Het reinigingsbedrijf werkt al negentig jaar aan schone stad De koppigheid van het bokbier 'Eindelijk is er weer eens iemand die normaal doet' UY IVORY 'Op een receptie dwongen ze me bier te drinken' Het Vrije Volk SCHIEDAM h i* Sportactiviteiten in Schiedam Toscane in beeld Cursus steno JS <'•••;■- ws PAGINA 14 ZATERDAG 8 OKTOBER 1988 Gemeente viert mijlpaal met expositie over 'Vuilniskunst' E2HE3H33T ZENDIUM POETSSET Waarde 9,50 nu 6,50 ■èÊmI ram:i De vuilniswagen met een stuur aan de zijkant heeft vele jaren door de stad gereden. Toen bezorgde Van de Meer en Schoep ook nog brood langs da deur. Hat bokbier smaakte velen weer best. In café De Amsteibron aan het Broersvald in Schiedam werden de kelken bordeauxkleurige vocht gistermiddag in vlot tempo ge leegd. Maar niet door VVV-oirec- teur fl.H. Piilard. Hij was uitgeno digd om in zijn stad het eerste lokbiertje ts tappen. Weliswaar dronk-bij het glas ook leeg, maar hij ging daarna toch snei over op jawoon pils. „Dat vind ik stukken ekkerder." In san toespraakje ging de direc teur in op hot ontstaan van de bok- biertraditie. waarvan hij zegt nau welijks iets te hebben kunnen vin-- den m biergeschriften. Ook een verband met bet boornige dier kon Piilard nauwelijks leggen. „Een bok is een dier dat koppig is, las tig, onhebbelijk, stinkt en soms zelfs hinderlijk geil." Van een ver gelijking met de biersoort gaat al leen de Koppigheid op, benadrukte de VVV-man. Overigens was de landelijke bok- bier-presentatie eerder deze week al in Vanlo gehouden. Volgend jaar komt hei eerste glas In Groningen uit de tap maar In 1990 komt de Heinekenstoet hiervoor naar Schie dam. Smoezen maken geen indruk; politierechter pakt autorijders met te veel drank op streng aan Hans van Vliet, presentator bij Radio Rijnmond: „Als mevrouw Lubbers het goed vindt, doe je het goed" V.!.n.r.: techni cus Pieter Leen, presenta tor Hans van Viiet. assistent Leon Boele, en Binkie. de huis kat van Radio Rijnmond. polder In Computerfreaks ie B Teerstest Aquariumdag In hst Stekkie Mnneor Kaktus in Passage Theater Orpheus verzorgt J. drie-steden-concerf -- Cursus Spaans in Kiuphuis Oost HÜI 5 art i'L. Ï&S, i V/ Jt V SCHIEDAM De gemeentelijke dienst Sport en Recreatie heeft voor de komende maanden weer verschillende sportieve activiteiten voor jong en oud georganiseerd. Zo zijn er sportinstuiven in de Sporthal Margriet. Verder zijn er kennismakingscursussen squash en tennis eb.worden er bowling-instuiven gehouden voor de jeugd en voor senio ren. Informatie bij de Dienst Sport en recreatie in het gemeentehuis, telefoon (010)4260500. (Ingezonden mededeling) ■Mo (inh.: mondspiegel, tanden borstel, plakverklikkers, floss, tandenstokers en poetsfolder) Aanbieding geldig tot 1 nov. 1988 TANDCOSMETICA Mariniersweg 70-A Rotterdam Tel. 010-4129373 Openingstijden: di. t/m vrij. 10.00 - 18.00 uur za. 10.00 - 16.00 uur. Door Rein Wolters SCHIEDAM De gemeentelijke Reinigingsdienst kan zich koesteren in de sympathie van de bevolking. Men is tevreden over de service-verlening. Ook het vegen van de stad gebeurt afdoen de en naar tevredenheid, zo biijkt uit een telefonische mini-enquête van Het Vrije Volk. Tien willekeurig in het tele foonboek geprikte inwoners spraken over het algemeen met lof over de wijze waarop de dienst en zijn mensen func tioneert. „Zelfs van het marktvuil zie je In de straten op zaterdag niks meer," aldus een van de ondervraagden. Hoewel de enquête werd gehou den om een beeld te krijgen over hoe het grote publiek over de vuilnisoprui mer denkt, maakten acht van de tien ondervraagden van de mogelijkheid ge bruik kritiek te spuien op het gedrag van stadgenoten. „Ik erger me vooral aan de wijze waarop jongeren omgaan met afval. Wat ze niet meer kunnen ge bruiken smijten ze vaak zonder naden ken op straat. Patatzakken, tasjes en andere rotzooi," vatte een van de ande re