Flatbewoners willen boer weg van rijkswegtracé Müllerpier toch woongebied Rechter stuurt slager Stout (nog éven) naar gemeente Rolstoelers kunnen lang niet alle bioscopen in Vlaardingse bezwaren tegen verzwaring van startbaan Zestienhoven Het Vrije Volk SCHIEDAM vrijdag 1 juli 1988 PAGINA 12 Omwonenden menen dat vee wordt verwaarloosd. Verweer is dat mensen weinig verstand hebben van dieren houden RONDLEIDINGEN IN GOEDKOOP VISSERIJMUSEUM Wijkpost Oost gaat met vakantie Felicitaties uit Esslingen -MD»*"0" M ocCA ws Langzaamaan worot de Mül- lerpier schoon geveegd. Op de achtergrond het belastingkan toor en de Eu romast. Kort geding, dat vleeshandelaar Cees Stout heeft aangespannen voor noodoplossing Prinses Julianabrug, aangehouden Keas en Ton Stout bij de afgesloten Julianabrug; kort geding uitgesteld. J H pennings B-V., ScWeda«n- ^utobe'i' '1 fja-d63^r chowroom, i ivoor van «wagon aar1 es^e, de Noor w:Uen stijlvolle 929 oro9ramma Se""»" d-lden. Tot spoedl9 pennvnQs Autobecin'^ H pennings- Schiedam,tet. StoHS' SCHIEDAM De Belangencom- missie Eksterlaanflats uit Vlaardingen heeft schriftelijk een verzoek ingediend bij Rijkswaterstaat om veehouder Daal- meyer uit Schiedam te verdrijven van zijn land. De boer heeft het dijklichaam van het rijkswegtracé A4 tussen het Ke- thelplein en de gemeente Schipluiden in gebruik gekregen van Rijkswaterstaat. De bewoners van de op het terrein uit kijkende flats vinden dat de boer zijn dieren verwaarloost. De betrokken veehouder heeft op het terrein koeien en schapen lopen. Hij woont zelf niet bij het land. De be woners van de Eksterlaanflats hebben al verscheidene keren geklaagd over het doen en laten van de veehouder. Zij verwijten hem dat hij zich schuldig maakt aan dierenmishandeling. Rayon-inspecteur Van Dijk van de Dierenbescherming in Schiedam heeft daar echter nog nooit iets van ge merkt. „We lopen al maanden achter de klachten aan, maar ik heb niet gecon stateerd dat daar sprake is van dieren mishandeling. Misschien dat er lang ge leden wei problemen waren, maar ik doe dit werk nu drie jaar en heb nooit iets verkeerds gezien," zegt Van Dijk. De bewoners van de Eksterlaan flats klagen erover dat het vee regelma tig losbreekt, omdat de afrasteringen rond het terrein in slechte staat verke ren, De Vlaardingse politie heeft hier voor verscheidene malen proces ver baal opgemaakt tegen veehouder Daal- meyer. „Een omheining die in slechte staat verkeert wordt gezien als nalatig heid van de boer en daar hebben we hem dus voor geverbaliseerd," zegt po litiecommissaris Bierling. Van Dijk geeft toe dat de omhei ning inderdaad „te wensen overlaat". „Dat is echter niet nalatigheid van de boer. Het is eerder de schuld van de Schiedamse en Vlaardingse jeugd die de omheining regelmatig vernielt. Bo vendien hoeft een hek niet kapot te zijn als het vee ontsnapt. Het gebeurt ook weieens dat een koe op een of andere manier over het f k weet te 'klimmen'." Dit was laatst het gevat toen een stier ontsnapte en voor wat opschudding zorgde. De bewoners melden ook dat de boer langdurig kadavers laat liggen, die pas na.herhaalde klachten werden weg gehaald. De politie van Vlaardingen heeft dit eenmaal geconstateerd. De flatbewoners hebben verder protest aangetekend tegen het feit dat het vee niet wordt binnengehaald bij slechte weersomstandigheden. De voor zitster van de belangencommissie me vrouw Verhart de Kroon ergert zich hier behoorlijk aan. „Afgelopen winter was het heel koud. Dan stuur je geen men sen naar buiten en dus ook geen die ren," Er is op het terrein wel een soort afdakje voor het vee. „Er staat een hok je, maar dat mag geen naam hebben," vindt mevrouw Verhart de Kroon. inspecteur Van Dijk is van deze 2 situatie op de hoogte, maar vindt dat er ook in dit geval niet van dierenmishan- deling mag worden gesproken. „Scha- s pen kunnen heel goed t sgen de kou. Koeien kunnen er ook wei tegen, als ze maar beschutting hebben tegen de - noorderwind en eventueel een rugkieed- je om krijgen. De begroeiing langs het terrein biedt echter voldoende beschut ting tegen de wind." John Stout van de dierenbe scherming