ONI zoekt het in serieuze muziek Peppelaar ambtenaar van 't jaar Resten van skeletten blootgelegd 498.- Kunst te kijk Het Vrije Volk SCHIEDAM DINSDAG 3 APRIL 19Üfc 'Maria Braun' in Filmhuis Bewoners West kiezen beleidsambtenaar om bijzondere inzet te waarderen Archeologen van Helinium hopen op meer resten uit dé zevende eeuw Klassiek concert icwlrii ™flt Film over moorden PAGINA 4 «HL- Joke Hoenderkamp, Hennie Uilenbroek en Catrien Soeters (vlnr) zit ten in het bestuur van het mandoline-orkest ONI. De toekomst van het orkest is onzeker, omdat er weinig nieuwe leden bij komen. Dit weerhoudt ONI er echter niet van om vrydag op gepaste wijze haar vijfenzeventigjarige bestaan te vieren, met een concert in het Passa getheater in Schiedam. erg moeilijk om een beetje bekend te raken met het instrument. Vaak Door Carolien van Eykelen VLAARDINGEN „Mandoline muziek wordt erg ondergewaar deerd," zegt Hennie Uitenbroek. Ze is muziekarchivaris van Ont spanning na Inspanning (ONI), de oudste mandolinevereniging van Nederland. De vereniging zetelt in Schiedam en viert vrijdag haar vijfenzeventigste verjaardag met een concert in De Passage. „Het is veel meer dan alleen maar vakantiemuziek," vervolgt Hennie. „Wij bij ONI zoeken we het toch meer in de serieuze mu ziek. Tijdens de concerten die we geven spelen we stukken van Mo zart, Vivaldi en ook stukken die speciaal zijn bewerkt voor de man doline." Ze zet een bandje op en heel zacht begint een mandoline te spelen, begeleid door een koor van violen. Het klinkt inderdaad heel anders dan de mandoline die te horen is bij BZN of Benny Neij- man. Henny is bestuurslid van ONI. Ze heeft het muziekarchief onder haar beheer. Joke Hoenderkamp zit ook in het bestuur. Ze is eerste penningmeester. Catrien Soeters is voorzitter. Henny is al vijfentwin tig jaar lid van het mandoline-or kest, hoewel ze zelf geen mandoli ne maar gitaar speelt: „Net als in elk ander orkest heb je instrumen ten die de melodie aangeven en in strumenten die zorgen voor de be geleiding. Bij ons zorgen de gitaren en de mandola's een 'fias'-man- doline voor die begeleiding." Het hele orkest bestaat uit slechts eenentwintig muzikanten. Dit lijkt weinig, maar het zijn er jarenlang nog minder geweest. Ca trien Soeters: „Negen jaar geleden was het met ONI echt kantje boord. We waren toen met nog maar negen mensen over, toen nog iemand afhaakte. We kregen in die tijd echter een andere dirigen- te, Olga Valkenburgh en met haar komst is ook het aantal leden lang zaam maar zeker gegroeid." Een probleem waar het orkest zich met het jubileum in zicht voor ziet geplaatst is de vergrij zing. Er zijn slechts drie jonge le den. „Op de muziekscholen wordt niets aan de mandoline gedaan," zegt Henny Uittenbroek. „Het is voor jonge mensen dus ook heel SCHIEDAM In de maande lijks terugkerende cyclus vrouwen films vertoont het Filmhuis Schie dam op zaterdag 7 april Die Ehe der Maria Braun van regisseur Ramer Werner Fassbinder. Aan vang half tien, zaal open vanaf half negen. Toegang voor dona teurs vier gulden. Gasfornuizen Kookplaten OOC WOERKOM is het zo dat mensen naar één van onze concerten komen en daar dan zo enthousiast worden dat ze het graag willen leren. Wij helpen hen daar natuurlij bij. We hebben al tijd wel ergens een oude gitaar of mandoline liggen, zodat iemand eerst goed kan kennis maken met het instrument voor hij of zij tot zo'n dure aanschaf overgaat." Volgens Henny is er ook nog een andere reden dat maar weinig mensen lid worden van ONI: „Wie in ONI wil spelen, moet veel oefe nen. Eén keer per week repei.eren we, maar het instuderen van de stukken moet echt thuis gebeuren. En aangezien we per jaar