woningen Stationstraat Hermes-DVS buigt voor Excelsior M Migranten-academie begint kaderopleiding voor vrouwen J Sophia Kinderziekenhuis brengt unieke voorlichtingsfilm Dominicanen dragen zorg voor geheel Nieuwland hSKV; Xh t Bejaarden uit de kou Erasmüsschool bestaat 75 jaar Kop van Zuid geeft Rotterdam goud in handen mm Fiom praat over adoptie Inbraken aan Westvest Fietscursus I**' -U s «mmaam V#g*^ 1^4%gl^l.»±^i ■yjyjys■w#^i4^i.tinlirA-f^m m Uit rapport van DCMR blijkt al, dat er veel mankeert aan het ingenieuze"ventilatiesysteem 1 nsb Afgelopen studiejaar hebben de eerste veertien migrantenwerkers hun opleiding voltooid wen. .wskhsSBSu ftOGQL 'Welterusten en tot straks' moet angst voor de 'slaapdokter' wegnemen d f woonkamer kani aanleiding- geven tot het ontstaan van de door bewoners be schreven klachten. ter steeds voor: „Er bestaan instellingen zoals TNO die'veel beter zijn ingesteld op het uitvoeren van dit soort metin gen." - Uit het DCMR-rapport blijkt ech ter reeds dat ook buiten het stooksei- zoen in de woningen aan dè Stations traat een aantal zaken niet kloppen. Op grond van metingen concludeert de dienst: - De hoeveelheid ingebazen en afgezogen lucht per woning is niet met elkaar in evenwicht. De capaciteit van het ventila tiesysteem vertoont grote verschillen per woning. In de woningen vindt kortslui ting plaats tussen de ingeblazen lucht in de hal en de afgezogen lucht in de natte ruimtes. De woonkamer en slaapver trekken krijgen hierdoor een minimale ventilatie. De verbrandingslucht, die de geiser nodig heeft, moet aangevoerd worden via het inblaaskanaal in de hal. In sommige woningen is dit inblaaspunt dichtgemaakt, waardoor een ongewen ste situatie ontstaat. De opstelling van het ventila tiesysteem op het dak kan aanleiding geven tot kortsluiting tussen de diverse ventilatiesystemen onderling. Hiermee zouden de klachten van kookluchtjes en dergelijke verklaard kunnen worden. Het kooldioxide-gehalte in de "iOts' f J? fW t Ivf SCHIEDAM Hèt TNO'stelt een onderzoek in naar de oorzaken van de ventilatieproblemen in de woningen aan -de Stationstraat. Op verzoek van de be woners, die ai geruime.tijd klagen over hoofdpijn, prikkeling op de luchtwegen en roetvorming in de energiezuinige wo ningen is ook het Bureau Bouwhulp uit Eindhoven ingeschakeld. Een rapport van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DCMR) geeft aan, dat aan het ventilatiesysteem een en ander mankeert en de plaats van de geisers in sommige woningen slecht gekozen is. De DCMR heeft van meet af aan de gemeente geadviseerde specialisti sche onderzoekers van TNO in te scha kelen. Slechts bij hoge uitzondering h^eft de DCMR dat onderzoek willen doen in de woningen tegenover het N§-station Schiedam-Rotterdam West. Het enige aanknopingspunt was, dat de eg-installatie onder de hinderwet valt. De'müieudienst hield de gemeente ech- SCHIEDAM „Hèhè, gelukkig." Een diep zucht van verlichting ging er gisteren in de verschillende woningen m de Heijermansflat in Woudhoek. De be jaarde bewoners zijn eindelijk uit de kou. De nieuwe verwarmingsketels zijn in werking gesteld. De huurders van de 160 wonin gen in de Heijermansflat hebben sinds begin juli extra vesten en truien gedra gen en elektrische kacheltjes gebruikt omheen beetje de kou. te bestrijden waarmee ze geconfronteerd werden. Temperaturen van ongeveer zestien graden brachten bewoners tot uitspra ken als „Het is hier net een iglo." Jfooral in de avonduren bij het natte be gijn van de zomer hadden ze het soms zwaar te verduren. De verhuurder van de flats, Ge meentelijk Woningbeheer, had de ver vanging van de verwarmingsketels met opzet in de zomermaanden gepland. In een strak schema zijn dit jaar in drie complexen zulke ingrijpende maatrege len uitgevoerd. Bewoners