Bezoekster wil actOe tegen de Pandabar Duitse waard zoekt Schiedamse vriend van zijn vader Drie formuliertjes na wervingsactie van de politie Slachtoffer aanrijding wil schadevergoeding politie Ondernemers Zestienhoven zi n bang voor toekomst Het Vrije Volk SC Hl EDA M/VLA A R DING EN REFORMATORISCHE RIAGG WIL ERKENNING EN SUBSIDIE Voor doden zwager: vier jaar cel PAGINA 12 wv/ws ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1989 'Er gebeurt nog veel meer rottigheid in de Panda, waar niks van naar buiten komt' Door Bernadette Neelissen VLAARDINGEN Na de klacht die gemeenteraadslid Jan Bulva (VVD) vorige maand indien de over vermeende discriminatie door de portier van de Vlaardingse Pandabar wil nu een 25-jarige vas te bezoekster van deze nachtbar eveneens actie ondernemen. De vrouw, die anoniem wenst te blij ven, is van plan binnenkort een handtekeningenactie te organise ren tegen het discriminerende 'be leid' van de Panda. In tegenstelling tot Bulva, die naar eigen zeggen de Panda niet in mocht op grond van zijn buiten landse accent, is de vrouw nooit toegang tot de bar geweigerd. Zij zegt daarentegen talrijke voorbeel den te kunnen geven van situaties waarin ze getuige was van discri minatie door de portier van de Panda. „Ik kom al vanaf mijn zes tiende in de Panda," aldus de vrouw. „Vaak heb ik meegemaakt dat mensen niet naar binnen mochten op grond van 'verkeerde' kleding, huidskleur of puur op ge slacht. Vrouwen en meisjes mogen bijna altijd naar binnen, zolang ze maar niet dronken zijn, maar bij jongens en mannen wordt er op van alles en nog wat gelet." Een voorval waarbij zij en haar vriend begin deze maand betrokken wa ren, was voor haar de druppel die de emmer deed overlopen. „In de nacht van 5 op 6 augus tus waren we met een groep van zestien mensen naar de Panda ge gaan," vertelt ze. „Onder hen wa ren twee mensen die er niet zo netjes en bovendien erg vermoeid uitzagen, omdat ze net een verhui zing achter de mg hadden. Hij en die andere jongen mochten niet naar binnen. Het werd door de portier niet met zoveel woorden gezegd, maar volgens mij was het alleen vanwege hun t-shirts en hun vermoeide uiterlijk." Ze vervolgt: „Ik had een tijdje terug al een artikel in Het Vrije Volk gelezen over die klacht van Bulva, en ik vind dat er nu maar eens wat aan gedaan moet wor den. Er gebeurt bovendien nog veel meer rottigheid in de Panda, waar niks van naar buiten komt en waar dus heel veel mensen niks van weten. Ik heb mensen in el kaar geslagen zien worden zodat ze nog maar net naar buiten konden strompelen. Die kregen dan een toegangsverbod voor drie maan den. „Maar die hebben ze dan wel eerst zoveel laten zuipen dat er wel bonje móest komen. Ze denken alleen maar aan hun omzet. Ik ken iemand die vast personeelslid van de Panda geweest is. Die jon gen heeft heel lang achter de bar gestaan, en die heeft me verteld dat die dingen gebeuren. Hij kan het weten. Hij was er zelf bij." Door Han van der Horst ADELSHEIM - Je kunt reizen wat je wilt, Schiedam achterhaalt je wel. De herbergier buigt zich voorover en zegt „Sjiedaam". Wat heeft de uitbater van Gasthaus Zur Krone, hier Adelsheim, in gods naam met Schiedam te maken? Het antwoord is snel gegeven: zijn vader heeft van 1924 tot 1928 in deze stad gewerkt. Bij vrolijke ge legenheden, als de Schnaps op ta fel stond, hief hij nog wel eens het „Oranje Boven" aan, soms met harmonicabegeleiding. En soms iets la „Maisje auf den Dam". De tekst weet de waard zich niet meer te herinneren. Friedhelm Hirschmann ont vangt al dertig jaar gasten in Zur Krone. Zijn Gasthaus staat in de hoofdstraat van Adelsheim, een miniem stadje in het noordelijk gedeelte van Baden Würtemberg, een kilometer of veertig van Wiirzburg. De klandizie bestaat uit echte stamgasten en passerende toeristen die de rust en het prach tige golvende land rond Adelsheim weten te waarderen. Daarmee is de familie na zo'n driehonderd jaar weer in de buurt van de oude Heimat gekomen. Want in de zes tiende eeuw moest een Hirsch mann om den gelove richting Munster vluchten. Hij deed in te genstelling tot de plaatselijke vorst niet mee aan de reformatie en moest dus naar katholiek gebied vluchten. Maar daar gaat het nu niet om. Het gaat om Schiedam. „Mijn va der, vertelt, Hirschmann, „heette Ernst Hirschmann en hij is in 1900 geboren en hij woonde in Hattingen aan de Ruhr. In 1924 ontmoette hij een Nederlander. Ik weet alleen zijn voornaam, Mari- nus. Deze Marinus nam hem mee naar Schiedam, omdat daar werk was. Toen heeft mijn vader van 1924 tot 1928 in de betonbouw ge- De vader van Friedhelm Hirschmann werkte in Schiedam. zeten, bij de aanleg van havens ot zo. Hij heeft goed guldens gespaard en daarmee in Hattingen een huis gebouwd. Daar ben ik in 1932 ge boren." De oude Hirschmann heeft in Duitsland de bouwvak verlaten. Hij vond werk in de staalgieterijen van de ijzerstad Bochum. In 1974 is hij overleden. Hirschmann: „Ik ben maar een keer in Nederland geweest, bij de wereldkampioenschappen voetbal van 1974. En we zijn altijd nog eens van plan om naar Schiedam te gaan, maar het komt er maar niet van. Datzelfde gold voor mijn vader. Hij wilde graag weer eens een kijkje nemen, maar het is er nooit van gekomen". Werk zoeken in vreemde stre ken was vroeger heel gewoon voor Duitse handarbeiders. Een jonge man die een vak geleerd had, bleef niet bij moeders pappot. Die begon aan wat Wandesjahre, zwerfjaren heette. En hij noemde zich trots Wanderbursche. De Wanderbur- schen trokken van stad tot stad en namen daar bij te goeder naam en faam staande bedrijven kortlopen de banen aan. Daar zat het idee achter, dat een paar jaar sterk wis selende ervaringen het vakman schap alleen maar ten goede kon den komen. En je zag nog eens wat van de wereld. De Wanderbur- schen reisden soms heel ver, in een aantal gevallen met het boek van de socialist Kummer op zak die op deze manier de hele wereld bereisd had. Zijn recept: geloof niet in aanbevelingsbrieven. Be houd je proletarische trots. Neem je vakbondslidmaatschap mee. Een goed vakman komt overal aan de slag. Maar Ernst Hirschmann had een extra reden om naar Neder land te vertrekken. Het ging in 1924 slecht met Duitsland. Het land had net een periode van hy perinflatie achter de rug, waarin een halfje brood op den duur hon derden miljoenen mark kostte. In het Ruhrgebied was een tijd lang door de Fransen en de Belgen be zet geweest en er had een burger oorlog gewoed tussen het commu nistische Rode Roerleger en de Vrijkorpsen, een soort voorlopers van de nationaalsocialisten. Geen wonder dus, dat Hirsch mann de uitnodiging van de Schie dammer Marinus om het in Schie dam te proberen met beide han den aangreep. Het zou interessdant zijn om te weten, wat Marinus