Meningen zi n verdeeld over andere openingstii iden winkels 'Sponsorloop leuk en leerzaam- tl Scholieren h warmer Vogelasiel Ladbroke Schiedam opent op 3 december 'Watergymnastiek voor ouderen hoogtepunt week' p- Het Vrije Volk SCHIEDAM Hod O'Brien in De Tender Voor derde keer verhalenwedstrijd Podiummuziek ,ws 'l?v ii PAGINA 18 DONDERDAG 17 NOVEMBER 1988 Trainer Aart Trees en spelers MSV'71 blikken terug op bijzondere belevenis Novotel wisselt zetels directie Ruilbeurs in Vier Molens Najaarconcert In Opstandiiigsksrk Open huis bij Schlespoor Poging tot diefstal met geweld Gymnastiek voor Kleding en speelgoed in Klnpiiuis zuid zrsnI Üls Volkstoneel speelt 'Oud Speelgoed' $r 3' - Door Rein Woliers SCHIEDAM Middenstand, winkelpersoneel en vakbonden verzet ten zich tegen andere openingstijden van de winkels. De media hebben er de afgelopen weken bol van gestaan. Niet- - temin heeft de gemeenteraad besloten om toch deel te nemen aan een experi ment met andere sluitingstijden met een duur van 2,5 jaar. Er is wel een voorbe- houd gemaakt, waardoor de gemeente nog kan afhaken. Dit hangt af van be handeling van een nieuwe wet op de winkelopeningstijden, die binnenkort in de Tweede Kamer wordt behandeld. Wanneer deze wet ongewijzigd wordt aangenomen, mogen vanaf juli 1989 de winkeliers in Schiedam zelf be palen wanneer ze hun deuren voor het publiek openen. De enige restrictie is dat ze niet langer dan 52 uren per week mogen verkopen. Iedere betrokkene heeft zich in tussen uitgesproken, behalve de consu ment. Wat vindt de klant van de Schie- damse winkeliers er van? Het Vrije Volk stelde die vraag op twaalf willekeurige adressen. Sjaan Boon (48), Rem- brandtiaan: „Kijk, voor mij hoeft het niet. Overdag kan ik overal terecht. Winkel personeel heeft 's avonds ook recht op een vrij familieleven. Als ik in een winkel zou werken, zou ik andere werktijden beslist niet leuk vinden. Eén koopavond is prima en tegen de feestdagen aan ex tra koopavonden óók. Meer is niet no dig. Voor niemand, denk ik." SCHIEDAM - De heer J.W. Mijinke is benoemd tot de nieuwe directeur van het Novotel in Schie dam. Hij volgt de heer K. Klein op die ais directeur zijn werk voortzet bij het Novotel in Amsterdam. Mijin ke is sinds 1976 in diverse direc teursfuncties werkzaam voor de No- votelgroep. SCHIEDAM Liefhebbers van munten,' postzegels, prentbrief kaarten etc. zijn op zondag 20 no vember welkom op de ruilbeurs in het dienstencentrum De Vier Molens aan de'+Jieuwe'-Damlaan. Aanvang 13.30 uur.Töeganggratisp SCHIEDAM Het harmo nie-orkest van 'Harpe Davids' ver zorgt in samenwerking met het jeugdorkest op zaterdag 19 novem ber een concert in de Opstandings- kerk aan de Troelstralaan. Op het programma staan werken van Verdi en Dvorak en Jacob de Haan. Aan vang 20.00 uur. Toegang gratis. SCHIEDAM De Stichting [tot Behoud van af te voeren Neder lands Spoorwegmateriaa! (STIBANS) ■bemenst op zaterdag 26 november een stand tijdens het open huis van de modelbouwvereniging Schie- spoor aan de Westerkade 21. STI BANS komt met posters, kaarten, stickers en speldjes en wendt de in komsten hiervan aan voor behoud en restauratie van oud-spoorweg- materiaal. Verder biedt Schiespoor tijdens het open huis het gebruikelij ke programma en tafels vol met tweedehands en nieuwe models- poorspulien. Belangstellenden kun nen terecht tussen 10.00 en 16.00 uur. Toegang één gulden. SCHIEDAM Drie mannen hebben gisteravond om half