Chileen neemt risico van terugkeer naar eigen land «L Hoop en vrees over lawaai RW19 Gerard Spoor ziet wat waar anderen aan voorbij lopen Eerste paai nieuw complex iTHO Autoblik vervangt plaatstaaS aan Havenstraat Doorbraak Martin Eden Het Vrije Volk VLAAR DING EN/ W€m mm - ïï$%h-J' P t Meer kijkgeld voor Radio Rijnmond College wil integratie minderheden Nu ook cursus offsetdrukken Westnederland parkeert bij toerbedrijf EVAG Barbecue op strand Kinderen doen examen 'overlevingszwemmen' Bankrover krijgt 7 jaar celstraf Zwembaden voldoen niet aan wensen publiek Open dag honden sportcentrum PAGINA 14 wv/ws ZATERDAG 18 JUN11988 Als de rivieren herrie maken, komt dat door de stenen op de bodem mm/MS, S*®mÊÊMBs&rS om VLAARDINGEN René Gutier rez Mella heeft zijn verblijf in Nederland altijd beschouwd als een tussenstation. „Even tanken, krachten opdoen. Ik heb m'n emoties al die tijd opzij geschoven en heb telkens maar een doel voor ogen gehad: teruggaan, want daar hoor ik uit eindelijk thuis," zegt de 37-jarige Chil een. Over een paar maanden is het zover voor Gutierrez. Dan stapt hij met zijn Nederlandse vrouw op het vliegtuig en komt er een eind aan een vijftienjari ge periode van onvrijwillige balling schap. Gisteravond nam de Chileense Viaardinger alvast op feestelijke wijze afscheid van zijn vrienden en bekenden in Rijnmond, Politiek vluchteling Gutierréz be seft heel goed dat zijn terugkeer niet van risico's ontbloot is. Hij zal in zijn va derland geconfronteerd worden met hetzelfde regime, met dezelfde militai ren die hem in 1973 noopten het land te verlaten. Tot voor drie jaar stond hij nog op de zwarte lijst van mensen die het land niet in mochten, waardoor hij on der andere de begrafenis van zijn moe der niet kon bijwonen. In 1986 bracht hij voor het eerst weer een bezoek aan Chili, en vanaf dat moment is Gutierréz aan zijn remigratie gaan werken. „Er gebeuren nog steeds gruwe lijke dingen. Een aantal ballingen die te rugkeerden vanuit Canada zijn verdwe nen, een drietal leraren van een middéi- bare school werd onlangs onthoofd op het strand ten zuiden van Santiago ge vonden, en denk aan het met benzine overgoten stelletje ten tijde van het pausbezoek," somt hij op. Het belet de Chileen niet straks de grote stap te zetten. „Tijdens mijn laatste bezoek zag ik zoveel armoede en ellende. Ik zag het alcohol- en prosti- tutieprobleem onder de jeugd, de mas sawerkloosheid. Dat gaf me de overtui ging dat ik niet langer aan de kant kon blijven staan, om vanuit Nederland toe te kijken hoe de rijken steeds rijker en de armen steeds armer worden. Niet dat ik nou de opiossing ben, ik wil al leen maar mijn bescheiden bijdrage gaan leveren om het tij te keren," vat de Latijns-Amerikaan zijn beweegrede nen samen. Loodgieter Gutierréz was provin ciaal bestuurder van de Allende-gezinde vakbond CUT toen de door de CIA ge regisseerde militaire coup van 11 sep tember 1973 een einde maakte aan het bewind van de eerste democratisch ge kozen president van het land. Vijf dagen na de machtswisseling werd Gutierréz door het leger opgepakt en overge bracht naar de Academie van Oorlog in Valparaiso, waar hij zo'n drie maanden werd vastgehouden. Over de martelin gen die hij daar moest ondergaan praat de vakbondsleider liever niet. Met de gevolgen ervan heeft hij nog dagelijks te maken. Zijn beide benen werden zo be werkt dat hij zijn leven lang aangewezen zal zijn op orthopedisch schoeisel. In november van dat jaar mocht hij op proefverlof, met de geheime dienst 24 uur per dag achter hem aan om zijn contacten na te trekken. In een onbewaakt ogenblik vluchtte hij de Ar gentijnse ambassade in, waar hij enige maanden verbleef voordat hij politiek asiel kreeg in het buurland. Daar werd hij met de volgende militaire coup ge confronteerd: die van generaal Videla in x ■-.