•A Pand vroegere distilleerderij mogelijk binnenkort gesloopt 'Exotische' Schelf-slagerij wordt een apart geval Vervoersbond FNV is tevreden over veiligheid op gifschip PvdA ruziet om Zuidafrikaanse kolen Het Vrije Volk SCHIEDAM Ouders Monique bedanken voor medeleven mÊÊmmm warmtebron viaardingen oSÏÏtGEl Eigenaar heeft gröötse plannen, maar hekelt medewerking gemeente, die zegt 'nooit concrete informatie te hebben gehad.' Voorlichting leerlingwezen shb ONS-chef krijgt bij afscheid een lintje Park-wandelpad tegels/sanitair AZUBKO Sm.»»®* Bezoek onze unieke badkamer showroom met meer dan 20 opstellingen PAGINA 14 DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1988 Ford Escort gostolon I boom gebotst Verkiezing van Miss Noordzee Over the Moon in Café Podium cp Rollerskaters ■»j ^otttoertóchH3'; 4 Thé-dansant en soos bij 4 Molens MPSiÉiMi Bi A63-00 918.35 trucww Winbuisies belopen vloeten SCHIEDAM - Op de par keerplaats van winkelcentrum het Hof van Spaland Is gisteren een grij ze Ford Escort, terwaarde van 19000 gulden gestolen. De autosleu tels van de eigenaar, die in het Hof van Spaland werkt, werden uit een winkel ontvreemd. - SCHIEDAM - Een 22-jarige Schiedamse is vanmorgen vroeg met haar; auto tegen een boom op het Stationspleingebotst. Zij ver keerde onder invloed, en was niet in het bezit van een rijbewijs. De vrouw en een andere inzittende kwamen er met lichte snljwonden vanaf. ais ROTTERDAM Het.strand van Hoek van Holland staat op vrij dag 26 augustus in het teken van de verkiezing van Miss Noordzee. Elke vrouw vanaf 16 jaar mag aan de wedstrijd deelnemen met als ver plichte presentatie (eigen) avond- en badkleding. De hoofdprijs bestaat uit een draagbare tv. Aanmelden vooraf is noodzakelijk in café-bistro ?t v Hutje, Zeekant 123, of via tel. 01747-5607. In de pauze treden op Ankie van der Pas en Efren Benita, finalisten van het VARA-Songfestival 1988. De presentatie is in handen van entertainer Adri Troost. Aan vang 20.00 uur. Toegang tien gul- den. - 5 - 'O SCHIEDAM - Eind 1986 bracht een muzikale contactadver tentie de Engelse zanger/gitarist Paul Stephenson en de Nederlan ders Jan Hoekstra (bas) en Arnold van Eyk (drums) bij elkaar. Wat daaruit opbloeide valt zaterdag 20 augustus te beluisteren in Café Po dium, Lange Haven 28. Over the Moon is de naam die het drietal aan de band gaf. De moderne, strakke ritmesectie levert in combinatie met de speciale fingerpicking-techniek op akoestisch-electrisch gitaar voor al melodieuze popsongs op. De he ren omschrijven hun sound zelf als flitsenden direct. De voorbereidin gen voor hét opnemen van een plaat zijn op "dit moment in: volle gang. Aanvang van het concert 22.30 uur, toegang vier gulden. vf..J SCHIEDAM :IJs:én weder dienende trekken de Schiedamse rollerskaters er weer op uit. Onder het motto 'Be there or be Square' organiseert de Gin Town Rollerskate Society zondag 21 augustus een toertocht richting Rhoonse Grienden vanuit de Yucatan Cantina, Passage 5-7. Om 14.00 uur worden de schaatsen op wieltjes daar onderge bonden en daarna gaat hét rollend naar het zuiden. Meedoen Is gratis, wel wordt men verzocht zich even van te voren op te geven in verband met het vervoer. Dat kan bij de Can tina of bij de club zelf, Fabristraat 34 B. .2 SCHIEDAM Dienstencen trum de 4 Molens opent het nieuwe seizoen met een aantal ontspan