ongeveer twintig nieuwe stukken instude ren, moet er dus veel worden ge oefend! ONI is een echt orkest, daar vergissen veel mensen zich denk ik wel eens in." Voor Joke, Hennie en Catrien is dit echter geen bezwaar. Joke: „Ik zet echt alles opzij voor ONI. Hoe wel we hard moeten werken, is de repetitie op woensdag toch ook een beetje mijn vaste uitgaansavond." Dat de andere leden er net zo over denken blijkt als Hennie op noemt hoe lang sommige muzikan ten al lid zijn- „Eén mevrouw is al zestig jaar lid. Eén van de manne lijke leden,^Bernard, al 52 jaar en een andere/mevr0uw,r45'*jaaf. De" enige reden dat ze afhaken is dat ze ouder worden en problemen krijgen met hun gezondheid." ONI geeft tien concerten per jaar. Afwisselend in de foyer van het Passagetheater of in een be jaardentehuis. Vroeger trad het or kest op Koninginnedag altijd op in verschillende bejaardentehuizen. Op een versierde paard en wagen gingen de leden van ONI langs verschillende bejaardentehuizen om iets van hun kunnen te laten horen. Het lijkt er sterk op dat die traditie weer terugkomt, want dit jaar gaat het mandoline-orkest op 30 april langs Frankenland, de Harg en de Drie Maassteden. Wel iswaar niet met paard en wagen, maar gewoon met de auto. Het jubileumconcert in De Pas sage is goed voorbereid. Catrien Soeters: „Negen jaar geleden zijn we al begonnen met sparen. Dit ju bileum is voor ons echt heel erg belangrijk, want we weten natuur lijk niet hoe lang we gezien ons verouderde ledenbestand nog kun nen voortbestaan." ONI repeteert iedere woensdag van 20.00 tot 22.00 uur in De Wilgenburg, Singel 104. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd om eens een kylye te komen nemen. Het jubileumconcert van vrydag begint om 20.00 uur. Kaarten kosten slechts vijf gulden en zyn verkrijgbaar by het Passagetheater, het WV-kantoor of bij één van de leden. Aan het concert werken mee: fluitiste Jeanette de Vette en het bekende Russisch Balalaika Ensemble 'Kazbek', met als soliste Marina Iwanowa. SCHIEDAM „Wij zitten na tuurlijk altijd wel te schelden op die gemeente en dus ook op de jon gens, die als ambtenaar het daar uitgestippelde beleid uitvoeren, maar we komen er ook regelmatig tegen die zich echt uitsloven voor ons, de bewoners van West. Daar om hebben we vorig jaar besloten de ere-titel 'ambtenaar van het jaar' in het leven te roepen," John de Kievith, secretaris van de bewonersvereniging Schiedam- West, weet zich nog te herinneren hoe vorig jaar dit idee gestalte kreeg bij de BVSW. „Al om leefde het idee, dat we best eens iets zou den mogen doen voor ambtenaren die echt hun werk in dienst van de gemeenschap doen en daarbij de belangen van de bewoners voorop stellen. Dick Zweijtzer, het hoofd bouw- en woningtoezicht, is zo'n man. Hij komt van zijn hoge stoel af en zet zich persoonlijk in om individuele problemen van be woners op te lossen. Logisch dat hij vorig jaar unaniem gekozen werd tot de eerste 'ambtenaar van het jaar'. Bescheiden als deze man is, liet hij natuurlijk bij de uitrei king van de oorkonde direct weten dat hij veel betere kandidaten ken de." Dit jaar heeft de aanwijzing van de ambtenaar van het jaar 1990 iets meer moeite gekost. De Kievith: „Kijk we zouden wel weer Zweijtzer kunnen aanwijzen, gezien zijn bijzondere verdiensten. Maar dat kon natuurlijk niet." Toch waren de meningen binnen de keu2e-commissie, die bestaat uit bestuursleden van de BVSW en be wonersadviseurs, ook weer snel op een lijn toen eenmaal de naam van Jules Peppelaar was gevallen. Peppelaar is beleidsambtenaar bij de gemeentesecretarie op het ge bied van stadsvernieuwing. Hij zal morgen als tweede de wisselprijs met oorkonde in