leeds meer oplichters langs de deur Consternatie in put: metrobuis aan de wandel Politie: Onbekenden altijd vragen naar legitimatiebewijs en je niet laten intimideren KUNST TE KIJK Het Vrije Volk SCHIEDAM Straf schutter is 'terecht' Pasfoto's met kwaliteits garantie 'IJslandroute vaker i gebruiken' PAGINA 14 WOENSDAG 5 JUL11989 Man dood door ireuk kabel SCHIKT)AM Bij het laden van buizen op een werkeiland is vanmorgen een 24-jarige Rot terdammer om het leven geko men. Op het haventerrein van Brown en Booth te Schiedam brak een kabel, waardoor hij onder de giek van de kraan te recht kwam. De man was op slag dood. De arbeidsinspectie - stelt een onderzoek in. Portemonnee van verkoper gestolen SCHIEDAM Van een 34- jarige verkoper van een doe- het-zelf-winkel is gisteren zijn portemonnee 1 gestolen. Twee mannen stapten de winkel aan de Mgr. Nolenslaan binnen en stelden belang in een boorma chine. Ze lieten zich eerst de werking uitleggen, waarna een van hen vroeg of hij even van het toilet gebruik mocht ma ken. Hierbij kwam hij langs een kantoortje, waar de jas van de verkoper hing. Toen de klanten weg waren (zonder ove rigens de boormachine te ko pen) miste de verkoper zijn por temonnee met een inhoud van zeventig gulden. Vrouw valt van stoei, scherf doorboort voet SCHIEDAM Het geven van water aan bloemen is een 30-jarige flatbewoonster van de 's-Graveiandseweg op een door gesneden pees van haar voet komen te staan. Tijdens het be gieten viel ze van een stoel en brak hierbij een vaas. Een scherf doorboorde haar voet en sneed de pees door. De vrouw is ter behandeling overgebracht naar het Schieland-ziekenhuis. Wijkpost anders open SCHIEDAM Vanaf 17 juli tot en met 11 augustus wordt er in de Wijkpost-Oost van de Stichting Gecoördineerd Oude renwerk aan de Franklinstraat 11a, alleen spreekuur gehouden op de dinsdagmorgen van 09.00 tot 10.00 uur. Voor dringende gevallen kan altijd contact wor den opgenomen met het stede lijke bureau via tel. 4731976. CJV-kampen in Leusden SCHIEDAM Het CJV or ganiseert van 5 tot en met 12 .^augustus weer een kampweek nsimor kitfderfen itussen de 7 en '"15"jaar£ in Leusden. De jeugd kampeert een week lang in het ^bQS.-Jnzyn ^peulschillende /isMmBêlLidipyeik een eigen the- ijna hebben. Voor de kleintjes van 7-9 jaar is er het Suske en Wiske-kamp. Het thema van het kamp voor de kinderen tus sen de 10 en 12 jaar is het Wil de Westen. Bij de groteren staat de week in het teken van de science fiction. Deelnemen kost 132,50. Ook niet CJV-leden mogen mee. Voor verdere infor matie kimt u bellen naar B. van de Tuyn, tel: 4264599 of P. Feelders, tel: 4268697. VLAARDINGEN De 25-jarige Sb. A., die een jaar geleden in Vlaardingen zijn tante doodschoot, is door de rechtbank in Rotterdam terecht veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Dat stelde giste ren de procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag, mr. B. de Hoogh. A. was is hoger beroep gegaan omdat hij de straf te zwaar vond. Net als bij de behandeling door de rechtbank bleef het motief voor de aanslag nogal duister. De tante, een arts, had moeilijkheden met haar man, een bhirurg. A. wilde daar volgens eigen zeggen iets aan doen. Hij zou een pistool en 7500 gulden hebben gekregen van een andere oom dan de chirurg. Daar moest hij aanvankelijk alleen maar op passen, toen deze oom en ook de chirurg naar Suriname moesten om hun stervende vader nog te zien. De eerste oom veron gelukte er en A. behield wapen en geld. Vorige zomer besloot A. zijn tante zodanig te beïnvloeden dat ze bij haar man terug zou keren. De ontmoeting had plaats in de open lucht. A., die het pistool bij zich droeg, ging op zijn tante af met de mededeling dat hij met haar wilde praten. A. vertelde over die ontmoeting: „Ze viel me