Rotterdamsedijk boos over verlies vrije parkeerplaats Bioloog: wakkenkolonie is prachtmonument voor Rijnmond Nieuw RET-personeel krijgt lager salaris Het Vrije Volk SCHIEDAM Nieuwe vergunninghouder moet vijftig meter lopen naar ihvaiidenplaats KUNST TE KIJK Opbrengst viswedstrijd voor Sophia-kinderziekenhuis if PAGINA 4 ws DINSDAG 28 AUGUSTUS 1990 Het gevolg was dat de onder grondse tank overliep. Direct is Wapens gevonden bij huiszoeking SCHIEDAM De politie heeft in het jongerencentrum De Dijk in Schiedam-Zuid ze ventien geweren met bijbeho rende munitie aangetroffen. De Schiedamse politie vond één en ander bij een zoekactie in het kader van de arrestatie van vier mannen uit Schiedam en Berkel en Rodenrijs in het Bra bantse Steenbergen op verden king van een groot aantal in braken en diefstallen. De poli tie verwacht dat er nog meer arrestaties zullen volgen. Het nu aangehouden viertal varriert in leeftijd van 22 tot 28 jaar. Zij zouden de wapens hebben weggehaald uit do poli tiebureaus van Steenbergen en het Limburgse Borne. Men zou zich ook schuldig gemaakt heb ben aan inbraken bij benzines tations, snelkraken en het openbreken van kluizen bij be drijven en particulieren. Er werd altijd gebruik gemaakt van gestolen auto's. Lintje voor Van de Hui SCHIEDAM De heer C.L. van de Hul van de Damlaan 'T34 is vanmiddag koninklijk onderscheiden. Hij kreeg de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitge reikt in het stadkantoor door burgemeester drs. R. Scheeres. De onderscheiding werd toege kend op grond van het veertig jarig dienstverband als elek- tromonteur bij Rietschoten en Houwens. i Fax en telefoons weg SCHIEDAM Uit het kan toor van de firma Gerrese Bouw aan de Burgmeester Van Haarenlaan zijn bij een inbraak drie telefoontoestellen en een fax gestolen. De dieven hebben gebruik gemaakt van een valse sleutel. Morsing bij vullen tank SCHIEDAM Enige hon derden liters huisbrandolie zijn gistermiddag verdwenen in de bodem naast de scholengemeen schap Brandersstad aan de Mgr. Nolenslaan. De chauffeur van een tankwagen had zich verkeken in de, hoeveelheid brandstof die hij kon bijvullen, gevolg w idse tank de verontreinigende grond afge graven. Vandaag volgt een na der bodemonderzoek. Oog in oog mot inbreker SCHIEDAM Twee be woonsters van de Van der Duin van Maasdamstraat hebben gis teravond kort na elkaar oog in oog gestaan met een inbreker. Een 57-jarige bewoonster trof bij thuiskomst een man in haar woning. Ze stuurde hem weg en belde de politie. Even later zag een 66-jarige buurvrouw vanaf de straat (dezelfde man in haar woonkamer lopen. De politie trof slechts een open achter deur, waardoor de insluiper het hazenpad had gekozen. Voor zo ver bekend is er niets gestolen. Rods kolen gestolen SCHIEDAM Kinderen hebben op het schooltuincom plex in Kethel voor niets hun best gedaan op het verbouwen van rode kolen. Net op het mo ment dat de'kinderen aan oog sten toe waren, hadden onbe kenden dat al gedaan. Er zijn zo'n tweehonderd kolen ver dwenen. Opgepakt na poging inbraak SCHIEDAM Op verden- king van een poging tot inbraak is in de afgelopen nacht op het Edisonplein een 32-jarige Rot terdammer aangehouden. De man liep in de aangrenzende Newtonstraat te voelen aan deuren en dat werd opgemerkt door een oplettende bewoner. 