Blijdorp claimt met succes deel van Roel Langerakpark Vlaardingers geschrokken terug uit onzeker Nicaragua IS oen de socialisten nog wat te vieren hadden B r i e v e n Uitbreiding zal ten koste gaan van aantal volkstuinen Heijermansflat SP berekende verdeling reststemmen verkeerd ,Jȧ Nieuwe inzameling van geld voor bewoners van illegale krottenwijk Martin Luther King Vastenactie in Schiedam-Noord Ruilbeurs Kinderkledingbeurs Er, zijn. in de afgelopen dagen ten 'onrechte negatieve berichten gepubliceerd over dementerende bewoners in de Heijermansflat. Ik las dat zelfs één huurder al heeft afgezien van een woning. Dat doet ons pijn. Als echtpaar wonen we al negen jaar naar ons zin in de Heijermansflat Waar ouderen wo nen zullen zich best ziektebeelden, waaronder dementie, voordoen. Dat is niet tegen te houden. Mevrouw Coby de la Rie van D66 beweert dat 25 percent van de tweehonderd mensen in onze flat dementeert. Dat is zéér sterk over dreven. Als bewoners weten wij dat zelf het beste, want uiteinde lijk wonen wij er. Bewoners die plotseling niet goed zijn geworden worden doorgaans snel naar een tehuis gebracht waar ze goed wor den verzorgd. Dagelijks zijn er activiteiten in de zaal beneden, zoals gymnastiek, volksdansen, yoga, sjoelen, bingo, biljarten, klaveijassen, bloem schikken. 's Avonds treden vaak gezelschappen op en in de zomer worden er bustochten georgani seerd. De consumptieprijzen zijn aangepast' en vrijwilligers achter de bar helpen je graag. Kortom: in onze woonflat is het een en al le- ven! Als inwoner ben je nerg"*^ toe verplicht, men kan geheel zijn ei gen gang gaan. Mevrouw Soeters, de leidster van de Stichting Geco ördineerd Ouderenzorg Schiedam, wijst iedereen de weg. Ik hoop met mijn uitleg de buitenwacht nu weer een goed inzicht te hebben gegeven van ons leven in de Heij ermansflat. G. Zonneveld, Heijermansplein 181, Schiedam Mededelingen voor de re dactie van de Schiedamse ..editie kannen per brief ge zonden worden naar Het Vrjje Volk, Postbus 375, 3100 AJ Schiedam of per te lefax naar nummer 4737149. aan vraag, tot hertelling, die de Socia- li^èsp*^ai^^|tgrptf,in Vlaardin- geri indiende, "was 'gebaseerd op een verkéerde berekeningsmetho de.' Remi Poppe onderbouwde de aanvraag door te wijzen op het feit dat de Socialistiese Partij 120 rest stemmen meer heeft vergaard dan het CDA. Daarmee zou de SP, recht hebben'op de restzetel die aan het CDA is toegewezen. i Bij gemeenteraadsverkiezingen krijgen de partijen eerst het aantal zetels waarvoor de kiesdeler in elk geval behaald is. De kiesdeler is het aantal uitgebrachte stemmen gedeeld door het aantal raadsze- tels. Woensdag kwam de kiesdeler in Vlaardingen op 965,9. Het CDA verdiende met 7.209 stemmen dus in ieder geval zeven zetels, de So cialistiese Partij stelde met 5.398 stemmen zeker vijf zetels. Het to taal aantal zetels is na deze eerste verdeling' nog niet vergeven. De zetels die over zijn, heten restze tels. Uiteraard heeft elke partij een aantal reststemmen over. Deze reststemmen bepalen naar welke partij de restzetels gaan. Dat ge beurt niet door te kijken welk aan tal reststemmen het dichtst bij de kiesdeler komt, zoals Remi'Poppe veronderstelde, maar door het ge middelde aantal stemmen op de partijen per zetel te berekenen. De partij met het .hoogste gemiddelde krijgt de restzetel. Dat gemiddelde wordt berekend door het totaal aantal uitgebrachte stemmen op een partij te delen door het aantal zetels,dat die partij al behaald heeft; plus één. In het geval van het CDA werden de 7.209 stemmen gedeeld door acht (zeven zetels plus één), bij de SP werden 5.398 stemmen gedeeld door zes. Het CDA kwam zo op een gemiddelde van 901 V&, tegenover een gemiddelde van 899 voor de SP. En dus ging de felbegeerde restzetel naar het CDA. De marges tussen het CDA en de SP waren woensdagavond zo klein, dat de uitslagen van het laatste