Passagetheater kiest voor meer variatie Stakers Gusto bouwden clubhuis Het werken achter de vuilniswagen vait zwaar Hele buurt moest wijken voor de Zwaaikom fltJWJWWt mum IHTWrlll Extra hulp verlening bij remigratie Het Vrije Volk SCHIEDAM GEHEID IN ZEVENKAMP Vogelavontuur in Ópenbare Bibliotheek Nieuwland Sponsorloop M&f* - PAGINA 14 ZATERDAG 28 ME11988 Een nieuw theaterseizoen, een nieuwe opzet. De Rotterdamse Dansgroep kiest Passagetheater als thuisbasis. Meer programma's voor de jeugd en de Henny Huismans Soundmix-show Prestaties leuk, maar niet zaligmakend bij gouden GSS 'Vaak mensen, die op 't laatste moment wat kwijt willen' mms ti-tt. W8 SCHIEDAM De Schledamse theaterliefhebber krijgt komend seizoen meer keus dan ooit. Niet alleen worden er in het Passagetheater en de Teer- stoof een groter aantal voorstellingen gegeven, het aanbod heeft ook aan ver scheidenheid gewonnen. Opmerkelijk is de terugkeer van dansvoorstellingen op het programma. Daarnaast zal er in fe bruari voor het eerst in tijden een grote operetteproduktie Schiedam aandoen. „We hebben een aanbod willen creëren waar iedere Schiedammer wat ■van zijn gading in kan vinden. Voor de een is dat Henny Huismans Soundmix- show, voor de ander de moderne dans van Shusaku. Ik denk dat we erin ge slaagd zijn een goede afspiegeling te vinden van wat er in Nederland op t'hea- tergebied gebeurt," zei waarnemend theaterdirecteur Carei Beke gisteren bij de presentatie van het nieuwe program ma. Daarbij is beslist niet op safe ge speeld, benadrukte hij. Ook de liefheb bers van vernieuwende kunstvormen komen in Schiedam aan hun trekken. Beke: „Wij zijn geen serietheater dat op de kassa speelt en zullen dat niet wor den ook. Met name in de Teerstoof komt een aantal heel ongewone, experi mentele acts." De theaterdirectie denkt met het nieuwe programma de stijgende lijn in de bezoekersaantallen van de afgelopen jaren door te kunnen trekken. Vooral de Teerstoof moet gaan zorgen voor een doorbraak naar nieuwe publieksgroe pen. „Ik verwacht dat het lukken gaat. Mijn hoop is gevestigd op de mensen die van theatrale café-acts houden. De laatste jaren gingen die mensen naar Plan C, ik vetmoed dat we ze nu naar het theater kunnen krijgen," aldus Be ke. Een belangrijke verbreding van het programma vormt de terugkeer van de dansvoorstellingen, in het kader van het promotieplan van het Nederlands instituut voor de Dans zullen in totaal zeven voorstellingen van hoog niveau te zien zijn. De Rotterdamse Dansgroep (voorheen Werkcentrum Dans) heeft het Passagetheater min of meer ais huis theater uitverkoren. De groep gaat in het theater repeteren voor de nieuwe produkties en zal elke repetitie afsluiten met een voorpremière. Operette-liefhebbers zullen blij zijn met het bericht dat er ter gelegen heid van het veertigjarig jubileum van het Passagetheater eindelijk weer eens een operette-gezelschap richting jene- verstad komt. Eind februari kan er in onvervalst Weense sfeer genoten wor den van een groots opgezette Robert Stolz-productie. Uiteraard doen ook alle bekende Nederlandse artiesten Schiedam weer aan met voorstellingen op het gebied van toneel, cabaret, performance, mu ziek, dans, en musical. Gevestigde na men als Martine Bijl, Youp van 't Hek, Wiiiem Nijholt, Robert Paul, Karin Bloe men en Henny Orri, maar ook rijzende sterren Verreck en Pleijsier (winnaars cabaret-festivai), La Pat (de vrouw die slechts gekleed gaat in het snoer van haar microfoon) en Harrie Jekkers (ex- Klein Orkest). Ook Jos Brink komt naar Schiedam, voor een aantal inspeelvoor- stellingen van zijn productie Tekstpiere ment. Niet in het Passagetheater maar in de Teerstoof, het podium waar voor Brink alles begonnen is. Een aantal weekeinden hebben de planners van de theaters