Aandacht van Vlaardingen voor kansen mInderheden Rolstoeltennistoernooi van SN geslaagd Een geslaagd collegegeld-advies! Koster Hoekse jeugd kampeert een nachtje bij het zwembad VERKOOP ZES GERENOVEERDE WONINGEN bondsspaarbank i m Betaal je collegegeld in termijnen. Ga naar je Bondsspaarbank voor 'n gratis voorfinanciering. Het Vriie Volkf^CHIFDA M Zwëmvierdaagse in -c Bad Groënoord Baankampioenschap nu op 22 augustus Politie lost 29 inbraken op Benzinepomp oven/allen Meer mogelijkheden voor etnische minderheden, vrouwen en gehandicapten; met name in publieksfuncties. Op korte termijn lokaal discriminatie-meldpunt 'De binnenkant van ae spatborden glimt npg mooier dan de buitenkant Ring Pass wint hockey-evenement Orpheus hervat de repetities Bij jou in de buurt is de bank binnen loopafstand Itoi', t L%wt j MAANDAG 15 AUGUSTUS 1988 'M ■wdSs-iS k; V li r, *4 f *4 SCHIEDAM Wie na de Geuzenloop,en de kwart triathlon van aanstaande zaterdag nog wat puf overheeft kan zich maan dag 22 augustus alweer melden bij Bad Groënoord voor de Na tionale Zwemvierdaagse. Het jaarlijks evenement duurt tot en met donderdag 25 augustus. De deelnemers zwemmen vier avonden achter elkaar tel kens een afstand van 500 meter, in totaal dus twee kilometer. Kin deren tot en met 10 jaar hoeven slechts 250 meter per avond af te leggen, als ze dat willen. Het zwemmen mag on derbroken worden om eventjes uit te rusten, maar men mag het water niet verlaten. Tussen 17.30 en 20.00 uur kan er dagelijks ge start worden. De organisatie ad viseert ouderen om de piekuren te mijden {rond 19 uur) en wat later te komen. Het water is ver warmd, dus ook bij slecht weer gaat het zwemmen gewoon door. Kan men niet alle dagen, dan is het mogelijk om een dag dubbel te zwemmen, met uitzondering van de maandagavond. ledereen die de zwemvier daagse volbrengt ontvangt een bronzen, zilveren of gouden me daille met cijferinscriptie, al naar gelang het aantal keren dat men heeft deelgenomen. Daarom moet bij de uitreiking van de me dailles op donderdagavond 25 augustus de laatstbehaalde me daille worden getoond. Deelnemers kunnen zich nu ai laten inschnjven bij de kas sa van Bad Groënoord, Zwem bad Zuid of het VW-kantoor, waar dan meteen de deelne merskaart wordt uitgeschreven. Kosten dan vijf gulden, bij in schrijving op de dag zelf zes gul den. SCHIEDAM - Het uitgestelde Zuidhollands kampioenschap voor wiel rennen op de baan zal verreden worden op maandagavond 22 augustus op de wielerbaan in Sportpark Harga aan de Olympiaweg. De wedstrijden werden op 4jjuli jongstleden afgelast vanwege het slechte weer." Het kampioenschap staat open voor junioren en amateurs. Daarnaast is er. een omlijstingsprogramma voor jeiigd-nieuwelingen en dames. Evenals de amateurs rijden de junioren een klassementswedstrijd, een afvalrit en eert 1-kilometerproef. Jr" Deelnemers aan het kampioens chap kunnen zich een kwartier voor de aanvang van het programma laten in schrijven in de kantine van de wieler baan. De wedstrijden beginnen om 19 uur en duren tot 21.30 uur. Het bijwo nen van het kampioenschap is gratis. ROTTERDAM Met de arresta tie van zeven mannen en een vrouw heeft de Rotterdamse politie 29 inbra ken opgelost. Onder leiding van de 34- jarige R.M. van R. werden cheques, gi ro- en bankbetaaipassen, waardepapie ren en elektrische apparaten gestoten uit woningen in Rotterdam, Gouda, Waardingen, Breda, Roosendaal, Gel- dermalsen en Kerkdnei. Op 18 januari begon de inbraakgolf toen Van R. na verlof niet terugkeerde naar de gevan genis. De inbraken leverden een buit op van bijna een half miljoen gulden. SCHIEDAM Een ongeveer 25-jarige man heeft zaterdagmiddag een benzinestation op het Stationsplein overvallen. Met ongeveer 1500 gulden is hij vertrokken. De politie beschikt over een