kiesdistrict de balans uit eindelijk pas deden overslaan ten gunste van het CDA. Remi Poppe en de zijnen,hadden voordien al de champagne ontkurkt, omdat ze dachten dat zij de restzetel zouden krijgen. Volgens de wet mogen die kleine verschillen geen reden zijn om tot hertelling over te gaan. Pas als er sprake is van 'ernstige ver moedens dat er fouten zijn ge maakt, waarbij aangenomen mag worden dat het doorwerkt in de verdeling van (rest)zetels' kan het hoofdstembureau van een gemeen te besluiten tot hertelling. Remi Poppe kon bij zijn aanvraag derge lijke vermoedens niet hard maken. Het^ hoofdstembureau wees zijn aanvraag dan ook unaniem af. ROTTERDAM De Rotter damse Diergaarde Blijdorp krijgt alle medewerking als het gaat om uitbreiding van haar grondgebied in noordelijke richting, ook al gaat dit ten koste van een aantal volks tuinen. Het college van burgemees ter en wethouders in Rotterdam en de leden van de raadscommis sie voor Sport en Recreatie hebben ingestemd met het 'invullen' van een gedeelte van het Roel Lange rakpark. Hoeveel terrein de dier gaarde krijgt toegewezen, is nog niet bekend. De variant die de meeste kan sen maakt is het aanwijzen van het gebied ten noorden van de volkstuinen tot aan de Stadhou- dersweg ten behoeve van een par keerterrein en het project Oceani- um. „Het liefst zouden we de hui dige diergaarde inrichten met Eu ropese elementen en Oceanium en de overige continenten een plek geven in het park," reageerde een medewerker van de diergaarde gisteren na afloop van de commis sievergadering. „Maar we zijn al heel blij als we een gedeelte mo gen gebruiken voor het realiseren van ons Masterplan." Dat de diergaarde de genoemde plaats twee jaar geleden nog van de hand wees, omdat de vereiste voetgangerstunnel onder de spoor lijn meer dan twee miljoen gulden zou gaan kosten, daarover werd niet gesproken. „Het is onont koombaar dat Blijdorp haar gren zen verlegt," stelde voorzitter J. S. C. Schoufour van het dier gaarde-bestuur. Bij de totstandkoming van het China-gedeelte is namelijk geble ken dat verbouwingen op het be staande terrein teveel overlast ver oorzaken voor het publiek. Wan neer Oceanium volgens plan in hart van de huidige diergaarde zou komen, op de plek waar nu de vij ver ligt, neemt de overlast zelfs 'kolossale vormen' aan. Een argu ment waar menigeen gevoelig voor is. Immers: Blijdorp trok het afge lopen jaar maar liefst 900.000 be zoekers. Financieel gezien zal Blijdorp in ieder geval geen strobreed in de weg worden gelegd. De 1,2 miljoen gulden die diergaarde 'over' had van haar gemeente-subsidie in '89 komt ten goede aan de groot scheepse vernieuwing van de tuin. Ook zal de jaarlijkse bijdrage nog tien jaar lang worden gehand haafd, Na die tijd hoopt de dier gaarde die tachtig miljoen gul den wil investeren in haar renovatie herindeling/ uitbreiding zelfstandig te kunnen draaien. „In het nieuwe Rotterdam, hoort een nieuw Blijdorp," besloot Schoufour zijn pleidooi voor de grootste toeristische attractie van Rotterdam. „Wordt er niet snel ge handeld, dan veroudert de dier gaarde en dat gaat nog meer geld kosten." Wethouder G. F. H. Mül- ler zegde toe binnen een maand met een voorstel te komen over het toekomstige Blijdorp. Als de uitbreiding van Diergaar de Blijdorp doorgaat, moeten de giraffen misschien verhuizen naar de andere kant. Door Liesbeth Buitink VLAARDINGEN Een sandi nistensjaaltje bungelt om de nek en een foto van het Nicaraguaanse 'broertje' staat op de televisie. Mi- kaël van Driel (21) en Jan Haas (20) zitten in gedachten nog in de Nicaraguaanse hoofdstad Mana gua, waar ze vier weken door brachten in de krottenwijk Martin Luther King. Ze zijn er pessimis tisch van teruggekomen na de ver kiezingen, waarin onverwacht het oppositieblok UNO een klinkende overwinning boekte. Namens de werkgroep Encuen- tro (ontmoeting) van de oecumeni sche jongerenbeweging