Molenfestival: niet druk, wel veel sfeer Harga oppermachtig tegen Ons Huis: 12-5 Handbal: lome en slome wedstrijden Het Vrije, Volk SCHIEDAM Open dag Midden-Delfland druk bezocht Koster Werkloosheid gedaald Maker molotov cocktail gebruikte ook een mes m-sl J* iS 't ifc^VÏJ 4 PAGINA 10 MAANDAG 22 ME11989 Mannen beroofd SCHIEDAM Twee Rotter dammers van 30 en 35 jaar zijn in het weekeinde het slachtof fer geworden van een gewelda- dige beroving. Zaterdagmorgen omstreeks half vier liep het duo op de Rotterdamsedijk in de richting van Rotterdam toen het werd overvallen door drie onbekend gebleven mannen. Terwijl de oudste van de twee in een houdgreep gehouden, werd de jongere man door de andere twee afgerost en be roofd van driehonderd gulden. Met een gebroken kaak, enkele tanden minder en vermoedelijk een schedelbasisfractuur is het slachtoffer overgebracht naar Dijkzigt. De politie van Schie dam zoekt getuigen. Kee! opengesneden SCHIEDAM Bij een vechtpartij is een 35-jarige man in het weekeinde ternauwer nood aan de dood ontsnapt. Na een woordenwisseling in café Kent Palace aan het Broersveld met een 31-jarige stadgenoot, sneed deze de keel van het slachtoffer open. Dank zij snel handelen van de politie kon de man naar het Schieland-Zieken- huis worden overgebracht. Met twaalf hechtingen in zijn hals ligt'hij er nog steeds. Klanten van het café overmeesterden de dader en leverden hem over aan de politie. Brandweer redt paard SCHIEDAM Met behulp van een landbouwtractor heeft de brandweer in het afgelopen weekeinde een paard uit een moddersloot langs de Harreweg getrokken. Bij het drinken was het dier te water geraakt en kon er op eigen krachten niet meer uitkomen. Aanhanger gestolen SCHIEDAM Rollen met steenwol en de aanhanger waarmee deze vervoerd moes ten worden, zijn gestolen van het bedrijfsterrein van de fir ma Asbipo aan de Nieuwpoort- weg. Er werd een toegangshek geforceerd. De waarde van de buit bedraagt 5.500 gulden. Bij de firma Bolland aan de Bokel- weg werd na het forceren van een raam een draagbare autote lefoon met een waarde van 3.500 gulden gestolen. Een be woner van de Professor Kamer- lingh'Öiinesiaan mist"na een in braak zijn video- en radiocas setterecorder, computer en een geldbedrag van 1.700 gulden. Men kwam binnen via een dak kapel. Bij het wandelen over de weekmarkt is van een 31-jarige haar handtas met een geldbe drag van 150 gulden gestolen. De tas hing aan haar kinderwa gen. Afgelopen nacht kreeg een sigarenhandel aan de Lo~ renzlaan ongewenst bezoek. Met een straattegel werd de ruit van de voordeur ingegooid. Hoewel hierbij de eigenaar van de zaak werd gealarmeerd, za ken de dieven toch nog kans een onbekende hoeveelheid aan rookwaren mee te nemen. Brunchers gebruiken molenmaaltijd aan mammoettafel van tweehonderd meter Door Rein Wolters SCHIEDAM Gezellig, ont spannend en tegelijk boeiend. Het Molenfestival anno 1989 zal in de komende decennia moeilijk zijn te evenaren. Naast een prima organi satie, gaf ook het weer geen krimp. Zeldzaam voor Nederlandse begrippen. Eigenlijk was het net iets te warm. in de stad, maar dat droeg er weer toe bij dat het Mo lenfestival niet overmatig veel mensen trok. Er was ruimte om te wandelen en deel te nemen aan excursies en ook om op het gemak de strapatsen van de zakkendra gers van het Anthonisgilde van na bij te volgen. De Molenmuziek- nacht gaf een