signalement. Zaterdagmiddag omstreeks half drie vroeg de overvaller de aanwezige pompbediende, een 54-jarige Rotter dammer, om enige blikjes bier. Toen hij zich bukte om de blikjes te pakken, stond de overvaller plotseling naast hem. De pompbediende werd een mes in de zij gedrukt. „Maak de kassa open, ik wil geld," liet de dader weten. Met het geid liep de dader ver volgens over de Horvathweg in de rich ting van het centrum. Voorlopig is hij spoorloos. Zijn signalement: Ongeveer 1.70 lang, donkerblond halflang haar, ,en sprekend met een Rotterdams ac cent. i s, seHaEZQt*»» «eraan») alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Grëteiaan 273 SCHIEDAM ;fel."O10 - 473 82 22 i* v I" u V VLAARDINGEN - De gemeente Vlaardingen wil discriminatie binnen de gemeentegrenzen aanpakken, voor zo ver dat binnen haar macht ligt. Een ambtelijke werkgroep heeft daartoe de ontwerp-notitie 'Aanzet tot een breed gemeentelijk anti-discriminatiebeleid' opgesteld, waarin een groot aantal ge detailleerde voorstellen gedaan wordt. Daarbij komt onder meer aan de orde de rol van de gemeente als werkgever, zaalverhuurder, subidiegever, vergun ningenverlener en verdeler van woon ruimte. Ook gaat de nota in op gemeen telijke functies ais handhaver van de openbare orde en de wet, bevoegd ge zag van het openbaar onderwijs, voor lichter en verstrekker van opdrachten aan derden. Het stuk is naar diverse in stanties gestuurd voor commentaar, waaronder het Advies- en overlegor gaan Etnische Minderheden en de Con- tactraad Emancipatiezaken. In septem ber wordt de inspraakprocedure afge rond en zal het college van burgemees ter en wethouders de definitieve tekst vaststellen. Een van de belangrijkste punten uit de notitie is het overigens al eerder genomen principe-besluit om een laag drempelig meldpunt op te zetten voor klachten over discriminatie. Tot nu toe kon men daarvoor alleen terecht bij de burgemeester. Het meldpunt krijgt een breed karakter en staat open voor klachten over discriminatie op'weike grond dan ook. Over de opzet van zo'n lokaal meldpunt bestaat al in grote lijnen over eenstemming tussen het gemeentebe stuur en de betrokken organisaties. Al leen de huisvesting van het meldpunt vormt op dit moment nog een pro bleem, maar die moeilijkheid zai naar verwachting binnen enige maanden uit de weg geruimd zijn. Verder wordt overwogen om het Viaardings Anti-discriminatie Overleg een subsidie toe te kennen voor het op zetten voor activiteiten, liefst zoveel mo gelijk in samenwerking met andere or ganisaties en instellingen die op dit vlak actief zijn. Bedrijven die met de gemeente te maken hebben als subsidiegever, op drachtgever, of vergunningverlener wor den in de toekomst duidelijk gewezen op het standpunt van de gemeente aan gaande discriminatie. Een voorbeeld hiervan zijn de uitzendbureaus. De Cen trale Personeelsdienst maakt nu al uit sluitend gebruik van de diensten van -uitzendbureaus die de anti-discriminati- code van de landelijke organisatie van 'uitzendbureaus daadwerkelijk onder schrijven. Doen ze dat niet, dan worden ze uitgesloten voor opdrachten van de gemeente. Maar de hand wordt ook ln eigen boezem gestoken. Binnenshuis wil de gemeente ook het een en ander aan gaan pakken. Er zal een ambtenaar worden aangewezen die belast wordt met de coördinatie over het nieuw te voeren beleid. Maar, zo wordt in de notitie ge constateerd, het zai lang niet altijd mak kelijk zijn om de voorbeeldfunctie te vervullen die de gemeente voor ogen staat. De gemeente streeft er bij voor beeld naar om meer opdrachten te gun nen aan bedrijven waar vee! leden van etnische groepen of vrouwen werkzaam zijn. Heiaas gaat het daarbij vaak om architectenbureaus, aannemers en be drijven die op basis van vergelijking van offertes worden gekozen. De nota hierover 