Handelaar had verboden sch k padden VERWARMING 9 i Het Vrije Volk Fasto IQ Eindelijk een cv-ketel die weet wat lekker is! jilawli Politie doet inval. Twee weken de tijd voor inleveren van illegale aankoop 'Het moet spannender, ze gaan te snel uit de kleren' BLOK VAN RIJNMOND FAALT UVG hardhandig onderuit Harmonie een dagje op de 'Loveboat' BJM ïzsM'- mm a§ss Lady's Night met mannelijke strippers trekt Branderskelder vol vrouwen GASHAARDEN CV-iNSTALLATIES ws PAGINA 4 MAANDAG 29 O T B R Doet: Katinka Dekkers SCHIEDAM Precies om twaalf uur vertrekt de Koningin Beatrix richting Harwich. Een se lect groepje van het 165 man tel lende gezelschap van harmonie- vereniging Wilton-Fijenoord mag op 'de brug' kijken hoe het enorme schip de haven van Hoek van Hol land uitvaart. De muzikanten zijn dolenthousiast over het reisje dat zij de komende dag en nacht voor de boeg hebben. De Schiedamse Harmoniever- eniging (opgericht uit de perso neels vereniging van de werf Wil ton-Fijenoord) viert dit jaar haar 65-jarig jubileum. En dat wordt ge vierd. De vijftig leden van de mu ziekvereniging hebben van de Ste- na-Iine een minicruise aangebo den gekregen. Met familie, vrien den en kennissen aangevuld ont staat vervolgens het enorme gezel schap van 165 mannen, vrouwen en kinderen, die hun ogen uitkij ken op het luxe ingerichte schip. „Dit is helemaal de Loveboat niet," zegt een klein meisje beteu- tert „Ik zie helemaal niemand zoe nen." Vervolgens stelt haar zusje haar gerust, zij zag wel twee men sen zoenen. Een minicruise alleen vonden de muzikanten niet genoeg: „We zijn een Harmonie, dus we willen ook blazen," vertelt organisator en schuiftrompetter Willem Wouters. „Eerst wilden we op de boot spe len, maar daar was gewoon geen plaats. We zijn dus op zoek gegaan naar een zaaltje in Engeland en dat hebben we gevonden." Volgens de planning geven de muzikanten 's avonds een klein concertje in Harwich-Dovenport. „We hebben ook de burgemeester en plaatselij ke bewoners uitgenodigd," vertelt Wouters trots. De kust van Engeland is vanaf half zes in zicht, om half zeven ligt het schip stil. Na een bezoekje aan de Britse Douane staat de groep dan op Engels grondgebied. Aldaar wordt het gezelschp opgewacht door twee onvervalste dubbeldek kers die hen naar de plaats van bestemming rijdt. Alles gebeurt in grote haast want om tien uur pre cies vertrekt de boot weer richting thuishaven. De Harmonie geeft dus een kort maar krachtig "con cert van drie kwartier. Op het pro gramma staat onder andere het magistrale 'The phantom of the opera'. Om negen uur-is de: laatste noot gespeeld en Burgemeester Ralph Knight (die met zijn vrouw aanwe zig was bijjiet copgerj) Krijgt van de muziekanten^een"-fles Neder landse-jenever en- een vlaggetje van Wilton-Fijenoord aangeboden. Hij stelde in zijn toespraakje dat deze happening voor herhaling vatbaar i. Nog maar net is iedereen om tien uur weer aan boord of de mo toren gaan ronken en het schip komt in beweging, de nachtelijke terugreis is begonnen. Er wordt nog uitgebreid gedineerd en 's avonds vermaakt iedereen zich op perbest bij de live-muziek, in de bar. Zondagochtend om zeven uur meert het schip weer aan in de ha ven van Hoek van Holland. Ieder een is het erover eens ais willem Wouters nog een klein dankwoord uitspreekt aan de Stena-Line en tot slot verkondigt: „Volgend jaar gaan we weer, alleen dan wat lan