ningsactiviteiten. Zondag 4 septem ber is er een thé-dan sant van 13.30 tot 16 uur. Woens dag 7 september kunnen de bewo ners van de flats Strlcklede, Emma en Nieuwland in het dienstencen trum aan de Nieuwe Damlaan 766 terecht voor een soosavondje. Een soos-zondagmiddag voor alle oude re Schiedammers is er op 11 sep tember. Woensdag 14 september tenslotte mag er in de grote zaal vrij gedanst worden, van 19 tot 22.30 uur. Toegang vanaf 35 jaar, entree een gulden. SCHIEDAM Het voormalige bedrijfspand van distilleerderij Wenne- ker, aan de Vijgensteeg, gaat binnen een jaar onder de sloophamer. Tenmin ste, daar dreigt, de eigenaar van het pand, de Zwijndrechtse aannemer Van Wingerden mee. Hij verwijt de gemeen te Je weinig medewerking om in, of in de plaats van het pand een bloeiende winkelvestiging te bouwen. Maar de gemeente wijst ieder verwijt direct van de hand. P. Bohré, hoofd van de afdeling Stadsontwikke ling: „De heer Van Wingerden is nooit met concrete informatie naar ons toe gekomen." De aannemer vertelt echter dat verschillende ondernemers hem in teresse in een winkelvestiging op het Spinhuispad hebben getoond, in dat ka der laat de Zwijndrechter de naam „Piet Kerkhof' een discount-zaak val len. Die naam doet bij Bohré een lichtje branden. „Ja, ik herinner me in derdaad dat Van Wingerden ons ooit eens wat Piet Kerkhof-reclamefolders stuurde. Maar wat hebben we bij de ge meente aan een folder waarin de goed koopste stoelen van heel Nederland worden genoemd. Dat soort blaadjes krijgen we iedere dag in massa's bin nen. Daar kunnen we echt geen aan dacht aan gaan schenken," meldt hij. - Volgens Van Wingerden moet de gemeente ook een brief van het bedrijf Piet Kerkhof hebben ontvangen, waarin duidelijk werd gemaakt dat men geïnte resseerd was. „Maar zelfs dat hielp niet. De gemeente doet altijd weer moeilijk. Kijk maar naar de HEMA, die zit nu ook al jaren in een noodvestiging. Ach, al die ambtenaren. Ze zéggen altijd ja, maar het is steeds weer nee," zegt de aannemer. Dat briefje van Piet Kerkhof inderdèad tegelijk met de reclamefol- Het pand aan de Vijgensteeg. Ei genaar Van Wingerden: ;.De gemeente doet altijd weer moeilijk." Bohré, namens de gemeente: „Hij zit gewoon met dat gebouw in z'n maag." ders van het bedrijf bezorgd bood volgens de gemeente onvoldoende ga rantie, dat het bedrijf plannen had aan het Spinhuispad. Bohré: „We willen ge detailleerde informatie. Van Wingerden moet duidelijk maken wat hij wil, hoe hij dat wil, en wat de eventuele levensvat baarheid is van zo'n vestiging. Iets meer zakelijkheid van zijn kant was zeker op zijn plaats geweest. Want als wij vol doende garanties hadden gekregen wa ren we zeker bereid geweest een proce dure te starten." Die procedure zou inderdaad in dat geval moeten worden gestart. Want in eerste instantie biedt het bestem mingsplan geen ruimte voor een winkel vestiging aan het Spinhuispad. Twee jaar geleden liet het college van burge meester en wethouders échter weten de mogelijkheid voor winkels open te hou den. Dat leverde toen nogal wat kritiek, en bezwaarschriften van belangenorga nisaties ais winkeliersverenigingen, op. Gedeputeerde Staten gaf hen toen wel iswaar volgens Bohré „op formele gronden" gelijk, maar een ruimere interpretatie van het bestemmingsplan bleef mogelijk. Een winkel op het Spin huispad mocht, mits de levensvatbaar