Hydraulische windmolens bij Wilton? jpri ongerentoneelclub met 'onvolwassen stuk' naar Frenkel Frank-festival Belangstelling voor Philharmonisch groeit Bedrijven kwetsbaar door moderne telecommunicatie Vrouwen willen snel nieuw centrum Vlaardingen blij met tweede Beneluxtunnel Het Vrije Volk SCHIEDAM mm Pabo bezetting nu uitgebreid Vissen in de stad PAGINA 14 ws Wereldprimeur op energiegebied voor Schiedam als fabrikant bedrijfsplan goedgekeurd krijgt. Ook plannen voor windmolens bij de Woudweg De Wijze Kater Havenrondvaarten Rock op slotavond Aladdin Concert Wilton- Fijenoord Tienduizendste bezoeker muziekserie: 'Het leuke van een concert vind ik het uit-zijn, de hele entourage.' Geen paniek na telefoonstoring in Rotterdam. Bedrijven nemen risico met grote afhankelijkheid van telefoonnet Na da kortsluiting waren monteurs de hete dag bezig om de 'draadjes weer aan elkaar te knopen'. Besturen Barrika en Stichting Vrouwenemancipatie Organisatie richten zich met noodkreet tot gemeenteraad. Door Rob van Stek SCHIEDAM De kans bestaat dat Schiedam over enkele jaren een we reldprimeur gaat beleven op energiege bied. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam willen namelijk op het terrein ROTTERDAM Actievoerders hebben vanmorgen de bezettingsactie bij de gemeentelijke pedagogische aca demie voor basisonderwijs (Pabo) in Rotterdam uitgebreid. Inmiddels is het gehele schoolgebouw aan de Kreeft straat bezet. Actievoerders hadden maandagmorgen de toegang tot de be- stuursvleugel geblokkeerd uit protest tegen de kabinetsplannen voor de stu diefinanciering. ROTTERDAM Zestig deelne mers deden deze week een gooi naar de prijzen tijdens het Vissen in de Stad in de Noordvest. De winnaars zijn; J. Koedood, Schiedam 2100 gram, G. H. Slagboom, Schiedam 1900 gram, H. v. d. Werken, Hoogvliet 1800 gram, A. C. Heezen, Poortugaal 1760 gram, W. de Jong, Schiedam 1620 gram. Volgende Vissen in de stad 20 juni Rotte bij Zaagmolenbrug aanvang 19 00 uur SCHIEDAM - Jeugdtheater groep Rotterdam speelt vrijdag avond in het Passage Theater De Wijze Kater. Het stuk van Herman Heijermans heeft de groep van twaalf jongeren van 13 tot 21 jaar al verschillende malen in Rotterdam en Amsterdam gespeeld. De vlotte pro- duktie zal ook op Teatro Fantastico te zien zijn. De Wijze Kater gaat over een koning, die tot diep in nacht door ratten geplaagd wordt en een prin ses, die de beesten juist voert om haar vader te treiteren. Een kat, die meester is in het vangen van ratten, neemt de macht in het paleis over. De jeugdtheatergroep Rotter dam komt voort uit de theaterschool van de stichting voor toneelkunst in Rotterdam en leert jongeren vanaf dertien jaar acteren, grimeren, cos- tuums ontwerpen en theatertech- niek. De voorstelling in het Passa ge Theater begint vrijdagavond om 2Q.15 uur. Meer rondvaarten SCHIEDAM Rederij Tonls- sen uit Nijmegen zal deze zomer meer havenrondvaarten vanuit Schiedam maken dan voorgaande jaren. De VW heeft overeenstem ming met de rederij bereikt om dit seizoen ook in de maand juli op zon dag vanuit Schiedam rondvaarten te houden. Tot nu toe bleef dit tot de maand augustus beperkt. SCHIEDAM Het jongeren centrum Aladdin sluit zaterdag zijn muziekseizoen af met de Zuidhol landse formatie 'Can't Beat The Sys tem'. Deze rockgroep is de laatste van de live-bands, die wekelijks op het podium van het jongerencen trum in Nieuwland hebben gestaan. Behalve messcherpe rock spelen ze een beetje jazz en funk. Het optre den tijdens het slotfeest begint om ha'f elf, de zaal gaat al om half ne gen open. SCHIEDAM Harmonie Wit- ton-Fijenoord geeft zaterdag in zijn verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Nieuwe Waterwegstraat een con cert. Daaraan nemen ook deel het fanfareorkest De Hoop uit Stellen dam en de saxofonist Arno Born- kamp. De toegang tot het concert, dat om 20 uur begint, is gratis. De gasten van WF zijn