'Spanningscursus' SCHIEDAM 'Omgaan met spanningsklachten' heet een medio oktober te starten cursus van de stichting Maatschappe lijk Werk Schiedam. Daarmee heeft men niet de pretentie deelnemers van hun eventuele klachten af te helpen, maar staat het leren-omgaan-met cen traal. Om dat doel te bereiken zal worden gewerkt met ont- spanningsen andere li chaamsgerichte oefeningen. De cursus is bedoeld voor mensen die zich regelmatig ge spannen voelen en voor men sen met lichamelijke klachten, die zijn terug te voeren op stress, twee maatschappelijk werksters, af en toe bijgestaan door een fysiotherapeute, zullen de negen bijeenkomsten leiden. Deelnemers moeten vijfender tig gulden inschrijfgeld betalen. Voor meer informatie: telefoon 4731033. Door Rein Wolters SCHIEDAM De aanleg van de intussen tiende invalidenpar keerplaats is bij een aantal bewo ners van de Rotterdamsedijk ver keerd gevallen. Niet vanwege het feit dat hiermee een invalide buurtbewoner aan een vaste par keerplaats is geholpen, maar om dat deze plek opnieuw een van de schaarse vrije parkeerplaatsen op slokt. Parkeren op en rond de Rotter damsedijk is doorgaans toch al een moeilijke zaak en bovendien zijn twintig plaatsen voorzien van een parkeermeter. Thans zijn deze tij delijk niet in bedrijf. Krakers heb ben ze vernield en door de ge meente zijn ze in arrenmoede ver wijderd, maar dat is binnenkort ook voorbij als de Dienst Gemeen tewerken centrale parkeermeters plaatst. De boosheid geldt de plek waar de tiende parkeerplaats is aange legd. Het is op een afstand van on geveer vijftig meter van het betref fende gezin op de eerste vrije par keerplaats op de Rotterdamsedijk. Bij het betreffende gezin voor de deur zijn uitsluitend betaalde par keerplaatsen. De buurtbewoners vinden dat een daarvan invaliden- plaats moet worden. „Want," zo zegt een van de klagers, ,je laat toch een invalide niet eerst een fikse afstand naar zijn auto lopen. Zo'n speciale parkeerplaats is toch juist bedoeld om hen het leven te veraangenamen?" Anderzijds oordeelt men dat als een invalide in staat blijkt toch zo'n loopafstand te overbruggen, dat dan ook elders geparkeerd kan worden. Als de gewraakte parkeer plaats alsnog bij het gezin voor de deur komt (op het betaalde gedeel te), dan heeft niemand daar be zwaar tegen. Het is overigens de enige op de Rotterdamsedijk uitge geven invalideplaats die niet voor de huisdeur van de gebruiker is gelegen. De andefe acht, waarvan vier vrijwel óp rij, zijn dat wel. De tiende -plaats, die wél op het ge deelte van het .betaald parkeren aangelegd is, betreft een algemene invalidenpiaats. Ambtenaar Henk Staneke van de afdeling Grondzaken is belast mets-de uitvoering van de aanvra gen^ voor 'idvalidenparkeerplaat-, .sen.«Hij beaamt door de-buurt-te zijn" bestookt ""met* telefoontjes waarom, hij deze. keer.'de vergun ning voor een<- afwijkende* plaats heeft afgegeven. „Maar nog nie mand heeft een schriftelijk protest ingediend. Dat is wel nodig om een procedure tegen het besluit op te starten. Vanzelf nemen wij elke op redelijkheid gestoelde schrifte lijke klacht serieus." Hij verklaart verder: „Uit het medische rapport blijkt dat de aanvrager in staat is dat kleine stukje tussen zijn woning en de De invalidenparkeerplaats op deze plek heeft geen zin, zegt de buurt. Daar is de gebruiker niet mee gebaat. parkeerplaats te overbruggen. Dat is de reden om die plaats aan te leggen op de eerste vrije parkeer plaats." Van de twintig betaalde plaat sen er één afhalen ten behoeve van de bewoner,'' noemt Staneke niet relevant.'Hoewel de gemeen telijke stelregel is dat een invalide .parkeerplaats moet liggen voor.de aeur van de gebruiker. „Als ge meente vinden wij „dat .je zo'n plaats als het even kan niet moet realiseren in een gebied voor be taald parkeren." Dan doe je de kort- parkeerders teko/t. Wij willen hen niet hefrecht-ontnemen 'om'bij voorbeeld bij dé bakker even" een taart te kopen."