VRAAG NAAR HUURWONINGEN BUJFT GROOT IN DE HOEK Verkoop abonnementen voor Stadsgehoorzaal voorspoedig La Route: 'De naam Is wel chic, de prijzen z jn heel gewoon' GENERASJON het waaigat Ook voorstellingen met minder bekende namen scoren goed DrieMaasSfede zoekt nog naar vrijwilligers 'Kantjeboord' oefentin oud Windmill-gebouw Het Vrije Volk SCHIEDAM Open huis bij Nijntje fa PAGINA 14 ar VRIJDAG 11 AUGUSTUS 198a HOEK VAN HOLLAND De vraag naar huurwoningen in Hoek van Holland blijft groot. De woningbouwvereni ging 'Rotterdam aan Zee' is op timistisch. Voorzitter Hans Hagen en de leden van het dagelijks bestuur Teun Stolze en Dik van Weelde ren denken dat er ook in de na bije toekomst vraag zal blijven naar woningwet- en andere vormen van huurwoningen. Maar het woningbouwbestuur is wel van mening dat de bouw- stroom nu wat gematigd zal worden. Men denkt aan zo'n zestig woningen per jaar. Op dit moment zijn er nog drie nieuw- bouwcomplexen in voorberei ding. Al in uitvoering is de bouw van 44 flats in een woonge bouw aan de Rijpstraat. Deze huizen zijn bedoeld voor star ters en alleenwonenden. Het zijn twee- en driekamerwonin gen met een huurprijs die rond de vijfhonderd gulden per maand zal liggen. De woning bouwvereniging had gehoopt deze bouw te kunnen combine ren met de bouw van 17 seni orwoningen aan de De Cordes- straat. Daarmee zou dat bouw plan worden afgerond. Maar door de onduidelijkheid rond de 'geluidscontourgrens' is er door de provincie nog geen ver gunning gegeven om de bouw te starten. De geluidslijn loopt dwars door Hoek van Holland. Het bouwgebied voor de seniorwon ingen valt binnen die lijn. Zo wel door de woningbouwver eniging als de deelgemeente- raad is er hard aan getrokken om deze huizen tot stand te brengen. De gemeente Rotter dam is akkoord gegaan met het plan, maar de provincie/blijft dwars liggen. Daarom gaat het deelraadsbestuur de zaak nu in Den Haag bepleiten. Inmiddels is het niet meer mogelijk het plan te koppelen aan de houw in de Rijpstraat en dat zal fïnanetéie consequen ties hebben voor de huur. De woningbouwvereniging wil nu proberen de bouw nog te kop pelen aan de 47 woningen die binnenkort op het oude cam- pingterrein gebouwd worden. „Het is een vervelende zaak", vindt Hagen. „De seniorwonin- gen zijn nu gebouwd in drie etappes en dat. betekent, dat er ook drie verschillende huren zijn voor in feite hetzelfde wo ningtype. Maar we mogen niet uitgaan van een gemiddelde huur." Overigens is de woning bouwvereniging voornemens een schadeclaim in te dienen bij gemeente en provincie. Door de onduidelijkheid rond de 'geluidscontourwet' waren de heipalen al besteld en er zijn ook andere kosten gemaakt. Als de zeventien woningen niet doorgaan dan zal dat ook consequenties hebben voor an dere bouwplannen binnen het gebied, want mogelijk wordt de geluidslijn nog verder uitge breid. Inmiddels gaat het maken van plannen voor de bouw van 47 woningwetwoningen op het campingterrein gewoon door. Daar komen 35 seniorwoningen en 12 eengezinswoningen van hetzelfde type als de huizen aan de De Cordesstraat. Alleen de dakstand zal anders zijn, in verband met de heersende windrichting en het zoeken van de voordeligste zonzijde. VLAARDINGEN 'Krijgen we dit seizoen wel voldoende abonne menthouders?' Die vraag heeft de directie van de Stadsgehoorzaal lange tijd in spanning gehouden. Inmiddels is bekend dat directeur Marten Putman en de zijnen kun nen ophouden met nagelbijten: nog iedere dag stromen de aanvraag formulieren binnen. Tot nu toe zijn er al bijna 600 inschrijvingen voor in totaal 1305 abonnementen binnen: vorig jaar waren de eind- getallen respectievelijk 628 en 1382. Publiciteitsmedewerker en waarnemend directeur Séndor Gó- ra is tevreden, en dat mag ook wel. „Ik had er op gehoopt, maar het was allemaal maar afwach ten," vertelt Góra. „Dit jaar heb ben we zoals je weet voor het eerst afgezien van huis-aan-huis ver spreiding van de