//>/'"> '4' St Chileans politiek vluchteling René Gutierréz Mella keert binnenkort terue naar zijn geboorteland. ..Langer aan de kant staan kan niet meer. !k moet nu daar mijn bijdrage gaan leveren." 1976. Als politiek vluchteling kreeg Gu tierréz tien dagen om het land te verla ten, andecs zou hij aan Chili worden uit geleverd. Via een mensenrechtenorga nisatie kwam hij uiteindelijk in Neder land terecht. Tijdens zijn verblijf in ons land werkte hij ais loodgieter, gaf hij overal lezingen over Chili, verzorgde hij talloze weefdemonstraties en was hij tien jaar verbonden aan het Salvador Allende Centrum voor politieke cultuur in Rot terdam. In zijn nieuwe woonplaats Te- muco, een provinciehoofdstad in het zuiden van Chili met 60.000 inwoners, wil Gutierréz straks zijn oude stiel weer oppakken. Gesteund door de Wereldwinkel, de Vlaardingse kerken en het Rotter dams jongerenpastoraat Lijn 2 zal de Chileen als werkgelegenheidsproject een loodgieterswerkplaats op gaan zet ten in Temuco. „Ik wil de Nederlandse methode van werken gaan verplaatsen naar Chili. Daar werkt het zo dat een loodgieter de hele dag met zijn gereed schapstas over straat loopt op zoek naar klusjes. Een onzeker bestaan, ook voor de gezinnen, omdat de verdiensten vaak meteen naar de kroeg worden ge bracht. Ik wil een vast punt creëren, een coöperatief bedrijfje moet het worden," licht Gutierréz toe. Daarnaast wil hij zich gaan inzet ten voor de Indiaanse bevolking van de streek, die volgens de vakbondsman al sinds mensenheugenis door elke rege ring gediscrimineerd wordt. „De India nen werken weken aan een poncho die hun 20 gulden opbrengt vervolgens door de opkopers voor 400 tot 500 gul den op de Europese markt gebracht wordt." Via de Nederlandse organisatie SOS-wereldhandel, die zich met ideële import bezighoudt, zullen de nijver heidsproducten direct op de markt ge bracht worden. Verder wil men de India nen gaan hefpen met de aanvoer van wol en verven uit het hoge noorden van Chili. Gutierréz weet dat het geen makkelijke opgave is die hij op zich ge nomen heeft en dat hij politiek roerige jaren tegemoet gaat. „We zeggen elk jaar weer: dit is het laatste jaar voor Pi nochet. En eens komt het zover, natuur lijk. Wie weet snel, want het rommelt onder het volk, er is beweging. In Chili hebben we een spreekwoord: als de ri vieren herrie maken, komt 't door de stenen op de bodem." Door Ben van Haren VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Onzekerheid bestaat bij de plaatselijke politici over de invloed van hun verzet tegen de plannen van minister Neelie Smit-Kroes voorde rijksweg 19, die zij langs de grens van Vlaardingen en Schiedam heeft gepland. Vlaardingen is al zover, dat het zijn in de jaren zeventig heftig meegevoerde strijd heeft opgege ven. Schiedam daarentegen heeft nieu we hoop geput uit de houding van de provincie, die deze week liet weten zich star op te stellen omdat de minister on voldoende rekening houdt met de ge maakte milieu-afspraken. Chris Zijdeveld, de Schiedamse milieuwethouder, zegt: „ik heb met na druk aan gedeputeerde mevrouw Loudi Stoiker gevraagd of GS unaniem is in de mening, dat voor de provincie de grens van het toelaatbare is bereikt. Zij heeft mij dat bevestigd. Het ziet er dus gunstig uit voor ons en alle anderen, die zo'n weg door het landschap behalve overbodig ook afschuwelijk lelijk en hin derlijk vinden." Mevrouw Stolker(PvdA) wees de kamercommissie deze week op het feit, dat de milieumaatregelen, die Rijkswa terstaat voorstelt, onvoldoende zijn om beneden de maximaal toelaatbare ge luidsbelasting in Midden-Delfland te blijven. Haar collega Irma Günther(VVD), die als voorzitter van de reconstructiecommissie Midden-Delf land de parlementsvertegenwoGrdiging toesprak, wees ook op die overschrij ding. Het gaat dan om een norm, die haar partijgenote Smit-Kroes zelf heeft ingebracht tijdens eerdere onderhande lingen teneinde