precies in het Ruhrgebied deed. Er is altijd wel een soort Nederlands gastarbei- dersdom geweest daar in de mij nen en de staalfabrieken van de Ruhr, omdat de lonen er hoger la gen en de Duitsers al een eeuw ge leden een soort sociale voorzienin gen hadden. Maar doör de Duitse nederlaag in de Eerste Wereldoor log waren de rollen nadrukkelijk omgedraaid. Was het avontuur? Had Marinus tijdens de inflatie met zijn spijkerharde Nederlandse guldens een beetje vakantie gehou den? Je kon toen met vijftig zilve ren guldens wekenlang leven als een vorst. Allemaal speculatie. Friedhelm Hirschmann vindt het heel jammer, dat hij zo weinig over de Schiedamse periode van zijn vader weet. Hij heeft veel be langstelling voor de geschiedenis en hij heeft ook een zeer uitgebrei de stamboom van zijn voorouders gemaakt. Maar misschien zijn er nog kinderen of kleinkinderen van Marinus die dit stukje lezen. Zoon Friedhelm zou graag met hen in contact komen en wij van Het Vrije Volk ook. Het adres in Adels heim is: Friedhelm Hirschmann, Gasthuis Sur Krone, Marktstrasse 9, 6962 Adelsheim. SCHIEDAM Dure campagnes ten spijt: de belangstelling voor een baan bij de politie wordt er niet groter op. De korpsleiding van Schiedam weet dat nu ook. Op basis van herverdeling mag de gemeentepolitie in enkele jaren tijd uitbreiden met ongeveer veer tig agenten, Daarom werd onlangs een wervingsactie gestart. Op plaatsen waar doorgaans veel pu bliek komt, werden ongeveer hon derd affiches opgehangen mot een oproep voor sollicitanten. De uit nodiging voor het bezoeken van een voorlichtingsbijeenkomst in het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat had acht toehoorders tot gevolg, waarvan er na afloop drie een aanmeldingsformulier invulden. Deze cijfers zijn afkomstig uit de Politie Melder, het maandblad voor de gemeentepolitie van Schie dam. Op die bewuste dag stond in de kantine van het hoofdbureau de koffieketel tot de rand gevuld en had kantinejuf Riet van Sliedrecht gezorgd voor een rijkelijk met koekjes gevulde schaal. Politie Melder schrijft: „Omstreeks 20.00 uur kwam de eerste geïnteresseer de binnen en kort daarna versche nen er nog zeven toehoorders, on der wie een meisje. Voorzien van koffie en koekjes nam men plaats in het leslokaal, waar korpschef Piet van de Hengel de avond open de met een korte introductie. Daarna nam (oud)F-adjudant Ba rend Kroon het over en zette uit een hoe de politie als organisatie in elkaar steekt en welke eisen aan het personeel worden gesteld." Verder meldt de redactie van het blad over de drie invullers van de formulieren heel eerlijk: „Of wij hen in de toekomst als colle ga's mogen begroeten blijft een open vraag." Het blad maakt voorts melding van de voortgang van de nieuw bouw van het nieuwe hoofdbureau achter het NS-station Nieuwland. Hoofdagent Jan Gunnewegh bouwt thuis het nieuwe bureau op schaal na. „In zijn vrije tijd sluit hij zich regelmatig op in de ruimte waar de kleine nieuwbouw groeit. Een maal compleet zal deze zich vast een plaats en de grote nieuwbouw verwerven. Jan bouwt het geheel op schaal van 1 op 50." De schrijver van het artikel meldt het onbegrijpelijk te vinden dat iemand met zulke grote han den miniscuul kleine onderdelen kan hantere'. en ook op de juiste plaatsen weet te monteren. Ook het voorkomen van schade aan dienstwagens is in Politie Mel der een heet