Nieuwe Waterweg in Vlaar dingen onderschrijft dit. „Het is natuur lijk een naar gezicht ais een schaap bij tien graden onder nu! buiten lo pt, maar dat kan zo'n beest best hebben." Onlangs waren de bewoners er getuige van dat de boer een koe sloeg en trapte toen het dier aan het kalveren was. Dit veroorzaakte een goif van pro test onder de toeschouwers, die dit als een ernstig geval van dierenmishande ling zagen. Van Dijk heeft ondertussen met mevrouw Verhart de Kroon gespro ken en hij heeft het idee dat dit gedrag van de boer niet zo kwalijk is als het zich in eerste instantie liet aanzien. „Ik heb begrepen dat het moe- derdier lag te kalveren en als een koe in die situatie gaat liggen, dan is er iets mis. In zo'n geval zal de boer uit alle macht proberen om de koe overeind te krijgen en dan kan dus ook met slaan. Dat lijkt misschien voor een toeschou wer op mishandeling, maar het tegen deel is waar." Voor de bewoners van de Ek sterlaanflats was de gebeurtenis met de zwangere koe echter de druppel die de emmer deed overstromen. De belan gencommissie denkt dat strafrechtelijk optreden tegen de veehouder niet het gewenste resultaat zal opleveren. Er is immers eerder proces-verbaai opge maakt tegen Daalmeyer. „Daar heb je niets aan, later gaat de man gewoon weer verder met zijn praktijken," vindt de voorzitster van de commissie. Vol gens de bewoners moet er op korte ter mijn een einde aan de 'onaanvaardbare situatie' komen. Hoe onaanvaardbaar de situatie is en of er eigenlijk wel spra ke is van een onaanvaardbare situatie is echter nog niet duidelijk. De verontruste bewoners hebben nooit met de boer ge praat en weten dus niet wat de redenen van de boer waren om bij voorbeeld de koe te slaan. John Stout heeft in het verleden diverse gevallen van verwaarlozing ge constateerd op het terrein van Daal meyer. „Daar is de man ook voor ver oordeeld en die zaken wil ik dan ook niet weer oprakeien. Wij als dierenbe scherming hebben sinds januari van dit jaar geen klachten meer ontvangen over de boer," zegt Stout. Hij heeft het idee dat mensen vaak uit onkunde iets aan zien voor verwaarlozing of mishande ling. Stout staat persoonlijk wel achter het verzoek van de belangencommissie, vanwege de gevallen van verwaarlozing in het verleden. „Maar vanuit mijn func tie bij de dierenbescherming moet ik zeggen dat de man in het verleden al is gestraft." Van Dijk heeft het idee dat de zaak wel een beetje wordt opgeblazen. „Wel 99 percent van de klachten komen voort uit onwetendheid bij de mensen. Zo liepen er vroeger bij voorbeeld op datzelfde terrein Shetland-pony's. We kregen toen meldingen binnen dat de dieren er altijd vervuild uitzagen. Later bleek dat de pony's gewoon in de rui waren en dat ziet er inderdaad onappe tijtelijk uit, maar van een slechte behan deling was geen sprake." Van Dijk tekent hierbij aan dat hij de boer niet in bescherming wil ne men, hij is immers bij de Dierenbe scherming werkzaam. „Als er strafbare feiten zijn gepleegd, dan zullen ze heus wel boven water komen en dat zal dan ook zeker gevolgen hebben vóór de boer. Tot nu toe heb ik echter nog niets strafbaars kunnen constateren.'" De Landelijke inspectiedienst van de dierenbescherming in Hilversum tast nog in het duister over deze zaak. Adjunct-directeur Willem Koedijk :„We weten natuurlijk nog niet het fijne ervan, maar ik heb een vermoeden dat het all- maal we! meevalt. Als de zaak echt zo ernstig is, dan zouden wij er wei eerder van hebben gehoord." ROTTERDAM Nu Scientopia (het wetenschapspark) van de baan lijkt, heeft de Rotterdamse dienst Stadsontwikkeling plan nen om van de Müllerpier, de St Jobshaven en Schiehaven een woongebied te maken. Daarmee is men weer terug bij af. Ooit waren er piannen voor een woonbestemming van het gebied, daarna werd het bijzondere be- stemmming, maar nu die plannen in de ijs kast zijn verdwenen, wil men er weer huizen hebben. Volgens de directeur van de dienst, Riek Bakker, hoeft daar „niet per se hoog bouw te komen, maar kan eerder worden ge dacht aan kwalitatief hoogwaardige bebou wing, op een soortgelijke wijze als honderd jaar eerder