programmaboek jes, dat was een heel riskante zaak. Maar het is toch gelukt. Ik ben er heel erg blij mee!" De 'alternatieve' publiciteit scampagne bestond dit seizoen uit het opsturen van twee programma boekjes aan iedere oud-abonnen- menthouder, een voor de geadres seerde zelf en een om door te ge ven aan andere belangstellenden. Ook verschenen er reclameborden langs de weg en advertenties in de kranten. Met deze campagne is het de Stadsgehoorzaal gelukt evenveel theaterliefhebbers en -hebsters te bereiken als met de (dure) huis- aan-huis verspreiding. Sandór Gó ra: „Een enorme besparing." Dat de Vlaardingse Stadsgehoor zaal een echt regionaal theater is, blijkt uit de lijst van plaatsen waar de abonnement-aanvragers wonen. Daarop zien we onder meer 's-Gravenzande, Delft, Rot terdam, Hoek van Holland, Brielle, Naaldwijk, Pijnacker, Spijkenisse en Leidschendam. Natuurlijk ko men de meeste aanvragen uit Vlaardingen zelf, met als goede tweede Maassluis; op de derde plaats komt Schiedam. „Met veel minder aanvragen dan Maassluis, hoor," vertelt Góra. „Maar Schie dam heeft dan ook een eigen thea ter." Harde cijfers kan de publici- teitsman nog niet geven, maar hij wil wel vast kwijt dat wat de re serveringen voor voorstellingen betreft die van Herman Finkers zoals verwacht als absolute topper uit de bus komen. Veel belangstel ling is er ook voor de blijspelen, de voorstellingen van het muziekthea ter en het toneel-met-de-grote na men. „Maar het is leuk om te zien dat ook wat minder bekende na men goed scoren," zegt Góra. „De voorstelling 'Harde Stukjes' van het beginnende cabaret-duo Ver- reck en Pleysier bij voorbeeld is al uitverkocht." Het theaterseizoen (en daarmee de algemene voorverkoop) voor Vlaardingen begint in de Stadsge hoorzaal op 9 september met een open dag. Tot die dag kan men nog een abonnement nemen op de voorstellingen. Bij een keuze van voorstellingen uit het totale pro gramma levert dat 15 percent kor ting op. Wie het programmaboekje nog niet heeft kan dat afhalen bij de Stadsgehoorzaal aan de Schie- damseweg 51 in Vlaardingen, of het laten toesturen. Een telefoontje is voldoende: OIO 434 05 00. t SCHIEDAM In het verpleeg- |en reactiveringscentrum Drie- MaasStede aan de Voorberghlaan |in Schiedam werken tal van vrij- fwilligers mee aan verschillende I projecten voor de patiënten. Sa- S men met het personeel en familie- Heden dragen zij op deze wijze bij faan een goede zorgverlening. Men ervaart dat als een zinvolle en dankbare bezigheid. I Voor diverse projecten zijn nog ^vrijwilligers welkom. Het vergt .slechts enkele uren per week, zoals het begeleiden van een vaste groep patiënten naar het zangkocr op woensdagmorgen. Voorts is er be hoefte aan mensen die zich bezig houden met kleding-aanpassing voor patiënten; het bezoeken van é|n of meerdere patiënten in een huiskamer op een vaste afdeling; helpen bij het 'bruin café' (biljar ten, kaartje leggen) voor de man nelijke patiënten op donderdag middag; assisteren op de afdeling activiteitenbegeleiding bij diverse bezigheden met een groep patiën ten (handwerken, voorlezen of an dere spelen) op maandag- of vrij dagmorgen. Voorts zijn er ook nog vrijwilli gers nodig voor het vervoeren van patiënten naar de therapie-afdelin gen in de middaguren. Wie ach enkele uren per week wil inzetten, kan contact opnemen met mevrouw A. de Jong, de coör dinatrice van het vrijwilligers werk in DrieMaasStede, via tel. 010-4714022 (tussen 09.00 en 13.00 uur). Door Rein Wolters SCHIEDAM „Als onze zaken zich gunstig ontwikkelen, verhui zen we zeker naar Schiedam. Per slot van rekening is het een heer lijke en tegelijk een eerlijke stad." Geert Baart is een geboren en getogen Rotterdammer. Als stof feerder heeft hij rijn brood en be leg altijd in de Maasstad verdiend. Maar sinds enige tijd is Geert met zijn vrouw Mia en kinderen op de Koemarkt in Schiedam een nieuw en vooral ander werkzaam leven begonnen. Sinds vorige maand