bewust nog open gelaten, om nog snel doorbreken de talenten en nieuwe voorstellingen in te kunnen voegen. Traditiegetrouw draait er ook voor de jeugd een uitgebreid program ma. Eike woensdag wordt er een 'bete re' kinderfilm vertoond of is er jeugd theater in de Passage, 's zaterdags kan er naar poppentheater gekeken worden in de Teerstoof. Verder gaan de thea ters door met het succesvolle program ma Kunstzinnige Vorming in het Onder wijs. Het afgelopen jaar namen zo'n 16.000 leerlingen deel aan de diverse projecten, ook landelijk gezien een op merkelijk aantal. In theatercafé de Tender treedt van november tot maart elke donder dagavond een band op. Niet alleen jazz en geïmproviseerde muziek, maar ook rock roll, soul en meer theatrale acts. Het filmprogramma van De Tender is wegens gebrek aan belangstelling ko men te vervallen. Het volledige jaarprogramma wordt volgende week huis aan huis be zorgd in Schiedam. Door Richard Dubbefd SCHIEDAM - GSS is geen hoogvlieger in de Schiedamse voetbal wereld. Al vijftig jaar verkeert de vereni ging in betrekkelijke anonimiteit. Spora disch weet de ploeg de aandacht op zich te vestigen. Het zij door een kampi oenschap (vorig jaar), het zij door een degradatie (dit seizoen). De Schiedam mers kwamen met hurvuviaggeschip nooit in de KNVB uit. Zij pendelden tus sen de eerste klas en de hoofdklasse van de''afdeling-Rotterdam:- Eén keer was er de -dreiging':van'promotie naar de KNVBr in het seizoen 81/ 82 moest GSS de laatste competitie-wedstrijd winnen om een promotiedue! te spelen. Het treffen tegen A!exandria'66 ging verlo ren en alles bleef bij het oude. Niemand van de blauw-witte vereniging kon daar een traan om laten. Want gezelligheid is de belangrijkste drijfveer. Met die ge dachte in het achterhoofd is de jubile umcommissie ook een jaar geleden aan de slag gegaan. Op 1 juni aanstaande bestaat GSS een halve eeuw. En dat willen ze weten ook bij Goede Sport Staalt. De jubileumweek wordt op 4 juni afgesloten met een groot opgezet feest. „Het feest wordt in hoofdzaak georganiseerd voor echte GSS-ers," al dus Nico de Vries, lid van de jubilieum- commissie en aanvoerder van het eer ste elftal. „We hebben het geld op aller lei manieren bij elkaar gesprokkeld. Via bingo- en klaverjasavonden en met be hulp van goedwillende sponsors. Maar de leden zelf hebben het meeste geld bij elkaar verzameld. Vandaar dat we voor hen die avond organiseren." De commissie wenst echter niet teveel geld uit te geven aan dure arties ten. „Op een gegeven ogenblik was Barry Hughes bereid om bij ons te ko men zingen. Maar hij vroeg daar 2000 gulden voor. Nou, dat geld geven we lie ver aan onze eigen mensen uit. Daar kan namelijk heei wat van gedronken en gegeten worden," schetst De Vries per fect de situatie bij GSS. De zelfwerkzaamheid bij de Schiedamse vereniging is bijzonder groot Iets wat de club a! vanaf de op richting kenmerkt. Ooit begon de ploeg, die nu geleid wordt door voorzitter Hans Schippers als elitaire afdeiing van Gus to. Alleen kantoorpersoneel kwam in aanmerking voor het wekeiijks partijtje voetbal. De blauw-witten speelden toen nog aan de Damlaan, waar nu WK en SCHIEDAM De Stichting Schatgraven en de Landeljke Biblio theekcentrale hebben een expositie sa mengesteld rondom het boekje 'De vo gel op avontuur' van Miche! Kempers, een 13-jarige jongen uit de Achterhoek. Michel is leerling aan de schooi voor zeer moeilijk lerende kinderen in Aalten. Op een groot paneel worden de tekeningen van Michel nu tentoonge steld in filiaal Nieuwland van de ge meenschappelijke Openbare Biblio theek. Michei Kempers kreeg in 1986 aandacht in de landelijke media met het door hemzeif getekende en geschreven verhaal over de avonturen van een vo gel op reis. De tentoonstelling is