heid van dat bedrijf was gegarandeerd, en er alle duidelijkheid over de branche van het bedrijf zou zijn. Een procedure zou dan kunnen Door Jim Postman ROTTERDAM De oudste sla gerij van Rotterdam sindsj,796, de fir- SCHIEDAM Ook mensen die vooral praktisch ingesteld zijn, en moei te,hebben met de gedachte dat ze een hele week naar school zouden moeten, kunnen heel goed een opleiding volgen. Voor deze groep kan het leerlingwezen een oplossing bieden: een combinatie van een of twee dagen theorie 'op school' en de rest van de week werken ofTeen stageplaats. tosV De ieerling wordt tijdens de werkzaamheden intensief begeleid door ervaren vaklieden. In veel sectoren van de arbeidsmarkt is het mogelijk geble ken om op deze manier aan een baan te komen. In samenwerking met de ge meente Schiedam organiseert het Re gionaal Orgaan Leerlingwezen (ROL) op donderdag 25 augustus een voorlich tingsmiddag over deze bijzondere com binatie van leren en werken. De bijeen komst begint om 14 uur in gebouw 't Parkweg, Parkweg 195 en duurt tot 16 uur. Behalve medewerkers van het ROL zal er onder andere ook personeel aan wezig zijn van het Gewestelijk Arbeids bureau en van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Nadere informatie op het Stads kantoor bij de afdeling voorlichting, te lefoon 4260500, toestel 375. Eigenaar Freek J. P.'Schell heeft beslo ten tot de fikse verbouwing, zodat de slagerij vier keer zo groot wordt en het aantal werknemers wordt verdubbeld. Op donderdag 25 augustus opent atfe-' tiekkampioéne Nelli Cooman de geheel verbouwde slagerij "die bekend staat door zijn uitgebreide multiraciale klan tenkring vanwege het veelzijdige, haast 'exotische' vleesassortiment. Toch had het niet veel gescheeld óf deze oudste slagersfamilie was voor Rotterdam verloren gegaan. Eigenaar Freek J. P. Schelt: Zes jaar ben ik aan het knokken geweest tegen de ambtelij ke molens om eindelijk mijn plan van de grond te krijgen. Ik werd er op een ge geven moment zo ziek van dat ik seri eus overwoog m'n hele handel op te pakken en met m'n gezin te emigreren naar Canada of Australië. De bemoei zucht en de besluiteloosheid van amb tenaren is hier zo verschrikkelijk, zo frusterend, dat je er van over je nek gaat. Als je een nieuw rolluik wil op hangen, dan wordt ijskoud gezegd: 'Mag niet, er zitten té weinig gaatjes in'. Heb je een vergunning nodig, dan hoor je, 'Moet ik aan m'n chef vragen', die moet beslissen. Hoor je later van die chef: 'Ik beslissen? Ikke? Nee, dat doet de commissiel' Voor het vrij ondernemerschap in dit land zijn dit soort ellenlange pro cedures een regelrechte ramp. Als ei gen baasje kan je vaak niet achter je toonbank vandaan en door die wirwar van ambtelijke molens word je steeds weer het bos ingestuurd. Ja, je kan een advocaat in de arm nemen die de zaken voor je regelt, maar die kost ook weer handenvol geld. Uit pure ellende had ik m'n zoons al naar. Canada gestuurd om de mogelijkheden' te verkennen. En daar hóór je van de Canadese overheid simpel: „O, u heeft een plan om een sla gerij te beginnen? Meneer, alsublieft, gaat uw gang!" De verkoopruimte van de ver nieuwde Schell-zaak wordt twee keer zo groot, van 75 naar 150 vierkante meter. Dé werkplaats, inclusief de koelcellen worden verdriedubbeld, van 75 naar 400 m2. Nieuw wordt de 'open pui' waardoor het winkelende publiek direct van