ondervraagden samen. Niet alleen de jeugdige stadgenoot krijgt de kritiek breed uitgemeten, maar ook de oudere. „Bij herhaling zie ik automobilisten hun asbak op straat ieegstorten. Asociaal," geeft een mevrouw ais kiacht op. Het Reinigingsbedrijf viert zijn negentigste verjaardag. Een groot feest heeft het bereiken van deze mijlpaal niet tot gevolg, maar helemaal onge merkt gaat het nu ook weer niet voorbij. Tijdens de 'Brandersfeesten' presen teerde de dienst zich al in de Lange Kerkstraat, Van vrijdag 14 tot en met zondag 23 oktober wordt er bovendien onder de noemer 'Vuilniskunst' een, ex positie gehouden in het Stedelijk Muse um. De bekende kunstenaars Sjef Hen- derickx, Michel Snoep, Marcel Warmen- hoven en Diet Wiegman werken hieraan mee. Het Reinigingsbedrijf werd opge richt in 1898, het kroningsjaar van prin ses Wllhelmina. Hieraan vooraf ging op 26 oktober 1897 het gemeenteraadsbe sluit om het ophalen van 'vuilnis in Schiedam niet langer aan derden te ver pachten. Op 1 januari 1898 nam de ge meente het ophalen van vuilnis en het uitbaggeren van waterkanalen in eigen beheer. Ook het materiaal werd overge nomen. Het bestond uit acht krakke- mikkerige tweewielige karren voor het ophalen van huisvuil en één driewlelige kar voor het vergaren van menselijke reststoffen. Voor het reinigen van de straten beschikte de veegdienst over een sproeiwagen en een aantal mannen die met bezems, scheppen en een kar retje het straatvuil (zoals paardestront) van het wegdek verwijderden. Sneller ging dit werk vanaf het jaar 1906 toen de eerste rolveegmachi- ne in bedrijf was genomen. Hoewel de* reinigingsdienst tai van hulpmiddelen ten dienste stond en staat, is de straat veger nooit uit het straatbeeld verdwe nen. Sterker zelfs: de huidige straatrei niger blijft hard nodig om Schiedam een redelijk schoon aanzien te geven en om het afval op die piaats te brengen waar het hoort. De stad telde in 1906 twee honderd paarden, waarvan de reini gingsdienst er twaalf in bezit had. Lange tijd was het reinigingsbe drijf gehuisvest aan de Buitenhavenweg, naast de Vereenigde Glasfabrieken. Pas in 1977 verhuisde men naar een nieuw onderkomen aan de Ringersstraat/Van Heekstraat in de 's Gravelandsepolder. Het oorspronkelijke kantoorgebouw en het werkplaatscomplex (de oude paar- destallen) werden toen afgebroken, in een van de loodsen werd een gevel steen aangetroffen met het jaartal 1839. De loods zelf was gebouwd in het jaar 1765. De historie van het reinigingsbe drijf voert dus terug naar de jaren dat Schiedam nog een stad was voi sloppen en stegen, waarin het krioelde van het ongedierte en het vervuilde water regel matig een bron was voor epidemieën zoals cholera en tyfus. Het waren jaren waarin alleen de welgestelden hun huis vuil konden laten weghalen door zoge naamde 'karreneden'. Pas na het jaar 1850 kwam hierin verbetering. Onder deel van de verbetering was een 'water project' dat schoon Maaswater in de stinkende grachten en vesten deed bin nenstromen. Tegelijkertijd begon de aanleg van de drinkwaterleiding. De modderige wegen werden bestraat en tevens werd een rioleringssysteem ge legd. Het huisafval werd van 1931 tot 1940 afgevoerd naar de eigen vuilnis stortplaats in Oud-Mathenesse en daar na gestort in de Klein-Babberspoider en Nieuw Mathenesse. Na een korte perio de per auto zelf het vuilnis te hebben afgevoerd naar Moordrecht, werd in 1950 een composterings-contract aan gegaan met de VAM in het Drentse Wijster. In 1969 kreeg aan de Parallel weg een overlaadstation gestalte, waar vandaan nu jaarlijks 1.400 treinwagens met 33.000 ton stedelijk afvai voor hun verre reis door Nederland vertrekken. Een hoeveelheid die aanzienlijk beperkt moet worden. Dit is een zware opgave en zeker in het licht van de stijgende welvaart. Vorig jaar nam de afvalstroom niet af maar zelfs toe met 1.000 ton. Door Rein