gedurende de hele maand juni te bezichtigen in fili aal Nieuwland, Dr. Wibautplein 163. Olympus zitten. „De personeelvereniging van scheepswerf Gusto was toen bijzonder actief," vertelt bestuurslid John Bunte. „Zij organiseerden bridge en tafelten nis. Voetbai was de sport in opkomst, dus in 1938 werd ook daar een start mee gemaakt. Al spoedig kon een twee- de team voor de competitie worden in- geschreven." t% >-.'l -"n?v e-; t- nsrc Eind jaren vijftig verdween GSS uit het .'Pietermanstadion' aan de Dam- laan. De club verhuisde-naar< het terrein van w Schiedam. Even ging zij naar het veld van Demos, maar daar bleef de club niet lang. In 1961 kwam men weer terug bij Schiedam en werd bovendien de vereniging opengesteld voor al het personeel van Gusto. „Het achterste veld in het Harga- park werd van ons en we mochten een eigen accommodatie bouwen," weet de GSS-historicus John Bunte te vertellen. „Een houten keet diende als kantine en kleedkamer. Oude kerkbanken vormde het enige meubilair. De drank stond in een kast tussen de kleedkamers en chips werd in een EHBO doos bewaard. Het aantal elftallen groeide tot vijf." Dat heeft maar even geduurd. Een nieuwe kantine werd door de leden zelf in elkaar gezet. Gusto had eind ja ren '60 begin '70 te kampen met stakin gen. Voor het bedrijf niet plezierig maar voor GSS wei. De stakers hielpen met de bouw, die in record tempo werd af- gerond. Ook het huidige clubhuis is door' eigen mensen gebouwd. In drie jaar tijd werd het mooie en functionele onderko- men uit de grond gestampt. „Mensen .'die niet konden metselen hebben het hier geleerd," aldus Bunte. „Gezellig heid is en blijft de belangrijkste drijfveer voor GSS. Prestaties zijn ieuk maar niet zaligmakend." Met die gedachte speelt ook het softbalteam van GSS. Drie jaar geleden opgericht en dit seizoen al drie overwin ning geboekt. „In het eerste jaar waren er vier die de spelregels kenden. Vorig jaar pakten we twee punten en nu gaat het boven verwachting," lacht John Bunte, die net als alle andere GSS-ers de lol van het sporten boven de presta tie laat prevaleren. Door Perry Menexis is kleine jon gen wilde ik al vuilnisman worden. Het moet een jaar of twintig ge leden ge weest' zijn toen ik van die ijzeren emmers op straat 'kickte'. En als de inhoud in de vuilniswagen werd gekieperd, was ik helemaal in mijn element. Vooral bij het horen van de krakende geluiden als het vuil in de container wordt fijn gemalen. Deze week mocht ik op uitnodi ging van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) een ochtend mee draaien met de vuilophaaldienst in Schiedam. Om enigzins te ervaren dat het leven van een vuilnisman beslist niet over rozen gaat. Een jongens droom wordt werkelijkheid. Het is te vens een ontnuchtering. Op de donderdag na het Pink- sterweekeinde is het een dubbeiop- haaidag in Oost. Maandag, Tweede Pinksterdag, hadden de mannen van de vuilophaaldienst ook een vrije dag. De vaste ploeg voor deze buurt, waar ik mee op stap ga, be staat uit drie man. Gerrit, een grijzen de man met een baard en op beide armen tatouages, 'is de chauffeur. Ernst en Joop halen het vuil op. De een aan de linker- en de ander aan de rechterkant van de straat. Ernst werkt vier jaar bij de reinigingsdienst en Joop anderhalf jaar. Dat is nog niets vergeleken bij hun chauffeur, die bij springt als ergens veel zakken staan. Gerrit doet dit werk zo'n vijftien jaar. Hij heeft het net niet meegemaakt dat de ijzeren emmers nog werden ge bruikt. Mari Dingenouts, voorlichter bij de nutsbedrijven, gaf me bij vertrek de tip: „Je moet maar eens goed kij ken hoe de mensen ons het vuii aan bieden. Dan zul je zien dat lang niet alle zakken (goed) zijn dichtgebonden, met als gevolg dat een dee! van het vuil voorai bij winderig weer