de straatkant zonder deuren te openen de slagerij kan binnenkomen. Van binnen komen er tafeltjes en stoel tjes en tijdens het wachten op de bood- pop&ns&apli Enkels van de vele prijzen die F. J. P Schell won bij Het lri,-(, stituut voor Ambachtelijke Siagersproduk- ten. schappen kunnen de klanten onder het genot van een kopje koffie een hapje vers gegrild vlees nuttigen onder de su pervisie van een daarvoor speciaal rondlopende kok. Trouwens, met een vaste ciiënte- le van Nederlanders, Portugezen, Suri- namers, Kaapverdianen, Antiliianen, Joegoslaven (ook zigeuners), Spanjaar den, Italianen en Chinezen is het winke len op zich bij Schell al een aparte zaak. Met een uitgebreid vleesassortiment (zonder bij-artikelen als blikwaren), uit eenlopend van de Antilliaanse speciali teit van gezoute varkensoren, gerookte soepkippen, zelfgemaakte Joegoslavi sche en Chinese worsten tot aan de Hollandse keuken van Texels lamsvlees, steakes, 'prime-beef, entrecótes en kanjers van Amerikaanse T-bonestea- kes is er 'voor elck wat wils'. Freek Schell: „De investering moet uit de lengte of uit de breedte ko men. Met thans twaalf werknemers in dienst mikken we op een verdubbeling van de omzet. Als vaste klanten hadden we diverse ziekenhuizen, de Noordin- gel-gevangenis. en we hopen nu ook meer voor de horeca te gaan doen. Een nieuwe speciliteit worden de kant-en- klaar-maaltijden, nasi's, bami's en chi- li-concarne die koud of heet voor zo'n vijf piek over de toonbank gaan. Daar naast heerlijke broodjes met gegrild speenvarken." Tijdens de verbouwing dienen tientallen sollicitanten zich aan die graag een baan willen hebben in de ver nieuwde zaak. Freek Schell: „Wat Ik daarbij zo vreemd vind'is dat we al ja ren staan ingeschreven bij de Arbeids beurs. Maar toen we enige tijd terug be kend maakten dat we een achttal vaca tures hadden kregen we via het Ar beidsbureau geen mens voor een baan. Pas nu we een advertentie in de dagbla den hebben gezet loopt het storm. Waar dient zo'n Arbeidsbeurs dan voor vraag ik me af." Nog ruim voor het tweehonderd jarig bestaan van de familiezaak wil Schell aanvraag doen om voor het pre dikaat 'koninklijk/hofleverancier' in aan merking te komen. Als modelslagerij, een voorbeeld voor het land, zal Freek Schell bij.de WV zijn nieuwe zaak als 'toeristische bezienswaardigheid' aan prijzen. En over enkele weken volgt een groots feest op de West-Kruiskade. Té beginnen tijdens de officiële opening op donderdag 25 augustus, 'open huis' van 15.00 tot 20.00 uur. Een Surinaamse band houdt voor de deur een 'streetparade', elke honderdste klant mag zijn boodschappen gratis meenemen, iedere bezoeker krijgt een prachtige 'vlees'-rode roos, op vrijdag speelt een zigeunerorkest en op zater dag weer de Surinaamse band. SCHIEDAM Na zesen dertig jaar gaat' de chef j;afdeling toestellen" van de Openbare Nuts bedrijven,' Martin van den Heóvel, gebruik maken van de VUT-rege- •ling. Vanaf 1 september kan hi) - zich volledig gaan wijden aan zijn' hobbies lezen en fietsen. Maar eerst wachtte de doorgewinterde ONS'er gisteren nog een af- scheidsreceptie, waarin wethouder Wiegman hem de gouden ere-me- daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspelde. Sinds 1952 bekleedde de geboren Eindhovenaar verschillen de functies binnen het ONS. Zijn eerste dienstjaren werkte Van den Heuvel in het