Huurdersgroep Zuid: geen deelname 9n woningbouwvereniging Vrouwen wegwijs in organiseren m Numeojer: 't Is weer spaak gelopen Nieuwe fractieleider WD is 'verfrissend' Vrouw beroofd van rugzak Polikliniek ziekenhuis éven in noodbehuizing cpt a Ik wou Het Vrije Volk SCHIEDAM BRIEVEN VAN KINDEREN Wens Het heet een meisje is geboren De Goudegans Piet Smit onderscheiden ws PAGINA 4 WOENSDAG 9 JANUAR11991 Bewonersvereniging in wijkblad: huurders hebben andere belangen dan huisbaas SCHIEDAM De Werkgroep Huurdersbelangen van de Bewo ners Vereniging Schiedam Zuid heeft geen behoefte aan meepraten in het bestuur van de Woning bouwvereniging Schiedam (WBS). Met deze reactie in het wijkblad De Gorzette maakt de werkgroep duidelijk dat ze de zorgen van wijkbewoner en het PvdA-raadslid Co: Huijken niet deelt. In Het Vrije Volk sprak Huijken zich eni ge tijd geleden kritisch uit over de geringe belangstelling van huur ders om deel te nemen aan de ver enigingsstructuur van de WBS. Hij vindt dat jammer en met name omdat er destijds door de bewo- norsverenigingen zo hard voor een stuk inspraak geknokt is. Hetgeen Huijken signaleert baart de Werkgroep Huurdersbe langen minder zorgen. „Hiervoor hebben we een simpele reden," schrijft men „Wij vragen ons na melijk af of het wel een goede zaak is dat huurders gaan meebe slissen in een organisatie, die in wezen een verhuurder is. Huur ders en huisbazen hebben toch to taal verschillende belangen. In de praktijk is dat ook goed zichbaar als het gaat om renovaties en het tijdig verrichten van onderhoud." En: „Aan huurders op de stoel van de verhuurder hebben en had den we dus niet zo'n behoefte! Uit ervaren weten we dat huurders die dachten die positie aan te kun nen, altijd van een koude kermis zijn thuisgekomen. Ze proberen twee heren te dienen en dat kan nu eenmaal niet." Verder stipt de Werkgroep Huurdersbelangen aan dat het volgens haar de beste ma nier voor de huurders is om hun eigen belangen te behartigen en zich zelfstandig te organiseren. „Vanuit die positie kan je je ei sen pas echt hard maken. En krijgt op die manier een verhuur der die niet inslaapt en denkt dat alles wat ze doet, geslikt zal wor den. Huurder en verhuurder moe ten met elkaar tot op het scherpst van de snede onderhandelen." Overigens benadrukt de Werk groep Huurdersbelangen het pret tig te vinden dat het oudbe stuurslid van de Bewoners Vereni ging Schiedam Zuid („nu zittend op het pluche van de gemeente raad") zich betrokken blijft voelen bij het wel en wee van de huur ders in Schiedam. ROTTERDAM Het thema van de Zuidhollandse Vrouwen dagen, op 22 en 23 maart aan staande, is dit keer 'organisa ties en organiseren'. Zo'n 120 vrouwen kunnen in de Volks hogeschool Olaertsduyn in Rockanje gedurende vijf dagde len inspiratie en energie op doen voor hun werk in de vrou wenbeweging. Op het programma staan on dermeer lezingen over sterke en zwckke punten van organi saties en over het feit dat veel vrouwen tegenwoordig de voor keur geven aan zakelijke vor men van belangenbehartiging. De deelneemsters aan de dagen kunnen kiezen voor de deelna me aan zeven workshops. Ook bestaat de mogelijkheid om in dividuele vragen voor te leggen aan deskundigen. De Zuidhollande Vrouwenda gen zijn een initiatief van het Riet Hof Centrum in Rotter dam, het Haags Vrouwensteun punt en de Vereniging Vrouwen Emancipatie Stimulering Zuid- Holland (VES) in Delft. Voor