eigen, gloedvolle tint aan het feest. Tot diep in de nacht klonk overal muziek en werden de terassen tot op de laatste stoel be volkt. Een dag die als titel ver dient: Schiedam op zijn breedst! Het begon zaterdagmorgen aan vankelijk hééél lauw. Rond half tien was er in de Hoogstraat het publiek slechts met een kaarsje te vinden. Winkelpersoneel poetste verveeld de ruiten. Een lange, hete dag stond voor de deur. Het liet zich aanzien dat half Schiedam naar Noordzee was afgereisd. Op de Noordvest, waar tweehonderd meter tafel en vierhonderd stoelen gereedstonden, kon -ond tien uur met gemak de bekena.? kogel wor den afgeschoten. Bij het Zakkendragershuisje aan de Oude Sluis waren rond die tijd slechts enkele tientallen nieuws gierigen getuige van het 'smakken (dobbelen) door de zakkendragers. Aansluitend schepten de leden van het Anthonisgilde met houten schoppen maar liefst 5500 kilo maïs uit een beurtvaarder in jute zakken. Met nog dertig nostalgi sche schepen maakte het maïs- schip deel uit van de kleurrijk ge- pavoiseérde, vloot, dié lag Rangés meerd in zowel de Korte als de lange Haven. De zakkendragers deden hun werk voor de deur van het tapperij Scyedam. Eigenaar Steef Tettero vond dat prachtig, maar had ookkritiek aan het adres van het '„Wqa^feloze De mammoettafel aan de voet van de molen. De supermaaltijd heeft de bakkers zeker 25 mille gekost. ken en -platen uit de oven halen) transporteerde hij twee broodjes op borden. Hiermee was de maal tijd officieel toegankelijk. Het bur- gemeesterpaar hoefde niet alleen te eten. Gaandeweg vond het publiek x. "r en meer de weg naar de vier molens op de Westvest en Noord- vest. Elke molen (het zijn de hoog ste van de wereld),, mocht gratis „worden bezichtigd. - Honderden vfesfle hoven .en informatie is mrpverstrelcCÏQs ik •- had geweten dat een fiks deel vaijv -S?-|£~'s naar de festiviteiten zich op mijn sto« S^oteü van dè-öronum zou afspelen, had ik extra maa sr gelen getroffen in de vorm van "en buitentap en andere facilitei ten. Nu sta ik te klojen met een huiskoffiekan." tijd de bakkers 25.000 gulden ge kost. Veel belangstelling genoten ook de jenever- en andere drankenpro- ducèrende bedrijven als UTO, Dirkzwager en, De Kuyper. In Branderij De Tweelingh (van UTO) gidste Carol van de Hoek elk uur 44 mensen door het ambachtelijke bedrijf. Na het vertonen van dia- en videobeelden volgde een wan deling door het, bedrijf. Geenulollè^ tje, want de temperatuur in de di- •rümiumenten van suué'érderij lag een flink 'e'inct Nerveus Bloemstukken van brood sier den intussen de mammoettafel tus sen de Noordmolen en de (defecte) korenmolen De Vrijheid. Leerlin gen van de Horecavakschool uit Rotterdam drentelden nerveus rond in afwachting van hun eerste klanten. Om kwart voor elf waren dat burgemeester Reiner Scheeres en zijn charmante echtgenote. Met een schieter (een stok met schep- blad waarmee bakkers de bakblik kracht en techniek. Ook steeds meer stoelen aam de reuzentafel raakten bezet. „Onze molenmaal tijd verloopt uitstekend," aldus bakker Kees Hollander rond half een. Cijfers over het aantal aanzit- ters en /hoeveel dat, de bakkers kost, geeft hij niet. „Het is een suc ces geworden en dat is voor ons het belangrijkste." Achteraf blij ken anderhalfduizend mensen te hebben meegegeten. Hoewel ieder een een bijdrage van vijf gulden moest betalen, heeft de supermaal- ven de dertig