hangijzer. Hierover werd binnenshuis voorlichting ge geven. Het gewraakte onderwerp maakte tijdens het nuttigen van koffie met gebak de tongen los. Er kwamen verhalen boven tafel, zo als: „Ik weet nog dat ik op de Van Haarenlaan reed achter een vent die 100 kilomter per uur reed en al twee rode lichten had 'gepakt'. Bij de eerstvolgende kruising dreigde hij dat weer te doen, maar 'keek juist (niet voor mij) op tijd in zijn spiegel en remde uit alle macht. Ik deed dat ook, maar kon de klap niet voorkomen. Total loss was de verkeersdienstauto. Zo van stationscar tot mini." Bij wijze van commentaar voegt de schrijver van het artikel eraan toe: „Dit soort ervaringen kwam naar voren. Het gebak smaakte uitstekend en mogelijk kan de schade nog verder worden terugge drongen, zodat we volgende keer ieder een appeltaart of een doos bonbons mee naar huis kunnen nemen.." Man valt op straat SCHIEDAM Door onbe kende oorzaak is aan de Singel in Schiedam gistermiddag een 58-jarige man uit die stad twee keer gevallen. Hij liep hierbij een bloedende hoofdwond op en werd voor behandeling over gebracht naar het Schieland- Ziekenhuis. Behalve de hoofd wond bleek hij geen ander let sel te hebben opgelopen. Dczsn mat gevaarlijke medicijnen gestolen SCHIEDAM Een lange blonde man heeft gistermorgen omstreeks kwart voor negen twee dozen met levensgevaarlij ke medicijnen gestolen uit een bestelwagen van Visser Koe riersdiensten. De wagen stond te lossen bij het centrale maga zijn van Free Record Shops aan jjde Nieuwpoortweg in Schie dam. In de vermiste dozen za ten vijf verpakkingen met elk 300 witte tabletten Sotucor 80 mg. De tabletten voorkomen hartstoornissen, maar zijn bij verkeerd gebruik levengevaar lijk. Dat geldt ook voor 28 ver pakkingen met elk 25 ampullen Mucomijst, Voorts zaten in de dozen flessen en poeders anti- hepatytus-serum. De twee do zen zijn wit van kleur en zijn voorzien van een groene band met daarop de naam Bristol- Meyers. De politie sluit niet uit dat de dief in de veronderstel ling was dat in de twee dozen grammofoonplaten en CD wa ren verpakt. Inlichtingen of tips kunnen worden doorgege ven via tel. 010-4260760. Racefiets weg SCHIEDAM Bij de Plan- tenbeurs aan de Vlaardings- eweg in Schiedam hebben die ven zich meester gemaakt van honderdvijftig gulden kasgeld. Ze verschaften zich toegang door het openbreken van een deur. Eveneens door het intrap pen van een deur konden on verlaten uit een kelder onder een flat aan het Johan Strauss- plein een racefiets met een waarde van zestienhonderd gul den meenemen. Door Marjan Meijer ROTTERDAM „Of er nog toekomst bestaat voor mijn lucht vaartmaatschappij De Kroonduif? Ach, alle hoop is weggevaagd. On ze luchtvloot, onze trots, zes één- motorige Cessna's en Pipers staan hier. Vertegenwoordigen een waarde van anderhalf miljoen gul den. Wat moet ik er straks mee? Voor De Kroonduif dreigt het fail lissement. Mijn bedrijf stort in." Hoofdschuddend staat Cees Zoe- teman (41), de oprichter en eige naar van Luchtvaartmaatschappij De Kroonduif, op het terrein van de Rottertdamse luchthaven Zes tienhoven. Zoeteman is één van de verontruste ondernemers op het vliegveld die met het eventueel verdwijnen van de luchthaven, hun bedrijf kunnen opdoeken. „Niemand weet echt waar hij of zij aan toe is," zegt hij. Zijn armen gespreid wijst de Rotterdammer naar zijn kisten. De