niet de eerste de besten. De Hoop speelt sinds 1981 regelmatig op topcon- coursen en werd in 1983 landskam pioen in de sectie fanfare. Solist Ar no Bornkamp studeerde in 1986 af aan het Sweelinckconservatorium in Amsterdam en won dat jaar de 'Zil veren Vriendenkrans' van de Vereni ging Vrienden van het Concertge bouw en de eerste prijs op de mani festatie Start'86. Thans studeert de saxofonist in Parijs bij Daniël Deifoy- et en geeft les aan het Twents con servatorium. Hij speelt in het Aurelia Saxofoonkwartet, dat onlangs een Edison ontving voor zijn debuut-lp. van de werf Wilton Fijenoord drie hy draulische windmolens gaan plaatsen, een van 300 kiloWatt en twee van zes honderd kiloWatt. Het gaat hier om een geheel nieuw systeem dat nog nergens ter wereld wordt toegepast. De molens van 600 kiloWatt krij gen een ashoogte van 60 meter, even hoog als de portaalkraan van Wilton. De diameter van de wieken wordt 38 meter. Het principe van de hydraulische molen berust erop dat met de bewegingsener gie van de wieken een drukmotor wordt aangedreven, via een gesloten circuit dat gevuld is met olie. In vergelijking met conventionele windmolens kan de hydraulische variant toe met een veel lichtere moienkop. Met het hele project is een be drag van 3,5 miljoen gulden gemoeid. Zo'n 20 percent daarvan wordt door de gemeente Schiedam op tafel gelegd, de rest bestaat uit EG-subsidies die de ONS heeft weten te verwerven. Het doorgaan van de plannen is nu aiieen nog afhankelijk van de goedkeuring die de fabrikant van de molens moet zien te krijgen voor zijn bedrijfsplan. Henk van Gog, chef van de afde ling onderzoek en ontwikkeling van de ONS: „In eerste instantie is het bedrijfs plan afgekeurd, wat een lelijke streep door de rekening is. Want financieel hebben wij het allemaal al rond. Maar er wordt nu hard aan bijstelling van dat plan gewerkt en ik heb goede hoop dat het in tweede termijn wel zal lukken. Men heeft namelijk al wel EG-subsidie gekregen om het systeem te ontwikke ien." Als alles doorgaat zou de eerste moien, die van 300 kiloWatt, in de loop van volgend jaar geplaatst kunnen wor den langs de waterkant in Schledam- Zuid, is de voorzichtige verwachting van Van Gog. Daarnaast wil de ONS in de iets verdere toekomst een drietal mo lens van 250 kiloWatt, met een ashoog te 25 meter plaatsen langs de geplande Rijksweg 19 (A 4), ter hoogte van de Woudweg. Volgens Van Gog zal wind energie op termijn in zo'n 2 tot 3 per cent van de Schiedamse energiebehoef te kunnen voorzien. VLAARDINGEN De jeugdtoneelgroep TOV heeft zich gestort op 'Het moeizame leven van Atüla Galot', geschreven door Dimitri Frenkel Frank. Met het stuk zal TOV komend najaar in Rotterdam mee doen aan een festival van toneelstukken van deze toneelschrijver. Het Vlaardingse TOV is daarvoor als enige jeugdgroep uitgekozen Het stuk gaat eigenlijk uit van volwassenen ais acteurs, maar dank zij de draai die regisseuse Henny van den Berg eraan gaf, is het stuk nu ook hee! goed door jongeren te spelen. Zo zijn alle spe lers verkleed als bekende popsterren als Michael Jackson en Prince. In het originele stuk was dit na tuurlijk niet het geval. „Deze dingen maken het voor de jonge acteurs gemakkelijker om hun rol te spe len," aldus de regisseuse. 4 De Vlaardingse toneelgroep TOV, wat staat voor Toneel Op Vrijdag, bestaat ruim elf jaar. Het is één van de weinige toneelgroepen in Vlaardingen voor de jeugd. Dat de acteertalenten van de jongelui niet gering zijn blijkt wel uit het feit, dat ze uitgeno digd zijn om in Rotterdam te komen spelen. Tijdens het festival zullen acht groepen optreden, allemaal met een stuk van Dimitri Frenkel Frank. Zij zijn uit genodigd door het Zuidhollandse Centrum voor Amateurtoneel, een organisatie die het amateurto neel wil bevorderen en stimuleren. Op de vraag of het niet moeilijk werken is met jongeren, zegt Henny van den Berg duidelijk