Grafiek Schiet Jam" wordi een m e >c ie kunsttradJtie lioppe meer mans 800 kinderfilms Driemaasstede zoekt meer vrijwilligers voor omgang met ouderen L^JL£. 50. Regio Videotheek Het Vrije Volk SCHIEDAM Geen recorder? Dan gee" nood Gedreven initiatiefnemer Peter Hellemons heeft nog meer goede ideeën in petto Geroutineerde doelman neemt revanche voor een teleurstellende periode bij Ursus. 'We moeten zo snel mogelijk SFG achterna' ca. Belangen vereniging voor oud-werknemers failliete werf VOB Ir. De Block 25 jaar bij overheid PAGINA 12 ws VRIJDAG 2 DECEMBER 1988 Woning doorzocht: sieraden gestolen Beschonken man valt door ruit Ruzie over dubbel parkeren Cabaret Dito in café Podium Wethouder krijgt eerste jaarverslag V'W/'-'-A-.wl "Af' JE Wij hebben een APARTE afdeling met 20'n 8000 seksfilms w.o. 3000 speciale Zolang de voorraad strekt ontv. elke nieuwe klant bij huurbesteding van 25,- een super high grade VHS cas sette 180 min. (3 uur) v/h bekende W-Duitse merk ,,UHER' geheel gratis (1 p. ki.*) en da's met de a.s. feestdagen toch mooi meegeno men. Bovendien kochten wij voor de winter nog vele honderden nieuwe films in alle genres voor u in. Dus keus genoeg. Nu zo'n ca. 5500 speelilms 8000 sekafilms 5 films voor.. 20. 7 films voor..... 25. Bovendien geen toeslagen voor top- of stertiteis NU OOK MOVfE-BOXEN JUBILEUMAANBOD 5 films plus M-Box An v. 3 dgn. «Hf w"" of 10 films plus M-Box v, 7 dagen wst/m-of betaaUcrLALS BORG -f UStgebr Legit. (bel v. info) Dam 9 t/m 11 Schiedam Tel. 010-4267126 Reeds 20 jaar verhuur, inkoop/verkoop (Bel voor INFO) mode mode naar eigen ontvt-erp 3oterstraat 89 (hoek Grote CVfarkt) 3111?^ Schiedam Te fOIO - 4270077 c_ SCHIEDAM Via een kla- praam verschafte een ongenode be zoeker zich toegang tot een woning aan de Buis. De woning werd door zocht en langs dezelfde weg verlaten met onder meer drieduizend gulden aan sieraden en een kleurentelevi sie. Kratterr bier en andere con sumptiegoederen zijn gestolen uit de kantine van SSC aan de Sportlaan. De dieven forceerden een voordeur. De waarde van de buit bedraagt achthonderd gulden. SCHIEDAM Een zwaar be schonken man is vannacht door een ruit gevallen van een winkel aan de Hoogstraat. Het alarm ging af, waar na de politie een 27-jarige plaatsge noot slapend aantrof. De man werd overgebracht naar het bureau. Van morgen is hij, na het uitslapen van zijn roes en het regelen van de scha de, weer heengezonden. SCHIEDAM Een handvat van een hydraulische laadklep moest het gisteren ontgelden bij een ruzie over dubbel parkeren. In de Hagastraat loste een 32-jarige Rot terdamse chauffeur goederen uit zijn vrachtwagen bij het filiaal van Albert Heijn. Een 32-jarige man wond zich op, omdat hij er met zijn personen auto niet kon passeren. Schoppend koelde hij eerst zijn woede op een achterlicht van de vrachtauto, maar dat bleek sterker. Vervolgens rukte hij het handvat van de hydrolische laadklep stuk. De politie maakte te gen de ongeduldige man proces verbaal op. SCHIEDAM - 'Meer van hetzelfde' is de titel van het cabaret programma van Dito Dito vanavond in het muziekcafé Podium aan de Lange Haven 28. Dito Dito bestaat uit twee mensen met een contrast thema dat lachwekkend is. Aarivang 22.30 uur. Toegang gratis. Morgen avond treedt de groep Bleeding Ro meo op. Deze band verwierf natio naal en internationaal bekendheid dóór de benadering, en bewerking van het1 Frank Zappa-oevre. Toe- gang'vier guldén. SCHIEDAM Uit handen van mevrouw M. Stijns, de voorzit ster van de Adviescommissie Vrou wenemancipatie, ontvangt welzijns wethouder L. A. Hafkamp dinsdag