Schiedam start de Actie Tankslag Pseudo'politieman neust bij ZEEMAN'S GASHAARDEN TV Vriendelijke honden en bazen dollen o Bonte-hondsedag Het Vrije Volk SCHIEDAM GEMEENTE WIL ONGEBRUIKTE OLIETANKS ONSCHADELIJK MAKEN m Intocht van Sinterklaas groot feest Gas eisï veiligheid VAN WOERk-OM Waar vindt u de Avondbladen TV krant op uw televisie? KRANT Winkeldieven betrapt PAGINA 4 DINSDAG 14 NOVEMBER 1989 SCHIEDAM Twee Rotter dammers van 51 en 35 jaar zijn gistermiddag bij Shoe-Discount aan het Broersvest op heter daad betrapt bij het stelen van een sporttas en sportschoenen. 4 Cabaret Pappenhelm 1 SCHIEDAM Zet twee mannen en een vrouw op het toneel en je hebt geheid gelazer. Dat is het even korte als kra- chige uitgangspunt van Cabaret Pappenheim, bestaande_uit drie jonge mensen die aLenige erva ring hebben opgedaan in musi cals en cabaretprogramma's. Hun eerste avondvullende show_ heeft geen verhaalstructuur, geen thema en is desondanks^ een coherente aaneenschakel ling van liedjes, scènes, mono- en dialogen. Het trio bestaat uit schrijver/acteur Peter Lusse, zangeres/actrice Lenette van Dongen en pianist/acteur Hans van Gelder. Vrijdag in De Teer- stoof, aanvang 20.30 uur. En tree 12,50 gulden, pas65 en CJP 10 gulden. Harpe Davids even Zwarte Pieten Band SCHIEDAM De drum band van de muziekvereniging Harpe Davids doet als Zwarte Pieten Band mee aan de intocht van Sinterklaas op zaterdag 18 november. Ook verzorgen de muzikanten van deze afdeling dit jaar nog een optreden bij de voetbalwedstrijd DHS-SVV. Vo rige week behaalde het harmo nie-orkest van Harpe Davids bij een concours in Zaandam de eerste prijs. Dit was de derde keer dat de vereniging dit jaar een eerste prijs in de wacht sleepte. Deel coiiectie Stedelijk stad uit SCHIEDAM In het ge meentemuseum Het Markiezen hof in Bergen op Zoom is van 25 november tot 22 januari 1990 een deel van de collectie van het Schiedamse Stedelijke Museum te bezichtigen. Onder de noemer 'Drievlak' is een keuze uit het beschikbare aan bod gemaakt. Hans Paalman, directeur van het Stedelijk Mu seum; ppentde expositie, iaat sonmdmoo ni isv Clown Zapp in De Teerstoof SCHIEDAM Solo' Simpel heet'dé kindervoorstelling die xitèrdag- ih'^'-Téérstoof te zien l£.f Hoofdrolspeler 'clown Zapp denkt dat er een heel circus achter hem aanloopt als hij het toneel opkomt. Maar dat valt even tegen, want tot zijn verba- zing ziet bij alleen het publiek! Daar had hij helemaal niet op gerekend. In de hoop dat het circus er snel aan zal komen geeft hij zelf alvast maar een optreden. Maar zo handig is hij niet, en hij heeft de hulp van de kinderen dan ook hard no dig. Aanvang 14.00 uur, toe gang 3,75 gulden, leeftijd 4-12 jaar. Orgelconcert SCHIEDAM Gastorganiste Doreen Chadwick verzorgt zon dag een concert op het orgel in de Grote Zaal van het Passage- Jtheater. Aanvang 10.30 uur, toegang negen gulden (NOF-le- den vijf gulden). Door Rein Wolters SCHIEDAM Wethouder Chris Zijdeveld en milieu-ambte naar Jan Meesters hebben gister middag het startsein gegeven voor de actie Tankslag. Hun symboli sche handeling bestond uit het schoonwrijven van een bordje op een oude olietank met daarop de tekst 'Oude tank onder de grond slecht voor 't milieu., en onge zond!' In Schiedam liggen waarschijn lijk zo'ii vierhonderd olietanks in - de grond, die niet meer worden ge bruikt. De gemeente wil ze op een verantwoorde wijze onschadelijk maken en daarmee voorkomen dat het milieu wordt vervuild. „Onze actie bestaat uit verschei dene fasen," onderstreept Jan Meesters in een uitleg. „Eerst ge ven we via een huis-aan-huis-fol- der voorlichting over Tankslag en vervolgens is het doel te weten ko men waar er oude brandstoftanks in de bodem aanwezig zijn. Onze belangstelling gaat vooral uit naar tanks die vóór 1965 zijn ingegra ven. Die vallen niet onder de hin derwet en zijn dus ook nooit aan gemeld. De laatste fase omvat het onschadelijk maken van de tanks. Onze bedoeling is omstreeks