ger!" smederij""™ Door Rein Wolters SCHIEDAM Bij een inval door de politie en de Algemene In- spektie Dienst (AID) is gistermid dag in een woning aan het Schut tersveld beslag gelegd op elf Noor se landschildpadden. Deze uit Noord-Afrika afkomstige dieren vallen onder de wet Bescherming Uitheemse Diersoorten (BUD) en mogen niet worden gehouden, ver handeld of verkocht. In adverten ties ia Het Nieuwe Stadsblad bood de 45-jarige Schiedammer de schildpadden te koop aan. Dat was mede reden voor het vermoeder, tegen hem dat hij al geruime tijd handel dreef in ver boden diersoorten. Hij is ingeslo- Een politieme dewerker toont twee van de elf zeldzame schildpadden. ten voor verhoor en na het opma ken van een proces-verbaal later op de dag weer in vrijheid gesteld. De inbeslag genomen schildpadden vertegenwoordigen een waarde van anderhalfduizend gulden. De elf aangetroffen dieren ver keerden in een slechte staat van gezondheid en zijn direct overge bracht naar het opvangcentrum voor uitheemse diersoorten in Vlissingen, waar men probeert te redden wat er nog te redden valt. Commissaris J. van Hoff van de politie benadrukt: „Deze zeldzame soort schildpad is door leken moei lijk te verzorgen en dus ook moei lijk in leven te houden." Uit het verhoor is niet gebleken hoeveel schildpadden deillegale handelaar in de loop van de tijd heeft ver handeld. Niet uitgesloten is dat het gaat om een aanzienlijk aantal. Van Hoff wijst erop dat het be zit van de schildpad strafbaar is en een fikse boete kan opleveren. De politie van Schiedam en de af deling Natuurbescherming van de AID willen de eerste twee weken niet overgaan tot drastische stap pen, „Wie zo n dier van de man heeft gekocht, moet dit binnen twee weken melden. Dan blijft het zonder gevolgen, maar daarna niet meer. Men moet contact opnemen met de AID via telefoonnummer 01720—24044 Lady's Night in de Branderskelder. Een zaal vol vrouwen vergaapt zich aan een groot aantal strip-acts. Meedoen kon ook. SCHIEDAM Meestentijds zien vrouwen alleen in 'de slaap kamer* stripshows.Zaterdag trok ken zij echter in groten getale naar de Branderskelder onder het Stedelijk Museum, waar Alain, Ni co, Jan, Michael, Bert en Rob uit de kleren gingen. Het fenomeen Lady's Night blijkt vanuit Ameri ka naar Schiedam te zijn overge waaid. „Het is eng lekker," verzucht 'stripper' Bert voor één avond in politie-uniform na zijn show. „Je voelt een typische spanning, die reacties van de dames..." Hij stond in de Branderskelder voor het eerst en voor het laatst op het podium. Zijn optreden was het ge volg van een 'grote mond'. Toen hij van organisatrice Sonja hoorde dat ze van plan was een avond voor dames te organiseren, kondig de Bert aan, dat hij wel een strip- act durfde op te voeren. Anders dan Bert, verdienen Ni co, Alain, Jan en Michael uit Brussel wel hun brood als 'lok eend'. Zij hebben een lucratieve manier van geld verdienen ont dekt met optredens tijdens Lady's Nights „Ik werk behalve als strip per ook als journalist," aldus Alain. „Daarmee verdien ik 2,500 gulden per maand. Voor een avond strippen krijg ik zo maar ineens driehonderd gulden. Dus waarom zou ik het niet doen Wat de amateurs net niet dur ven, doen Alain en zijn collega's wel. Ze geven zich helemaal bloot binnen de duur van één plaatje. De snelheid, waarmee de profes sionals zich van hun kleren ont doen, kon een deel van het publiek