een notitie 'Taakopvatting en werk wijze'. De overhandiging gaat verge zeld van een korte toespraak en ge schiedt vooraf aan een vergadering van de raadscommissie voor Cul tuur, Sport en Jeugdzaken, In het stuk staat een overzicht van het ont staan van de Adviescommissie Vrouwenemancipatie, haar werkwij ze, de advisering aan het college van burgemeester en wethouders en een verslag van de activiteiten in het eerste jaar. De overhandiging vindt piaats om 20.00 uur in de trouwzaal van het stadhuis aan de Grote Markt. Door Ben van Haren SCHIEDAM Schiedam kan trots zijn op zijn 31-jarige stadgenoot Peter Hellemons. Aan deze zeer gedre ven, veelzijdige kunstenaar heeft zij een mooie, nieuwe kunsttraditie te danken,- Hij legde de basis voor de jaarlijkse ver schijning van een grafiekbox in'beperk te oplage met werk van plaatselijke kunstenaars. Gisteren kreeg in het Ste delijk Museum wethouder Luub Haf kamp de eerste zes van de 63 genum merde houten dozen van 'Grafiek 88 Schiedam' uitgereikt van de initiatiefne mer. De afspraak voor 'Grafiek 89' was toen al gemaakt. „Er komt echt absoluut kwaliteit in die doos. Daar sta ik gewoon borg voor. Het wordt haast on-Schiedams." Dat zei Hellemons afgelopen zomer in Het Vrije Volk. Nou, hij heeft woord ge houden Het 'product' oogst bewonde ring. In de luxe kist, met fraaie opdruk, bevinden zich zes aantrekkelijke grafie ken, van elke kunstenaar een helder ge schreven korte biografie en een wissel- lijst. 'Fantasmagorie Kunsipromotie' van Peter Hellemons verkoopt ze voor 300 gulden per stuk. Van Inge van Haastert kwam een fotokleurkopie, Jos Hachmang en Peter Hellemons leverden zeefdrukken, Sjef Henderickx een droge naald ets, Michel Snoep een linoleumsnede en Albert Verkade een foto in cibachrome. Zij zijn" komend weekend, gedurende de inmid dels al traditioneel geworden verkoop tentoonstelling in Sinterklaastijd, in de auia van het Stedelijk Museum te be wonderen. Uit de openhartige biografietek sten blijkt, dat het verschillende kunste naars wel moeite heeft gekost. „Het maken van een grafiek van 40 x 50 cen timeter is wel wat anders dan een doek van twee bij twee meter," zegt Helle mons, die als blijk van zelfvertrouwep daarnaast liet op tekenen: „Ik ben ge woon goed." Andere kunstenaars ver telden ook voor de grafiekbox een heel aparte inspanning te hebben moeten le veren. Behalve het formaat was er de soms lang niet toegepaste graFsche techniek, die de begrenzing vormde. Op de geanimeerde presentatie bijeenkomst van gisteren liet Hellemons opnieuw weten niet tevreden te zijn over de kansen, die de plaatselijke kunste naars krijgen van bedrijfsleven en ge meente. De garantiebijdrage van de ge meente van vijfduizend gulden, waar mee hel werk aan de eerste grafiekbox van start kon gaan, had hij wel snel ge kregen bij wethouder Hafkamp. Toch heeft dat niet zijn kritiek op de behan deling van aankomende kunstenaars door de gemeente weggenomen. „in andere gemeenten worden creatieve oplossingen gevonden voor het wegvallen van in!:omsten van kun stenaars na de afschaffing van de BKR-regeling. Hier in Schiedam ziet de sociale dienst ons echter nog steeds als een werkloze met een ietwat dure hob- by," kreeg wethouder Hafkamp te ho ren. „Laten we toch in deze stad eens de brandersschroom van onze schou ders halen. Schiedamse kunstenaars zijn-tot veel in staat. Bedrijfsleven en gemeente moeten daarop inspelen. Ik heb hiervoor nog meer goede ideeën in petto." 