Hafkamp landeli ijk actie on Sociale Vernieuwing m mÊ VAN MEURS Fusiegesprekken nutsbedrijven Vlaardingen en Maassluis Ger Vermeer ontwoerp statenzaal Flevoland Boymans lek als een mandie Het Vrije Volk Kats: 'Werk beantwoordt niet aan Nu start de van showroom modellen. 2195.- 1595.- BINNENHUISADVISEURS IMgigÉM Leolux Mellow Mink Pastoe Amsterdammer Leolux Pianeta Montis Charly Artifort zwart feren Vragen over politieschoten a ^§1 2895,- I995." ws PAGINA 4 VRIJDAG 8 JUN11990 yoorjjaarsfeest in zaal Pippeloantfe SCHIEDAM Op de speel plaats van peuterspeelzaal Pip- peloentje begint morgen het vooijaar met het Vooijaars- feest. Tijdens dit feest, van 13.00 tot 16.00 uur, kunnen de peuters (en natuurlijk hun zus jes en broertjes) verschillende spelletjes doen zoals zaklopen, rmgwerpen en ballen gooien. Ook kunnen de kinderen en hun ouders zich tegoed doen aan poffertjes, koffie en fris dranken. Voor de peuters van de speelzaal zijn de activiteiten gratis. De andere kinderen krui nen een kaart kopen f 1,50) waarmee ze aan alles kunnen meedoen. De opbrengst van het Voorjaarsfeest wordt gebruikt voor de verhuizing en herin richting van de nieuwe peuter speelzaal. Als het regent gaat het feest gewoon door, alleen dan in het gebouw van de Peu terspeelzaal. Pippeloentje is te vinden aan het Faassenplein 201. Software gratis kopiëren in Filmhuis SCHIEDAM De Computer Club Schiedam organiseert dinsdagavond een bijeenkomst voor gebruikers van alle mer ken computers in het Filmhuis. Op deze bijeenkomst is er gele genheid gratis Public Domain software te kopiëren voor de Amiga, de Commodore 64 en de IBM PC's. Er is keus uit enkele honderden verschillende dis kettes en programma's. Het aanbod varieert van spelletjes tot serieuze toepassingspro gramma's en van tekstverwer kers tot grafische demo's. Met vragen over hard- en software kan men terecht hij de vrijwil ligers van de computerclub. Bij de reparatie-stand kunnen be zoekers defekte computers en randapparatuur inleveren. Deze zullen dan gerepareerd worden door deskundige vrijwilligers. Het Filmhuis, in gebouw De Teerstoof, is te vinden aan de Nieuwstraat 12. Sue Chaloner en Scarlets In Podium schiedam"—, sue chaio- ner's Soul Train treedt van- avond/opin het Podium café. Sue(yarj 'Spooky S- Sue) bereidt zich /met het ^optreden voor op het grote Arubaanse 'Latin Jazz festival deze maand Daar zal ze met Dizzie Gillespie, Spy- rö'Gyra/Sheila'E en Vele ande ren hét podium betreden. Lief hebbers van j stevige swingende funk' etf1 soul kunnen vanaf 22 30 uur terecht in het Podi um cafe. De toegang bedraagt ƒ7.50. Morgenavond treedt de groep Scarlets' op. Scarlets werd in 1964 opgericht door zanger Peter de Looff. Ze waren indertijd bekend om hun co vers van de Beatles en de Rol ling Stones. Hun laatste opna mes dateren uit 1980, gemaakt tijdens de Haagsche Beatnach. Het optreden van de Scarlets begint om 21.30 uur en bezoe kers betalen 10,- entreegeld. Schuilkelders als oefen ruimte voor popgroepen ROTTERDAM Zestien schuilkelders in Rotterdam kunnen mogelijk worden ge bruikt als oefenruimte voor popbands. De gemeente stond op het punt de schuilkelders de meeste 'bovengronds te slopen, maar heeft zich be dacht De gemeente bleek ge voelig voor het verzoek van tien popbands om de bunkers na een opknapbeurt te mogen gebuiken als repetitieruimte Raadslid R. van Middelkoop (PvdA) had het idee al vorige maand geopperd. Oud-collega's HAL houden weer reünie ROTTERDAM De Hol- land-Amerika-Lijn (HAL) houdt op september opnieuw een reünie voor oud-medewerkers. Na de geslaagde ontmoeting van voormalige collega's in 1988, toen ongeveer