Aanleg woonwagencentrum Vlaardingen begonnen Het Vrije Volk SCHIEDAM Wethouder Hafkamp en 'suikeroom' Van Dijk ontmoeten ook verzet uit wijk Nieuwland tegen bouwplannen TVKRANT vrijwilligers m* r Waar vindt u de Avondbladen TV krant op uw televisie? Succes Bewaking Auto in Lange Haven Mandoline-concert Wereldwinkel Spaland Ruilbeurs in 4-Molens ws PAGINA 4 VRIJDAG 9 FEBRUAR11990 VLAARDINGEN „Als het straks klaar is zullen er nog wel meer komen. In ieder geval ga ik er wonen zo gauw het kan." Coby Voets v/as gisteren de enige nieu we bewoner van het woonwagen centrum in de wijk Vlaardingse Holy, die bij de start van de aanleg aanwezig was. Er hebben zich ech ter inmiddels al acht liefhebbers, allen uit Schiedam, bij de genteen- te Vlaardingen aangemeld. Zij krij gen voorrang boven woonwagen bewoners van elders. Coby Voets woont nu op het centrum aan de Schiekade in Schiedam en is al twee jaar jp zoek naar een goede nieuwe plek in deze buurt. „Wij waren van de Schiekade verhuisd naar zo'n spe ciale woning aan het Schuttersveld en konden daar niet wennen," vertelt ze. „Onze wagen op het kamp waren we toen kwijt. We zyn er wel naar teruggegaan maar wilden steeds al wat anders." De familie Voets verkiest het nieuwe Vlaardingse centrum bo ven de concentratie van drie nieu we kampjes in het Schiedamse Spaland. ,Hier heb je een flinke open ruimte om je heen, terwijl in Spaland alles zo dicht op elkaar komt te staan." Over de ligging van het Vlaar dingse centrum, tussen Holyweg en Olmendreef, naast de Algemene Begraafplaats, is Coby Voets zeer enthousiast. „Een prachtige plek, ruim in het groen en de bushalte voor de deur. Je zit vier kilometer van Woudhoek. Neen, prima hier." Ook de officials wethouder B. Goudriaan en de Zuidhollandse gedeputeerde L. Stolker-Nanniga spraken over 'een prachtige plek' op de officiële bijeenkomst gisteren. Goudriaan memoreerde aan de jarenlang strijd, die hij over de plek en de grondprijs had moeten voeren met rijk en provin cie Mevrouw Stolker herinnerde zich nog heel goed hoe Goudriaan, twee dagen na haar aantreden, al bij haar zat en vervolgens om de drie maanden omdat hij die zaak snel geregeld wilde hebben. Giste ren overhandigde ze hem de juist ontvangen goedkeuring van het ministerie. Op da moment had ze zelf al de aanleg officieel gestart. Ze deed dit door in de cabine van een graaf machine handels te bedienen. Het ging met horten en stoten. Veel grond viel naast de laadbak van de gereedstaande vrachtwagen en de opgestelde vlaggemasten werden ternauwernood gemist. „Ik weet dat ze met de voorzittershamer be ter om kan gaan dan met van die graafmachines," verklapte de wet houder. En zelf erkende mevrouw Stolker: „Ik weet bij zulke gelegen heden nooit of ik me nu vereerd of belachelijk moet voelen." Sjaan Jongeneel, de moeder van een bekende Schiedamse familie woonwagenbewoners was gisteren ook met Coby Voets en opbouw werker Jack Gaudelius, naar Holy en de Oude Hal van het Vlaar dingse stadhuis gekomen. Haar dochter behoort ook tot de groep van acht gezinnen, die van Schie dam naar Holy verhuizen. „Zelf ben ik al helemaal verburgerd. Wij wonen aan het Schuttersveld, maar twee van mijn kinderen kie zen toch liever voor een wagen." Het nieuwe centrum zal in de loop van dit jaar worden opgeleverd en krijgt vijftien standplaatsen. Schie dammers krijgen er voorrang. 't Trefcen trum in Bij dorp zat gis teravond vol met veront waardigde be woners, die geen nieuw SW-stadion in hun buurt willen zien. Inzet onder: Eigenaar voorzitter van SVV, John van D\jk, en wethouder Sportzaken Luub Haf kamp (rechts) konden de be woners van Bijdorp en Nieuwland niet overtui gen. m ij h Sr, t 1t SÏPt SmTI I wffir" 'S %J .m Door Carolien van Eykelen SCHIEDAM Wethouder Luub Hafkamp en voorzitter John van Dijk van SVV gaan zich opnieuw beraden over de plek waar het nieuwe stadion van de succesvolle voetbalclub moet komen. De bewo ners van de wijk Bijdorp hebben zich gisteravond unaniem uitge sproken tégen de komst van het stadion in hun huurt. Die