1 De wethouder zei open te staan voor goede ideeën. „Wij willen de crea tieve geesten in deze stad de ruimte ge ven om hun produkten te maken en te kunnen afzetten," En reagerend op de kritiek op de GSD: „Pas nog heeft colle ga Zijdeveld mij ervan verzekerd, dat de stringente regels van de GSD niet op kunstenaars wc>i den losgelaten." Rob Hoppe: „Er stond zelfs oen keer in de krant: 'Met Hoppe naar de knop pen'. Dat doet toch pijn." mm/ .-"/i W//fei 'ft „I, X'/f ?mi Door Richard Dubbeld SCHIEDAM Vorig jaar ver guisd nu geliefd. Een groter contrast bestaat er niet. Voor Rob Hoppe is het echter werkelijkheid. De sluitpost van SVV wordt nu op handfin gedragen, ter wijl hij bij Ursus vorig seizoen nog door het slijk werd gehaald. Afgelopen zon dag behoedde hij de amateurafdeling van het 'speeltje' van voorzitter John van Dijk voor de eerste thuisnederlaag. Tegen het laaggeplaatste Flamengo's (nul punten tot dan, red) kwamen de Schiedammers niet verder dan een bla merend gelijkspel. Het was slechts aan de doelman te danken dat in de laatste minuut in ieder geval het schamele puntje in de wacht werd gesleept. Hoppe is blij met de waardering, die hij bij SVV krijgt. De voorgaande twee seizoenen zijn een ramp voor hem geweest. Bij Ursus degradeerde hij na melijk evenzoveel keer, maar de 29-jari- ge kok van professie moest ook per soonlijk ten koste van de jeugdige Jo- han van de Maar een stapje terug doen. „Het was misschien wel een ge brek aan motivatie, er waren geluiden dat ik het niveau niet meer aan kon. Er stond zelfs een keer in de krant 'Met Hoppe naar de knoppen', dat doet toch pijn. Zeker als blijkt dat een bestuurslid heel hard moest lachen toen de verslag gever vroeg wat-ie van de kop vond." Ondanks een vervelend einde bij Ursus wenst Hoppe niet na te schop pen, dat zit ook niet in zijn aard. De van nature positieve keeper plaatst toch en kele kritische noten. Over zijn toenmali ge oefenmeester Jaap van der Nol wil hij echter geen kwaad woord horen al leen dit: „Jaap is een makkelijke gozer, daar ga ik niet tegenaan schoppen, hij was alleen tactisch misschien niet sterk." „Toen SVV zich vorig jaar meld de was het voor mij niet zo moeilijk meer. Ik had een beetje bonje met Van der Nol en de samenwerking was eigen lijk al beëindigd. Bovendien had Ursus een goede keeper achter de hand. Maar als ik reeël ben, de punten die vorig jaar gepakt zijn, heeft Jchan duidelijk ver diend," getuigt Hoppe over heel wat zelfkritiek te beschikken. „De sfeer was ook niet goed meer. Omdat ik uit de horeca kom, heb ik geprobeerd daar wat aan te doen. Dat werd op een gegeven tegen je ge bruikt," herinnert Hoppe zich. „Bij SW hoef ik niets te regelen, de organisatie is perfect. Er zijn mensen die het leuk vinden om bij voorbeeld voor de thee na de training te zorgen. Kijk, dat werkt natuurlijk ook door op je prestaties, je hoeft je alleen met keepen bezig te hou-- den." De betrouwbare sluitpost heeft veel baat bij de training van Bas van Noortwijk.. De voormalige keeper van Sparta en SVV verzorgt dit jaar de keeperstraining bij de opgebloeide Schiedamse club. Een aardige bijkom stigheid: Hoppe streed ooit samen met John Marrevee, nu bij SFC, voor de plaats van tweede doelman achter Van Noortwijk. „We hadden toen een wissel programma, de ene week was hij reser ve bij het eerste en ik keepte in het C- team. De andere week was het precies omgedraaid. „Ik zat op dat moment ook bij de UEFA-selectie. Ik liet in Zeist de naam van John Marrevee, met wie ik een sym pathieke concurrentiestrijd had, vallen. Nou, dat heb ik geweten. Marrevee ging samen met Joop Hiele naar Spanje, ter wijl ik lekker in Schiedam zat. Maar daar is het in ieder geval niet fout ge gaan