nee. Van den Berg: „Jongeren zijn juist erg leuk om mee te werken, ze zijn erg enthousiast en gemoti veerd." De meeste jongeren die lid zijn van de to neelvereniging willen ook het liefst verder met to neel. Het is waarschijnlijk ook daarom dat zij het op kunnen brengen om soms drie keer per week te oe fenen. Oorspronkelijk oefenden ze alleen op vrijdag. Vandaar ook de naam van de groep. „Maar nu we zo serieus bezig zijn is het gewoon nodig dat we va ker oefenen," aldus één van de spelers. Het toneelstuk van Dimitri Frenkel Frank gaat over verschillende liefdesverhoudingen, waarbij de stelletjes door toeval in één en dezelfde hotelkamer terecht komen. „De reden waarom we dit stuk heb ben gekozen, is omdat het belangrijkste thema voor ons de onvolwassenheid van het stuk is. „Liefde wordt in één adem genoemd met seks, wat voor mij nogal onvolwassen is," aldus Henny van den Berg. Over de eerste try-outs is de groep nog niet echt tevreden. „We hopen dat het straks in Rotterdam beter gaat." De komende tijd zal hard aan de kwaliteit worden gesleuteld. Door Roland Vonk wisselt het met m'n stemming. Vorig Rotterdams Philharmonisch Orkest. ROTTERDAM „Dat lees je wel jaar zijn we ook naar de C-serie ge- Van Beers schrijft deze stijging eens in de krant, dat iemand ergens de zoveelste bezoeker is en iets krijgt aan geboden, maar dat overkomt je nou nooit zelf. Als je het leest denk je: is dat nou doorgestoken kaart? Nou, nee, het is dus écht zo." Met een geamuseerd soort ver bazing nam mevrouw M. Tückermann uit Rotterdam deze week drie gratis abonnementen voor de C-serie van het Rotterdams Philharmonisch Orkest in ontvangst. Voor haarzelf en voor haar twee dochters. Omdat ze de tiendui zendste was die een abonnement had besteld voor het volgend seizoen. Mevrouw Tückermann, verpleeg kundige en bezig met een managemen topleiding: „Het leuke van een concert vind ik het uit-zijn, de hele entourage. Ik weet niet zo heel veel van muziek, ik iaat het maar over me komen en dan vind ik het mooi of vind ik het niet mooi. ik heb niet duidelijk voorkeuren. Bij mij wisselt het met m'n stemming. Vorig jaar zijn we ook naar de C-serie ge weest en vooral Die Schöpfung van Hay- den vond ik indrukwekkend." In zijn min of meer officiële woord bij de overreiking van de gratis abonnementen onderstreepte directeur H. van Beers van het Rotterdams Phii- harmoniscn Orkesi dat nei Rotterdamse publiek niet alleen trouw is maar ook groeiende. Vorig jaar duurde het twee weken langer voordat er 10.000 abon nementen waren verkocht. Uiteindelijk vonden toen 13.000 van de 14.000 be schikbare abonnementen voor de zeven muziekseries van het orkest hun be stemming. Sinds de ingebruikname van De Doelen ruim twintig jaar geleden is het aantal abonnementhouders langzaam maar zeker gedaald. In het seizoen 'SB 'S? trad echter een kentering in. Vorig jaar werd de stijgende lijn voortgezet en nu lijkt er dus wederom een grotere be langstelling voor de concerten van het vooral toe aan het algemene cultuurkli maat in Rotterdam. „Ik ben ervan over tuigd," zegt hij, "dat de positieve publi citeit over de stad, en over de kunst in Rotterdam in het bijzonder, het publiek stimuleert." Artistiek adviseur W. Vos: „De grotere belangstelling voor het Philhar monisch is begonnen toen de Schouw burg hier aan de overkant dicht was. Je zou denken dat de heropening van de Schouwburg nu in ons nadeei werkt maar dat is helemaal niet zo. Blijkbaar gaan er gewoon méér mensen uit." Van Beers: „Het bevestigt het ef fect van twee gespecialiseerde bakkers in één straat, die verkopen ook méér door eikaars aanwezigheid." Ziet het Philharmonisch uit naar de grote opknapbeurt van het Schouwburg plein of heeft dat echt weinig met muziek te maken? Van Béers: „Alles! Concertbe zoek is ook een avondje uit. Het is niet alleen maar een goed programma bie den op het podium. Het is ook de beje gening van