uitspraak werd gedaan tij dens een openbare discussie in ge bouw 't Trefpunt, waar ongeveer honderd bewoners uit Bijdorp en enkele uit Nieuwland zich hadden verzameld. Hafkamp en Van Dijk het 'suikeroompje' van SVV, zo als een bewoner hem typeerde waren gekomen om uitleg te geven over de plannen. Het stadion zou gebouwd moeten worden tussen de spoorlijn en rijksweg A 20. Hafkamp dreigde nog even met een artikel-19-procedure. Dit houdt in dat de gemeente een ver gunning kan verlenen voor de bouw van het stadion, ook al is dit niet in overeenstemming met het bestemmingsplan. De vergunning die wordt verleend, moet wel overeenstemmen met het bestem- Rotterdam ACR 2 kan ook ontvangen worden in Aibrandswaard. Bergschenhoekr Berke! en Rodenrijs en Bleiswijk Op de kabel in Rotterdam wordt ook het programma van Stads TV Rotterdam uitgezonden op KANAAL 28 Op maandag tot en met vrijdag, dagelijks om 17 30 uur, herhalingen om 18.30, 19.30, 20 30, 21.30 en 22.30 uur Steef TV Rotterdam en de Avondbladen TV krant elke dag uw eigen stad'op de televisie Stads TV Rotterdam en Het Vrije Volk bieden u een schitterende poster aan van de Oude Haven Deze unieke productie, formaat 50 x 70 cm, kost slechts 7,50 en is verkrijgbaar aan de receptie van de Avondbladen Combinatie Rotterdam, Witte de Withstraat 25 Zolang de voorraad strekt. ROTTER DA mingsplan dat in de maak is. Voorzitter Jan Prein van de bewo nersvereniging maakt zich hier echter geen zorgen over. „Als zij een procedure kunnen beginnen, dan kunnen wij dat ook," sprak hij. „Desnoods nemen we een ad vocaat in de arm." Nu tegen de bouw van het stadi on in Bijdorp zoveel verzet is gere zen, weet Hafkamp nog niet welk terrein wel in aanmerking komt. Een inwoner van Nieuwland voor spelde hem veel tegenstand als de wethouder op het idee komt het stadion aan de andere kant van de Nieuwe Damlaan te bouwen. Hij stelde de gewetsnvraag: „Denkt u eigenlijk, dat er een wijk is waar ze niet zullen protesteren tegen de houw van een voetbalstadion?" Spandoeken Wilt u meer informatie over Avondbladen TV Krant of vertegenwoordigersbezoek met demonstratie? Bel dan 010-4048056 De avond was bedoeld om te discussiëren over de komst van een nieuw en veilig stadion, maar voor de bewoners stond het al vast: het stadion mag er niet ko men. Op spandoeken aan de muur hadden ze hun standpunt geschil derd: 'Hier het stadion van SVV? Oh nee!!* Sn: 'Meneer Van Dijk zet het stadion maar in uw eigen wijk'. Wethouder Hafkamp gaf toe niet op zoveel weerstand te heb ben gerekend: „Ik had natuurlijk niet gedacht dat jullie aan de zij lijn stonden te juichen, maar wel dat jullie zouden instemmen met de bouw en daarbij een aantal voorwaarden zouden stellen." Aan het begin van de avond was het nog betrekkelijk rustig in het kleine gebouwtje. Naarmate de tijd verstreek nam de ergernis tus sen bewoners en het duo Hafkamp/Van Dijk toe. Steeds meer Bijdorpers wilden een vraag stellen, of iets van hun ongenoegen over de gang van zaken luchten. Jan Prein, de voorzitter nam daar om het besluit iedere bewoner maximaal één keer aan het woord te laten. Al aan het begin van de avond deed één bewoner het voorstel het stadion niet te houwen op het ter rein van Olympus WK in Bijdorp, maar op het terrein waar SVV nu al voetbalt. „De trainingsvelden die er omheen liggen, kunnen wor den gebruikt als parkeerterrein en de spelers van SVV kunnen trai nen bij WK in Bijdorp. Dat scheelt in supporters en bouwover- last," zei Bijdoiper Kees van den Bos. Zijn plan werd door de bewo ners met gejuich ontvangen, maar Hafkamp en Van Dijk voelen er niets voor. Van Dijk: „De voetbalvelden van SVV zijn zojuist voor een paar honderdduizend gulden opgeknapt. Het zou zonde zijn om er nu par keerterreinen van te maken.' En Hafkamp: „Als de velden van SVV bij Harga worden bestemd als par keerterrein en die bij Bijdorp (Olympus WK) als trainingsveld, dan kom ik in de knel met het aantal voetbalvelden. Dan is er een aantal clubs dat zonder veld komt te zitten. De problemen bij SVV zijn ei