zeshonderd mensen elkaar weer zagen, is besloten de happening te herha len. De bijeenkomst wordt net als twee jaar geleden in café/- restaurant Engels in Rotterdam (Stationsplein) gehouden. Een Nashua fax kost maar 49,- per maand. JOHN C. HEIJ kantoorservice Oirk de Derdelaan 25 Vlaardingen West wijk 2 lel 010 4600609-fax010-4603668 K Dik Kats: „Dat mensen een voorstelling herkennen is oké, maar voor mij zijn kleur en sfeer essentieel." Door Loes Elshof VLAARDINGEN „Ik ken de namen van de bloemen niet eens. Het gaat mij om de intensiteit van de kleur." De Vlaardingse schilder Dik Kats maakt aquarellen van bloemen, evenals gouaches en pas teltekeningen van landschappen bijzonsop- en ondergang. Op het moment dat de natuur het meest veranderlijk is. Hij hoeft niet ver te reizen om mooie impressies op te doen. Kate gaat vaak naar de Broekpolder of het Lickebaertbos. Hij maakte bij Hoek van Holland een pastelteke ning van opgeworpen stenen aan het strand. Het lijkt haast een sprookjesschilderij: de stenen zijn dreigende rotspartijen geworden. Het aangezette roze en oranje licht springt eruit. Kats: „Ik laat mijn fantasie de vrije loop. De vorm loopt weg onder mijn handen. De meest aansprekende kleuren ver hevig ik. Dat mensen een voorstel ling herkennen is oké, maar voor mij zijn kleur en sfeer essentieel." Zijn werk gaat in de richting van het impressionisme. „De natuur is mijn niet te eve naren voorbeeld," legt hij uit. „Met verf, in feite gekleurde blub ber, blijf je altijd zwakker dan de straling van de natuur. Je kan er iets van proberen weer te geven, maar blijft'altijd achter op de wer kelijkheid. Natuur. Wat betekent dat voor mij? Ik maak er zelf on derdeel van uit. Als ik buiten ben loop ik altijd te kijken. Er is zoveel te zien waar de meeste mensen da gelijks aan voorbij lopen. Al zeven jaar geef ik samen met mijn collega Aart Hofman elke ochtend, middag en avond schil derles Beiden de helft van de week. Wij richten ons, in tegen stelling tot veel andere cursussen, niet op de expressie, maar eerder op het vakmatige. De mensen le ren hier technische kneepjes van realistisch schilderen. Het animo is groot. We werken in kleine i Wij Waken ruimte voor de nieuwe ontwikkelingen' Nu,aktuelemodelleren,kleuren,van' TOP EN'MERK FABRIKANTEN VOOR ONGEKEND LAGE PRIJZEN eder 5625,- 3-zits aubergine topazleder Philippe Starch fauteuil "zwarte bekleding" van 1598,- voor 1190.- Thema - eetkamerstoel grijs/blauw van 370,- voor 190.- Artifort bijzetfauteuil blauwe stoffering van 1766,-voor 1190.- antracietgrijs 1681,- lZwOi'" Artifort 2| zits model 691 diagonaal stof van 3400,- voor 2550.- van 3812,- voor 2790.- 692 diagonaal stof Leolux salontafel 0100 cm model trias, lak terrenogrijs Karpet 2.25 m x 2.25 m van 1250'"voor uitvoering kinast grijs met zwart van 2495,- voor zwart Wapiti ieer verstelbaar 3245,- Castelli staande kapstok van 630,-voor 350.- Artifort fauteuil ieer op draaivoet van 2595,- voor 1595, Fasem eetkamerstoel zwart tuigleer _yan 810.-voor 390.- 1195.- Highland kobaltblauw leder 1995,- Topdesign bijzetstoeltje chroom met houten rug van 689,- voor 340.- Geiderland 5460 fauteuil mintgroen met zwart beuken van 1450,- voor 990.