graden. De zakkendragers hadden het door de hoge temperatuur zwaar te verduren. Behalve het lossen van de maïs, moest er ook nog een ko- lehbeurtvaarder worden leeggedra- gen. Later in de middag was de in tussen met de zakken maïs geladen tjalk Zeldenrust uit Ouderkerk aan den IJssel naar de Noordvest geva ren. Dit bestanddeel voor onder meer jenever droegen de mannen van het Anthonisgilde de molen in. Over de hele dag gerekend heb ben de vijftien sjouwers zo'n twin tigduizend kilo op hun schouders vervoerd. Hun werk werd ook ga degeslagen door als gruweldieren verklede mensen en door vijf kin deren die zich als melaatsen pre senteerden. Hun sehminkwerk was zo levensecht, dat sommige mensen verschrikt achteruit deins den. Clowns Schminken werd ook gedaan in een stand van slagerij Van Hassel op de hoek van de Dam en de Vlaardingsestraat. Tientallen kin deren veranderden er in clowns. Op de Dam zelf was het trouwens ook gezellig druk. De winkeliers presenteerden zich met kramen en er stond voor de kinderen een draaimolen. Zwieren en draaien konden jeugdige stadsgenoten ook op de Grote Markt, waar op kosten van de winkeliers van de Hoog straat gratis ritjes konden worden gemaakt. Het was er de gehele dag een drukte van belang. In tweede helft van de middag werd het rustig: kennelijk de in vloed van de voetbalwedstrijd om de Engelse FA-Gup op televisie. Theo Reyman van de Werkgroep Schiedamse Molendagen vaagde zich niet aan het noemen van een bezoekcijfer. „Het was in ieder ge val drukker dan vorig jaar, maar hoeveel mensen er toen zijn ge weest weet ik evenmin." Bijzonder gezellig verliep de Molenmuzieknacht van de Vereni ging Horeca Ondernemers Schie dam, die eigenlijk 's middags al begon. Veel mensen genoten op het terras van café De Unie van een groot dans- en showorkest. Even leken de oude sferen van een mu ziektentconcert teruggekeerd. In de anders op zaterdagavond uitge storven Hoogstraat bleef het tot diep in de nacht een komen en gaan. Op het pleintje voor tapperij Het Weeshuis was tegen midden nacht nog steeds geen stoel vrij. Ook op de terrassen van 't Vier kante en de Amstelbron was het moeilijk benen en voeten rust te gunnen. Dat kon binnen wel, want iedereen zocht de koelte buiten. Dat het binnen te warm was om te vertoeven, bleek bijvoor beeld in het muziekcafé Podium. Slechts een tiental mensen hield zich er op. Buiten, langs de Lange Haven, was het aanzienlijk koeler. Zoals steeds bij grote stadfeesten, stond de politie foutief parkeren oogluikend tóe. Maar twee automo- jbiMstéiydiq'Jhiif 'heilieexkae'"'zater- dagavond om, elf uur achterlieten 'op Hle ^UfValidenparkeéfplaatseri aan de i.c_ "<m de Hoogstraat en Koemarkt, Zab~~\ hun nonchalance 'beloond' door een proces-verbaal, uitgeschreven door surveillerende motoragent. Gistermiddag is de vloot van nostalgische schepen, met de flui tende stoomsleper Hercules aan kop van de armada, weer vertrok ken. Jammer, de havens zijn nage noeg weer leeg. Het beeld van ou de vaartuigen hoort in feite nooit te ontbreken in de skyline van de oude havens. SCHIEDAM De 19-jarige Schie dammer die vorige week dinsdag een molotov-cocktail het stadion van SVV wilde binnensmokkelen, blijkt zich ook te hebben bediend van een mes. Onder bedreiging hiervan maakte hij voor de wedstrijd 25 gulden afhan dig van een supporter van de FC Den Haag. Ook is hij op het Nieuwlacdplein met hetzelfde