in mijn carrière. Dat is pas bij DHS gebeurd. Ik was door Rob Jacobs daar naar toe gehaald, toen ze nog in de hoofdklasse speelden. Het jaar daarop werd Kooiman trainer. Na zes wedstrij den schoof hij mij ten faveure van zijn zoon, overigens een goede keeper, aan de kant. Dat heb ik hem altijd kwalijk genomen. Ik heb het seizoen afgemaakt en daarna de overstap naar Ursus ge maakt. Dat was ineens van de eerste naar de vierde klasse." Terugkomend op de training van Van Noortwijk: „Ik ken Bas natuurlijk al langer, daarom wil je elke keer een prestatie neerzetten. Dat eist hij ook van je, want als je niet je best doet, is hij niet bereid om met je te werken. Hij is zeer professioneel bezig." SVV zal nog maximaal twee jaar kunnen profiteren van de kwaliteiten van Rob Hoppe. Dan zal hij na 25 jaar met voetbal bezig te zijn geweest de voetbalschoenen aan de wilgen hangen. In die tijd hoopt Hoppe met SVV te zijn opgeklommen tot minimaal de derde klasse. Een optimistisch geluid, dat af steekt tegen de prognose aan het begin van dit seizoen. Toen stelde amateur voorzitter Nico Hersbach dat handha ving de doelstelling is voor de Schie damse formatie. Halverwege de compe titie staat de ploeg van trainer Kees Dubbeld op een keurige vierde plaats, met weliswaar.een flinke achterstand op de nummers 1 en 2, maar met een rui me voorsprong op de onderste clubs. „Daar waar we nu staan, horen thuis, we zijn zeker geen degradatiekan didaat," is de doeiman overtuigd van de kwaliteiten. „We moeten zo snei moge lijk SFC achterna, allesn niet op dezelf de manier. Komend seizoen moeten we voor het kampioenschap spelen. Dat komt de naam van SVV alleen maar ten goede." Ailemaal legen vriendelijke herfst-huurprijzen namelijk 1 film voor5»1" per week per klant BALY Geopend ma. t/m vrij. 10.00-21.00 u zat. 10.00-18.00 u. zond.midd. 14.00-17.00 u. Geen inschrijfgeld, wel uitgebreide legitimatie. of fin. teg. wrde. SCHIEDAM Het verpleeghuis Drie maasstede zoekt versterking van vrijwilligers voor de omgang met ouderen. Binnen het ge bouw aan de Voorberghlaan 35 is reeds een groep vrijwilligers actief, maar niet voldoende om aan de vraag te kunnen voldoen. Onlangs zijn nog vijf vrijwilligers in het zonnetje gezet omdat ze al tien jaar een helpende hand toe steken. Het verpleeghuis zoekt enthousiaste mensen voor het bezoeken van patiënten, die extra aandacht nodig hebben. Voorts is er overdag assistentie nodig bij centrale ont spanningsactiviteiten en ook bij het dirigeren van het patiëntenzangkoor op woensdagoch tend. Helpende handen zijn ook welkom bij het vervoer van patiënten in het huis en als chauffeur van het speciale busje tijdens uit stapjes. Ook is het mogelijk medewerking te geven aan radioprogramma's vanuit de huis studio en af en toe te filmen met video-appa- ratuur. Met elke vrijwilliger maakt het ver pleeghuis duidelijke afspraken en het zorgt voorts voor een goede introductie, begelei ding, contactbijeenkomsten, reiskostenver goeding en een WA- en ongevallenverzeke ring. Belangstellenden kunnen dagelijks tussen 09.00 en 13.00 uur contact opnemen met mevrouw A. G. de Jong, coördinatrice van het vrijwilligerswerk in de Driemaasstede, tel 4714022. De Driemaasstede is in 1977 in ge bruik genomen als verpleeghuis voor 217 psycho-geriatische en 62 somatische patiën ten. Daarnaast is er een psycho-geriatische dagbehandeling met twintig plaatsen. Het verpleeghuis is bestemd voor mensen, die gedurende langere tijd speciale behandeling en/of zorg nodig hebben. De behandeling en zorg zijn erop gericht de patiënten zo zelf standig mogelijk