'(Eenmalig en expres stoel naast Vierling genomen' Trainers-'talent' Ron van DSjk verlaat DHS Parkeermeters geraffineerd gekraakt m ALY'S Koop Shop! VERBOUWINGSUITVERKOOP 30% Keuken en Tegelhal "MATHENESSE OOK ONZE PRIJZEN ZIJN ZEER ZONNIG I 99.- 99.- .4.95, Het Vrije Volk SCHIEDAM bezorging! CARS 39.90 29.90 PAGINA 4 ws DONDERDAG 3 ME11990 PvdA-raadslid Mahir bngin; „in Turkse gemeenschap geen angstvoor CD-ieden" „Liever laag spelen en promoveren, dan degraderen uit eerste klasse" 'Müllerin' van Schubert luistert vanaf Walvisch molenfeest op Schuur uitgebrand Weer te hoge snelheid op gevaarlijke kruising Sponsorloop Jongeren determineren waterplanten met NJN Ook de jongsten doen mee aan de anti-racisme-week 'nieuw •geopend Verkoop van speelfilms (VHS) o.a. muziek RUSH, Pink Floyd, Rolling Stones, Bealles, U2 sport voetbal(WK's), Squash, Tennis, Bridge, Boksen speelfilms James Bond, Clint Eastwood, Pink Panther, Hoge kortingen tot sanitair Ook voor al uw keuken inbouwapparatüür hoge kortingen! BLUE WEST JEANS Door Rein Wolterc SCHIEDAM „Uit beleefdheid heb ik de door Vierling toegesto ken hand aangenomen. Maar wel met een bloedend hart en ingege ven door mijn geloof. Zelfs een vij and of iemand die je onheus heeft bejegend schudden wij de hand." Mahir Engin, het in Turkije ge boren PvdA-raadslid, zegt niet haatdragend te zijn richting de nieuwbenoemde raadsleden Cor Krommenhoek en Alfred Vierling van de ultra-rechtse partij Ceii t umdemocraten. „Tegen hen per soonlijk heb ik volstrekt niks. Maar wel tegen uitgangspunten van die partij." Mahir Engin (werkzaam als welzijnswerker bij de Stichting Buitenlandse Werknemers Rotter dam, 48 jaar, vader van twee kin deren, 25 jaar in Nederland en voor het vijfde jaar gemeenteraad slid in Schiedam) nam dinsdag avond bij de installatie van de nieuwe gemeenteraad >ats naast de tweemansfractie van de CD. Vierling was zijn buurman. „Dat heb ik expres en voor inaar één keer gedaan Het was de bedoeling hen zo op mijn aanwezigheid in de gemeenteraad te wijzen zodat ze ook minder agressief zouden optre den," legt Engin uit. Aanvankelijk had de Pv^A-fn-> tie 'zwaargewicht' Herman Post hoorn op de stoel naast Vierling willen installeren. Het werd Ma hu Engin Hij verklaart: „De CD' ers hebben slechts eén keer tafel genoten gehad. Vanaf de volgende gemeenteraadsvergadering heeft elke fractie een eigen plaats, welke niet direct grenst aan die van een andere fractie. Op die wijze wordt ook de CD als het ware geïsoleerd. Ik zou trouwens niemand weten die met hen aan dezelfde tafel wil aanschuiven. "Mahir Engin bena drukt nogmaals niet boos te zijn op het duo persoonlijk. Zijn ongenoe gen geldt met name het gegeven dat ruim negentienhonderd Schie dammers zich 'op grond van valse propaganda' hebben laten verlei den bun stem op de ultra-rechtse partij uit te brengen. „Het is van deze mensen naïef om te veronder stellen dat ze daardoor werkelijk 'erbeteringen kunnen bereiken." Engin verder: „Het verbaast mij, afgezet tegen de gastvrijheid en to lerantie van Schiedammers jegens buitenlanders nóg meer dat er zo veel stemmen zijn uitgebracht op de Centrumdemocraten." Ronduit belachelijk noemt En gin de poging van Vierling om tij dens de beëdiging van de raad en de verkiezing van de wethouders het ritueel slachten door moslims aan de orde te stellen. Vierling memoreerde dat deze handeling moet worden gelegaliseerd door het verplichten een schaap eerst met een elektrische stroomstoot te verdoven alsvorens de het strotte- hoofd wordt oversneden. Engin: „Over het ritueel slachten zijn al vele discussies gevoerd Welke wij ze van slachten het meest pijnloos is, verschilt per discussie. Ik ben blij dat de burgemeester het raads lid Vierling het woord heeft ontno men. Zijn opmerkingen waren misplaatst/'Mahir Engin is het enige raadslid in Schiedam waar van de wieg in het buitenland