'Alternatieve bestraffing niet a9leen voor vandalen n Speciale Paas aanbieding van 13/4 t/m 16/4 a.s. SPARERIBS 29,50 4 Elke dag een schone gebreide muts OGB wordt aangepast Positief advies fusie nutsbedrijven Doorspuien waterleiding Woudhoek STEENGRILLEN svro w Het Vrije Volk SCHIEDAM Kinderboerderij klaar voor 't nieuwe seizoen m m BRIEVEN VAN KINDEREN Vincent van Gogh Vincent van Gogh (2) Verdriet hebben Biljet van 25 Abortus SMULLEN!! 1 uur BOWLEN 1 uur BOWLEN DE KANGOEROE Mi m PAGINA 4 ws DINSDAG 10 APRIL 1990 SG Brandersstad zoekt 'sterke' bestuursleden SCHIEDAM De scholenge meenschap Brandersstad zoekt energieke ondernemers voor een onbezoldigde post in haar bestuur. De rooms-kathoiïeke scholengemeenschap richt zich vooral op ondernemers, omdat de leiding van een school 'een sterke bedrijfsmatige aanpak' vereist, zo stelt het bestuur van Brandersstad. Het bestuur moet de maatschappelijke ontwikke lingen op de voet volgen en de ze doorvoeren in het onderwijs, die ze kwalificeert als 'een boeiende bedrijfstak die mid den in de maatschappij staat.' In het bestuur ligt de nadruk vooral op onderwijskundige, fi nanciële en marketingtechni sche zaken. Brandersstad is een scholengemeenschap voor Ma vo en lager beroepsonderwijs. Bestuurslid dm. E.J.M. Haver- mans is bereikbaar voor infor matie, telefoon (010) 434.93.95. Fair Play vraagt vergunning aan SCHIEDAM Na verschil lende klachten over geluids overlast van de airconditioner, heeft de Schiedamse amuse mentshal Fair Play aan de Hoogstraat een hinderwetver gunning aangevraagd. Fair Play krijgt de vergunning als vol daan is aan de wettelijke ge- luidseisen en heeft daarom in middels een geluidsdemper op de airconditioner aangebracht. De aanvraag kan van 27 april tot 26 mei worden ingezien bij de Dienst Centraal Milieube heer Rijnmond of het gemeen tesecretarie. In dezelfde perio de kunnen bezwaren tegen de vergunning ingediend worden. Luxe complex gaat Prinsenhoek heten SCHIEDAM Hét complex luxe appartementen op de plaats van de voormalige Julia- nakerk krijgt een aparte straat naam. Om de oude nummering van de Burgemeester Knappert- laan niet te verstoren, stelt het college van burgemeester en wethouders de gemeenteraad de nieuwe woningen daar Prin senhoek te noemen. Dat past goed bij de namen van de om liggende straten en wijst op de typische, vorm van het nieuwe gebouw, meent zij.' Jeugdmusical In Passagetheater SCHIEDAM (Vrijdag 13 april is in het Passagetheater de jeugdmusical 'Kijk naar je ei gen!' te zien, geschreven door Hetty Heyting en met muziek van Joop Stokkermans. Hoofd persoon in deze productie van- de Jeugdkomedie Amsterdam is Liesje, een tienjarig meisje dat veel te veel televisie kijkt. Dat komt omdat ze zich vaak een zaam voelt. Haar moeder werkt 's middags en 's avonds in een restaurant, en haar vader is er al lang geleden vandoor gegaan. Op een avond laat ze de af standsbediening uit haar hand vallen. De televisie lijkt te ont ploffen, maar als de rook is op getrokken, bevindt Liesje zich opeens middenin de tv-serie waar ze naar zat te kijken. Aan vang 19.30 uur, toegang 7,50 gulden (CJP, Pas65 en jeugd tot 16 jaar 5 gulden). Samantha's Broadway Entertainment Show SCHIEDAM Liefhebbers van zang en dans kunnen zater dag 14 april in het Passagethea ter terecht bij Samantha's Broadway Entertainment Show, een bonte aaneenschake ling van succesnummers uit het musical-repertoire. Te zien zijn fragmenten uit onder andere Cabaret, Sweet Charity en Chi cago, stuk voor stuk vormgege ven als een 'Las Vegas Act'. Show-lady Samantha komt oor spronkelijk uit de Verenigde Staten, maar belandde als kunstschaatster