mes mensen te lijf ge gaan. Bij de rechter commissaris heeft hij deze feiten bekend. Hij wordt nog steeds in voor arrest gehou den. Door de po litie zijn tij dens de wed strijd elf aan houdingen ver richt. Acht va-x hen zijn na verhoor heengezonden, drie werden voorgeleid aan de officier van Justitie en te gen twee van deze drie is een dagvaar ding opgesteld. alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service' Groene weg is expert in exclusieve tuinaanleg en renovatie Op grond van welke beschul digingen de cocktailmaker terecht moet staan, is nog niet bekend ge maakt. ®010 - 4.750.654 Door Perry Menexis VLAARDINGEN Mede door het uitstekende weer werd de open dag die het Recreatieschap van Midden-Delfland gisteren hield druk bezocht. Zowel hij de ten toonstelling binnen als bij de stands buiten kwamen belangstel lenden allerlei informatie over Midden-Delfland inwinnen. Dit al les tegen de achtergrond van de muziek van een dixielandbandje. Overal hingen overzichtskaar ten van het Midden-Delfland- gebied waarop de drie deelgebie den Lickebaert, Gaag en Abbts- woude nog eens apart onder de loupe worden genomen. Centraal in het geheel stond vooral het Li- ckebaertgebied, omdat de meeste bezoekers juist uit deze regio af komstig zijn. De bezoekers konden zien dat het Midden-Delfland-gebied de ko mende jaren een enorme gedaante wisseling ondergaat. Alleen al in het Lickebaertgebied zal het oer- Hollandse karakter dat door de eeuwen heen dit landschap ken merkte nagenoeg verdwijnen. De len zullen onder water worden ge zet ten behoeve van de watersport, vooral langs de spoorweg en de randen met Vlaardingen en Maas sluis zal een groot deel worden be bost. De meest opvallende trek pleister zal tussen het spoor en het Lickebaertbos komen. Tijdens de tentoonstelling beke ken de bezoekers vooral de ma quette van deze puinstortheuvel in kegelvorm, die tot een hoogte van 35 meter moet reiken en een op pervlakte ter grootte van vijftig voetbalvelden beslaat. Ten westen van deze heuvel wordt een soort wafelijzerreliëf aangelegd, waarbij de zeven toppen z"*n acht tot twaalf meter boven hei, maaiveld moeten uitsteken. Het publiek staat beslist niet sceptisch tegenover de plannen waar nu al aan gewerkt wordt. Een man van een jaar of zestig vindt het allemaal best dat er wat bos bij komt, omdat hij er van Het veerponfge over de Booner- vliet trok ook gisteren op de open dag zeer veel belangstel ling. houdt. Dat is overigens niet het enige waarom hij de huidige plan nen toejuicht. „Het is een goede zaak dat er wat meer afwisseling in het landschap komt. De "aanleg van bosgebieden is juist hier nodig omdat er zo weinig van is. Alleen begrijp ik niet waarom er een heu vel moet komen." Een echtpaar van middelbare leeftijd vindt het jammer dat het typisch Hollandse landschap lang zaam maar zeker verdwijnt. „Niet dat ik de huidige plannen afkeur," zegt de man, „want ik zie liever bossen dan flats. Met flatgebouwen gooi je helemaal een landschap weg, met bomen niet. Die hebben tenminste enige waarde." De mensen die in en oir Mid- Üen-Delfland wonen hebben enig zins inspraak gehad in de herin richting van hun gebied. De heer Van Wijngaarden, die medewerker is bij de Landinrichtingsdienst van het Ministerie van Landbouw en Visserij, daarover: „Wij hebben de omwonenden gevraagd waar zij het meest behoefte aan hadden en daar ons beleid