vinden, dat de plan ning beter geregeld had kunnen wor den. „Pas na de vakantie is met de plaatsing van het nieuwe spul begonnen en daarvoor heeft men drie weken no dig gehad,"-zoirioppert iemand na. elaneva .ftfohJaseM «sh ■fertt In het stookseizoen kan hier vol gens de DCMR nog bij komen, dat door te lage schoorstenen aan de cv-instal!a- tle rookgassen," en daarmee stikstofdi oxiden en kooldioxide; via het ventilatie systeem naar binnen komen. Bovendien vermindert in de koudere tijd de voch tigheid van de aangezogen buitenlucht, die na opwarming nog meer vocht ver liest. De relatieve vochtigheid van de in de woningen geblazen ventilatielucht daalt dan onder de 35 percent. Dit wordt als onaangenaam ervaren en ver klaart irritatie van de luchtwegen. Behalve het onderzoek door TNO beveelt de DCMR aan om de schoor steen van de cv-instailatie te verhogen, de capaciteit van de inblaaslucht te ver lagen, ventilatieroosters aan te brengen in keuken, woonkamer en slaapvertrek ken en de geisers te vervangen of van een afzonderlijke afvoerkanaal te voor zien. De raadscommissie van Stads vernieuwing enVolkshuisvesting heeft gisteren op snelle afhandeling van de problematiek aangedrongen. Van de zij de van de verhuurder, Gemeentelijk Woningbeheer, werd opgemerkt dat pas in juni van dit jaar is gebleken, dat de klachten bij meerder huurders leefden. Door Richard Dubbald 3 MAASSLUIS - Hermes DVS is in de tweede ronde van de KNVB-beker ai afgehaakt. De ploeg van trainer Geert Meijer verloor van Excelsior Maassluis met 3-1. Hoewel het resultaat negatief was, was de nieuwe oefenmeester van de Schiedamse eersteklasser niet onte vreden. Aan de vooravond van de com petitie heeft hij zijn zaakjes al aardig op een rijtje staan.' „De uitslag doet niet' terzake, het gaat erom hoe we spelen. Nou, ik mag niet.mopperen. We hebben genoeg kansen gehad en zijn niet weg gespeeld," aldus Meijer. Zijn collega bij Excelsior Maas-v siuis, Eric Gudde, kent daarentegen nog - wel enkele problemen. De blessures bij de zaterdag eersteklasser zijn niet van ernstige aard, maar wel talrijk.' In het duel met Hennes kon Gudde geen be roep doen op Edwin Berveling,' Rob van der Meer en Marce! IJspelder.'Terwijl Cor van Hoeven zijn rentree maakte na zijn kwetsuur. „We hebben inderdaad enkele kleine blessures dat is vervelend. Maar ik hoop er toch uit te komen," al dus de trainer. De ontmoeting tussen de beide 'topploegen' uit de regio, was van* een redelijk hoog niveau. Excelsior Maas sluis nam het heft al snel in handen, kansen werden echter niet gecreëerd. Hermes DVS counterde naar hartelust. De slag op het middenveld werd regel matig int het voordeel van de zondag club beslecht. Op de buitenkanten wa ren René Grimmius en Rob de Roo hun tegenstander herhaaldelijk te snel af. Het doelpunt van de Schiedam mers kwam voort uit een snelle tegen aanval. Rob de Roo bediende Wim Hor- René Grimmius (rechts) van Hermes OVS tracht Gert Jan Bunt van Excelsior Maassluis uit te spelen. bach met een goede pass. Die op zijn beurt bracht nieuweling Peter van Bu ren in stelling. Die rondde de voorzet knap af: 0-1. - Ook na het doelpunt bleef het wedstrijdbeeld gelijk. Maar de aanval van Excelsior speelde te chaotisch om echt indruk te kunnen.makeo. „Het po sitiespel was te zwak. De voorste men sen wonnen geen duel," overdreef Gud de zeker niet. Desondanks was de gelijkmaker- een logisch gevolg van het overwicht. Op het middenveld werd langzamer hand meer terrein 'gewonnen en ook verdedigend werden de zaken slagvaar diger aangepakt. Acht minuten voor het rustsignaal vond Dick van de Bergh een gaatje in de defensie van Hermes. De aanvallende middenvelder liet dat kan sje niet onbenut en passeerde doelman Raymond Biesheuvel met een droge schuiver. „Over de laatste