Rotterdamse vrouwen zijn 30 plaatsen beschikbaar en het zelfde aantal is gereserveerd voor vrouwen uit de regio Den Haag. De overige plaatsen zijn be stemd voor vrouwen die actief zijn in de rest van Zuid-Hol land. In principe geldt dat er maximum twee vrouwen per vrouwengroep of -organisatie kunnen deelnemen. De kosten bedragen 140 per persoon. Be langstellenden moeten zich voor 1 februari aanstaande bij een van de drie organisatoren opgeven voor deelname aan de vrouwendagen. Het contact adres in Rotterdam is Maurits- weg 48, tel.nummer 010- 413.61.88. Door Rein Wolters SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de VVD is ruim schoots tevreden met het optreden van de 'nieuwbakken' fractielei der, Will van Wijk, in de gemeen teraad. Deze conclusie valt te trek ken uit enkele complimenten aan het adres van de 47-jarige school directeur in het periodiek verschij nende VVD-mededelingenblad. Tijdens de behandeling van de meeijarenbegroting in december 1990 hoorde VVD'er Henk van de Wetering PvdA-publlek op de tri bune over zijn voorman fluisteren: „Dat is Will van Wijk, hij is nieuw en van de VVD. Verfrissend om hem te horen." Van de Wetering meldt dit met enige trots in het mededelingenblad. En: „Will maakte een ontspannen indruk en dat kon hij ook zijn door de voor treffelijke voorbereiding van de gehele (schaduw)fractie, die aan zijn speeches ten grondslag lag." Sinds de liberalen vorig jaar bij de verkiezingen twee zetels verlo ren en sindsdien bovendien in de oppositiebanken vertoeven, moet meer dan ooit worden gesteund op medewerking van ae schaduwfrac- tie. An van Soest-Groeneweg maakt hiervan deel uit. „Sinds mei volg ik de raadscommissie welzijn, sport, volksgezond en mi lieu onder voorzitterschap van wethouder Bart de Leede. In deze commissie heeft Will van Wijk zit ting. Mijn taak is de stukken van deze commissie te lezen en in de commissie-vergadering te luisteren wat de standpunten van de diverse partijen zijn. Over de bevindingen vergaderen wij elke maand met de fractie en de schaduwfractie," merkt ze op in het partijblad. De VVD krabbelt met nieuwe moed uit het dal waarin het, mede door landelijke situaties, terecht is gekomen. Henk van de Wetering meldt: „Door gemeenteraadsver kiezingen en een bestuurswisseling onder een matig gesternte van de landelijke politieke situatie, heeft de VVD nog altijd niet de rust her vonden om opnieuw een positieve uitstraling te kunnen hebben op de plaatselijke politiek. In Schiedam VVD-fractielei- der Will van Wijk heeft een goede en ver frissende kijk op de poli tiek lopen we voor op de landelijke si tuatie, maar gelukkig wel met een hele andere achtergrond." Het is bekend dat men in poli tieke kringen niet bepaald scheu tig is met complimenten over de inbreng van niet-partijgenoten. Maar in de wandelgangen van de Schiedamse politiek valt in positie ve zin steeds vaker de naam van Will van Wijk, die in het dagelijks leven directeur is van de Prinses Julianaschoo! aan de Oostsingel en enige tijd voorzitter van Omroep Schiedam ia geweest. Hij leidt een VVD-fractie, die verder bestaat uit de 'zwaargewichten' Gerard Ver- hulsdonk (oud-fractievoorzitter en al bijna dertig jaar raadslid) en Luub Hafkamp, die bijno acht jaar wethouder was. VLAARDINGEN Een 47-jan- ge vrouw uit Vlaardingen is gister avond rond acht uur in het straat je naast de Stadsgehoorzaal bruut beroofd van haar rugzak door twee jongens van ongeveer zestien jaar. De Vlaardingse liep over de Schie- damseweg en wilde via het straat je naar de Emmastraat lopen. De vrouw werd door de twee jongens omver geduwd en kwam ten val. Tegelijkertijd werd de rug zak van haar schouders gerukt. In de rugzak zat een portemonnee met een geldbedrag van 200 gul den, cheques, pasjes, rijbewijs en diverse andere bescheiden. De twee jongens waren respectievelijk 1 70 en 1 80 meter lang. Verder signalement ontbreekt. