'Bij dorp beste plek voor voetbalstadion Schiedam-Centrum presenteert rapport over de binnenstad Sanitair badkamers Eerste paal voor nieuwbouw aan Singel Vernieuwing Simon Stevinstraat binnenkort voltooid Het Vrije Volk SCHIEDAM Gemeente en John van Dijk snel eens over bouwterrein voor nieuw stadion van SW; bewoners vandaag ingelicht Cursus over het kiezen van beroep i Carnavalsstoet biedt nog plaats Let op: Kaast onze schitterende showroom met badkamers krijgen wij begin 1990 een uitgebreide showroom speciaal ingericht met vloertegels, plavuizen en vloerverwarming. Blue Smoke in Podium BÏZ 0 IQ I N «L PAGINA 4 DONDERDAG 1 FEBRUAR11990 Door Ben van Haren '^SCHIEDAM „Bijdorp is zon dermeer de beste plek voor een voetbalstadion waar je rekening moet houden met wedstrijden met een verhoogd risico." Luub Haf kamp (VVD-wethouder voor o.a. Sp'órtzaken) en Aad Wiegman (PvdA-wethouder voor o.a. Finan ciën) zeggen het in koor. Zij heb ben samen met burgemeester Rei- nier Scheeres (o.a. Grondbedrijf) de besprekingen gevoerd met SVV's voorzitter en financier John van Dijk, die tot de keuze van het nieuwe terrein voor de betaald voetbalorganisatie heeft geleid. „Als SVV in Harga zou blijven zitten, hebben de bewoners van Bijdorp waarschijnlijk meer hin der van voetbalsupporters, die via station Nieuwland arriveren en vertrekken," redeneert Wiegman. Het gemeentebestuur is zeer te vreden over de snelheid waarmee ze tot zaken zijn gekomen met John van Dijk. „Binnen enkele weken zijn we rond gekomen. SVV is bij ons gekomen met het vaste voornemen een veilig stadion te bouwen en in het eerste overleg zijn een viertal lokaties ter sprake geweest. Uiteindelijk zijn we het met elkaar eens geworden. Het sta dion moet komen in de punt ach ter Bijdorp, tussen de rijksweg en dgrspoorlijn. De ontsluiting zal be halve via het spoor, waar de NS ee$ speciaal perron moet aanleg gen dat met een luchtbrug of zo aansluit op het stadion, uitsluitend via de Parkweg plaatsvinden. Dat was onze eis en Van Dijk was het daar helemaal mee eens," aldus de wethouders. SVV-eigenaar John van Dijk en het college van BfrW stonden bei den op het standpunt, dat de suc cesvolle club een splinternieuwe accommodatie nodig heeft om aan de veiligheidseisen van de KNVB te kunnen voldoen en het risico van een wedstrijdverbod zoveel mogelijk uit te sluiten. De terrei nen die aan de orde zijn geweest zijn: Het terrein De Lange Boogert, tussen [.rijkswegA20 en de spoor lijn RotterdamSchiedam, waar de, amateurvereniging ,Ursus heeft gevoetbald, h Het terrein langs rijksweg 20, waar nu het zeer onrendabele ge- Op het door bomen omgeven terrein aan de spoorlijn tussen de NS- stations Schiedam/Rotterdam-West en Nieuwland zal in Bijdorp het nieuwe SW-stadion verrijzen. Links: De wethouders Aad Wiegman (links) en Luub Hafkamp met op de achtergrond de kaart van Schiedam: „Bijdorp was zondermeer de beste plek." meentelijke openluchtbad Groe- noord is. Het zogenaamde Schapenwei de, langs de .spoorlijnSchiedam— Vlaardingen, tussen -.het in aan bouw zijndenieuwe hoofdbureau van politie en de Poldervaart. Het vrijkomende voetbalvel dencomplex van (voorheeni yVK en Olympus in' Bijdorp. - De Lange Boogert, bij het be- u. -ww- - -f* langrijkste station van Schiedam (Rotterdam-West) is grond, is erg in trek voor kantorenbouw. Bo vendien loopt men het risico, dat bij de komst van de snelle interna tionale trein (TGV) juist daar een verbreding van het