immer actieve, symphatieke 'man met een positieve attitude' lijkt zo waar zelf even op een vliegtuigje. Cees Zoeteman is teleurgesteld. Er ger nog: hij is wanhopig. „Zestienhoven heeft potentieel, maar hier wordt absoluut niet eco nomisch gewerkt," vindt hij. „Er is door de bestuurders nooit begre pen wat een luchthaven inhoudt. Nooit wisten de 'hoge heren', en dat vind ik erger, hoe er geld kon worden verdiend! Er was altijd meer interesse voor het plantsoen of voor de parkeerplaats, maar vooral: hoe ze iemand weg konden pesten. Wij hebben jarenlang moe ten touwtrekken om een kantoor tje te mogen bouwen." Eigenlijk hebben de gemeente Rotterdam en de leiding van de luchthaven in de ogen van de Rot terdamse 'luchtbaron' kansen la ten liggen. Terwijl het bedrijfsle ven bij wijze van spreken van en thousiasme stond te trappelen, werd hen niets mogelijk gemaakt. Volgens woordvoerster Sieny Engelsman van Zestienhoven,kan de leiding van de luchthaven daar niets aan doen. „Wij moeten doen wat er in het stadhuis wordt beslo ten," zegt ze. Voor Zoeteman is dat niet te pruimen. „Zestienhoven is de bes te luchthaven aan de Europese kust," zegt hij. „Als hier met ge loof en een beetje pit gewerkt was, hadden we hier een prachtig mooi vliegveld gehad. Begin volgend jaar komt het in handen van Am sterdammers. Moet je dan eens zien." Het steekt Zoeteman bijzonder dat Rotterdam Airport straks een dependance van Schiphol wordt. Per 1 januari wordt Zestienhoven vanuit Amsterdam geëxploiteerd. „Ik voorspel je nu dat het hier dan een stuk drukker wordt," kijkt hij in de toekomst. „Ze willen daar al langer af van de kleinere vliegtuig jes. Verder is het voor Schiphol goed om de vrachtvluchten en de charters naar Zestienhoven over te hevelen. Dan hebben ze daar meer ruimte voor de veel lucratievere lijnvluchten." Op de knieën wil Zoeteman niet, maar zijn ideeën botsen al ja ren met die van de luchthavenlei ding. Eigenlijk gaat het niet eens om Zoetemans eigen idealen. Hij ziet zichzelf als een burger die iets wil opbouwen. Zoeteman vindt dat hij geen enkele kans heeft gekre gen op Li_1 «haven Zestienhoven. Hij verklairt dat elk aangeboden plan, idee of project van particu lieren is getorpedeerd. De Rotterdammer haalde 21 jaar geleden zijn vliegbrevet. Hij was onder andere sales manager bij de luchtvaartmaatschappijen Swissair en Turkish Airlines. Een overschot aan piloten maakte van hem noodgedwongen een kantoor man bij een luchtvaartmaatschap pij. Het zelf vliegen bleef 'kiete len'. In 1978 werd daarom De Kroonduif opgericht, een lucht vaartmaatschappij voor rond-, taxi-, les-, vracht- of chartervluch ten. Een limousine-service is mo gelijk, een speciaal drankje kan worden genuttigd tijdens de vlucht en De Kroonduif regelt zelfs hotel reserveringen of het totale verblijf van bijzondere gasten. Het bedrijf van Cees Zoeteman is tevens reis bureau en touroperator. Twee vas te medewerkers bemannen het kantoortje. Met Zestienhoven als stand plaats vliegt Zoeteman rondvluch ten boven Rotterdam, de Delta werken, de kust boven Hoek van Holland en waarheen de klant maar wil. Gemiddeld stijgen vijf- ROTTERDAM - De 26-jarige man die op 26 april, bij de rellen na afloop van de voetbalwedstrijd NederlandWestduitsland, op het Stationsplein in Rotterdam werd aangereden, overweegt een schade claim in te dienen bij de politie. Het