bij Holiday-on- Ice in Europa. In alle grote ste den van Europa trad zij op als nachtclub-entertainster, terwijl ze in Spanje bekendheid genoot als roek-zangeres. Inmiddels woont zij al weer zeven jaar in icitterdaxQ, waar zij geregeld in Plan C live-entertainment pre senteert, In haar nieuwste voorstelling wordt op piano be geleid door Gerard Tombroek, Aanvang 20.15 uur, toegang 22, 19 en 16 gulden. Poppenvoorsteiling SCHIEDAM In theater De Teerstoof is er zaterdagmiddag 14 april voor kinderen vanaf 4 ;-ar de poppenvoorsteiling Sneeuwwitje en Rozenrood. De twee hoofdpersonen van het sprookje in een huisje in het bos. Op een dag raakt vlakbij een boze kabouter met zijn baard in het struikgewas ver ward., Aanvang 14.00 uur, toe gang 3,75 gulden. College pleit voor uitbreiding werkgebied van Bureau HALT om rechtsongelijkheid tegen te gaan SCHIEDAM De alternatieve bestraffing van jongeren met be hulp van het Bureau HALT moet niet beperkt blijven tot de plegers van vandalisme. Ook jongeren, die zich schuldig maken aa» andere delicten, zoals winkeldiefstallen, dienen op deze wijze snel te wor den gecorrigeerd. De au nog be staande rechtsongelijkheid, dat vandalen een alternatieve straf krijgen en winkeldiefjes door de werkdruk bij het Openbaar Minis terie niet kunnen worden aange pakt, kan op deze wijze worden opgeheven. Het geeft de politie de mogelijkheid de kleine criminali teit beter te bestrijden. Dit staat in een voorstel van L'-rgemeester en wethouders aan de gemeenteraad, waarin gevraagd SCHIEDAM Op de kinder boerderij in het Prinses Beatrix- park heeft men de afgelopen win termaanden bepaald niet stilgeze ten. Het hele complex heeft een uitgebreide onderhoudsbeurt on dergaan. Verouderde hekken an volières zijn vervangen, er zijn nieuwe paden aangelegd en in het deel waar geen publiek komt is er een rustweide voor de dieren bij gekomen. In het vorig seizoen bezochten meer dan 35.000 kleine en grote mensen de boerderij. Beheerder Piet van Mil en zijn ploeg ver wachten ook dit jaar weer een groot aantal bezoekers te kunnen verwelkomen, vooral omdat er op de boerderij steeds meer zeldzame diersoorten te bewonderen zijn. Vooral de oud-Hollandse land bouwhuisdieren zijn goed verte genwoordigd. Zo kan het publiek kennismaken met de gelderse han goorzeug en de lakenvolder koe. In de afgelopen maanden zijn ook nog enige Oudhollandse kippenras- sen opgespoord. Rond pasen wor den de eerste kuikens van de nieu we gevederde bewoners verwacht. Het gaat onder andere om kraaik- oppen, Barnevelders, Groninger meeuwen én Twentse hoenders. De lammetjes van de geiten en schapen die nu op de weides van de boerderij rondhuppelen beho ren tot de gangbare rassen, maar in de toekomst zullen ook zij gezel schap krijgen van meer zeldzame soortgenoten. Wie belangstelling heeft voor het werk op de kinderboerderij kan ook zelf de handen uit de mouwen steken. Beheerder Piet van Mil wordt dikwijls geassisteerd door vrijwil ligers en kan daarbij best nog wat hulp gebruiken. Schiedammers die wekelijks een paar uurtjes op de boerderij aan de slag willen kun nen dit doorgeven aan de groep natuur- en milieuzaken van de dienst Gemeentewerken (plantsoe nen), telefoonnummer 4260500, toestel 356. De kinderboerderij is iedere middag geopend, op werkdagen van 13.30 - 16.00 uur en in het weekeinde van 13.00 - 16.00 uur. wordt het Project Criminaliteits preventie voor te zetten, hiervoor extra geld beschikbaar te stellen en samenwerking aan te gaan met de Vlaardingen en Maassluis ten einde de mankracht wisselend in de drie gemeenten in te zetten op momenten, dat er sprake is van pieken in kleine criminaliteit. Tot