Niet-ontplofte bom in Vlaardingen? Radio Rijnmond populair bij veel luisteraars '1 r SSFëHi m 'Hoe kom je toch aan die fantastische zonnebril?' :S5§§IlSf- Sportdiploma's voor volhouders Het Vrije Volk SCHIEDAM voor Verzorgd Wonen Project MOG FilikHEPjN Afscheidsreceptie Harreweg geasfalteerd '£3t& Bussen naar demonstratie tegen apartheid v.a f20. DONDERDAG 2 JUN11988 PAGINA 14 mmli V Argus... ongelofelijk veel mooie, goede zonnebrillen kiest modebewust, u kiest kwaliteit. Argus pre senteert u een sublieme collectie. M Genieten in de zon, flaneren langs het strand, jefijn voelen met een goed gekozen zonnebril: Traditioneel, trendy of extravagant... bij Argus slaagt u altijd verrassend. Dat kan ook niet anders als je alle topmerken* in huis hebt; waarbij kwaliteit vanzelfsprekend is. Zonnebril op uw eigen sterkte Ï&J VLAARDINGEN Van de vier bommen die op 10 mei 1940 's morgens om half tien op Vlaardingen werden ge gooid, zijn er slechts drie ontploft. Vol gens ooggetuigen zakte een van de bommen in de buurt van het huidige po litiebureau bij de Delftseveerweg in de modder. De gemeente wacht nu op een luchtfoto van de Topografische Dienst, die wellicht meer duidelijkheid kan ver schaffen over de juiste ligging van het explosief. Nu het politiebureau plaats zal maken voor nieuwbouw, moet er met omzichtigheid worden gewerkt. Volgens burgemeester Van Lier hoeft de bouw door de mogelijke aanwezigheid van het projectiel geen vertraging op te lopen. „Mocht die bom er liggen, dan wordt er omheen gebouwd. Op de plaats zelf vin den geen bouwactiviteiten plaats." De Explosieven Opruimings Dienst (EOD) in Culemborg maakt geen haast met het onderzoek. Majoor Kuiper van de EOD weet van de melding af, maar zegt dat er een brief naar Van Lier is terugegaan, met daarin een opgave van de kosten van een eventueel onder zoek. Van Lier zegt de brief nog niet te hebben ontvangen. „Vlaardingen heeft voor onze dienst geen prioriteit," vertelt Kuiper. „Voorlopig staat Vlaardingen onderaan de wachtlijst van 165 ge meenten, die eveneens om een verken nend onderzoek hebben gevraagd." De mogelijke ligging van een bom naast de garage van het politiebu reau, kwam enige tijd geleden officieel aan het licht. Na gesprekken met enkele oude Vlaardingers kwam het hoofd van de afdeling bouw- en woningtoezicht van Gemeentewerken, J. Molenaar, tot de conclusie dat niemand de ingeslagen bom heeft zien ontploffen, Adrie Hoogendijk heeft de bom ook zien vallen. „Hij is niet ontploft. Het is natuurlijk goed mogelijk, dat de Duit sers hem in de ooriog hebben opge ruimd. Maar voor zover ik weet ligt het ding er nog. En ik heb hier toch aitijd gewoond. Was het projectiel wel opge ruimd, dan zou de buurt dat weten. Je praat natuurlijk over zulke dingen." Mo lenaar heeft de uitkomsten van zijn on derzoek gerapporteerd aan de burge meester, die vervolgens de EOD heeft ingeseind. Overigens zou de vermeende bom ook een wrakstuk kunnen zijn van een neergestort vliegtuig. Op 10 mei is namelijk ook een Nederlandse jager in de buurt neergekomen en ontploft, waarbij de stukken in het rond vlogen. De luchtfoto die nu wordt opge vraagd, moet vooral duidelijk maken hoe het projectiel is ingeslagen. „Zo'n bom kan diep inslaan. Het is belangrijk onder welke hoek hij de grond heeft ge raakt. Dan weet je waar je precies om heen moet werken," aldus Van Lier. SCHIEDAM De Werkgroep Wonen van de wijkpost Ouderenwerk in Schiedam Zuid is op zoek naar ouderen die willen meedenken over de vorm van een 'Verzorgd Wonen Project'. Dit pro ject heeft betrekking op de bouw van 20 a 30 speciaal aangepaste woningen voor ouderen. Rond het gebied Ridderkerkse- straat wordt gewerkt aan een stadsver nieuwingsplan. In het plan zal ook aan dacht worden besteed aan huisvesting voor ouderen. De werkgroep heeft het Verzorgd Wonen Project ontwikkeld, bestaande uit enkele tientallen wonin gen. Daarin zal een aantal speciale voorzieningen worden aangebracht. Hierbij wordt gedacht aan een kleine ontmoetingsruimte, een