twaalf geprobeerd een 55-jarige man te bestelen. Hij liep in de Gerrit Ver- boonstraat toen de drie hem om geld vroegen. Toen deze zei niets op zak te hebben, grepen ze hem tot dne keer toe vast. Het trio volgde hem tot aan de Koemarkt en lieten hun slachtoffer toen lopen. De politie heeft de zaak in onderzoek. SCHIEDAM Mensen van 55 jaar en ouder kunnen op donder dag van 14.15 tot 15.00 uur deelne men aan gymnastiekoefeningen in het dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766. De contributie bedraagt per maand f5,75. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid houdt maandag een beurs van ge bruikte kleding en speelgoed. Wie dergelijke spullen ze moeten heel sn schoon zijn over heeft, kan deze voor de verkoop aanbieden. Van de verkoopprijs komt 20 per cent ten goede aan het clubhuis- werk. De verkoop vindt plaats tus sen 11.00 en 14.00 uur. Voor inlich ten tel. 4267297. Inge Kloes (62), Vlaardingerdijk: „Tegen. Absoluut tegen, Kleine winkels worden dan weer de dupe. Voor de grote winkelbedrijven misschien wel leuk, maar de kleine hebben het toch al zo moeilijk. De donderdagse koopavond hoeft trouwens ook niet. Mijn man werk te vroeger bij Gusto. Daar heeft hij ge knokt voor een werkweek van 40 uren en meer vrije tijd. Daar heeft het winkel personeel toch ook recht op? Mijn fles sen en andere zware boodschappen koop !k in de A-Markt op de hoek van de Aleidastraat. Hun openingstijden be vallen me uitstekend." Fedde van der Spoel (40), Sta tionsstraat: „Dat lijkt me héél prettig, ik wil met afhankelijk zijn van vaste winkeltij den. Wanneer winkels 's avonds open gaan zal dat prijsverhogend werken. Voor het verkooppersoneel zal het een kwestie van gewenning zijn. Maar dat hoeft geen onoverkomenlijke bezwaren op te leveren, in de horeca en andere bedrijven wordt ook 's avonds en 's nachts gewerkt. Hmm, voor mij mag het wel." Margreet Meurer (72), Sibelius- plein: „ik pas hier op mijn kleinkind. Ik ben een moderne oma, dus van mij mo gen de winkels open wanneer ze willen. Makkelijk toch? Kun je terecht als je een boodschapje vergeten bent. Niet dan? Werktijden? Ach wat, voor het personeel geeft dat toch niks. Vroeger werkten we ook dag en nacht en daar zijn we heus niet slechter van geworden. Maar ze moeten wel extra geld krijgen." De heer W.P. de Wit, Ouddorp- sestraab „Sorry hoor, geen tijd. Ik ben met een plafond bezig en dat vind ik belangrijker dan gezeur over winkels." Sjaan Houtman (83), Oranje straat: „Ik heb er geen belang bij, maar jongere mensen ongetwijfeld wel. Zij moeten het maar uitmaken. Van mij mo gen de winkels open wanneer ze dat zelf willen. Die videotheek bij mij beneden is ook 's avonds en 's zondags open. Dus ais het daar mag, kan het ergens an ders ook. Hier beneden zit ook de win kel van Albert Heijn. Daar koop ik elke dag mijn boodschappen. Voor het per soneel is een andere openingstijd niet leuk, vervelend zelfs. Zondag? Ach, da's een dag voor iedereen. Winkels mogen van mij dan best open zijn." tea Klaversman (29), Marconis traat: „Zondag, ja. Dat vind ik prettig. Het is toch a! zo'n saaie rotdag. De mensen komen hun huizen niet uit. Maar de rest van de openingstijden mag blijven zoals ze nu zijn. Dat bevalt me eigenlijk best. Eventueel nog een koopavond extra zou ik ook we! prettig vinden. Maar voor de rest: laat het maar bij het oude." Johanna Verkerk (70), A. van Raalteplein: „Ach, wat moet ik er van vinden? leder zijn