op afgestemd. In Delft bijvoorbeeld had men vooral behoefte aan bosgebieden, terwijl de Vlaardingers weer liever moge lijkheden voor de watersportre creatie hebben. Verder houden wij ook rekening met een aantal mi lieuaspecten. „Dat juist de Foppenpolder voor een deel onder water wordt gezet hebben wij niet alleen ten behoeve van de recreatie gedaan. Het be langrijkste is om de druk die door waterrecreanten op de Vlietlanden wordt uitgeoefend te verplaatsen, waardoor de natuur in dat gebied ongestoord zijn gang kan gaan. „Verder wordt ook de puinstor theuvel naar een milieuvriendelijk concept aangelegd. Er mag alleen maar 'schoon' bedrijfsafval ko men. De top van deze heuvel komt op 35 meter boven het maaiveld, terwijl het binnenste gedeelte tien meter lager komt te liggen. Op die manier wordt volgens onze bereke ningen de minste druk op de veen gronden uitgeoefend. Dat is vooral nodig om te voorkomen dat de spoorlijn wordt weggedrukt. Het is alleen niet te hopen dat de provin cie, die met grote hoeveelheden af val in haar mag zit, daar zo veel mogelijk van kwijt wil." De Vlaardingse mevrouw Ben- jert was gisteren als eregast uitge nodigd. Volgens een kaartentelling Week zij al enkele weken geleden als vijftigduizendste gebruik te hebben gemaakt van het in 1987 ingestelde veeipontje over de Boonervliet. „Dat pontj'e loopt als een trein," oordeelt Ger de Reus die medewerker promotievoorlich ting van het recreatieschap Mid den-Delfland is. „Vorig jaar wer den 25.000 mensen met het pontje overgezet en dat aantal wordt straks zeker overtroffen." SCHIEDAM/ VLA ARDIN GEN SSC Harga heeft er in de wed strijd tegen Ons Huis geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. By de pauze was het al 9-0. Na de rust een nog oppermachtig Harga dat toch de teugels wat liet vieren. De scheidsrechter had een andere eindstand. Het was eigen lijk 13-4, maar de scheidsrechter hield het op 12-5. Onno Sluimer vier maal en Regina van de Toom met drie doelpunten gooiden voor Harga de meeste ballen door de korf. Door deze overwinning moet Harga een promotiewedstrijd spe len tegen Weidevogels om één plaats in het district. De wedstrijd wordt gespeeld op dinsdag 30 mei op het veld van OSCR, aanvang 19.00 uur. ODO-Thor (H) 8-6 (2-3): Het reeds gepromoveerde ODO moest winnen om de race tegen Ondo om het kampioenschap voort te zetten. De eerste helft wogen beide ploe gen tegen elkaar op, met Thor iets beter voor de korf, 2-3. Na rust een feller ODO, dat vra 5-5 naar een 8-6 overwinning speelde.v Tien minuten voor het einde kreeg Ma rijke Noordam een applausvervan- ging met als reden dat zij haar laatste wedstrijd voor ODO speel de. Zij gaat zich in het buitenland vestigen. Henk Goedendorp scoor de tweemaal. Om het kampioen schap tussen ODO en Ondo wordt nu aanstaande zaterdag waar schijnlijk gespeeld op het veld van Dijkvogels in Maasdijk. Blauw Wit (K)-Oranje Nassau 12-7 (5-2): Beide ploegen hebben heerlijk van de zon genoten. Er stond voor beide niets meer op het spel. Het was tevens de laatste wedstrijd van dit seizoen. Bij Oranje Nassau hebben ze een aan-1 tal mensen 'litgeprobeerd in ver band met hot volgend seizoen. Te melden is nog dat Marcel Vos-:' kamp het weer een half uur heeft», geprobeerd. Kees van de Kooy schoot tweemaal raak voor Oranje Nassau. Luctor-CKC Maassluis 5-5 (2-3): Maassluis moest voor zijn laatste wedstrijd op