Wolters SCHIEDAM „Rijden onder in vloed van alcohol is een ernstig misdrijf. Wie drinkt mag niet achter het auto stuur." Bestiaffende woorden gisteren van de Rotterdamse politierechter me vrouw mr. N. Palstra-Tinbergen tot een 31-jarige Schiedamse reinigingsambte naar. Vorig jaar september plukte de politie hem op de 's-Gravelandseweg achter'het stuur vandaan. In zijn bloed trof men een alcoholpromiiiage van 0.98 aan. „Bijna het dubbele van hetgeen de wet toestaat," zei de rechter streng. „U speelt met vuur en uw rijbewijs." De verdachte, stamelend: „Op een receptie werd mij verplicht om bier te drinken. Dat heb ik gedaan, hoewei ik wist dat ik moest gaan werken. Dat was hardstikke fout." Rechter Palstra: „Kom nou, schonk men dan geen jus d'oran- ge!" De advocaat van de ambtenaar, mr. P. Struijk, betoogde dat op feestelij ke bijeenkomsten dikwijls wordt aange drongen om bier in plaats van een Spaatje te drinken. Overigens beaamde de pleiter volmondig de schuld van zijn cliënt. Het was trouwens de derde keer dat de man voor alcoholgebruik voor de rechter stond. Het vonnis was er ook naar: duizend gulden boete (of twintig dagen zitten) en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden met een proeftijd van twee jaar, Eén jaar helemaal niet rijden en Door Roland Vonk ROTTERDAM Zijn eerste re actie is sterk afwijzend. Hans van Vliet (35), presentator bij Radio Rijnmond in Rotterdam, zit helemaal niet te wachten op een interview. „Ik ben helemaal niet zo gevoelig voor publiciteit als je mis schien zou denken," zegt hij. Bovendien heeft hij geen trek in een 'zeikerig' stuk je. Na de toezegging dat hij het stuk eerst mag lezen, en publicatie zelfs he lemaal mag tegenhouden, draait hij bij. Vijf dagen per week presenteert Hans van Vliet van negen tot twaalf zijn ochtendprogramma op de regionale zender voor Rotterdam en omstreken. Een programma met veel muziek en al lerlei vaste onderdelen zoals de ruil beurs, de vijf van vroeger, de grindtegel van de dag, het hoorspel 'Je hoort bij mij, Andrea' en oproepen voor weggelo pen huisdieren. Op de achtergond is vaak het commentaar te horen van technicus Pieter Leen vaak aange duid ais drs P. Leen en assistent Le on Boele. In de afgelopen zomer heeft Van Vliet steeds op zaterdag santen met ex-NCRV's Jan Rietman de Radio Rijn mond Zomertour '88 gepresenteerd. Hiervan volgen nog twee uitzendingen. Op zondag is Van Vliet al sinds jaar en dag op de regionale zender te beluiste ren als sportverslaggever. Het doordeweekse ochtendpro gramma bestaat nu een jaar, het Is ge start op het moment dat Rijnmond da zendtijd mocht uitbreiden tot twaaif uur per dag. In de afgelopen week kwam een deel van Van Vliets programma vanaf de Femina in Ahoy'. Vanwaar de vrees voor een 'zeikerig' stuk- 16? Van Vliet: „Nou, ik heb in Het Vrije Volk nog nooit anders dan zeikeri ge stukjes over Radio Rijnmond gele zen, ais ik eeriijk moet zijn. En je kunt makkelijk een zeikerig stukje over het ochtendprogramma maken, daar leent het zich heel goed voor. Je haalt ge woon een paar dingen uit hun verband en die benadruk je. Terwijl je er volledig aan voorbij gaat dat er honderdvijftig mensen per dag naar ons schrijven. En er misschien wel een paarhonderddui- zend luisteren. ik kan me voorstellen dat men sen het programma dom vinden, maar blijkbaar is er toch behoefte aan zo'n soort programma. Ik schaam me er ook helemaal niet voor, ik vind het een pri ma programma, ik denk ook dat het een van de weinige programma's is in Ne derland die zo dicht bij de luisteraar staan. Maar ik erken wel dat het simpel is er negatief over te schrijven. Wat vind je er zelf van?" Op een bepaalde manier vind ik het een vreselijk programma, maar ik luister er vaak naar, en met plezier. Ik heb ook het idee dat jullie bewust streven naar een soort kneuterigheid, naar iets huiselijks. Met als hoogtepunt