echter niet waarderen „Vrouwen kunnen het beter, sensueler," meent Annemieke. „Het moet spannender, mannen doen het veel te snel. Nee, ze winden me niet op. Ik lach me eigenlijk kapot. Wat zijn ze eng, hè?" Later wordt ze door een van de heren het podium opgesleurd voor een 'gastoptreden'. De stripper schurkt zich langzaam tegen haar aan, terwijl hij zich van zijn kle ren ontdoet. Zij kijkt eerst een beetje verbouwereerd, maar na zich over een zekere gêne te heb ben heengezet, laat ze het maar over zich heen komen. „De dames moesten nog een beetje 'opgevoed' worden," ver klaart Sonja, die de avond samen met haar vriendin Cynderella or ganiseerde. „Ze zijn zo iets niet ge wend. Pas toen we vertelden, dat de heren beter hun best doen, als ze geld in hun slipje krijgen ge stopt, begon het publiek er iets van te begrijpen. Toen kwamen ze ook een beetje los. Hoewel er tijdens de eerste acts al een paar dames waren, die zich op een te brute wijze met de heren bemoeiden." De organisatrice liep al twee jaar rond met plannen voor een striptease voor vrouwen. „Voor mannen zijn er zat strip-shows maar vrouwen vallen een beetje buiten de boot. Een tijdje terug was er een club, speciaal voor da mes, in Amsterdam maar die ging na een jaar al weer dicht. Vrou wen willen wel naar een strip show, maar dan gaan ze er niet speciaal voor naar een club. Dat is misschien toch iets te eng Ik wil de dus een striptease organiseren in een gelegenheid die voor vrou wen makkelijker toegankelijk is." Het afhuren van de kelder on der het museum bleek in eerste in stantie een beetje een probleem. De exploitant vond het een beetje angstig, aldus Sonja, omdat er in zijn contract staat dat bij de zaal met mag verhuren voor buitenis sigheden. Sonja en Cynderella kon den daarom niet veel publiciteit geven aan hun Lady's Night Slechts in de damestoiletten van cafe Het Paard (één dag) en cafe Het Weeshuis hingen aankondigin gen Dat bleek echter toch genoeg. Met honderdzeventig verkochte kaarten was de Branderskelder he lemaal vol „Zeker, ik wil het va ker gaan doen," verklaart Sonja. „We hebben nu gezien dat er be langstelling voor is." VOLLEYBAL LINNE Met een beschamen de 3—0 nederlaag verliet Rijn mond zaterdagavond het Limburg se Linne. Tegenstander Camp/ Lïnne had in de eerste divisie dit seizoen nog geen overwinning be haald, maar het kreeg in het duel tegen Rijnmond alle medewerking van de bezoekers. Vooral het blok bij de blauwwitten acteerde zwak, mede door de afwezigheid van de VERWARMINGSSPECIALIST AAaM SHOWROOM VAN OOSTHAVENKADE14, TEL.Ö1Q 4343213, VLAARDINGEN geblesseerde Arne Jager. Camp/Linne nam in de eerste set een ruime voorsprong: 61. Pas bij 1411 nam Rijnmond het ini tiatief over, maar het verzuimde bij 1415 twee setpunten te be nutten. Via 17—15 pakte Camp/Linne de set. Rijnmond, dat die klap moeilijk kon verwerken, ging in de tweede set met 153 ten onder. In de volgende set kwa men de gasten na een 137 ach terstand nog terug tot 14—13, maar Linne maakte de wedstrijd uit op 1513. In de tweede divisie mannen speelde Rijnmond II in Utrecht te gen TJSS. Na twee achtereenvol gende nederlagen won de ploeg van coach Hans van Setten. Met Hans van Veen terug als spelverde ler ging de wedstrijd via 615, 1614, 1416 en 1215 naar Rijnmond, dat zich door dit resul taat in de middenmoot heeft ge plaatst. In het district gingen de teams van MVC op