- -C •-! En; verder:,-*/,Parkeren tzal op-de Rotterdamsedijk", altijd een pro-' bleem blijven. Dat is nu eenmaal het nadeel van een gecombineerde winkel- en woonstraat, waarvan zeker aan het begin van de dijk sprake is. Staneke benadrukt ove rigens dat de parkeerplaats is toe gewezen nadat alle regels, waaron der een medisch onderzoek, in acht zijn genomen Hij legt verder uit: „Het is niet juist om ongefun- deerd te oordelen of iemand nu wel of niet of grond van een medi sche indicatie een parkeerplaats krijgt toegewezen. Het kan best zo zijn dat iemand 's morgens zo vief Gemeente schakelt over op parkeerautomaten SCHIEDAM De gemeente bindt de strijd met krakers van parkeermeters aan door het in stalleren van vrijwel kraak- vrije, centrale parkeerautoma ten. In de stad zijn langs de straat thans bijna geen parkeer meters meer te vinden. Nadat vandalen ze hadden gekraakt, zijn ze ook onbruikbaar ge maakt. Op de Rotterdamsedijk zijn op deze wijze al geruime tijd twintig vrije parkeerplaat sen ontstaan. Maar dat is ook het geval aan de Tuinlaan en nog enkele andere plaatsen waar de meters het doelwit wa ren. Aan de tijd van kwartjes-op zak-houden komt op korte ter mijn een eind. De gemeente plaatst centrale betaalautoma ten. Het systeem is erg simpel. De parkeerplaatsen, zijn genum merd en het nummer corres pondeert met de betaalauto maat. Na inwerpen van geld drukt de betaler het nummer van het parkeervak in. Op een display wordt vervolgens aan gegeven hoeveel tijd men de au to mag laten staan. De meters worden geplaatst op de Tuinlaan bij het postkan toor, bij de Hema aan het Broersvest, langs de 's Grave- landseweg, Vlaardingerstraat, Rotterdamsedijk, Qoievaarssteeg/Boterstraat en bij de bewaakte fietsenstalling aan de Koemarkt. Het is bekend dat de politie vrijwel niet optreedt tegen over- oogt als een hoen. Maar diezelfde'^eders^Ei;vwordt;^ men er al persoon kan 's middags nog geen ogmt ;öen:! ac^eu- vijf passen meer doen. Meestal ziet 'j ï1'*"" men alleen de ochtend en nooit de middag." Bovendien: „Hethoeft ooklniet zo te zijn dat de-bestimr- der,*van de auto de invali&eus^Dat kan een huisgenoot zijn. In de wet geving is dat' op deze wijze vastge- er derui ten wisser "gedaaha "Schiedam kent"geen wegsleeprege- .ling zoals in Rotterdam en Vlaar-, dingen. „Om 'een aütovaxfeeulb-" valideparkeerplaats weg 'té' slepen' moet eerst worden onderzocht of de invalide toch niet even ergens legd. Maar het vervelende "_anders"kan parkeren',"j?Verklaart" tuurlijk dikwijls, dat men niet inspekteur Hans Meijer van de po- weet van de hoed en de*rand en' litie. Hij benadrukt4het parkeren oordeelt op basis van halve-gege--pp__een„invalideplaats „een groye vens, Als gemeente doen we het overtreding te vinden. Blijkt een nooit'goed. -•-"TdUrpparKilïdér™aUfÖ',*ihW Overigens heeft het toegewezen te,_ moeten worden ^weggesleept, krijgen van een invalideparkeer- dan moet de politie hiervoor eerst plaats niet altijd een vrije plaats toestemming hebben van de Offi- tot gevolg. Veel mensen trekken zich niets aan van het bord en par keren er toch. „Per week word ik wel twee keer gebeld dat er weer iemand verkeerd staat geparkeerd. Dus verwijs ik naar de politie, want de naleving van de regels is mijn taak niet," zegt Staneke. cier van Justitie. De wegsleepkos- ten zijn dan ook nogeens voor de politie. Uit deze gegevens blijkt dat invaliden in Schiedam niet eens hun volledige recht kunnen clai men. Vaak moeten ze, zo blijkt in de praktijk, het zelf maar uitvech ten. OLIEVERF Olieverfschilderijen van de kunstenares Gon Kentie vormen de tweede expositie in galerie /- konditorei Het Spectrum aan de St. Liduinastraat 75a te Schie dam. Haar werk is onderhevig aan positieve kritieken en is daarom aanleiding tot een groeiend aantal verzoeken om te exposeren. Gon Kentie schil dert, naar ze zegt, van binnen uit. Haar werk is een weerspie geling van haar gevoel en stem ming. Zij laat zich voorts inspi reren door Van Gogh, Klee, Ka- dinsky en Ger Lataster. Kentie is een creatief mens. Naast schilderen -schrijft ze en ont werpt ze haar eigen kleding. Momenteel gaat haar grote lief de echter uit naar haar schilde rijen. De expositie is je bezich tigen van 29 augustus tot 14 ok tober op winkeidagen en -tij den, inclusief