april 1990 Tankslag af te ronden." Meesters verder: „Oude brand stoftanks zijn gevaarlijk, omdat ze vaak nog olie en oliedrab bevatten. Na verloop van tijd gaat de tank doorroesten en lekken. De olie die dan vrij komt, vormt een gevaar voor het milieu en de gezondheid." Hij noemt het onwaarschijnlijk dat ongebruikte tanks helemaal leeg zijn gemaakt. „In veel geval len 2ijn brandstoftanks in de loop van jaren verzakt. Daardoor is het vrijwel onmogelijk om ze tot de laatste druppel leeg te stoken. Doorgaans gaat een ondergrondse tank 20 tot 25 jaar mee. Daarna begint het rottingsproces met alle gevolgen vandien." Bijdrage: 150 De olie vervuilt niet alleen de grond en het grondwater, maar 'V - -è Wethouder Zijdeveld maakt het tekstbord zichbaar op de olietank. Mi lieu-ambte naar Meesters assisteert hem en daarmee is de actie Tank slag een feit. tast ook leidingen aan. Een lekke tank kan bovendien ernstige stankoverlast veroorzaken in kel ders en kruipruimten. Tijdens de actieperiode wordt de olietank on schadelijk gemaakt. Dit gebeurt door de olie uit de tank te verwij deren, deze aan de binnenzijde schoon te maken en hem daarna te vullen met zand. Jan Meesters be nadrukt dat ongebruikte tanks niet worden uitgegraven. „Dat zou de kosten aanzienlijk hoger maken. Het onschadelijk maken op onze wijze is een goed en milieuverant woord alternatief." De tank wordt met zand volgespoten om te voor komen dat zij na doorrotten inzakt ên een kuil veroorzaakt. Het kost ongeveer duizend gul den om een particuliere olietank volgens de voorschriften onschade lijk te maken. De gemeente Schie dam betaalt het grootste deel van dit bedrag. Van de eigenaar van de tank wordt een bijdrage van hon derdvijftig gulden gevraagd. De PvdA-wethouder Chris Zijdeveld (milieu! benadrukt dat dit aanbod slechts eenmalig is. i,Nu meedoen aan Tankslag bespaart eigenlijk nog meer geld. Naar verwachting treedt volgend jaar het 'Besluit on dergrondse opslag tanks' in wer king. Hierin wordt bepaald dat buiten gebruik zijnde tanks uit de bodem moeten worden verwij derd. De eigenaar dient de hoge kosten (circa zesduizend gulden) zelf te betalen. Wie nu deelneemt aan Tankslag is straks niet ver plicht de tank uit de grond te ha len." Bovendien voorkomt het nu on schadelijk maken van de tank pro blemen in de toekomst. De eige naar van een lekkende olietank bij zijn woning, is wettelijk aanspra kelijk voor schade ontstaan door een lekkage. De schade kan al snel in de duizenden guldens lopen als bij voorbeeld grond rondom de lekkende olietanks moet worden afgegraven. Meesters en Zijdeveld sluiten niet uit dat zich tijdens de actie Tankslag de nodige problemen zul len openbaren. Niet uitgesloten is bijvoorbeeld dat een aantal tanks al doorlekt. Zijdeveld: „Maar nie mand moet zich hierdoor laten af schrikken. Als zich een vervuiling voordoet, kun je dat het best in een zo vroeg mogelijk stadium we ten." Milieu-ambtenaar Meesters maakt verder duidelijk dat bodem verontreiniging niet valt onder de regels van Tankslag. SCHIEDAM Zaterdag is de dag waarop de Schiedamse kinder harten sneller zullen kloppen dan anders, want dan is het weer zo ver: Sinterklaas komt in Schiedam aan met zijn gevolg. Wie de Goedheiligman met zijn muziekpieten op de boot wil zien doet er goed aan om op tijd een plaatsje te zoeken langs de Lange Haven. Begeleid door de feestelijke klanken van muziekkorps Haipe Davids vertrekt de boot om 13.15 uur vanuit de Buitenhaven via de Lange Haven naar de plaats van aankomst, aan de Lange Haven te genover de Korenbeurs. Daar stapt de Spaanse kinder vriend met zijn volgelingen om on geveer 13.45 uur aan wal, waar hij muzikaal zal worden onthaald door drumband Juliana en haar majorettes. De Sint begeeft zich vervolgens naar het Stadhuis, waar de burge meester hem en zijn Pieterbazen om 14.00 uur zal verwelkomen. In afwachting van zijn langverbeide komst speelt de Gustoband vanaf 13.30 uur Sinterklaasliedjes op