schadebureau Takkenberg Groot SVS, dat de man vertegen woordigt, wil echter eerst afwach ten wat het interne politie-onder- zoek naar dit incident oplevert. Vermoed wordt dat een wagen van de Mobiele Eenheid het-ongeval heeft veroorzaakt. Eerder maakte de Stichting Zie kenfonds Rotterdam (SZR) al be kend de kosten, die tijdens de op name van de man in het Sint Franciscusziekenhuis zijn ge maakt, op de politie te willen ver halen. Een zegsman van de SZR vermoedt dat dit bedrag tiendui zend gulden zal zijn. Het slachtof fer hield aan de aanrijding een schedelbasisfractuur en enkele ge kneusde ribbeniQver,)J.ü4 .j.-.m De directeur iPoliüezakeiïiiVan de Rotterdamse politie, commissa ris C. Ottevanger,, heeft al -aange kondigd deze kwestie ^ot'op,det bo dem te zullen uitzoeken. >Het on derzoek is gaande, maar heeft tot dusverre niets opgeleverd.-' Het slachtoffer,. dat^höjWaaBd geleden al per brief-melding maak te van het ongeiuk, denkt te,zijn aangereden door. een zogeheten CIO, een politiewagen-dié! wprdt gebruikt door ,deu ondersteunings groepen van sde, Mobiele-.Eenheid. Enkele getuigen zouden deze lezing inmiddels hebben bevestigd. Woordvoerder E. S. Groot van Takkenberg Groot SVS zegt dat de brief 'als een soort aansprakelijk heidsstelling' kan worden gezien. Volgens hem is echter nog niet duidelijk of de man blijvend letsel aan het ongeluk overhoudt. Cees Zoeteman voor zijn vliegtuigbezit van anderhalf miljoen gulden op Luchthaven Zestienhoven: „Wat moet ik er straks mee?" duizend particulieren per jaar op in één van Zoeteman's 'kistjes'. Twintig free-lance piloten, meestal verkeersvliegers in dienst van bekende luchtvaartmaatschap pijen en een enkele particulier met een beroepsbrevet, vliegen de toestellen boven stad en land. De verkeersvliegers zijn 'tamelijk dol' op de Kroonduif-tochten, omdat zij hierdoor sneller aan hun zoge noemde 'captainsuren' komen. Zoeteman is verbitterd: „Ik ver dien hier geld en betaal belasting. Van die belastingcenten worden de ambtenaren en politici betaald die mij hier notabene het werken onmogelijk maken." Het was de bedoeling dat Zoete man na vier vijf jaar 'promoten' de vruchten zou plukken van zijn luchtvaartbedrijfje. Met een beetje goede promotie zou Zestienhoven volgens de Rotterdammer in een grote omtrek (zelfs West-Duitsland en België! klandizie kunnen ver werven. Ook dichter bij huis heeft het promotiebeleid van Zestienhoven volgens Zoeteman gefaald. „Rotter dammers weten soms niet eens dat hier een vliegveld ligt," licht hij toe. „Je gelooft het niet, maar het is echt waar. Maar dat weet in middels iedereen wel: de luchtha ven heeft geen eigen gezicht." Het bureau voorlichting van de lucht haven geeft toe, dat er slechts sinds een jaar reclame gemaakt mag worden voor het eigen vlieg veld. De ondernemers op de luchtha ven hebben inmiddels een vuist gemaakt richting luchthavenlei ding en gemeente onder leiding van de heer Van Weizen van luchthavenrestaurant Erasmus. Nu het voortbestaan van 'een vlieg veld' in Rotterdam allerminst ze ker is, voelen de bedrijven nattig heid. Een deel van de 84 onderne mers is sinds kort lid van de stich ting Belangen Bedrijven Luchtha ven Zestienhoven. „Officieel weten wij van niks," beweert Zoeteman. „Gaat Zestienhoven definitief weg? Ik weet er niets van." Woordvoerster Sieny Engels man van Zestienhoven tempert de kritiek van