Schiedam vaart wel Woningverbetering Schiedam-Oost door geldgebrek in slop Kunstenaar gaat in hoger beroep Voorlichtingsavond voor ouders in ontuchtzaak 'Ik had Pepijn nu liever in zandbak dan in boekje' Arch itectenkeuze Stadserf is nu rond Het Vrije Volk WATERWEG Centrum Babberspolder volgens compact model Politie en Bureau Slachtoffer hulp geven morgen informatie Boos CDA: 'Stadserf geen pakje sigaretten' Banenpool snel van start DINSDAG 19 MAART 1991 wswv PAGINA 15. SCHIEDAM Met een lu diek gezelschap aan boord voer gistermiddag een bootje van de Havendienst Schiedam vanaf het Zakkendragershuisje via de Lange Haven en de Bui tenhaven naar de Voet haven in de Gorzen. In het kader van de ten toonstelling Schiedam vaart wel, die op 19 april in het Ste delijk Museum wordt geopend, kreeg Rob van de Mark, direc teur van basisschool De Gor zen, uit handen van wethou der Wiegman de eerste les brief. Deze lesbrief, samenge steld door medewerkers van de ONS, de dienst Educatie, het museum en het gemeente archief, beschrijft de geschie denis van de haven- en scheepsbouw en de band daar van met de Gorzen. Voor de presentatie van de lesbrief had men een aardig programma in elkaar ge draaid. Bii het Zakkendragers- huiqe werden de wethouders Hans van Kleef en Aad Wieg man ingescheept en maakten zij in het gezelschap van een aantal kinderen die histori sche figuren nabootsten, een boottochtje naar de buitensluis in de Voorhaven. Naast vrou we Aleida, een branders knecht, haringvisser, mole naar, zakkendrager en e;n 'imitatie-Wiegman', kregen ook de meevarende haven meester Theo Sabel en beide stadsbestuurders veel bekijks vanaf de kade. Bij de buitensluis ging het bonte gezelschap aan wal en vervolgde de trip naar de ba sisschool aan de Dwarsstraat waar de 'mini-Wiegman' de eerste lesbrief overhandigde aan de echte wethouder die gevat reageerde: „Hier heb je SCHIEDAM In Schie- dam-Oost is de particuliere woningverbetering in het slop geraakt. Als de gemeente zijn beleid niet bijstelt verslechtert de staat van de huizen zodanig dat er uiteindelijk niets an ders opzit dan ze slopen. In Oost heeft de gemeente drie gebieden aangewezen die voor geld uit de pot woning verbetering in aanmerking ko men. Maar het geld om eigenaar/bewoners hun hui zen in de Villastraat, de Van Leeuwenhoeckstraat, de Lau rens Costerstraat en de buur tjes daaromheen te laten op knappen ontbreekt. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor in de Singel en de Galileistraat en omgeving, waar in verband met de stadsvernieuwing ex tra subsidieregelingen van kracht zijn. Ook daar kloppen de huiseigenaren bij de ge meente vergeefs aan om geld. Volgens de bewonersvereni ging Schiedam-Oost dreigt het hele 'verbeterbouwwerk' in te storten door foute calculaties op het stadskantoor. Officieel is er voor 1991 ongeveer 1,3 miljoen gulden voor woning verbetering beschikbaar. Maar dat bedrag is, zegt de BVSO, vorig jaar al tot op de laatste cent opgebruikt. Dc zaak is niet dat de amb tenaren van Bouw- en Wo ningtoezicht zo dom zijn ge weest, al het geld in één keer uit te geven. Het blijkt dat er gewoon te weinig geld is uitge trokken Volgens de bewoners vereniging heeft de gemeente er geen rekening mee gehou den dat de huizen in Oost al leen met een 'zwaar' pakket weer leefbaar gemaakt kun nen worden. Veel eigenaar/bewoners in de wijk hebben al een kant en klaar verbeterplan klaar liggen, maar krijgen nu van de gemeente te horen dat ze hun tekeningen maar in de ijskast moeten zetten. Een drama, niet alleen voor de bewoners zelf, maar ook voor de wijk, zegt de BVSO. „Als verbete ring niet doorgaat of wordt uitgesteld, bestaat de kans dat de onderhoudsgebreken snel groter