nog toe werd de alternatie ve bestraffing beperkt tot straat schenderij, kerstbomenjachten, vuurwerk afsteken buiten de toe gestane tijd, vernielingen van straa(meubilair etc. Vanuit het po litiekorps Schiedam zijn bij Bu reau HALT klachten binnengeko men, dat hierdoor plegers van ver gelijkbare delicten ongelijk behan deld worden. Een aantal hoofdagenten heeft om die reden geweigerd vandalen naar HALT door te verwijzen. Im mers de vriendjes van de voor vandalisme opgepakte jongens en meisjes, die bij winkeldiefstallen 'n eenvoudige inbraken werden >etrapt, bleven buiten schot omdat hiervoor de regeling van de alter natieve bestraffing via HALT niet geldt. Inmiddels heeft het Open baar Ministerie zich ook voorstan der getoond van uitbreiding van de delicten, die in het kader van de kleine criminaliteitsbestrijding door de snelle alternatieve bestraf fing kunnen worden aangetpakt. Eén en ander past ook in het kader van de herziening van het straf recht voor jeugdigen, waarvan de Kamer een wetsontwerp in be handeling heeft. Daarin komt een artikel voor, dat 'de door de Offi cier van Justitie aangewezen op- sporingsmabtenaar de mogelijk heid krijgt de verdachte voor te stelen dat deze deelneemt aan een project ter voorkoming van toezen ding an een proces-verbaal aan de officier'. Hiermee is de wettelijke moge lijkheid toegenomen, terwijl daar naast uit evaluatie van het HALT- project in Schiedam zowel als lan delijk is gebleken dat het veel jon geren goed corrigeert. Het meren deel komt na een alternatieve straf niet meer in aanraking met de po litie. Het enige knelpunt blijft de financiering. Daarom stellen b. en w. de gemeenteraad voor 49.000 gulden extra beschikbaar te stellen. In plaats van in een echte buidel nestelt zij zich in een fri vool gebreide muts, het vier maanden oude kangoeroetje van diergaarde Bij dorp. Elke dag een andere: de hoeveel heid ontlasting is misschien gering, maar veroorzaakt een zeer doordrin gende geur. Vier weken geleden werd het jong zon der pardon uit de buidel van de moe der gekieperd, waarschijnlijk om dat deze last had van de achterpoten. Een familielid van ee n van de oppas sers fungeert nu als surrogaatmoeder en voedt het diertje met een miniscuul flesje melk. Volgens een medewerker van de diergaarde komt het in de na tuur wel vaker voor dat kangoeroes hun kroost als een bak steen laten vallen. Dreigt er gevaar, dan trekt de moeder de buidel dicht en gaat er zonder jong(en) als een haas vandoor. SCHIEDAM Al in het lopen de jaar 1990 wil het gemeentebe stuur de verhouding in de bijdra gen aan de onroerend goed belas ting (OGB) in het voordeel van ei genaren aanpassen. Zij gaan per drieduizend gulden waarde 45 cent minder betalen, wat neer komt op een tariefsverlaging van ruim vier percent (van 10,35 naar 9,90) Het gebruikerstarief daalt met slechts een cent naar 3,44. On danks deze aanpassingen ontvangt de gemeente toch ruim 1 miljoer gulden meer aan OGB dan ze had begroot. De mogelijkheid om de tarieven te wijzigen is ontstaan nu blijkt dat herwaardering van het onroe rend goed in de stad tot een aan zienlijk grotere opbrengst zou lei den bij handhaving van de eind vorig jaar vastgestelde tarieven. Op grond van in de afgelopen ja ren uitgevoerde taxaties blijkt, dat de economische waarde van de panden in Schiedam in de afgelo pen vijf jaar met gemiddeld 3,4 percent is gestegen. Vooral in Ka- thel en West wordt een hoge waar destijging geconstateerd bij eenge zinswoningen en herenhuizen. De ze varieert van tien tot dertig per cent. Flats zijn door geheel Schie dam in waarde gedaald. Bedrijfs vestigingen zijn in 't algemeen iets in