ontvangst nemen. Peppelaar is volgens de com missie de sturende kracht geweest achter de wethouder Hans van Kleef (Stadsvernieuwing) voor een aantal gunstige ontwikkeling in de wijk Schiedam-West. Als voorbeel den van zijn verdiensten worden genoemd de voortvarende aanpak van de nieuwe inrichting van het Fabriplein, zijn bijdrage aan de oplossing van de renovatieproble men van de woningen in de Alei- dastraat en van de 213 woningen van de vroegere woningbouwver eniging St. Jozef. „Wat vooral bij Peppelaar op valt is zijn bewonersvriendelijke opstelling in de stadsvernieu wing," aldus De Kievith. „Hij kan goed samenwerken met allerlei mensen en ging vlot met ons mee naar het ministerie om een en an der te bereiken. Hij zat daar heel sterk onze standpunten te verdedi gen. Hij is terecht de nieuwe 'Ambtenaar van het jaar' gewor den," vindt De Kievith. wunnl Jeroen ter Brugge (links) en Jurrien Moree op het terrein van de voormalige Fonotheek aan de Hoog straat in Vlaardingen. Als hun ver moedens juist zijn, vinden ze er resten uit de vroege middeleeu wen. Door Annet van Aarsen VLAARDINGEN „Het is, net als altijd in de .archeologie, een zwaktebod. We weten van te vo ren niet wat we zullen vinden," verklaart Jeroen ter Brugge van de werkgroep Oudheidkundig Bodem onderzoek Fonotheek, Vanaf 1 april graaft hij, samen met andere leden van deze gelegenheidswerk groep van de archeologische ver eniging Helinium, het terrein van de vroegere Fonotheek aan de Hoogstraat in Vlaardingen af. Als de vermoedens van de werkgroep juist zijn en de archeo logen geluk hebben, vinden ze overblijfselen van Vlaardingen uit de vroege middeleeuwen. „Dat zou voor West-Nederland een belang rijke ontdekking zijn," meent Jur rien Moree, net als Ter Brugge lid van Helinium. „Tot op heden is namelijk nog nergens vroeg mid deleeuwse bevolking aangetoond in dat deel van Nederland." De twee archeologen hebben gegronde redenen voor hun ver moedens. Toen Blokker aan de Hoogstraat werd gebouwd, zijn er resten uit de zevende eeuw aange troffen. Bovendien geven ook his torische bronnen aanwijzingen. Er is een rapport uit 1494 over de Ne derlandse steden van dat moment. Het rapport was bedoeld voor de vorst, die de hoogte van de belas ting-inningen wilde vaststellen. Jeroen: „De Vlaardingers kla gen in dat rapport over de kracht van de Maas, die tegen hun terp aanspoelt. Het water veroorzaakte afkalving en bij het wegspoe'en van de grond, dat moet bij de plaats van de huidige Grote Kerk zijn geweest, kwamen boomstam- kisten vrij. Die boomstamkisten zijn iets van de vroege middeleeu wen, de zevende eeuw dus. Het zijn uitgeholde boomstammen, die dienst deden als grafkist."Het gaat de werkgroep Oudheidkundig Bo demonderzoek Fonotheek echter niet alleen om het vinden van vroeg middeleeuwse resten. De plek, die afgegraven gaat worden, maakt deel uit van een terp, die in de elfde en twaalfde eeuw de kern van de gemeente vormde. „Een echte dorpsterp, dus heel iets an ders dan een terp met een boerde rij erop," zegt Jurrien. „Er moet een kerk zijn geweest, waarschijn lijk op de plaats waar nu de Grote Kerk staat, en natuurlijk een aan tal huizen." Helinium mag nog niet graven voor zondag. De plek van de Fono theek is afgezet met een houten schutting, waarvan de deur nog op slot zit. Jeroen en Jurrien hebben reeds de sleutel maar ze houden zich strikt aan de regels. Toch heb ben ze al iets gevonden op het ter rein: resten van menselijke skelet ten. „Voor ons niet interessant," meent Jeroen. „De bovenste laag, waar de botten zijn gevonden, is een zandlaag en in Vlaardingen is oorspronkelijk geen zand. Dit zand is waarschijnlijk afkomstig van een