laboratorium. „Mijn leukste tijd," vindt hij. „Ik werkte toen heel zelfstandig." Toch moes ten de woeligste jaren toen nog komen. Van heel dichtbij maakte hij in Schiedam de ombouw van stadsgas naar aardgas mee. Het 'oude' stadsgas, op een ingewik kelde manier gefabriceerd uit ko len, moest wijken voor het aard gas. Van den Heuvel: „Dat was in 1966. Alle gasbranders in de stad moesten worden vernieuwd, want ze waren niet geschikt voor het nieuwe gas. Vooral de indus trie had met deze omschakeling nogal wat moeite. Want alles moest aangepast worden, en de produktie moest doorgaan. Het was mijn taak om toe te zien op de veiligheid van de nieuwe toestellen die door de bedrijven gebruikt werden." Grote problemen heeft dat toen volgens Van den Heuvel niet opgeleverd. „Ik heb altijd gepro beerd alles in goed overleg op ie lossen. Ik geloof dat het me aardig gelukt is," zegt de nu nog ONS- chef niet zonder trots. Toch heeft hij geen spijt van zijn beslissing 'in de VUT te gaan'. „Zesendertig jaar is lang genoeg geweest," vindt hij. Meer tijd zal Van den Heu vel nu krijgen voor zijn hobbies. Een aantai mooie fietstochten heeft hij al op het programma staan. En ook met het lezen zal veel van zijn vroeger schaarse vrije tijd worden gevuld, „ik houd van filosoferen. Ik ga daarom zeker boeken van een aantal oude filoso fen bestuderen," weet hij nu al. SCHIEDAM De ouders en .broer van Monique Leenderts, het pas overleden ongeneeslijk zieke Schiedamse meisje, bedanken ie dereen voor „de belangstelling en het medeleven getoond tijdens de actie Monique, en na het overlijden van hun dochter. In een brief laat de familie Leenderts weten dat die an- dacht „een grote steun" is geweest. Een maand geleden keerde, Monique terug van een droomreis naar het Amerikaanse Dlsneyworld. Die reis was mogelijk gemaakt door buurtbewoners, die een groot geld bedrag bij elkaar hadden gebracht. Volgens de familie Leenderts was het bezoek aan Disneyworld voor Monique „zeer goed geslaagd". wórden gestart. Juist daarover valt Van Wingerden. „Al die procedures kosten jaren. Dan zijn belangstellenden allang niet meer geïnteresseerd. Dat duurt te lang," weet hij, en kondigt alvast aan het pand binnen een jaar te laten slo pen. Die mogelijkheid heeft de aanne mer, een sloopvergunning heeft hij daarvoor niet nodig. Voor Bohré is het allemaal heel duidelijk. „Van Wingerden heeft proble men gehad met verschillende potentiële kopers. En nu zit hij dan met dat pand in z'n maag. Er rest hem nu weinig an ders dan het te slopen," aldus het hoofd Stadsontwikkeling. DORDRECHT „Er kan nu vei lig worden gewerkt." Tevreden komt bestuurder Paul Rosenmöller van de Vervoersbond FNV tot deze conclusie terwijl hij staat te kijken naar het lossen van de Mtis Trader, het Deense gifschip dat hem en mede-vakbondsbroeders een week lang bezig heeft gehouden. Vorige week kwam het vrachtschip aan bij het Zeehavenbedrijf Dordrecht. Gistermorgen werd na talloze onderhandeling met de arbeidsinspec tie, de Technische Milieudienst Drecht- stèden (TMD) en de regionale inspectie voor de Volksgezondheid met het lós sen van de 1500 ton met zaagsel ver mengde lak- en oplosmiddelen begon nen. De lading wordt overgeheveld in twee binnenvaartschepen, die het afval terug zullen brengen naar Stuttgart in Westduitsland. Het particuliere Zeehavenbedrijf had aanvankelijk de