Derde sporthal Schiedam is absoluut noodzakelijk Passage vol dennegeur en kerstsfeer HBSS profi teert van psycholog isch voordeel ilanl» l .m Het Vrije Volk Geen uitstel van verbouwing Blauwe Brug Bewoners halen bezem oor de eigen buurt Handgreep voor ouderen viert 5-jarig bestaan Wethouder toont zich tijdens commissie-vergadering voorstander van snelle realisering smeden j Dood en overleven centraal bij excursie door Heemtuin Vluchtauto gevonden Tapijten en karpetten ver Iwenen na inbraak Sue Challoner in muziekcafé Podium Zonnecollector op woning in Spaland Zigeunerpmblemnn in theater Toerstoof Computerclub voor een keer gesloten Kerstkiaverjastoernooi in centrum Woudhoek Afsluiten waterleiding kan roestdelen geven PAC 4 ws DONDERDAG 29 NOVEMBER 1990 SCHIEDAM Het opstap pen van verscheidene belangen groepen in het wijkcentrum De Blauwe Brug is voor het college van B en W geen aanleiding om de plannen voor een ingrijpen de verbouwing van het cen trum terug te schroeven. Wet houder Bart de Leede zei dit op vragen m de raadscommissie voor Welzijn. Hij benadrukte dat het colle ge 'zeer serieus' uitvoering gaat geven aan de adviezen die een speciale werkgroep heeft opge steld voor een efficiëntere inde ling van het gebouw. „Als groe pen afhaken dan zullen de ini tiatieven van de zijde van het college moeten komen," stelde De Leede. De Stichting Activiteiten commissie van De Blauwe Brug heeft intussen de handdoek in de ring gegooid. De vrijwilli gers wensen onder geen beding te gaar functioneren onder een nieuwe beheersvorm. Zij zeggen onvoldoende in de nieuwe plan- nee te zijn gekend en niet te willen meewerken aan een ver bouwing van bijna één miljoen gulden. SCHIEDAM Een derde sport hal xn Schiedam moet zo snel als maar mogelijk is worden gebouwd. Dit vindt wethouder B. de Leede (Sport) Zijn mening strookt niet met die van D66-raadslid C. de la Rie. Zij vindt dat de bouw mini maal met twee jaar moet worden opgeschoven. De democrate wil eerst zien vastgesteld in hoeverre de noodzaak bestaat voor een der de sporthal. Deze visie gaf De La Rie bij de behandeling van de meerjarenbe groting 1991-1995 in de raadscom missie voor Welzijn, Sport, Volks gezondheid en Milieu. De Leede loot haar terug: „Het gebruik van de huidige hallen is duidelijk m kaart gebracht. Daaruit blijkt dat een derde sporthal een noodzaak is." De Leede wees er verder op dat de twee hallen in de Sporthal Mar griet weliswaar in de zomermaan den, wanneer de diverse competi ties zijn beëindigd, een relatieve leegstand kennen, maar dat er te gelijk behoefte is aan extra ruimte voor activiteiten als exposities, markten en andere festijnen. Ne venactiviteiten zijn ook een nood zaak uit oogpunt van een gezonde exploitatie. Door particulieren zijn in de achterliggende tijd initiatieven ontplooid, die de bouw van een derde sporthal gunstig kunnen ont wikkelen. „Zoals het er nu naar uitziet is er voor de gemeente al leen sprake van een investerings- post en niet van een beheerspost. Over een paar jaar kan dat volle dig veranderd zijn. Bovendien zou het op zijn zachts gezegd raar zijn naar de initiatiefnemers als de ge meente zou voorstellen de bouw op de lange baan te schuiven." Overigens wordt al lange tijd gewerkt aan een opknapbeurt van de sporthal Margriet. Enkele ge vels en het dak zijn al onder han den genomen. Door de raadscom missie werd nog eens 215.000 gul den extra beschikbaar gesteld voor het aanbrengen van een stalen ge velbekleding aan de zuidkant van het complex, vernieuwen van de dakbedekking van de lagere ge deelten van de accommodatie en nog enkele andere kleine repara ties. Het is de bedoc om ook de exploitatie van de nallen aanzien lijk te verbeteren. Om sneller te kunnen inspelen op aanvragen van organisatoren van evenementen is de procedure intussen aanzienlijk verkort en zijn aan de beheerders grotere bevoegdheden