Vlaardingen: trouwregister voor homoparen niet zinvol Eiland Van Brienenoord stortplaats afvalslakken Negentig jaar na De Moker ontstaat een nieuwe krant «3? I Het Vrije Volk VLAARDINGEN KUNST 1%^. tew m wv OP DE GRENS f>si ZATERDAG 2 FEBRUAR11991 VLAARDINGEN Het ge meentebestuur van Vlaardingen heeft besloten geen 'trouwregister' in te stellen voor mensen van het zelfde geslacht. Dit heeft het deze week in een brief aan de stichting De vrienden van De Gay Krant la ten weten. Het heeft geen zin en de ambtenaar van de burgerlijke stand zou bovendien geen inschrij ving in zo'n register mogen doen." De stichting De vrienden van de Gay Krant wil dat in zo'n trou wregister het partnerschap gere gistreerd wordt. Zaken als erfrecht en ouderschap zouden daardoor beter behandeld kunnen worden, stelt zij. Het trouwregister zou toe gevoegd moeten worden aan de burgerlijke stand. Dit bestaat nu uit de registers van geboorte, hu welijksaangifte (ondertrouw), hu welijk, echtscheiding en overlij den. Het Vlaardings college denkt daar anders over. Een trouwregis ter dat wettelijk doorwerkt naar derden acht het niet mogelijk. „Hiervoor zou de centrale over heid de wet aan moeten passen," schrijft het in de brief. „De be voegdheden van de ambtenaar van de burgerlijke stand worden door de wetgever uitdrukkelijk ge noemd en de door hem bij te hou den registers worden in het Bur gerlijk Wetboek limitatief opge somd." Daarnaast is een 'derden- werking' bij handelingen op parti culier initiatief bij wet uitgesloten. Verandering van de wet biedt dus alleen mogelijkheden, menen burgemeester en wethouders. Zij willen daarom op de uitslag wach ten van een onderzoek van de commissie-Kortman aan wie de materie is gemeld. Deze landelijke commissie houdt zich bezig met de toetsing van wetgevingsprojecten. Het college verwijst in de brief tevens naar de beslissing van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG), die eind december in een brief aan alle gemeenten adviseerde geen trouwregister in te stellen. De VNG denkt ook dat een dergelijk register juridisch niet mogelijk is. De stichting De vrienden van De Gay Krant vroeg niet alleen aas de gemeente Vlaardingen om een trouwregister. Eind november kregen alle gemeenten eén oproep. Het hoofd van de burgerlijke stand Schiedam, A. Noordzij, die deel uitmaakt van een landelijke werk groep die zich over de problema tiek buigt, zei toen al het trouwre gister niet haalbaar te achten. „We moeten dat idee niet serieus nemen. Het is het verplaatsen van zakken lucht, met een waarde die uitsluitend symbolisch is. Een lu dieke actie om de druk op de ketel te houden." De strijd rond wettelijke rech ten voor homo-paren duurt al meer dan drie jaar. De Vlaardin- gers Frans Stello en Gerard Kui pers, nauw betrokken bij de stich ting De vrienden van De Gay Krant, spelen hier een hoofdrol in. Sinds eind 1988 is het paar bezig zijn relatie in een officieel huwe lijk om te zetten. Zij probeerden het op diverse plaatsen. Onder an dere in Vlaardingen, Schiedam, Amsterdam en Leeuwarden. Maar telkens werd de bal uiteindelijk te ruggespeeld. De Hoge Raad besloot in okto ber vorig jaar dat een huwelijk tussen twee mannnen of twee vrouwen binnen de huidige wetge ving niet mogelijk is. Het hoogste rechtscollege noemde zo'n huwe lijk in strijd met de Nederlandse wet en internationale verdragen. „De wetgever heeft altijd enkel oog gehad voor een huwelijk tus sen man en vrouw, net als de in ternationale verdragen. Ook al zou een huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht maatschap pelijk gezien kunnen, dan nog is dat op grond van de wetsuitleg niet mogelijk." Hans Paalman heeft gis teravond in het Vlaar- dingse Cultureel Cen trum Hollandia de tentoonstel ling 'Parade van ooit' geopend. Een expositie van zwart-wit