Classis van de Nieuwe Waterweg Noord gin gen Van Driel en Haas kijken waar het geld terecht is gekomen dat twee jaar geleden werd ge schonken voor een gemeenschaps huis. Bovendien praatten ze er wandeling naarregp waïsnapl^, in een andere wijk kan besparen. Op uitnodiging van twee ont wikkelingswerkers gingen Mikaël en Jan in 1987 al eens naar Mana gua,4 Een':cbnfrontatie' 'met de^ar1» moede „in.eëru, Zuidamerikaanse.' krottenwijk was 'het; belangrijkste' doel. „Wij, moesten nervaren "boe het is omite wonen,'te werken, te leven in een krottenwijk, die in dit geval toevallig in Managua lag," legt Mikaël uit. „We waren een soort verkenners namens de Nederlandse Vastenaktie en moes ten hier verslag uitbrengen." Hoe wel ze ditmaal op eigen initiatief en kosten naar Nicaragua vertrok ken om de verkiezingen van dicht bij mee te maken, kregen ze van de Vastenaktie Nieuwe Waterweg Noord de opdracht actuele infor matie te verzamelen over het maï- smolenproject. Ze kregen de informatie heet van de naald: Jan werd onderge bracht in het huis van een tortilla bakster. „Elke dag koopt een tortil labakster een halve mud maïs. Die wordt gekookt en geweekt. Bij mijn gastfamilie werd het dan door het zoontje van tien jaar en een van de grotere meisjes naar de maïsmolen gebracht. Die ligt onge veer een kilometer buiten de wijk en er staan vaak veel mensen te wachten. Het meel komt terug als een soort deeg, dat goed gekneed Jan Haas en Mikaël van. Briel in Nicaraguaanse outfit terug in eigen stad. vlordt ëifl in'gbpl'ettê' trö'ndjès", opi een;'ijzeren 'plaat 'wordt gebakken. Ze'eten het met'rijst eri monen'/en als ze het kunnen' betalen wat groenten of een kookbanaan." De Vastenactie probeert nu in de regio zo'n vijftienhonderd gul den in te zamelen om een maïsmo len in het centrum van de wijk te kunnen bouwen. „De opzet van die bouw is allereerst dat ze niet meer zo achterlijk ver hoeven te lopen," vervolgt Jan. „Maar het heeft ook een financiële kant: het geld dat ze met de molen verdienen komt ten goede aan het gemeenschapshuis. En als mensen uit andere wijken naar de Martin Luther Kingwijk komen om hun maïs te malen, kunnen ze het gemeenschapsgevoel proeven." Dat 'gemeenschapsgevoel' blijkt een magisch woord. „De doelstel ling voor de wijk is het kweken van een solidariteitsgevoel," legt Mikaël uit. „Met tien of meer mensen sta je sterker dan in je eentje. In vergelijking met 1987 is er veel veranderd. Na twee jaar is het gemeenschapshuis echt het centrum van de activiteit in de wijk. Het voorziet in dagelijkse be hoeften als een kleuterschool en kerkdiensten. Daarnaast'1 wöröëïï eï1 ook cursussen voó'rbe'eld naaien en ook 'gitaar en judo. 1 1,1 „Er leven in de wijk zevenhon derd mensen in ongeveer tweehon derd huisjes. Die huisjes waren eerst van plastic en beton, maar langzaam maar zeker bouwen ze er stenen muren omheen. Als ie mand daar zijn loon krijgt, zet hij het niet op de bank, want dat heeft met de inflatie toch geen zin, maar koop hij een steen. Om elk houten huisje zie je een stenen muurtje, dat uiteindelijk een nieuw huis moet worden. Zo spa ren ze voor de toekomst." Het grootste probleem van de Martin Luther Kingwijk is nog al tijd dat ze illegaal is. Waterleiding en electriciteit zijn dan ook uiterst onbetrouwbaar. Bovendien heeft de verkiezingsoverwinning van de UNO, waar veel voormalige Somo- za-aanhangers onderdak hebben gevonden, de bewoners bang ge maakt. De angst dat de gevluchte Somoza-aanhangers hun voormali ge grondbezit komen opeisen kan de wijk direkt aantasten, omdat het deel uitmaakt van een voorma lige :gr öofgro riiigeb iedt, W elfewf dan hèbbe#> de'sandinisten de" grond herverdeeld, maar erg "veel' zeker-4 heid biedt dat niet. Mikaël: „Op de dag van de uitslag zaten sommige mensen huilend voor hun huisje, omdat ze bang waren dat de Guar- dia Nacional, het gevreesde elite- leger