bezoek bij Intermezzo in Middeiharnis De vrouwen speelden een goede wedstrijd, maar verloren op het nippertje met 31. Vooral in de tweede set liet de Maassluise ploeg winstkan sen liggen. Via 159, 1513, 1517 en 1511 bleef de winst in Middeiharnis De mannenploeg was kansloos tegen de goed spelen de thuisploeg. Via 1511, 157 en 156 werd het 30, waardoor MVC afzakt naar de onderste re gionen m de eerste klas. Zondagmiddag bereikte de man nenploeg van Rijnmond in het NSW-bekertournooi op het nipper tje de derde ronde. In de Bredase TDK/Brevok Hal had de ploeg van Joop Tinkhof alle moeite om twee de divisie-team Olympus Made te verslaan Het scoreverloop was even grillig als het spel van de blauwwitte ploeg. Na het 1115 verlies van de eerste set nam Olympus in de volgende set een 113 voorsprong. Toen knokte Rijnmond zich terug en met nog maals 1115 werd het 02. Ver slagen waren de Brabanders nog niet en na twee setwinsten (159 en 158) werd een beslissende vijfde set nodig. Daarin kende Rijnmond voortdurend een voor sprong die het niet meer afstond. Via 1315 plaatste Rijnmond zich voor de volgende ronde. HANDBAL blinkster was Jeanette Eggelmeij- er, die zes keer scoorde Vlak voor tijd viel zij uit met een knieblessu re „Hopelijk is de kwetsuur niet ernstig," zei trainer Martyn Ver hagen bezorgd „Ze is de laatste weken goed in vorm We kunnen haar momenteel niet missen." In de tweede divisie sloten de mannen van DWS hun debuut te gen DES uit Papendrecht af met een terecht 1717 gelijkspel. Het was een zeer gelijkopgaande strijd, waarin DWS in de eerste helft toonaangevend was. Na rust was DES de betere ploeg, maar winst zat er niet in voor de Papendrech- ters Trainer Fred Overkleeft had in keeper Marcel Nieuwland en nieuwkomer Etienne Gommel zijn beste spelers. De mannen van WIK, die zich opnieuw rekenen tot de kampi oenskandidaten, leverden een goeie prestatie. Het Middelburgse EMM werd met een 2217 neder laag naar huis gestuurd. De vrou wen van WIK konden hun her nieuwde derde divisieschap niet bekronen met een overwinning. Treffers uit Krimpen aan den IJs- sel was met 13—11 te sterk. SCHIEDAM De eredivisie vrouwen van UVG liepen in de derby bij Guintus tegen een zware 2213 nederlaag op. Binnen een kwartier stond Quintus op een 82 voorsprong, doordat de da mes van UVG taktisch niet goed bij de les waren. UVG krabbelde nog wel even terug tot 96, maar na de rust (126) kwam het niet meer in de wedstrijd. Quintus bouwde de voorsprong gelijkmatig uit naar 2213. „Quintus strafte ons individuele falen goed af," constateerde trainer Leon Luyster- burg teleurgesteld. „Niet dat zij zo goed waren, wij waren heel zwak. Een totale off-day." De vrouwen van DWS deden het beter. In de thuiswedstrijd te gen Bevo HC speelden zij een goe de eerste helft. Na de rust liep DWS uit naar 116, maar door een aantal tijdstraffen sloop de twijfel in de ploeg. Bevo kwam te rug tot 11—11, waarna DWS zich weer enigszins hervond. In de slot fase zorgde Karin van der Brand voor de 14—13 overwinning. Uit- Getirag arrestant met wapenstok gecorrigeerd SCHIEDAM Met enkele tikken van de wapenstok heb ben agenten zaterdagnacht het, gedrag van eert onder invloed van alcohol verkerende brom-/ fietser moeten corrigeren. Dat gebeurde nadat de man op het Nieuwlandplein een agent in het gezicht had geschopt. De po litieman hield er een blauwe- plek aan over. De agenten