fo to's, die de Amsterdamse foto graaf Harold Verhagen in ver schillende grote Europese ste den maakten. Op het zelfde moment vond op Paalmans oude honk, het Stede lijk Museum in Schiedam, een historische gebeurtenis plaats. De nieuwbakken cultuurwe thouder Chris Zijdeveld kreeg er bij de opening van een expo sitie van recent door Schiedam- se kunstenaars vervaardigde werken de oprichtingsacte overhandigd van een stichting 'Kunstwerkt'. Zij wil, volgens een persbericht, hèt Schiedams centrum voor kunstenaars wor den om 'het Schiedams kunst klimaat te stimuleren en de Schiedamse gemeenschap nader tot de kunst en de kunstenaars brengen'. De bedoeling is, dat in die stichting alle Schiedamse artis- tiekelingen elkaar' treffen. Naast de erkende schilders, gra fici en beeldhouwers kunnen ook edelsmeden, vormgevers, architectenj'podiumkunste- naars, cineasten, fotografen en schrijvers deelnemer wórden. Andere Schiedammers kunnen vanaf 60 gulden per jaar. dona teur worden. Van bedrijven wordt meer.steun verwacht. Waar de grens komt te liggen tussen deelnemer en donateur en hoe de ballotage wordt gere geld zal nog wel hoofdbrekens gaan kosten, maar het initiatief om een door beoefenaren en liefhebbers van de Kunst zelf bekostigd ontmoetingspunt te creëren is zeker prijzenswaar dig. De presentatie-expositie in het beschikbaar gestelde Stede lijk Museum houden geeft weer dat daar toch het hart van de Schiedamse kunst ligt en dat zal de uit dat museum wegge stuurde Hans Paalman goed doen. Die Paalman ontmoet trouwens in Vlaardingen inmiddels ook weerstand. Niet zozeer zijn per soon, maar wel de plaatselijke commissie voor Beeldende Kunst waarvan hij voorzitter is. Een om zijn actiewerk en poli tieke activiteit bekende Vlaar- dinger, die als kunstenaar te boek staat, is daar verantwoor delijk voor. Remi Poppe, van wie deze maand werken te zien zijn in Koffie- en Theeschenke- rij De Zeeman aan de Hoog straat in Vlaardingen, diende namelijk destijds de motie in waarmee de meerderheid van de Vlaardingse gemeenteraad besloot dat de Eindhovense kunstenaar Körmeling zijn door Paalmans commissie goedge keurde kunstwerk niet mocht afmaken. Argumenten, dat het niet plaatsen van de tekst DE NEGENDE VAN OMA een in breuk zou zijn op de artistieke rechten van Körmeling, verlo ren het van Poppe's politieke stelling: Je moet nooit doen wat de mensen niet willen. De bewoners van de flat zeiden' zo'n tekst niet op hei dak van hun woongebouw te willen. Daarom'daagt de,"kunstenaar hu" de gemeente Vlaardingen-voor. de rechter om 'plaatsing'té'ëi-)c sen. Is Schiedanf kunstzinnig gezien dan toch groter dan Vlaardin gen? Misschien wel. Of is men i daar gewoon tot overdrijven ge neigd? Net zoals in de adverten tie "aarmee pas een Hoofd Be-, drijfsdienst voor dat.Stedelijk. Museum is geworven^ „Schie-r dam. Een middelgrote, gemeen te met ruim 70.000 inwoners," waren de eerste zinnen in die tekst. Kom, kom. De zeventig- duizendste is net binnen. Ver derop staat ook dat het Stede lijk Museum Schiedam met 'z'n toonaangevende collectie lande lijke bekendheid geniet'. Da's waar. Hans Paalman was daar ruim 25 jaar artistiek leider. BEN VAN HAREN Door Sandra Vliegh ROTTERDAM Het voormali ge bouwdok op het eiland Van Brienenoord in Rotterdam-IJssel- monde wordt mogelijk zeer bin nenkort gedempt met afvalver brandingsslakken van de Afvalver werking Rijnmond (AVR) en de ge meentelijke Reinigingsdienst (Ro- teb). Het gaat hierbij om een proef project voor vijf jaar van de dienst' Gemeentewerken waarbij ruim ne gentigduizend kubieke meter af valslakken voor het eerst in Ne derland onder de grondwaterstand worden gedumpt. Als alles volgens plan verloopt kan in maart worden begonnen met het dempen van het voormali ge bouwdok, waar ooit de tunnel buizen voor de metro werden ge