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met de recherche via nummer 4342355, toestel 310. lit wens dat er meer vrede is en dat er niet meer luchtveront reiniging in de lucht zit en dat de fahrieke het doen en ik wens dat er in ierak geen oorlog komt en koewijt en ierak moet vrien den blijfen. Sander, 7 jaar Rotterdam Moeder had een meisje gekregen en het meisje heet kristintje. Kristintje ging naar school. Ze kleurde maar ze kon nog niet kleu ren want ze was nog een kleutertje. Maar ze kan wel goed en net jes eten en mama hoeft ook niet veel te doen en papa is een slaap kop inaar kristintje die is tog wel een beetje slordig. Ze is haar kleurkrijt kwijt en haar slaap beer en nog een paar speelgoed en morge is kristintje jarig ze vierd het wel en ze trekt een mooie jurk aan en ze traktirt aan de juf en meesters en aan de kindren snoep en dit was het verhaal over kristintje. Riddhima, 7 jaar Rotterdam er was eens drie jongens, ééntje heette jan. en de andre heette bram. en de andre heette domoor, de moeder en de vader vonden hem dom. daarom heette hij domoor, op een dag zei moeder jan wil je naar de bos. ja wat leuk. hij kreeg een lekkere koek en lim onade. toen ging hij naar het bos. toen kwam er een oude man. hij zei: mag ik van je koek eten. nee zei jan. en hij ging naar huis. en toen mocht domoor naar het bos. toen had hij het oude man gezien, toen zei hij: mag ik van je koek eten en van je limonade drinken, en toen zei domoor ja hoor zij hjj. en het was lekker, en toen zij de man als jij die boom omhakt dan heb je geluk, en toen ging de oude man weg. en domoor had de boom gehakt, en wat had hij gezien een goudegans. en hij was er blij mee hoeral en hij was geluk, en hij leven nog lang en gelukkig. Dide, 8 jaar Rotterdam Ik wou dat ik een punteslijper was. ik wou dat ik een supermen was. ik wou dat ik een auto was. ik wou dat ik een slang was. ik wou dat ik een stoel was. Emrah, 7 jaar Rotterdam Tekening 'Olympische spelen': Christa, 10 jaar, Rotterdam SCHIEDAM Nog dit vooijaar wordt een begin gemaakt met de uitbrc»diug en renovatie van het Schieli snd-Ziekenhuis. Voor de be zoeken ha" dit enig ongemak en ook zoeken met zich gaan mee brengen. Vanuit het ziekenhuis is en wordt er echter binnen het mo gelijke alles aan gedaan om de overlast te beperken. Voor met na-: me bezoekers van de Eerst? Hulp* en de polikliniek Chirurgie zal het even wennen zijn. Beiden zullen vanaf vrijdag officieel functione ren in een noodgebouw, dat aan de voorzijde van het ziekenhuis (Bur gemeester Knappertlaan) naast de hoofdingang is geplaatst. Morgenmiddag zal de heer ir. K. G. W. Peters, algemeen direc teur, met een plechtig tintje de opening van de tijdelijke huisves ting voor zijn rekening nemen. In feite is het de eerste fase van een hele reeks die volgt om van het ziekenhuis een aan deze tijd ver- z antwoorde verpleeg- en behandel- inrichting te maken. Een en ander g geschiedt in het