de koopavond. SCHIELAND „Ik teken, omdat ik tekenen moet. Mijn inspiratie haal ik uit het absurde van mijn fanta sie." Dit zegt de Rotterdammer Joop van den Dnesche over de, pentekeningen, collages en pas tel-tekeningen die hij exposeert in de galerie van het Schieland- ziekenhuis in Schiedam. Van den Driesche maakt gebruik van verschillende materialen en technieken; houtskool, conté en gemengde schildertechnie ken. Het werk van de Rotter dammer blijft tot en met 28 september hangen. Het Schie- land ziekenhuis is te vinden aan de Burgemeester Knappert- laan en de galerie is op werkda gen geopend van 9.00 uur tot 17,00 uur. ZILVER Strakke geometrische figu ren, vaak iets ten opzichte van elkaar verschoven en soms met een lichte knik die een scha duweffect geeft Dat zijn de kenmerken van de zilveren sie raden, die Cecile van Eeden tot 13 september exposeert in gale rie Alpha Van Eeden volgde haar opleiding aan de Gerrit Rietveld Academie in Amster dam en is lid van de Vereni ging van Edelsmeden en Sie raadontwerpers. Eerder expo seerde zij in het Stedelijk Muse um van Amsterdam en het Sin ger Museum in Laren. De gale rie Alpha is gevestigd aan de Broersvest 93 en van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 9.30 tot 17.00 uur. JUBILEUM Theo 'Doop' Wiegman, de nestor van de Schiedamse kun stenaars, heeft wat te vieren. Drie kwart eeuw geleden zond hijzevenjarig knaapje als hij - 'was1een tekening in voor de talentenjacht van een toenma lig weekblad. Wiegman viel meteen in de prijzen. Dat was het begin van een zeer rijk en vooral werkzaam artistiek le ven. In café Het Paard op de Hoogstraat hangt een kleine se lectie van zijn recente produk- tie. Het tegenwoordige werk van Wiegman is deels abstract, deels gebaseerd op zijn rijke herinneringen. Recent is bij voorbeeld eep aquarel van een al lang verdwenen molen op de Poldervaart, of een Rotterdams havengezicht dat aan de jaren twintig doet denken of de scheepswerf van De Jong, die weg is. Theo (Doop) Wiegman4 exposeert in Het Paard, Hoog straat 162, Schiedam, tot 9 sep tember. Zijn werken zijn te be zichtigen op de openingstijden van het café. VENETIË Riflessione locale Weer spiegeling van een stad. Het1 Italiaanse woord 'riflessione' betekent weerspiegeling. Onder deze titel laten Kees Lesuis en Annette Braad tijdens .de zo mermaanden tekeningen zien in de Bondspaarbank aan de Schiedamseweg 12 in Vlaardin- gen. Ze zijn gemaakt naar aan leiding van een reis naar Vene tië. Het paar Lesuis en Braad trof in deze Italiaanse stad een stemming van vergane glorie: het geluid van een plotseling opdoemend pleintje, kwebbe lende dames, de kleuren oker en warmrood. De indrukken lieten zich volgens de kunste naars met vangen door een fo totoestel De expositie duurt tot en met 31 augustus. COÖPERATIE De Verbruikerscoöperatie Rotterdam heeft meer dan een eeuw bestaan. In 1860 werd de eerste coöperatieve winkelver eniging Neerlands Werkman opgericht en kort daarna volgde de Rotterdamse Verbruikers vereniging, de Ambtenaren- coöperatie, De Vooruitgang en de socialistische coöperatie Voorwaarts. Na de oorlog fu seerde de Vooruitgang met de in 1920 opgerichte Rooms Ka tholieke coöperatie De Ster. In het Nationaal Coöperatie muse um aan de Lange Haven/hoek Appelmarkt in Schiedam is een tentoonstelling te zien over de geschiedenis van deze coöpera ties, geïllustreerd met geschrif ten, foto's, contracten en oude gebruiksvoorwerpen. De ope ningstijden zijn beperkt: op donderdag is het museum open van 12.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en op vrij dag van 12.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag opent het museum haar deuren van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. KATWIJK In het Visserijmuseum in Vlaardingen, aan de Westha- venkade, staan deze zomer twee tentoonstellingen centraal. 