurant 'De Noordmolen' verzameld om de actie 'Schiedam, cricketntad nummer één' of ficieel ten doop te houden. Wethouder Luub Hafkamp was er, evenals de voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Cricketbond, Steven van Hoogstraten. Beiden moeten hebben opgekeken van de saamhorigheid, die de vertegenwoor digers van de drie cricketverenigingen Asvion, Excelsior en Hermes-DVS („in alfabetische volgorde," hield Bonds spaarbankdirecteur en gastheer Klaas van de Geest de kerk keurig in het mid den) bij de presentatie van de plannen aan de dag legden. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst," gaf Will van Wijk (Hermes- DVS), die samen met Cees van Lingen (Excelsior'20) en Jos van Collenburg (Asvion) in de nieuwbakken commissie Cricketpromotie zitting heeft genomen, het doel van de omvangrijke campagne aan. „We gaan in de komende maanden proberen zoveel mogelijk schoolkinde ren voor de cricketsport enthousiast te maken en hebben daarbij de clubbelan gen overboord gezet." Het idee om de eind vorige eeuw vanuit Engeland overgewaaide 'King of Sports' in Schiedam een nieuwe impuls te geven werd vorig seizoen op de kam pioensreceptie van Hermes-DVS door cricketliefhebber Van de Geest gelan ceerd. Hij zegde op die feestelijke bij eenkomst vijfduizend gulden toe, onder de 'strikte' voorwaarde dat de drie plaatselijke cricketclubs de handen in een zouden slaan bij het promoten van Schiedam als cricketstad. „Het doet me goed, dat mijn voorzet door de betreffende verenigin gen doeltreffend is gemaakt," sprak de aimabele directeur tot z'n gehoor, onder wie ook Cor van 't Zelfde (voorzitter Ex celsior'20), Wim van der Sloot (voorzit ter Hermes-DVS), Alex Rodi (pr-mede- werker Bondsspaarbank), Pim Prins (bestuurslid Hermes-DVS) en de beide buitenlandse cricketcoaches Roger Bradley (Hermes-DVS) en Brian Brix (Excelsior'20) aanwezig waren. „In principe hebben we twee jaar voor deze actie uitgetrokken, maar het is niet uitgesloten dat we de commissie Cricketpromotie financieel blijvend zul len gaan ondersteunen. Het stimuleren van de jeugd op welk gebied dan ook heeft bij ons altijd een streepje voor ge had en dat zal zo blijven in de toe komst." De twee aartsrivalen Excelsior en Hermes-DVS zullen dit seizoen liefst drie keer tegen elkaar in het strijdperk treden. Op 14 mei staat de KNCB-beker op het spel, alsmede de Bondsspaar banktrofee (de voormalige Amstelbo- kaal). Op 5 juni en 7 augustus tellen 'slechts' competitiebelangen. De drie wedstrijden worden door Een deal van het markante gezelschap bijeen. Op de voorgrond de junioren Eric Ruts (Excelsior) en Nick Stathan (rechts. Hermes-DVS). Op de tweede rij van links naar rechts Klaas van de Geest, Brian Brix. Cees van Lingen, Jos van Collenburg. Achterste rij: Will van Wijk (links) en Roger Bradley. de commissie aangegrepen om onder het ongetwijfeld talrijke publiek (men hoopt op ruim tweeduizend toeschou wers!) uitgebreid propaganda voor de cricketsport te maken. Verder verschijnt er vandaag huis-aan-huis een speciale pagina, waarin alle facetten van het edele spel aan de orde komen. Dit is ondermeer gedaan om aan de belang stelling voor het cricket, met name de laatste jaren opgewekt door fascineren de beelden van internationale wedstrij den op de BBC, tegemoet te komen. Evenals vorig jaar zal de Bondsspaar bank een cricketprijsvraag uitschrijven, met als hoofdprijs een bezoekje aan de Engelse crickettempel Lords. Het actieplan omvat bovendien een intensieve werving van jeugdleden, zowel in het eigen voetbal- (Excelsior' 20/Hermes-DVS) en hockeybestand (Asvion) als onder de totale Schiedamse jeugd. Dat laatste gebeurt via de Dienst van Sport en Recreatie, die in het pak ket van na-schoolse aktivlteiten 'einde-, lijk'cricket heeft willen opnemen. Op 25 