heeft gestaan. Hij zegt dat in zijn leefgemeenschap geen angst heerst voor de politieke activiteiten van Krommenhoek en Vierling. „Maar er heerst wel grote verontwaardi ging," Hoewel Vierling tijdens de eerste vergadering zei geen racisti sche gedachten na te streven, maakte de Hagenaar in zijn slotop merking in sluw gekozen woorden wel duidelijk voorrechten na te streven voor 'oorspronkelijke' Schiedammers. Overigens deed Mahir Engin ook enige stof opwaaien tijdens zijn installatie. De moslim be krachtigde zijn ambtseed met de woorden „Zo waarlijk helpe mij God almachtig'. Ongewoon, want PvdA-raadslid Mahir Engin: „Te gen CD-raadsleden persoonlijk heb ik volstrekt niks. Maar wel tegen uitgangspunten van die party." vier jaar geleden zei hij: „Zo waar lijk helpe mij Allah almachtig". Engin: „Binnen de Turkse ge meenschap is hierover inderdaad discussie gevoerd. Men is het er in principe over eens dat Allah en God dezelfde zijn. Dit keer heb ik de eed dus op zijn Nederlands uit gesproken. Niks bijzonders, hóór!" Door Frank Bosch SCHIEDAM Na twee seizoe nen houdt trainer Ron van Dijk het bij het Schiedamse DHS voor gezien. Zondagmiddag speelde zijn elftal tegen zijn aanstaande werk gever HSC. Ondanks de doelrijpe kansen slaagden de Vlaardingers er niet in om twee punten aan het totaal te voegen: 1—1. Hoe kijkt Van Dijk aan tegen zijn nieuwe club aan en is het hui dige spelerspotentieel voldoende om in de nieuwe competitie hoge ogen te gooien? Ron van Dijk: „Ik heb zondag niet op een andere ma nier naar onze tegenstander geke ken. Overigens ken ik het team al goed en ik weet dus wat voor vlees ik in de kuip heb." Er deden zich onlangs allerlei geruchten de ronde over de ma nier waarop de contractbeëïndi- ging met de Kethelse vereniging tot stand kwam. Ron van Dijk: „Ik ben niet iemand die natrapt en vandaar dat ik weinig kwijt wil over de wijze waarop DHS en ik SCHIEDAM Waar kun je Schuberts liederencyclus 'die scho ne Müllerin' beter ten gehore brengen dan op een molf,>? Dat gaat de bekende Schiedamse zan ger Albert de Bruin dan ook doen. Samen met zijn begeleider zal hij op zaterdag 12 mei molen De Wal visch beklimmen om deze wonder schone liederen in de meest pas sende ambiance ten gehore te brengen. De muzikale ctunt van De Bruyn is slechts één van de vele attracties die er op 12 mei tijdens het zesde Schiedamse Molenfeest te beleven zijn op en rond de vijf hoogste molens ter wereld. Op de begane grond van molen de Vrij heid zullen echte bakkers een com- lete, werkende molenbroodbakke- rij inrichten In de Nieuwe Palm boom, die dit jaar voor het eerst echt meedoet, wordt. Open Huis ge houden, terwijl in de Noordmolen een bijzondere foto-expositie van start gaat. Het publiek dat over Noord- en Westvest slentert moet niet raar opkijken als het onderweg histori sche schepen tegenkomt, met in stijl geklede bemanning. besloten hebben uit elkaar te gaan." Toch wil hij iets zeggen over de totstandkoming van de scheiding. „Voorzitter Kerssemeijer vroeg me of ik het bij DHS naar de zin had en of ik wilde doorgaan," vervolgt Van Dijk. „Ik heb daar uiteraard positief op geantwoord, maar dat had toen nog niets te maken met het al of niet doorgaan. Er was op dat moment namelijk een aantal zaken die ik rustig besproken wil de hebben, want er was bijvoor beeld een fusieplan en dat vond ik belangrijk genoeg om er eens over te praten. Toen ik dat Kerssemeij er meedeelde vond hij dat niet no dig. Ik moest zelfs op dat moment al beslissen en dat vond ik nogal vreemd. Ik laat me geen meneing opdringen en al helemaal geen keuze die ik zelf te maken heb." De uitslag van dat kortstondige on derhoud laat zich makkelijk ra den. Vorig seizoen kende DHS onder Ron van Dijk een redelijke op mars. Vriend en vijand waren het er over eens dat er een heel goed eindresultaat zou worden behaald. Ron van Dijk, nuchter als hij