spreekkamer en een alarmsysteem. Daarnaast zal er een warme maaltijdvoorziening komen en een huismeester of conciërge. De werkgroep wil graag met ou deren hierover van gedachten wisselen. Zij moeten aangeven hoe het project er uit moet gaan zien, hoe de woningen worden gebouwd en wat er nodig is op het gebied van bijzondere voorzienin gen en dienstverlening. Tenslotte zullen ouderen in de toekomst de bewoners worden van het project. Mensen die willen meedenken over het 'Verzorgd Wonen Project' kun nen zich aanmelden bij de Wijkpost Ou derenwerk in de Oude Maasstraat 22, telefoonnummer 4735764. Bij de wijk post is ook nadere informatie verkrijg baar. □oor Rein Wolters ROTTERDAM De regionale zender Radio Rijnmond heeft gisteren van het Commissariaat voor de Media te Hilversum toestemming gekregen door te gaan met het experiment, dat 12 oktober begon. Op werkdagen blijft de zender in ieder geval tot 1 oktober 1989 twaalf uur in de lucht, in het week einde iets korter. Radio Rijnmond is inmiddels niet meer weg te denken. Vooral de nieuws-uitzendingen van het bijna vijf jaar bestaande station worden zeer goed beluisterd. Oók de muziekkeuze geniet waardering. Dit blijkt uit een mi ni-onderzoek door Het Vrije Volk. Aanvankelijk was Rijnmond da gelijks maar drie uur in de ether. In het weekeinde zijn de pro gramma's te beluisteren van tien tot vijf. De proef vindt plaats zonder dat hier voor extra geld beschikbaar is gesteld. Als de zendtijd-uitbreiding definitief wordt, kost dat elk huishouden in Zuid- Hoiiand geld. Net zoals in andere pro vincies komt een verplichte toeslag van ongeveer tien gulden op de huidige bij drage voor luister- en kijkgeld. Het pro vinciaal bestuur neemt over het extra opgeld half juni een beslissing. Schattingen en berekeningen wijzen uit, dat Radio Rijnmond op werk dagen een luisterbereik heeft van tus sen de 100.000 en 160.000 luisteraars. Dat wil volgens de Dienst Kijk- en Luis teronderzoek te Hilversum zeggen, dat van dat aantal iedereen minstens een of meer minuten afstemt op de zender. Een steekproef van de Hilversumse dienst wees in oktober uit, dat gemid deld 35.000 luisteraars op Rijnmond af stemmen. „Maar toen waren we nog maar net met het experiment begon nen," zegt directeur-hoofdredacteur Ni co Haasbroek: „In Rotterdam en verder in heel Zuid-Holland wordt ontzettend veel in de auto naar ons geluisterd. En dat wordt In Hilversum niet meegere kend." Landelijk gezien is het luister percentage van Rijnmond echter laag: slechts vier percent van het totale aan tal luisteraars in het Rijnmond-gebied stemt er op at. In het weekeinde (vooral op zaterdag) luisteren nog minder men sen. Op zondagmiddag daarentegen staat de sportuitzending weer in een bredere belangstelling. Eik van de uit het telefoonboek geprikte ondervraagden zei Radio Rijn mond te kennen. Niet iedereen luistert echter. C. Weerdenburg (31) uit Schie dam: „Ik luister niet gericht. Zeker niet naar het programma de Ruilbeurs. Waardeloos, dat gezeur.. Als ik iets wil kopen dan kijk ik we! naar de adverten- Dolle vreugde bij de medewerkers van Radio Rijnmond. De zender heeft gisteren toestemming gekregen om met het experiment door te gaan. wat betekent dat Radio Rijnmond op werkdagen twaalf uur in Be lucht blijft. ties in de krant. De actualiteit van Rijn mond is prima." Het extra te betalen 'tientje' noemt hij een 'uiterst vreemde en dubieuze zaak'. H. P. Kooijman (62, gepensio neerd) uit Numansdorp: „Op ons dood gewone radiootje is Rijnmond niet altijd te ontvangen. Luisteren doen mijn vrouw en ik regelmatig. Behalve de goeie muziek we houden niet van het popgroepgejank luisteren wij graag naar het nieuws. Prima verzorgd, vooral de regionale berichtgeving." Zijn visie op de bijdrage van tien gulden: „Kolder. De luister- en kijkbij- drage is al hoog genoeg. Voora! de pro gramma's op tv zijn waardeloos, 's Zo mers zie je niks anders dan herhalingen. Maar als het moet betaal ik dat joetje wel. Rijnmond is me dat waard." Mevrouw A. G. A. C. Boom (31 