NMB schenkt 2300 aan Stadsherstel 'Anders tuinieren van start Leerlingen Spieringshoek lopen mille bijeen Holy kr igt een eigen 'stadshart' Ottagona jasmin Gail Het Vrije Volk SCHIEDAM erfpacht gegeven komst Ibishotel dichterbij Haperende eerste paal aan Lange haven vloertegel aanbieding aanbieding Wethouder Zijdeveld en fractievoorzitter Brouwer geven er een officiële tint aan KUNST 38.- aanbieding 24.50 m2 aanbieding vloertegel F.A 28.50 m2 aanbieding wand/ vloertegel 22.50 rn2 aanbieding wand/ vloertegel Granito Bezoek onze unieke hadkamer showroom met meer dan 20 opstellingen Van Dongen in VUT PAGINA 18 ws WOENSDAG 22 MAART 1989 SCHIEDAM „Als gemeente bestuur hadden we best eerder vertrouwen in het bouwplan mo gen hebben. Met dit pand is de stad erop vooruitgegaan." Burge meester Reinier Scheeres trok gis termiddag even het boetekleed aan bij de officiële opening van de het nieuwe NMB-filiaal aan de Nieuwe Haven. Destijds rees bij het ge meentebestuur twjjfel toen de NMB bekend maakte het oude dokterspand te willen slopen en er een meer eigentijds gebouw voor in de plaats te willen zetten. „Dat gaf ook een kleine stormpje in de publiciteit," hield Scheeres de aan wezigen voor. „Vastgesteld was dat het oude pand voor de stad beeld bepalend was en van grote histori sche waarde." Het nieuwe NMB-filiaal past echter uitstekend in de historische omgeving. „Over honderd jaar is ons pand opnieuw een monu ment," formuleerde filiaal-direc teur H. de Vries. Hij nam gisteren het roer over van W.J.M. Bruning, die is overgeplaatst naar een fili aal in Rotterdam. De Vries overhandigde de bur gemeester een cheque ter waarde van 2.500 gulden voor de Stichting Stadsherstel Schiedam. „Een wel kom gebaar," aldus Scheeres. SCHIEDAM Milieu-wethou der Chris Zijdeveld en PvdA-frac- tievoorzitter Gé Brouwer, in dit ge val als voorzitter van de Advies commissie voor de Volkstuinen, dragen zaterdag officieel een stuk grond over, waarop 35 gebruikers beginnen met het project 'Ander Tuinieren'. Dit project is bedoeld voor mensen die een traditionele volkstuin te groot, te bewerkelijk of om een andere reden onaan trekkelijk vinden. De perceeltjes grond liggen op het gedempte ge deelte van de Poldervaart, inge klemd tussen het tennispark Spie- ringshoek en het Vogelasiel. Vórig jaar begon de gemeente deze aanpak als experiment. Het is vooral ook uit milieu-overwegin gen opgezet. Het verbouwen van de stukken grond De 35 beschikba re percelen beslaan tachtig vier kante meter. Bij de start van het project is in de eerste plaats ge dacht aan schoolverlaters, gehan dicapten en ouderen, die om een eigen groene ruimte hadden ge vraagd maar op de bestaande volkstuincomplexen niet terecht konden. De daar gevraagde huren en overnameprijzen vinden velen te hoog, terwijl ze ook geen be hoefte aan verenigingsverband hebben. Bij het 'Anders Tuinieren' gaat het vaak niet uitsluitend om sier teelt. Zo kunnen de percelen ook gebruikt worden als moestuin of voor de biologisch-dynamische teelt van gewassen. Dieren mogen er op de tuintjes niet -worden ge houden. De huur per perceel be draagt per seizoen maximaal 36 gulden. Om de huur zo laag mogelijk te houden, zijn geen voorzieningen op het terrein aangebracht. Er is geen gemeenschappelijke ruimte, toilet, waterleiding of elektrici teitsvoorziening. De grond is onbe groeid overgedragen. Op de perce len mogen geen tuinhuisjes wor den gebouwd, maar het plaatsen van een gereedschapskist mag (na verkregen goedkeuring} weer wel. Verder zijn de percelen gelegen 'aan looppaden. Het complex zelf is goed bereikbaar via voet- en fiets paden en er is parkeerruimte op loopafstand. 