wegwaait. Op die manier worden de straten en plantsoenen voor bijna de helft ver vuild. Bovendien is het voor de vuilnis man zelf minder prettig werken, want een open zak moet hij altijd wei een beetje in de gaten houden. Daarom doet de reinigingsdienst op de burger een beroep om de zakken goed te sluiten." Wij beginnen op de Singel. Daar stagneren een personenauto en een vrachtwagen de vier in hun, werk- - zaamheden. „Die opbrekingen vergen nog het meeste tijd," laat Ernst, de donkerste van het stel, weten. „In sommige buurten is het nog erger,",, want daar laten mensen hun auto zon der pardon een half uur staan." Even later doen wij de Snellius- straat aan. Daar rent een wat oudere vrouw onsachterna, om haar vuil als nog .kwijt te kunnen. Niet veel later komt een halfslapende man in zijn shortje twee zakken buiten' zetten. Kennelijk wakker geworden bij het ho ren van de vuilniswagen is hij zo uit zijn bed gesprongen. „Je ziet heel vaak mensen die op het laatste mo ment nog iets kwijt willen," weet Ernst. De ontnuchtering van de jongensdroom van Perry (rechts) wordt werkelijkheid. ■jt -•'9! En de mensen gooien wat wegl Binnen een uur ben ik a! een televisie toestel tussen het huisvuil tegen geko men. Later op de ochtend worden er nog meer dingen gevonden: twee fau teuils een poef en een Perzisch tapijt met matteklopper! Het geld mag dan niet op straat liggen, de dingen die je er voor kunt kopen in ieder geval wel. „Als je wilt, kun je een heel huis inrichten met alles wat op straat, tevinden is," vertelt Joop. „Een fiet senmaker vroeg ons ooit of wij een bak voor een fiets voor hem konden vinden. Het leek ons een moeilijke op gave, maar binnen de kortste keren hadden wij zo'n bakkie gevonden. Ik denk dat je nooit langer dan twee of drie maanden hoeft te zoeken om iets te vinden." "Sommige mensen weten dat," vervolgt deze blonde vuilnisman. „Die gaan rond een uur of zes 's ochtends al op pad. Zij maken zogenaamde voorronden. Maar dan wei alleen in de '•zomer ais het lekker weer is. 's Win ters blijven ze liever thuis. Soms krij gen we een grote troep aangeboden. Zoals vorige week voor het huis van ,een man, die pas was overleden. Daar "hebben wij voor de deur 25 openge scheurde zakken aangetroffen." Tussen de bedrijven door gaan we naar de stortplaats bij het staion Schiedam-Rotterdam-West. De vuil niswagen moet geleegd worden. Dat is een vaste procedure. Eerst gaat de wagen op de betonnen plaat van een weegbrug. "Als we straks weer terug gaan moet er weer worden gewogen, zodat kan worden nagegaan hoeveel ton afval we bij ons hadden," vertelt Gerrit. „Meestal nemen wij zo'n zes ton mee, maar op drukke dagen als deze kan het wel eens oplopen tot een ton of zeveneneenhalf, acht." Het vuil kan op drie punten in een en dezelfde bak, die ongeveer vijf meter lang, tien meter breed en vijf meter diep is, worden gestort: iaan 1, 2 en 3. Gerrit wordt opgedragen om naar de middelste laan te rijden. Van daar wordt, naar later zal blijken, 6300 kilo huisafval in het diepe ge stort. Dat komt neer op ongeveer ne genhonderd vuilniszakken. Die worden zodra de bak vol is via een grijpkraan gedumpt in de speciale VAM-treinen, die al gereed staan, om in Wijster (Drente) te worden gecomposteerd. Niet veel later ploeteren wij vieren verder. Buiten schijnt het zon netje en wijst de thermometer 27 gra- den aan. Terwijl ik mijn zweetdruppels afveeg, blijf ik hei voora! lastig vinden dat de zakken in gewicht verschillen. Sommige zakken zijn propvol, maar wegen vrijwel,.niets.cAndere. daarente gen p zijn rampen voor dei helft gevuld enClijkem aan deig'róridi£vastgènageld. De^doorzichtige-zdRkerrvan' èeilofaan zijn, ongeacht het gewicht, een ramp. Dkt blijkt: ook-;maar cweer .iedere keer alsm'nizak-scheurLbij-hetoptillen, Of