jaar, huisvrouw) uit Capelle aan den IJs- sel: „Mijn radio staat weinig aan. Als ik luister dan is het naar Rijnmond. Ik waardeer hun gezellige, gevarieerde programma's. Gelukkig draait Rijnmond nauwelijks popgedoe." En verder: „Dat tientje zit me niet lekker. Een slechte maatregel. Als inwoners van Zuid-Holland zijn we fi nancieel toch al duurder uit. Kijk maar naar de wegenbelasting en de benzine prijs. In andere provincies kost de brandstof soms tien cent per liter min der. Ik kan dat tientje gemakkelijk beta len. Er leven ook mensen van een mini- mum-inkomen. Ze worden ook nu weer de dupe." C. de Groen (57, burgemeester) uit Spijkenisse: „Thuis en in de auto staat Rijnmond aitijd aan. Ik luister vooral naar de nieuwsblokjes om half acht, half één en half zes. Prima actueel nieuws, niet alleen regionaal, maar ook landelijk en mondiaal. Rijnmond is een schot in de roos, zeker als ik het mu ziekaanbod in aanmerking neem. Dat past precies bij mijn smaak. Aanvanke lijk stond ik sceptisch tegenover de komst van Rijnmond. Je moest maar af wachten wat eruit zou komen." Over het tientje: „in de beurs van een ander kan ik niet kijken. Het zou beter zijn als de financiering van Rijnmond zou komen uit de huidige luis ter- en kijkgeidbijdrage." B. Broesder (83, gepensioneerd) uit Rozenburg: „Ik ben al heel oud, maar ik luister echt elke dag met inte resse naar het nieuws van Radio Rijn mond. Het is een goede en voora! actu ele zender. Van mij mogen ze het hele etmaal uitzenden. Néé, naar de muziek luister ik niet. Die herrie kan ik niet meer verdragen." A. Vonk (60, gepensioneerd) uit Vlaardingen: „De knop van mijn radio staat vastgeroest op de 93,4 Mhz op de FM-band, de frequentie van Rijnmond. Direct uit bed gaat de radio aan. Favo riet is het programma de Ruilbeurs van Hans van Vliet. Verder waardeer ik de nieuwsuitzendingen." Over het 'Rijnmond-tientje': „Slechte .zaak, maar ais het moet dan moet het maar. Radio Rijnmond wil ik niet missen." D. Vermoen (64, huisvrouw) uit Ridderkerk: „Radio Rijnmond? Ja, heb ik weieens van gehoord. Néé, nog noojt naar geluisterd. Mijn radio staat nooit aan. We hebben een tuin. Die is veel belangrijker." J. van Burik (27, huisvrouw) uit Ridderkerk: „Rijnmond staat nooit aan. Ik luister altijd naar Hilversum 3. Behal ve op woensdag. Dan zendt de EO en gaat de knop op af. Misschien een goed idee om dan op Rijnmond af te stem men. Ja, ik weet sinds drie jaar van het bestaan van Radio Rijnmond." Voorlichtster H. Strooij van de gemeente Rotterdam namens burge meester dr A. Peper: „Rijnmond heeft zijn bestaan méér dan bewezen. Denk maar aan de begeleiding op 27 maart van de demontage van de 'Beliebom' in het westen van de stad. Hoewel het een regionale zender is, komt tachtig per cent van het nieuws uit Rotterdam. Daar is onze burgemeester best tevreden over. In dit stadhuis wenst iedereen Rijnmond minimaal twaalf zenduren per dag toe." Theo van Rijswijk (37, kastelein) uit Rotterdam: „In mijn zaak, café Ver schoor in Deifshaven, staat Radio Rijn mond de gehele dag aan. ik luister 's morgens naar de Ruilbeurs en 's avonds naar het praatprogramma 'Post aan de telefoon' van Eric Post. Verder luister ik graag naar het regionale nieuws. Rijn mond is met de nieuwsberichtgeving de andere omroepen ver voorbij ge streefd." Over het verplichte tientje: „Voor iemand met een klein budget zal het een aanzienlijke verzwaring zijn." N. van Veelen (61, ex-emballage- fabrikant) uit Rotterdam: „Hilversum 3 is mijn favoriete zender. Niettemin stem ik 's ochtends de antenne af op het pro gramma de Ruilbeurs van Rijnmond. Da's goed beluisterbaar. Ik vind het sto rend dat sommige medewerkers van Rijnmond geen Rotterdammers zijn. Ze kunnen de naam Charlois niet eens uit spreken." (INGEZONDEN MEDEDELING) in een Helemaal in de nieu*® 3 en doublérQ kleurstellingen (model 5018) Weursteilingen^^^ *RAY-BAN CHRISTIAN DIOR CARRERA RODENSTOCK POLAROID ZEISS LACOSTE NIKON I kunststofTegen JQU I aantrekkelijk P 'j gek,u|de T I inlevering van deze