'Het betreft hier in het algemeen sectoren waar geen sprake is van speciale bedrijven waar veel leden van etnische groepen of vrouwen werkzaam zijn, op grond waar- Wan voorkeur voor dat bedrijf uitgespro ken zou kunnen worden.' Waar het gaat om een evenredi ge vertegenwoordiging van vrouwen, le den van etnische minderheden en ge handicapten bij het vervullen van ge meentelijke vacatures verloopt ook niet alles naar wens. Om te beginnen wor den de openstaande vacatures intern vervuld en is er nauwelijks ruimte voor werving van buitenaf. Daar er op dit moment meer mannen dan vrouwen werkzaam zijn bij de gemeente, zal de evenredige vertegenwoordiging zeker niet snel dichterbij komen. Daarbij komt dat de gemeente tot nu toe vasthoudt aan het standpunt dat ook leden van genoemde groepen die zijn onderverte genwoordigd bij een vacature in ieder geval moeten voldoen aan de functie-ei sen Om toch het goede voorbeeld te kunnen geven overweegt de gemeente om bij werving voor publieksfuncties die functies die de burgers het meest te zien krijgen extra aandacht te beste den aan vrouwen en etnische groepen wanneer er een vacature ontstaat. HOEK VAN HOLLAND Met vraag-, bedel- en ritselwerk de jeugd vermaken. Dat is wat de Hoekse werk groep Sport en Spel doet. Dit weekein de kampeerden 94 schoolkinderen een nachtje op het terrein van het al 23 jaar tijdelijk openluchtzwembad in Hoek van Holland. Vijf gulden moesten de kinde ren betalen voor een nachtje dolle pret. Nadat ouders vrijdagavond had den geholpen met het opzetten van de tentjes, verlieten ze het terrein. De kin deren bleven uitgelaten achter. Eindelijk een nachtje zonder ouders. Sommigen doken direct het zwembad in, anderen bleven bij de tent om hun snoepvoor- raad te inventariseren: chips, pinda's en kauwgomballen. Misschien wel bestemd voor een heimelijke picknick, 's nachts aan het water,-zoals dat-ooksin boekejLvoörkomt. SgpM'i «Maar ook kinderenoié een eigen voorraad hadden gedacht," hoefden niet van honger om te komen. Op een grote barbecue konden ze zelf brood en hamburgers bakken. Ook een uitgebreid ontbijt met fruit,„meik en thee.'vers'brood en lekkar-peleg was bij de prijs inbi h*#*u Wilco Verhoorn, een van de vrij willigers van de werkgoep Sport en Spel: „Wij streven ernaar om de kosten zo laag mogelijk te houden, zodat we de kinderen voor weinig geid iets leuks aan kunnen bieden. Met vraag-, bedel- en ritselwerk kom je een heel eind. Zo kun nen we deze kampeernacht voor vijf gulden aanbieden omdat de Hoekse middenstand wat afschuift, de bakker brood, de snackbar wat hamburgers, enzovoort." Verder had de deelgemeente yV. éo i Een nachtje kamperen zonder ouders, dat moet je waarnemen. Hnek van Holland het zwembad en het omliggende terrein gratis beschikbaar gesteld. De kinderen die zich vrijdag van de harde koude wind niets aantrok ken, dreven dan ook de heie avond in het zwembad. De werkgroep had ook een aantal spelletjes in petto, als Doet 'ie het of doet 'ie het niet en een spel geént op de knock-outshow van Harry Vermeegen: Een tekenfilm van Popeye, die in een van de gebouwtjes op het ter rein werd vertoond, kon de aandacht van de kinderen niet vasthouden, daar voor waren ze te uitgelaten. Liever ra votten ze over het grasveld of doken ze bij elkaar in de tent. En logisch, een nachtje kamperen zonder vader of moe der in de buurt moet je waarnemen. Door Perry Menexis SCHIEDAM Het tweede rol stoeltennistoernooi, dat de tennisvereni ging TSN gisteren organiseerde, is een bewijs dat gehandicapten volledig in staat zijn om samen met valide mensen te sjjorten. In totaal 24 rolstoelers speelden samen met een valide partner een dubbel en dat ging zonder proble men. Het enige verschil in de spelregels is dat de rolstoeler de ba! twee keer mag laten stuiten voordat