bouwd. De kans is groot dat, als de proef slaagt, in de toekomst oude havens met afvalslakken kunnen worden gedempt. Gemeentewer ken in Rotterdam heeft bij de pro vincie Zuid-Holland een vergun ning voor de stort aangevraagd. In de proefperiode zal de stort plaats voordurend worden gecon troleerd op lekkage en daarmee ge paard gaande vervuiling. De totale kosten'van het project worden ge- 1 rraamd op ruim vijf miljoen gul- den." Het' ministerie' van "Verkeer ".en Waterstaat heeft inmiddels --voor-'eenJbedrag' van''ruim vier wmiljÖëh gulden sfeun toegezegd." Echter, er zijn ook plannen om het bouwdok te gebruiken voor de bouw van de nieuwe brug voor de cJKop „Jvanik Zuid,-,imaar-volgens woordvoerder ir. Piersma' van Ge meentewerken .zijn dat 'nog hele voorzichtige plannen'. Verontreiniging1 Uit een in 1989 gehouden on derzoek bleek dat bij het gebruik van afvalslakken in de waterbouw 'een beperkte verontreining' van de omgeving zal plaatsvinden. Het onderzoeksrapport vermeldt echter ook dat 'door het toepassen van een kleibekleding in het bouwdok naar verwachting geen wezenlijke verontreiniging naar de omgeving zal optreden'. De bodem en de wanden van het voormalig bouwdok moeten worden voorzien van een 75 centi- Nu nog ligt het voormalige bouwdok op het Eiland Van Brienenoord er verlaten by. Bij wyze van proef moet hier ruim negentigduizend kubieke meter afvalslakken worden gestort. meter dikke laag zeer fijne klei (betoniet). Door toepassing van de ze techniek zal er waarschijnlijk geen verontreiniging van de omge ving optreden. „De resultaten van de laboratoriumproef zijn zeer po sitief," zegt Piersma. „Ook de eer- ste resultaten van de semi-prak- tijkproef op het terrein van de AVR zijn hoopgevend. Die wijzen uit dat de omgeving van het bouw dok, naar verwachting niet wordt i.i aangetast." De,slakken die volgens het plan van'.de",gemeente Rotterdam in het bouwdok aan de westkant van het eiland moeten worden gedumpt, bestaan ondermeer uit kwart, kalk, aluminium, spoorelementen van zware metalen en organische stoffen en overbrande restanten. Volgens het rapport 'Uitlooggedrag van AVI-slakken in relatie tot toe passing in de waterbouw' voldoen deze slakken aan voorwaarden die zijn opgesteld door het ministerie van VROM. De afvalslakken worden afge dekt met een zandlaag, een zand- betonietlaag en nog een zandlaag. Bovenop komt een anderhalve me ter dikke teeltlaag met graszaad. Volgens Gemeentewerken-woord voerder Piersma is het bouwdok dan 'volkomen veilig' afgedekt. „De mogelijke gevaarlijke stoffen kunnen op deze manier niet ont snappen,"'geeft-bijbaan. „Dit is een milieuvèiuplwoöfde.^mahier,. om afvalslakken<4cwijt«te» raken.— Net zo als bij denhouw varTde'Ca-' landbrug, waarbij de windkering is gemaakt van vliegas en/het er naast gelegen dijkje van slakken." Verontrust „Ja, dat kunnen ze wel zeggen, maar wie weet wat er voor lagen op komen te liggen?" vraagt een verontruste tuinder van Volkstuin vereniging Van Brienenoord zich af. „Wie weet is die teeltlaag ook wel vervuild." Ruim negentig tuintjes waar groenten worden verbouwd en ne gentigduizend kubieke meter slak ken. Dat is volgens voorzitter Van der Bilt van de volkstuinvereni ging 'geen combinatie'. Van der Bilt: „Toen wij op de hoogte wer den gebracht van de plannen van de gemeente, heeft de vereniging direct protest aangetekend. Maar, ik vraag me af of het enig nut heeft." Het eiland Van Brienenoord is een ruim 25 hectare groot eilandje in de schaduw van de Van Briene- noordbrug. Een volkstuinvereni ging, een trainingsplek, ,voor hon den, een sportveld, een-bos, wan delpaden,- uitzicht op de Maas, het "verenigingsgebouw" van^Dë/Arend en de Zeeuwmeeuw, olieleidingen van de NAM, een voormalig bouw dok. waar inmiddels al de beton nen bodem en de wanden zijn van "gëslöopt, diverse picknickplaatsen, kortom: een klein, groen stukje re creatiegebied in Rotterdam-Zuid. „En zo willen wij het ook hou den/' vertelt woordvoerder L. Be- zemer van de deelgemeente IJssel- monde. „Het bestemmingsplan uit 1946 voor het eiland Van Briene noord vermeldt dat het eiland is bestemd voor parken en plantsoe nen en dat plan is nooit gewijzigd. Het moet een groen recreatief ei land blijven." „Een laag aarde met graszaad erover heen en het is weer groen," vertelt de heer Kleuver van de sec tor Milieu van de deelgemeente. „Je kunt zeggen dat de deelge meente er niet bepaald vóór is." Door Han van der Horst SCHIEDAM Langzaam maar zeker komt de datum dich terbij, dat Het Vrije Volk en het Rotterdamsch Nieuwsblad geza menlijk aan een nieuwe toekomst beginnen. Op de redacties gonst het van de nieuwe plannen voor de periode straks, als de concur renten collega's zijn geworden. De samenwerking begint al con crete vorm aan te nemen. De nieuwe krant behoudt zijn aandacht voor het plaatselijk nieuws en die aandacht is al heel oud. Negentig jaar om precies te zijn. Want in 1901 verscheen het eerste nummer van De Moker, de rechtstreekse voorganger van Het Vrije Volk in het westelijk gedeel te van de Rijnmond. „Schiedams socialistisch weekblad" stond er onder de kop, maar het krantje was ook bedoeld voor de buurge meenten aan de Nieuwe Water weg, getuige de rubrieken „Vlaar dingse Uzerkoekjes en „Maasslui- se-Moppen". De Moker was een .initiatief van de jonge afdeling Schiedam der Sociaal Democratische Arbei derspartij (SDAP) die twee jaar daarvoor door een handjevol sto kebranden was opgericht. Veel invloed hadden de socialisten van bet eerste uur niet. De goege meente nam dat kleine groepje! bewuste arbeiders en kritische onderwijzers en die ene doctor in de geschiedenis, J. van Leeuwen niet zo serieus. Bij de gemeente-, raadsverkiezingen ging de nieuwe partij consequent af en het was duidelijk, dat er heel wat zieltjes gewonnen moesten worden. Daarom besloten enkele leden rond de bloedrode onderwijzer Toon de Wit een krant op te rich ten. Dat wil zeggen: ze legden hutje bij mutje om het eerste nummer te kunnen financieren van een klein weekblaadje, waar- In de gebeurtenissen in de stad nu eens niet gezapig zouden wor den gevolgd. Waarin de puntjes danig op de rode i zouden worden gezet. Een drukker was gauw gevon den. In Rotterdam bevond zich het door een socialist geleide be drijf Masereeuw en Bouten, waar allerlei links drukwerk van de persen kwam. Daar kon het nieu we krantje ook nog wel bij. De naam „De Moker" lag voor de hand, want dat embleem sier de ook het vaandel van de afde ling. Toch was het geen partij krant, want dat mocht niet van de landelijke SDAF- Die had net een jaar daarvoor het dagblad Het Volk in het leven geroepen (dankzij de technische steun van dezelfde Masereeuw die de Rot terdamse drukkerij leidde) en daarvoor moesten vond het partijbestuur alle plaatselijke blaadjes wijken. Voorzitter Pieter Jelles Troelstra zélf was hoofdre dacteur van Het Volk. Het Volk telde slechts vier grauwe pagina's. Dat de pers ei genlijk op de schroothoop thuis hoorde, viel aan de kwaliteit van het drukwerk af te zien. Maar er ger was de inhoud. Nieuws bevat te Het Volk nauwelijks. Troelstra vulde zijn blad met allerlei inge wikkelde ideologische artikelen en polemieken. Je moest toch wel actief partijlid zijn om die zware kost op prijs te stellen. Wt ff M De naam van de eerste plaat selijke socialis tische krant werd ontleend aan de moker, het embleem dat het vaandel van de SDAP sierde. Bij de kleine afdelingen in de provincie sloeg Het Volk dan ook niet erg aan. De leden misten plaatselijk nieuws, de arbeiders wier bekering tot het socialis me Het Volk toch beoogde wil den de krant niet lezen. En dus kwamen de