waarde toegenomen. De totale waarde van het belastbare onroe rend goed in Schiedam op de peil datum 1 januari 1989 bedraagt 3,3 miljard. Na goedkeuring door de ge meenteraad voor deze aanpassing van de OGB-tarieven krijgt de ge meente in 1990 een belastingop brengst van bijna vijftien miljoen gulden. tIvtóotn- 6so r"„T4 tXatfe&KryfW Tekening 'Rotterdam 650 jaar, gefelisieteerd* Soenita Dit jaar is het Vincent van Gogh jaar. Omdat hi honderd jaar dood is. Hij is overleden in Frankrijk omdat hij heel arm was. Niemand kocht of vond zijn schilderijen mooi. Daarom werd hij arm. Hij is ook nog naar Parijs gegaan daar was het ook geen suc ces. Zijn bekendste schilderijen waren de Aardappeleters en de zonnebloem. Bij de aardappeleters liet Vincent een paai arme boe ren zien. Later ging hij zijn stijl verander hij ging met kleuren spe len bijvoorbeeld de lucht rood het water geel. Maar dit was ook geen succes. Hij had ook nig een gekte aanval. Hij sneed zijn rech teroor af. Zijn laatste schilderij was het duinepad Hij had zo c. honger, armoe enz. dat hij zelfmoord heeft gepleegd. Nu zijn zijn schilderijen miljoenen waard. Eigenlijk te laat. Shirley, 12 jaar Het is honderd jaar geleden dat Vincent van Gogh overleden is. Toen hij zes jaar was ging hij samen met zijn broer Theo in een kunstzaak werken maar hij zag het niet zitten, dus ging hij naar de kunstacademie. Zijn broer zag het later ook niet zitten, dus ging hij ook weg. Hij ging naar Parijs in Frankrijk. Vincent van Gogh schilderde in Nederland met donkere kleuren. Hij ging naar Pas- rijs om zijn broer Theo op te zoeken. Toem bleef hij daar en begon met lichte kleuren te schilderen. Hij sneed zijn linkeroor af. Later zag hij het niet meer zitten en pleegde zelf moord. Angelique, 11 jaar Zes jaar geleden was ik verdrietig omdat mijn moeder en vader gingen scheiden en een paar dagen later ging mijn hond dood toen was ik nog verdrietiger. En mijn vader bleef daar eigenlijk wonen. Maar hij had een huis gevonden vlak bij mij in de buurt dus ik zie hem nog elke dag. Dennis, 12 jaar t Die lijkt wel nep als papier. Die oude biljeten waren veel beter dan deze nieuwe biljeten. Maar ze moeten wel nieuwe biljeten ma ken dan kunnen ze ze niet vervalsen. Maar ze zijn ook mooier dan de oude. Het is wel heel erg moeilijk om een biljet te namaken. Als ze biljeten maken dan moeten ze nog eens bekeken worden. Als iemand zijn geld verbrand is dan gaat ie naar de bank om goed in de as iets te zie. Dan kunnen de eigenaars hun geld zo goed als nieuw terug. Khalid, 13 jaar De Belgische koning is voor drie dagen afgezet omdat hij de abortus we! niet wou accepteren. Ik vindt het goed dat ze de ko ning hebben afgezet want als je wordt verklracht en je raakt wan- ger wat moetje dan? Als je vergeet de pil te slikken is het je eigen schuld vind ik, dan moetje ook maar voor de gevolgen opdraaien. Maar als je dan verkracht wordt en je raakt zwanger, dan moet abortus kunnen. En als die koning dat verbiedt, moet je eigenlijk naar hem tiegaan en zeggen: „Als abortus niet mag kan ik niet voor dit kind zorgen doe u dat dan maar!" Daarom vind ik het goed dat de koning tijdelijk is afgezet en de abortuswet is aangeno men. Rinda, 12 jaar SCHIEDAM De voorgenomen fusering tussen de nutsbedrijven van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis heeft een positief advies gekregen van het Verificatie Bu reau Accountants. Het bureau heeft op verzoek van de gemeente besturen de mogelijkheden van een fusie onderzocht. De nutsbe drijven moeten volgens VB Ac countants bij de fusie worden ge privatiseerd tot een naamloze ven nootschap. De lonen stijgen bij pri