Verpleeghuizen vrezen tekort aan personeel Nijlpaard Kudde! steelt de circusshow I Culinair Sterren Arrangement: een nachtje Hilton voor 49,50 'Sla 'm erin': spektakel van kracht, water en bier Weer thuis 'Dependances in Schiedam en Vlaardingen nodig' Bevers hebben nog geen jongen Windstil: surfwedstrijden afgebroken Kunst- en Antiekdag in Maassluis Schat op zoek naar talent Kamerleden bij forumavond SCHIEDAM Het aantal men sen, dat zich aanmeldt voor werk in de gezondheidszorg, zal in de komende jaren sterk afnemen. Dat veronderstelt de stichting Ver pleeghuizen Nieuwe Waterweg- Noord in het jaarverslag over 1988. Voor de twee verpleeghuizen DrieMaasStede in Schiedam en het Maassluise DrieMaasHave vreest de stichting daarom een perso neelstekort. Volgens de stichting krijgt men te maken met „een dalend aanbod van jongeren die kunnen en willen werken in de gezondheidszorg". Ook de slechte beloning van de werkers in de gezondheidssector speelt mee. Zeer verheugd waren de Verpleeghuizen Nieuwe Water weg-Noord daarom dat er vorig jaar tóch tijdig 122 vacatures kon den worden vervuld voor het nieu we verpleeghuis DrieMaasHave. Dat was volgens de stichting het resultaat van een intensieve wer vingscampagne. Bovendien sollici teerden veel mensen al voordat er advertenties waren verschenen. Het jaar 1988 stond voor de Verpleeghuizen Nieuwe Water weg-Noord in het teken van de opening van DrieMaasHave. De komst van dat huis heeft gevolgen gehad voor de organisatie. Drie MaasStede en DrieMaasHave ble ven zelfstandig, maar afdelingen al de administratie en personeelsza ken werden samengevoegd. Het jaarverslag: „Zo worden er zo min mogelijk dingen dubbel gedaan en dat maakt het weer mogelijk dat er zoveel mogelijk geld aan de zorgverlening wordt besteed." De verpleeghuizen haalden vo rig jaar beide hun volledige patiën tenbezetting. De 267 bedden in DrieMaasStede werden het hele jaar gebruikt. Na de ingebruikna me in augustus raakten ook alle 120 bedden in DrieMaasHave be zet. Die drukte wijst volgens de stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg-Noord op de grote be hoefte. De stichting blijft daarom aandringen op een verdere uitbrei ding van de beddencapaciteit. Men denkt aan dependances bij verzor gingshuizen „bij voorkeur één in Schiedam en één in Vlaardingen." Inmiddels is de uitbreiding opge nomen op de prioriteitenlijst 1990 van staatssecretaris Dees van WVC. BIESBOSCH Dirk Feij van Staatsbosbeheer houdt nog een slag om de arm, maar hij houdt het er op dat nog geen van de drie in de Biesbosch uitgezette beverparen al jongen heeft voortgebracht. Wel meldt hij dat er eind oktober op nieuw drie paartjes zullen worden uitgezet, waarvan één paar vrijwel zeker op het Eiland van Dordrecht zal worden losgelaten. Van de 'Brabantse' bevers kan nu wel ge steld worden, dat ze de zomerse drukte laconiek hebben aanvaard. Vorig jaar herfst liet minister Braks zes bevers uit Oost-Duitsland los in de buurt van de woning van Dirk Eeij. De dieren waren uitge rust met een zender, zodat bioloog Bart Nolet hun gedrag kon volgen. De grote vraag was, of de bevers zich in hun nieuwe omgeving zo thuis zouden voelen dat ze meteen aan het nageslacht gingen denken. Tot nu toe zijn daar geen aanwij zingen voor. HOEK VAN HOLLAND Als een vorstin zat ze zaterdagmiddag op de 15 centimeter dikke balk, Jacqueline Borger. Zojuist had ze niet minder dan drie fors gebouw de jongemannnen van diezelfde balk gemept en dat was een feit dat gevierd diende te worden. Im mers, het spektakel dat jaarlijks in het Hoekse zwembad wordt gehou den onder de veelzeggende naam 'Sla 'm erin' lijkt vooral gericht op mannen. Het is de bedoeling dat ploegen van vijf spelers proberen om el kaar de één na de ander van de balk te meppen met behulp van een skippy-bal. En dat is bepaal geen zachtzinnig gebeuren, want zo nu en dan valt er wel een blau we plek of een blauw oog. Deson danks