de Grote Markt. Na het bezoek aan de burgerva der vertrekt de Sint om ongeveer 14.30 uur per open rijtuig voor een rondrit door het centrum, vooraf gegaan door drumband OBK. De route is als volgt: Grote Markt, Hoogstraat, Broersvest (rechterzij de), Emmaplein, Emmastraat, ke ren in de richting Hemaplein, Broersvest, Hoogstraat, en terug naar de Grote Markt. Omstreeks 15.15 uur is Sint Ni- colaas weer terug bij het Stadhuis, waar de kinderen tussen 15.30 en 17.00 uur hun kleurplaat (uit het Nieuwe Stadsblad van 8 novem ber) persoonlijk aan de Sint kun nen geven. Zij worden daarvoor beloond met een versnapering en een attentie. De wachtende kinderen hoeven zich in de tussentijd niet te verve len, want tussen half vier en half vijf zal er een clown voor hen op treden en ook de Spaanse kinder dansgroep Ecos Sevillanos zal een aantal voorstellingen geven. Door Rein Wolters SCHIEDAM Een nep-politie- man.Jjeefc.zich met een, smoes de toegang verschaft tot de 'computer afdeling van het Amerikaanse handelsbedrijf Hobart aan de Gus- toweg in Schiedam. De keurig geklede man van om streeks 35 jaar meldde zich afgelo pen vrijdag aan het eind van de middag bij de receptie van de groothandel in elektrische keuken- apparatuur. „Hij zei van de politie te zijn en wilde graag iemand van de direc tie spreken," vertelt een. werkne mer van Hobart. „Vervolgens is hij naar de afdeling van de direc tie gebracht, waar iedereen „al naar huis was. De directiesecreta5 xesse heeft'ook nog getracht het' hoofd van de afdeling verkoop te vinden, maar ook hij bleek niet meer aanwezig. Toen zij de bezoeker verzocht zijn naam en telefoonnummer ach ter te laten, liep de man een tikje kribbig weg. Hij zei dat noteren niet nodig was." De pseudo-politieman is enige tijd alleen in de kantoren geweest, waar ook het computerbestand van het bedrijf is ondergebracht. Het vermoeden bestaat dat hij daarin aan het snuffelen is ge weest. De directie van Hobart wil- «de4 vanmorgen in het belang van 'het onderzoek geen commentaar geven. Een woordvoerder van de Schiedamse politie verklaarde vanmorgen de zaak, waarvan gis teren aangifte is gedaan, hoog op te nemen. „Intussen staat vast dat nie mand van onze mensen zich bij Hobart heeft vervoegd. Bovendien reed de neppolitieman in een zil verkleurige metalic Audi 80 of 100. Zulke dienstwagens hebben wij niet." Wij zijn verhuisd: 's-Gravelandseweg 958 naast DIRCK III aan de Schie IJZERHANDEL B.V. Asbestverbod niet in bouwverordening SCHIEDAM Wethouder Hans van Kleef (Stadsver nieuwing) vindt het niet nodig om in de bouwverorde ning het verbod van asbestmaterialen extra te vernoemen.„Iets dergelijks moeten we alleen doen als er expliciet een aanleiding toe bestaat. In de bouwver gunning staat al nadrukkelijk vermeld dat het gebruik van gevaarlijke stoffen verboden is. Asbest als bouw-' materiaal is dus ook verboden," zei Van Kleef gister avond in de gemeenteraad op vragen van Ulferd Bruse- ker van de CPN-fractie. DRU-Co!umbus. Een prachtige, strak vormgegeven haard in zwart wit of bruin met beige. Panoramavuur! breedte 80 cm, hoogte 83,5 cm, diepte A"V 42,5 cm. Netto capaciteit: 9,0 kW (7.740 kcal/u). Als er 'n DRU brandt, krijg je geen hond meer naar buiten. Uw DRU-vakman: Rotterdam ACR 2 kan ook ontvangen worden in Albrandswaard, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs en Bleiswijk. Op de kabel in Rotterdam wordt ook het programma van Stads TV Rotterdam uitgezonden op KANAAL 28 Op maandag tot en met vrijdag, dagelijks om 17.30 uur, herhalingen om 18.30, 19.30, 20.30. 