plaatselijke blaadjes terug. Toon de Wit en zijn mede onderwijzers wilden echt een blad voor de arbeiders maken. Zij schreven vele korte artikeltjes over de sociale ellende. Als schoolmeesters wisten zij veel over de ondervoeding van kinde ren en in de eerste nummers stonden dan ook schrijnende ver halen over de meester die een hongerige leerling dan maar een boterham gaf. En over arme sloe bers die in de sintelbopen achter de branderijen naar bruikbare stukjes cokes speurden. De gemeenteraad en de grote heren werden belachelijk ge maakt. Voor één cent per stuk ventten de SDAP-ers hun krantje op zater dagavond uit, als de bedrijven ge sloten waren na een lange werk week, waarin men dagen maakte van twaalf en meer uur. De Moker sloeg aan. De oplage steeg tot duizend stuks, wat voor die tijd een indrukwekkend aan tal was. Er kwamen ingezonden brieven binnen, waarvan sommi ge anoniem waren, omdat op De Moker lezen ontslag kon staan. Het was een groot succes en de sociaaldemocraten durfden het zelfs aan het formaat van de heel bescheiden krant in zijn ge heel kleiner dan twee pagina's van het blad dat U nu in handen houdt een tikje te vergroten. En de afdelingsvoorzitter dr. J. van Leeuwen werd hoofdredac teur. Van Leeuwen had een heel an dere aanpak dan zijn voorgan gers. Hij wilde onderwijzen. Zo kwam er een serie artikelen over de opkomst van het socialisme in Spanje. De sappige kritiek en de onthullende stukjes over plaatse lijke wantoestanden kwamen pas op de derde plaats. De Vlaar dingse en de Maasslujse partijge noten begonnen over de inhoud te klagen ondanks de Uzerkoek jes en de Maassluise Moppen. Hun colporteurs konden in Maas sluis trouwens van de calvinisti sche mannenbroeders een pak slaag krijgen. Op den duur daalde de oplage tot een exemplaar of driehonderd per week. De afdeling moest er op toeleggen en op den duur was het niet meer haalbaar de uitgave voort te zetten. Bovendien waren er concur renten op de Hoogstraat geko men. De anarchist Kloosterman ventte zijn blaadjes op agressieve wijze uit. Bovendien verscheen een derde speler ten tonele, de Rooms Katholieke Propaganda Vereniging Sint Paulus. De handjes van de Sint Paulus colporteurs zaten los. Het kwam tot rellen en vechtpartijen. De ge meenteraad zag zijn kans schoon. Op voorstel van de katholieke raadsleden werd elke colportage in de Schiedamse binnenstad ver boden. Dat hield hun eigen Sint Paulus natuurlijk ook van de straat, maar die was niet meer zo nodig, nu de politie ingezet kon worden tegen de linkse concur rentie. In 1909 fuseerde De Moker met andere socialistische krantjes tot één weekblad, dat vanuit Rot-' terdam het hele tegenwoordige Rijnmondgebied bestreek. Dat werd op zijn beurt weer uitge breid tot het dagblad De Voor waarts in 1920. De Voor waarts ging samen met Het Volk. Beide kranten behielden hun ei gen naam, maar na de Tweede Wereldoorlog koos men toch voor Het Vrije Volk, ook in Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis. En nu, nu een nieuwe fusie voor de deur staat, wordt een tra ditie van negentig jaar plaatselij ke berichtgeving een van de pij lers waarop de nieuwe krant straks zal rusten. Toen De Moker in 1909 van het toneel verdween, was daar een besluit van de Schiedamse SDAP voor nodig. Een aantal le den verliet de vergadering uit weemoed, toen het op stemmen aankwam. Ze wisten, dat een sa mengaan van hun geliefde krant met anderen onvermijdelijk was, maar persóónlijk voor de fusie stemmen, nee dat deden ze niet. Die pijn in het hart kunnen velen in onze streek juist nu na voelen. Maar er is een troost: een traditie blijft alleen levensvat baar, als hij tijdig vernieuwd wordt, het goede uit het verleden een vorm geeft die past hij de huidige tijd. Je mag best weemoe dig zijn, maar je moet vooruit kij ken. En de smaak van