juli is het echtpaar eigenaar van de be kende petit-bar La Route. Mia is in de horeca geen onbekende. Ze be zit alle benodigde diploma's en heeft in deze bedrijfstak haar spo ren verdiend. „Schiedam is een heerlijke en eerlijke stad," zegt Geert nogmaals uit de grond van zijn hart. Met het laatste doelt hij op het gemeentelij ke apparaat en de werkwijze van de politie. „Die is streng doch eer lijk en rechtvaardig. En dat is goed. Je hoeft in Schiedam niet te proberen de boel te bedotten, want daar heb je alleen jezelf mee. Re gelmatig voert de politie in de ho reca controles uit op de naleving van de hinderwet, ook bij mij, en dat vind ik een prima zaak." Over het centrum van de stad zegt hij verder: „Heerlijk, er zijn altijd mensen en het is er immer gezellig. Volgende week zaterdag komen op het Broersvest op de draaiorgeldag tien draaiorgels. Dat zal de nodige drukte geven. Schie dam is een stad die bruist van het leven. Ik vind het een voorrecht hier te mogen werken." Wie twee jaar geleden zou heb ben voorspeld dat Mia en Geert een zaak in het centrum van Schiedam zouden runnen, zou voor Geert Baart en zyn zoon Raymond poseren bij een reclamebord voor een van hun zaken, aan de Koemarkt. r gek rijn verklaard. Dat het schip toch in die richting koerste, kwam door hun toen 18-jarige zoon Ray mond (de helft van een tweeling). Hij werkte als verkoper op de Koe markt in het paviljoen Euro-Bur ger. Vader Geert; „Zijn baas stopte en dat gaf hem de kans de zaak over te nemen. Maar hij was voor de wet te jong, dus hebben Mia en ik ons garant gesteld. Zo kreeg on ze telg dus een eigen zaak in Schie dam." De baas van Raymond had in tussen dertig meter verderop het restaurant La Route overgenomen. Geert Baart: „Twee maanden later bleek dat hij het niet kon bolwer ken. Of wij de zaak wilden overne men. Dat hebben we dus gedaan. Nu runnen, we als familie op de Koemarkt twee bedrijven. Het bloed kruipt waar het eigenlijk niet gaan kan." La Route staat in Schiedam be kend als chic. Aan het interieur (wit, zwart en bordeaux) is veel aandacht besteed. „Dat stempel ï'chic' is leuk, maar tegelijk ook vervelend. Het werpt een drempel op bij mensen die niet van de hoed en de rand weten," zegt de eigenaar met fronsende wenkbrau wen. „Iedereen denkt dat onze prijzen ook chic zijn, maar dat is allerminst waar. Onze drankjes zijn even duur, of zo je wilt, even goedkoop als elders in de stad. En met onze menukaart is dat al net zo. Voor onze dagschotel betaalt men ƒ7,50; op zondag voor een di ner ongeveer 23 gulden."Dagme- nu's omvatten niet alleen macar onischotels met gebakken ei of ha chee, maar ook gebakken biefstuk. „Door een hoge omzet, kunnen we de prijzen laag houden," vertelt Raymond Baart. Zijn vader: „We proberen het onze klanten zo goed als we maar kunnen naar de zin te maken, In de toekomst willen we ook de achterkant van ons pavil joen open maken. Nu is het nog een dichte wand. Verder hebben we ook nog andere plannen om onze zaak nog beter en efficiënter in te richten." Boksen.,,, Hoewel Geert "Haart aan zijn zaak dagelijks beide handen vol heeft, blijft .hij rijn - hokshobby trouw.-AL vanaf rijn. prille jeugd is hij .verliefd op deze .spon.- Geert heeft nooit actief gebokst, maar hij geeft al wel heel lang boksles. Hij was bijvoorbeeld trainer bij de be kende Rotterdammer Huizenaar, en gaf ook vele jaren les by een bekende boksschool in Rotterdam- Crooswijk. Alweer twaalf jaar is Geert Baart als bokstrainer ver bonden aan het clubhuis Arend en Zeemeeuw in de Afrikaanderwijk in Rotterdam. Volgende maand start hij bovendien met het geven van bokslessen in een sporthal in Vlaardingen. „Boksen is mijn lust en leven. Daarmee blijf ik door gaan tot mijn laatste ademstoot. Ik geef nu les aan veertig pupillen. Het matje, méér kan ik er niet hebben." Prijs: verstelbare hoge fauteuil jp "fl Q"7R incl. hoofdkussentje IOl vj" SB' - Ö:30 Qo ggg ggggg rim nrofinaop skandinavisch wonen