laatst de oproep voor een 'studio-kaf. Van Vliet: „Ja, ik denk dat er meer over het programma wordt nage dacht dan de mensen zich realiseren. We hebben human interest, humor, goe de muziek, een lakonieke benadering van sommige onderwerpen, daar is be wust naartoe gewerkt. Dat je Pieter Leen nog net hoort op de achtergrond is heel bewust zo gedaan. Je kunt na tuurlijk makkelijk z'n microfoon open zetten, maar je doet het niet, het moet gemompel blijven. Na die oproep laatst kregen we geloof ik 695 katten aangeboden, en een dag later was 'ie er. Dan vertel je zo af en toe in het programma dat de kat over de pick-up loopt, dat ie de papie ren weghaalt of in de gordijnen hangt. Gaandeweg maak je van zo'n poes een symbool. Je weet gewoon dat mensen dat leuk vinden. Binkie heet 'ie, maar af hankelijk van de actualiteit heet ie ook wel eens anders. Regilio, bij voorbeeld. Wij liggen vaak met z'n drieën in een deuk in de studio. Je kunt toch in de ruilbeurs niet serieus gaan voorlezen dat iemand een wandelende tak wil rui len voor tien Douwe Egberts-punten? Mensen die kaarten schrijven specule ren er gewoon op dat wij zitten te len. Ook met gedichten. Mensen die - opsturen willen dat geluid van die kixker er doorheen, of een doortrekkende wc, of een boer voor mijn part. Maar dat doiien en dat lakonieke moet je nooit verwarren met minachting voor de luisteraar. Dat proberen we te voorkomen. Ik denk ook dat we een van de meest beluisterde programma's van Radio Rijnmond maken. Wij binden de luisteraars aan de zender. Mensen kun nen naar de studio komen, de dozen gebak rollen over de tafel, de politie belt ons op of we even een gestolen au- te kunnen omroepen en een kwartier la ter ir die terecht, het is onvoorstelbaar wat een medium je in je bezit hebt." Van Vliet, vijftien jaar telegrafist geweest bij de PTT en via de ziekenom roep bij Rijnmond terechtgekomen, noemt wat cijfers. Tussen oktober vorig jaar en juni dit jaar kreeg Rijnmond twaalfduizend kaarten binnen voor de ruilbeurs. Die oproepen hebben eik ge middeld vier telefonische reacties opge leverd. Alle achtenveertigduizend reac ties zijn door de telefonistes van Rijn mond doorgegeven aan de betrokke nen. Van Viiet: „Dat zijn best aantallen waar je trots op mag zijn. De telefoon hier is ook regelmatig overbelast." Wat voor mensen bisteren naar je pro gramma, denk je? Van Vliet: „Heel gemêleerd, maar de grootste groep zal huisvrouwen zijn. En de ruilbeurs heeft ten minste één hete grote fan: mevrouw Lubbers. Ze was hier een keer in het café en toen wilde ze weten wie nou die jongen was die dat presenteerde. Ze vond het zo'n fantastisch programma, ze luisterde er altijd naar in de auto ais ze naar haar werk ging. Nou, dan doe je het goed. Als mevrouw Lubbers het goed vindt, doe je het goed." Vorig jaar had Radio Rijnmond volgens de Dienst voor Kijk- en Luiste ronderzoek van de NOS honderdnegen tigduizend luisteraars In de regio. Vol gende maand komen de nieuwe cijfers en naar verwachting zijn die hoger. Is de toekomst aan de regionale omroep? Van Vliet: „Ja, de mensen zijn a priori meer geïnteresseerd in wat op de hoek van de straat gebeurt dan of Franz Josef Strauss aan een beroerte over lijdt. Je moet het wel allebei melden, maar de luisteraar wil toch horen over iijn 3 die uit de rails is geraakt. En zet nóu eens Radio 3 aan. De ene dag hoor je de Avro, de volgende dag vliegen de psalmen om je oren, dan weer een sportprogramma, dan weer een country-programma. Er zit helemaal geen lijn in. Het gaat op z'n reet. Het moet ook op z'n reet. Op Radio 3 worden mensen met allemaal self-kickers geconfronteerd. Hol- laaaand goedemoreghe, op deze zahater- dahag die zobonrèg is. Niemand doet daar meer normaal. Dan zit je thuis: za- haterdahag? Zo praat toch niemand? Als wij hier zit'en te presenteren doen we toch ook gewoon? Ik denk dat mensen