negentig pittige jaren gaat niet zo gauw verloren. Oudste inwoonster ven Schiedam overleden SCHIEDAM De oudste in woonster van Schiedam, mevr. M. Trommel-Bochoven, is on langs overleden. Zij werd ruim 103 jaar. Nu is de 102-jarige mevr. C. Krabbendam de oud ste. HVO gaat verder met Ton van der Leije VLAARDINGEN De voet balvereniging HVO heeft giste ren het contract met zijn trai ner Ton van der Leije verlengd. De oefenmeester nam vorig jaar deze functie over van Teun Komaat, die de aan de Zwanen- singel spelende zaterdagclub in de tweede klasse bracht. Van der Leije heeft opnieuw voor één jaar getekend. DrieMaasStede zoekt helpende handen SCHIEDAM Het verpleg en reactiveringscentrum Drie MaasStede zoekt vrijwilligers voor de begeleiding van patiën- ten. Het betreft onder meer het helpen bij het nuttigen van de warme maaltijd, tuinieren, hel- 1 pen bij het uitlenen van boe ken, gastvrouw of gastheer spe len en het helpen van patiënten bij de wekelijkse bingo. Inlich- tingen bij mevrouw A. de Jong »n via telefoonnummer 4278199. De Schuurkerk vertoont films ep donderdag MAASSLUIS Theater De Schuurkerk in Maassluis ver toont iedere donderdagmiddag-4 en avond films. Allerlei genres komen aan bod: komische films, spectaculaire, romanti sche, dramatische, muzikale en spannende. Op donderdag 7 fe bruari draait Dead Poets Socie ty', op 14 februari 'Who framed Roger Rabbit', op 21 februari 'A cry in the dark' en weer een week later 'A dry white sea son'. De aanvangstijden zijn 14.00 en 20.30 uur. 's Middags kosten de kaartjes ƒ5,-, voor avondvoorstellingen bedraagt de prijs ƒ7,50. Woensdag 20 fe bruari om 13.30 uur zijn de kinderen aan de beurt. Zij kun nen voor ƒ3,50 kijken naar de. Nederlands ingesproken Walt Disney-tekenfilm 'Lady en de Vagebond'. Indeling Vlaardings voetbalkampioenschap VLAARDINGEN De pou le-indeling van de negentiende editie van het toernooi om het Vlaardings kampioenschap voor standaardelftallen is be kend. In poule A spelen TSB, Cion, HSC/za en HSC/zo. Poule B wordt bezet door Deltasport, DVO'32, HVO en VFC. De Zwa luwen, Fortuna en RKWIK zijn ingedeeld in poule C. De loting' is vorige week woensdag ver richt door W. Goedendorp» di recteur van een automobielbe drijf dat optreedt als sponsor. Het toernooi begint dinsdag 9 april. Uit de voorronde gaan de poule-winnaars direct naar de halve finales. De nummers twee uit iedere poule spelen een halve competitie om een halve finale-plaats. De finale - wordt gespeeld op zaterdag 1 juni op het veld van HVO. Bijeenkomst van het CDA-Vrouwenberaad VLAARDINGEN - Het CDA- Vrouwenberaad in Vlaardingen houdt woensdag een bijeen- komst ter gelegenheid van de verkiezingen voor de Provincia- le Staten in maart. De bijeen- komst begint om 9.30 uur in de Bethelkerk aan de Burgemees- ter Verkadesingel. Spreekster is j mevr. D. de Planque-Kuypers, I lid van de CDA-fractie in de Provinciale Staten van Zuid- j Holland. Zij zal het hebben j over 'zorgvernieuwing': wat kan de provincie daar aan doen? Onderwerpen die hierbij aan de orde kunnen komen t zijn: de sociale vernieuwing, de gezinsverzorging en het het ou- derenbeleid. Alle belangstellen- den zijn welkom. Nieuwste bruidsmode zondag al 's middags ROTTERDAM De bruid smodeshow van Bruidsmode huis Avenue in de Royal Resi dence van zalencomplex Engels (in het Groothandelsgebouw, naast het Centraal Station) is zondag 3 februari vanaf 14.00 uur te zien en niet om 20.00 uur zoals abusievelijk op HVV's modepagina van dinsdag werd gemeld. De vijftien mannequins en dressmen tonen morgenmid dag èn maandagavond (wel vanaf 20.00 uur) het nieuwste op het gebied van bruidsmode. Entreekaarten verkrijgbaar ƒ15,00 (inclusief koffie en een drankje) bij Bruidsmodehuis Avenue, Lijnbaan 151. f 5 *f 13» 't t it t IJjr

Het Vrije volk | 1991 | | pagina 1