spoorlijnennet noodzakelijk wordt. Van Dijk had aanvankelijk voor dit terrein een voorkeur, maar moest hem dus Ia- ten varen. Op het zwembadterrem in Groenoord wil de gemeente een nieuw overdekt bad neerzetten. Deze plek was bovendien te dicht bij de woonbebouwing en te ver van een NS-station. Voetbalsuppor ters met combi-kaart zouden dan vanaf het station Nieuwland bege leid moeten worden naar het nieu we stadion. Dat zou te veel politie- steun vergen, volgens gemeentebe stuur en veiligheidsdeskundigen. Het zogenaamde Schapenweitje, langs de Poldervaart, is maar voor een deel eigendom van de gemeen te. Er zitten op die plek ook nog volkstuinders, die bij de bouw van een stadion vernagende ruimte moeten krijgen. Na enig wikken en wegen bleef dus alleen Bijdorp over. „In het laatste gesprek met Van Dijk hebben we hem ervan kun nen overtuigen, dat Bijdorp de bes te plek is als aan een aantal voor waarden wordt voldaan bij de bouw. Zo mogen de bewoners van dat buurtje geen overlast hebben van voetbalsupporters en daarom worden alle voet- en fietspaden aan de zijde van Bijdorp op de speeldagen afgesloten. Hetzelfde gebeurt met het kleine tunneltje onder de spoordijk, dat in de rich ting van Nieuwland gaat. Afge sproken is dat het stadion zover mogelijk van de bebouwing in Bij dorp wordt gebouwd en het trai ningsveld een soort buffer tussen de buurt en het stadion wordt. Aan de oostzijde, in de richting van de Parkweg, komt de enige ontsluiting voor niet per trein rei zende supporters. SVV zorgt er voor, dat er aan die kant ook vol doende parkeerplaatsen komen, die in het groen liggen," zegt Haf kamp. Hij geeft al met Van Dijk overlegd en met de voorzitter van de bewonersvereniging Bijdorp, Jos Prein. Wiegman zegt: „We hebben als gemeente met Van Dijk goede za ken gedaan. Hij is het geheel met ons eens, dat het nieuwe stadion niemand overlast moet geven. Daarom ook vindt hij het normaal, dat het stadion geen showrooms van auto's moet krijgen en er slechts ruimte is voor zeer beperk te, eenvoudige economische activi teiten zoals een enkel kantoor." De ontsluiting aan de kant van de Parkweg heeft ook het voordeel dat autoverkeer via de Burgemees ter Van Haarenlaan snel naar de rijksweg kan. Op de hoek stopt bo vendien de tram. Het is de gemeente en SVV er alles aan gelegen om snel de proce dure voor de erfpachtsoverdracht en de bouw van het ruim tiendui zend plaatsen tellende stadion te starten. Daarom wordt al volgende week met de bewoners, die van daag schriftelijk op de hoogte zijn gebracht, mondeling overleg ge voerd. „Als er geen blokkades ont staan, zal SVV hopelijk als ere- divisieploeg - in het seizoen 1991/1992 in zijn nieuwe stadion kunnen spelen," zegt Wiegman. Hafkamp ziet nog een ander voordeel in deze overeenkomst met SVV: „Wij zullen hierdoor in Park Harga voldoende ruimte om onze veldenproblematiek definitief op te lossen SCHIEDAM Voor meiden van dertien tot zestien jaar start Klubhuis Zuid vrijdag 9 februari een cursus beroepenorïentatie. De training is voor LEAO-, mavo- en havoleerlingen, die nog niet weten wat ze na het examen willen gaan doen. In totaal zijn er acht bijeen komsten, waar onder andere een test voor beroepskeuze wordt ge daan. Ook krijgen deelneemsters informatie over het leerlingwezen, hjjat arbeidsburo en studiefinancie ring. Het COA komt langs met de vpcature-bus van Coosje A en een meubelinaakster, een hoofdagente, efcn opticiën, een doktersassistente, efn