mei (bij Hermes-DVS) en 1 juni (bij Excelsior'20) wordt er vanaf 13.00 uur onder leiding van de twee cri cketprofessionals Brix en Bradley uitleg en instructie gegeven aan ruim honderd schoolkinderen. De vakleerkrachten van de gemeente Schiedam en leden van de verschillende jeugdcommissies'zullen daarbij assisteren. Rond de klok van 17.00 uur zal wethouder Hafkamp op diezelfde eerste juni op het terrein van Asvion de diploma's van de na-schoolse activiteiten uitreikenEen en ander zal vergezeld gaan var een leerzaam en leuk informatiepakket. „Een prima initiatief," aldus Haf kamp. „in deze tijd van teruglopende le denaantallen bij de jeugd is het zinvol om iets extra's te doen. Er blijven uiter aard enorm veel keuzemogelijkheden over, maar door ze kennis te laten ne men van een bepaalde sport, is de kans groter dat ze daadwerkelijk geïnteres seerd raken en zich als nieuw lid aan melden." Als vervolg op de na-schoolse activiteiten worden er vanaf 7 juli tot 24 augustus op de velden van Excelsior en Hermes open cricketmiddagen gehou den. Om de eigen jeugd te binden zal er in juni op het complex van Hermes-DVS een groot regionaal toernooi voor C- teams worden georganiseerd, met deel name van Sparta, VOC, Excelsior en ui teraard Hermes-DVS. Begin augustus vindt er op het terrein van Excelsior een duel tussen het Nederlands C-elftal en het Schiedams C-elftai plaats. De rol van Asvion in het hele ge beuren is opmerkelijk, aangezien de ho ckeyclub bij uitstek niet over een cri cketjeugdafdeling beschikt en volgens voorzitter Jos van Collenburg evenmin van plan is er eentje op te bouwen. „Cricket is bij ons van oudsher van on dergeschikt belang, maar dat neemt niet weg dat wij dolgraag aan het nog meer 'cricketminded' maken van de stad Schiedam willen meewerken. Onze jeugd zullen we dan ook zeker aanmoe digen om in de zomer cricket te gaan spelen. Bij welke vereniging? Dat moe ten ze zelf maar uitmaken." SCHIEDAM Voorlopig hebben twintig Schiedamse kroegbazen hun medewerking toegezegd aan de Eerste Schiedamse Molennacht, een jazznacht die volgende week vrijdag 13 mei zaï plaatsvinden. Een groot aantal jazzgroe pen, zowel uit Schiedam als daarbuiten, is reeds gecontracteerd. Het is de bedoeling dat in iedere kroeg levende muziek aanwezig is. De jazznacht wordt georganiseerd door de Horeca Ondernemers in Schiedam (HOS). Organisator Peter Pijpers van café Het Podium: „We mikken op volle zalen." De Molennacht moet een begin zijn' van verschillende activiteiten in het Schiedamse uitgaansleven. De HOS moet daartoe een stevige impuls geven. „Het gaat om de wederopbouw van het uitgaansleven," laten de organisatoren weten. Spéciaal daarom werd deze week een unieke bijeenkomst van nage noeg alle Schiedamse horeca-onderne- mers gehouden. Zij verzamelden zich aan de Oude Haven bij de boot De Blauwe Kiel van schipper Guus Klepke. Met dit vaartuig, bier was aan boord na tuurlijk aanwezig, voer het gezelschap naar de molenstomp De Palmboom aan de Noordvest. Het doel van de boottocht, de molen die op dit moment grondig wordt gerestaureerd, was niet zo maar uitge kozen. Het samenkomen van de kroeg bazen juist op die plek moest een ande re wederopbouw illustreren: die van het Schiedamse uitgaansleven. SCHIEDAM Als de voorteke nen niet bedriegen, worden de Gravin Aleida Feesten die morgen voor de vier de keer in het Julianapark worden ge houden, opnieuw een groot succes. Het door de Stichting Gravin Aleida in el kaar gestoken programma ziet er in drukwekkend uit en bovendien zijn de weersvoorspellingen veelbelovend. Daarom verwacht de organisatie, even-' als de voorgaande jaren, vele duizenden mensen in het rustieke Julianapark. De opening van de Aleida Fees ten zal om 10.00 uur worden verzorgd door drie parachutisten, die van grote