'Katwijk, gekleed en geschil derd' omvat werk van interna tionale schilders en de histori sche kleding van de plaatselijke bevolking en schetst daarmee een beeld van het dagelijkse le ven in de kustplaats. De tweede tentoonstelling is getiteld 'W J. Dijk, tekeningen en grafiek van zee-, kust- en binnenvisserij.' Het museum is dagelijks, behal ve op maandag, geopend van 10 00 uur tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00. Door Canis Zijlmans VLAARDINGEN Doe lend op het monument in de Nieuwe Maas, dat er misschien nooit komt, zegt de Rotterdamse bioloog Dick Brand: „Als de stad dan geen cultuurmonu ment mag krijgen, gebruikt dat geld dan voor een na tuurmonument op die plaats." Brand is lid van de re gionale Vereniging Tegen Milieubederf (VTM), die onlangs het plan heeft ge lanceerd om op de west punt van het Noorder eiland met 'enkele civiel technische aanpassingen' een kwakkenkolonie te stichten van tussen de vijf tien en vijftig broedparen. Op betonnenvlonders moet daar een slik worden aan gelegd compleet met bo men en bosjes, die normaal langs een getijde rivier groeien. Als de kolonie enige vaste voet heeft gekregen zullen de zestig centimeter grote nachtreigers vanuit een leefkooi in groepjes langs de rivier uitzwermen naar andere aan te leggen slikken en zo een prachtig gezicht vormen voor de Rotterdammers. Daar kun nen de vogels zich tegoed doen aan visjes, die bij laag water in de modder achterblijven, zo is het lu- De kwak, die volgens de Vereniging Tegen Milieu bederf bin nenkort weer in Rotterdam te zien kan zijn als de plannen wor den uitge voerd. mineuze idee. De laatste kwak in deze streek, waarvan slechts in de Biesbosch en de Betuwe nog zo'n twintig broedpa ren voorkomen, is zo rond 1870 gevangen en opgege ten. Voorheen was de trek vogel veelvuldig te zien in het moerassen- en bosge bied, dat zich van Over- schie tot aan Gouda uit strekte. Op het Schollevaarseiland, daar waar nu de Prins Alexan- derpolder ligt, werd ge broed. Volgens Brand was de jacht op deze smakelijke vogel en de verandering van de omgeving de reden van het verdwijnen van het beest. „Maar daarin kan ver andering komen," leg de bioloog enthousiast uit. Voorbeeld van de milieu club is de kwakkenpopula- tie in het Schotse Edin burgh. Daar hield men een aantal kwakken in een kooi. Toen deze toevallig openstond heeft men dat zo gelaten. Overdag zitten ze nu verspreid op hun nesten in de directe omge ving in de bomen en 's avonds vliegen ze uit in een omtrek van dertien ki lometer om te fourageren," weet de bioloog te vertel len. „De terugkeer van de kwak zou Rotterdam een prima imago verschaffen. De mensen, die hier in een- 'stenen milieu' levem kun nen zien hoe het oorspron kelijk was en dat bevor dert het ecologisch bewust zijn. Daarnaast breng je een mooi stuk natuur te rug." In zijn ogen heeft het project alleen kans van sla gen, als er in de buurt nog een aantal plaatsen komen, waar de kwakken naar verloop van tijd heen kun nen trekken. De oostpunt van Heyplaat bij de RDM, een stukje Müllerpier, het eiland Brienenoord, de Eschpolder, de Oude Plan tage en de griend bij de Stormpolder in Krimpen aan den Ussel lijken hem hiervoor geschikt te ma ken. Groot lioeven de pleis terplaatsen niet te zijn. Aan één hectare zouden ze genoeg hebben. Steltlopers De kwak, die dezelfde^ kleuren als de blauwe rei ger heeft, maar kleiner en meer gedrongen is en een witte sierveer draagt, is als de plannen doorgaan, slechts een voortrekker. Als de kwak zich eenmaal kan handhaven komen er op de slikken en oeverbos- sen ongetwijfeld een veel heid aan steltlopers en an dere dieren af, zo wordt gedacht. Beheer van het natuur- bouwproject zou moeten geschieden door Diergaar de Blijdorp, waar men veel succes oogst met broedende en losvliegende ooievaars. Directeur