onderwijzeres en een kraam verzorgster komen vertellen over hlin beroep. i De ouders van de meisjes wor den tijdens de voorlaatste bijeen- kbinst uitgenodigd om te praten over de uitkomst van de beroepen test. De bijeenkomsten beginnen vanaf vrijdag 9 februari om 19.30 uur en duren tot 21 uur. De deel namekosten bedragen ƒ15. Voor inlichtingen en aanmeldingen kan men terecht bij Lida Tode, Klub huis Zuid, tel: 4267297. SCHIEDAM 'Wat milieu(t) er toch?' is het motto van de carna valsvereniging De Rietzeilers voor qe traditionele carnavalsoptocht, die op zaterdag 17 februari door |et centrum van de stad gaat. Pai- Qculieren, bedrijven clubs en ver enigingen kunnen meegaan in de stoet. Vorig jaar ruim was deze öén kilometer lang. Hoewel de op- tjbcht in het teken van het milieu 3pat, mag iedere deelnemer zijn aigen motto bepalen. De RET rijdt in ieder geval mee in de stoet met een aardgasbus onder h|t motto 'Voor het hetere milieu van morgen'. Tijdens de optocht verstrekt de RET informatiemate riaal over de milieuvriendelijke bus, waarvan er enkele bij wijze van proef op de verschillende lijn diensten rijden. In de aardgasbus rijden leerlingen mee van de basis school Het Startblok. Inlichtingen over deelname aan de optocht kunnen worden verkregen bij het secretariaat, Postbus 260, 3100 AG Schiedam. Telefonische inlichtingen worden verstrekt door de heer L. Veger, via num mer 01810-13068. SCHIEDAM Het nieuwe kantoor van de Bewonersvereni- ging Scniedam-Centrum (BVSC) aan het Broersveld is eindelijk een feit. Na bijna acht maanden timmeren en metselen in de avonduren zijn het kantoor en de vergaderruimte klaar. Wet houder Hafkamp verrichtte gis teren de officiële opening, in het feestelijk versierde gebouw. Voorzitter van BVSC Gerard' Niehe vertelt dat het de grootste moeite heeft gekost de voormali ge opslagplaats op te knappen. „Toen we begonnen hebben we van de gemeente een subsidie gekregen van tienduizend gul den. Vijfduizend voor het op knappen en vijfduizend voor de inventaris: tafels en stoelen. Al het geld is echter opgegaan aan de verbouwing. De vloer was zo verschrikkelijk slecht, dat een aannemer het eerst heeft moe ten uitvlakken, voor we het par ket erop konden lijmen. De sub sidie is dan ook helemaal opge gaan aan de verbouwing. Daar om hebben we nog om een extra subsidie gevraagd van vijfdui zend gulden voor de inrichting." Niehe hoopt dat het gebouw niet alleen een ontmoetings ruimte wordt voor leden van de bewonersverenigiag, maar een veel bredere functie krijgt. „In het centrum van Schiedam is op dit moment geen eigen plek voor jongeren. Ons gebouw aan de Broersvest kan in die behoef te gaan voorzien. Organisaties kunnen ook hier terecht als ze iets willen organiseren." Hij cis opening bood d® bewo nersorganisatie een rapport aan over het centrum van de stad. Het rapport De binnenstad, Schiedam Centraal is gemaakt in opdracht van de bewoners vereniging door het Delftse ar chitectenbureau Aerts, Bruyne en Mans en is vooral bedoeld als discussiestuk. Gerard Niehe:!,We vinden het belangrijk dat een bewonersvereniging meedenkt over de inrichting van de bin nenstad en met dit rapport wil len we de discussie weer aan zwengelen." De binnenstad, Schiedam Centraal geeft een beschrijving van de bestaande plannen en draagt alternatieven aan voor de inrichting. De architecten heb ben verder nog ideeën ontwik keld voor nog zeven andere lo katies in Schiedam. SCHIEDAM De bouw