keuze, zou ik zeggen. Winke len is voor mij niet meer weggelegd. Ik kan slecht uit de voeten. Maar winkelen op zondag is niet goed voor het perso neel. We hebben jaren geknokt voor een vrije zondag. En nu weer inleveren? Nee, toch?" Mevrouw LP.M. van der Meer (72), Burg. van Haarenlaan: „Oh, nee! De boodschappen moeten voor donker in huis zijn. Ik ga 's avonds voor geen goud over straat. Jongeren misschien wel. Dat moeten ze zelf maar weten. Op een laat tijdstip winkelen is voor niemand nodig. Maar winkelen op zondag lijkt me éen keer per maand wei leuk. Dat breekt de week weer een beetje. Maar de bazen moeten dan wel goed voor de winkel meisjes zorgen en ze iets extra's toe stoppen." Cornells Speijer (65), Baeh- plein: „Het raakt me niet. Hebben ze niks anders om over te praten? Laten we maar houden wat we hebben. Zo is het goed. In die 52 uren per week kan iedereen terecht. Misschien dat werken den er anders over denken, maar ik niet." Annemarie Hille (31), St. Lidui- nastraat: „Oh, te gek. Lekker alle winkels open. Dat brengt méér leven in de brou werij. Elke dag heb ik problemen met de supermarkt. Ik werk en ren me steeds rot om de sluitingstijd te halen. Waren de winkels nu alvast maar open tot zeven uur 's avonds. Vee! werken den zullen dat in dank afnemen. En 's zondags ook? Te gek. Geweldig, net als in België. Zondag is een rotdag, saai. Die kom ik bijna nooit door. Nee, een andere koopavond hoeft met. Prima zo. Past precies in mijn straatje." u Fred Smits (39), Lisztplein: t st /ji„Nog met veel overgelezen. <Zijn C -1 .-<• r de winkeliers vóór? Nee, oh, dan ben ik in principe ook tegen. Maar voor het pu bliek zai een verandering best aantrek kelijk zijn. Een proef vind ik prima. Maar 2,5 jaar, jeetje. Dat is wel héél erg lang. Ach, als de proef niet slaagt kun je altijd nog afhaken. Maar ze moeten wel reke ning houden met de zomertijd, 's Zo mers is het niet zo snel donker. Dan kunnen de winkels best veilig tot een laat tijdstip open blijven." Mevrouw M.È. Kalfsbeek, secre taresse van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, afdeling Schie dam: „Onze eerste reactie is dat het voor ons met zo hoeft. Zoals het nu is vinden wij het wei goed. Ik kan echter met voor de hele vereniging spreken, omdat we er nog over moeten vergade ren" In reactie op de uitlatingen van het gemeenteraadslid U. Bruseker (CPN) dat de consumentenorganisaties met op zo'n verandering zitten te wach ten, zegt een woordvoerder van de Con sumentenbond. „Dat vind ik wel een heel sterke uitspraak. Zolang de ge meente Schiedam aan de grens van 52 uur vasthoudt, kunnen wij het er alleen maar mee eens zijn. De winkelier kan zelf het beste bepalen wanneer zijn klanten tijd en zin hebben om naar de winkel te gaan. Nee, wij kunnen dit ini tiatief alleen maar van harte ondersteu nen." Een woordvoerster van Konsu- menten Kontakt tenslotte: „Wij hebben hierover een advies uitgebracht aan de SER en kiezen daarin voor de zoge naamde dag/avond variant, dat wil zeg gen dat sommige bedrijven in de le vensmiddelensector, alsmede andere winkels voor de dagelijkse boodschap pen 's avonds openblijven, om alleen staanden en tweeverdieners die op kan tooruren werken de gelegenheid te ge ven hun boodsachappen doen. Wij wer ken samen met het FNV en staan daar om op het standpunt, dat je een eventu ele aanpassing van de winkelsluitings wet heel zorgvuldig moet afwegen. Bo vendien weet de consument ook