Markt 57 Vlaardingen Telefoon 010-4343685 SCHIEDAM De deuren van het particuliere kinder dagverblijf Nijntje aan de Peter van Anrooylaan in Schiedam gaan morgenmid dag officieel open. Na een moeizame aanloopperiode verleende de gemeente alle medewerking aan de parti culiere opzet. De wethouders L. A. Hafkamp (Welzijn) en J. G. van Kleef (Onderwijs) rijn uitgenodigd bij de ope ning. „Ons initiatief biedt een oplossing voor het tekort aan kinderopvang in Schie dam. Bij de bestaande cen tra rijn er op dit moment immers wachtlijsten van één jaar," benadrukt direc teur drs Y. Vervoort- Kerkhoff van Nijntje. „Nijntje biedt service en kwaliteit. Er wordt bij ons niet gewerkt met vrijwillig sters, maar met gekwalifi ceerde groepsleidsters in vaste dienst." Het nieuwe kinderdagver blijf hanteert niet de gebrui kelijke vergoeding voor een halve of hele opvangdag, maar brengt een uurtarief in rekening. De kosten per uur bedragen zes gulden, inclu sief de verzorging zoals lui ers en voeding. Nijntje is gehuisvest in de kleuterschool van de Groe- noordschool in de Petervan Anrooylaan 5. Zaterdag vindt de officiële opening plaats om 14.00 uur. Van 15.00 tot 16.00 uur kan ie dereen een bezoek aan het nieuwe kinderdagverblijf brengen. Telefonische infor matie is verkrijgbaar via tel. 010-4713581. cv ral&gf.eL'? Het team van ■sgSjpS 'Kantjeboord' presenteerde zich gister avond op hoog niveau; de twintigste etage van het woonflat aan de Westha- venkade. VLAARDINGEN Walter van Ginneken en Dick Borst waren gisteravond tevreden mensen. De producenten van het spektakelstuk 'Kantjeb oord', dat volgend jaar op de planken van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal komt te staan, konden met gepaste trots de ploeg presenteren, die rich de afgelopen maanden heeft bezig gehouden met de basis-opzet van de revue. Van Ginneken (71), die zelf van 1963 tot 1983 directeur van de Stadsgehoorzaal is ge weest, had bovendien goed nieuws te melden: er is een re petitieruimte gevonden voor Kantjeboord. Het oude Wind mill-gebouw, waar vroeger de Vlaardingse politie resideerde, gaat dienst doen als oefenruim te voor alle Kantjeboord-'bran- ches': toneel, ballet, orkest, tim- merafdeling, naai-ateliers, kan toor, kantine, noem maar op. Zo'n 25 tekstschrijvers, com ponisten, decor-en kostuumont werpers, choreografen en regis seurs waren gisteren aanwezig in de feestruimte van flat 'De Bolder' om hun geesteskind on der de aandacht te brengen. v „We willen in de tweede helft van september met de re petities beginnen," vertelt Van Ginneken. „Eind april moet al les klaar rijn, en in de eerste helft van mei moet het stuk de planken op. Maar voor het zo ver is moeten er nog een paar honderd medewerkers gevon den worden." Dat gaat via open audities. Van Ginneken wil bij deze dan ook iedereen oproepen die aan de spektakelproduktie mee wil doen. „Je hoeft geen ster te zijn," benadrukt de producent. „Iedereen die een beetje kan ringen, een beetje toneel kan spelen of alleen figurant wü rijn kan zich aanmelden. Ook hebben we mensen nodig voor licht en geluid, decorbouw en het naaien van kostuums. En dan natuurlijk nog mensen voor de Algemene Dienst, die allerlei voorkomende werk zaamheden gaan doen. Het Windmill-gebouw wordt straks met de repetities een soort be drijf, en een bedrijf moet be heerd worden!' Kantjeboord werd door Van Ginneken en Borst, die in 1973 al met succes de revue 'Even Goeie Maatjes' hadden samen gesteld, gemaakt op verzoek van de Stichting Nationale Ge denkdagen. Kandidaat-medewerkers voor Kantjeboord kunnen zich schriftelijk aanmelden bij Walter van Ginneken, Goud- sesingel 5, Vlaardingen. Eerste CAO bij Kramer Botlek ROTTERDAM De Haven werkgeversvereniging SVZ en de Vervoersbonden FNV en CNV hebben een principe-ak koord bereikt over een CAO bij M. J. Kramer Botlek BV. Dit- bedrijf is in april lid geworden van de SVZ; voorheen viel het personeel onder de metaal-CAO. M. J. Kramer