van veertig nieuwe woningen aan de Singel begint maandag offi cieel. Wethouder J.G. van Kleef en vice-voorzitter M.J.C. Hout kamp van de woningbouwver eniging Schiedam (WBS) slaan de eerste paal. De woningen worden eind 1990 opgeleverd. Bij de nieuwbouw voor deze huizen van WBS wordt de loop van de oude straat gevolgd. Daardoor zijn er in de wonin gen schuine in plaats van rech te hoeken. Daarnaast worden in de hoekwoningen serres aan gebracht en in het ontwerp van de gevel is speciaal aandacht besteed aan de detaillering, zo dat het gevelbeeld recht doet aan de straat, waar veel meer interessante gevels te zien zijn. Het ontwerp voor de woningen, waarvan er 25 op de hoek met de Oosterstraat en de Van Leeu- wenhoeckstraat en vijftien op de hoek met de Oostsingel ver rijzen, is van de Rotterdamse architect Pietro Hammei. De bouw van de woningen is voorbereid door een werkgroep, waaraan werd deelgenomen door omwonenden, de Bewo nersvereniging Schiedam-Oost, ambtenaren van de gemeente en de architect. Een van de wensen van de werkgroep was het realiseren van grotere wo ningen dan gebruikelijk is in zo'n nieuwbouwplan. Dat is ook gelukt. Er komen onder andere elf 5-kamerwoningen. De meeste woningen worden gebouwd in drie of vier lagen. Een huis is speciaal bestemd voor een mm der valide. LATEN DOEN Baderie hecht veel waarde aan kwaliteit en vakman- schap, voorat bij het installe ren van uw badkamer, en geeft dan ook, naast de fa brieksgarantie op afle produk- ten, twee jaar garantie op de volledige installatie. SAMEN DOEN U maakt een keuze uit de beste merkprodukten van Baderie en Baderie instal leert die voor u. Het breek werk dat daaraan vooraf gaat, verzorgt u zelf. Natuur lijk ook hier dezelfde garan tie. ZELF DOEN Baderie laat u ook met in de steek als u zelf uw badkamer In stalleert of verandert. U maakt een keuze uit de beste merkpro dukten, en u kunt gratis gebruik maken van de vakkennis van uw Baderie-deskundige, waarbij u de volledige garantie behoudt van uw produkten. Schie 50-52 - 3111 PN Schiedam Tel.: (010) - 4 73 20 77 's Maandags gesloten O O c o Jo BADKAMERS ACCESSOIRES DOUCHEKABINES GEISERS BOILERS TEGELS FITMATERIALEN SCHIEDAM -- De stadsvernieuwing in de Simon Stevinstraat kan waarschijnlijk binnen niet al te lange tijd worden voltooid. De gemeente heeft per Ko ninklijk Besluit toe stemming gekregen het laatste resterende per ceel aan de Simon Stevinstraat/hoek Lau rens Costerstraat in Schiedam Oost te ont eigenen. Het is de eer ste keer dat de gemeen te de onteigeningspro cedure geheel heeft moeten doorlopen. De gemeente startte de procedure in april vorig jaar, omdat de ei genaar weigerde de grond voor een redelij ke prijs te verkopen. Met het Koninklijk Be sluit op zak kan de ge meente nu naar de rechter stappen, om de prijs die aan de eige naar wordt betaald vast te stellen. Deze prijs komt zeer waar schijnlijk overeen met het bedrag dat de ge meente in eerdere in stantie al aan de eige naar had aangeboden. De open plek aan de Simon Stevinstraat zal worden bebouwd met elf woningwetwonin gen Deze woningen maken onderdeel uit van het nieuwbouw plan Laurens Coster straat ert omgeving. Op twee andere plaatsen in Schiedam, aan de Singel en de Fabri- straat is de gemeente ook nog bezig met een onteigeningsprocedure. Huis verwoest door binnenbrand SCHIEDAM Een huis aan het Herenpad is gistermiddag rond twee uur geheel uitge brand. Door nog onbekende oorzaak ontstond