genlijk ontstaan door het succes van de club. Anderhalf jaar gele den kwam er bij thuiswedstrijden van SVV maar een handjevol toe schouwers. SVV was een 'dood kindje', vertelde Van Dijk. De club is inmiddels opgeklommen naar de top van de eerste divisie en trekt per wedstrijd zo'n vijfduizend sup porters. Van Dijk heeft daarom contact opgenomen met het ge meentebestuur om te praten over een nieuw, groter stadion voor SVV, Groot genoeg voor het geval SVV in de eredivisie belandt. Een aantal terreinen kwam m aanmerking maar geen had de voordelen van het voetbalveld van Olympus: goed bereikbaar met het openbaar vervoer, goede parkeer voorziening en één toevoer- en af- voermogelijkheid via de Parkweg waardoor de overlast voor de be woners van Bijdorp wordt be perkt. Vooral over dit punt ver schilden Hafkamp en Van Dijk met de aanwezigen van mening. De bewoners vrezen niet alleen overlast van de supporters, ze zijn ook bang dat hun huizen beschadi gen bij de bouw van het stadion. „Onze huizen worden niet gestut door heipalen. Wat gebeurt er als het stadion wordt gebouwd en on ze huizen verzakken, of ze scheu ren door het slaan van heipalen? Welke garantie kunt u ons geven dat de schade wordt vergoed?" vroeg een bewoner. Hafkamp probeerde deze onge rustheid weg te nemen door te wij zen op de technische vooruitgang. „Er kan nu redelijk goed worden berekend, wat de gevolgen zijn als PrG3£nii0y6ÏCi SCHIEDAM De Bewo nersvereniging Schiedam-West wil presentiegeld gaan betalen aan de vrijwilligers die voor de vereniging aan vergaderingen deelnemen. Secretaris John de Kievith: „De vrijwilligers wo nen de vergaderingen hij en zit ten daar zonder iets te verdie nen, terwijl de ambtenaren van de gemeente overuren kunnen schrijven. Om deze scheve si tuatie enigszins recht te trek ken, willen we presentiegeld betalen." Het presentiegeld moet worden betaald van de subsidie die de bewonersvereni ging ieder jaar van de gemeente krijgt. we het stadion gaan bouwen," ant woordde de wethouder. De bewoners zijn ook bang, dat hun huizen in waarde dalen. „Wie wil er nu naast een stadion wo nen?" vroeg een verbolgen in woonster zich af. Hafkamp- „Ik kan niet overzien wat er met de waarde van de huizen gaat gebeu ren als het stadion wordt ge bouwd, misschien worden ze wel gewild bij voetballiefhebbers en neemt de waarde juist toe," opper de hij voorzichtig. Daarop brak een storm van protest los uit de zaal. In het verleden hebben de be woners een keer een slechte erva ring gehad met een groep voetbal supporters die door de wijk trok en ze vrezen dat dit met de komst van het stadion vcbcr voor zal ko men. „Welke garantie geeft u mij, dat de schade die ze misschien toe brengen aan mijn huis ot cm mijn auto wordt vergoed," riep een op gewonden bewoner. Van Dijk moest hem het antwoord schuldig blijven. De gemeente en Van Dijk wil len overigens wel maatregelen ne men om te voorkomen dat suppor ters door de wijk gaan lopen bijvoorbeeld als ze bij station Nieuwland uit de trein stappen of proberen in Bijdorp hun auto te parkeren: de toegangswegen tot Bijdorp moeten vóór, tijdens en na een voetbalwedstrijd worden afge sloten. Hafkamp: „Vooral in het begin moet er extra bewaking zijn, om aan de supporters duidelijk te maken dat ze met vanaf de Bij dorp-kant, maar alleen vanaf de Parkweg naar het stadion kun nen." De bewoners staan hier ech ter zeer sceptisch tegenover. Ze zijn bang dat de aandacht na een tijdje zal verslappen en dat suppor ters dan toch door hun wijkje naar het stadion gaan. Bovendien vin den ze he ook geen prettig idee, dat hun wijk wordt afgesloten bij een wedstrijd. Een bewoner: „Wat moet' ik dan tegen vrienden zeggen die zaterdagavond langs willen ko men. Blijf maar thuis, want SVV speelt thuis?" „En wat doet u eigenlijk me neer Van Dijk, als het stadion er eenmaal staat en SVV naar bene den keilt ir: de competitie. Dan staat dat stadion er voor een hand jevol toeschouwersDie vraag van een Bijdorper bleef onbeant woord. SCHIEDAM Ter hoogte van pand nummer 51 is gister