Botlek BV (46 personeelsleden) houdt zich be zig met de op- en overslag van containers. Het bedrijf is voort gekomen uit M. J. Kramer Con tainer Repair BV, actief op het gebied van containeronderhoud en -transport. De bedrijfs-CAO voor M. J. Kramer Botlek heeft een looptijd van anderhalfjaar. Twintig inbraken opgelost SCHIEDAM De golf van inbraken, de laatste twee maanden in Schiedam, is met enkele arrestaties aanzienlijk ingedamd. Twintig van de ze ventig inbraken in de maanden juni en juli rijn hiermee opge lost. Drie Schiedammers van 18 en 17 jaar bekenden niet min der dan vijftien inbraken. Zij bezochten ondermeer een snoepjesfabriek aan de Rozen burgstraat en verschaften zich ook de toegang tot een trans port- en opslagbedrijf in huis houdelijke- en audio-apparatuur aan de Groenelaan. Vier inbra ken in kelders aan de Rotter- damsedijk werden bekend door een 15-jarige jongen uit Nieu- wegein. Een 21-jarige Schie dammer bekende een inbraak in een bedrijf. De vijf rijn in middels voorgeleid aan de offi cier van Justitie. Weer fiets uit kelder SCHIEDAM Het intrap pen van deuren van kelder boxen onder flatwoningen blijft in Schiedam de gemoederen be zig houden. In de laatste weken rijn hiervan bij de politie nogal wat aangiften gedaan. Gisteren werd er zo uit een box in de Dieselstraat een racefiets gesto len. Stadhuis beklad VLAARDINGEN Ver; scheidene muren van het stad-, huis in Vlaardingen rijn in de nacht beklad. Met zwarte verf hadden graffity-liefhebbers na men op de muren gespoten. De omvang van de schade is nog onbekend. 3 Inbraak VLAARDINGEN Gister avond is er via het forceren van een slot ingebroken in een flat aan de Petuniastraat in Vlaardingen. Het is nog niet be kend of er iets uit de woning is ontvreemd. Een omwonende zag om half zeven vier onbe kende personen uit het portiek van de flat komen. Expositie MAASSLUIS Van 15 au gustus tot 26 september expo seert de Maassluise Berna Bruijn-Saers in de Koningshof met potloodtekeningen en olie verfschilderijen. Alle werken rijn ingelijst en te koop. De ex- positie is op werkdagen open van 12.00 uur tot 22.00 uur, in het weekend van 9.00 uur tot. 12.30 uur. Hot Logs Boogie VLAARDINGEN Op dins dag 15 augustus treedt de Hot Legs Boogie Band op in het ca fé-restaurant d' Oude Stoep aan de Smalle Havenstraat 5. De band bestaat uit vijf 'prettig ge- stoorde' rockers uit Brabant en bestaat ongeveer twee jaar. Zij produceren stevige rock met een knipoog naar de blues. Het repertoire bestaat voornamelijk uit covers. Aanvang 21.30 uur. De entree is gratis. Dagtocht naar hot Limburgse SCHIEDAM De Vereni ging Vrienden van het Stedelijk Museum organiseert op zater dag 26 augustus een dagtocht naar het Limburgse Maas- stricht. Per bus vertrekt men 's ochtends om 8 uur vanaf het Stationsplein, om 's avonds om negen uur weer terug te zijn in Schiedam. Op weg naar de Lim burgse hoofdstad wordt een be-, zoek gebracht aan het Belgische dorpje Cadier en Keer. Daar zal een beeldenroute worden ge-? volgd en ook staat een bezichti ging van 'De Keerder 'Kunstka- - mer' op het programma. In Maasstricht zelf wordt het Bon- nefantenmuseum bezocht. De, kosten voor de dagtocht bedra-, gen veertig gulden per persoon.' Vrienden van het Stedelijk krij-i gen 7,50 korting. Geïnteres seerden moeten voor 10 augus-, tus het geld overschrijven, op postrekeningnummer 471832. Voor meer inlichtingen; Dhr. J.S.M. de Beer, telefoon:. 4263822. WS i, j OC'u mje. j.i.'j 1 m ov 19 GS IS 01 10 ffi VI. (INGEZONDEN MEDEDEÜNG! "bejaard" klinkt zo oubollig, 65+ zo oud, vandaar deze noorse naam voor een fauteuil die nu net een beetje hoger zit dan normaal, waarvan de rugleuning in 3 verschillende standen is te zetten en de zitting onafhankelijk in 4 hoogten c.q. schulnten verstelbaar is. onderstel leverbaar in blank beuken en donker gebeitst, stof in 24 kleuren leverbaar. isi ■SSw*1? A WS

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1