de mensen, de horeca en de omgeving. Zo'n Schouwburgplein mist alles wat een plein tot plein maakt: het heeft geen vorm, geen wanden, geen formaat Vos: „De Doelen is een fantasti sche concertzaal, maar de aankleding is niet echt gezellig. We zijn hard bezig om daar iets aan te doen. Ten onrechte hebben we ons daar in het verleden voor gegeneerd. We hopen ook dat er weer iets wordt gedaan met het restau rant De Harmonie, dat nu gesloten is. Het zou leuk zijn als dat een doorgang kreeg naar De Doelen. In het buitenland zie je dat ook: concertzalen met een of meer restaurants erin." Binnen het profileren van het avondje uit past ook de extra moeite die het Philharmonisch doet voor het be drijfsleven. Bedrijven kunnen voor een voorstelling logeplaatsen reserveren die grenzen aan een eigen foyer. Via een cateringbedrijf kan daar het een en an der worden geserveerd. Volgens PR- medewerkster van het orkest mevrouw L. Peters is er veel belangstelling voor. „Maar de kwaliteit van de mu ziek staat natuurnjk voorop," zegt dirsc- teur Van Beers. „Mensen laten zich niet bedotten." Aan het eind van dit theater- en muziekseizoen presenteert het Rotter dams Philharmonisch Orkest de komen de twee weken een Mozart-cyclus met de dirigenten Bruno Weil en Claus-Peter Flor. Er zijn concerten op 16, 21, 24 en 29 juni. Er zijn nog kaarten voor deze serie. De eerste 700 serie-abonnement houders kunnen vanavond gratis de Mozart-film Amadeus in bioscoop Thalia bekijken. Ook voor deze serie kreeg me vrouw Tückermann vrijkaartjes. De kaartjes die ze al had gekocht want ze wist echt nergens van kon ze te ruggeven. Rotterdamse brandweermeldkamer zijn ruim vierhonderd automatische brand meldingssystemen aangesloten. In som- Door Alexander Bakker ROTTERDAM De toenemende automatisering en toepassing van ui terst moderne telecommunicatiemoge- lijkheden hebben het bedrijfsleven enorm kwetsbaar gemaakt. Bedrijven in het Rijnmond-gebied zeggen er niet aan te moeten denken dat bijvoorbeeld één van de grote telefooncentrales in Rot terdam geheel buiten bedrijf raakt. Grote bedrijven, voor wie ge bruik van telecommunicatlemiddelen van vitaal belang is, spenderen veel geid aan beveiligingssystemen, maar blijven zich realiseren dat zij een enorm risico (open. „Maar we hebben geen keus," zegt een woordvoerder van het containeroverslagbedrijf ECT. Bedrijven in het Rijnmond-ge bied roemen de activiteiten van PTT Te lecommunicatie bij het uitbreiden en verbeteren van de telecommunicatie-in- frastructuur. „Maar," zo verklaart een zegsman van een groot havenbedrijf, „er is voor de PTT nog een heleboel te verbeteren." Hij noemt de storing, die- maandagavond het telefoonverkeer in Rotterdam-Oost ontregelde, een 'klein tje' waarbij echte bedrijfsschade als ge volg van de storing achterwege is ge bleven. „Maar bij een echt grote storing is de ramp voor bedrijven die volledig van telecommunicatie afhankelijk zijn niet te overzien," meent de zegsman. Volgens hoofddirecteur drs A. Dek van PTT Telecommunicatie is er geenszins sprake van 'gevaarlijke situa tie'. Dek nam gistermiddag zelf pools hoogte bij de kapotte bundel telefoonlij nen in Rotterdam. Hij zag in het 'uitzon derlijke incident' geen reden groot aiarm te slaan. „Wij werken ais PTT op volle kracht aan een meervoudige rou ting van kabels, zodat wij in geval van een kabelstoring op een andere kabel of een straalverbinding kunnen over schakelen," legde Dek uit. Of er in Nederland of in het Rijn mond-gebied sprake is van een kwets baar telecommunicatienet durft risico analist R. W. van Otterloo van het veilig heidsinstituut Kema in Arnhem niet te zeggen. „Zoiets is niet te zeggen," iegt hij uit. „Er is nog nooit onderzoek ge daan naar bijvoorbeeld de kwetsbaar heid van het Rijnmond-gebied op het gebied van telecommunicatie. En, eer lijk gezegd, denk ik dat dat ook geen eenvoudige opgave zal zijn." „Telecommunicatie