medewerking voor de aanleg van de omstreden rijksweg te verwerven. Ook tegen de hoogte van de geluidwallen (4,30meter) in het recrea tie- en agrarische gebied maakt Mid den-Delfland bezwaar. Wethouder Bas Goudriaan van Vlaardingen heeft tegenover de vaste kamercommissie voor Verkeer en Ver voer ook verklaard het belachelijk te vinden, dat een voor 110 miljoen gulden door het rijk gesubsidieerd project als Midden- Delfland straks doorsneden gaat worden door rijkswegen. Hij erken de echter tevens: „Wij hebben ons standpunt bijgesteld tegen de achter grond van de realiteit van het vaste, voornemen van de minister om de weg toch aan te leggen." Tegelijkertijd -stuurde hij aan op medewerking voor aansluiting van de nieuwe zuidelijke rondweg, die Vlaardingen aanlegt, op de aan- en afvoerwegen van de verdub belde Beneluxtunnel. SCHIEDAM - H. Alting, direc teur van ITHO BV te Schiedam, heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor een nieuw bedrijfscomplex. Het nieuwe gebouw zal verrijzen op het in dustrieterrein aan de Admiraal de Rui- terstraat te Schiedam. ITHO is sinds de oprichting in 1919 in Schiedam gevestigd en maakt sinds 1980 deel uit van het Danfoss- concern in Denemarken. Het bedrijf is gespecialiseerd in ventilatie-, koel- en warmtetechniek, airconditioning, indus triële automatisering en hydrauliek. De produkten die ITHO maakt, variëren van eenvoudige raamventilatoren en radia torthermostaten tot complete computer gestuurde systemen voor luchtbehande ling en verwarming. Zo levert het bedrijf geautomatiseerde systemen voor grote veestallen en regelt het de air-conditio ning in ziekenhuizen. Het bedrijf heeft momenteel 180 mensen in dienst. Door de snelle groei zijn de oude bedrijfspanden aan de Nieuwe Haven in Schiedam te klein ge worden. Het nieuwe bedrijfscomplex met ondergrondse parkeergarage moet over 14 maanden gereed zijn. V" 'i Door Marjo Peppelsar VLAARDINGEN - Sprookjes achtig is nog de beste omschrijving voor sommige van de foto's van Gerard Spoor. Met een serie kleurenfoto's, geti teld Natuur in beeld, exposeert de Vlaardingse fotograaf momenteel in de galerie van het Schielandziekenhuis in Schiedam. De fotografie is al 15 jaar een hobby van Gerard Spoor, in het dage lijks leven monteur bij een machine-re- visiebedrijf. „Je koopt eens een camera, en na een tijdje voldoet 'ie niet meer. Zo verzamel je in de loop der tijd steeds betere apparatuur," legt hij uit. „Ik maak alleen maar kleurenfoto's. Zwart wit is voor andere mensen misschien wel leuk, maar ik zie er niets in," ver volgt de Vlaardingse fotograaf. Naast natuurfoto's maakt Gerard Spoor ook reportages in opdracht, zoals trouwreportages en portretten. Maar zijn hart ligt toch bij de natuur. „De na tuur is toch iets wat je interesseert," zegt hij daarover. „Ik zie dingen waar andere mensen aan voorbij lopen, het ijs op de bomen in een winterlandschap bijvoorbeeld." De foto's waar Gerard Spoor op doelt, gemaakt tijdens de strenge winter van twee jaar geleden, zijn de meest sprookjesachtige. Soms lijken de bomen wel van glas te zijn, an dere keren zien we een prachtig grijs winterlandschap. Gerard Spoor fotografeert voor namelijk in het weekeinde en tijdens va kanties, bij voorbeeld in Luxemburg en op Tenerife. Hij omschrijft zijn hobby als een nogal tijdrovende bezigheid. „Van de 100 keer dat je op pad gaat, ga je 99 keer voor niks," zegt hij. „Daarom heb ik het afdrukken en uitvergroten van de foto's ook uitbesteed. Dan ben ik in ie der geval, verzekerd van een goede kwaliteit." Gerard Spoor exposeert zijn fo to's pas sinds een jaar. Maar zijn activi teiten op dit gebied hebben tot gevolg dat hij voor de toekomst al een behoor lijk aantal exposities op het programma heeft staan, bijvoorbeeld in het Schuur- kerktheater in Maassluis en in het Delta Hotel in Vlaardingen. De foto's van Gerard Spoor zijn