een binnen brand. De brandweer rukte uit met drie wagens, maar kon niet voorkomen dat het gehele inte rieur verloren ging. De bewo ners waren tijdens de brand niet thuis. De buren liepen rook en waterschade op. De brand- 1 weer stelt een onderzoek in naar de mogelijke oorzaak. Snelkraak SCHIEDAM Twee man nen hebben gisteren razendsnel ingebroken bij een fotohandel aan de Rotterdamsedijk Ze gooiden een trottoirtegel door de winkelruit en gristen vervol gens voor vijftien duizend gul den aan foto-apparatuur mee. Jeugdige fietsendieven SCHIEDAM Drie jeugdige fietsendieven in de leeftijd van 17 en 19 jaar oud zijn vanmor gen vroeg bij de 's Gravelandse- weg door de politie gearres teerd. Ze gedroegen zich ver dacht en toen de politie hen aanhield bleek dat ze alledrie op een gestolen fiets reden. Met een betonschaar hadden ze in Rotterdam de sloten van de fietsen doorgeknipt. De beton schaar hadden ze nog bij zich. inbraak in bakkerij SCHIEDAM In de nacht t van dinsdag op woensdag heb-1 ben dieven ingebroken bij een banketbakker in de Jan Steen straat. De dieven konden bin nenkomen door de achterdeur te forceren. Ze gingen er van door met een geldkistje, waarin ƒ1.500 zat. Geldkistje gestolen SCHIEDAM Uit een kan toor aan de Parkweg is een geldkistje gestolen met vijfen twintig gulden en tweehonderd Amerikaanse dollars. De dieven konden binnenkomen, door een ruitje in te slaan. SCHIEDAM Ite blues-rock formatie Blue Smokè geeft za terdag 3 februari een'concert in café Podium, Lange Haven 28. De vijfmans-band heefthard aan het repertoire en de pre sentatie geschaafd en zal zich deze avond voor het éérst in de nieuwe stijl aan het publiek la ten zien. Er zullen video-opna men van het optreden gemaakt worden. De heren verwachten binnenkort een CD uit te bren gen. Aanvang 22.30 uur, toe gang gratis. Oesert Hearts in het Filmhuis SCHIEDAM In de maan delijks terugkerende cyclus vrouwenfilms vertoont het Filmhuis zaterdag Desert He- arts van regisseuse Donna Deitch. De film verhaalt op een ingetogen manier over de liefde tussen twee vrouwen, de verle- gen, intellectuele universitaire: docente Vivian en de jonge,! brutale spnng-in't-veld Cay. Zij i ontmoeten elkaar in Reno, in> de woestijnstaat Nevada. Opval lend is de rol van de Country Westem-muziek in de film, die zich uitstekend blijkt te lenen om de opbloeiende lesbische liefde te bezingemAanvang half tien, zaal open vanaf half ne gen. Toegang vier gulden voor donateurs, zowel vrouwen als mannen (donateur worden kost vijf gulden, inclusief de eerste film). Politieke vorming SCHIEDAM De Stichting Vrouwen Vormingswerk Schie dam start op 12 februari een cursus Politieke Vorming voor vrouwen in het ontmoetings centrum Barrika aan de lange Kerkstraat 62. De cursus duurt zes opeenvolgende maandag avonden en is bedoeld voor vrouwen die meer inzicht en duidelijkheid in de politiek wil len krijgen. Met het oog op de komende gemeenteraadsverkie- zingen op 21 maart zal m het bijzonder de gemeentepolitiek aan de orde komen. De cursus wordt voorafgegaan door een informatie- en kennismakings avond op 5 februari. Deelne men kost vijftien gulden. In lichtingen bij Maja Nieuwen- huis, tel. 4260756 010-4004.444 Voor nabezorging bellen maandag t/m vrijdag 18.00-19.0C uur Zaterdag tot 16,00 uur. Adressen en overige tel. nrs. zie service-pagina. i ijv Ui Ai X k A Bi li!' )'l (INGEZONDEN MEDEDELING) 'zP

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1