vijftien minu ten van de eerste helft ben ik wel tevre den," stelde Gudde. Na de pauze gingen de Maassiui- zenaren op dezelfde voet verder. De wisseling op het middenveld 'van Her mes, Hans de Roos verving de licht ge blesseerde Roy van Duppen, viel in die fase niet gunstig uit. De organisatie was weg en Excelsior profiteerde. Toch duurde het tot de 80-ste minuut eer Ro bert de Reus het tweede doelpunt kop aantekenen. Tegen de verhouding in mocht de linksbenige aanvaller de bal intikken. Dat dezelfde speler ook de derde treffer nog voor zijn rekening nam, had geen waarde meer. v „Ik heb dit als een soort oefen wedstrijd gezien," maakte Geert Meijer duidelijk. „De speelwijze van vanavond (met vijf middenvelders, red.) zal ook onze speelwijze in de competitie wor den. Het is echter niet de bedoeling om ons in te graven." if* -a. SCHIEDAM De feestelijkhe den ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Erasmüsschool aan Huy- smansstraat beginnen zaterdag. Een fietstocht, een* rommelmarkt annex schoolcafé openen de jubileumviering. Ook zijn er plannen voor een historisch feest en reünie op 26 november, waarbij ook oud-ieeriingen uitgenodigd worden. in 1913 is in West de openbare chooi G2 in een splinternieuw gebouw gonnen. Pas na de Tweede Wereld- Drfög kreeg deze de naam Erasmus- hooi, die tot in de jaren zestig de toe voeging kende 'opleidingsschool voor gymnasium'. ROTTERDAM Ai half oktober moet een advies op tafel liggen van het Amerikaanse bureau Enterprise over de verdere ontwikkeling van het miljarden plan Kop van Zuid in Rotterdam. Burge meester Peper heeft het contract daar voor gisteren ondertekend. Haif oktober is ai gauw, maar aile betrokkenen zeg- fjen dat een periode van zes weken niet Je kort za! blijken. I „Deze Amerikanen hebben over pe hele wereld veel ervaring opgedaan piet het ontwikkelen van waterfronten in grote steden," verduidelijkte wethouder Laan (Ruimtelijke Ordening). „Boven- cTien kennen zij Rotterdam al goed. Zij zeggen dat wij goud in onze handen hebben met het plan voor.de Kop van Zuid." - De studie van zes weken moet uitmaken of Rotterdam met het plan tot nu toe op de goede weg zit, hoe de Kop van Zuid de stad kan verrijken en ver sterken zonder ander stadsfuncties dwars te zitten, in welk tempo de bouw moet gebeuren, hoe de centen bij el kaar kunnen komen en tenslotte welke internationale partners nog nodig zijn om het plan tot werkelijkheid te maken. 'Voor de studie is driehonderd duizend gulden op tafel gebracht, in ge lijke delen door onderzoeksburau Enter prise, de gemeente Rotterdam, het pen sioenfonds Bouwnijverheid en het bouwbedrijf ERA. Beide laatste bedrij ven verklaarden gisteren hun belang stelling voor het plan vanwege de grote kansen er Van. „En we zien er ook kan sen in om ons bedrijf voor lange tijd van werk te voorzien," zei ERA-directeur Biok. De totale kosten van de Kop van Zuid worden nu geschat op 2,5 tot drie miljard gulden. Voor dat geld komen er vijfduizend huizen/ driehonderdduizend vierkante' meter kantoorruimte, nieuwe wegen en een nieuwe brug over de Maas, die vanaf de Coolsinge! recht streeks naar Zuid voert. Door Canis Zijlmans ROTTERDAM „Vooral voor de vrouwen onder de migranten is het vaak moeilijk om een opleiding te volgen. In eigen kring wordt vreemd opgekeken als een vrouw een opleiding voor een kaderfunctie volgt," zegt directeur W. J. de Jong van de Migranten Academie Rotterdam, die onlangs is gefuseerd met de Stedelijke Organisatie voor Ka dertraining.. Deze nieuwe onderwijsin stelling,<-dier nrênsemopieidt vpor kader functies in Rotterdamse organisaties voor migranten, gaat het komende stu diejaar, naast.het,normale iesprogram- ma, lessem geven speciaal :voor vrou- In het bijzondér bij Turkse en Marokkaanse vrouwen blijkt de behoef- te te bestaan aan een aparte vrouwen- g groep. Zij worden bij-migrantenorgani- saties noga! eens geconfronteerd met o specifieke vrouwenproblemen, waar in de toekomst de lessen van deze vrou wengroep zich op zuilen richten. Boven dien worden de lessen overdag gegeven en probeert de school kinderopvang te regelen, zodat zoveel mogelijk vrouwen de opleiding kunnen volgen. De Migranten Academie Rotter dam (MAR) is twee jaar geleden opge richt door de gemeente Rotterdam voor i Vm? ,iv u Ui#*? 