is, bleef daarin behoudend. „Sommi gen spraken zelfs over een kampi oenschap en dat heb ik afgezwakt omdat zoiets van zoveel factoren afhangt waardoor je nooit zo vroegtijdig in een hoera-stemming mag ontaarden," hermniert hij zich nog. Wat is dan de reden dat de ploeg het vorig jaar en ook dit jaar niet 'gemaakt* heeft? Ron van Dijk: „Het begon dit seizoen al bij de start. De selectie kende veel blessures en wat schorsingen. In die «erste periode hebben we toen veel punten verloren. Dat houdt dus in datje heel vroeg dl een ach terstand hebt die nauwelijks in te halen is." Eens was hij de coming-man in het trainerswereldje en gold hij als één van de jongste talenten. Toch zal hij straks opnieuw de techni sche scepter zwaaien over 'slechts' een vierde klasser. Ron van Dijk: „Ik was met een aantal clubs in onderhandeling, waaronder ook eerste klassers. Maar je moet ver der kijken dan je neus lang is, want spelen op een hoger niveau houdt niet automatisch in dat je kan werken zoals je graag wilt. En het is leuker om lager te spelen en te promoveren dan degradatie van een eerste of tweede klasser mee te maken." SCHIEDAM Door nog on bekende oorzaak is gistermid dag een schuur achter een wo ning aan de Van Ostadelaan ge deeltelijk uitgebrand. De brand weer had het vuur snel onder controle. SCHIEDAM De snelheid van het autoverkeer op de krui sing 's-Gravelandseweg/De Brauwweg blijft gevaarlijk- hoog. Ter plekke mag vijftig ki lometer per uur worden gere den, maar veel automobilisten nemen het daarmee niet zo erg nauw. Dat bleek gistermiddag opnieuw bij een snelheidscon trole door de politie. In twee uur tijd kregen 26 bestuurders een proces-verbaal uitgeschre ven. De hoogst gemeten snel heid van 86 kilometer per uur. SCHIEDAM De St Jan de Doperkerk houdt zondag een sponsorloop ter ere van het 25- jarig jubileum van de kerk. De deelnemers worden gesponsord door familie en bekenden. De opbrengst van de loop wordt ge bruikt voor het herstel van het kerkdak. Deelnameformulieren zijn nog te verkrijgen bij de pastorie /an de kerk aan de Mrg. Nolenslaan of aan te vra gen via telefoonnummer 4.71.50.40. Voorafgaand aan de sponsorloop is om 11.00 uur een gastprediker uitgenodigd. Pater Piet Struik, de Neder landse provinciaal van de Do minicaanse orde, vertelt over de dominicaanse spiritualiteit, die mede ten grondslag ligt aan het gemeenschapsgevoel binnen de St. Jan de Doperparochie. SCHIEDAM De afdeling Schiedam/Vlaardingen van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN) gaat elke tweede zondag van de maand oever- en waterplanten deter mineren. Centraal daarbij staat de vervuiling van het water en de oever. Door de verandering van de levensomstandigheden zijn een aantal planten verdwe nen of juist erbij gekomen. Er wordt ook gekeken welke in vloed abiotische factoren als re gen, wind en temperatuur op de planten hebben. Belangstel lenden tussen de twaalf en 23 jaar kunnen zich uiterlijk een week van tevoren aanmelden Telefoonnummer 4743407 of 4741651. Parkeermeters onbruikbaar. De gemeente gaat nu werken met centrale, kraakvrije parkeerbetaalmeters. SCHIEDAM Schiedam is al geruime tijd het doelwit van geraf fineerde krakers van parkeerme ters. Op gezette tijden slaan ze toe. Een groot aantal parkeermeters op rij worden dan niet alleen ge kraakt, maar ook nog onbruikbaar gemaakt. Meters in alle delen van het centrum zijn al één op meerde re keren 'onder handen' genomen. Naast de vermissing van duizen den kwartjes uit de geldcassettes, is ook de schade aan de meters aanzienlijk. Velen zijn zelfs defini tief onbruikbaar gemaakt. Dat heeft geleid tot het plaatsen van meters die minder gemakkelijk zijn te kraken of te vernielen. Aan de Tuinlaan, nabij het post kantoor aan de lange Nieuwstraat, zijn na zo'n kraakgolf een aantal nagenoeg onkraakbare meters ge plaatst. Maar er stonden ook nog zestien