'Anders Tuinieren' draagt dit jaar nog een experimenteel karak ter. Volgend jaar bekijkt de Ad viescommissie voor Volkstuinen, waarvan Gé Brouwer voorzitter is, of het project voldoende draag kracht voor voorzetten heeft. VLAARDINGEN De bouw van een Ibishotel, waarover al ja ren gesproken wordt, lijkt einde lijk gestalte te krijgen. In ieder ge val zijn de besprekingen afgerond over de uitgifte in erfpacht van een stuk grond tussen rijksweg 20 en Westlandseweg, nabij de oprit naar Rotterdam. Het gaat voorlo pig om 6500 vierkante meter voor de bouw van een driesterrenhotel van negentig kamers en de aanleg van parkeerruimte en wat groen. Een aansluitend stuk grond, BRANDERSSTEEG In de nieuwe Sclüedamse ga lerie Branderssteeg krijgen jonge kunstenaars de kans, die bij de gevestigde galeries niet aan de bak komen. De eerste expositie in de nieuwe galerie toont etsen van Ella Zwart en kijk- en leesge dichten van Henk Sijbers. De Zwart heeft in haar etsen de re latie vrouw-kind als onderwerp. Henk Sijbers stelt gedichten in de vorm van een schilderij ten toon. Galerie Branderssteeg, Branderssteeg 7 in Schiedam is geopend van woensdag tot en met zondag van 13,30 tot 17 uur. TEKENLESSEN In galerie de Duig, Landstraat 29, zijn tot en met 15 april de re sultaten te zien van de teken- en schilderlessen die de kunstenaars Aad Hofman en Dik Kats daar geven. Op deze tentoonstelling worden 30 tekeningen, aquarel len en olieverfschilderijen geëx poseerd die dit seizoen door cur sisten in de Duig gemaakt zijn. De Dtyg is iedere zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur geopend. kila Pentekeningen van de Vlaar- dingse kunstenaar Rob Kila kun nen tot en met 25 maart bekeken worden in de Galerie/Artotheek in cultureel centrum Hollandia, Oosthavenkade 42, Vlaardingèn. Deze Vlaardingse kunstenaar blinkt uit door zijn nauwgezette weergave van vooral stadsgezich ten en landschappen. Vlaardin gèn en het eiland Texel rekent hij tot zijn favoriete onderwer pen. De Galerie/Artotheek is geo pend op dinsdag tot en met vrij dag van 9 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur (vrijdag tot 18 uur), vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 12 tot 17 uur. SPETTACOLO Naar aanleiding van het thea terfestijn Spettacolo Straordina- rio, dat onlangs de aandacht ves tigde op het Stadsgehoorzaalcom plex, Schiedamseweg 51, Vlaar dingèn, is in het theatercafé van dit complex nog deze week (tot en met 26 maart) een expositie te zien met tekeningen en foto's die gemaakt zijn naar aanleiding van het spektakel. Het werk is ge maakt door de organisatoren van de avond, de Vlaardingse kunste naars Annette Braad en Kees Le- suis. Van de eerste kunnen bo vendien nog enkele theaterkos tuums bewonderd worden. Het theatercafé is geopend tijdens en na voorstellingen in het Stadsge hoorzaalcomplex. POPPEN In ontmoetingscentrum de Ko ningshof, Uiverlaan 20 in Maas sluis, exposeert de schilder Hans Verhaaf. Uit de aquarellen en olieverfschilderijen van deze 37- jarige kunstenaar blijkt dat pop pen, zoals onder meer de clown en de pierrot, niet alleen leuk voor kinderen zijn. Ook de ver beelding van de volwassene kan erdoor geprikkeld worden. Geo pend: maandag tot en met vrij dag van 12 tot 22 uur en zaterdag en zondag van 9.30 tot 12.30 uur. Gr oen o weg is expert in exclusieve tuinaanleg en renovatie ®010 - 4.750.654 Competitie darters SCHIEDAM In de tweede helft van april start voor dart spelers een ste delijke competi tie. Tot en met ongeveer eind juni speelt men tien wedstrij den. Er kunnen uitsluitend teams deelne men van vier spelers en men moet beschik ken over een speelgelegen- heid. Deelne men kost per persoon tien gul den. Inlichtin gen zijn na 19.00 uur ver krijgbaar bij R. Eekman, tel. 4263523 of B, Huiskens, tel. 4736713. grenzend aan het Moermanterrein, zal de eerste jaren gereserveerd blijven om eventueel het hotel gro ter te maken. In de commissie stadsontwikkeling had de CDA-er A. Kool daar gisteren wat moeite mee. Hij vroeg zich af of het hotel dan niet te groot zou worden. De overige commissieleden stemden in met de gronduitgifte, die vol gende maand door de gemeente raad moet worden bezegeld. Zeshonderd leerlingen op de loop. An derhalf uur later hadden ze twintigdui zend gulden bijeen gehold voor land bouwprojec ten in Negros. 