middag de auto van een 37-jari- ge Vlaardingse de Lange Haven ingereden. Duikers van de brandweer gingen het water in om te onderzoeken of er mer sen in de auto zaten. Dat bleek niet het geval te zijn. De wagen reed spontaan het water in," vermoedelijk als gevolg van het niet hard genoeg aantrekker: van de handrem. Finale biljart VLAARDINGEN In cafe De Oude Markt wordt het ko mende weekeinde de finale ge speeld voor het bandstoten- klein vijfde klas. De finale be gint vanavond al om half acht en gaat zaterdag en zondag ver-, der om half een. Het cafe is te vinden aan de Markt 9 in Vlaardingen. SCHIEDAM Het Mandoli negezelschap ONI onder leiding van Olga Valkenburgh verzorgt zondag een koffieconcert in de grote zaal van het Passagethea ter. Het concert begint om 11.30 uur, toegang gratis. Informatie-avond D66 SCHIEDAM Alle bewo ners van Schiedam-Noord wor den door D66 uitgenodigd om maandagavond naar een infor matieve bijeenkomst te komen en hun wensen, behoeften en opvattingen over het woon- en leefklimaat, het werken en re creëren in Schiedam-Noord kenbaar te maken. Daarnaast bestaat er voor de bewoners de mogelijkheid uiteen te zetten hoe de Schiedamse politiek zou moeten omgaan met Schiedam- Noord. D66 zal zich tijdens de avond presenteren, mede met het oog op de gemeenteraads verkiezingen op 21 maart. De bijeenkomst begint om 20,00 uur en duurt tot 22.30 uur en wordt gehouden in de kleine zaal van 'De Blauwe Brug' aan het Bachplein 590. 'r Borstelmachine Yvonne krijgt versterking SCHIEDAM Yvonne, de eerste gemeentelijke onkruid-"" borstelmachine krijgt verster king. Zaterdag wordt de tweede machine in gebruik genomen door gemeenteraadslid J. Rens- kers-Maas. De machines ver vangen de chemische middelen ter bestrijding van onkruid. In Schiedam wordt al enige jaren vanuit 4 milieu-oogpunt niet meer met chemicaliën gewerkt. Yvonne, genoemd naar de be vorderaarster voor de aanschaf, het raadslid Yvonnen Siljee, werd in 1988 ten doop gehou den en haalde vorig jaar ruim driehonderd ton onkruid en zand van de straat. SCHIEDAM De Wereld winkel Schiedam is het komen de weekeinde weer present in winkelcentrum Spaland voor de verkoop van produkten uit Derde-Wereldlanden. Er wordt aan de kraam vooral koffie, thee en andere levensmiddelen aangeboden. De Wereldwinkel heeft zijn vast winkel in het centrum van Schiedam aan de Lange Achterweg 14. Deze win kel is op donderdagavond van zeven tot negen uur geopend en op vrijdag en zaterdag van één tot vier uur. Naast levensmid delen wordt ook textiel, kunst nijverheid en speelgoed te koop aangeboden. SCHIEDAM Munten, prentbriefkaarten, enveloppen, stripboeken en sigarenbandjes, bijna alles wat het verzamelen waard is, kan zondag worden geruild in dienstencentum De 4-Molens aan de Nieuwe Dam laan. De ruilbeurs begin om half twee en de toegong is gra tis. Wie dat wil kan zijn spullen bovendien gratis laten taxeren.' Concert barokmuziek in protestantse kerk SCHIEDAM Het unieke muziekgezelschap Dubbelbarok treedt 11 februari op in de kerk van de Nederlandse protestan tenbond in Schiedam. Het en semble bestaat uit zes docenten van hel muziekonderwijscen- tum Dubbelsteyn' en de mu ziekschool voor toonkunst uit lordrecht. De zes muzikanten brengen met behulp van ver schillende instrumenten, zoals blokfluit, orgel, klavecimbel en luit, muziek van Henry Purcell en John Dowland, Het concert wordt afgesloten met een ruim twintig minuten durende ode geschrever door de leermeester ai Purcell, John Blow. De kerk is te vinden aan de West- vest 92. Het concert begint om 6.00 uur en de toegang be draagt tien gulden. Kinderen, houders van een CJP, 65+ of ortingpas Dubbelsteyn betalen drie rijksdaalders. 13°* •NP;'*rf K:'-, k c. .jf Jtfó y v «w Jtfr.b 1 x «-TV j j.4% 'i-'fyj.'lt-f Jr., 'SW-stadion mag niet in Bijdorp komen' (INGEZONDEN MEDEDELING) Schiedam kanaal 28+ UHF Maassluis kanaal 3 VHF Rotterdam ACR 1 kanaal 28+ UHF Rotterdam ACR 2 kanaal 7 VHF (brt2) y&S&gA avondbladen TV

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1