'fw VI. gegeven wordt, sléchts een gulden per les. Het doel van de opleiding is om mi granten de zeifde rechten te geven als de Nederlanders. „Als je spreekt over gelijke rechten, moet je mensen ook van hun rechten op de hoogte brengen en laten zien waar ze 'het recht' kunnen halen," verduidelijkt directeur de Jong. Tot nu toe kende Rotterdam een versnipperd aanbod ml betreft de op leidingen voor kaderfüncties Voor mi granten. Naast de MAR was er de Ste delijke Organisatie voor Kadertraining (SOK), die is opgericht door de migran tenorganisaties zelf. Deze instelling or ganiseert korte cursussen van vier of zes bijeenkomsten rond bepaalde the ma's, als: financiële boekhouding en de opbouw van verenigingen en vergader techniek. Deze cursussen, die vooral «zijn bestemd, om de praktische kennis van darnigran'teriwerkers te verbeteren, zijn ook voor. Nederlanders toegankelijk. Directeur W. J. de Jong: .De mensen, die hier een opleiding hebben gevolgd, worden een soort ombudsman of -vrouw." bestuursleden van migrantenorganisa ties. Zij volgen aan de academie, die is gevestigd in een gebouw aan de Maas straat in het centrum van de Maasstad, een tweejarige cursus. De Jong: „Het uitgangspunt van de opleiding is om in tegratie van buitenlanders in de Neder landse samenleving mogelijk te maken, met behoud van de eigen cultuur." De landelijke stichting De Beuk, die al eer der een viertal onderwijsprojecten op het gebied van emancipatie en onder nemingsraden heeft opgezet, heeft een lesprogramma samengesteld. Om de opleiding mogelijk te ma ken is acht ton, uitgesmeerd over vijf jaar, uitgetrokken. De studenten kost de opleiding, die op één avond in de week aanbod te doen hébbén beidé onder wijsinstellingen .besloten om samen te' gaan werken. Voorlopig gebeurt dit al-, leen nog op organisatorfsch'en admini--' stratief gebied. De Jong: „in 'de toe komst zullen we misschien ook op het onderwijsgebied'de handen ineen slaan. Als je ook de didactische kennis' bun delt ontstaat er een grotere en betere organisatie. De lessen van de Migranten Aca demie zijn vooral praktisch gericht en rijkelijk gelardeerd met bezoekjes aan de rechtbank, bibliotheek en het Hulp en Informatiecentrum. Verder zijn er vakken die zich richten op onderhande lingstechnieken, vergaderen en publici teit. Ook zijn er Nederlandse taallessen en leren de studenten om een toe-, spraak te houden voor een Nederlands publiek. I „De mensen, die ^hier een oplei ding hebben gevolgd, worden een soort ombudsman of -vrouw en moeten in staat zijn om migranten te helpen met vragen over de schoolkeuze van. hun kinderen, naar weike dokter ze móeten of hoe ze een subsidie voor de vereni ging moeten aanvragen. Afgelopen studiejaar hebben de eerste 14 migrantenwerkers hun oplei ding aan de MAR afgerond en directeur De Jong is tevreden over het peil dat ze hebben bereikt. „Een aantal cursisten, dat in het bestuur zat van Rotterdamse organ'saties, is opgeklommen naar lan delijke verenigingen. Anderen hebben zo de smaak van het studeren.te pak ken gekregen/^t^e^^feguiierfif op^ leiding zijn gaan r volgen, 'wat voor hen de kans op een leuke baan vergroot. Bij de afdeling Migrantenzaken op het Rotterdamse stadhuis blijken in middels ook geregeld ex-cursisten aan te kioppen en met