van Somoza, terug zou ko men. Ze zijn bang dat de martel praktijken opnieuw beginnen. Vol gens de grondwet moeten zowel politie als leger sandinistisch zijn, maar volgens de sandinistische kranten wil de UNO een derde or debewakingsdienst die ook Guar- dia heet. Sommige kandidaten van de UNO waren vroeger zelf lid van de Guardia Nacional." Zelf zijn Mikaël en Jan ook niet al te blij met de onverwachte ver kiezingswinst van de UNO. Mika ël: „De UNO was eigenlijk een ge legenheidspartij die als oppositie- blok tegen de sandinistisch FSLN moest fungeren. Onderling is er veel te veel verdeeldheid. De leid ster, Violeta Chamorro is absoluut niet politiek onderlegd en staat zelf aan het hoofd van een verdeel de familie: twee kinderen zitten bij de UNO en twee bij de sandi nisten. Zo staat ze wel symbool voor Nicaragua in jzijn geheel." r, Jan tenslotte: j„Ikt ben behoor lijk pessimistisch over.de UNO. Ze willen bij' voorbeeld de hele ge zondheidszorg gaan privatiseren. Dan kunnen mensen als die uit de Martin Luther, Kingwijk het niet meer' betalen!' Het beste alternatief in'oiize l van dé sandinisten1 meerderheid. Maar voor de bevol king was het de keuze tussen vre de bij de UNO of voortzetting van de burgeroorlog met de sandinis ten. Dan is de keus snel gemaakt." 1 ogeiPWas 'een' overwinning sandinisten !zonder absolute SCHIEDAM De kerken en basisscholen in Schiedam-Noord houden voor de vijfde maal een oe cumenische vastenactie. In deze veertig dagen tijd wordt via een inzamelingsactie aandacht ge vraagd voor een project in het jeugdboerderij Chem Chem van het Maison des Jeunes in Zaïrese plaats Ruashi. Op deze boerderij wordt de rondzwervende straat jeugd opgevangen. De kinderen, vaak verstoten door hun familie, zijn slachtoffer van de slechte eco nomische situatie in het land. Ze hebben veelal geen opleiding ge volgd. In de boerderij Chem Chem, wat bron betekent, worden zij be- gleid en leren zij een vak om in ei gen onderhoud te kunnen voor zien. De keuze van het Chem Chem project was het gevolg van een verblijf van een groep Nederlandse jongeren, waaronder twee uit Schiedam-Noord, in Ruashi. Het ingezamelde geld is be stemd voor nieuwe woningen, de aanleg van tuinen, weiden en ak kerland. De prijs van een woning is ongeveer vijftien duizend gul den. De kerken hopen geld voor twee woningen binnen te krijgen. Tot en met 15 april is er in de bibliotheek van wijkcentrum De Blauwe Brug een foto-expositie over Zaïre. Op 7 april wordt van 10.30 tot 16.30 uur een fancy-fair en rommelmarkt gehouden bij De Ark aan het Hargplein. Duur Han van der Horst SCHIEDAM „Het wordt een Spa-feestje," voorspelde een kenner van de plaatselijke om standigheden woensdagmiddag. Hij had het over de uitslagen avond die het Passagetheater voor de plaatselijke partijen or ganiseerde. Dat viel allemaal reuze mee. De traditie om overwinning of nederlaag met een glas te vieren was nog niet verloren gegaan. Maar van massale feestvreugde of triomfantelijke hoempamuziek was geen sprake. Die traditie is al lang dood in Schiedam. In de oude tijd voor de eerste wereldoorlog waren verkiezingen veel spannender. Alleen mannen boven de vijfentwintig jaar, die in hun eigen onderhoud konden voorzien, mochten stemmen. Dat waren er in die tijd duizenden, maar de verhoudingen lagen zo, dat een of twee stemmen de doorslag konden geven. Schie dam was, zoals D66 het tegen woordig misschien graag zou zien, in drie districten verdeeld. Die vaardigden bij gewone ver kiezingen allemaal een paar ge meenteraadsleden af, maar dan had elk van hen wel een mini mum aantal stemmen nodig. Als dat de eerste keer niet lukte en het lukte nooit volgde een tweede ronde. Dit alles bracht voor de partij en veel werk met zich mee. Om te beginnen moesten zij de kie zers opzoeken, registreren en vragen om te gaan stemmen. Soms werden ze op de verkie zingsdag per huurkoets