vatisering met acht percent, maar het personeelsbestand zal inkrim pen. Vijftien percent van het per soneel zal in de eerste tien jaar moeten afvloeien. De betrokken gemeenten willen gedwongen ont slagen vermijden. De fusie moet daarnaast leiden tot een tariefsda ling. De belangen van de werkne mers van ie drie nutsbedrijven moeten volgens VB Accountants zeker gesteld worden door een so ciaal statuut ap te stellen, waarin zoveel mogelijk het sociale beleid van de nieuwe onderneming vast gelegd wordt. In een bijbehorend sociaal plan moeten vervolgens de procedures met betrekking tot on der meer de arbeidsvoorwaarden en pensioenrechten komen te staan. Het Schiedamse Vervoers-, Rei- nigings-, üntsmettings- En markt- bedrijf (VROM), de Havendienst en het Rekencentrum, die nu nog on der de Openbaar Nutsbedrijven Schiedam (ONS) vallen, moeten niet worden geprivatiseerd, zo luidt het advies. De afdelingen kunnen worden opgenomen in an dere organisatie-onderdelen van de gemeente Schiedam. De mede zeggenschapscommissie (mc) van de ONS verzet zich hiertegen. „De mc wijst een constructie waarbij twee soorten medewerkers in één organisatie zijn verenigigd ten principale af," zegt de commissie in een reactie op het onderzoek. Voor de huisvesting van de ge fuseerde nutsbedrijven raadt VB Acountants het nutsbedrijf in Vlaardingen aan. Eén plaats heeft financieel verschillende voordelen en het gebouw in Vlaardingen is goedkoper, dan dat in Schiedam of Maassluis, berekent het bureau. De ONS wil liever het terrein in Schiedam behouden. Dat kan nog dertig jaar mee en het complex in Vlaardingen nog maar 21 jaar, stelt de ONS. SCHIEDAM In de laatste week van april en in de tweede week van mei zullen de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) de drinkwaterleidingen in Woudhoek straat voor straat gaan doorspuien. De werkzaamheden zullen overdag plaatsvinden. De doorspoeling begint op maandag 23 april in het gebied dat wordt begrensd door de Bredero- weg, De la Marplein, Hoppersin gel, B. IJzerdraatsingel, N. A. van den Burgsingel, J. W. van den Berghpad, Scheepvaartweg, Harre- weg en Heijermansplein. In dit ge bied duren de werkzaamheden tot en met vrijdag 27 april. Het andere deel van Woudhoek komt van maandag 7 tot en met vrijdag 11 mei aan de beurt. Dit deel wordt begrensd door de Heel meesterstraat, tenniscomplex Ke- thelhaghe, Hoefsmidstraat, Mun terstraat, Kasteelweg, M. Kruse- manstraat, Roos Vosstraat, Mary Zeldenrustpad, Scheepvaartweg, J. W. van den Berghpad en de B. IJzerdraatsingel. De hele operatie is nodig om een laagje ijzerslib te verwijderen dat zich in de loop der jaren ge vormd heeft. Het ijzer is afkomstig van de stalen en gietijzeren onder delen in het leidingnet. De ONS gaat de verontreiniging wegspoelen door de waterdruk cp te voeren en in de straten de brandkranen open te zetten. Daar door kan het gebeuren dat tijdens het spuien de waterdruk in de wo ningen iets lager wordt. met stokbrood frites salades en Geldig van zondag t/m donderdag. Minimaal 4 personen. Reserveren noodzakelijk. BOWLING-. PARTY- en SNOOKERCENTRl *M I.ANGi HAVEN 115 TELEFOON 010-3732422 FAMILIEARRANGEMENT 6 VOORTREFFELIJKE VLEES SOORTEN O.A. American Beef, grandioos salade-buffet, 3 exoti sche sauzen, vers gebakken stok brood en frites, INKLUSÏEF volwassen: 39,50 kinderen (tot 12 jaar): 19,75 Minimaal 4 personen en reserveren is noodzakelijk BOWUNGSPARTYCENTRUM Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010-47 40 774 'i J ii n fl r 4 i «fee I S t ïi':j-*"J* i W M&FTlr 3W W (INGEZONDEN MEDEDELING! i lA T SI Y l X fl t si i h

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1