21.30 en 22.30 uur. Stad TV Rotterdam en de Avondbladen TV krant elke dag uw eigen stad op de televisie. Stads TV Rotterdam en Het Vrije Volk bieden u een schitterende poster aan van de Oude Haven. Deze unieke productie, formaat 50 x 70 cm, kost slechts 7,50 en is verkrijgbaar aan de receptie van de Avondbladen Combinatie Rotterdam, Witte de Withstraat 25. Zolang de voorraad strekt. ROTTERDA Wilt u meer informatie over Avondbladen TV Krant of vertegenwoordigersbezoek met demonstratie? Bel dan 010-4048056. F** imïmcf'wt TKr .Vftï t \w 4 IWfMt WQ'ïê r5 i De hond leidde op de Bontehondsedag het baasje langs hindernissen op het UVG-terrein. SCHIEDAM Honden en bazen uit Schiedam en Vlaar- dingen hebben een gezellige tweede Bonte-hondsedag achter de rug. Het is een van de vele activiteiten van de verenigin gen De Brandersstad en Ge- bruikshonden-sportvereniging Schiedam. De twee clubs zijn officieel samen gegaan en ook erkend als één vereniging, maar de namen blijven allebei nog in gebruik. „Er is ook een duidelijk ver schil," zegt voorzitter Klaas van der Ham. De Brandersstad is er vooral voor mensen die meer willen weten over hoe een hond nu eigenlijk is. „Er zijn er nog veel te veel die de hond als een soort grote baby zien, een groot mensenkind dus. Dat is een volkomen belachelijke ge dachte. Een hond heeft een heel andere opvoeding nodig dan een mens," stelt Van der Ham. „De Gebruikershonden- sportvereniging is er voor wie wat hogere prestaties wil berei ken met zijn dier. Daarvoor kunnen de mensen meedoen aan behendigheidsspelen, uit- houdingsproeven en een ver- keerszekerheidstest." Op een Bonte-hondsedag, zo als afgelopen zaterdag werd ge houden, wordt er echter een beetje gedold. Vooral de meest geziene viervoeters hadden het prima naar hun zin op het UVG-terrein in het Hargapark, Ze vermaakten zich; springend, tollend en kwispelend. Extra handicaps zijn er op zo'n dag aan de verschillende onderdelen toegevoegd. Hond en baas moeten in teamver band proberen zo veel mogelijk punten te behalen. De rollen zijn ook enigszins omgedraaid. De baas gaat nogal eens aan de lijn bij de hond. Op het UVG- handbalveld was daarvoor van alles opgesteld. Meest in het oog springend was een hindernis- baan die sterk deed denken aan een hippisch circuit, compleet met oxers. Alleen het muurtje waar de houd doorheen moest springen, zie je niet op een con cours hippique. Aan de deelna me was inschrijfgeld gekop peld, de opbrengst was voor een goed doel. De één sprong sierlijk, de ander wat hoekig. Niets was te dol voor de honden. Opvallend was wel de afwezigheid van vertegenwoordigers van de sta- tus-rassen zoals pitbullterriërs, dobermans en ander 'vlijm scherp materiaal'. Zelfs een vol slagen vreemde, die even een aai over de hol van een net ge arriveerde sprinter haalde, hoefde niet bang te zijn met een paar vingers minder zijn dag te vervolgen. Op het UVG- terrein was gewoon een verza meling lieve dieren aanwezig. Welopgevoed zou je kunnen zeggen. De cursussen van Van der Ham en consorten zijn niet voor niks geweest. Wat toch naar voren komt is de speels heid en de onvermoeibare ener gie om op avontuur te gaan. Tennisballetjes blijken op zo n dag het wondermiddel om iede re hond vol te laten gaan op de acht uitgezette onderdelen. kfflëéA jlij, i h hu hm tL, (INGEBONDEN MEDEDELING! 's-Gravetandseweg 958, Schiedam, Tel. 010-4267594 (INGCAJuU ri «IDEOfl ING) OflUS, &LS De Fa. A. van Woerkom Is reeds meer dan 80 jaar een goed adres voor levering en Installatie van gasapparaten t w. gashaarden, c v.-ketels en moedertiaarden, muurkachels, geisers en boilers, fornuizen enook occasions en onderdelen! Alle apparaten (ook occasions) worden geïnstal leerd onder gemeentekeur. Er Is keus uit meer dan 80 nieuw* ga*appar«t«n welke ver onder ca talogusprijzen worden geleverd De afdeling occasions toont mooie en betaalbare gashaarden welke één Jaar gegarandeerd worden De Fa A van Woerkom Is officieel dealer van alle bekende merken en Wijk «rfeand installateur. De showroom en technische dienst zijn uitsluitend ge vestigd Broersveld 139, Schiedam, telefoon 010-4267736 Broartveld 193 Tel. 4267736 SCHIEDAM Schiedam kanaal 28+ UHF Maassluis kanaal 3 VHF y Rotterdam ACR 1 kanaal 28+ UHF Rotterdam ACR 2 kanaal 7 VHF (brt2) f 4 \j GêMjM vjS1" 7 SS

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1