is minder kwetsbaar dan alleen een systeem van kabels in de grond," stelt PTT-voorlich- ter G. de Voogd. „Bij telecommunicatie wordt immers ook gebruik gemaakt van -straalverbindingen. Gestreefd wordt naar een systeem met een viervoudige routing, bestaande uit één gewone ka belverbinding, een glasvezelkabelver binding en twee straalverbindingen. Dat streven maakt deel uit van een uitbrei dingsplan van de PTT. Beetje bij beetje wordt die viervoudige routing doorge voerd." De PTT-woordvoerder geeft toe dat er op dit moment zwakke plekken zijn en dat die plekken vooral in de gro te steden zijn te vinden. „Maar de echt zwakke plek is het systeem is het grondwerk in de buurt van bestaande kabels," licht hij toe. „Het gebeurt vaak genoeg dat grondwerkers zo maar aan de slag gaan. Natuurlijk bestaan daar regels voor en moet informatie worden ingewonnen over de ligging van kabels. Maar, met die regels wordt vaak ge noegd de hand gelicht, al wordt dat offi cieel natuurlijk altijd ontkend." Automatiseringsdeskundige De Gelder van het Rotterdamse container overslagbedrijf ECT is 'redelijk' voorbe reid op eventuele storing op het gebied van telecommunicatie. ECT maakt ge bruik van speciale directe telefoonlijnen voor computerverbinding tussen de be drijfsvestigingen in de Rotterdamse Waalhaven en de vestiging op de Maas vlakte. Die verbinding is dubbel en ge scheiden uitgevoerd. „In geval van een storing op één lijn wordt aan de opera tional bedrijfsvoering voorrang ver leend en moeten andere bedrijfsactivi teiten, waarbij gebruik wordt gemaakt van de computer, maar even wachten," legt De Gelder uit. „Alle mogelijke storingen heb ben wij geanalyseerd," vervolgt hij. „Waar mogelijk zijn voorzorgsmaatrege len getroffen. Het opgestelde calamitei tenplan wordt regelmatig geoefend. Maar, beveiliging kan altijd beter. Net zoals we eigenlijk ook vaker het calami teitenplan zouden moeten oefenen." Volgens De Gelder is ECT 'na tuurlijk' kwetsbaar, doordat het in be langrijke mate afhankelijk is van tele- communicatiemiddeien. De Gelder: „Net als wij moet ook de PTT eens in ventariseren wat er zou kunnen gebeu ren. Als er een vliegtuig neerstort op de telefooncentrale Waalhaven zijn we met z'n allen brodeloos. Maar, de vraag is: tot hoe ver moet je in je beveiliging gaan?" Een woordvoerder van de ver bindingsdienst van de Rotterdamse brandweer weet niet hoever beveiliging zou moeten worden doorgevoerd. Bij de mige gevallen wordt gebruik gemaakt van directe en dus bewaakte telefoonlij nen. In geval van een lijnstoring wordt door personeel van de meidkamer de 'klant' op de hoogte gesteld van het uit val van het brandmeidingssyteem. Een dubbelde routing van dit soort telefoon lijnen is een kostbare zaak. SCHIEDAM De gebruikers van vrouwenontmoetingscentrum Barri ka aan de Lange Kerkstraat 62 willen dat er zo snel mogelijk duidelijkheid komt over de toekomstige huisvesting van het centrum. In een brief aan alle gemeenteraadsleden verwijten de be sturen van Barrika en de Stichting Vrou wenemancipatie Organisatie (SVO) de gemeente laksheid bij het zoeken naar een geschikt pand voor Barrika. De kwestie komt volgende week aan de or de in de raadscommissie voor Welzijn en Cultuur. De huisvestingsperikelen van het centrum dateren van juni vorig jaar, toen de gebruikers te horen kregen dat het pand voor 1 januari 1988 ontruimd zou worden om plaats te maken voor een groot warenhuis. De zogenaamde ABC-vestiging van Albert Heijn, Blokker en C&A, is daar gepland. Ondanks het voorlopige uitstel van de sloopplannen hebben de besturen van Barrika en SVO sindsdien samen, met de afdeling Cultuur, Sport en Jeugd (CSJ) van de gemeentesecretarie en de gemeentelij ke dienst Woningbeheer getracht een passend nieuw onderkomen te verwer ven, maar tot nu toe zonder resultaat. De situatie werd extra nijpend nadat in september vorig jaar bij een binnenbrand