geruimde begraafplaats ergens anders in Nederland. De ruimers zijn niet al te netjes geweest bij het opruimen van die begraaf plaats." Jurrien en Jeroen hebben hun vondst netjes bij de politie gemeld. Vervolgens is een aantal agenten met 'Aids-handschoentjes' aan be zig geweest botten te verzamelen. „Terwijl wij daar met blote han den zitten te wroeten," gniffelt Jurrien. Hij heeft zin in de 'klus', die twee maanden gaat duren, want behalve kans op vondsten uit de zevende eeuw en vondstenuit de terp-periode is de kans niet ge ring dat de werkgroep op een slui- zenstelsel uit de late middeleeu wen stuit Bovendien kan Helini um het dijklichaam, dat over het terrein loopt en waarschijnlijk uit de elfde of twaalfde eeuw stamt, te onderzoeken. „De dijk doet nog steeds dienst als waterkering," weet Jurrien. „Vandaar dat we behalve vergun ningen van de gemeente en de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB) ook toe stemming nodig hebben van het Hoogheemraadschap." Deze laatste instantie heeft nog geen toezegging gedaan, maar het ziet er toch naar uit dat de werkgroep zondag aan het werk kan. „Maar twee maan den de tijd," verzucht Jeroen „Als het mocht, zouden we minstens een half jaar willen graven." De ROB zag ook wel heil in het pro ject, maar het was pas laat bekend dat het terrein aan de Hoogstraat 5 zou vrijkomen. Bovendien had de dienst zin in een grootschaliger project en daar was geen tijd voor. Over twee maanden wordt er ge bouwd op het terrein. Helinium mag nu de klus op knappen De archeologische ver eniging gaat een put graven van tien bij vijf meter. „Niet echt zo groot als we wilden maar nu hoe ven er geen damwanden te wor den aangebracht," zegt Jurrien. „Dat scheelt aardig in de kosten," De werkgroep heeft tot nu toe geen positief antwoord gekregen op een subsidie-aanvraag en moet dus zuinig aan doen. Op dit mo ment loopt er een sponsoractie om de kosten van zevenduizend gul den te dekken. „Er zijn al heel wat reacties binnen maar we zitten nog niet aan het geraamde be drag," zegt Jeroen. „Dan kom je toch weer op het zwakte-bod We hebben reden om aan te nemen dat er heel wat uit de grond te ha len valt, maar we kunnen niets ga randeren Sponsoren zijn dus nog altijd welkom. Zij worden als eerste op de hoogte gesteld van vondsten en krijgen een 'voorkeursbehande ling' in de vorm van bijvoorbeeld rondleidingen. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de werkgroep, Zuidbuurt 87 te Vlaardingen, telefoonnummer 4603612. JUBILEUM 'Stedelijk Museum Schiedam 90 jaar' is de eerste expositie na haar verbouwing. De jubileum tentoonstelling van het Stedelijk Museum vertelt het verhaal over een kleine oudheidskamer die uitgroeide tot een museum van eigentijdse kunst. De expositie geeft een beeld van de collectie op het gebied van de oude en he den Jaagc kunst. Bovendien wordt er een overzicht getoond van de Schiedamse sierkunste naar A F. Gips (1841-1943). De expositie is van 18 mei tot en met 26 augustus te zien in het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 en eveneens in de Grote Kerk in Schiedam. SWARTE Tekenaar Joost Swarte, be kend van kinderpostzegels, strips in Vrij Nederland, Humo en jeugdblad Jippo, exposeert tot en met 14 april in het Theatercafé in Vlaardingen. in de stijl van Swarte zijn traditionele estheti sche elementen te herkennen; de heldere lijnvoering in de stijl van Hergé of het werk van de kunstenaarsgroep De Stijl. In de galerie van het theatercafé aan de Schiedamseweg 51, zullen voornamelijk affiches en illustra ties te zien zijn die Swarte ont wierp voor theater, film en mu ziek. De openingstijden zijn op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur en één uur voor en na de avondvoorstellingen. UITZICHT De Vlaardingse kunstenaresse Sandra Gallo exposeert tot en met 26 april m de Bondsspaar bank aan de Schiedamseweg 12 te Vlaardingen. Zij toont tekenin gen it de serie 'Uitzicht'. Alle werken zijn in dezelfde gemeng de techniek: droge pastel en vet- krijt op papier. De primaire kleu ren en figuratieve voorstelling met abstracte elementen zijn kenmerkend voor deze kunstena res. Sandra Gallo volgde een aan tal jaren de opleiding publici- teitsvormgeving aan de academie voor beeldende kunsten te Rot terdam. Daarna sloeg zij haar ei gen weg in. „Ik gebruik de basis die ik daar heb heb opgedaan voor mijn schilderijen," zegt ze zelf. De titels van Gallo's werk spreken voor zich; het publiek mag zijn eigen interpretatie ge ven. WERKGROEP De Fotowerkgroep '86 expo seert in de hoofdvestiging van de gemeentebibliotheek aan de Waalstraat in Vlaardingen een overzicht van kleuren- en zwar- twitfoto's. De leden van de groep spreken van tevoren af welk on derwerp zij gaan fotograferen, zoals vlinders of moderne archi tectuur. Het reslutaat hiervan is te zien op de expositie die tot en met 20 april te bezichtigen tij dens de openingsüjden van de bi bliotheek. VREEMDE VOGELS De aquarellen van Marja Wijnhorst moeten de kijker vro lijk stemmen. Basis voor haar werk zijn kleur en beweging. Haar abstracte vogels worden fleurig op het papier gezet. De kleuren weerspiegelen de blij heid van mooie dingen. De expo sitie 'Vreemde Vogels' is tot en met 6 mei te zien in Het Zonne huis, Dilienburgsingel 5 in Vlaar dingen. Van dinsdag tot en met vrijdag van 10 00 tot 20.00 uur, zaterdag tot en met maandag van 14 00 tot 20.00 uur. ZEEGEZICHT Bob Donker schildert in tere grijzen en bruinen zee-, strand en wadgezichten, met soms een scheepje, wachtend op hoog wa ter. Dc impressionistische stijl van de Vlaardingse kunstenaar leveren kleurige en in losse toets geschilderde olieverfwerkjes. De strandgezichten zijn veelal ter plekke aan het Amelandse strand op het doek gezet. Donker expo seert tot en met 19 mei in galerie De Duig, Landstraat 29 in Vlaar dingen, elke straat van 13.30 tot 16.30 uur. KLANKEN De kunstenaresse Nicolette Andriessen heeft tekeningen ge maakt van muziekintrumenten. Hoewel de instrumenten als mi niatuur worden afgebeeld, ko men ze op papier haarscherp naar voren De tentoonstelling 'Geluidloze klanken' lijkt papier tot klank te brengen. Andriessen werd in 1954 in Haarlem gebo ren als dochter van de bekende architect Nico Andriessen. Zij komt uit een fammilie van vele beroemde kunstenaars. Zij expo seert tot en met 8 april in het Muziekinformatie- en documen tatiecentrum Ton Stolk, Westha- venkade 45 in Vlaardingen. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur. Zaterdag 7 en zondag 8 april van 14.00 tot 17.00 uur. Hulp-telefoon SCHIEDAM - Door een onge lukkig misverstand is gisteren een onjuist telefoonnummer vermeld bij het bericht 'Vrij willigers helpen ouderen in, hun huis'. Het juiste nummer^, van de oproepcentrale van i}p^c verpleeg- en reactiveringscen-gBi trum Drie 010-4278199. 'toB Maassteden Vrijwilligers en 3 belangstellenden kunnen onder dat nummer informatie vrageiij.