dat lekker vinden. Eindelijk weer eens iemand die normaal doet. Op een nor maal radiostation." een boete van 1.200 gulden kreeg ver volgens een 26-jarige werkloze Schie dammer opgelegd. Op de Rotterdamse- dijk had zijn slingerend rijgedrag de aandacht van de politie getrokken. „Vond u het gek dat de agenten u aan hielden," vroeg de rechter. „Ik was te dronken om het merkwaardig te vinden. Nee, ik weet niet of ik in een pijpie heb geblazen. .Bloed hebben ze wel afgeno men." In het laboratorium"'werd een promillage van 2.02 vastgesteld, afkom stig van zo'n twintig glazen bier. „Een bloedstollende hoeveel heid, waardoor de grootst mogelijke el lende had kunnen gebeuren. U hebt ge luk gehad," aldus officier óan Justitie mevrouw mr. L. de Jonge.'Omdat hij leeft van 'een lage uitkering, mag de boete in zes termijnen worden voldaan. In de late avond van 4 juli dwong de politie aan de Westerkade een 40-ja- rige autobestuurder tot stoppen. De bloedproef bracht een alcoholpercenta ge van 1.24 aan het licht. „Dat kan ik me niet voorstellen. Meer dan vier pijp jes pils had ik niet gedronken," zei hij verbolgen. „In ieder geval is dat meer dan zes cafe-glazen. Tja, die zijn niet zo groot. In een grote slok zijn ze leeg," benadrukte de politierechter. Omdat het zijn eerste contact met de rechtbank was, moet de Schiedammer een boete voldoen van 750 gulden. „Ik weet echt niet waar ik het van moet betalen," rea geerde de man. De politierechter: „Heeft u zicht op vast werk?" Verdach te: „Inderdaad, bij Justitie als gevan genbewaarder." Een 50-jarige Vlaardinger had geweigerd na aanhouding door de poli tie op het Broersveld In Schiedam mee te werken aan een blaastest en vervol gens ook aan het afnemen van een bloedmonster. Op het moment van zijn aanhouding had de man al een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor ander half jaar. Vier keer eerder was hij ver oordeeld voor rijden onder Invloed. Zes weken mag de man in de ge vangenis nadenken over zijn drinkge drag, bovendien mag hij twee jaar niet rijden en daarnaast is zijn auto ook ver beurd verklaard. „Anders kruipt u toch maar weer achter het stuur." Trillend van de zenuwen en hevig stotterend stond tot slot een 39-jarige Rotterdammer voor het hekje. Op de Burg. van Haarenlaan kreeg hij de poli tie achter zich aan toen hij met zijn auto over het fietspad reed. Via de Pierson- straat ging de rit naar de Coiijnstraat, waar de politie de wagen geparkeerd aantrof. De man wandelde iets verder op. Omdat hij naar drank rook, werd hem medewerking aan een bloedproef gevraagd. Hij weigerde. „Ik zat niet ach ter het stuur, maar een juffrouw die ik van de G.J. de Jonghweg in Rotterdam had opgepikt. Haar gezelschap was het gevolg van ruzie met mijn ex-vrouw. Ik had zin in een verzetje. Met die vrouw dronk ik in een café enkele biertjes. Daarna nam zij de sleuteltjes en be stuurde de auto. Waar de vrouw was gebleven, meldt het politie-onderzoek niet en ook de verdachte bleef hierop in de rechtzaal het antwoord schuldig. De als controleur in de haven werkzame man stond al eerder voor al coholgebruik voor het hekje. Juist daar om vonniste de politierechter extra streng: 1.200 gulden boete, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en twaaif maanden ontzegging van de rij bevoegdheid waarvan de helft voor waardelijk. „Dat kost me mijn baan. Kan het niet anders worden opgelost. Mag ik dan alleen rijden als ik moet werken?" vroeg hij met verstikte stem. Politierechter Palstra: „Volstrekt met. In een grote stad is de controle hierop on mogelijk." SCHIEDAM - Knotten, snoeien en aanplanten van bomen staat zaterdag 22 oktober op het programma van de 'Knotploeg Schiedam'. Dit keer is de Schiedam-^ se polder het doelwit. De knotploeg^ bestaat uit milieu-vriendelijke metvC sen, die miet met kettingzaken wer-v ken, maar het handzagen en snoeM- scharen