bij-heMn de containebgooienrgEigen- lijk zouden aile mensen hun vuil in de originele Komo-zakken moeten stop pen," verzucht Joop een beetje moe deloos. „Die zijn tenminste van een goede kwaliteit en scheuren niet zo snel. Behalve als er gias in wordt ge gooid." Als we het over de kwaliteit van de vuilniszakken hebben, wordt mij ook aangeraden om tijdens het persen niet achter de wagen te staan. „Het is wel eens gebeurd dat we bij het fijn- malen wat poepluiers en zure melk M over ons heen kregen," gruwelt Gerrit Dr na. „En wat denk je van olie," vervolgt Joop. Gooi ik zo'n zak in die bak en ,'y blijkt daar afgewerkte olie in te zitten. V Die troep spoot echt alie kanten uit. Ik.," zat helemaal onder. Weg pak, wég/' jas." Ais wij bij de Rotterdamsedijk j zijn beland, zeg ik tegen Joop het idee; te hebben dat het werk van een vuil-'- nisman ongeveer net zo zwaar is als van de sjouwers op een groentevei ling. Ik heb dat ooit drie maanden, als vakantiewerk in het Westland gedaan' en meen een vergelijk te kunnen prta- ken. Fout! „ik heb zeif vijf jaar in Bleiswijk op de veiling gewerkt," reageert Joop. „Daar moet je hooguit kisten met zes kilo tomaten tillen. Ik denk daarom dat het werk van een vuilnisman, veel zwaarder is. Naast het optillen van ie dere keer opnieuw zo'n zak loop je bijna vijftig kilometer op een dag.!' En dat gaat-dag.in dag ,uitrjopr* die maniereer; vuilopha er^msejen M^zen .omdat o! het afval met kan wachten. Het afgelo pen jaar produceerden de Schiedam mers 19.817 Jom buisyuU^.wat fieer- komtopói En die hoéveelheid neemt, jT)et;,deS0 welvaart, nog'.;steeds,tóë.:Orn al dat vuil weg te werken, kunnen de vullop- halers zich geen pauze permitteren, zelfs niet als het buiten plenst, .j Ook niet als het zo warm als donderdag. „Voor mij hoeft dat mooie weer niet," zegt Joop als we onder- weg zijn voor de middagpauze, „pen beetje regen mag best. Een licht bui tje voelt tijdens het werken het pret tigst. En dan zetten de mensen niet zo sne! hun zakken buiten. Op een dag als vandaag is dat wel anders." Door Han van der Korst SCHIEDAM - Eindelijk heeft de gemeenteraad een functie gevonden voor de Zwaaikom, die rare verbreding van de Schie, waar de rivier sa menkomt met het grauwe wa ter van de Noordvest. Er ko men plezierjachten in. De ma sten zullen vanaf de 's-Grave- iandseweg te zien zijn. De Zwaaikom is hele maal niet zo oud. Hij stamt uit het begin van de jaren zestig, toen optimistische stadsbe stuurders nog geloofden, dat de Schie een drukke scheep vaartroute zou worden, zodat er een plaats moest zijn, waar de binnenschippers als het moest massaal hun vaartuig konden keren. Die drukte is er nooit van gekomen en de Zwaaikom werd steeds akeli ger, vooral toen de bebouwing rond de Doelen werd afgebro ken. En er was ai een heel wijk je te gronde gericht om de schippers van de toekomst te gerieven... Oorspronkelijk lag er een romantisch bruggetje tus sen de Broersvest en de Noordvest, die daar ter plekke aan twee zijden bebouwing had en dus niet aan het water grensde. Aan de linkerkant vanaf de brug gezien was bebouwing en voor de oude Doelen bevond zich een plein tje. Het zag er allemaal knus uit, ook al bedekte een iaag roet de muren. Waar nu de Zwaaikom is, bevond zich een typisch stukje brandersstad Toch kon je vanaf de oude Spoelingbrug de weilan den al zien, want van die brede verkeersader van een 's-Grave- landseweg met zijn verkeers stromen en zijn trambaan was nog lang geen sprake. Schie dam eindigde abrupt bij de sa menvloeiing van Schie en Noordvest. Je zag tussen de landerijen maar een groot ge bouw. de Gist en Spiritusfa- 'Zw/yf'sSs 'W'/r S. öe brug hier opengedraaid, dia Broersvest en Noordvest met eikaar verbond. Bechts is nog herkenbaar het pandje