niet meer waar hij aan toe is ais men de openingstijden zo maar vrijlaat: hij komt dan voor een gesloten deur te staan. In- zoverre heeft het gemeenteraadslid wei gelijk." Trainer Aart Trees en zijn mannen waren blij. dat ze heelhuids de eindstreep hadden gehaald: „Zonder blaren. Door Perry Menexis MAASSLUIS - Waar een ideetje van een trainer allemaal toe kan ieiden. Nog geen zes weken geleden wilde voetbalvereniging MSV'71 iets op poten zetten om geid in te zamelen voor nieuwe lichtmasten, waar ongeveer een halve ton voor nodig is. Trainer Aart Trees opperde toen het idee om met zijn voltallige selectie in estafettevorm van Parijs naar Maassluis te lopen. De ze suggestie sloeg in als een bom en in 'no time' werd het plan inderdaad uitge voerd. Bij thuiskomst op het eigen ter rein in Maassluis-West, zaterdagmid dag, bleek deze stunt goed voor 22.000 gulden en er komt nog meer. De deel nemers vonden het meer dan een spon sorloop; een bijzondere belevenis. „Ik ben blij dat alles goed is ge gaan," zegt Aart Trees achteraf. „Toen ik het idee lanceerde om van de Euro pese lichtstad naar ons complex te lo pen, heeft al wat MSV is mij daar aan gehouden en dan is er geen weg te rug. Je beseft dat de organisatie zich dan met alleen tot het lopen moet be perken. De route is 550 kilometer lang en over die afstand moeten alle straten iinks en rechts worden afgezet. Daar naast moet je er rekening mee houden dat de route op bepaalde plaatsen een paar weken nadat je hem hebt verkend kan zijn gewijzigd. Verder moet er ook nog voor het eten en de verzorging van meer dan dertig man worden gezorgd." „Het leuke van dit alles vind ik," vervolgt de Maassluise oefenmeester, „dat de discipline en motivatie van de spelers verschrikkelijk goed naar boven is gekomen. Ook de animo om mee te doen was overweldigend. Daarnaast waren de reacties van mensen iangs de route fantastisch, in Beigié vroeg een aantal mensen zich af waarom wij ze niet van te voren hadden ingeseind. Dat kon niet, omdat alles zo snel moest ge beuren. Misschien is het achteraf gezien we! goed dat het zo is gelopen. Wie weet waar we nu nog hadden gezeten als wij ook daar zo'n ontvangst ais hier in Maassluis hadden gekregen." De voetballers zelf vonden deze trip ook een geweldige happening. Linksachter Frans Gerrits gaf toe dat het wel zwaar was. „Maar wat geeft het We hebben het er allemaal voor over gehad en wij hebben ons doel zelfs zon der blaren gehaaid. De sfeer was verder perfect en wij hebben sneller gelopen dan verwacht. De gemiddelde snelheid lag op vijftien kilometer per uur. Alleen in Frankrijk en Belgie waren er enkele gevaarlijke stukken, omdat we daar over de snelweg moesten." „Het meest opvallende," voegt doelman Bat Ueckefeld daar aan toe, „was dat het meteen begon te plenzen toen we via de beruchte smokkelroute van weleer via Sluis Nederland binnen* liepen. Die grensovergang is overigens bewust in de route opgenomen. Netels de Oosterscheldedam. Dat soort dingen zijn gewoon altijd leuk." Tijdens de laatste etappe, die door iedereen werd gelopen, zag een van de spelers er ook de leerzame kant van in. „Je ziet op die manier wat meer van de gebieden waar je doorheen gaat Als ik op vakantie naar Spanje ga, sjees ik met 120 door Frankrijk en dan zie je bitter weinig van het land. Nu kun je je ogen meer de kost geven en kom je bo vendien nog sneller in contact met de plaatselijke bevolking die je daardoor beter leert