bezoek bij Luctor. Er stond ook hier niets meer op het spel. Beide ploegen ge loofden het dan ook wel en speel den een lusteloze partij korfbal dat uiteindelijk met 5-5 eindigde. Mar co le Cluse, Eric de Jong, Martin Bergwerff, Moniqe van Hemert en' Martha van de Gaag hadden suc ces voor Maassluis. De selectie heeft ook afscheid genomen van trainer-coach Wim Niesing en deed dat met een koud buffet. De Bermen-Vlaardingen 9-11 (5-7): Ook voor deze beide ploegen stond er niets meer op het spel. Ze hebben er toch nog een leuke par tij korfbal van gemaakt. Vlaardin-' gen was in het veld de betere ploeg en dat resulteerde in een 5-7; ruststand. De marge van twee doelpunten heeft Vlaardingen niet meer uit handen gegeven. Het werd ten slotte 9-11. Arno Brou wer drie maal, Marilou Willemse en Monique Verwey tweemaal wa ren de doelpuntenmakers voor Vlaardingen. Het was tevens de af- scheidswedstrijd van Rob van Nij- natten als trainer-coach van Vlaar dingen. ODI-'t Waterschip 4-4 (3-3): ODI heeft de kans om niet te de graderen in eigen hand gehouden. Thuis tegen 't Waterschip waren beide ploegen volkomen aan el kaar gewaagd. Het werd dan ook na een 3-3 ruststand 4-4. Als de laatste wedstrijd gewonnen wordt, eindigt ODI nie' op de laatste plaats. Marcel Kieboom, Richard Heus, Maartje Schipperus en Nico van Otterloo scoorden voor ODI. SCHIEDAM/VLAARDINGEN Alle wedstrijden werden geken merkt door een loomheid als ge volg van het warme drukkende wee(r. Ook was, in de meeste wed- strijden-•"de -druk—van' de ketel j wgirdoor er veel gas teruggeno men werd. De vrouwen van DWS hebben in Gouda een nuttige over winning geboekt tegen Vires et Ce- leritas, dat met 9-11 werd geklopt. Het in degradatiegevaar verkeren de DWS maakte nogal wat verde- digingsfouten, waarbij men vooral te laat uitstapte. Dat bood Vires de kans om tot de cirkel door te breken. Een snel le 0-2 voorsprong werd door Vires ingelopen, waarna het een wisse lende strijd werd met een 6-5 rust stand. Kort voor tijd met een 10-10 stand was het Jolanda Elshof die vanuit de hoek DWS aab de win nende treffer hielp. Snelwiek-WIK 18-10: Een ma tige partij handbal van WIK, dat binnen tien minuten tegen een 5-1 achterstand aankeek die bij rust was opgelopen tot 10-3. Ook in de tweede periode bleven de Rotter dammers de toon aangeven. Hollandiaan-Westlandia 10-7: Hollandiaan zette de opgaande lijn door die aan het begin van de tweede periode werd ingezet. Te gen het Naaldwijkse Westlandia trad Hollandiaan aan met Helma Stans en Nel Vogel, weggehaald uit het tweede team vanwege vele blessures en met de juniorspeelster Monique de Wolf, die uitstekend presteerde. Na een snelle 1-3 ach terstand nam Hollandiaan middels break outs het spel in handen en liep voor rust uit naar 7-3. Na rust kwam Westlandia, dat tegen de gradatie vecht, fel terug en liep in naar 8-7, maar treffers van Helma Stans en Nel Vogel maakten aan alle onzekerheid een einde. HVC-HEC 8-8: HVC startte hit- stekend en zette de HEC-verdedi- ging bij herhaling voor het blok, wat hen een 7-4 ruststand oplever de. Maar na rust nam HEC het ini tiatief en kwam via 8-6 tot een 8-8 puntendeling. Dat HVC nog één punt aan deze ontmoeting over hield, dankt het aan doelvrouwe Jackie Hendriks. WIK-DES 21-16: Twee uitge bluste manpenteams worstelden zich in deze ontmoeting naar het einde. WIK was hierbij nog het meest produktief en