Prob lemen rond woonwagenkamp ilode oo jes tijdens kinderboekenfëest I Brilleglas: hoe dunner hoe mooier produktSe- medewerker NAJAARSUITVERKOOP DUO '74 B.V. STUNTPRIJZEN Oude basisschool Gorzen ingrijpend opgeknapt met ki i late f i- lilaiih CD-er Vierling vertrekt uit raad Schiedam NIEUWE HAVEN 103 Studio mm Express."- Pasfoto's garantie MOOI WARM smeden Non-stop muziek op 'interculture' dag - Argus doet belangwekkende, klantgerichte investering - 'Dunner, lichter, vlakker en eleganter: Octopus Viaardingen te Schiedam. Tel. 010-4733011 SC ut .KT) AM De aanleg van drie woonwagencentra in de wijk Spaland in Schiedam-Noord blijkt nogal wat problemen op te leve ren. De gemeente had gepland in deze wijk drie kampjes met elk vijftiei i. gezinnen in te richten. De noord-locatie (Midden-Delfland) en de zuid-locatie (Zwaluwlaan) leve ren nagenoeg geen strijdpunten op. Rond de midden-locatie echter, aan de Harreweg en de Kerkweg, beginnen de problemen pas goed. Volgens het originele plan, zou den er aan de Harreweg en de Kerkweg vijftien gezinnen een plaatsje krijgen. Het woonwagen- kampje zou bestaan uit twee stro ken aan weerskanten van een sin gel. De toekomstige bewoners za gen dat echter absoluut niet zitten. Wethouder A. F. de Leede: „Aan de hand van de locaties is er geke ken wie naar welk kamp gaat. Er is'gebleken dat er op de midden-lo catie eigenlijk te weinig ruimte was voor vijftien gezinnen. Met name het stuk aan de Harreweg was te krap. Uiteindelijk zijn er zes gezinnen ingedeeld op die plaats. „De mensen die nu nog alle maal samen in het kamp aan de wonen, willen daar ei genlij helemaal niet weg," legt opbouwwerker J. Gaudelius van dg. Stichting Samenlevingsopbouw Woonwagenbewoners Schiedam (SSWS' uit. „Nu ze dan toch moe- teh, willen ze wel graag de relatie- bpnden die er zijn behouden en bij elkaar in de huurt staan." Volgens de nieuwe plannen ko men er nu dus zes plaatsen be schikbaar voor de woonwagens aan het gedeelte Kerkweg, dat als alles rond is de Vlinderhoven gaat heten. Op het stuk aan de Harre weg, dat de Akkers gaat heten, ko men ongeveer acht woningen te staan. „Daar is ons niks van be kend, zegt Gaudelius. Dat kan vol gens De l eede wel kloppen, hoe- wel de SSWS op de hoogte was van het feit dat het plan Harreweg was geschrapt, „Het was te klein, dat vas het grootste bezwaar. En omdat er toch maar zes gezinnen naar ie midden-locatie zouden gaan hebben we besloten er huizen te bouwen nu dat nog kan," Een ander raadsel voor de woonwagenbewoners is hoe de toekomst van het kamp aan de Schiekade er uit gaat zien. Gaude lius. ,,De gemeente is van plan om het kamp binnen vijf jaar volledig op te heffen. In Spaland is in to taal ruimte gereserveerd voor 36 gezinnen." De Leede: „Er wonen nu rond de dertig gezinnen aan de Schieka de. Er zijn in Spaland 36 plaatsen beschikbaar, dus voorlopig kan ie dereen daar terecht. Bovendien is het niet de bedoeling om alles in Spa!and-West te realiseren. De res terende taakstelling zoals die door de provincie is opgelegd houdt in dat er rekening moet worden ge- houden met 47 gezinnen. Daarvoor hebben we nog plannen achter de hand in Spaland-Oost." Morgei' is het laatste overleg met de vijftien gezinnen die voor de zuid-locatie op de nominatie staan. Alles daarvoor alles rond is, kan de verordeningsprocedure van start. „Ik verwacht dat de verkla ring van geen bezwaar van de pro vincie vrij snel loskomt," meent De Leede. „Dan moet er nog met het ministerie van Volshuisves- ting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu worden gepraat over hun goedkeuring en de subsidie voor de aanleg van het kamp. Dat zal be gin volgend jaar allemaal geregeld zijn en dan kunnen we daadwer kelijk aan de slag. De eerste woon wagenbewoners kunnen dan ver moedelijk na de zomervakantie van 1991 verhuizen." Door Marcel de Klerk SCHIEDAM Het is weer Kin derboekenweek. Overal in het land staan nieuwe en oude kinder boeken extra mooi opgestapeld. Gisteren ging in De Blauwe Brug aan het Bachplein de Schiedamse variant van start. En volgens Jor ge Bolle, één van de twee uitgeno digde kinderboekenschrijvers, was het verloop van de dag meer dan aangenaam. „Dit sprong er echt uit," kon j eugdbibliothecaresse Wilma Lems glunderend aanvoe ren. De bibliotheek is altijd intensief betrokken bij het plannen van de week. Zo ook nu en voor dit jaar heeft men iets nieuws bedacht. Normaal is er aan het einde een feestelijke manifestatie. Dit jaar heeft men het omgedraaid en werd de openingsdag extra in het zonnetje gezet. En er was nog een verschil. Voorheen werd het Pas sage Theater als onderkomen geko zen. Door omstandigheden kon dat dit jaar niet en zit men nu in De Blauwe Brug. Wilma Lems vindt het jammer dat er daardoor minder Turkse en Marokkaanse kinderen bij waren. „Dat ligt duidelijk aan de wijk. Hier zijn gewoon minder van deze kindere, Juist binnen deze groep vindt de bibliothecaresse het van belang, dat er goede boeken- voorlichting is. „Hun leescultuur is toch anders dan de onze. Wij pro beren meer lezen juist te stimule- ren, Lems spreekt over een educatief belang van de bibliotheek. Bij aan koop van nieuwe kinderboeken wordt heel sterk gekeken wat wel en wat niet kan. „Racistische, sek sistische of anderssoortige uitingen worden door ons geweerd uit het assortiment van de bibliotheek. Maar het komt ook weieens voor, dat ouders tegen ons zeggen, hoe kunnen jullie zo'n boek opnemen? Terwijl wij het dan juist een ver antwoorde keuze vonden," De hoeken van de uitgenodigde schrijvers konden in ieder geval Een 'volle bak' gisteren in zaal De Blauwe Brug waar kinderboekenschrijvers Leonie Kooiker en Jorge Bolle voorlazen uit eigen werk. door de beugel. En zeifis meer dan dat. Het werk van Leonie Kooiker en Jorge Bolle wordt op grote schaal gekocht door de jeugd. Gis termiddag hielden beide auteurs lezingen uit eigen werk. Een flinke kinderschare begeleidde htm tek sten. Leonie Kooiker kreeg in 1971 de Zilveren Griffel voor het boek 'Het malle ding van Bobbistiek'. „Het had tien jaar in de kast gele gen en de eerste recenties waren niet echt opbeurend om verder te schrijven," vertelt de 63-jarige schrijfster, Toch heeft ze doorge schreven en heeft nu in totaal zo'n dertig kleinere en grote verhalen op haar naam staan, Jorge Bolle is minder bekend. Hij schrijft pas vijf jaar echt als beroepsschrijver, maar daarvoor was hij al bezig met vertellen. Als onderwijzer op een basisschool. Zijn boek 'De Dierenambulance' groeit nog steeds in belangstelling. Beide schrijvers hebben een bijna dromerige maar ook een aansteke lijke verhaal- en verteltrant. Kin deren pakken dat op en blijven ge boeid. Ze herkennen dingen uit hun eigen leven en koppelen dat aan hun eigen fantasie. Bovendien was het live aanwezig zijn gisteren van de schrijvers een ervaring op zich. Met rode oren werd er geluis terd, waarhij het vragen stellen soms wat werd vergeten. ne b" Polaroid nteumv qnrte .enrnC A SCHIEDAM Openbare basis- den van het project op. chool De Gorzen krijgt vanaf maan- „Wat de gebouwen betreft heb- dag een flinke 'face-lift'. De indGlhig ,ben, we