kennen." Door Rein Wolters SCHIEDAM Vijftien leerlingen van de Zalmplaatschooi in ^Hoogvliet hebben gistermiddag een genoeglijke en bovendien leerzame middag doorge bracht in het Vogelasiel aan de Schie- damsedijk. Bestuurslid W. van Megge- len verzorgde een rondwandeling en vertelde hen uitgebreid over de verzor ging van zieke vogels. Elk jaar verzorgt het asiel honderden zieke gevederde dieren. De kinderen waren uitgenodigd nadat Van Meggelen en zijn mede-be stuursleden mevrouw M.A.C. Taverne- van Campen en M.G.L. Dingenouts (voorzitter en secretaris van het Vogela siel) gistermorgen een bezoek aan de school hadden gebracht. Op het school plein kreeg het trio op ludieke wijze een cheque aangeboden met daarop een bedrag van ƒ4.634,30. De kinderen lie pen In juni, tijdens het twintigjarig be staan van de school, het geld in een sponsorloop bij eikaar. Geestelijke va ders van de sponsorloop waren de on derwijzers G. van Balen en P. Breddels. Zij overhandigden de (namaakjcheque en daar was de vreugde groot over. „Ons Vogelasiel is de kinderen verschrikkelijk dankbaar," aldus secre taris Dingenouts, „Het is het begin van de twintigduizend gulden die we nodig hebben voor de inbouw van een centra le verwarming. Ons asiel is niet ver warmd en dat stelt ons vooral in de koude maanden voor grote problemen." Het resterende bedrag hoopt de Stich ting Vogelasiel te verkrijgen uit giften, donaties en subsidies. Het asiel is gevestigd aan de Schiedamsedijk 2a, op een rustige piek SCHIEDAM Liefhebbers van een gokje op cte paarderennen hoeven binnenkort de stad niet meer uit voor hun hobby. Ladbroke Totaiisator, dat in Vlaardingen en Rotterdam al moer dan een jaar vestigingen draaiende heeft, opent het bedrijf op 3 december haar eerste Schiedamse filiaal aan de Rotter- damsedijk 439. Sinterklaas zal, ongetwijfeld ver gezeld van zijn schimmel, op de tonen van levende muziek de officiële ope ningshandeling verrichten. De bekende jockey Jan de Leeuw is met sulky en paard aanwezig. Wedkantoorhouder wordt A. Hartmans, die eerder het Vlaar- dingse filiaal onder zijn hoede had. De leiding daar wordt overgenomen door zijn zoon. Ladbroke Totaiisator heeft krach tens de wet op de kansspeter, ais enige in het land vergunning om te bemiddelen bij het afsluiten van weddenschappen op de paardenrennen. Schiedam stond al zeer lange tijd op het verlanglijstje van het bedrijf, maar men slaagde er niet in om een geschikte ruimte te vinden. De nieuwe vestiging wordt ongeveer het ne gentigste wedkantoor dat het bedrijf in korte tijd opent Men hoopt binnen een paar jaar 250 vestigingen in het hele land te hebben, op langere termijn zelfs 500. Directeur T.J. Roos van do Zalmplaatschoof maakte samen mat de leerlingen het bijeen gelopen bedrag bekend: 4.634.30 voor het Vogelasiel. nabij het zogenaamde Baggermolen- comolex bij de Poldervaart. Het com plex Gmvat een afgeknotte molen en een groot, natuurii'k begroeid terrein. Eind 1979 kreeg he* asiel gestalte door een goede samenweikmg tussen de ge meente, de Bedrijfsgemeenschap Schie- mond en de Koninklijk Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging afdeling Wa terweg-Noord. Op 16 mei 1981 opende burgemeester (toen nog wethouder van financiën) drs. r,. Scheeres het asiel offi cieel. Begin dit jaar werkten vrijwilli gers van het asiel met man en macht aan het redden van met olie besmeurde zeevogels. De dieren spoelden met dui zenden op het stand