4*3* J- f Kookplaten weg SCHIEDAM Zeshonderd leer lingen van de Scholengemeen schap Spieringshoek hebben giste ren 20.000 gulden bijeen gelopen voor vier landbouwprojecten voor, het gebied Negros op de Filippij nen. De burgemeesters van Schie dam en Vlaardingèn, Scheeres en Van Lier, lieten de scholieren ver trekken na het laten knallen van twee gasballons. Anderhalfuur lang trokken ze hun rondjes om de school, aangemoedigd door vier honderd mede-leerlingen die tot ieders verbazing niet meeliepen. „Ik denk dat het deze leerlin gen heeft tegengestaan om een sponsor te zoeken. Een kind van dertien gaat het leuren naar een sponsor wat spontaner en gemak kelijker af dan een scholier van achttien," zo verklaarde conrector C. Smakman het passieve gedrag. Spieringshoek onderhoudt al vijf jaar goede contacten met de bevolkking van Negros. „Vorig jaar hebben onze leerlingen ook twintigduizend gulden bijeen gelo pen. Toen zijn van het geld vier vissersboten gekocht," vertelt Smakman. ,Nu is de opbréngst be stemd voor landbouwhervormin gen. Met name de rietsuikerindus trie heeft door het verminderde zoetstoffengebruik in de westerse wereld een gevoelige klap gehad. Van het geld zullen teelttechnie ken voor andere gewassen worden bijgebracht." SCHIEDAM Uit het maga zijn van het loodgietersbedrijf Van Woerkom aan het Broers- veld zijn een geijser en kook platen gestolen De inbrekers verbraken de hangsloten. De waarde van de gestolen waar bedraagt 4000 gulden. Modeshow in De Woudhoek SCHIEDAM In het dien stencentrum De Woudhoek aan het Heijermansplein vindt op morgenochtend de halfjaar lijkse modeshow plaats. Zoals steeds wordt de show gepresen teerd door Van der Klooster Mode. Dit keer wordt een uitge breide voorjaarscollectie ge showd. Iedereen is om 10.00 uur welkom. De koffie is gratis. Paassluitingen SCHIEDAM Op Goede Vrijdag, 24 maart, zijn de afde lingen Algemene en Burgerza ken de gehele dag gesloten voor het publiek. Op 2e paasdag, maandag 27 maart, wordt geen huisvuil opgehaald. Tijdens de paasdagen blijven de Openbare Nutsbedrijven Schiedam wel bereikbaar voor storing in de levering van energie, drinkwa ter, radio- en tv-signalen. Waterspeeltuin in Zwembad Zuid SCHIEDAM Zoals steeds tijdens de kindervakanties zijn er in Zwembad Zuid weer volop leuke activiteiten. Op de vrijda gen 24 en 31 maart is er 's mor gens van 09.00 tot 11.45 uur een grote waterspeeltuin. Kin deren van 4 tot 8 jaar mogen op dinsdagmorgen 28 maart van 09.30 tot 10.30 uur paas eieren zoeken. Woensdagmid dag 29 maart is er van 13.00 tot 15.30 uur een zwem-inn op de disco van Martin Green. Op donderdag 30 maart kan ieder een van 10.00 tot 11.45 uur meedoen aan glijbaanwedstrij den. Zwembad Zuid is gevestigd aan de Westfrankenlandsedijk 3. Inlichtingen zijn verkrijg baar via tel. 4261682. Engelse les In Kluphuis Oost SCHIEDAM Kluphuis Oost start binnenkort weer met een cursus Engels. De lessen worden gegeven op donderdag middag van i3.15 tot 14.45 uur. Meedoen kost 15 gulden per maand. Wie belangstelling heeft voor de cursus wordt ver zocht zich zo snel mogelijk aan te melden bij het Kluphuis, Ga- lileïstraat 86, telefoon 4735435. VLAARDINGÈN Bijna der tien jaar praten over de uitbrei ding van winkelcentrum de Loper heeft volgens burgemeester F. van Lier minstens één voordeel gehad: de nieuwbouw wordt in ieder ge val een modern centrum. „Het is tegenwoordig beter mogelijk op de lange termijn te denken dan tien jaar geleden. Vlaardingèn krijgt een hart, dat een stadsdeel van 35,000 mensen waard is. Holy heeft recht op méér dan een agge- nebbisch winkelcentrum. Als in 1992 de grenzen opengaan, ligt Vlaardingèn meer dan ooit aan de monding van de grootste verkeers ader van Europa. We zijn er dan wel bij en kunnen onze partij mee- blazen." Amro Projectontwikkelaar gaat ervan uit, dat tot de klantenkring ook veel Schiedammers zullen be horen. Vlaardings burgemeester Van Lier benadrukte.gisteren, dat een dergelijke voorziening in het noordelijk deel van Schiedam ont breekt. Medio volgend jaar zullen de eerste woningen en W7"k .Is worden opgeleverd. Het plan behelst 