de cursus/ontmoetingsruimte en de crèche onbruikbaar werden. Omdat het pand toch tegen de vlakte moest werd de schade niet hersteld. Vanaf die tijd wordt een groot aantal activiteiten van het centrum elders ondergebracht. Een gesprek deze week met wet houder L. Hafkamp over de gerezen noodsituatie leverde niets op. „Er is geen geld, dat is wat we te horen kre gen," zegt SVO-bestuurslid Marjo Stijns. „Voor de gemeente is het verre weg het voordeligst ais we in een ge meentelijk pand terecht kunnen, maar het punt is dat de gemeente nauwelijks geschikte accommodaties in voorraad heeft." Een van de panden die men lan gere tijd op het oog had was het voor malig politiebureau op de Grote Markt, maar nog tijdens de onderhandelingen liet de gemeente weten dat het inmid dels verkocht is. Wel mogen de vrouwen nu ook uitkijken naar panden op de vrije markt, op voorwaarde dat ze goedkoop te ver werven zijn en de exploitatiekosten aan de lage kant liggen. Stijns: „We mogen tot 2 ton gaan. Dan moet het ailemaal aofld ngïgn!e«rd z'jn en moet een ver bouwing niet meer *<odig zijn. Wellicht niet eens zo gek, want aan wat de ge meente ons aanbood zou voor tonnen vertimmerd moeten worden." Door de kwestie in de raadscom missie aan de orde te stellen hopen de gebruikers nog voor de zomer een op lossing te forceren. SVO-bestuurslid Nettie van Megen noemt het een bittere noodzaak om in september, met de start van het nieuwe activiteitenseizoen, weer 'normaal' te gaan werken. Van Megen: „Nu wa over de hele stad ver spreid zitten gaat de samenhang er na tuurlijk uit. Bovendien is er nu geen sprake meer van een 'eigen plek', waar je ten allen tijde binnen kunt lopen." Volgens het SVO-bestuur staat het 'met veel tamtam' installeren van een adviescommissie vrouwenemanci patie en het in dienst nemen van diver se emancipatieambtenaren in schril contrast met de wijze waarop de ge meente omgaat met 'een basisvoorzie ning als Barrika'. Stijns: „Men subsidi eert ons al tien jaar. We draaien met 35 vrijwilligers en hebben nota bene twee beroepskrachten in dienst. Het is toch te gek dat die geen werkplek hebben? De gemeente iaat haar verantwoorde lijkheid liggen." Inmiddels overweegt men bij Barrika om de uitgebrande bovenver dieping toch maar weer op te gaan knappen. VLAARDINGEN - Het Vlaar dingse gemeentebestuur za! zich blijven verzetten tegen de komst van een Blan kenburgtunnel. Wel is de gemeente blij met het voornemen van minister Smit van Verkeer en Waterstaat om een tweede Beneluxtunnel versneld aan te leggen. Vlaardingen ziet in, dat er een extra oeververbinding.nodig is om de fi levorming op de 'ruit rond Rotterdam' tegen te gaan. Het ziet de aanleg van een Blankenburgtunnel echter niet zit ten, omdat die tunnel door het Midden- Delflandgebied is gepland, wat bestemd is voor recreatiedoeleinden en bosaan leg. Een weg door het gebied zou ook de flora en fauna aantasten. Het is voor veei ambtenaren die bij de inrichtings plannen van Midden Delfland betrokken zijn een onbegrijpelijke stap van de mi nister. „Eerst zeg je miljoenen guldens toe om het gebied als groenbuffer te handhaven," zei gedeputeerde E.P van Heemst onlangs tijdens een rondrit door Midden Delfland, „en vervolgens leg je er een snelweg doorheen." De voorkeur van het gemeente bestuur gaat uit naar een tweede Bene luxtunnel, met goede aansluitingen bij de Mr. L.A. Kesperweg (Schiedamse- dijk) op Rijksweg A4. Dan ook zal de nog aan te leggen Zuidelijke Randweg goed kunnen functioneren, redeneren B en W van Vlaardingen. Ook meent het coliege dat de geluidsproblematiek ais gevolg van de verkeerstoeneming goed koper is op te lossen wanneer het ver keer gebruik moet maken van nieuwe aan- en afvoerroutës van een Benelux tunnel. De afschermende maatregelen rond het Ketheiplein kunnen goedkoop worden aangepast, meent Vlaardingen.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1