aan na een olielo- zwg door de Bulgaarse buikcarrier Bor- cea. „Tientallen vogels konden wij weer gezond en wel laten wegvliegen," aldus de heer van Meggelen in dank woord aan de kinderen. SCHIEDAM - Het Hod O'Brien g Quintet speelt vanavond In theatercafé 5 De Tender van het Passage Theater. Een optraden van Hod O' Brlen In Schiedam is uniek te noemen. Deze veelzijdige musicus is al actief vanaf het eind van de jaren vijftig en heeft met veel bekende mensen gewerkt, zoals Oscar Pettiford, J.R. Monterose, Elvin Jones, Nobby Totah en vele anderen. In De Tender speelt hij met Doug Raney (gitaar), Ferdinand Povel (tenor), Max Bolleman op drums en de bassist Ste fan Lievestro. Aanvang 21.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft de Stich ting Filmclub weer een verhalenwed- strijö uitgeschreven. Creatieve mensen uit de stad en omgeving kunnen mee doen. De lengte van een verhaal mag de tweeduizend woorden niet te boven gaan. Het verhaal moet duidelijk lees baar zijn en worden voorzien van naam en adres. Het gebruik van een pseudo niem is toegestaan, mits de werkelijke auteursnaam bij de jury bekend is. Er mag één inzending (verhaal of gedicht) per persoon worden gedaan, ledereen is vnj in de keuze van het on derwerp. Behalve de prijzen die zijn te winnen, worden de beste verhalen ge publiceerd in het Filmbulletin. Uitevjk de laatste week van januari 1989 moe ten de inzendingen in het bezit van de jury zijn. Inzenden aan Stichting Film club, Verhalenwedsfrijd, Postbus 4117, 3102 GC Schiedam. SCHIEDAM Doordat men zich in het water makkelijker beweegt dan op het droge, is watergymnastiek zonder geschikt voor ouderen met ♦„4>aaide klachten, zoals problemen met de gewrichten en evenwichtsstoor nissen. Bovendien worden met aange paste en verantwoorde oefeningen al lerlei spieren in conditie gehouden, waardoor de mobiliteit toeneemt en botontkalking wordt tegengegaan. Ook kan gericht bewegen in het water reva liderend werken na operaties. „En alles wat je in het water op bouwt neem je natuurlijk ook mee naar buiten," zegt zweminstructnce Corrie Verdam van Zwembad-Zuid. In het ka der van de activiteiten voor 55-plus- sers in Trefpunt-Oost gaf zij gisteren voor een gehoor van 20 ouderen voor lichting over de lessen 'Meer bewegen voor ouderen in het water". Vrijwel zon der uitzondering besloten de aanwezi ge ouderen om de zwemspullen bin nenkort weer eens uit de kast te halen. Zowel kerngezonde ouderen als ouderen die met wat kwalen tobben zijn welkom bij de watergymnastiek. De gemengde lessen worden elke vrij dag op vier verschillende tijden gege- "en in Zwembad Zuid aan de West- fr^uikelandsedljk 3. Op dit moment worden de uurtjes wekelijks door zo'n 110 ouderen bezocht, van wie de oud ste 84 jaar is. Om mee te doen hoeft men niet te kunnen zwemmen, hoewel ook men sen die de zwemkunst machtig zijn zich niet zullen yervelen. Op de tonen van passende muziek (binnenkort Sinter klaas, gevolgd door kerst en carnaval) worden diverse oefeningen afgewerkt, met het water op middel- of borst hoogte. Men kan te alten tijde met bei de benen op de grond blijven staan. „Niets moet, alles mag, dat is het motto," legt Corrie Verdam uit. „Onze ervaring is dat er veel ouderen zijn die niet kopje onder durven of hun voeten niet van de bodem durven ha len. Even goede vrienden, hoor." Rust tijdens de les is ook een belangrijk punt. Tijdens de lesuren watergymnas tiek zijn alleen de