van het werk gehaald. En in de kroegen rond de stembureaus gaven actie ve partijleden wel eens opval lend veel rondjes weg. Daar schreef de concurrentie dan boze brieven over in de krant. Vervolgens kwam de tweede ronde. De verliezers trokken zich terug. Maar ze gaven wel een ste madvies. Hierover werd onder handeld. Het kon bijvoorbeeld gebeuren, dat de Antirevolution airen in district I de binnen stad met haar katholieke bran dersknechts het niet best ge daan hadden. Maar op hun beurt waren de katholieken achterge bleven in district II. Terwijl ze er in beide gevallen geen belang bij hadden, dat de liberale kandi daten er met de buit vandoor zouden gaan. Dan kregen de An tirevolutionairen van district I de opdracht bij de tweede ronde katholiek te stemmen, terwijl hun geloofsgenoten in II konden rekenen op de roomse stemmen. Koehandel heette dat en het was ingewikkeld, wantje moest je kiezers precies instrueren. De plaatselijke blaadjes beeldden dan een voorbeeld van het stem biljet af met het juiste hokje zwart gemaakt, want het rode potlood werd nog niet gebruikt. De Sociaal Democratische Ar beiders Partij (SDAP) had veel last van dit systeem. De voorgan gers van Aad Wiegman haalden in elk district»best veel stemmen, maar nooit genoeg. Ze waren de eerste jaren heel recht in de leer en zouden niet weten met wie ze aan koehandel moesten doen. De voor de hand liggende kandidaat daarvoor was de liberale kiesver eniging Schiedam, maar in beide groeperingen waren er leden die dat veel te ver vonden gaan. Toch waren de toenmalige 11- heralen heel wat linkser dan de huidige VVD. Ze bepleitten aller lei sociale hervormingen en hun grote tegenstanders bevonden rich juist in het kamp van de ka tholieken en de protestanten. Als puntje bij paaltje kwam, hadden ze meer met de socialisten ge meen. Uiteindelijk in 1907 kwam het dan tóch tot liberaal- socialistische koehandel. Beide partijen offerden de principes op aan het mogelijk succes bij de stembus. De liberalen besloten de socialist Piet De Bruin district III, de Gorzen en omstreken te steunen. De SDAP hielp de li beralen in II Singel Broers- vest ongeveer. Dat leidde tot suc ces. De Bruin haalde zijn raads- zetel, zijn liberale medekandi daat Van der Schalk ook. Dat werd heel groots gevierd. Natuurlijk was er geen sprake van, dat de partijen in een zaal bij elkaar kwamen. Iedereen had zijn eigen bijeenkomst. De socia listen kwamen massaal naar hun eigen zaaltje Constantia op de plek waar nu dansschool Sit-x ton is. De liberalen hadden niets georganiseerd. Ze schoolden sa men voor de villa van de rijke Van der Schalk en de gekozene vertoonde zich aan het balkon. Ondertussen verlieten de so cialisten in een fakkeloptocht on der aanvoering van hun harmo nie Constantia om Van der Schalk hun eerbewijs te brengen. Dat werd een lawaaierig straatfeest. Van der Schalk no digde Piet de Bruin binnen uit voor een glaasje erewijn en ze verschenen nog eens op het bal kon om zich toe te laten juichen. De socialisten hadden reden om voor beiden blij te zijn. Van der Schalk kwam uit een voor die dagen linkse familie. De so cialistische dichteres Henriette Roland Holst van der Schalk moest oom tegen hem zeggen. Soms kwam ze logeren en in haar dagboeken valt na te lezen, hoe vreselijk ze het in Schiedam vond. De oude Van der Schalk zelf was een beetje een welwillende aartsvader. Hij had het beste voor met de arbeiders en pro beerde dan ook een en ander voor hen te organiseren. Vóór hen, niet zozeer mét hen. Hij was bijvoorbeeld voorzitter van de woningbouwvereniging Volks huisvesting die later mooie com plexen zou realiseren tussen de Nieuwe Maasstraat en de Haven- dijk in de Gorzen en ook langs de Van Swindenstraat in oost. „Leve van der Schalk" riep de menigte op die gedenkwaardige verkiezingsavond in 1907. Zoveel brutaliteit ten opzichte van deze verheven stadgenoot durfde