aan: 'Wie ben jij om met mij te ko men praten, je kunt beter met je familie in Suriname gaan praten, die vallen als vliegen dood...' Ik hoorde een schot en rende weg." De procureur-generaal hield het op doodslag, ook al omdat A. iets verminderd toerekeningsvatbaar is bevonden. A.'s raadsman, mr. G. Spong, noemde het een 'uit de band gelopen bedreiging met ge weld' door een 'chaotische en pa- niekeringe jongeman'. Hij bepleit te een lagere straf. Uitspraak 17 juli. SCHIEDAM Merkwaardig ei genlijk: als we de deur uitgaan doen we hem drie keer op slot om ongewenst bezoek te voorkomen, maar als we thuis zijn laten we soms totaal onbekenden in de wo ning toe. We zijn er immers zelf bij? Tot onze schade en schande komen we er dan te laat achter dat de gasten heel andere bedoe lingen hadden dan ze voorgaven. „Wij Nederlanders zijn over het algemeen een gastvrij en behulp zaam volkje," zegt politieman D. P. Drop van de gemeentepolitie. Hij is belast met het voorkomen van misdrijven. „Maar af en toe gaat de goede trouw wel erg ver. Het is daarom goed te weten dat er nog steeds figuren rondlopen die pro beren om met een smoesje een wo ning binnen te komen om even la ter weer te verdwijnen met geld, sieraden en andere waardevolle spullen." Er wordt de laatste tijd by de politie weer vaker aangifte gedaan van dergelijke gevallen van oplich- tery an diefstal dan vroeger. Voor al ouderen zijn het slachtoffer. „Maar niet alleen ouderen," weet Drop. „Deze week hadden we een aangifte van een 36-jarige man die 190 gulden had betaald aan een zo genaamde schoorsteenveger die een stukje pijp op zijn schoorsteen zou zetten. Toen hij naderhand ging kijken bleek dat er helemaal niets gedaan was." Het is oppassen geblazen met lieden die aan de deur him dien sten aanbieden. Vaak gaat het om scharen slijpen, schoorsteen vegen, tuin ophogen of verfraaien en meer van dat soort klusjes. Als het werk gedaan is, blijkt er vaak een buitensporig hoge prijs voor be taald te moeten worden. Velen la ten zich door een grote mond en dreiggedrag intimideren en beta len dan maar 'om er van af te zyn'. En ook voor allerhande 'koopjes' die colporteurs aanbieden geldt dikwijls dat goedkoop duur koop is. Een andere groep vormen de bedriegers die een mooi verhaaltje ophangen. Men vraagt om een glaasje water, is de^weg kwijt, wil even in het telefoonboek kijken enzovoorts. Of men komt met een heel 'zielige' geschiedenis aanzet ten. Veelal opereert men in groep jes. Terwijl de een de aandacht van de bewoner afleidt, doorzoekt de rest het huis. Oud-rechercheur Drop spreekt uit eigen ervaring wanneer hij het heeft over de naïviteit van het pu bliek. Jarenlang kwam hij overal moeiteloos binnen waar hij zich als politieman uitgaf, ook zonder uniform. Drop: „Ik ben geloof ik in vijftien jaar maar drie keer naar mijn legitimatie gevraagd. Op die manier wordt het oplichters natuurlijk heel makkelijk ge maakt. Het is soms ook verwar rend. Vroeger kwam er eens per jaar iemand de watermeter opne men en dat was altijd dezelfde, te genwoordig kunnen er veel meer mensen aan de deur komen." De preventie-ambtenaar raadt daarom aan om nooit onbekenden in de woning toe te laten die be weren van de politie, belastingen, gemeente of andere instanties te zijn voordat zij zich behoorlijk ge legitimeerd hebben, met een iden titeitsbewijs voorzien van een foto. Ook moet men zich niet laten overrompelen door een uniform of een zelfverzekerde manier van op treden. Indien men het niet ver trouwt, is het goed om te allen tij de even de politie te bellen, tele foon 4260760. Daarmee kan men niet alleen zichzelf maar ook ande ren een hoop ellende besparen. Door Ad Hoogerwerf ROTTERDAM Bij het aan leggen van het raamwerk voor de bouwput van het nieuwe hoofd kantoor van het