5600 vierkante meter winkeloppervlak, 92 pre- miehuurwoningeii boven de win kels, 50 premie-A koopapparte menten, 159 vrije sèctorkoopwo- ningen en een sociaal cultureel centrum. Bovendien is er een on gesubsidieerde parkeergarage ge pland (Van Lier: „Dus zonder dat het de gemeente geld kost") met ongeveer 220 plaatsen. Juist de veelzijdigheid is een van de struikelblokken geweest waarover zo lang is gediscussieerd. Volgens Van Lier was de grootte van de uitbreiding een belangrijk knelpunt, de vraag wie het zou gaan ontwikkelen en wat er pre cies gebouwd zou worden. Ook het wel of niet aanleggen van een trambaan is lange tijd onderwerp van gesprek geweest. Wethouder B. Goudriaan van Stadsontwikkeling haalde gisteren opgelucht adem. Ondanks harde onderhandelingen, die hem soms slapeloze nachten opleverden en een lastige raad, is het resultaat een felicitatie waard, aldus Gou driaan. Met "het hele plan is een investering gemoeid van 84 mil joen gulden. Met de bouw van het ambiti euze hartsplan zal het oudere deel van winkelcentrum de Loper, da terend uit 1970, een face-lift on dergaan en aangepast worden aan het moderne centrum. De moder nisering zal gepaard gaan met een kleine volksverhuizing onder de grote winkeliers. Bezoekers kun nen zich over automatische rolpa- den, de zogenoemde tapis-roulants, naar de uit twee lagen bestaande parkeergarage laten vervoeren. Vi deocamera's houden tijdens het winkelen de auto's in de gaten. Ook de gebruikte materialen en verlichting zijn vandaal-vijandig. De weekmarkt vindt volgend jaar een plaats in het nieuwe centrum, zodat de oude ruimte met winkels opgevuld kan worden. De eerste paal voor de 22 appartementen zit in de grond. Rechts (met de klokgevel) het oude pakhuis waarin ook die appartementen worden gebouwd. SCHIEDAM Als de bouw nqt zo haperend verloopt als het slaan van de eerste paal, dan wacht het aannemingsbedrijf A. Breur uit Zwijndrecht nog de nodige proble men bij de nieuwbouw van 22 ap partementen aan de Lange Haven. Wethouder Chris Zijdeveld (Stads ontwikkeling) zat zelf enige keren 'voor paal' omdat de heimachine het liet afweten, „Maar een slech te generale kan ook een perfecte uitvoering als gevolg hebben," merkte een toescnouwer terecht op. Op de hoek van de Lange Hav en Griffioenstraat/Westvest bouwt Breur in opdracht van Woonveste Bouwinitiatieven te Mierlo 22 drie- en vierkamer- appartementen, alsmede 250 vier kante meter kantoorruimte aan de Westvest met parkeergelegenheid op he't afgesloten binnenterrein. Aan de buitenzijde is gekozen voor een gebouw met een duidelijk ei gen herkenbaarheid, wat toch past in de omgeving van de eeuwenou de omgeving. Grenzend aan de nieuwbouw ligt een oud pakhuis waarin door dezelfde ontwikelaar in samen werking met de gemeente en Mo numentenzorg drie vrije sector-ap partementen worden gebouwd. Het gehele complex maakt deel uit van een 'nieuw begin' aan zowel de Lange als de Korte haven. schitterende vloertegel (achtkantig) 33x33 marmerdessin wand vloertegel 15x20 beige-grijs genuanceerd 30x30 rose-grijs 15x20 29.50 rr>2 wit, vorstvrij 20x20 wit-zwart 20x25 35."" f1"2 SCHIEDAM Ambtenaar J.F. van Dongen maakt per X mei gebruik van de VUT-regeling. Hij werkte 28 jaar bij overheid, waarvan ruim 22 jaar in dienst van de gemeente. De heer Van Dongen is inspecteur bouwtoezicht bij de hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst gemeentewerken. Op maandag 3 april krijgt hij in het Stads kantoor om 16.15 uur een afscheidsre ceptie aangeboden. (INGEZONDEN MEDEDELING) l.v.m. 12% jarig jubileum krijgt iedere opdrachtgever een exclusieve verrassing van Marjolein Bastin advies ophogingen ontwerp bestratingswerk ■Ar uitvoering j5t®rif,9fln kantoortuinen onderhoud etc. L da CollgnylMft 30 313Ó CP Vlaardingan E2iiai W* *UMI7| y VOOft DE KOFFIE VAM ÏS£ V»E»EU> WINKEL ZIJN ALLEEN DE BONEH GEPLUKT Zol 4, H1C.T DE PLUKKERS i V (INGEZONDEN MEDEOEUNG) Bijpassend dekor leverbaar. Bijpassend dekor leverbaar

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1