- fauteuil op draaivoet aak groepjes, tien of elf deelnemers. Ie dereen krijgt individuele aan dacht. Er komen wekelijks hon derdveertig cursisten en er staan er nog op de wachtlijst. De mensen komen tot van buiten de regio. We beginnen altijd gewoon bij het begin," gaat Dik Kats verder „De cursisten leren eerst het zien van onderlinge verhoudingen, ob serveren en perspectief tekenen. Je bent maandenlang met het pot lood bezig voordat je pas echt schildert. Als je lesgeeft moet je onder woorden brengen waar je zelf mee bezig bent. Je leert de mensen be wust kijken. Weinigen weten bij voorbeeld dat de hemel die je ziet als je naar boven kijkt een veel in tensere kleur heeft dan die aan de horizon. De lucht in de verte is veel valer. Logisch, want je moet door een langer stuk dampkring heenkijken. Dat heeft natuurlijk weer haar invloed op je schilderij. Op zoiets moet je de mensen dan wijzen. Ik was aanvankelijk een echte olieverfschilder, maar ben pas door de cursus gaan aquarelleren. Het is een sprankelende en spontane manier van schilderen en onder cursisten erg populair. De afgelopen jaren heeft het me zo te pakken gekregen dat ik niets anders meer heb gedaan. Het is een versla ving, Een kick. Het kleurge- 'bruik en de techniek sltiit kennelijk meer aan bij mijn gevoel. Het past bij me. Er wordt vaak gedacht dat realistische schilders zich tegen de ahstracte kunst willen afzetten Maar dat is niet zo. Ik kan nu eenmaal met abstract werk niet zeg gen wat ik wel in een figura tieve verbeelding wel kan. Trouwens, als je flink door je oogharen naar een realis tisch schilderij kijkt en als het ware de voorstelling wegvalt, moet het ook nog wat zijn qua compositie Fi guratieve kunst stelt die ei sen. Achter elk goed schilde rij hoort meer te zitten dan alleen die voorstelling. Ik weet dat ik met zijn realistisch werk onder een vrij beperkte groep liefheb bers kent. Tja, mijn werk voldoet met aan de 'WVC- smaak*. Dat heb ik wel ge merkt als ik werk inzond voor een wedstrijd. Dan werd er wel gezegd: 'Dit is nu niet relevant' of vond men het 'eenzijdig'. In de kunstenaarswereld wordt maar vernieuwd en ver nieuwd. Ik doe niet mee aan al die trends. Ieder goed schilderij is 'nieuw'. Onaf hankelijk van het ogenblik. Ik houd in ieder geval mijn eigen lijn. Misschien niet de meest lucratieve, maar wel de eerlijkste manier." Dik Kats exposeert aquarellen, gouaches en pateltekeningen in galerie de Duig aan de Landstraat 29 in Vlaardingen. De Duig is elke zaterdagmiddag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. De expositie duurt tot en met 30 juni. SCHIEDAM Wethouder af, maar niet minder druk. Luub Haf kamp (VVD), gisteravond te gast in Kluphuis Oost, heeft naast zijn ge wone raadswerk zitting in de Com missie Schaefer, die zich bezig houdt met sociale vernieuwing. Opnieuw kijken Schiedammers, die zich druk maken om de noden in het wijk- en jongerenwerk, uit naar zijn daden. Hafkamp was samen met Peter Stadhouders, raadslid voor de Par tij van de Arbeid, gisteravond te gast in de talkshow die het club huis had georganiseerd ter ere van 3 het tweede jubileum in de Savor- 0 nin Lohmanschool. De verwijten 2 aan het adres van de oud- g wethouder waren niet van de lucht. Zijn betekenis voor het soci- S aal cultureel werk zou slechts ge- ring zijn geweest. Hafkamp: „Ik denk niet dat dit terecht is. Er is in deze sector de laatste jaren genoeg gebeurd, dat mogelijk is gemaakt door steun van de gemeente. Bovendien zijn we met veel plannen bezig ge- Salontafel fossielsteen 100x100 cm. van 2995,-voor 1995.- Bijzettafels Gamma set a 3 stuks/glas van 990,- voor 490.- Pastoe Vision Vitrinekast glas 40 x 40 cm x 180 wit 1200,- 790.