hij deze te rugslaat. Deze regel is ingevoerd omdat de invalide sporter ook nog zijn rolstoel moet besturen en dat vergt enige extra concentratie. De opzet van dit toernooi is om de invalide sportmensen te integreren in de valide sportwereld. Gezien de sfeer in en om de tennisbanen is de organisa tie daar ook prima in geslaagd. De in het veld uitkomende duo's speelden zonder problemen hun partijtjes en ook buiten het veld vormden de validen en invaliden een geheel. „Toen wij hier twee jaar geleden met de integratie van het rolstoeitennis begonnen, moest iedereen eerst wen nen aan de mix van vaiide en invalide sportmensen," begint Rob Bonneur, die bij TSN de coordinator van het rolstoel- tennis is. „Dat gehandicapten aan sport deden was met meer vreemd, maar destijds gebeurde alles nog gescheiden. Zowel de gehandicapten a!s de niet-ge- handicapten sportten teder in hun eigen wereld. Dat wilden wij doorbreken door beide groepen bij elkaar te brengen. Daarnaast hebben wij de jeugd als bal- tenjongens en -meisjes ingezet, zodat ook zij met rolstoelers leren omgaan." Het toernooi, waarin iedere deel nemer ten minste drie groepswedstrij den van ieder drie kwartier speelde, kende een finale die een reprise werd van vorig jaar. Het duo Hennie Hol/Theo Vrijland zegevierde met 8—5 over de combinatie Gerard Sterk/Gerrit van der (INGEZONDEN MEDEDEUN3) Velden, de winnaars van 1987. Voor Ge rard Sterk gold dit toernooi als een voorbereiding op de wereldkampioen schappen die over enkele maanden in Californië worden gehouden. Een groot aantal wedstrijden le verden de toeschouwers een aardig spektakel. Het was vooral een genot om te zien hoe deze sportmensen de bal spelen op het moment dat zij draaiingen met hun stoel maken. Daarnaast dwon gen zij bewondering af door zich ra zendsnel naar onbereikbaar lijkende ballen te verplaatsen. Het geïntegreerde toernooi van gisteren leverde zodoende het onomstotelijke bewijs dat valide en mindervaliden zonder problemen samen met elkaar kunnen sporten. „Sitterend den ze eruit, nieuwer dan nieuw. 0a binnenkant van de spatborden glimt nog mooier dan de buitenkant, En ook de motorcom- partimenten zijn schoon hoor. Je kunt er met je zondagse pak aan sleutelen en dan met schone handen weer aan tafel. MG-freak Tom Leusen kon gisteren zijn enthousiasme nauwelijks op. Een kleine dertig exemplaren van het fameuze Britse sportwagenmerk waren gisteren te bewonderen op de parkeerplaats van De Mouterij Ni enmerk op de parkeerplaats van De Mouterij aan de Noordvsst. Verzekerde waarde: ruim zes ton. Absoluut pronk stuk was eon geheel gerestaureerde rede MGB uit 1971. De karretjes waren naar Schiedam gekomen voor do negende puzzelrit van de MG- club. die de eigenaars van de exclusieve automobielen kris-kras door Midden-Delfland voerde. „Geen racetocht, maar lekker rustig de na tuur in. Met hoogstens waf echtelijke ruzies, want ik had het lakker moeilijk gemaakt," gniffelt bedenker van de tocht Leusen nog na. SCHIEDAM - Het eerste toer nooi van Asvion kan in bijna alle opzich ten gestaagd worden genoemd. Slechts het publiek liet 'tiet afweten tijdens het door Rifig Pass gewonnen hockey eve nement. Verder viel er nog een tegen valler te noteren, het presteren van HGC 2. Vooraf betiteld als een van de kandidaten voor de toernooizege. Uit eindelijk eindigde de Hagenaars op de vijfde piaatsl De matige prestatie was te wijten aan de trainigsachterstand. Wr. heti overige niets dan lof. Zeifs"de'prestaties van de thuisploeg waren verrassend goed te noemen. Voor de poule-wedstrijd tegen Ring Pass had het team van trainer Huub van Riggelen zich al geplaatst voor de halve finales. Desondanks.ging het elftal er voluit tegenaan. Het versloeg de latere toemooiwinnaar met 4-3. In de halve fi nales nam de Delftse ploeg