in het Scheepvaartkwartier is neergezet," Mevrouw Bakker wil om dat doel te bereiken „binnen- of buitenlands jong talent onder architecten aantrekken. In elk geval geen big shots, geen grote namen. Want het. moet daar anders gebeuren." VLAARDINGEN - De toe gangsprijs van het Visserijmuseum aan de Westhavenkade in Vlaardin gen is laag. Om dat duidelijk te ma ken heeft'het museum een persbe richt geschreven, waarin ongeveer vijftien keer wordt uitgelegd, dat de toegangsprijs vergeleken bij andere musea nietjiepaald hoog te noemen is. Aan S꣧Sl^an het verhaal, wijst de directie erop, dat het toch nog goedkoper kan. De bezoeker zou dan een jaarkaart moeten aanschaffen voor f 17,50. Met die kaart kunnen in het jaar van uitgifte ruim 350 musea gratis worden bezocht. Gidsen van het Visserijmuse um, dat dagelijks open is van 10.00 tot 17.00 uur, leiden op verzoek nog groepen rond. Naast de vaste en wis selende..tentoonstellingen.zijn er aan de.Westha'venkade.dia-.en^yideopro- gramma's te bekijken. Ook de biblio theek verschaft een grote hoeveel heid informatie over het reilen en zei len van de visserij. Het veelbesproken lage be drag dat voor een kaartje moet wor den neergelegd, bedraagt twee gul den. Kinderen en houders van een 65-pas betalen slechts een gulden, terwijl de houders van een CJP hele maal niets;.hóeven te' b'étalerü- Ookf donateurs '<iaHp hét .4niise»im,! jaar minstens vijftien gulden neertel len, mogen voor niets naar binnen.' ROTTERDAM Rolstoelers kunnen nog steeds niet alle Rotterdam se bioscopen binnenkomen. Tweederde van de bioscopen heeft een hoge drem pel bij de ingang of geen lift. In biosco pen waar wei voorzieningen b^aan, zijn gehandicapte" in een ro'- .aak gedwongen apart van hun gehandi capte partner in de zaal ie zitten. Rot terdam telt ongeveer 6000 gehandicapt ten in een rolstoel. Het boekje 'Stappen zonder drempel', uitgegeven door de Vereni ging Gehandicaptenorganisaties Rotter dam (VGR), somt alle gebreken van ie dere uitgaansgelegenheid in Rotterdam op. Wat de bioscopen betreft steken Alhambra, Lumière, het Venster en Ci nerama (alleen 2,3 en 5) gunstig af. Het personeel is na een telefonisch afspraak bereid de gehandicapte over drempels heen te zetten, er zijn liften en aange paste toiletten. Alhambra gaat het verst: het personeel is bereid een rolstoeler de trap bij de ingang op te dragen wanneer de lift kapot is. En dat is vaak het geval. De eigenaar van het gebouw heeft tot nu toe 40.000 gulden aan reparaties achter de rug, sinds de voormalige goe derenlift anderhalf jaar geleden is om gebouwd tot een personenlift. Regelma tig maken vandalen met schroevedraai- ers de relais van de lift onkiaar. SCHIEDAM De wijkpost Oost van de Stichting Gecoördineerd Oude renwerk is gedurende de zomerperiode van maandag 18 juli tot en met vrijdag 12 augustus alleen tijdens het spreek uur op dinsdagmorgen tussen 9.00 en 10.00 uur bereikbaar. In noodgevallen kan men in die periode contact opnemen met het ste delijk bureau van de stichting; telefoon nummer 4731976. Op maandagmiddag 15 augustus kunnen ouderen uit de'wijk Oost weer gewoon terecht op het spreekuur van 14.00 tot 15.00 uur in de/' wijkpost in de Franklinstraat 11a. jlMQEZOWOeM UEDEDgüMQ) ROTTERDAM in het gebouw van de Rotterdamse rechtbank aan de Noordsingel heerste gisteren teleurstel ling en verontwaardiging bij de Vlaar dingse middenstander Cees Stout en zijn collega's. Mevrouw mr L. de Bruin besloot als president van de rechtbank het kort geding, dat de eigenaar van Het Vieescentrum tegen de gemeente Vlaardingen heeft aanspannen voor on bepaalde tijd aan te houden. Beide par tijen moeten eerst met elkaar gaan pra ten over een oplossing. Cees Stout heeft geëist dat de gemeente binnen vier weken voor een noodvoorziening zorgt, waardoor de op 15 maart afgeslote.. Prinses Julianabrug weer voor personenauto's toegankelijk wordt. Voor iedere dag dat de gemeen te hiermee wacht, vroeg hij een dwang som van honderdduizend gulden. Mevrouw De Bruin staakte het kort geding toen onduidelijkheid ont- stond'over enkele tekeningen van de si tuatie na het gereed komen van