ambtenaren te over leggen hoe problemen kunnen worden opgelost. Wat dat betreft is de opleiding zeker geslaagd," besluit directeur De Jong. Belangstellenden voor een van de opleidingen kunnen zich schriftelijk wenden tot MAR/SOR postbus 1614 3000 BP Rotterdam. Directeur W. J. de Jong: „De cursisten krijgen een brug functie tussen verschillende culturen." l Door Bernadette Neelissen ROTTERDAM Een operatie onder narcose is met name voor kleine kinderen vaak een angstaanjagende ge beurtenis. Goede voorlicht!ig kan een groot gedeelte van die aria-" wegne men. Het Sophia Kindcjekenhuis (SKZ) in Rotterdam doet dat vanaf van daag op een voor Nederland unieke ma nier. op initiatief van dokter Anneke Meursing, sub-hoofd van de afdeling Kinderanaesthesiologie, heeft het zie kenhuis een film geproduceerd waarin aan kinderen duidelijk wordt gemaakt wat er nu precies gaat gebeuren als ze onder narcose moeten worden ge bracht, en dat pappa en mamma er best bij mogen zijn. - Onder de titel 'Welterusten en tot straks' toont de film de belevenissen van het zevenjarig jongetje Bo, vanaf het moment dat hij met zijn vader van huis vertrekt om naar het spreekuur van de anaesthesist ('slaapdokter') te gaan tot het moment dat hij geopereerd en wel weer thuiskomt. Eén en ander wordt belangstellend gevolgd door de hond van Bo, Hector, die ook wel eens onder narcose is gebracht en zijn ervaringen bij de dierenarts niet zonder jaloezie vergelijkt met Bo's ervaringen in het zie kenhuis (Bo mocht meteen naar huis, hij nie^- De film is helemaal aangepast aan de belevingswereld van kinderen tussen de twee en zes jaar, met de na druk op het speelse element en de her- hafmg van informatie. Dokter A. Meur sing: „Bij het maken van de film hebben we gebruik gemaakt gemaakt van erva ringen die we eerder met voorlichting aan kinderen hebben opgedaan. Het spreekt voor zich, dat je een kind van drie jaar geen folder te lezen kan geven, en de videoband die we een tijdje heb ben gebruikt bleek ook niet goed te werken. Dat komt omdat stilstaande beelden de aandacht van kinderen niet vasthouden. Je moet ze iets laten zien waar beweging in zit en waar ze zich mee kunnen identificeren. Anders ont houden ze het niet." Kinderen in het ziekenhuis hebben goede voorlichting nodig. Het Sophia Kinderziekenhuis produceerde hiervoor een speciale film, getiteld 'Welterusten en tot straks', die op speelse wijze vragen beantwoordt en de grootste angst voor de narcose weg moet nemen. 'Welterusten en tot straks' richt zich voornamelijk op poliklinische pati ëntjes, die door hun korte verblijf in het ziekenhuis minder vertrouwd zijn met de gang van zaken dan de kinderen op de klinische afdelingen, waaruitgebreide voorlichting wordt gegeven in de vorm van spelleidmg en fotoboeken. Het is de bedoeling dat de kinderen de film tij dens een voorlichtingsbijeenkomst sa men met hun ouders bekijken, waarbij de ouders nog extra voorlichting krij gen. Zij bepalen aan de hand van de2e informatie of ze wel of niet aanwezig wil len zijn bij de narcose en het wakker worden van hun kind. „De aanwezigheid van de ouders geeft het kind morele steun," vertelt dokter Meursing. „Maar het is erg be langrijk dat die 'ouders weten waar ze aan toe zijn. Het is niet de bedoeling dat vader of moeder flauwvalt in de nar- cose-kamer, of ingrijpt op momenten waarop dat niet kan. Aan de hand van de film kunnen ze gerichte vragen stel len en zelf bepalen of ze erbij willen zijn. Daarvoor moeten ze dan een formulier tekenen waarop bepaalde afspraken staan, zoals bijvoorbeeld de regel dat ouders de narcosekamer moeten veria ten als de anaesthesist dat zegt." 