hadden enkele meisjesploe- gen ingeschreven voor dit gebeu ren. Niet genoeg om er een aparte competitie van te maken, dus wer den zij gewoon bij de mannen in gedeeld. HOEK VAN HOLLAND De windsurfers die gisteren deelna men aan de Maui Magic-wedstrij- den op zee bij Hoek van Holland hadden zozeer met windstilte te kampen, dat de wedstrijden voor tijdig moesten worden afgebroken. Wedstrijdleider Ed de Groot verzette de eerste start van elf naar één uur, in de hoop dat de wind wat zou aanwakkeren. Maar daar was nauwelijks sprake van en de strijd werd een flauw aftrek sel van het spektakel dat geboden had moeten worden. De planken kwamen moeizaam vooruit en het duurde veel te lang voordat het parcours was gevaren. Grote afwe zige was Stefan van den Berg, die te elfder ure het grotere geld in Frankrijk had verkozen boven de start in Hoek van Holland. Door de geringe wind werden de manches in twee groepen geva ren. Thuiszeiler Sacha 't Manetje won gemakkelijk in de A-groep en Martin van Geenen won in de B- groep. Ook de tweede start, tegen half drie, geschiedde bij bijna windstilte, maar ook nu weer toonde 'coming man' Sacha 't Manetje dat hij over een prima techniek beschikt: hij finishte op nieuw als eerste. In de andere groep legde Edwin van den Berg uit Hoorn nu beslag op de eerste plaats. Aan een derde manche kwamen de surfers niet meer toe. De wedstrijdleiding besloot de sur fers aan de wal te houden. Gezwommen werd er gisteren in Hoek van Holland weinig, om dat de onderstroom erg gevaarlijk was. Dat gevaar was ontstaan doordat de wind in de voorgaande dagen nogal wat zand had uitge- schuurd. f Alberto Althoff is een duizendkunstenaar met dieren. Of het nu gaat om het dresseren van paarden, kamelen, zebra's, neushoorns of nijlpaar den: Althoff draait er (maar schijn bedriegt) kennelijk zijn hand niet voor om. In het afgelopen weekeinde gaf circus Holiday in Schiedam vier voorstellingen. Het hoogstaande niveau van Holiday had best met een groter publiek beloond mogen worden. Nijlpaard Kuddel stal de show. Het log ogende dier volgde elk bevel van Alberto Althoff nauwgezet op. Er reed zelfs een kind uit het publiek op de nijlpaardrug een rondje door de piste. Ook tijdens de pauzes genoot Kudde! (die vorig jaar in Krimpen aan den IJssel weigerde uit een singel te komen) de aan dacht van jong en oud. Volkomen kansloos, zo leek het, maar de formatie van het muziek café 'Second One' dacht daar an ders over. De meisjes wezen hoog moedig het bod van de hand dat de dames een hand aan de balk zouden mogen houden, terwijl dat de mannen niet was toegestaan. En ze mepten in de eerste ronde hun tegenstanders vlot het water in. 'Sla 'm erin' is trouwens niet al leen maar een kwestie van kracht, Hans Kerstens, toch één van de drie sterkste mannen van het Westland, trapte in een schijnbe weging van zijn tegenstander en dook, onder grote hilariteit, voor zijn Harmonie-ploeg het water in. Iedere ronde die de zestien ploegen afwerkten, werd begoten met koel, helder hier. Zodat in de loop van de middag niet alleen de stemming steeg, maar ook de wil om te winnen. De klappen werden harder en onbeheerster en de har de, opzwepende muziek van de band droeg daar toe bij. Hoewel het midden op de dag was, kwa men er zelfs klachten over geluids overlast. Tegen zes uur waren de wed strijden afgelopen, de gemoederen verhit, was de muziek verstomd en de bierpomp dichtgedraaid. MAASSLUIS Op zaterdag 9 september wordt in het kader van de Open Monumentendag 1989 de eerste Maassluise Kunst- en An tiekdag georganiseerd. Iedereen die wil weten of het schilderij dat al jaren familiebezit is echte kunst is of niet, kan dat op die dag van een expert te horen krijgen. Ook zijn er deskundigen aanwezig om uit te leggen waarvoor bij voor beeld dat zilveren voorwerp vroe ger werd gebruikt. Uiteraard kun nen de deskundigen ook meedelen hoeveel de antieke en/of kunst voorwerpen waard