Zoeteman. „Op een avond waarop de plannen uit de doeken werden gedaan, verscheen een handjevol ondernemers," zegt zij. „Toen hadden zij de informa tie kunnen krijgen." Tikkie terug van Zoeteman: „Die vergadering werd een week van te voren aan gekondigd." SCHIEDAM De Gereformeer de Landelijke Instelling voor Am bulante Geestelijke Gezondheids zorg 'De Poort' heeft bij het minis terie van WVC een aanvraag om erkenning ingediend. Als de aan vraag wordt gehonoreerd, is De Poort naast een joodse organisa tie de enige levensbeschouwelij ke instelling voor ambulante gees telijke gezondheidszorg die door dc overheid wordt gesubsidieerd. „Het werk groeit ons bijna bo ven het hoofd," zegt mevrouw A. Kalkman, een van de vele vrijwil ligers van De Poort. „Er zijn enor me wachtlijsten, waardoor regel matig moet worden verwezen naar andere instellingen. Voor de cliën ten is dat een onverkwikkelijke zaak, omdat zij bij De Poort juist ook met hun geloofs- en gewetens problemen terecht kunnen. De RI- AGG's (Regionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg) vindt men te neutraal," aldus Kalkman. De Poort werd elf jaar geleden in het leven geroepen en heeft thans kantoren in Schiedam, Amersfoort en Goes. Er wordt ge werkt aan een vestiging in Zwolle. De organisatie heeft enkele be roepskrachten in dienst en drijft daarnaast op de arbeid van veel vrijwilligers en psychologen, psy chiaters en predikanten die rich voor bij voorbeeld een dag in de week beschikbaar stellen. De Poort ontvangt giften uit de hele 'gereformeerde gezindte' en krijgt jaarlijks een vaste bijdrage uit de kassen van de Gereformeer de Bond in de Nederlandse Her vormde Kerk, de Christelijke Gere formeerde Kerken en de Gerefor meerde Gemeenten. De meeste cliënten zijn afkomstig uit deze kerken, maar De Poort staat ook open voor andere geloofsrichtin gen, zo onderstreept Kalkman. Enkele maanden geleden liet de NVAGG, de vereniging van alle 58 RIAGG's, het Interkerkelijk Con tact in Overheidszaken (CIO) we ten dat zij niets voelt voor het idee om bij elke RIAGG een pastor te installeren. Cliënten zijn mobiel genoeg om buiten de instellingen religieuze verzorging te krijgen, zo werd gezegd. DORDRECHT De Dordtse rechtbank heeft de 25-jarige C. Al Y. veroordeeld tot een gevangenis straf van vier jaar wegens doods lag op zijn Amsterdamse zwager. Het deels verbrande lichaam van het slachtoffer werd begin dit jaar langs de provinciale weg bij de ge meente Noordeloos door voorbij gangers gevonden. De Dordtse offi cier van Justitie had twee weken geleden nog negen jaar celstraf ge ëist tegen Al Y. Tijdens een poging om zijn zwa ger van brandstichting te weer houden, had C. Al Y. een slagers mes voor diens borst gehouden. De zwager draafde echter door en werd door het steekwapen ge wond. Overmand door angst stoot te de dader nogmaals, en nu dode lijk, toe. Het lijk werd in de kof ferbak van de auto gelegd en in Noordeloos gedumpt. Daar werd het overgoten met benzine en in brand gestoken. De rechtbank vond dat Al Y. niet uit noodweer had gehandeld. Wel werd er rekening mee gehou den, dat hij geen strafblad had, op het moment van het drama hevig geëmotioneerd was geweest en veel verdriet had geleden. Familie leden van het slachtoffer uitten luid hun afkeer over de in hun ogen te lage straf. V jk

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1