toegekend. SCHIEDAM -Zwerfvuil en an dere troep krijgen geen kans meer in de Jan van Zutphenstraat, Al- fons Ariënsstraat en een deel van de Burgemeester van Haarenlaan. In navolging van de Jan Oude geeststraat en de Delflandseweg hanteren de bewoners van deze strater in Nieuwland vanaf woensdag 12 december zelf de be zem. Een en ander gebeurt in nau we samenwerking met de gemeen te. De woningen in deze omgeving ziji onlangs opgeknapt. Daarom willen de bewoners het aanzicht van hun huizen en de omgeving in optimale staat te houden, zij voe len zich hiervoor medeverant woordelijk en hebben aan de Wo ningbouwvereniging Schiedam (WBS) gevraagd hen te steunen bij de uitvoering. Bij de WBS is het initiatief tot gezamenlijk buurtbe heer in goede aarde gevallen. Met de initiatiefnemers is intus sen afgesproken dat milieu-contro leur J. Prein, W. Klaasse (WBS) en A Vos van de Plantsoenendienst het project gaan begeleiden. Het reïnigingsbedrijf van de ONS stelt een veegwagen. bezems en prik stokken ter beschikking. Prein is bijzonder in zijn sas met het aanbod van de bewoners. „Soortgelijke projecten hebben be wezen dat deze vorm van buurtbe heer de bewoners bewuster laat ragaaix met hun woonomgeving. Wat zelf schoongemaakt is, wordt ook zelf schoongehouden. Boven dien groeit door gezamenlijke actie de saamhorigheid in de buurt, het geen weer een positieve invloed heeft op de woonomgeving." SCHIEDAM 'Handgreep', een gespecialiseerd vrijwilligerspro- ject, bestaat vijf jaar. De groep brengt simpele aanpassingen en handige hulpmiddelen aan, waar door ouderen lange zelfstandig in hun eigen vertrouwde woning kunnen blijven wonen. De aanpas singen variëren van het aanbren gen van handgrepen en het verho gen van ijskasten tot het afvlakken van drempels," "Dé 'vrijwilligers brengen het allemaal zelf aan en alleen de materiaalkosten moeten worden betaald. Behalve het aanbrengen van de aanpassingen heeft Handgreep ook een nagemaakte woning met daar in allerlei hulpmiddelen. Het gaat hier vaak om simpele aanpassin gen. die mensen ook in een winkel kunnen kopen, maar dan kost het vaak veel meer. Eén van de uit gangspunten van de vrijwilligers is dan ook dat zij werk doen voor mensen - met een smalle beurs. Vaak wordt er geklust op advies van de wijverpleegster, omdat het moeilijk is om uit te maken wie het weken.wie.het niet kan beta len. Op deze-manier hebben onge veer duizend ouderen hebben deze vijf jaar de hulp van Handgreep ingeroepen. Voor meer informatie: Hand greep, telefoonnummer (0101 4655044. In de Roo Roosenzaal'van het Passage-Theater hangt sinds eergisteren dennegeur en lykt het jaar al een maand verder. Ruim honderd specia le bloemstukken in velerlei kleuren en omvang staan er tot en met vanavond te pronken. De kerststukken variëren in prijs van dertig tot honderdvijftig gulden en vormen de jaarlijkse expositie van bloemarrangeur Herman Dickhoff van de Rotterdamsedyk. Hij leeft er een goede gewoonte van gemaakt om de vele relaties van zijn bedrijf te tonen wat er bijvoorbeeld op bloemgebied aan personeels leden, klanten of bevriende bedryyen met kerstmis als alternatief voor een eetpakket geschonken kan worden. Vorig jaar hield Dickhoff zijn expositie slechts één dag en uitsluitend voor relaties. De eerste twee dagen was de tentoonstelling uitsluitend geopend voor relaties. Vandaag is de kerststukkenbeurs tot 21.00 uur ook open voor andere belangstellenden. SCHIEDAM Natuurgids Han- nie Keesmaat besteedt op zondag 2 december tijdens de maandelijkse excursie door de heemtuin aan dacht aan de geheimen van leven en dood in de natuur. Want al maakt de natuur in dit jaargetijde op het eerste gezicht een levenloze indruk, bij nadere studie blijkt er een bruisende activiteit. Iedere plant en ieder dier kent zijn eigen overlevingsstrategie en ook hierbij geldt: de een zijn dood is de ander zijn