zijn. Om de Kunst- en Antiekdag in goede banen-te leiden en de juiste experts uit te nodigen is het be langrijk om te weten welke voor werpen er zullen worden getaxe erd.. Iedereen die iets heeft dat hjj op- 9 september door. een-deskundi ge wil laten beoordelen, kan dat g melden' EifVVV-balie !'in het stadhuis aan de Koningshoek of het Gemeentemuseum aan de Zuid- i dijk. Daar liggen formulieren s klaar waarop- alle noodzakelijke S gegevens kunnen worden vermeld. Belangstellenden moeten zich vóór 31 augustus via deze formu lieren hebben aangemeld. De an tiek-en kunstdeskundigen zullen op de Open Monumentedag aaw- ezig zijn in de Schuurhof. De pre cieze tijden worden nog bekend gemaakt. SCHIEDAM Voor de nieuwe openluchtproductie, die in mei 1990 wordt opgevoerd, is het Schiedams Collectief Historisch Amateur Theater (SCHAT! op zoek naar talent. Mannen en vrouwen met een goed stemgeluid en zo mo gelijk enige toneelervaring en en kele mensen met een goede zang stem heeft het collectief nog nodig. Voor het tweede openluchtspek takel werd dit jaar het initiatief genomen na het overweldigende succes van 'Het Spul' van Joncker Frans Oorloch dat in mei 1988 bij de ruïne werd opgevoerd. Nu is als onderwerp gekozen de turbulente Patriottentijd, de tweede helft van de achttiende eeuw, toen in geheel Holland van alles gebeurde. Er zijn vier voorstellingen gepland in de openlucht op een historische plaats in het centrum, namelijk 'aan de Lange Haven naast de Ap- pelmarktbrug. Begin september vinden op en kele avonden en zaterdagmiddagen audities plaats in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein in Schiedam, waar vanaf september ook elke donderdagavond zal wor den gerepeteerd. Voor aanmeldingen en nadere informatie kan men terecht bij: Corine Sey, Stadskantoor, telefoon nummer 4260500, toestel 295. alie merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010 - 473 82 22 Buurthuis De Haven en Ontmoe tingscentrum West hielden deze week een zomerkamp in Beilen. Het Vrije Volk kijkt terug op de belevenissen in Drente. VLAARDINGEN Zaterdag middag even voor drie uur keer den de kinderen en hun leiding na een mooie kampweek terug bij Ontmoetingscentrum-West, waar zich bijna alle ouders verzameld hadden. Dat gaf een blij weerzien, hoewel de meeste kinderen de dag tevoren nog stoer hadden verkon- Door Ellen Scholtens ROTTERDAM Overnachten in het Hilton, terwijl je bij wij ze van spreken om de hoek woont. Voor de vaste cliëntèle van het Rotterdamse hotel zal het een vreemde gewaarwording zijn ge weest toen er vorige week vrijdag middag aan de lopende band werd ingechecked. Wie echter de aan kondigingen in Het Vrije Volk heeft gelezen, weet waarom er maar liefst 107 mensen afkomstig uit Rotterdam en omgeving een nachtje 'over'bleven. Met het Culi nair Sterren Arrangement in het vooruitzicht (dineren, overnachten en ontbijten voor ƒ49,50) blijf je natuurlijk niet thuis slapen. Wat het exclusieve arrange ment van een tiental hotels en de Avondbladen Combinatie Rotter dam precies inhield? Een vier- of vijf-sterrenkamer in het Hilton, het Rotterdam Rijnhotel, Hotel At lanta, het Zuiderparkhotel, het Scandia Hotel, Hotel Central, het Parkhotel, het Barbizon Hotel, No- votel of het Delta Hotel. Plus een drie-gangendiner én, de volgende morgen, een ontbijtbuffet. Uiteraard kon je je verblijf nog exclusiever maken door een flesje champagne of een petit cognac uit de rijkelijk gevulde huisbar te pak- digd „geen zin" te hebben om naar huis terug te gaan. Leidster Anne ke Hageboud: „Ze wilden allemaal blijven, zeiden ze. Maar hoe dich ter we weer bij Vlaardingen kwa men, hoe blijer iedereen werd. Ze vonden het toch fijn weer thuis te zijn." Sommige kinderen hadden ook wel wat last van heimwee gehad. „Vooral aan het eind van de week, toen de vermoeidheid een beetje toesloeg, werd er af en toe wat ge huild. Een beetje heimwee naar thuis hè," weet Anneke