met name te maken met van de lokalen, wordt,,veranda#/ "/problemen in de„wijk West/* ver- het dak, radipórep,",1e tmg 'T •tor^iaatt'GrKnhjt'1van dé,gemeëhteltj[-rvV kozijnen veryangen- -Öok .de;inde- "„„fke afdeling' priderwijs*.',,De Goeman"/ ling van de school zal worden ver lJ--1 anderd waardoor er een speellokaal voor kleuters, een personeelsruimte en nog wat andere ruimtes beschik baar komen'; 'De 'verbouwing "isSéëh" Borgesiusschool en de Erasmus- school, beide gebouwd in de jaren twintig, waren danig verouderd. Nu zijn.we bezig met een samenvoeging,, van s die scholen en-daarwordt een-" onderdeel van eer fors 'investerings- - nieuw gebouw ivoor, gebouwd dat plan voor het opéribaaF'óhdeiWitg n0!-^volgend jaarrgered moet komen.'' Verdeeld overidê"jaren 1990 :totJ en met 1994 wil de gemeente in to-' taal 13,4 miljoen gulden gebruiken voor het opknappen en aanpassen van de oude schoolgebouwen en de bouw van twee nieuwe scholen. De nieuwbouw slokt in totaal naar ver wachting ruim negen miljoen gul- Ook basisschool De Kring (even eens in West) zal worden gehuisvest in een nieuw pand. Het gebouw moet in 1992 worden opgeleverd. Ietwat onzekerder zijn de plannen voor een te houwen basisschool in de wijk Spaland. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft nog geen toestemming gegeven voor de realisering daarvan. „De school in Spaland wordt de eerste Hopenbare basisschool in deze «?ijk;'-'":aldus Kruijt, „De plannen daarvoor zijn nog in een pril stadi um." Er Is bijvoorbeeld nog geen* lo- katie bekend. Deze school moet ba sisschool De Woudhoek aan het Faassenplein gaan vervangen.','. De kinderen die lessen volgen op De Woudhoek, zitten in een zogenaamd semi-permanent gebouw. Aan deze situatie wil de gemeente zo spoedig mogelijk een einde maken. Basisscholen De Peperklip en Het Startblok zijn volgens de gemeente aan een grootscheepse renovatie toe. Het Startblok heeft een lokaalinde ling, die niet aan de eisen van de tijd voldoet. SCHIEDAM Wethouder Bart de Leede opent zondag in Wijkcen trum De Erker de tweede Intercul ture Dag. Evenals vorig jaar is er weer een breed programma opge zet, waarbij men kennis kan mal ken met de culturen van verschil lende landen en volkeren. Van 12.00 tot 22.00 uur is er non-stop life muziek uit Spanje, Portugal, Suriname Indonesië, Ecuador, Polen, Griekenland en Nederland. Kinderen kunnen tege lijkertijd terecht bij het kinder theater de Kleine Keizerin en Ach terwerk in de Erkerkast. Vanaf 12.00 uur is ook de Internationale keuken open en tussen 17.00 en 19.00 uur kan er internationaal ge geten worden met gerechten uit onder ander Turkijke, Spanje, In donesië en Nederland. Belangstellenden kunnen ook deelnemen aan enkele workshops, waaronder^Griete;..en flamenco- dansen./D^(lgekele,,c g'zijn diverse organisatiesen .instellingen zo als het Vluchtelingenwerk Schie dam en Amnesty International aanwezig met informatiestands. Wijkcentrum/De jEfkér, is te vin den' aan,de'Jan yan.Avennesstraat 32.13e toegang,'is'!grEtis. Miles Browning Band speelt In café Podium SCHIEDAM Deze week staat weer van alles op het pro- gramma bij café Podium aan de Lange Haven. Vandaag is er een Jamsessie en morgen draait dj Angélique muziek uit de 60- er en 70-er jaren. Zaterdag treedt de uit Zeeland aflcomsti-' ge Miles Browning Band op;' Morgen en vrijdag beginnen de optredens om 22.00 uur en zate- redag een half uur later. De toe— gang is gratis. Harmonie Wilton op reis naar Harwich SCHIEDAM Vanwege het 65-jarig bestaan van de harmo- nie Wilton-Fijenoord heeft