brood. Zo zorgt het dek van afgevallen bladen, takken en stengels voor goede isolatie van dieren die zich hebben ingegraven voor de winter slaap. Dode takken en stobben huisvesten talloze insecten, poppen en larven. In de jonge knoppen van de bomen worden de bladeren 5 als miniatuurtjes al geheel voorge vormd. Natuurlijk vallen er ook slachtoffers in de winterse kou, maar die hebben vaak al tijdig ge zorgd voor het nageslacht. Deelname aan de excursie is gratis. Deze begint om 14.00 uur bij de ingang van de heemtuin in het Prinses Beatrixpark. De heem tuin is bereikbaar met buslijn 53, uitstappen halte Koekoekslaan, na bij het Duivenpad. Door Robert van 't Zelfde SCHIEDAM „Na de 1—2 winst van zaterdag bij Lyra thuis hadden wij vandaag een psycholo gisch voordeel," sprak een zicht baar dolgelukkige HBSS-trainer Jan van der Hoek na afloop van het door rijn team gewonnen duel (10) om de eerste periodetitel in de derde klasse B bij de zaterdag- amateurs. „Die overwinning moet die gasten nog eens luidelijk heb ben gemaakt dat wij, en niet zij, de betere ploeg hebben." Toch was van dat laatste gister avond weinig te zien in sfeerloze SW-stadion. Want hoewel beide elftallen niet bepaald grandioos voetbalden, creëerden de Westlan ders wel degelijk de beste kansen. HBSSLyra was wellicht de slechtste wedstrijd die het elftal van aanvoerder Jan van Eysden tot nog toe dit seizoen speelde. De Schiedamse koploper dankte het slechts aan de door laatste man Car Timmers prima geleide verde diging dat het 'wanhoopsvoetbal' van Lyra niet alsnog het was de tweede beslissingswedstrijd rijn vruchten afwierp. Geen van beide teams kreeg het voor elkaar om ook maar enig spelpatroon in de praktijk te brengen. Door lange halen over en weer en veelvuldig balverlies aan weerszijden, beleef de het handjevol toeschouwers weinig plezier aan de verrichtin gen op het veld De eerste helft kende dan ook maar twee 'hoogtepunten'. Rechts buiten Marcel Roest kopte na ruim een half uur een Lyra-comer van Nico Vermeer net naast en tien minuten later stuurde HBSS-links- half Adrie Bierhuizen collega mid denvelder Wout Griep met een slimme steekpass op maat richting vijandelijk doel. De afwerking van Griep liet echter te wensen over, zodat men de rust met een 00 stand kon ingaan, Na een kwartier in de tweede helft kwam HBSS tot twee maal toe goed weg. Een kopbal van we derom Marcel Roest, de beste Ly- ra-speler, werd via de paal en aen Schiedams heen tot een hoekschop verwerkt. Hierop volgde een scrimmage voor het doel van Jan van Eysden, waarhij linksback Re ne Snijders uiteindelijk zijn reeds I Een spannend moment voor het Lyra-doei, dat met het hoofd wordt bestookt door een HBSS-speler. verslagen keeper op de lijn te hulp schoot. Tegen de verhoudingen in ver zekerde Tom Gun ter (wie anders?) in de 78e minuut HBSS van de pe riodetitel. Rechtshalf René van Dalen ontweek keurig de buiten- spelval en spurtte naar de achter lijn. Zijn goede voorzet werd bij de eerste paal door Tom Gunter, die als een duveltje uit zijn doosje voor zijn tegenstander opdook. meedogenloos ingetikt. De voor Roel den Hartog ingevallen Ben Renferun kreeg daarna nog de ge legenheid om voor open doel 20 in te koppen maar zag zijn inzet ruimschoots over gaan. HBSS-trainer Jan van der Hoek was na afloop verguld met de overwinning („We weten nu in elk geval dat er aan het eind van het seizoen nog een na-competitie volgt."), maar gaf ook eerlijk toe dat het vertoonde spel bar slecht was. „Mijn visie is, dat de ploeg die het langst degradatievoetbal speelt in deze afdeling en dus elke week strijd levert, aan het einde van de rit de hoogste ogen zal gaan gooien," redeneerde de Schiedam se oefenmeester. Over een 'kampi oenschap' wilde Van der Hoek nog niets horen. „Zaterdag wacht ons Smitshoek. Daarom moeten we de ze gebeurtenis maar weer snel ver geten." Sluitpost