Hageboua. „Maar dat duurde meestal maar kort. Ze waren zo weer afgeleid." Daar was ook wel reden toe. Voor iedere dag waren er activitei ten georganiseerd. Een vossejacht bij voorbeeld, maar ook het kamp vuurtje konden de kinderen erg waarderen. Anneke: „Hoewel het maar heel klein was. De wind stond verkeerd en daarom moch ten we van de beheerder geen gro ter vuur maken." Volgens Anneke Hageboud gin gen de kinderen ook volledig op in het thema van de kampweek, dat te maken had met een aantal strip figuren: de cowboy Lucky Luke en de boeven de gebroeders Dalton. Rob, ook een van de leiders, speel de de rol van de cowboy zó goed, dat de kinderen erin geloofden. Anneke: „Soms dacht ik dat de kinderen me in de maling namen, maar ze hadden niet door dat Luc ky Luke niet echt was." Voor de kampweek van volgend jaar starten deze week alweer de eerste voorbereidingen. Anneke Hageboud kon nog niet zeggen of dan weer voor Beilen als reisdoel zal worden gekozen. „Maar het was daar wel ideaal. Vijf stappen en je stond midden in het bos. Daar houden de kinderen van." MAASSLUIS Het CNV Wa terweg-Noord houdt op dinsdag 22 augustus een politieke forumavond in de Koningshof aan de Uiverlaan in Maassluis. De Kamerleden Moor (PvdA), Terpstra (CDA) en Korthals (VVD) zullen de verkiezingspro gramma's van hun partijen toe lichten. CNV-voorzitter Hofstede zet het standpunt van zijn bond uiteen. De avond begint om kwart voor acht. Na de pauze kunnen de forumleden aan de tand worden gevoeld. ken, maar daarvoor moest wel het volle pond (ƒ11,95 voor een minia tuurtje whisky bij voorbeeld, 5 voor een mineraalwatertje) wor den betaald. En ook van de prijs voor een kannetje thee op bed, kreeg je tranen in je ogen: ƒ5,50. Per persoon wel te verstaan. Wie echter de geneugten van het goede leven kon weerstaan, was met z'n tweetjes deze keer iets meer dan honderd gulden kwijt. Een jong stelletje bijvoorbeeld, dat besloten had de huwelijksnacht een keer over te doen en dienten gevolge niet veel meer gezien heeft dan het privé-verblijf: „Een nacht in een kamer van ruim driehon derd gulden, da's kicken." „In feite kan dit helemaal niet," zegt de general manager Ro berto Payer van Hilton Interna tional Rotterdam, bet hotel dat het eerst was volgeboekt. „Maar na lang aarzelen, hebben we toch be sloten mee te doen. Niet alleen omdat we geen spelbreker wilden zijn, maar ook omdat deze actie heel goed past bij de plannen die we met het Hilton hebben." Het hotel moet 'een stukje van de stad' worden, daar komen de plannen van Roberto Payer op neer. Volgens Payer, sinds drie maanden in dienst bij de Rotter damse vestiging van het wereld concern, bestaat er hoewel de naambekendheid groot is een verkeerd beeld van het Hilton. „We hebben wel regelmatig be roemdheden over de vloer, maar het is hier echt niet alleen glitter en glamour. We willen dat de mensen er achter komen dat onze prijzen samenhangen met de kwa liteit en de service en dat je hier niet uitsluitend naar toe hoeft te gaan voor een overnachting." „Mijn grote voorbeeld is het New Yorkse Plaza Hotel, waar het voortdurend druk is. Mensen zijn daar om een hapje te eten, om ge zellig in de lobby te zitten, te win kelen of om er iets te drinken met een vriendin. In het Hilton heb ik ook zoiets voor ogen. Je betaalt dan wel ƒ3,50 voor een kopje kof fie, maar daarvoor krijg je een am biance die je nergens anders zult aantreffen." De gedrevenheid van Roberto Payer, Italiaan van geboorte en al twintig jaar in dienst bij Hilton International, werkt aanstekelijk. Een goede zaak voor de Rotter- Het Culinaire gedeelte van het Sterren Ar rangement bood voor 107 gasten Salade van zeeduivel met mandarijn, Kalfskotelet 'en papillote' met groente en aardappelen en verder meloen gevuld met rumrczijnen ijs en verse vruch ten. damse hotellerie, want de klach ten over een teruglopende bezet ting en 'Amsterdamse toestanden' (het aantal hotels dat