- Oranjestraat 11 Schiedam 4267844 ROTTERDAM De Rot terdamse politie moet een rapport uitbrengen over haar optreden tijdens de uit de hand gelopen demonstra tie bij bet Turkse consulaat op 12 mei. Het Rotterdamse gemeenteraadslid W, Vleu gels (PvdA) heeft dit gisteren gevraagd tijdens de vergade ring van de raadscommissie Politie-aangelegenheden. Hij wil met name weten waar om de politie waarschu wingsschoten heeft gelost weest, die alleen nu nog niet zijn gerealiseerd." Wat in al die jaren nog niet van de grond is gekomen is een eigen centrum voor jongeren van zestien jaar en ouder. Omdat het moeilijk was een geschikte plek te vinden, stelde het clubhuis voor het cen trum op een boot in de Schie te vestigen. Dit plan is tijdens een po litiek forum in mei door alle poli tici positief ontvangen. Het plan is door gebrek aan geld echter nog steeds niet uitgevoerd Hafkamp: „Het initiatief voor het jongerencentrum zou beter be taalbaar worden, door een 'kale' boot te kopen en de opbouw en in richting door de jongeren zelf te laten doen. In zo'n geval zou de ge meente het bedrag voor de boot bijeen kunnen brengen en bij het ministerie van Sociale Zaken een beroep kunnen doen op de rest. Bijvoorbeeld in het kader van wer kervaringsplaatsen.' Hij nam hiermee alvast een voorschot op de steun, die moet komen van zijn eigen Commissie Sociale Vernieuwing. Deze com missie onderzoekt hoe verschillen de (rijks)subsidiestromen ter vrije besteding van gemeentebesturen kunnen komen. Schiedam rekent erop ook geld te krijger uit de gro te rijkspot voor Sociale Vernieu wing Hierdoor zou bijvoorbeeld voorkomen kunnen worden dat het jongerencentrum afketst op een gebrek aan geld bij de gemeen te- Hafkamp blijft voorlopig lid van de gemeenteraad in Schiedam. De commissie neemt niet zoveel tijd in beslag, dat hij het raads werk er voor op moet geven. De oud-wethouder gaf echter toe wel met de raad te stoppen als hij een leukere baan kan krijgen. „Ik mis het wethouderschap niet echt. Na tuurlijk is het wel jammer dat je een veel minder grote invloed kunt uitoefenen op het beleid, maar ik had toch ook wel een beetje genoeg van het geharrewar. Ik zat echter dicht genoeg bij het vuur om het toch een beetje aan te zien komen VLAARDINGEN Zes werk groepen en een projectgroep gaan de fusie voorbereiden tus sen de gemeentelijke nutsbedrij ven van Vlaardingen en Maas sluis. Het is de bedoeling dat de energie- en waterleidingbedrij ven van beide gemeenten wor den samengevoegd tot één orga nisatie. Maassluis is op grond van zijn beperkte aantal aan sluitingen hiertoe verplicht. De minister van Economi sche Zaken heeft een minimum van dertigduizend aansluitingen voorgeschreven voor een zelf standig nutsbedrijf, waardoor Maassluis tot samenwerking is gedwongen. In eerste instantie zou ook Schiedam, dat met 32.000 aansluitingen net zelf standig kan blijven, deelnemen aan deze fusie, maar deze ge meente heeft tot nog toe met kunnen besluiten. Zij zet vraag tekens bij de financiële doorre kening die het Verificatiebu reau heeft gemaakt en vreest na de fusie belast te worden met kosten voor uitgesteld onder houd aan het Vlaardingse lei- dingennet. Architect Ger Vermeer (rechts) wijst op de maquette naar de nieuwe statenzaal van het provinciehuis in Lelystad. Gedeputeerde S. J. Blikman (midden) en hoofd Interne Zaken van Flevoland H. J. Surink luiste ren aandachtig naar zijn uitleg. VLAARDINGEN De Vlaar dingse architect Ger Vermeer gaat het provinciehuis in Lelystad uit breiden met een vleugel, waarin een statenzaal, fractiekamers en provinciaal archief worden onder gebracht. Daartoe besloot gisteren Provinciale Staten van de twaalfde provincie, Flevoland. De uitbrei ding bevat enkele nieuwe snufjes waardoor een multifunctioneel ge bruik van de vergaderzaal moge lijk wordt. Vermeer maakte in 1984 al het ontwerp voor de verbouwing van een kantoorgebouw tot het huidige provinciehuis van Flevoland. De nieuwe vleugel moet naadloos aan sluiten by de sobere oudbouw. De