vakbond niet op de hoogte gesteld. Rosenmöllar: „Via een tip kwamen we zelf op het spoor dat het schip naar Dordrecht zou gaan. Het be drijf had allerlei instanties ingechakeld, maar was vergeten om de vertegen woordigers van het personeel er bij te roepen." De Vervoersbond nam toen zelf maar contact op met de directie. Er moest volgens Rosenmöiler eerst wel wat ijs worden gebroken, „maar men weet nu wel dat we volstrekt in het rijtje thuis horen. Als er één ding is waar werkgevers en de vakbond niet over van mening kunnen verschillen, dan is het toch wel de veiligheid van het perso neel." Collega Joop Verroen vult aan: „Een compromis is niet mogelijk. Het werk moest totaal veilig zijn, anders is het voor ons onacceptabel." rAfgezien van het eerste 'foutje' óm' dé vakbond te passeren, toont Ro senmöller zich tevreden over de samen werking met het Zeehavenbedrijf. „We zijn niet in de maling genomen. Het ging ons in de eerste plaats om de veiligheid en dat is gelukt." Minder, tevreden is hij over de TMD. De informatie over analy ses en dergelijke moest er worden „uit getrokken". Die bezorgdheid over de veilig heid was volgens beide vakbondsbe stuurders niet overdreven. Rosenmöller: „De lading is al negen maanden onder weg en we weten nu eenmaal dat er zo iets bestaat ais makelaars in troep. Let terlijk en figuurlijk zit er een luchtje aan deze lading." Al gauw nadat de Arktis Trader in Dordrecht was gearriveerd, was duide lijk dat de lading afweek van wat er in de vrachtbrief was vermeld. In ieder ge val werd een te hoog oliegehalte gecon stateerd, wat er op wees dat er ook af gewerkte olie in de zakken moet zitten. Later circuleerde het gerucht dat er ook kankerverwekkende pcb's in de lading zouden zitten. Dat bleek echter geluk kig, zoals Rosenmöller zegt, niet het ge val te zijn. „Voor het geval dat er wet pcb's waren gevonden, hadden we at afspraken gemaakt hoe er dan gewerkt had moeten worden. Het werk zou dan zijn uitbesteed aan een bedrijf, waarvan personeelsleden ervaring hebben met het werken in, zeg maar maanpakken."J. Dat bleek dus niet nodig te zijn. Vijf personeelsleden van het Zeehaven- berijf, die volgens adjunct-directeur J. C. Bornet op vrijwillige basis het werk' doen, dragen veiligheidspakken en maskers, waarvan de filters kunnen worden aangepast, afhankelijk van de stoffen die vrij komen. Een arts houdt ook een oogje in het zeil en een mede werker van de Regionale Bedrijfsge neeskundige Dienst heeft continu een apparaat in de hand om eventuele vrij komende gevaarlijke stoffen zo snel mogelijk te signaleren. „Op grond van de analyses zou den er geen dampen vrij komen, maar we hebben het zekere voor het onzeke re genomen, vertelt Verroen van dé FNV. „Er kan tot een zekere macwaarde worden gewerkt, maar wij hebben" die zelfs nog gehalveerd." Er zal alleen overdag worden overgeladen. „We willen niet 's nachts- lossen om te voorkomen dat we niet kunnen zien wat we doen," verklaart dircteur J. Bornet van het Zeehavenbe drijf. Hij verwacht dat het karwei zo'n. drie dagen in beslag zal nemen, er van uitgaande dat er geen kapotte zakken in - het ruim worden gevonden. Tijdens het lossen worden dertig monsters genomen. Aan de hand van de analyses zal justitie in Westduitsland beslissen of de firma Weber, die de la ding had verkocht als alternatieve brandstof aan Turkije, zal worden ver-' volgd. Voor directeur J. Bornet staat af; vast dat hij niet te maken heeft met de. 