'Welterusten en tot straks' kreeg bij een proefpubliek van kinderen posi tieve reacties en kan ook door andere ziekenhuizen worden aangekocht. Dat dat geen overbodige luxe is blijkt vol gens dokter Meursing uit een Ameri kaans onderzoek, waarin aangetoond wordt dat er na goede voorlichting min der post-operatieve stoornissen optre den. Het SKZ hoopt in de toekomst een zelfde soort film voor buitenlanders te kunnen gaan maken. Ais zich daarvoor net zoveel sponsors melden als voor de Nederlandse voorlichtingsfilm zal deze buitenlandse versie zeker werkelijkheid worden. SCHIEDAM De twee rooms- kathoiieke parochies in de wijk Nieuw land hebben besloten tot een verre gaande samenwerking. Financiële be perkingen, teruglopend aantal kerkbe zoekers en het gebrek aan priesters spelen hierbij een rol. Voorlopig blijven beide parochies wei zelfstandig be staan. Er is met het oog op de toekom stige ontwikkeling in Nieuwland bewust uitgegaan van een afspraak voor,vijf jaar. Het bisdom Rotterdam heeft de finitief besloten in de Onze Lieve Vrou we Visitatiekerk geen opvolger te be noemen voor de vorig jaar overleden pastoor E. van Diepen. Na overleg tus sen bisdom, dekenaat en het bestuur van de paters Dominicanen hebben de twee pastores van de door de Domini canen geleide St.Jan de Doperparochie tot taak gekregen ook de overige katho lieken in de wijk geestelijk bij te staan. De paters L. Klinkenberg en J. Mahlman zullen bij toerbeurt weekenddienst doen ROTTERDAM De organisatie Hom Rotterdam, een bureau voor hulp verlening bij zwangerschap en alleen staand ouderschap, start in het najaar groepen voor geadopteerden en voor vrouwen, die in het verleden hun kind hebben afgestaan. De Fiom houdt zich van oudsher bezig met het begeleiden van vrouwen en/of echtparen, die direct na de geboorte hebben besloten hun kind niet zelf groot te brengen. Vrouwen die behoefte voelen om hierover met anderen te praten, kunnen terecht in een speciale gespreksgroep over het onderwerp. In de groep voor geadop teerden krijgen mensen-van aile leeftij den de gelegenheid hun verhaal te ver tellen en steun en herkenning te krijgen bij gemeenschappelijke problemen. Geïnteresseerden kunnen voor meer in formatie terecht bij Ankie van Bijnen van de Fiom Rotterdam, telefoonnum mer 010-436.61.66. in beide kerken. In elk van de gebou wen zal op zaterdagavond en zondag morgen een dienst worden gehouden. Ook zuilen doordeweeks missen worden opgedragen en houden de twee paters spreekuren in beide parochfegebouwen. Ook blijft in elk van de kerken een paro chiesecretariaat gevestigd, dat alleen 's ochtends bemand is. SCHIEDAM Woningen aan de Westvest zijn de afgelopen tijd doelwit, geweest van inbrekers. Een 28-jarige bewoonster kwam gisteravond bij thuis komst tot de ontdekking, dat zij voor de tweede maal overdag ongewenst be zoek in huis had gehad. Er was nu al leen een partij kleding weggehaald. Veertien dagen geleden hadden de in brekers, die via een raam op het balkon naar binrten komen, kostbaardere bezit tingen meegenomen. Een andere, eveneens 28 jaar oude huurder van een flatwoning aan de Westvest ontdekte bij terugkeer van va kantie, dat ter waarde van zesduizend gulden geluidsapparatuur, televisie, vi deo en andere huisraad was verdwenen. SCHIEDAM - De werkgroep Buitenlandse Vrouwen van Vrouwenont moetingscentrum Barrika begint weer met een nieuwe fietscursus voor buiten landse vrouwen. Daarbij heeft men wel de hulp nodig van ervaren fietstere en ook zou men graag nog enkele fietsen in bruikleen ontvangen. De coördinatri ce Carmen Valke-Weels noteert graag namen van vrijwilligsters en adressen, waar fietsen gehaald kunnen worden. Een telefoontje naar het ontmoetings centrum (nr.4734545) is voldoende. Op 8 september, van 11.00 tot 12.00 uur, vindt in Barrika een informatiebijeen komst plaats. I -wr, j f ySïTT T Tv «•"-e*""'

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1