wraak (2-1) en versperde voor Asvion, dat uiteinde lijk vierde werd, de weg naar de finale. Toch moet Huub van Riggelen zijn doelstelling voor het komende sei zoen bijstelten. Want door de goede prestaties kan hij het niet meer verko pen om slechts te gokken op een plaat sje bij de eerste vijf. „De supporters zijh nog positiever dan ik over de plaats op de ranglijst. Maar Ring Pass en Waran de zulten waarschijnlijk gaan strijden om het .kampioenschap. Daarachter moeten wij dan komen." De finale van het toernooi was een waardige afsluiting van het evene ment.. Eersteklasser Ring Pass startte als underdog-tegen-het uit-de eerste klasse gepromoveerde Leonidas. De ge- lijkopgaande eerste helft werd afgeslo ten met dezelfde stand ais waarmee was begonnen. De tweede helft was net bezig toen de Rotterdammers de score open den. Maar drie goed genomen strafcor- ners van Marco van Dam, de topscorer van het driedaagse evenement, bepaal de de eindstand op 3-1 in het voordeel van Ring Pass. Als beste speler van het toernooi werd Ronald Jacobs van Asvion uitge roepen. De prijs voor de sportiefste ploeg ging naar Rotterdam dat derde werd. SCHIEDAM Nu de vakantie voorbij is en de stembanden enkele maanden welverdiende rust hebben ge noten beginnen ook bij het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus de re petities voor het nieuwe seizoen weer. Dinsdag 23 augustus komen de zangers voor het eerst bijeen in Maison Tivoil, Nieuwe Haven 237. Het koor bereidt zich voor op een optreden in de St. Jan de Doper- kerk aan de Mgr Notenslaan op 24 sep tember, 's middags om 17 uur. De maand oktober zal daarna in het teken staan van het zogenaamde driesteden- concert. Zaterdag 15 oktober zullen di rigent Richard Ram en zijn zangers in kerkgebouw De Ark het Enka's man nenkoor Ede en het Maastrichts Man nenkoor ontvangen. Daarnaast wordt nu a! hard ge werkt aan de plannen om het 125-jarig bestaan van Orpheus in 1991 waardig te weren. Ter gelegenheid van dit Jubile um zal er een grammofoonplaat ver schijnen, die mogelijk dit jaar al in de handel komt. Schiedams oudste mannenkoor kan overigens nog goed nieuwe leden gebruiken. Wie belanstelling heeft om de gelederen van Orpheus te gaan ver sterken is van harte welkom om eens een repetitie bij te wonen, leder dins dagavond 20 uur in Tivoli. Naderen In lichtingen bij het secretariaat van het koor, Vismarkt 1 Schiedam, telefoon 4267067. De gemeente Schiedam heeft het voornemen de woningen Rotterdam- sedijk 26a b c en 28 a b c door koop in eigendom te verkrijgen met het doe! deze zonder winstoogmerken in gerenoveerde staat weer te verko pen. Daartoe is de gemeente op zoek naar gegadigden die belangstelling hebben voor de koop van een van deze woningen voor zelfbewoning. Het betreft hier zes 3 kamer-portiek-appartementen tn drie bouwlagen bestaande uit 4 etagewoningen en 2 benedenwoningen met een tuin. De renovatie van de woningen zal geschieden op grond van de regeling Geldelijke steun voorzieningen aan huurwoningen 1987. Aan een archi tect zai opdracht worden verstrekt een verbeterplan te ontwikkeien voor de 6 woningen dat zoveel als mogelijk tegemoet komt aan de ver langens van de toekomstige eigenaren. Gestreefd wordt naar het star ten van de verbeterwerkzaamheden in de herfst van dit jaar, Bi) een grotere belangstelling zal de selectie plaatsvinden op basis van de in Schiedam gebruikelijke toewijzingscriteria voor woningzoeken den. t inlichtingen over dit project worden verstrekt door de heer H. van Sasse van IJsselt, afdeling Openbare Werken van de gemeentesecreta rie, telefoon 4260500 toestel 278. (INGEZONDEN MEDEDCUNG) r' fl t, tit Schiedam Vlaardingen spaarbank 2 wff** 1 IWj' Wt W J> i fcL' 4 f -ÏA-# r i iWir Vi* - irr - U A 4

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1