waarin nu een theebuis is gevestigd. briek. Daarachter begonnen de boerderijen. De spiritusfabriek was maar op een manier te berei ken. Je moest de hele Noord- vestsingel af vanaf het begin bij de Kethelstraat, want daar was de enige brug vanuit de stad. Die Noordvestsingel heeft de stormen des tijds voor een redelijk gedeelte door staan. Veel van de negentiende eeuwse branderijen die zich ooit vanaf het voormalige Her- mesterrein tot aan de Gist en Spiritus aaneenrijgen, bleven gespaard. Dat is niet het gevai met de hofjesachtige stegen die zich hier en daar achter de ze gebouwen bevonden, zoals de eertijds fameuze Konijnen- buurt, iets ten noorden van de Damlaan. Er werkten veel mensen aan de toen doodlopende Noordvestsingel en zij waren allen gedwongen de omweg over de Kethelstraat te maken. Dat leidde tot een bijzondere vorm van ondernemerschap die zich tot de jaren zestig "heeft gehandhaafd. Vlak bij de Noordmolen construeerde een woonbootbewoner een echte schipbrug. Voor vijf cent mocht men oversteken. Een kwaad hondje aan bord zorgde er voor, dat niemand ongemerkt van deze mogelijkheid gebruik maakte. Een bordje gaf aan, wat eenieder te doen stond. „Oversteken vijf cents, retour tien cents". Zo eenvoudig lag dat. Voor de kinderen was het natuurlijk een sport om de schipbrug zonder betaling te nemen. Van dit alles is niets overgebleven. Toen de Park weg eenmaal voltooid was, bouwde de gemeente een gro te brug naar het Spinhuispad. Naast de Zwaaikom kwam een Spoelingbrug die alleen de naam met zijn oude, trouwe voorganger gemeen had. En waarom aliemaal? Opdat weekendkapiteins er hun witgeschilderde hobby vaartuig kunnen neerleggen. SCHIEDAM - De Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam gaat extra aandacht besteden aan de hulp verlening bij remigratie. Het blijkt dat veel buitenlanders na een tijd terug wil len keren naar het land van herkomst. Daarbij krijgen ze te maken met de ver schillende remigratie-regelingen die er zijn in Nederland. De stichting wil nu de hulpverle ning bij remigratie gaan uitbreiden. Dat wil zij doen door informatie te geven over remigratieregelingen wat betreft de financiën, de procedure en de regelin gen voor kinderen. Verder wil de stich ting hulp verlenen bij het invullen van het formulier en wil zij ondersteunende gesprekken voeren over het maken van de keuze om wel of niet te remigreren. Indien nodig wordt samengewerkt met het Instituut Sociaal Raadslieden of het Buro voor Rechtshulp. ledereen die behoefte heeft aan deze vorm van hulpverlening kan zich aanmelden bij de Stichting Maatschap pelijk Werk Schiedam, Broersveld 142, telefoonnummer 010-4731033. Men kan telefonisch een afspraak maken of lang skomen op een van de spreekuren. Op werkdagen wordt er spreekuur gehou den van 09.00 tot 17.30 uur aan het Broersveld. Daarnaast wordt elke don derdag van 12.00 tot 14.00 uur een spreekuur gehouden in het migranten centrum 't Parkweg. SCHIEDAM Op 7 juni wordt bij basisschool Het Startblok een spon sorloop gehouden. Tussen 15.30 en 16.30 uur gaan leerlingen van de boven bouwklassen rondjes lopen op een par- kours rond de school. Het is de bedoe ling dat de leerlingen een bedrag ont vangen voor iedere ronde die ze lopen. De opbrengst van de sponsorloop zal worden gebruikt voor het aanvullen van de activiteitenkas. Zevenkamp is vandaag "compleet". Vandaag is n.l. de laatste F paal in dit gebied geslagen. Dit keer gaat het om 36 vrije sector koopwoningen die in opdracht van Pieter Proper op 8370 m2 gebouwd gaan worden. Voor Rotterdam is deze 73'' eerste paal in 1988 een extra feestelijke. Wordt vervolgd.. ROTTERDAM, STAP OM OP TE BOUWEN inlichtingen: Grondbedrijf Rotterdam, telefoon 010-4896944.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1