Jan van Eysden ont kende eveneens dat rechtstreekse promotie naar de tweede klasse al eeft binnen de spelersgroep, maar zwakte de uitspraak van rijn trai ner toch iets af door te stellen dat hij er in rijn achterhoofd „toch al een beetje rekening meehoudt." SCHIEDAM De auto waarmee de verdachten er van nacht na een inbraak in de Kromar aan de Laan van Bol'Es vandoor gingen, is een half uur later leeg aangetroffen in de Willem Pijperstraat. Getuigen zagen de auto omstreeks kwart voor drie bij de winkel wegrij den. De politie trof aan de ach terzijde een opengebroken deur. In de auto werd een uit de win kel verdwenen tasje aangetrof fen. De politie zet het onder zoek vandaag voort. SCHIEDAM Voor ruim drieduizend gulden aan karpet ten en andere kleedjes is bij een inbraak weggenomen uit Adré's Tapijtenhuis aan de Mgr. Nolenslaan. De dieven kwamen binnen na het verbre ken van een etalagedeur. SCHIEDAM Sue Challo- ners Soul Train treedt morgen avond op in het muziekcafé Po dium aan de Lange Haven 28. Aanvang 22.20 uur Toegang 7,50. Vanavond vindt er vanaf 22.00 uur een jamsessie plaats. Toegang gratis. Zaterdagavond is het de beurt aan de groep I Jongle Jive (22.20 uur en gra tis) en zondagavond treedt 22.00 de Braziliaanse gitarist Anderson op. Ook hier kost de toegang niets. SCHIEDAM Wethouder^, Chris Zijdeveld heeft vanmidi>a dag da eerste zonnecollector ge plaatst in een complex van 29' koopwoningen in het deelge- - bied Zwaluwlaan in Spaland- West. Het is overigens het tweede project in de Schiedam se uitbreidingswijk (er komen ruim tweeduizend woningen) waar water wordt verwarmd met behulp van zonne-energie. Nog een aantal woningen in Spaland al met ieze milieu vriendelijke installatie worden uitgerust. Zijdeveld verklaarde in een toespraakje dat de huur ders van twintig woningen aan het Akkerpad en de-Koolzaad akker niets_dan lof hebben over ïun zonnecollector. Volgens hem functioneert het systeem uitstekend. De 29 koopwonin gen worden gebouwd door Ur- bibouw uit-Nieuwegein. Ze wa ren al verkocht voordat met de bouw was begonnen. SCHIEDAM Jeroen van Meerwijk riet het als rijn taak om door middel van zijn liede ren een dam op te werpen te gen oprukkend nepotisme, het pessimisme onder de jeugd en" Pia Beek. Hij doet dat in zijn programma 'Geef mij m'n sper ma terug', waarin hij een fel realistisch beeld schetst van dël" problemen waarvoor de moder ne zigeuner zich geplaatst ziet. Jeroen van Meerwijk speelt, morgenavond om 20.30 uur in- - theater De Teerstoof, Nieuw- straat 12. Toegangsprijs 15,00, Pashouders betalen ƒ12,50. SCHIEDAM De Computer Club Schiedam (CCS) slaat de geplande maandelijkse bijeen komst op zaterdag 1 december over. Die dag brengen de leden een bezoek aan een landelijk computerevenement in Utrecht; - Als compensatie wordt wel een bijeenkomst gehouden op 15 de cember in de ruimten van Het Filmhuis in theater De Teer- stoof aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM Medewerkers van het dienstencentrum De Woudhoek, Heijermansplein 35, hebben het jaarlijks terug kerende kerstklaveqastoernooi weer voorbereid, Dit speelmid dagen zijn op de vrijdagen 14 en 21 december. Aanvang 13.00 uur. Deelnemen aan beide mid dagen kost ƒ3,50. Inschrijven kan aan de balie van het cen trum. Aan het toernooi zijn leu ke prijzen verbonden. SCHIEDAM In de nacht van 3 op 4 december zullen om- schakelings-werkzaamheden worden uitgevoerd aan het wa terleidingnet. Dit is noodzake lijk als voorbereiding voor de bouw van een nieuw waterre servoir. Een en ander heeft tot gevolg dat door een veranderde doorstromingsrichting in het leidingnet, in het drinkwater roestdeeltjes kunnen voorko men. Voor de gezondheid is dit niet schadelijk, maar wel voor het wasgoed. 5rWTT?nfl>ir-rr^- (INGEZONDEN MEDEDELING) CAUENBURGSTRAAT 80 VUiAftDINGEN Ta 010-4343096 t «j u

Het Vrije volk | 1990 | | pagina 1