'milieumaffia'. „Het zijn nette mensen."-," ROTTERDAM - De PvdA-fractie in de Rotterdamse gemeenteraad blijft ernstig verdeeld over de aanvoer van Zuidafrikaanse kolen in de haven. De af gelopen dagen heeft de fractie nieuwe pogingen gedaan tot een eensgezind standpunt te komen. Voorlopig heeft men afgesproken geen enkele medede ling naar buiten te doen over de moeilij ke interne discussie. Als de fractie het onderling niet eens wordt over de kwestie van de ko len uit Zuidafrika, vraagt de PvdA mo gelijk om tijdens de gemeenteraadsver gadering van vandaag nog geen besluit te nemen over de investering van 123 miljoen gulden voor een nieuwe kade muur bij het havenbedrijf Frans Swart- touw. Een groot deel van de kolen die daar in de toekomst zullen arriveren, zal uit Zuidafrika komen. Voor de anti- apartheldsgroeperingen in Nederland was dat aanleiding de gemeenteraad te vragen alleen met de nieuwe kademuur voor Swarttouw akkoord te gaan, als dat bedrijf zou garanderen voortaan geen kolen uit Zuidafrika meer aan te voeren. Een onbekend aantal leden van de PvdA-gemeenteraadsfractie is ge voelig voor dit verzoek. Maar het colle ge van burgemeester en wethouders en ook de fracties van CDA en WD in de raad vinden dat dit een zaak van bui tenlands beleid is en dus van de rijks overheid en niet van een gemeente. Zij vinden het streven van de anti-apart- heidsgroepen weliswaar sympathiek, maar zeggen dat de gemeente in dit ge val geen instrumenten heeft om de ko len uit Zuidafrika tegen te houden. De PvdA in Rotterdam ruziet niet alleen onderling maar ook met de Werk groep Solidariteit. Oorzaak is de jongste; uitgave van de werkgroep onder de titel Rotterdam Steunt Apartheid. De PvdA; heeft meteen na het verschijnen het: abonnement opgezegd. In een scherpe; brief klagen de socialisten dat het blad, niet over Zuidafrika gaat maar over de, PvdA en 'hoe vies, voos en verkeerd',; deze wel niet is. ..y In het blad inventariseert dé, Werkgroep Solidariteit de economische.., activiteiten in de Rotterdamse haven die betrekking hebben op handel met Zuid-, afrika. De PvdA is vooral getroffen door!, een passage waarin het 'behalen van winst over de ruggen van het apart heidsbewind' wordt vergeleken met col-- laborateurs in de Tweede Wereldoorlog.-t „Zonder meer een krenkende en; beledigende uitlating die er uitsluitend, op gericht is verdeeldheid te zaaien in> het kamp van anti-apartheids organisa-, ties- en groeperingen," vinden de socia listen. De Werkgroep .Solidariteit zegt dat het voor de hand ligt dat de PvdA, zich aangesproken voelt: „Dat hiermee de PvdA in de schijnwerpers wordt ge-, zet is onvermijdelijk: onze stad heeft, een PvdA-college." SCHIEDAM Een wandelpad zal in de nabije toekomst het speelpark aan de Burg. van Haarenlaan en de Vlaardingerdijk gaan verbinden met park Stricklede aan de Nieuwe Dam laan. Het pad begint vlakbij het langge rekte watertje in het speelpark, steekt déjP.J. Troelstralaan over en loopt dan aan de kant van de Burg. Honnerlage Gretelaan langs de RK begraafplaats naar het westelijk deel van park Strick- ledè.T (INOCZONDEN MEOEOEUMO) Westhavenkade 48 telefoon 010-4342058 -Viaardingen èéns*®*ps hiedinö bieding laar 9^® kleuren 7

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1