te maken of te houden. Te gelijkertijd wordt er gestreefd naar een zo aangenaam en huiselijk mogelijk verblijf. Het vrijwilligerswerk is gericht op het verhogen van het welzijn van de patiënten. Hun werk is een aanvulling op de professio nele zorg. Door de inzet van vrijwilligers kan de zorg nog beter worden afgestemd op de persoonlijke wensen en behoeften van de pa tiënt. VLAARDINGEN - Voor de ont slagen oud-werknemers van de failliete werf Vlaardingen Oost Bedrijven is in Viaardingen de Belangenvereniging Baanloze Scheepsbouwers (BBS) opge richt. De eerste grote bijeenkomst van de belangenvereniging is gepland op woensdag 7 december in wijkcentrum De Heipaal in "Holy. De vereniging is in het leven geroepen om de problemen op te vangen die kunnen ontstaan na het faillissement. De BBS is een initiatief van enke le ex-VOB werknemers. Zij menen dat door het faillissement en de overname van de scheepswerf door Damen veel vragen kunnen rijzen over de NWW uit keringen van het GAK, de RWW uitke ringen van de GSD, de pensioenop bouw, de ziektekostenverzekering en over de contracten bij het aanvaarden van nieuw werk. Ook kunnen er proble men ontstaan in de gezinssituatie voor de ongeveer honderd personeelsleden die op straat komen te staan. De aanzetters tot de BBS, Lida Diepstraten, Ton van Lonkhuizen, Berrie Langendoen, Dico Stam en Bas Diep straten, hebben de hulp ingeroepen van verschillende instanties. Zo zuilen de opbouwwerkers van het SISO in Viaar dingen hen met raad en daad terzijde staan, medewerkers van het DISK, een kerkelijke instelling die ook adviseert bij de ADM en NSM, en de Stichting Soci aal Kultureel- en Opbouwwerk Viaardin gen. Deze organisaties kunnen de kers verse vereniging financieel en juridisch begeleiden. Wijkcentrum De Heipaal reikt de helpende hand door een zaal beschikbaar te stellen. Volgens de initiatiefnemers is niet alleen het doel de belangen te be hartigen, maar de ontslagen werkne mers ook de gelegenheid te bieden el kaar te blijven zien. „Deze contacten zijn zeker in het begin best noodzake lijk," weet het oprichtingscomitè. Tijdens de eerste bijeenkomst, die woensdag om 10.00 uur begint in De Heipaal aan de Meerkoetstraat 1 in Holy, zal een spreker uit de doeken doen wat er verder met de werf VOB gebeurt. SCHIEDAM - ir. H. G. de Block is deze maand 25 jaar in dienst bij de overheid. Hij is werkzaam als directeur van de dienst gemeentewerker Na zijn opleiding aan de HTS en de TH Deift heeft hij eerst gewerkt bij het hoog heemraadschap Noorderkwartier in Noord-Holland en bij het Laboratorium Grondmechanica, waarna hij een amb telijke functie aanvaardde in de ge meente Leiden. Sedert 1971 is hij werk zaam in Schiedam. In zijn functie ais directeur heeft De Block de touwtjes in handen bij volkshuisvesting en bouwkunde, civiele werken, stadsontwikkeling, grondbe drijf, plantsoenen, begraafplaatsen en sportvelden, administratieve en econo mische zaken en bouw- en woningtoe: zicht. Vanuit dit takenveld heeft hij bij gedragen aan onder meer het in de ja ren zeventig gestarte proces van stads vernieuwing en stadsuitbreiding (Woud- hoek, Spaland). De Block heeft zich ervoor inge spannen allerlei nieuwe ontwikkelingen snel te integreren, zoals het bouwen van energiezuinige woningen en gebouwen en het op ecologisch verantwoorde wij ze omgaan met het stadsgroen. Ook het historisch erfgoed van de stad gaat de ook in de Partij van de Arbeid ac tieve De Block aan het hart. Hij is bij voorbeeldbestuurslid van de Stichting de Schiedamse Molens.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1