g f waardebon betaalt u mgg voorS'e .4 i/m Honderdvijf kinderen hebben gis termiddag op het terrein van sportvereni ging Asvion hun felbegeerde sportdipio- ma uitgereikt gekregen. Zij hebben maan denlang meegedaan aan het programma naschoolse sportactiviteiten dat de dienst Sport en Recreatie van de gemeente had opgesteld. In het pakket naschoolse activitei ten zaten allerlei sporten. De kinderen konden er buiten schooltijd gratis mee kennismaken. Om in aanmerking te ko men voor een diploma mochten zij niet meer dan twee activiteiten missen. Vorig jaar oktober begonnen zo'n 300 negen en tienjarigen aan de eerste sport: korf bal. Daarna volgden nog enkele andere balsporten, turnen, badminton en ten slotte cricket. De volhouders kregen gis teren hel diploma (zie toto). De kinderen kregen op de kennis makingsbijeenkomsten niet meteen een heel pakket spelregels over zich uitge stort. „We zijn op een speelse manier met de sporten bezig geweest. We heb ben de sporten vertaald naar de leeftijd en belevingswereld van de kinderen. Bij een sport als cricket is het gewoon niet leuk voor kinderen als je ze meteen een compleet spel laat spelen," zegt Cess de Man. Hij is een van de leraren Lichamelij ke Opvoeding, die de kinderen al die tijd hebben begeleid. De naschoolse activiteiten zijn be doeld om de jeugd te interesseren voor de wat minder bekende sporten. Cees de- Man denkt dat dat aardig gelukt is: „Er zijn natuurlijk kinderen die gewoon op voetbal blijven zitten en dat is een sport die we niet gedaan hebben. Maar er zijn ook kinderen die zich nu hebben opgege ven voor één van de sporten die we be oefend hebben. Verder zijn er een hele boel die nu nog geen keuze maken, maar misschien pas over tien jaar. Ook dan kunnen ze kiezen naar aanleiding van wat ze nu hebben meegemaakt. OOCMERK OPTICIEN I id van de vereniging Oogmctk-Opi Kiens ruim 1500 brilmonturen contactlenzen hoortoestellen adviezen computer-oogtesten oogmeting low-vision apparatuur gratis informatieboekjes U- Schiedam: Oranjestraat 19 - tel. (010) 4738700 Maassluis: Koningshoek - tel. (01899) 19039 Vlaardingen (OPTIEK DE BRUIN): Korte Hoogstraat 23 - tel. (010) 4348450 SCHIEDAM Ook vanuit Schie dam is deelname aan de landelijke an ti-apartheidsdemonstratie mogelijk. Op zaterdag 11 juni wordt in Amsterdam om 13.00 uur vanaf het Museumplein een groots opgezette demonstratie ge start tegen het apartheidsregime in Zuidafrika. Vanuit Schiedam rijden bus sen voor degenen die hierbij aanwezig willen zijn. Een groot aantal organisaties heeft reeds een verklaring ondersteund, waarin het Breed Overleg Tegen Apart heid (BOTA) het Zuidafrikaanse regime veroordeelt. Schiedamse demonstran ten kunnen met een bus mee, die op 11 juni om 11.00 uur vanaf het Emmaplein vertrekt richting Amsterdam. Kaarten voor de demonstratie en de busreis kosten 12,- per persoon, kinderen tot en met 12 jaar betalen ƒ6,-. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de Wereldwinkel, Hoogstraat 76. Ze zijn ook telefonisch te bestellen bij John Ouwendijk, telefoon nummer 4265861 (na 17,30 uur), Anne- lies Poolman, telefoonnummer 4263487 en bij Marga Klüte, telefoonnummer 4712858 (na 13.00 uur). SCHIEDAM Na een dienstver band van 31 jaar in overheidsdienst, waarvan ruim 24 jaar bij de gemeente Schiedam, verlaat de heer H, Overheul per 1 juli de gemeentedienst. Overheul neemt afscheid met een receptie op donderdag 9 juni van 16.15 tot 17.15 uur in het Stadskantoor. SCHIEDAM Op maandag 13 juni wordt begonnen met de astaltering van een klein gedeelte van de Harre- weg. Het gaat om enkele tientallen me ters ten noorden van de keerlus van de tram. Hier ligt nu nog een noodbestra- ting. Het werk duurt ongeveer vijf da gen, afhankelijk van de weersomstan digheden. Automobilisten richting Delft kunnen gebruik maken van de Kerkweg en Kandeiaarsweg of van Rijksweg A13. Verkeer komend uit Delft wordt geadvi seerd via de Woudweg en Vlaardingen naar Schiedam te rijden.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1