failliet gaat is daar het grootst) nemen toe. „Als je stil staat, ga je dood," zegt de eerste man van het nu 26 jaar oude Hilton International Rot terdam. „We moeten niet zeuren over de bezetting, we moeten voor uitdenken, meedenken met wat de laatste jaren in gang is gezet. Over hoe we toeristen moeten binnen-' halen en hoe we ons als Rotter dam moeten profileren." Flatkelders te gemakkelijk open SCHIEDAM De politie heeft contact opgenomen met de Woningbouwvereniging Schiedam omdat er steeds va ker ingebroken wordt in de kel ders van flats. Met behulp van eenvoudige valse sleutels blijkt het nogal eenvoudig om in te breken. Daarom wil men de be woners ertoe aanzetten een ex tra slot op de kelderdeuren te plaatsen. Ook vrijdagnacht ver dwenen er uit een kelderbox aan de Bellstraat weer twee da mesfietsen en twee valhelmen. De totale waarde van de buit bedraagt negenhonderd gulden. Vandalisme SCHIEDAM Twee jongens hebben in de nacht van zater dag op zondag een aantal ver nielingen aangericht op de Hoofdstraat. Zo sneuvelde er een winkelruit en werd er een deuk in een auto getrapt. Trompetten weg SCHIEDAM In het ge bouw van de Rijnmondband aan de Lange Nieuwstraat is in gebroken. De dief nam twee trompetten en een kornet mee. Auto brandt SCHIEDAM Aan de Oli vier van Noortstraat is vanmor gen door onbekende oorzaak een vrachtauto in de brand ge vlogen. De brandweer voor kwam dat de motorolie vlam vatte. Vakantie-diefstal SCHIEDAM Uit een wo-" ning aan de Rembrandtlaan isr een aantal goederen wegge haald. De bewoners waren met vakantie. Vermist worden on der meer een kleurentelevisie, drie leren jassen, een colbert en een radio. De dief was met een valse sleutel binnengekomen. Kassa's gestolen VLAARDINGEN Uit een aan de Johan Willem Frisolaan in Vlaardingen geparkeerde au to zijn drie (lege) kassa's gesto len. De totale schade bedraagt 5500 gulden. Muziekappara- tuur, een hobbycomputer en ge reedschap werden gestolen uit een woning aan de Jacob Gil lesstraat. De bewoners zyn met vakantie.»sGok een,, woning* aan de Pieter Karei Drossaertstraat kreeg ónpw¥nsti!!Sb'ezoek?''Ver- mist worden geld, goederen, een paspoort en bankpasjes. Schennis in bus VLAARDINGEN Een 29- jarige Rotterdammer is zater dagavond door de Vlaardingse politie uit een RET-bus gehaald en geverbaliseerd. Eerder op de avond zat hij zich in een ande re bus, in het bijzijn van vier vrouwen, te bevredigen. Thuis kamperen VLAARDINGEN De Vlaardingse brandweer heeft gistermiddag uit een woning in de Van Bleiswijkstraat een kooktoestel en een gasfles mee genomen. De bewoner was hiermee in zijn slaapkamer aaiï het koken. De brander, met een; doorsnede van vijftig centime ter, zette de houten vloer in vlammen. Vernielingen auto's VLAARDINGEN Minstens zeventien personenauto's zijn zaterdagnacht in de Westwijk in Vlaardingen door drie onbe kende jongens beschadigd. An tennes werden omgebogen, spiegels afgebroken en wieldop pen verwijderd. Niet voetballen VLAARDINGEN In ver band met de langdurige droogte heeft de gemeente besloten dat de velden van de Vlaardingse voetbalverenigingen een weekje langer, tot 13 augustus, onbe- speeld moeten blijven. Muziak-sxpositie VLAARDINGEN In de nieuwe bibliotheek aan de Waalstraat zijn tot en met 23 september drie vitrines inge richt met muziekschrift en in strumenten uit de verzameling van Muziekinformatie- en docu mentatiecentrum Ton Stolk. Zo worden onder meer verschil lende soorten citers, fluitjes af komstig uit vele landen en Gre goriaans en Spaans muziek schrift tentoongesteld. Singel afgesloten SCHIEDAM Vanaf mor gen is de Singel, tussen de Oost singel en de Emmastraat in Schiedam, in verband met het opknappen van de bestrating voor ongeveer tweeëneenhalve week afgesloten. Vanaf het Sta tionsplein blijven de Singel en de zijstraten bereikbaar voor .verkeer. (INGEZONDEN MEDEDELING) APK t

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1