de nieuwe brug, die in combinatie met een schutssluis wordt gebouwd. De Galgka de recht doortrekken aan de oostelijke kant van de Buitenhaven kan niet, om dat daar een pand in de weg staat. De oplossing die de directeur Gemeente werken, ir J. G. Gerritze, prompt voor stelde door het verkeer rond het Grote Visserijplein naar de Oosthavenkade te leiden, vond aan de kant van de eiser geen gehoor. „Zoekt u eerst maar eens samen naar een oplossing voor dat pro bleem," besloot de rechtbankpresiden te. Tijdens het kort geding waren er vooral meningsverschillen over de kos ten die nodig zijn voor het herstellen van de brug. „Vijftig- a zestigduizend gulden," volgens mr Harff, die de belan gen van Cees Stout behartigt. „En dat weegt nauwelijks op tegen de miljoenen guldens die de 104 bedrijven aan de Oost- en Westhavenkade nu al hebben SCHIEDAM - De burge meester van Esslingen, de West- duitse partnerstad van Schie dam, heeft de burgemeester van Schiedam alsmede de inwoners van de stad per telegram geluk gewenst met het behaalde Euro pese kampioenschap van het Ne derlands voet oalelftal. Hij voeg de eraan toe 'lat de sportliefheb bers uit Essit igen zeer verheugd waren over hit bereikte resultaat van Oranje. VLAARDINGEN De Schie damse gemeenteraad krijgt binnenkort bericht dat Vlaardingen de uitbreiding van vliegveld Zestienhoven best vindt, zolang deze stad er maar geen last van heeft. Voordat er over vijf jaar een be slissing wordt genomen over een nieu we baan, wordt wellicht de oude baan verlengd en verzwaard. Door de grotere vliegtuigen die dan kunnen landen, neemt de geluidsoverlast in Vlaardingen toe. En zeker wanneer de vernieuwings plannen blijven steken in verzwaring van de baan, is de overlast niet tijdelijk. maar langdurend. De gemeente Vlaar dingen is daarom tegenstander van de verzwaring van de baan. In de raadsvergadering in Vlaar dingen is een motie van de PvdA aan genomen, waarin wordt voorgesteld ook de raadsleden van alle omliggende ge meenten rond Zestienhoven van de Vlaardingse bezwaren op de hoogte te teilen, Over verlegging van de baan kan met Vlaardingen worden gespro ken. De eis dat het milieu (geluidsover last) niet de dupe mag worden, blijft dan evenwel voorop staan. verloren. De zaken nebben gemiddeld een omzetverlies van ruim veertig per cent. Er zijn alleen maar stalen baiken nodig, die enkele tienduizenden guldens kosten, nm dat probleem op te lossen. Bovendien is er de mogelijkheid om een brug te lenen." Mr S. C. J. Aarts, die de belan gen van de gemeente verderfgt, was een heel andere mening toegedaan. „Die brug is niet te herstellen omdat de vier hoofdliggers te diep zijn aangetast. Er zou dus een noodbrug moeten ko men, die bovendien beweegbaar moet zijn om het scheepvaartverkeer door gang te verlenen. De meest eenvoudige oplossing kost twee ton." De opmerkingen van mr Aarts, dat de brug voor de schepen moet openblijven en dat de nieuwe brug in het verlengde van de Galgkade op 15 november 1989 gereed kan zijn, kregen van de zijde van de bedrijven nog de minste waardering. „In het gunstigste geval zullen wij dus nog anderhalf jaar moeten wachten," was de algemene verontwaardiging. „Het moet dan wel meezitten, want als we een strenge win ter krijgen zal het nog langer duren." De presidente liet de gemeente wel doorschemeren dat zij eerst de win keliers op de hoogte had moeten bren gen van haar piannen met de oude brug. „Dat was inderdaad wat vriende lijker geweest," erkende mr S. C. J. Aarts namens de gemeente. „Maar als blijkt dat het onverantwoord is om die brug voor auto's open te laten, kun je geen risico's nemen. En dus heeft de gemeente Vlaardingen juist gehandeld." Mr Harff weet nog niet welke stappen er verder zullen worden geno men. „Er volgt nu eerst overleg met de gemeente. Als dat op niets uitloopt, vra gen wij een nieuwe datum aan voor een kort geding dat dan waarschijnlijk bin nen drie weken zal plaatsvinden." pnoic"-- - ens van - fi26 wayu.< „3 ser\e, a" s1e,tó" rfCducee.de Wf»<otale ook de ™ee« Voorts voeren 010-4266233 ->■ RUIME V°0RBAAD

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1