kwam via een 10-7 ruststand tot een 21-16 zege. Hollandiaan-UVG 12-21: Een oppermachtig UVG hield de doel puntenproductie in de eerste helft beperkt, wat een 7-10 ruststand opleverde. In de tweede periode ging de groenwitte aanval dieper en won gemakkelijk van Hollandi aan, dat het zwaard van Damocles al ziet hangen. HVC-WIK II 2-17: Twee teams die vrijuit konden spelen, aange zien er niets meer op het spel stoma. WIK had in de eerste helft wat meer geluk en ging met een 9-11 voorsprong aan de thee. Na rust kwam HVC goed terug en kon winnend afsluiten. BVC-trainer Aad Mooy gaat aan het eind van dit seizoen terug naar WIK, waar hij de mannen-rerserveselectie on der zijn hoede gaat nemen, evenals" de mannen en vrouwen junioren. Bij HVC zal Wil Plugge de scepter gaan zwaaien. SCHIEDAM Het aantal gere gistreerde werklozen in de regio Waterweg-Noord is in de maand april met 276 gedaald tot 8437, een afname van meer dan drie percent. Uitgedrukt als percentage van de totale afhankelijke beroeps bevolking daalt de werkloosheid daarmee licht tot 11,3 percent. Het bestand zonder baan omvat 5316 mannen en 3121 vrouwen, respectievelijk 10,1 en 14,0 per cent van de beroepsbevolking. De vergelijkende cijfers van maart zijn 10,3 en 14,0 percent. De groot ste daling deed zich voor onder de mannen (215). Slechts 61 vrouwen slaagden erin een baan te vinden. 545 Mensen lieten zich in april in schrijven bij het GAB, terwijl 821 personen hun kaart uit de bak lie ten lichten Opvalle lat zich bij het Ge westelijk At beidsbureau steeds meer werkzoekenden met een baan melden. Deze groep maakt met 2162 personen inmiddels 20 percent uit van het totale bemid delingsbestand van het GAB, dat 10599 mensen omvat. In april kwamen er weer 80 werkenden bij die van baan wilden verande ren. Vooral kantoor-, handels- en horecapersoneel blijkt op zoek naar een andere werkkring. Met uitzondering van Maas land, waar de situatie onveran derd bleef, daalde het werkloos heidscijfer in alle gewest-gemeen ten. De grootste dalingen konden genoteerd worden voor Schiedam (94 mannen en 27 vrouwen) en Vlaardingen (78 mannen tegen een toename van 3 vrouwen). Ook ge meten naar beroepsgroepen ont-„, wikkelde de toestand zich over de gehele linie gunstig. Eruit spron gen de metaalbewerkers (min 72), het kantoor- en onderwijzend per soneel (min 47) en de bouw (min 39). Ook het handelspersoneel en het personeel in algemene dienst gaven een daling te zien, respectie velijk min 27 en min 26. Bij de geregistreerde schoolver laters was er evenals vorige maand sprake van uitstroom, dit keer met 28 personen, 20 mannen en 8 vrouwen. In vergelijking met april vorig jaar daalde het aanbod van vacatu res fors, van 229 naar 162. Gere kend over de eerste vier maanden van het jaar echter werden 695 vacatures ingediend, tegen 661 in dezelfde periode van het vong jaar. In totaal stonden eind april 360 open bij het GAB, waarvan 76 langer dan drie maanden. MmS-4 3- •wx.jv-»r ,-*/ t"f '-- f i i V s. (INGEZONDEN MEDE £UNG> Burg H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel 010-473 82 22 (1NGE20ND€* MEDEDELING) I v m 12% jarig jubileum krijgt iedere opdrachtgever een exclusieve verrassing van Marjolein Bastin ophogingen advies ontwerp uitvoering kantoortuinen bèstratingswerk afrasteringen onderhoud etc L CoitW*» JiaCf Vuix<«l«S»n

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1