A. H. Dorresteijn van de dierentuin staat po sitief tegenover het terug brengen van dieren in hun oorspronkelijke milieu, als ze tenminste een overle vingskans hebben. Hij be twijfelt in dit geval of er in de directe omgeving van de stad voldoende ruimte is te creëren, waar de kwak óch thuisvoelt. Dorresteijn: „Dat beest leeft in moerasachtige bos sen en die vind je hier al leen bij de Rhoonse Grien den," Verder is hij van mening, daj de kwak niet zo'n 'makke jongen' is als de blauwe reiger, die sinds een jaar of vijftien bij iede re Rotterdamse singel kan worden aangetroffen. Voor Brand hoeft dat geen probleem te zijn. Vol gens hem kan ook de kwak zijn schuwheid verliezen, „Dat is Edinburgh gebeurd en eigenlijk ook op een ge geven moment met de blauwe reiger en veel eer der nog met de houtduif. Dus waarom niet met de kwak," besluit Brand, die zijn plannen inmiddels bij de gemeente Rotterdam heeft gedropt en nu op een reactie wacht. ROTTERDAM Rijdend per soneel dat nieuw bij het Rotter damse stadvervoerbedrijf RET in dienst komt, krijgt minder salaris dan de huidige bus-, metro- en trambestuurders. De RET moet de lonen terugschroeven onder druk van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Al vijf jaar geleden is komen vast te staan dat de RET hogere salarissen betaalt dan de meeste andere stads- en streekver- voerbedrijven. Het ministerie be taalt de RET slechts subsidie voor die landelijk geldende salarishoog te. De RET kan en wil het verschil nu niet langer zelf bijpassen. Daarom stelt het bedrijf de ge meenteraad voor om rijdend per soneel dat vanaf 1 oktober in dienst komt, een salaris te geven overeenkomstig de landelijke nor men. Iemand van 24 jaar die van af die datum RET-er is en dat blijft tot zestigjarige leeftijd (VUT) verdient over die hele periode op geteld ruim vijftigduizend gulden minder dan iemand die een jaar eerder in dienst kwam. De RET stelt echter een over gangsregeling voor de eerste jaren voor. Anders zou het kunnen ge beuren dat een RET-er van 26 jaar die per 1 oktober begint, tot 350 gulden bruto per maand minder verdient dan een 26-jarige collega die al eerder in dienst was. De eer ste twee jaar krijgt nieuw RET- personeel dus nog enkele toeslagen om dit verschil te vereffenen. Maar per 1 oktober 1993 geldt de nieuwe salarisschaal voor al het in dienst tredend personeel. De vakbonden hebben nog niet kunnen adviseren over het RET- voorstel. Zij doen dat begin volgen de maand In een eerste reactie heeft de AbvaKabo laten doorsche meren dat verzet weinig zin zal heböer, omdat de RET al vijfjaar lang te hoge salarissen heeft uitbe taald De RET vraagt nu toch al goed keuring aan gemeenteraad, om dat op 1 oktober ongeveer vijftien man rijdend personeel in dienst zal komen, voor wie de nieuwe sa larisschaal moet gaan gelden. De RET benadrukt dat de nieuwe lo nen nog ruim vijf percent hoger liggen dan die van gemeentelijk personeel dat werk doet van verge lijkbaar niveau, bijvoorbeeld men sen in de continudienst bij GEB, Roteb en DWL. Het maximum sa laris dat een tram-, bus- of metro- bestuurder straks kan bereiken is 3234 gulden bruto per maand. SCHIEDAM Hengelaars kun nen op zondag 16 september deel nemen aan een viswedstrijd in de Schie nabij het Zakkendragershuis je aan de Oude Sluis. Aanvang 13.00 uur. Inschrijfgeld 7,50. De opbrengst gaat in zjjn geheel naar het Sophia-kinderóekenhuis in Rotterdam. De organisatie wordt gevormd door Toon Sparreboom, Sjaak Speelmeijer en Henk van Loenen. Ze worden bijgestaan door Steef Tettero van café Scyedam aan de Oude Sluis 17. Vanaf van daag is de inschrijving geopend. Hiervoor kan men terecht in Scy edam of bellen met 4731124. Dezelfde dag om 17.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats. n j. -y i i v

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1