tot en met 30 juni te zien in de galerie van het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan. Geopend: dagelijks van 9.00 tot 20.00 uur. ROTTERDAM - Radio Rijn mond heeft ook van het Provinciaal be stuur groen licht gekregen om door te gaan met het experiment dagelijks tien uur uit te zenden. De provincie Tieeft daarmee ook besloten de huishoudens in Zuid-Holland daarvoor vanaf 1 januari 1989 een tientje extra in rekening te brengen. Huishoudens die alleen luister geld hoeven te betalen, moeten drie gulden bovenop het huidige bedrag be talen. De Dienst Omroepbijdragen zai het geld via de kijk- en luisterbijdrage innen. Radio Rijnmond en Radio West (regio Den Haag} kregen tot nu toe sub sidie uit de landelijke omroeppot. Vanaf 1 januari 1989 moet de provincie die subsidie gaan uitkeren. De medewerkers van Radio Rijn mond feliciteerden elkaar gisteren op nieuw met de uitbreiding van de zend tijd. Ook met de verhoogde omroepbij drage zijn ze blij. Redactie-chef Henk Hirsch van Rijnmond: „Het maakt het ons mogelijk dat we een groter gebied op een betere manier kunnen bedienen. Bovendien hebben we nu extra zeker heid dat we met ons experiment kunnen doorgaan." Rijnmond is van plan met het ex tra geld de programma's te gaan verbe teren. „Intern is nog een discussie hoe we dat gaan doen. We denken bijvoor beeld aan een sportprogramma op za terdag," verklapt hij. Hirsch geeft toe dat het extra tientje voor mensen met een krappe beurs een bezwaar zal zijn. „De mensen krijgen er wei iets voor terug. Als Brink man de landelijke omroepbijdrage ver laagt zullen de mensen per saldo waar schijnlijk niet duurder uit zijn." MAASSLUIS Het coliege van B en W van Maassluis heeft ingestemd met een sportproject voor etnische groepen. Het doel hiervan is om integra tie van minderheidsgroepen stimuleren. Het project is tot stand gekomen in overleg met de Stichting Samenlevings opbouw Maassluis (SSM), die veel con tacten heeft met deze verschillende groeperingen. Daarnaast is het college van plan om de Turkse en Marokkaanse inwo ners van Maassluis voorlichting in hun eigen taal te geven. Hiervoor wordt een speciale werkgroep ingesteld, die on derzoekt welke informatie voor migran ten moet worden vertaald. Naast amb tenaren zullen ook vertegenwoordigers van de SSM en de migrantenorganisa ties in de werkgroep zitten. VLAARDINGEN In september start de Stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg een aantal nieuwe opleidingen. Zo begint de stichting met een grafische opleiding offsetdrukken. De cursus duurt twee jaar. Vanaf sep tember wordt begonnen met twee da gen les per week, vanaf januari '89 zijn dat vier dagen per week, waarvan twee dagen in de praktijk wordt gewerkt bij een drukkerij. Verder wordt er gestart met een opleiding voor leidster in een kinder dagverblijf en een opleiding productie tuinbouw. Ook zulien er diverse cursus sen worden geven op het gebied van techniek en gezondheidszorg. De stichting heeft in totaal zo'n 25 opleidingen op het programma staan voor het komend cursusjaar. De kosten van een opleiding bedragen ƒ60,- per jaar. Kinderopvang is mogelijk. Voor meer informatie kunt U zich wenden tot de Stichting Beroepseducatie Nieuwe .Waterweg, telefoonnummmer 4600859. VLAARDINGEN Het vervoers bedrijf Westnederland zal zeven streek bussen bij het toerbedrijf EVAG uit Vlaardingen stationeren. Door Vlaardin gen als standplaats te kiezen, kan Westnederland tegen lage kosten de streeklijnen in stand houden. De nieuwe dienstregeling gaat op zondag 29 mei in. Voor de zeven bussen zijn 19 chauf feurs nodig, die in Viaardingen ge plaatst zijn. Als een en ander zich goed ont wikkelt, acht de directie van Westneder land een verdere uitbreiding van de standplaats niet uitgesloten. „Dit zou kunnen resulteren in het werven van chauffeurs vanuit Vlaardingen, waar door de werkgelegenheid