za gen de man slingerend rijden over het Broersveld en wilden hem staande houden. Inplaats van gevolg geven aan het bevel, ging hij er vol gas vandoor. Op het Nieuwlandplein werd hij- alsnog aangehouden. De scher mutselingen ontstonden toen de agenten de 34-jarige Schiedam mer in hun auto wilden stop pen voor vervoer naar het hoofdbureau. Fikse buit bij aantal inbraken SCHIEDAM Bij verschei- dene inbraken is in het afgelo pen weekeinde een behoorlijke buit gemaakt Vrijdagnacht werd met een straattegel de eta- legeruit van het installatiebe drijf Rijnmond ingegooid. Met een fax ter waarde van driedui zend gulden ging men er van door. Uit een woning aan de Rotterdamsedijk is een porte monnee met vijfhonderd gul den gestolen alsmede een gou den dames- en herenarmband van onbekende waarde. Er werd gebruik gemaakt van een valse sleutel Voor het wegnemen van audio- apparatuur uit een woning aan de Professor Aalberserlaan ter waarde van ruim driehonderd gulden, is eveneens gebruik ge-., maakt van een valse sleutel. Uit een jacht dat ligt afgemeerd bij de Jachthavenlaan is een 27MC-installatie en een mari foon gestolen. Ook de slijterij Groenoord kreeg een straattegel door een zijruit. De daders gin gen er vandoor met een aantal duurdere merken sterke drank, s" :<o i i - Twaalf tuinhuisjes grondig vernield SCHIEDAM Twaalf tuin huisjes^)? het complex De Vijf sluizen zijn/In het achterliggen de weekeinde door vandalen grondig 'verbouwd'. In alle huisjes werd de complete in ventaris w^rd overhoop ge haald, de inhoud van kasten over de grond gesmeten en rui ten ingegooid.,. Dronkwfinanföopt in Lange Haven SCHIEDAM Als gevolg van overmatig alcoholgebruik vergat zaterdagnacht een Schie dammer na het buitenstappen van het muziekcafé Podium links of rechtaf te slaan. Hij koos voor rechtdoor en plonsde pardoes in de Lange Haven. Omstanders hesen hem op het droge, waarna hij onder het ad vies een warme douche te ne men door de politie thuis werd afgeleverd. Overval snackbar SCHIEDAM Twee onge veer 25-jarige mannen hebben zaterdagavond een gewapende overval gepleegd op de snack bar In de Woudhoek aan de Scheepvaartweg. Het duo stapte omstreeks 22.00 de zaak binnen en eiste onder bedreiging van een pistoolen een mes de in houd van de kassa op. Met on geveer tweehonderd gulden gin gen ze er vandoor. Het duo droeg blauwe kleding en bivak mutsen. Politie vindt gewonde man op parkeerplaats - SCHIEDAM Met een ern stige hoofdwond en nauwelijks aanspreekbaar trof de pohtie- zaterdagmorgen een 21-jarige Schiedammer naast een auto op een parkeerplaats op de Snellik ussingel. Hij zou door twee mannen in elkaar zijn geslagen. De man kon nog niet worden verhoord en daarom tast de po litie nog in het duister over de,, toedracht. 1 Discussie-avond van PvdA-vrouwon SCHIEDAM De vrouwen- werkgroep van de Partij van de Arbeid, afdeling Schiedam, houdt donderdagavond een open discussie over nieuwe me dische technieken rondom vruchtbaarheid, voortplanting en erfelijkheid. De werkgroep vermoedt dat deze onderwer per vrouwen tegenwoordig sterk bezighouden. De discussie vindt plaats in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg 122 en begint om half acht. (INGEZONDEN MEDEDELING) Vraag de gratis IQ brochure bij CAIIEN3URGSTRMT8C VLMKHNGEN-TB. 010-4343096 V y (INGEZONDEN MEDEDELING) H c. rr*

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1