hoogte de sleutel van het kasteel naar beneden brengen. Ze zullen deze op de Westfrankelandsedijk overhandigen aan de jarige gymnastiekvereniging Alliantie, die met een Zweeds Wiel de sleutel naar het kasteel brengen, waar de feesten officieel van start zullen gaan. Naast de ruim 270 kramen, de bloemenmarkt, volksmuziek, straatto neel, de tekenares (Anneke Henskes) ter plaatse en de disco in de koepel, keert ook dit jaar weer een aantal vaste onderdelen in het feestprogramma te rug. Er wordt opnieuw door de Schie damse minipups gestreden om de Alei da Cup (voetbal), Ada's boetiek verzorgt op het podium weer een grootse mo deshow, er zijn oud-Hollandse kinder spelen en ve|e Schiedamse verenigin gen geven weer tal ven. demonstraties (ondermeer judo; karate, gymnastiek, modelboten). Ook staan weer de populaire he likopter-vluchten boven Schiedam op het programma. Nieuw dit jaar is het Coca Cola Acrobatie Team, dat op een luchtkussen aan de Ary Prinslaan adembenemende loeren uit zal halen. Het Sky Diving Team 'The Flying Dutch men' is eveneens aanwezig met een spectaculaire act. Verder zijn er luchtballonnen van de Bondsspaarbank (stijgt om 13.00 uur op) en De Gouden Gids (vertrekt om 18.00 uur van de Westfrankelandsedijk), rijden er twee treintjes op de braderie, is er een,draaimoien, een luchtkussen, een scooterbaan en een tekenwedstrijd, opdat de kinderen zich de hele dag (van 09.00 tot 18.00 uur) niet hoeven te ver velen. Grote trekpleister zal ongetwij feld de Gravin Aleida-loop zijn, een prestatieloop over 2, 5, 10 en 15 kilo meter, waarvoor tussèn het Julianapark en de Maasboulevard een fraai en ge heel nieuw (verhard) parcours is uitge zet. Aan de loop zullen niet alleen vele individuele deelnemers strijd leveren, maar ook ruim 25 Schiedamse scholen die in een speciaal opgezette scholen competitie een sportieve uitdaging zul len aangaan, met als inzet een bijzonde re wisselbeker. Iedere deelnemer ontvangt na afloop een verfrissing en een leuke her innering. De diverse klassewinnaars én de zegevierende school zullen tijdens een feestelijke prijsuitreiking hun bekers cq. wisselbeker in ontvangst kunnen ne men. In het nabij gelegen Zwembad Zuid kunnende kleedkamers, de dou ches én het zwembad worden gebruikt.- Dit geldt uiteraard alleen voor" deelne mers aan de prestatieloop. Als extra attractie zal de aanwe zige Nike Running Test Car een aantal deelnemers in de gelegenheid stellen ervaring op te doen met een hartslag meter. De starttijden, inschrijfgelden en het tijdstip van de diverse prijsuitreiking gen zijn als volgt: 2 km: start: 12.00 uur, kosten 3,50, prijsuitreiking: 12.30 uur. 5 km: 13.00 uur, vijf gulden, 13.30 uur. 10 km: 13.00 uur, vijf gulden, 14.00 uur. 15 km: 13.00 uur, vijf gulden, 14.30 uur. Vanaf 10.00 uur tot een kwartier voor de start kan bij de. ingang van het Julianapark worden ingeschreven. Voor informatie bellen met: 4711166, 4600129 of 4710849. (INGEZONDEN MEDEDELING) SCHIEDAM In verband met de opening voor dit seizoen van Bad Groenoord worden er dit weekeinjp enige speciale activi teiten georganiseerd. Morgen zijn er tussen 12.00 en 17.00 uur lan ge baanwedstrijden van de zwemvereniging 'De Watervrien den'. Zondag 8 mei is de officiële openingsdag, met van 10.00 tot 12.00 uur gratis koffiedrinken op het terras van eigenaar Rob Hie- !e. Tussen 13.00 en 17.00 uur is er een disco zwemfestijn met me dewerking van Martin Green. Alle kinderen die zondag komen zwemmen ontvangen een leuke luchtballon. Op 3 september zal het openlucht zwembad haar poor Ion weer sluiten. SCHIEDAM De Bondsspaar bank Schiedam Vlaardingen zal op maandag 9 mei het nieuwe hoofdkan toor aan de 's Gravelandseweg 557 in Schiedam in gebruik nemen. De bank zal de twee topetages van dit vijf verdie pingen tellende