Rotterdamse be leggingskantoor Robeco op de hoek van de Coolsingel en de Blaak, is met een traditie in de bouw gebro ken. De uitermate zware eisen die aan de bouwput werden gesteld ter bescherming van de oost-westlijn van de metro en het belendende monumentale Schielandshuis, noopten de technici gebruik te ma ken van een betonnen raamwerk voordat de fundering kon worden gestort. Dit, terwijl het in de loop der jaren als vanzelfsprekend werd beschouwd het skelet van de put te vervaardigen uit staal. Het 'herontdekte' beton bleek niet al leen beter bruikbaar, maar ook de helft goedkoper. De ene bouwput is de andere niet, zo blijkt al snel bij een be zoek aan de put. Deze Robeco-fun- dering beeft technici ware hoofd brekens bezorgd. Om enkele knel punten te noemen: de metro mocht nauwelijks verschuiven en het Schielandshuis moest 'trillingvrij' blijven. „Die metrotunnel is een gevoe lige jongen," meent ir. R. Nijsse van het Adviesbureau voor Bouw techniek (ABT), „balancerend op 'luciferhoutjes' en snel uit z'n evenwicht, te ^rengen. ,Het isjheel slonHgjêfe dffegas^^andftl^ou Ae&nsaiiÜZsiï ga40. «teoiPils nmï JBrl ïsgar-r: aan i het-, schuivem" t Watdaar-het nojjwqjw« resul^t^p^rijnja^ri^ra- ao£ bnóv^9|_ 'iiis es ameswm aazeyiA Jöd xesn aegrcaetzyimsia hy: „Hierbij wera als eis gesteld, dat het oude gebouw geen hinder mocht ondervinden van trillingen. Voor je het weet staan de kunsthis torische schatten, waaronder veel van die oude wijnglazen, in de kast heen en weer te springen." Betonmolens rijden af en aan in de bouwput voor het Robeco-gebouw. Beton is er herontdekt als raamwerk voor de fundering. Zweetdruppels Vooral de metrobuis heeft de leiding van de Hollandsche Beton Groep (HBG) en ABT, de verant woordelijke bedrijven voor de aan leg van de metersdikke fundering, talloze zweetdruppels en een on plezierige kerst '88 bezorgd. Het heiwerk en de bouw van het fun- derings-raamwerk mochten de me tro hooguit achttien millimeter richting bouwput 'trekken'. Nor maal is een verplaatsing van enke le centimeters, zo niet decimeters bij een dergelijk krachtenspel van klei en zand geen uitzondering, verzekert prof. A. Krijgsman van ABT. Hij geeft ermee aan, hoe bui tengewoon lastig deze millimeter- klus was. Groot was dan ook de conster natie toen metingen aantoonden, dat de metro inderdaad aan 'de wandel' ging. Zij het, tot ieders verbazing, veertien millimeter in zuidelijke richting, de andere kant op dus. Niemand die déér reke ning mee had gehouden. De ver schuiving werd een dag voor de Kerst opgemerkt. Over de oorzaak zijn de deskun digen het nog niet eens, feit is dat de getroffen maatregelen, (hier wat grond erbij, daar er wat van af) doeltreffend uitpakten en de 'metro-wandeling' werd gestopt. Achteraf, nadat het bloed weer in de wit weggetrokken gezichten was gaan stromen, stelde men la coniek vast dat „er nu dus een spe ling ontstond van achttien plus veertien millimeter richting bouw put, een onverwachte winst in ruimte," vertelt Nijsse. De Robeco-bouwput tegenover het Maritiem Museum Prins Hen drik is om méér redenen niet ge woon. Onder het ernaast gelegen Schielandshuis staan namelijk eni ge honderden houten palen in wa ter, die ook nat moeten blijven, willen ze niet wegrotten. Voor de bouwers van het Robeeokantoor hield dat in, dat er een gesloten bouwput moest komen, waarvan de historische buur ook onder gronds geen last zou hebben. Ver volgens leverden de vreemde hoe ken van de put de nodige moelijk- heden op. Al met al kwamen de rekenaars er met een stalen constructie en een zeer zware gesloten damwand ondanks alle beperkingen wel uit, maar.de uitgedokterde technische ingrepen bleken te duur. Waarom gebruiken we geen beton? sugge- Studio fjjfïj Express s* Polaroid Foto VAN VUUREN reerde