en -messen. Overbodig .te- waai voor de poiderdieren wordt--, hierdoor voorkomen. ledereen boven de 16 jaa^0 kan komen meehelpen onder het - motto 'niets moet, alles mag'. Aad-^ Sauer, coördinator van de knot ploeg, zegt: „De stemming onder de knotters is altijd opperbest. Wij ken nen geen bazen en ieder werkt in een eigen tempo. Wel is het noodza kelijk om stevige schoenen en kle ding aan te trekken. Daarnaast is een behoorlijk pak brood en warme koffie, desnoods met cognac, aan te bevelen. Wij doen ons werk immers. in de wintertijd en dan kan het wel - eens erg koud zijn of regenen." De knotploeg rukt tot de maand april elke twee weken op za- terdag uit. Er wordt gewerkt van on-, geveer 09.30 tot 15.00 uur. Op za- ,r terdag 22 oktober vertrekt de knot ploeg vanaf boerderij Park Kethel, Harreweg 8. Inlichtingen kunnen .vi worden ingewonnen bij Aad Sauer- of Chris Vermaat te bereiken via deel nummers 4749725 en 4714897. J"V> SCHIEDAM De Computer, Club Schiedam houdt op dinsdag 1lr/ oktober weer een bijeenkomst in ge bouw De Teerstoof. Gebruikers van, alle merken computers zijn welkom', n- In de filmzaal zijn tai van computers - te bezichtigen. Bij de informatie-^ stand van de club kan iedereen te recht met vragen over soft- en hard ware. Ook zijn er diverse computer bladen verkrijgbaar. Voorts kan men defecte computers en randappara tuur ter reparatie aanbieden. Aan vang 19.00 uur. Toegang ƒ3,50. De eerste vijftig bezoekers ontvangen bovendien een gratis exemplaar van het maandblad PC-Info. Voor inlich tingen tel. 4732046. SCHIEDAM - Eeri'dia-lezing over de Toscaanse stad Colle di Val d' Elsa wordt woensdag verzorgd in het Stedelijk Museum door de heer H. de Boer. In deze lezing gaat het niet om de kunstschatten'waaraan Toscane zijn bekendheid dankt, maar om de cultuur zoals die tot uit drukking komt in de harmonie tus sen het landschap, de mensen en de bebouwing. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. - SCHIEDAM De aquarium- en terrariumvereniging 'Natuurgenot in Huis' besteedt volgende week za terdag met een open huis aandacht aan de landelijke aquariumdag. Van 10.00 tot 16.00 uur kan iedereen te recht in clubgebouw het Stekkie aan de W. H. Viiegenstraat 70 voor het bezichtigen van aquariums en terra riums. Ook vragen worden beant- 3 woord door de leden. De toegang ia gratis. Inlichtingen zijn verkrijgbaar- via tel. 4359420. ui/ t M SCHIEDAM - De Grote Me-» neer Kaktus Show, esn voorstelling voor kinderen vanaf drie jaar, komt op woensdag in het Passage Thea- ter te Schiedam. Meneer Kaktus, Kweetniet en Mevrouw Stemband 'c zijn vooral bekend van hun optre-'a dens in de Veronica-shows van Tine ke. In het Passagetheater zullen zij1 een show brengen met veei muziek. Het begint om twee uur 's middags /t en de toegangsprijs bedraagt 3,75: SCHIEDAM Binnenkort start in wijkcentrum de Erker een cursus stenografie, waarvoor men een rijkserkend diploma kan beha-, len. Exclusief het examengeld kostr de cursus van dertig lessen 120 gul- den. De cursus wordt gehouden op woensdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Inlichtingen tel. 426.77.67. SCHIEDAM - In Kerkge bouw de Ark houdt het Koninklijk^ Mannenkoor Orpheus volgende', week zaterdag een drie-steden-con- eert. Gasten zijn Enka's Mannen-*^ koor uit Ede en het Maastrichts,^ Mannenkoor. Aanvang 20.00 uurf Toegang 10.00 gulden. Houders van1"" de pas 65+ of CJP ƒ7,50. Kaarten.H zijn verkrijgbaar via tel. 4267067 of' aan de zaal. SCHIEDAM - Kiuphuis Oost, begint maandag met een cursus Spaans voor beginners. Er zijn nog enkele plaatsen open: belangstellen den dienen zich snel aan te meiden in het Kiuphuis aan de Gatileistaat 86 te Schiedam, telefoon (010) 4735435. De cursus is elke maan dagavond van acht uur tot half tien. Deelname kost vijftien gulden per maand.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1