kantoorgebouw in be slag nemen. Hoewel dit beleids- en admini stratief centrum van de bank slechts beperkt toegankelijk is voor publiek hecht de bank er toch aan de bekende 'open'-kantoorconstructie. Het tachtig man (en vrouw) tellende personeelsbe stand van dit kantoor is dan ook zeer ingenomen met deze stek. Buiten de al gemeen directeur en zijn zeven man tel lende staf zullen circa 70 mensen hier werkzaam zijn op de administratieve en financiële afdelingen. De officiële opening van het hoofdkantoor zal op woensdag 18 mei om 16.00 uur plaatsvinden. Op die bij eenkomst (alleen voor genodigden) zal het woord worden gevoerd door de heer J.H. Trommel, voorzitter van de Raad van Commissarissen, en de heer K. van de Geest, algemeen directeur. De ope ningshandeling zal worden verricht door mevrouw A.J. Vogelaar, algemeen di recteur Vrij Uit Reizen BV en Zaken vrouw van liet jaar 1987. Ter gelegenheid van deze ope ning heeft de bankdirectie beskoten twee projecten financieel te ondersteu nen. In Schiedam is dat de herbouw van de molen 'De Palmboom' en in Vlaar dingen de plaatsing van een vuurtoren. Op woensdag 18 mei zal dan ook een cheque worden overhandigd aan de burgemeester van Schiedam, R.Scheeres, en een vertegenwoordiger van de gemeente Vlaardingen. Vanaf 9 mei is het hoofdkantoor, de districtskantoren en de verkoopkan toren van de Bondsspaarbank Schie dam Vlaardingen uitsluitend bereikbaar onder telefoonnummer 010—4277400. De afdeling cliëntenservice is een nieuwe unit binnen de Bondsspaarbank. Deze afdeling zal vooral een informatie ve functie hebben. Cliënten en nlet- cliënten kunnen direct telefonische vra gen stellen over rente- en vatutastanden en kunnen hier terecht als er iets mis gaat met de service. Het telefoonnum mer van deze afdeling is 010—4277445. Prima iniatieven de laatste tijd van instellingen die steeds frequenter financieel door het bedrijfsleven wor den gesteund, Zoals vorige week bij voorbeeld 'Het Philharmonisch Gala 1988' waar bedrijven voor 250 gulden per man/vrouw konden souperen aan een tafel in de Rotterdamse Doelen. Allleen van écht stijlvol feestvieren hebben we hier nog geen kaas gege ten. Sterker nog: wat een stelletje stijve harken zat daar als crème de la crème van het Rotterdamse bedrijfsle ven te dineren. Vooral ook zij ue aan de tafel waar de premier, de burge meester en de dames Lubbbers en Peper aanzaten. Maar daarover zo da delijk meer. Het financieel steunen van stichtingen, instellingen en musea door het bedrijfsleven is niets nieuws. In Amerika kennen ze niet anders en je kunt stellen dat deze American dre am hier, zoals gebruikelijk, pas na twintig jaar is overgewaaid. De Ameri kanen, wat je ook van ze mag denken, hebben een zeer positieve instelling: 'Als je iets doet, doe het goed'. Zo mocht ik een tijdje geleden als 'speciale gast' de opening bijwo nen van het beroemde 'Museum of Modern Arts' in New York. Als Rotter damse dorpeling, zo kan ik u verzeke ren, kijk je daar je ogen uit. Het begon al vroeg die avond met een souper voor duizend dollar per persoon. Alle zeshonderd beschikbare plaatsen wa ren in een mum van tijd uitverkocht. Wat heet, er was een wachtlijst van tweeduizend overboekingen. De Ame rikanen, lang niet altijd gek, investeren in relaties. Je gaat naar zo'n souper 'om gezien te worden'. Of, zoals ze daar zeggen to show off, to belong to the happy few. Tijdens dat souper wissel je van tafels, zodat je met zoveel moge lijk mensen in aanraking komt. En er tussendoor wordt er gedanst. Per soonlijk smaakte 'k het genoegen heerlijk tussen die tafels te mogen zwieren met New Yorks topfotomodel Een stijlvol geklede burgemeester Bram Peper naast de winnaar van da 'Business Award Trophy' Frits Verstoep en VNO-voorzitter Cees van Leade tijdens 'Het Philharmonisch