toen de ABT, en aldus ge schiedde. Ook bij de hoogbouw (Plazza-complex) op het herten kamp tegenover Centraal Station zal van een betonnen raamwerk gebruik worden gemaakt. De voordelen van het beton zijn legio. De mazen van het goedkope raamwerk vielen groter uit dan bij staal het geval zou zijn geweest, zo dat er gemakkelijk door de gaten heen gegraven kan worden. En, grijnst ir. J. Vollebregt van HBG, „als het werk tijdens de zomerva kantie stil ligt, komt de sloper het hele netwerk letterlijk in stukjes knippen. Dit hoogwaardige beton wordt gewoon weer hergebruikt." Wie vandaag of morgen een blik werpt door de hekken van de bouwput, kan getuige zijn van het aanleggen van de eigenlijke funde ring. Reeds enige weken rijden be tonmolens af en aan om de 2,5 me ter dikke vloer te storten. Op die vloer verschijnt een par keergarage van twee verdiepingen, waarop het honderdmeter hoge, 21 verdiepingen tellende kantoor zal verrijzen. Ook die hoogte heeft bij gedragen in de verwarring in de voorbereidingen. Ir. Nijsse herin nert zich hoe een overijverige ambtenaar ontdekte, dat het straalpad van de PTT-verbinding Waalhaven-Alphen aan den Rijn, precies over de bouwplaats loopt. Hoger dan zestig meter bouwen zou uitgesloten zijn geweest, als de PTT haar straaltoren niet had ver hoogd. Lopend over de vloer van het toekomstige, door architect Quist ontworpen, Robeco-paradepaardje doet hoofdaannemer Eef van Ho ven uit de doeken wat hem nog te wachten staat, als de bouwvakkers eenmaal de hoogte in gaan. Door het ontbreken van ruimte voor een bouwterrein moet al het prefab materiaal worden aangevoerd. Da gelijks rijden negen vrachtwagens met het bouwmateriaal van Leeu warden naar Rotterdam. Van Ho ven: „Je moet alles dus perfect or ganiseren. Ik mag nooit te veel be stellen. Er is echter een groot na deel: er hoeft maar een onver wachte file te staan en de zaak kan in het honderd lopen." Door Han Verbeem ZWUNDRECHT Wethouder drs. C. Boudestein (Financiën) van de gemeente Zwijndrecht vindt dat 'zijn' dienst Gemeentewerken va ker gebruik moet maken van de 'IJslandroute' voor het leasen van goederen via een niet-EG-lidstaat en het daarmee omzeilen van de BTW-plicht Onlangs gaf de ge meenteraad van Zwijndrecht zijn toestemming aan burgemeester en wethouders om deze IJslandroute voor het eerst te gebruiken. De Rotterdamse gemeentelijke Reinigingsdienst Roteb maakte gis teren bekend al zijn materieel aan te schaffen via deze 'truc'. Dit* be tekent voor het Rotterdamse'be drijf een besparing van vele mil joenen guldens. In navolging van de Roteb besloot ook Zwijndrecht de mogelijkheden van de IJsland- route te bestuderen. Nu laat deze gemeente voor ongeveer 560.000 gulden aan vrachtwagens leasen bij een Zwitsers bedrijf. De dienst Gemeentewerken overweegt nu met een dochteron derneming van de Amro Bank, Amro-Management AG in Zürich, in zee te gaan. Dit is de leasemaat schappij waarmee ook de Roteb zaken doet. „Een geweldige ma nier om geld te besparen," meent wethouder Boudestein. „De ge meente zou voortaan altijd van de ze constructie gebruik moeten ma ken. i f „Feitelijk is het dezelfde'"situa tie als die we twee jaar geledén hadden met de bouw van het'nieu- we zwembad. Voor het beheertvan het zwembad riepen we een spe ciale stichting in het levemuDe BTW die de stichting over de7 in komsten moet betalen krijgt ze aan het eind van het jaar weer terug," vertelt Boudestein. „Sindsdien zijn we bijzonder gespitst op de moge lijkheden die de Belastingwet in deze biedt. Toen enkele maanden geleden duidelijk werd dat Ge meentewerken aan nieuw vervoer toe was, kwam de IJslandroute bij ons in gedachten. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten maakte het college erop attent dat de constructie bij tientallen ge meentelijke diensten in heel Ne derland gebruikt wordt." Ook in Dordrecht overwoog het college van burgemeester en wet houders een toepassing van deze route, maar na overleg met de fracties werd het voorstel inge trokken. „Behalve geld spelen ook andere zaken bij ons een belangrij ke rol,'# legt raadslid J. Foppe (PvdA) uit. „We willen niet op de rand van de wet leven. Om ethi sche redenen is deze Uslandcon- structie nooit serieus ter sprake ge komen, ondanks de besparingen die zij zou opleveren." Het Zwijndrechtse gemeentebe stuur kent echter geen morele be zwaren. „Alle partijen waren het ermee eens: het leasen van duurza me gebruiksgoederen in Zwitser land levert de gemeente veel geld op," legt Boudestein uit. „Daarom is het voorstel zonder problemen afgehandeld en verleenden alle fracties hun goedkeuring." De lease-constructie waarvoor Gemeentewerken kiest, is de zoge noemde financial lease. De huur der of lessor gebruikt de goederen voor een periode van vier tot vijf jaar, waarna hij die voor een rela tief laag bedrag van de verhuurder of lessee kan kopen. t De Belastingdienst probeert nu het gat in de wetgeving te dichten. Woordvoerder Van der Wele van Gemeentewerken denkt niet dat dit snel zal gebeuren. „Het is een Europese maatregel om geen extra omzetbelasting te heffen op pro- dukten die uit niet-EG-landen ko men en waar al belasting over is betaald," verduidelijkt hij. In Zwitserland bedraagt de BTW slechts vier percent, in Nederland 18,5 percent. Van der Wele: „De lidstaten van de EG zouden geza menlijk moeten besluiten deze be lastingontwijking te stoppen. En daar gaat heel wat tijd overheen." YU PHOTOGRAPHY Licht erotisch fotowerk is vanaf vrijdag 7 juli tot en met zondag 13 augustus onder naam Yu Photogra phy te bezichtigen in het Stedelijk Museum te Schiedam. Het betreft 112 panelen van de Joegoslavische kunstenaars Barbara Jakse, Stane Jersic, Peda Pavlovic, Zvonimir Zupancic. De openingstijden zijn rHnsffog tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. NANDA VAN BEEK Van de Vlaardingse kunstena- resse Nanda van Beek hangen olie verfschilderijen in de expositie ruimte van het districtskantoor van de Bondsspaarbank Schie dam-Vlaardingen. Van Beek, werk zaam bij de Stichting Kunstzinnige Vorming te Rotterdam en als zoda nig begeleidster van kinderen en buurtbewoners bij muurschilderin gen, exposeert sinds 1976 regelma tig. De expositie in het kantoor van de spaarbank aan de Schie- damseweg 12 te Vlaardingen duurt tot 22 juli. SPOOR Natuur in beeld is de titel waar onder de fotograaf Gerard Spoor in de foyer van Theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12 in Schiedam zijn werk tentoonstelt. In bijzondere kleurenfoto's toont deze fotograaf ons de schoonheid van de natuur. Te bekijken vanaf een uur voor de aanvang van iedere voorstelling in het theater tot sluitingstijd. VAN BEKKUM Landschappen stillevens van de Rotterdamse kunstenaar Nico van Bekkum zyn te zien bij koffie- en theeschenkery de Zeeman, Hoog straat 205 in Vlaardingen. Deze kunstenaar heeft reeds tientallen tentoonstellingen in binnen- en buitenland op zijn naam staan en zijn heldere kunstwerken komen dan ook in vele collecties voor. MAROT De dichteres Elma van Haren stelde samen met 11 kunstenaars een grafiekmap samen onder de ti tel Marot. By iedere prent hoort een gedicht van Elma van Haren. Zij liet zich door de prenten en de titels ervan leiden om de bij haar opgeroepen associaties om te zet ten in woorden. De grafiekmap met elf gedichten en elf prenten wordt tot en met 23 juli geëxpo seerd in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 in Schiedam. Marot is uitgebracht een oplage van 40 exemplaren en te koop voor ƒ2000,-. Openingstij den: dinsdag tot en met zate/dag van 10 tot 