^ over de thuis-verzorging ouderen met psycho-geriam- sche problemen. Onze excusf^. voor het ongemak. Nieuwbouw scholen SCHIEDAM In de AntbiRfiT nie Muysstraat en de Huy-Mf smansstraat zal binnenkort bentr gonnen worden met de nieuw- na, bouw van twee openbare basisei* scholen. Het gaat om de nieuwetoi huisvesting van de Goeman.;:. Borgesiusschool en de Erasmus-gr school. Het Ministerie van On-I derwijs heeft ruim 2,6 miljoennor gulden beschikbaar gesteld voons' de bouw. .m;f SCHIEDAM Celliste MaV^ ke Rademakers en pianist j Bak geven sinds 1987 reciims' door het hele land. Zondag ~8nn april verzorgt het tweetal eéAr klassiek koffieconcert in thea ter De Teerstoof. Het concert' begint om 12.00 uur en de toe- gang bedraagt 7,50 gulden. CJP en Pas65-houders en jongerd^ tot 16 jaar betalen 5 gulden. L Orgelconcert SCHIEDAM De bekende Engelse organist Brian Rodwejb verzorgt op zondag 8 april jhé§ maandelijkse concert van dga,)t Nederlandse Orgel Federatie, f;j„ (NOF) op het orgel van het Pas?- fJi sagetheater. Na zijn klassiekq,, studie voor orgel en piano ver' pandde Rodwell zijn hart het bioscooporgel. Hij werkte,,/ met de orkesten van Manto-,,, vani, Stanley Black en Geoff, Love en was in dienst bij Ham- mond Europa. De Brit gaf orgel- concerten voor vele radiosta-} tions en is ook nu nog vaak via,' de BBC-radio te horen. RodwelJ/,,, heeft een groot aantal LP's op zijn naam staan en zijn arran gementen; .i^ordep over,, de helè3v wereld'gespeeldAanvang, u'.Ob^.i uur, toegang 9 gulden (CJP en Pas65 7, gulden, NOF-leden 5 tnildenr0 vnJ «Z3J'* g "h mew -wvtud oh vAeé ,ise> Harrie Jekkers zingt Mi liedjes in Teerstoof SCHIEDAM Harrie Jék;;sIu kers is via het voethallen, he¥9n onderwijs, de vertalerij en dSru horeca terechtgekomen op h'etF^ podium en is daar al een aantal'"' jaren niet meer vanaf te slaan/?" Behalve misschien om af en'toê een boek te schrijven. Twee19 jaar alweer toert de voormalige voorman van het Klein Orkesï"1^ door het land met een klem" kunstprogramma onder de titej~3v 'Harrie Jekkers 2x3 kwar3'"1 tier'. Samen met twee van d/Br\ drie leden van zijn vroegere1/'' band brengt Jekkers nu eeïfov/ voorstelling met liedjes, 'die/"' voor de verandering echt er- 04 gens over gaén. Mooi of sati1-1"/ risch, bewogen of vrolijk oüeir nf ouders en relaties, over het/le'- ven in het algemeen en de dciocf1Zl' in het bijzonder. Vrijdag 6 erf1/" zaterdag 7 april in De Teer-/f stoof. Aanvang 20.30 uur, toe,301 gang 12,50 uur (Pas65 en CJPJJV 10 gulden). 1 s °1 SCHIEDAM Het Schiej: damse Filmhuis vertoont opt vrijdag 6 april 'A short film about killing' van de Poolse remi gisseur Krzystof Kieslowski. iBeom film is een lange versie van een aflevering van de 'Dekalog'Uïi op het Rotterdamse filmfestival ■-n enthousiast ontvangen werd. j De film toont de ondergang van j Jacek, die in een treurige bui- J tenwijk van Warschau woont. I De aanloop tot zijn moord' op j een taxichauffeur wordt ddori 1 sneden met verhalen van'ltó taxichauffeur en de advocêfbt n die Jacek later verdedigt. JacëR 1 wordt ter dood veroordeeld tot het laatste moment bijgé1 staan door zijn advocaat. De film is een schokkende adft! i klacht tegen een uitzichtslozfe samenleving. De film begint ófa half tien. De toegang is voor dcA nateurs vier gulden. Donateur worden kost vijf gulden, w&r- bij de eerste film is inbegrepféÏÏ! Orgelmiddag t SCHIEDAM In de gS of Sint Janskerk van Schiedam wordt op zaterdag 7 april eéif orgelmiddag gehouden. De roidf dag is bedoeld als inleiding tot de concertserie 1990. De orgar nist van de grote kerk, André Verwoerd, en enkele Schiedam- orgelgalerij beklimmen om het spel van dichtbij te zien en?,te horen. De toegang is gratis. (INGEZONDEN MEDEDELING) Speciale aanbieding! Bekend merk gasfornuis nieuw met Giveg-Keurmerk, kompleet met 4 kookbranders thermos taat, ovenverlichtmg, grill, lade en afdekpiaat ar\r\ vanaf Verder alle bekende merken met hoge kortingen)!!! Een gastoestel koopt u toch bi) een vakman? Erkend installateur VAN lJLI Bro«rtv*ld 133 SCHIEDAM TeUtoon «267736 is. 11 "j <S9S

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1