de Schiedamsche Courant niet af te drukken. Daarom schreef de re dacteur 'Leve de heer van der Schalk'. Standsverschil moest er blij ven. De Nieuwe Dansgroep in Stadsgehoorzaal VLAARDINGEN Met de Hongaarse componist Istvén Marta maakte Jacqueline Knoops haar nieuwe choreogra fie Slips and Streams, die don derdag 29 maart in de Stadsge hoorzaal te zien xs in een uit voering van De Nieuwe Dans groep. In dit ballet staat het spel met verschillende ritmes centraal. Jacqueline Knoops studeerde na haar opleiding Moderne Dans aan de Amster damse Theaterschool (1975) bij onder anderen Jletty Jones en Jennifer Muller. In 1979 richt te'zij De Nieuwe Dansgroep op. Aanvang 20.15 uur, toegang 12,50 gulden (Pas65 en CJP 10 gulden). SCHIEDAM Verzamelaars van sigarenbandjes, munten, postzegels, eerste dag envelop pen, prentbriefkaarten en strip boeken kunnen zondagmiddag naar een ruilbeurs in het Dien stencentrum De Vier Molens? aan de Nieuwe Damlaan 766.' Aanvang 13.30 uur. Toegang: gratis. Hans Dorrestijn in l De Teerstoof SCHIEDAM 'Ik ben een» echte humorist geworden: het' lachen is mij vergaan', aldus* Hans Dorrestijn. Maar ook in: zijn voorstelling 'Liederen van' wanhoop en ongeloof' herken nen we de oude meester. Op on navolgbare wijze vertolkt de ge teisterde clown zijn angsten en grieven. Nieuw element in het programma: de tederheid. De tederheid van iemand die tot zijn nekwervels in het graf de wereld nog een laatste grap ver koopt. Vanavond in theater De Teerstoof, aanvang 20.30 uur, toegang 12,50 gulden (Pas65 en CJP 10 gulden). Ouverture zamelt in voor Brodnica SCHIEDAM Kleding, schoeisel en schoonmaakartike len en levensmiddelen worden ingezameld door leerlingen van de openbare basisschool De Ou verture voor.de stad Brodnica in Polen. De school onderhoudt a1 verscheidene jaren goede Cu) tacten met een school in die sta Twee jaar geleden bezocht een groep Poolse schoolkinde ren. Schiedam en vorig jaar brachten leerlingen'van Dè'Oü-' verture een tegenbezoek. Tot en. met zaterdag 31 maart kunnen hulpgoederen worden ingele verd in de school aan het Bach- plein 578. De belangstelling van het bedrijfsleven voor de actie is groot. Op de slotdag is De Ouverture met een kraam vertegenwoordigd in het win kelcentrum Hof van Spaland. Ook daar kunnen goederen worden afgegeven. Wie meer informatie wenst te krijgen, kan contact opnemen met de school via telefoonnummer 4708070. SCHIEDAM Gedragen kinderkleding kan woensdag worden gekocht op een beurs in het buurthuis Nieuwland aan de Albardastraat 65. Wie kle ding wil verkopen, kan deze in leveren tussen 08.45 en 09.45 uur. De verkoop vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur. Tien percent van de opbrengt móet aan de organisatie worden afge staan. Inlichtingen bij Christi ne Pauw via telefoonnummer 4738671. Jeugdfilm SCHIEDAM Theater 'De Teerstoof vertoont op woensdag 28 maart voor kinderen vanaf vijf jaar de jeugdfilm Het gebo chelde Paardje. De drie broers Danila, Garilla en Iwan wonen in Rusland. Iwan, de jongste, wordt door zijn oudere broers veel geplaagd. Op een dag ver schijnen er twee prachtige rij paarden en een klein paardje met een bochel. De mooie paar den mag Iwan verkopen, maar het gebochelde paardje moet hij houden: het zal hem met raad en daad terzijde staan. Dan krijgt Iwan een heel moeilijke opdracht van de Tsaar... Aan vang 14.00 uur, toegang 3,75 gulden. Rommel gezocht SCHIEDAM Voor het hou den van een grote fancy-fair op zaterdag 19 mei is het buurt huis Nieuwland, Albardastraat 65, op zoek naar bruikbare spullen zoals boeken, platen, speelgoed en huishoudelijke ar tikelen, doch géén kleding. Na een telefoontje met nummer 4738671 worden de spullen des gewenst afgehaald. De op brengst van de fancy-fair wordt aangewend voor het zomer kamp voor kinderen van 11 tot 15 jaar. i 1 t t

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1