17 uur en op zondag van 12.30 uur tot 17 uur. APPEL Gedurende de maanden juli en augustus toont het Stedelijk Muse um in Schiedam weer een aantal aanwinsten op het gebied van ei gentijdse kunst en geschiedenis in de traditionele zomeropstelling. Een spectaculair onderdeel van de ze opstelling is het schilderij 'Fille en pleurs' (Meisje in tranen) van Karei Appel, dat het museum in een langdurige bruikleen van een particulier heeft gekregen. Appel maakte dit schilderij in 1953 naar aanleiding van de watersnood ramp in Zeeland. Het is een zeer emotioneel schilderij waarin Ap pel op hoog niveau het immense verdriet uitbeeldt. Het schilderij wordt in de zomeropstelling op een bijzondere plaats geëxposeerd. PRESENTATIE '89 Vanaf zaterdag 8 juli tot en met 9 september wordt in Galerie De Duig aan de Landstraat 29 onder de naam 'Presentatie '89' weer de jaarlijkse tentoonstelling van cur sisten van de kunstenaars Dik Kats en Aad Hofman gehouden. De ex positie wordt op zaterdagmiddag geopend en omvat aquarellen, pot loodtekeningen, kleurpotloodteke ningen en olieverfschilderijen. Van 8 juli tot en met 9 september is de tentoonstelling iedere zater dagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur gratis te bezichtigen. ZOMERMUSEÜM Het in de zomer onbenutte ge bouw van de Vrije Academie aan de Oosthavenkade 42 in Vlaardin gen heeft deze zomer een nuttige bestemming gekregen als Zomer- museum. Acht Vlaardingse kunste naars, te weten Peter Dumas, Kees Lesuis, Jan van Reeven, Eric van Straaten, Elly Dijkshoorn, Hans Rikken en Wilma Kuil, tonen er tot en met 31 augustus recent werk. Deze eerste presentatie van het Zomermuseum is mogelijk ge maakt door financiële bijdragen van de gemeente Vlaardingen en de Vrije Academie. Het is de be doeling dat dit initiatief, dat voor ziet in een extra expositieruimte, een jaarlijks terugkerend evene ment zal worden. Ook kunstenaars van buiten Vlaardingen zullen dan in gebouw Hollandia kunnen ko men exposeren. Geopend: dinsdag tot en met vrijdag van 9 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur, vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 12 tot 17 uur. VAKANTIE Bewoners van het gezinsvervan gend tehuis De Vleugel in Schie dam exposeren tot en met 15 juli eigen werk in het Stedelijk Muse um, Hoogstraat 112 te Schiedam. Dat gebeurt onder het motto 'Van idee tot opening: Vakantie'. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. AQUARELLEN In de ontmoetingsruimte van het Zonnehuis in Vlaardingen is tot en met 30 juli een expositie van aquarellen van Wijna Zand- vliet te bezichtigen. Zij tekent al vanaf haar jonge jaren. Reeds op de lagere school viel ze op door haar teken- en schildertalent. La ter maakte ze ook gebruik van olieverftechnieken. Pas op latere leeftijd ging Wijna Zandvliet aqua relleren. Ze zegt geïnspireerd te zijn door door de vele kleuren en vormen in de natuur, de wisselen de jaargetijden en het licht in,de ochtend en avond. Wyna Zandvliet heeft daarbij een eigen kleurenpa let ontwikkeld. SCHILDERIJEN In de Schielandgalerie van het Schielandziekenhuis aan de Burge meester Knappertlaan is tot en met 11 augustus een tentoonstel ling te bezichtigen met schilderij en van A. J. van der Klink. Deze Schiedamse is vanaf haar 16de jaar uit liefhebberij gaan schilde ren. Later is ze vijf keer een half jaar op les geweest en heeft zich verder zelf ontwikkeld. Er hangen schilderijen van haar in Duitsland, Noorwegen, Canada en Nieuw-Zee- land. Voor deze expositie heeft ze Schiedam op een heel eigen ma nier geschilderd. Mevrouw van der Klink werkt ook in opdracht.! v- K7 Yf' 'l w. i* t S ■v-"w f (INGEZONDEN MEDEDELING) Hoogstraat 104-106, Schiedam Tel 010-4266720 f "M f j-yv -

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1