in uw ge meente toeneemt," aldus directeur ir. P. van Vliet van Westnederland in een brief aan het gemeentebestuur. Door Jan Anderson VLAARDINGEN - In de Oude Ha ven is in deze tijd de zelfwerkzaamheid van watersporters te bewonderen. Het gereed maken voor het nieuwe vaarsei- zoen is al aardig gevorderd, maar er is altijd wel wat bij te werken. Vanaf de Oost- en Westhavenkade zie je dage lijks de eigenaren van plezierbootjes bezig met het onderhoud van hun trotse bezit. Voor grotere karweien of zelfs het opbouwen van een nieuwe boot zijn de Vlaardingse watersporters aangewe zen op de kade langs de Oude Haven, achter de Hoogstraat. Vanaf de Hoflaan is het zwaardere werk goed te zien. Net als in vroeger jaren toen daar nog wer ven waren, waarop vissersschepen ge bouwd werden. Tegenwoordig is ook vanaf de parkeerplaats aan de Haven straat iets te zien van de noeste arbeid van zelfdoeners en vaklui aan plezierbo ten. Ongeveer 25 jaar geleden is die ruimte voor het autoblik beschikbaar gekomen. Voor die tijd was er aanzien lijk dikker plaatstaal te zien van sche pen, die bij de werf van I.S. Figee op de helling lagen. Op bijgaande foto uit 1954 rijzen boven die werfschutting de boeg van twee schepen uit. 's Lands Welvaren was de naam van deze scheepswerf. Een fraai beschilderd naambord heeft alle jaren de houten schutting gesierd. Die werf werd ruim drie eeuwen eerder gebouwd. Op 6 december 1638 krijgt Jan Jorisse, van beroep scheepmaker, 'con sent' (toestemming) van het Hoogheem raadschap Delfland tot het aanleggen van een scheepshelling aan de westzij de van de Vlaardingse haven. Tot medio 1960 hebben er op die plek aan de Ha venstraat scheepsbouwwerkzaamheden plaatsgevonden. De laatste eigenaar, Fi gee, had weliswaar al in 1946 aan het eind van de Koningin Wilhelminahaven een droogdok afgemeerd voor coasters en tankers, maar de bouw van de laat ste visserschepen vond nog midden in de stad plaats. De visserschepen waren kleiner dan coasters, konden zij het op het laatst met moeite op die plek in de haven nog gekeerd worden en net nog door de buitensluizen en bruggen heen. De loggers en trawlers waren echter wei inmiddels zo groot dat zij ver over de schutting van de werf heen uitstaken. De aanwezigheid van de werf is door de bewoners van het centrum nooit zo bijzonder op prijs gesteld. Zij hebben dikwijls geprotesteerd tegen de herrie, die zij te verduren kregen. In 1891 richtten bewoners zich al tot burgemeester en wethouders met klachten. Vooral het buigen van de sta len huidplaten met behulp van grote voorhamers maakte het leven in de straat onhoudbaar. Door de (verplichte) bouw van een nieuwe smederij heeft de werf zijn voortbestaan op die plek kun nen rekken. In de Koningin Wilhelminahaven kreeg Figee in 1955 een tweede droog dok en in 1957 werd daar een bedrijfs hal gebouwd. Kort na 1960 zijn in de Havenstraat de meeste werfloodsen af gebroken en werd het hellingterrein om getoverd tot parkeerplaats. De overge bleven loodsen zijn tegenwoordig in ge bruik als winterstalling voor plezierbo ten. De eigenaren werken er in najaar en winter aan hun boten. VLAARDINGEN - De Vlaar dingse zanger Martin Eden treedt van avond op in het TV-programma Neder land Muziekland van Veronica. De uit zending begint op Nederland 2 21.45 uur. Martin Eden is gestart met een platencontract bij Pierre Kartner, waar hij de single 'Donder, donder nu maar op' opnam. Eden is met deze sin gle gestegen naar nummer 4 van de Ne derlands-talige top 10. Ook is het num mer doorgedrongen in de Nationale Tippparade. HOEK VAN HOLLAND - Op het strand van Hoek van Holland mag een vaste barbecueplaats verrijzen. Dat is de mening van de commissie Sport en Recreatie van de Hoekse deelgemeen- teraad. De uitbater F. de Jong wil een opstelling maken van 40 plaatsen met lange barbecueroosters en een wind vrije afdichting aan