de" gelijknamige werf in samen werking met de Stena Line dé4 muziekvereniging een mini- concertreis naar Engeland aan-/ geboden De harmonie vertrekt op zaterdag 27 oktober met de- Koningin Beatrix van Hoek van1 Holland naar Harwich om daar1' ,'s avonds een concert te verzor-'- gen. Voor belangstellenden is" het mogelyk om deze reis tegen een sterk gereduceerd tarief mee te maken. Aqui Mag in Het Stekkie SCHIEDAM De aquarium- vereniging 'Natuurgenot in~ Huis' houdt zaterdag in het ka der van de landelijke aquari /umdag open huis. In het clubge bouw Het Stekkie aan de WH. Vliegenstraat 70 worden dan een aantal aquariums en terra riums tentoongesteld. Iedereen met vragen over deze sport kan saterdag terecht in het club huis, Het open huis duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Zwembad Zuid extra open en goloten SCHIEDAM In de herfst vakantie is Zwembad Zuid tij dens bepaalde uren extra geo pend voor vrijzwemmen en baantjes trekken. Alle lessen vervallen volgende week name lijk, net als het baby- enpeuter- zwemmerf, het,damesuurtje en bewegen voor ouderen! Woens-, dag is 'er Htan kwarf'over een 's middags halfzes discozwem"' men met disco Black. Maandag en dinsdag echter is het zwem-, bad gefloten'wegens' 'werkzaam heden:lI10i,J S* SCHIEDAM - Het bepalen van het beste briiieglas voor een individuele klant is niet eenvoudig. Een goed glas moet aan vèrschiilemh eisen voldoen. Enerzijds zal de best haalbare gezichtsscherpte gerealiseerd moeten worden terwijl ander zijds de klant gesteld is op een zo dun en licht mogelijk glas. Immers 'het oog wil ook wat' en bovendien draagt een zwaar glas nu niet bepaald comfortabel Hiermee kan absoluut het onderste uit de kan gehaald worden wat betreft de kwaliteit en de dikte van benodigde het gewicht van uw bnlleglazen wordt Vooral ook bij multi focal glazen ('dichtbij en veraf zien' onzichtbaar in één glas verenigd) profiteert men van dit voordeel. De computer rekent het snel uit! Hoe hoger de correctie qua sferkte, hoe dikker een glas in principe wordt. Gelukkig slaagt 3e huidige techniek er steeds beter in om -ook bij hogere correcties- een relatief dun en lichtgewicht glas te maken. Voorwaarde is daarbij wel dat de oogmetmg èn de inter pretatie van die meung, verricht yprdt door een vakkundige en ervaren opticien Argus, voor wie dit laatste zeker op gaat, heeft er echter nog een schepje Bovenop gedaan met een (belangwekkende technische westering 5*r- Met de modernste technieken is het mogelijk om (ook voor sterke correcties") een uiterst dun glas te fabriceren De nieuwe Argus- computer haalt daarbij het ondersteun de kan bnlleglazen. Gezien het enorme scala aan beschikbare glas- mogehjkheden is deze inves tering een perfecte aanvulling op de kundigheid van optiek Argus. Het biedt totale zekerheid dat de klant het beste èn het mooiste glas (al of niet in kunststof) geadviseerd krijgt. Direct uitsluitsel Met het nieuwe systeem kan Argus u bovendien meteen precies zeggen wat de dikte en Computergestuurd glas advies Kortgeleden is er bij deze klasse-opticien een speciaal computersysteem aangeschaft. Een Argus medewerkster in actie'achter de nieuwe computer De klant -die slechts eventjes hoeft te wachten- boort meteen hoe dun en licht zijn of haar nieuwe glazen zullen worden Het uitgekozen montuur wordt in een speciale 'aftastef geplaatst Het resultaat hiervan wordt, samen met de ingevoerde gegevens van de oogmeting overgeseind naar de bnlleglazen-fabrikant, waarna voor de klant in luttele seconden exact de levertijd van de complete bril