ouderen in het bad, ook op da tribune is er geen publiek. Er zijn meer maatregelen ge troffen om het voor ouderen aantrek kelijk te maken. Als voordeel van Zwembad Zuid noemt de instructnce dat het water er gezuiverd wordt met zouten in plaats van chloor, wat veel prettiger is voor huid, keel, neus en ogen. Ook de temperatuur in het bad is aangepast. „Er staat niemand te kleumen van de kou, want de water temperatuur is 30 °C en ook de lucht is heerlijk warm. Je kan rustig spreken van een tropisch klimaat." Corrie Verdam heeft inmiddels diverse van de deelnemers zien op knappen door de lessen. „Ik had een vrouw met evenwichtsstoornissen die in het begin onder begeleiding moest komen, maar nu weer zelfstandig op pad kan. In het water vaJ je niet zo snel, waardoor je leert jezelf op tijd te corrigeren. Voor gewrichten is het be langrijk da» je onder water onbelast kunt bewegen, waardoor je veel meer met het gewricht kan doen, vaak zon der een spoortje pijn." Misschien nog wet belangrijker dan de medische aspecten Is de socia le functie. Tijdens de lessen ontstaat al gauw iets van een groepsverband, dat na afloop nog verstevigd wordt met een gezamenlijk kopje koffie. Veel ou deren hebben op die manier al nieuwe contacten opgedaan. Verdam: „Er wordt ook vreselijk veel gelachen. On ze bevinding is dat vee! mensen de be- wegingslessen als een hoogtepunt in de week zien." Wie belangstelling heeft voor de watergymnastiek kan vrijblijvend een keertje komen kijken. Deelname kost 3,40 gulden per keer, inclusief koffie. De lessen worden vrijdags gegeven van 13.15 - 13.45 uur, 13.45 - 14.15 uur, 14.30 - 15.00 uur en 15.00 -15.30 uur. Het bad is toegankelijk voor mln- dervaiiden. Voor nadere inlichtingen kan men terecht op telefoon 4261682. SCHIEDAM - Het Nederlands Volkstoneel speelt aanstaande vrijdag in het Passage Theater het toneelstuk 'Oud Speelgoed' met Carry Tefsen in de hoofdrol. Het stuk Is geschreven door de Vlaardinger Chiem van Houweninge, de auteur van onder andere 'Zeg 'ns Aaa'. Het toneelstuk draalt om de co médienne Rosalie, eens op handen ge dragen door het publiek maar nu oud en versleten. Ze woont in een oud grachtenhuis. Hetzelfde huis waarvan ze de zolder verhuurd had aan de kunst schilder Jacob Fransen, op wie 2e waanzinnig verliefd was. Hij vertrok ech ter naar Parijs en beloofde terug te ko men om haar te halen. Dat gebeurde niet en Rosalie dreigt te stikken in haar zorgvuldig gekoesterde zekerheid. Re soluut besiuit ze de zolder te verhuren aan een jong stel: dat zal wel weer wat leven in de brouwerij brengen. Ze krijgt gelijk, maar wel op een volstrekt andere manier dan wat haar voor ogen stond... 'Oud Speelgoed' begint om kwart over acht. Kaarten kosten 22, 19 en 16 gulden. Met een CJP of Pas-65 drie gulden korting. SCHIEDAM Morgen treedt dé Vlaardlngse band Sprouts (gitaren, drums, bastoetsen en twee zangeres sen) op in muziekcafé Podium aan de Lange Haven. Zij spelen een mengeling van rock 'n' roil, blues en pop. Aanvang 22.30 uur. Toegangsprijs een rijksdaal der. Vanavond staat 'Bolle Peet' met een Rotterdamse sessiegroep In de mu- ziekhoek van Podium, toegang vrij. 'One for all* speelt volgende tek zaterdag in het muziekcafé. Met oigentijdse arrangementen van rock- and-sou! muziek toert de vijfmans band door Nederland na een aantal succes volle try-outs. Aanvang 22.30 uur. Toe gangsprijs vier gulden.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1