kader van een zo- i geheten 'concentratieplan'. Het is de verzamelnaam voor 5 een nogal grote operatie om van het Schieland-Ziekenhuis met zijn twee afzonderlijke gebouwen, één ziekenhuis te maken. De bedoeling is dat het ziekenhuis volledig wordt ongebracht in het gebouw aan de Burgemeester Knappert laan, waardoor de vestiging van het voormalige Nolet-Ziekenhuis aan de Stadhouderelaan beschik- Het is even wennen aan de noodbehuizing op het parkeerterrein van het Schieland-Ziekenhuis. Over eni ge tijd zal deze weer verdwijnen als het ziekenhuis helemaal is opgeknapt en uitgebreid. baar komt aan het Psychiatrisch Centrum Joris. Het ministerie van WVC heeft aan Joris de plicht op gelegd alvast een start te maken met de vestiging van een psychiat risch ziekenhuis in de regio Nieu we Waterweg-Noord. Hierdoor is het Schieland-Zie kenhuis lichtelijk in de problemen gekomen, want het had de nu voor Joris benodigde ruimte willen ge bruiken als de noodzakelijke wis selruimten voor de verbouwing en uitbreiding. Nu dit niet mogelijk was ontstond ruimtegebrek, welk probleem is opgelost door het neer zetten van een tijdelijke behuizing op het parkeerterrein bij het Schieland-Ziekenhuis. De nodige wisselruimten komen nu beschik baar in het ziekenhuis zelf. Zanger Henk Numeijer heeft weer een carnavalskraker op de zwarte schijf gezet. Met 't Is weer spaak gelopen' hoopt hij hoge ogen te gooien op de vaderlandse hitlijs ten. De tf st is wederom van de Rotterdams 5 carnavalsnestor Nelis van Veelen, die ieder jaar wel een leuke meezinger op de markt brengt. Samen met het gemengd koor van de Hoogvlietse carnavals vereniging Oedevliet is in de ge luidsstudio van Schaap in Delfsha- ven de laatste hand gelegd aan de moederband. Vandaag wordt in België begonnen met de produktie van de plaat, die op de B-kant een geactualiseerde versie heeft van het destijds in Rotterdam goed ont vangen 'Als de Euromast in de tunnel past'. „Ik heb goede hoop dat ons nieuwe nummer landelijk aan slaat," zegt Van Veelen met pret lichtjes in de ogen. „Er is nog nau welijks een redelijk carnavalsnum mer uitgebracht. Dus we hebben goede hoop." Vorig jaar bracht het duo Numeijer/Van Veelen ter gele genheid van de viering van de 650-ste verjaardag van Rotterdam het hiq'e 'In Rotterdam, waar alles kan' uit. Vooral door de plaatselijk omroep is het plaatje grijs ge- vut® draaid. Vanaf volgende week zaterdag is 't Is weer spaak gelopen' ver krijgbaar in de platenwinkel. Die middag om twee uur wordt het eerste exemplaar door Het Vrije Volk-journalist Rein Wolters in het café Verschoor aan de Oost- kousdijk uitgereikt aan eigenaar Theo van Rijswijk. Een en ander gebeurt in aanwezigheid van on der meer de carnavalsvereniging Oedevliet en de acteur IJf Blokker. Van Rijswijk heeft de produktie van de plaat financieel mogelijk gemaakt. Zeeman gewond SCHIEDAM Met een ge broken been en een hoofdwond is gistermiddag een 37-jarige opvarende van het in de Mer- wehaven afgemeerde Roemeen se vrachtschip Sabarem opge nomen in het Schieland-zieken- huis Zonder te kijken stak de passagierende zeeman bij de Van Deventerstraat de Rotter- damsedijk over. Hij werd gegre pen door de bestelbus van een 24-jarige Schiedammer. Snoan oed en zilver weg Dij inbraken SCHIEDAM Voor hon derd gulden snoepgoed is bij een inbraak gestolen uit de kantine van de voetbalvereni ging SFC aan de Parkweg. Men kwam binnen door het wegne