Gala 1988'. Mariana, de uit Rotterdam afkomstige Marjan Verkerk. En dan dat 'Museum of Mo dern Art' van binnen, wauw! Met spui tende fonteinen, schitterende roltrap pen, spiegels en kristalluchters. Wat een vormgeving! Je waant je daar in sprookjesland. Mocht u ooit in New York zijn, dan is het een must dit te zien. Vol met Van Goghs, Picasso's, Gauguins en De Koonings. En een ge weldige collectie van alle beroemde schilders en beeldhouwers uit de hele wereld. Allemaal aangekocht, gesubsi dieerd door het Amerikaanse bedrijfs leven, de Rockefeller en Paui Getty Foundations. Geen centje van de overheid zit er bij. Een particulier mu seum dus, dat loopt als een trein. En tijdens die openingsavond vloeide de champagne, the best, als het ware uit de fonteinen. En beneden in de tuin, 'n soort garden of Eden, werd op fantastisch orkestmuziek ge swingd bij het leven. Ja, dat was pas een openingsfeest. Eén dat klonk als een klok. Het enige nadeel eigenlijk was dat je niets anders dan die cham pagne kon krijgen. Met als gevolg dat je aan het einde van die fantastisch avond niet meer wist of je tegen een 'levend schilderij' stond te kletsen of tegen een 'stilstaande lady' zonder lijst. Want zelfs de stillevens aan de muren kwamen aan het einde van de champagnefontein tot leven Goed, terug naar dat 'Philhar monisch Gala 1988'-souper in de Doe len. Qua organisatie, met daarvoor het fantastische optreden van 's werelds beste fluitist James Galway samen met het Philharmonisch, liep alles op rolletjes. Alleen op het publicitaire on- effenheidje na van het veel te laat uit reiken van de 'Business Award Trophy 1987' aan directeur Frits Verstoep van Waalhaven Terminal. Organisatoren van dergelijke evenementen moeten leren dat speciaal op de vrijdagavond en de media met deadlines zitten. Een waardevolle tip om de volgende keer even mee te pikken. Want, één ding staat voorop, dit soort initiatieven en evenementen kunnen we in dit land niet genoeg hebben. Voorai als orkes ten, theaters en het hele kunstleven samen met het bedrijfsleven er wel bij varen. En wat heb ik die avond geno ten van al die mooie avond- en baljur ken. De rose-rode avondjurk van Gus- ta Peper vond ik persoonlijk mooier dan de blauwe van Ria Lubbers. Maar ik vind Ria weer veel spontaner dan Gusta. Maar ook daar kan ik me in vergissen, omdat je Gusta nu eenmaal niet zo vaak ziet als Ria. Maar wat jammer nu, dat wan neer iedereen zo feestelijk gekleed is voor zo'n feestelijk souper met nota bene een gezellig strijkje erbij, dat ie dereen als stijve harken blijft zitten te harken met vorken en messen zonder er tussendoor lekke* en dansje te maken. Feest is toch (eest! Anders had je net zo goed in je onder- in plaats van feestjurk kunnen gaan. Bo vendien bevordert het dansen de spij- vertering, je komt nog eens aan ande re tafels terecht, het stimuleert de communicatie, kortom de gehele feestvreugde. Maar neen, blijven zit- ten waar je zit en verroer je niet. Ze mochten eens gek over je gaan den ken! Een eervolle vermelding van mij dit keer krijgt Bram Peper, die er met z'n smetteloze smoking uit zag om door een ringetje te halen. En de burgemeestersketting was dit keer keurig rondom de nek gedrapeerd. Daarin zat duidelijk de hand van Gus ta! Goed zo, Bram, zo hoort het! Zo kunnen we weer trots op je zijn. En goed, over dat gepruts met dat lintje bij de afscheidsreceptie van hoofdcommissaris Blaauw zullen we het maar niet meer hebben. Behalve dan dat Je óf de cursus 'Koninklijke onderscheidingen opspelden' volgf, óf gewoon tegen Gusta zegt 'Kom op meid, doe jij het maar!' Want laten we eerlijk blijven, d'r zijn nu eenmaal din gen waar vrouwen veel handiger in zijn dan sommige links-onhandige mannnen. v

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1