beide zijden. De commissie bedong wel dat er geen ver gunning meer zal worden gegeven voor incidentele barbecues op het strand, omdat iedereen in de gelegenheid zal zijn de barbecue te huren, zowel met als zonder toelevering van vlees en dran ken. Ook andere strandexploitanten zul len tegen betaling van de strandbarbe- cue gebruik kunnen maken. VLAARDINGEN - Op maandag 20 juni doen 6 leerlingen en de meester van groep 8 van de Dr Albert Schweit- zerschool examen voor het diploma 'overlevingszwemmen' in het Kolpabad te Vlaardingen. De kinderen hebben alle gang bare schoolzwemdiploma's al gehaald en zijn daarom met een extra cursus overlevingszwemmen gestart. De zwem- proef is de afsluiting van een cyclus van ongeveer 20 lessen. De kinderen moe ien gekleed zwemmen, van kleding drijfmiddelen maken, zich redden uit een omgeslagen bootje, reddend zwem men, zwemmen met een geblindeerde duikbril en zich uitkleden In het water zonder de kant te raken. Het doel van de opleiding is dat de kinderen zich onder extreme om standigheden kunnen redden ais ze te water raken en hen voor te bereiden op het redden van drenkelingen. De M.L.K-leerlingen (moeilijk le rende kinderen) doen -hun 'zwemexa- men' maandag van 9.30 tot 10.00 uur in het Kolpabad. SCHIEDAM Het gerechtshof in Arnhem heeft gisteren de 28-jarige M.L. uit Rijssen veroordeeld tot een ge vangenisstraf van zeven jaar en zes maanden. Het hof acht L. schuldig aan het plegen van een reeks bankoverval len, ondermeer in'Schiedam. Tegen de man was negen jaar cel geëist. De Rijssenaar had samen met anderen voornamelijk filialen van Rabo- banken overvallen. Dat gebeurde in de periode 1985-1987 in Schiedam, Doe- tinchem, Nijmegen, Zoetermeer en Tiel. Daarbij werd voor zeker een miljoen gulden buitgemaakt. Van dat geld is niets meer teruggevonden. VLAARDINGEN - Het Kolpabad is verouderd en voldoet niet aan de ei sen van deze tijd. De bezoekers van een zwembad willen meer dan enkel 'baan tjes trekken'. Vandaar dat de Vlaar dingse Raad voor Sport en recreatie de op tafei liggende verbeteringsplannen te mager vindt. Er is een commissie in het leven geroepen, die gaat bekijken welke ver beteringen nodig zijn om aan de verlan gens van het publiek te kunnen vol doen. De renovatie van de 'Halve Maan', de coating van het 50 meterbad en de overkapping van het 50 meter bad worden daarom uitgesteld. De commissie heeft de opdracht een toe komstvisie voor het Holybad en het Kol pabad te ontwikkelen. De VVD-wethouder J. Madern (o.a. Sportzaken) is door zijn collega en partijgenoot uit Schiedam, L. Hafkamp, inmiddels benaderd om overleg te voe ren over mogelijkheden voor samenwer king op het gebied van zwemaceommo- daties. Schiedam worstelt met het pro bleem, dat het in het noordelijk stads deel geen overdekt bad heeft en Groe- noord ook aan modernisering toe is. SCHIEDAM Een demonstratie met een span slede-honden maakt deel uit van het programma voor een open dag van de jubilerende stichting Hon densportcentrum 'Vijfsluizen'. De be kende Rotterdamse slee-hondenhouder Kerklaan komt hiervoor naar het terrein aan de Parallelweg in Schiedam. De stichting viert op zaterdag 2 juli met de open dag haar vijfjarige bestaan en de ingebruikneming van haar kantine. De hele dag zullen demonstraties worden gegeven met getrainde honden. De stichting wil door middel van de open dag ook laten zien dat honden-' sport niets te maken heeft met de pro blemen rond pitbull-terriers. Vanaf 11.00 uur kan iedereen een gratis kopje koffie halen in de kantine op het terrein van de stichting, 's Ochtends van 9.00 tot 11.00 uur doen diverse honden een gedrags- en gehoorzaamheidsexamen. Van 11.30 tot 16.00 uur is er een door lopende voorstelling met onder andere gedrags- en gehoorzaamheidstrainin gen, IPO-trainingen en behendigheids- testen.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1