men van een houten plaat, die bevestigd was voor een nog niet herstelde ruit van een eerdere inbraak Aanzienlijk groter was de buit in de slagerij van Van der Meer aan het Dr. Wibaut- plein. Uit een kluisje werd voor zestienhonderd gulden aan zil veren munten meegenomen en voorts nog een potje van het personeel met tweehonderdvijf- Ug gulden en eenzelfde bedrag uit de kassa. Drogend wasgoed oorzaak binnenbrand SCHIEDAM Te dicht op de cv-ketel drogend wasgoed was gistermorgen de oorzaak van een binnenbrand m een woning aan de Nassaulaan. De brandweer had het vuur snel onder controle. De omvang van de schade is nog niet bekend. SCHIEDAM Tijdens de Nieuwjaarsreceptie van het Ko ninklijk Schiedams Mannen koor Orpheus heeft Piet Smit gisteren een speciale onder scheiding van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond ge kregen. Piet Srnit is al veertig jaar lid van Orpheus. Hij is ja renlang penningmeester en voorzitter geweest. Ook Jaap Leentvaar, die al dertig jaar lid is, werd in de bloemetjes gezet. Kerkbalans SCHIEDAM Voor de eer ste maal in de geschiedenis zijn de kerken in Schiedam-Noord gezamenlijk met een actie ge start om geld in te zamelen voor de kerken huishoudingen. De actie heet Kerkbalans Op Brede Basis en wordt gehouden van 13 tot en met 27 januari. De leden van de kerken gaan de vrijwillige bijdragen van de inwoners van Schiedam verza melen. Oorlogsfilm op doek van Het Filmhuis SCHIEDAM 'Born on the 4the of july' is de titel van de Amerikaanse speelfilm die vrij dag wordt gedraaid in Het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12. Aanvang 21.30 uur. Toe gangsprijs voor donateurs vijf gulden. Donateur worden kost per seizoen vijf gulden, waarbij de toegang tot de eerste voor stelling gratis is. Het verhaal handelt over de marinier Ron Kovak. Enkele jaren na zijn in diensttreding wordt hij uitge zonden naar Vietnam. In 1967 valt hij een dorp binnen, waar de Vietcong grote tegenstand biedt. In de onstane chaos schiet Ron per ongeluk zijn maat neer. Even later wordt hij ook zelf getroffen en komt ver lamd vanaf zijn middel later uit het ziekenhuis. Lopen kan hij nooit meer. Terwijl in Ame rika de protesten tegen de oor log in Vietnam op gang komen, probeert Ron tegen beter weten in te revalideren. Twee jaar la ter keert hij in zijn geboorte plaats terug en ontmoet daar een vriend die nooit in het le ger is gegaan. Ron ergert zich aan zijn protesterende landge noten tegen het leger, maar kiest uiteindelijk toch voor de vredesbeweging. Cursus blazen SCHIEDAM In samen werking met de christelijke muziekvereniging Harpe Da vids start de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord in maart met een cursus blaasinstrumenten. De cursus is ter oriëntatie en wordt gegeven in het verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Faassen- plein 203. De oriëntatiecursus duurt tien weken en cursisten kunnen clarinet, trompet, hoorn of bariton/euphonium leren bespelen. Een muzikale vooropleiding is niet nodig en gedurende de hele cursus kan voor veertig gulden een instru ment worden gehuurd. De tota le cursus kost ƒ.45,- en belang stellenden kunnen zich vanaf heden schriftelijk opgeven bij de Streekmuziekschool aan de Uiverlaan 20, 3145 XA in Maassluis. Voor meer informa tie kan men bellen via nummer 4355678 of 4731227. SSüBSSS u i nn/Mjj/i) i f-r .L.A. iSLAAA 1 f J ,ïm&£

Het Vrije volk | 1991 | | pagina 1