bekend is 'On line' Het computersysteem is 'on line' verbonden met de fabrikant van de glazen. Dit wil zeggen dal alle gegevens die Argus bij de computer m de winkel invoert, direct zichtbaar worden bij de fabrikant. Samen met het advies is daarom ook direct de exacte levertijd van het gewenste glas bekend. Argus hoeft dus geen slag meer om de arm te houden; u weet ter plekke precies wan neer uw nieuwe bril klaar is/Wilt u verzekerd zijn van het juiste advies voor de keuze van uw bnlleglazen dan kunt het met eigen ogen gaan zien èn er uw voordeel mee doen bij: Optiek Argus (Oranjestraat 19, Schiedam, tel. 010 - 473 87 00) SCHIEDAM Fractievoorzitter Alfred Vierling van de Centrumdemo craten (CD) is uit de Schiedamse raad gestapt. Hij gaat nu in een adviseren de functie werken bij de gemeente raadsfractie in Den Haag. Vierling zal worden vervangen door zijn Schie damse partijgenoot Cor Zonneveld. De ze wordt tijdens de volgende raadsver gadering over anderhalve week geïn stalleerd. Vierling verklaart te vertrekken omdat hij in Schiedam nog steeds geen woning toegewezen heeft gekre gen. Hij had het liefste gezien dat het bureau huisvesting hem voorrang had verleend boven andere woningzoeken den. „Om In de Schiedamse raad te kun nen functioneren, ben ik afhankelijk van woonruimte,' verklaarde de 41- jarige Hagenaar, die sinds de installa tie van de raad in maart bij een par tijgenoot was ingetrokken „Ik heb het idee dat ik hier behoorlijk ben te gengewerkt by het vinden van een huis." Even later echter is het weer het omgekeerde. „Nee, het is niet ge bruikelijk dat aan raadsleden voor rang wordt verleend bij het toewijzen van huizen," Het is voor raadsleden tegenwoor dig verplicht om in de gemeente te wonen waar ze in de raad ritten. Dit zo is geregeld tijdens de laatse wijzi ging van de Kieswet. Saillant detail is, dat Vierling meent zelf de oorzaak te rijn van deze wetswijziging. „Ik heb in 1984 een proces aangespannen hij de Raad van State nadat de gemeente raad van Almere had geprobeerd twee CD-leden uit de raad te zetten omdat ze niet in de gemeente woonden. Ik won deze zaak maar vlak daarna werd de wet gewijzigd." Wie er nu fractievoorzitter wordt van de Centrumdemocraten in de Schiedamse raad is nog niet bekend. Waarschijnlijk neemt het nog rittende CD-lid in de raad C. Krommenhoek Vierlings taak over. met als belangrijkste aktiviteit het afvullen van motorolie, antivries, koelvloeistof en andere technische vloeistoffen In consumentenverpakkingen, zoekt een r op LTS-niveau Naast produktiewerk word van je verwacht dat je na i een inwerkperiode in staat bent te helpen met het ombouwen en afstellen van onze machines. Ben je tussen de 17 en 25 jaar, en bereid vaak lange dagen in een gezellig team hard te werken, bel of schrijf dan naar Fa. Octopus, Kon. Wilheiminahaven 22 13a, t.a.v de heer B. Pieterman, 3134 KG Viaardingen. Tel. 010-4356233. AuÖio-schakelmateriaal Microfoons Koptelefoons Grammofoonnaaldën Cassette- en LP-koffertjes/opbergrekjes MC's o.a. That's TDK Basf Maxell en nog veel meer zolang de voorraad strekt Vanaf vandaag kunt u uw slag slaan! Open op werkdagen van 9.00-17.30, zaterdag van 10.00-16.00 uur. Donderdag koopavond. A U Io| 3; 391 {INGEZONDEN MEDEDELING) (INGEZONDEN MEDEDELING) Hoogstraat 104-106. Schiedam Tel" 010-4266720 CAUENBURGSTRAAT 80 VUARCHNGEN TEL 010-4343096 i 1 io fhïrv, in i'-w'A? »vrv (INGEZONDEN MEDEOELING) (INGEZONDEN MEDEDELING) Speciaal glas Normaal glas v'Vi- (INGEZONDEN MEDEOEUNQ) I

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1