meters van het oude type. Deze moesten er in het afgelopen weekeinde aan geloven. Zij zijn al lemaal opengebroken, ontdaan van de geldlade en onbruikbaar ge maakt. Hun kraakvrije soortgeno ten op de andere stoeprand wer den ongemoeid gelaten. Voor de gemeente betekent dit opnieuw een forse financiële aderlating. Onlangs is besloten om in be paalde delen van de stad te gaan werken met centrale parkeerbe- taalautomaten. Deze zijn, zo blijkt uit proeven in andere steden, niet te kraken en hebben een hoog ren dement. In Schiedam komen op vijf plaatsen van dergelijke centra le meters. Op andere plekken, waar centrale meters niet toepas baar zijn, worden individuele me ters van het vrijwel niet te kraken type geplaatst. Op deze wijze denkt .de gemeente niet alleen de inkom sten via de parkeermeter te waar borgen, maar ook te voorkomen dat ruim honderd plaatsen in het toch al moeilijke centrum van de stad worden bezet door langpar- keerders. Gebleken is dat ook win keliers en hun personeel en mede werkers van andere bedrijven zich schuldig maken aan het de hele dag bezetten van parkeerplaatsen bij hun bedrijf en werkvloer. Dit geeft niet alleen ergernis bij bezoe kers, maar ook bij bewoners van het centrum. SCHIEDAM „Later kwamen de buren er achter dat ze toch ei genlijk hetzelfde waren, dat die ruzies gewoon stom waren." Aan het woord is de zevenjarige Pris- cilla, die gisteren de kindermiddag van de anti racisme-week in wijk centrum De Erker bezocht. Ze kreeg, samen met ongeveer twintig andere kinderen, twee films over het thema 'ruzie' voorgeschoteld, terwijl ze eigenlijk had gerekend op een gewoon middagje knutse len, spelletjes en tekenen. De twee hegeleiders van de groep kinderen hebben zich heel wat op de hals gehaald met het or ganiseren van een middag over ra cisme, geven ze zelf toe. „Deze kin deren zijn vijf tot en met negen jaar. Die weten nog niet wat het begrip racisme betekent, laat staan dat ze zich er al mee bezig hou den," meent Richard. Om te bekijken of de kinderen de strekking van de films hadden begrepen moesten ze achteraf ean tekening maken. Vooral de film over de ruziende trollen en kabou ters bleek veel indruk te makken. Op verreweg de meeste tekeningen stonden kabouters met rode punt mutsjes en heel erg lelijke trollen. Het idee van wijkcentrum De Erker om iets met racisme, discri minatie, onrecht en verzet te doen, kwam al een tijd geleden op toen de medewerkers gingen nadenken over de activiteiten rond bevrij dingsdag. „Uiteindelijk willen we een vergelijking maken tussen de oorlog en het racisme van nu, ze ker nu de Centrumdemocraten ze tels hebben veroverd," vertelt Ro- ny van de Weijden van De Erker. Dat het uiteindelijk een hele the- maweek zou worden had ze eigen lijk niet verwacht. Zaterdag is er van 13.00 tot 17.00 uur als afsluiting van de week een informatie-markt met diverse anti-discriminatie-organi saties. 010-4004.444 Voor nabezorging bellen maandag t/m vrijdag 18.00-19.00 uur Zaterdag tot 16.00 uur. Jakie Chan kinderfilms Asterix, Bassie en Adriaar en in de hoofdrol. Alfred J. Kwak Oi j^casious .vahaö (4 verschillende titels) BALY'S Koop Shop! Dam 5a Schiedam Tel. 010- 427 04 20 Inkoop Verkoop Video films. Geopend: ma-za 10.00-18.00 do-av 21.00 op alle plavuizen wandtegels keukens Nw. Mathenesserstraat 32 - Schiedam - 010-4731170 t/o Formido donderdags koopavond F A S H I 0 katoenen broek 5 kleuren overal 69,90 2 voor katoenen C(f| (feil colbert nu ü«li«JU WAANZINNIGE COLLECTIE HEMDEN 89.90 79.90 2 voor 1e Middeilandstraat 7a - Rotterdam Telefoon: 010-4134668 DONDERDAG KOOPAVOND Vrijdagavond geen koopavond ZATERDAG 5 MEI GEOPEND) (INGEZONDEN MEDEDELING) (INGEZONDEN MEDEDELING) (INGEZONDEN MEDEDELING) o.a. Boxer-Chevy - NO-XS Compagnie - Stoneage o.a. NEWS, BLUE WEST, GALGARY black, stonewashed, bleached

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1