statenzaal is zo ontworpen, dat er behalve vergaderingen ook grote bijeenkomsten als concerten in ge houden kunnen worden. Er is dan ruimte beschikbaar voor driehon derd belangstellenden. De akousti- sche kwaliteit van de nieuwe zaal is zodanig dat er slechts een na galm van anderhalve seconde is,. Dat betekent dat ze zaal goed ge schikt is voor levende muziek. Het vloeroppervlak van het pro vinciehuis in Lelystad wordt met deze uitbreiding meer dan verdub beld en komt op tienduizend vier kante meter De totale kosten van de uitbreiding zijn geraamd op 17,5 miljoen gulden. De bouw le vert Vermeer Architecten zes man jaren werk op. ROTTERDAM De energie kosten van Museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam rijzen de pan uit, sinds de plaatsing van een nieuwe verwarmingsinstallatie. Per jaar is het museum honderd- twintigduizend gulden meer kwijt, dan in de tijd dat de oude verwar ming er nog stond. Oorzaak is de slechte isolatie. Het ruim vijftig jaar oude gebouwencomplex blijkt zo lek als een mandje', onder meer omdat er geen dubbele ra men zijn. Directeur prof. H. Crouwel zei dit gisteren tijdens de vergadering van de commissie Kunstzaken van de Rotterdamse gemeenteraad die onder meer het jaarverslag van de gemeentelijke musea besprak. De directeur vindt dat het museum niet op hoeft te draaien voor nood zakelijke, maar peperdure aanpas sing. Öp de eerste reactie van de wethouder mevrouw Y. C. M. de Rijk (PvdA, Financiën en Kunstza ken), dat in principe overschrij dingen van het museum binnen de eigen begroting dienen te worden opgelost, wees Crouwel er op dat de nieuwe energie-installatie op advies van Gemeentewerken is aangeschaft, terwijl hij indertijd had geopperd dat oplappen van de vijftig jaar oude installatie, nog best had gekund. De nieuwe ultramoderne instal latie houdt het museum nu con stant op twintig graden en een vochtigheidspercentage van 35, maar is in feite afgestemd op een modern, goed geïsoleerd gebouw, en niel op een sterk verouderd complex met achterstallig onder houd. Crouwel zei te verwachten dat bovendien de verhoging van de energierekening wel eens op twee honderdduizend gulden extra per jaar kan uitkomen als binnenkort de twee uitbreidingen van het mu seum (aan de voor- en de achter kant) klaar zijn. Crouwel: „Als ik dat niet kan compenseren, ja, dan gaat de nieuwe uitbreiding maar dicht." Wethouder De Ryk liet de mo gelijkheid open dat naar een oplos sing voor dit extra financiële pro bleem wordt gezocht. Overigens is de vervanging van de stalen ra men al gepland. Crouwel pleitte („overigens ge heel voor persoonlijke rekening") voor een gedeeltelijke privatise ring van het museum, bijvoorbeeld in een stichting, om slagvaardiger en efficiënter te kunnen werken 'op wat grotere afstand van de be perkende de beperkende regelge ving van de gemeente'. Crouwel zei daarbij te denken aan de vorm 'an een stichting met een goed ge kozen, toegespitst bestuur. Hij voorzag 'wolken aan de mu- eumheme)', waardoor op afzien bare termijn met steeds minder middelen zal moeten worden rond gekomen. Het huidige ambitieuze programma kan volgens hem niet worden volgehouden. Vooruitlo pend daarop is het aantal bezoe ken in 1991 op twintigduizend minder geraamd. Daar staat tegen over dat het aantal bezoeken voor dit jaar op 394.000 staat gepland, een verdubbeling van het gemid delde in de laatste drie jaar. 1 *1 (INGEZONDEN MEDEDELING) 49? (exclusief BTW) (INGEZONDEN MEDEDELING) J O bn»j3te u 1 U I 1 4tvV ,-^v - I "V 'Si 1 p i wandmeubel zwart met jade fronten 4146,- 2990.- Mi

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1