worden en dat de kos ten van herstel zo stijgen dat er uiteindelijk niets anders overblijft dan sloop". In het blad van de bewo nersvereniging pleit opbouw werker Frans Klijzen ervoor dat de gemeente het stadsver nieuwingsfonds moet aanvul len met geld uit de algemene middelen. Daarnaast zou bij de uitgaven in de stadsver nieuwing meer gekeken moe ten worden naar de effecten op de langere termijn. VLAARDINGEN Op de hoek van de Rotterdamseweg en de Goudsestraat in Vlaar- dingen wordt in de loop van 1992 begonnen met de bouw van een multi-functioneel cen trum voor de Babberspolder. Behalve als dienstencentrum, zal het gebouw gebruikt wor den voor sociaal-cultureel werk, door het kruiswerk sn als kraamcentrum. Mogelijk komt er ook een ruimte voor kinderopvang. De vier organisaties die het centrum betrekken hebben zich in een gezamenlijke in tentieverklaring uitgesproken voor een compact model. Dat wil zeggen dat alle gebruikers onder één dak komen en niet als een soort 'winkelgalerij' 'naast elkaar worden gehuis vest. Het voordeel van een ge meenschappelijk pand is dat op tal van kosten kan worden bespaard. Er is bijvoorbeeld maar één ontvangstbalie no dig, in plaats van vier. De kosten van het complex staan overigens nog niet vast. Voorlopig heeft de gemeente een kleine twee miljoen gul den voor het centrum gereser veerd. De stichting Kraamcen trum betaalt ook een aanzien lijk deel van de kosten. Er is echter nog geen programma van eisen, laat staan een ont werp met bijbehorend bestek. Architectenbureau Leo de Jong BV, in de Babberspolder ook betrokken bij de renovatie van de Bredero-woningen en de De Snaijer-flats, gaat bin nenkort aan de slag In verband met de plannen voor het nieuwe complex, zal het huidige wijkcentrum 't Nieuwelant worden gesloopt. De gemeente heeft nog niet be slist welke bestemming de- vrijkomende grond zal krij gen. VLAARDINGEN Ir. John Körmeling geeft de po gingen om zijn kunstwerk 'De negende van Oma' te plaatsen op het dak van de seniorenflat aan de Waalstraat niet op. Körmeling is in hoger be roep gegaan tegen de uitspraak van de Rotterdamse recht bankpresidente mr. De Bruin, die in februari in een kort ge ding bepaalde dat Körmelings zaak geen spoedeisend karak- ,ter had. Het hoger beroep te gen dit vonnis dient op 23 mei bij het Gerechtshof in Den JHaag. Daarnaast heeft Körmelings >advocaat mr. H. Doeleman de Jgemeente Vlaardingen laten weten dat bij de Rotterdamse rechtbank een procedure op 1 verkorte termijn zal worden, aangespannen. Behalve de ge meente, zal de Algemene stich ting voor huisvesting en ver zorging van bejaarden (ASHVB! worden gedagvaard. De ASHVB is eigenaar van de seniorenflat. Körmeling heeft de rechter ingeschakeld omdat de ge meente Vlaardingen blijft wei geren het bij hem bestelde kunstwerk, een constructie van grote neonletters, af te ne men. De gemeente koos te el- der ure de zijde van de flatbe woners, die de tekst De negen de van oma beledigend vin den. Körmeling en de gemeen te zijn er niet in geslaagd de kwestie te regelen via een af koopsom. een stropdas. Dan lijk je pas echt op mij." De wethouder overhandig de het eerste exemplaar ten slotte aan directeur Van de Mark die op rijn plaats ook een aardigheidje in petto had. Een speciaal voor deze gele genheid gecomponeerd lied werd onder toeziend oog van vele ouders en andere belang stellenden ten uitvoer ge bracht door de leerlingen. Wiegman raakte er dermate van onder de indruk dat hij het koor subiet uitnodigde om het lied bij de opening van de tentoonstelling en het Haven en muziekfestival van 25 mei nogmaals ten gehore te bren- gen. De lesbrief circuleert bij ze ventien Schiedamse basisscho len die met hun leerlingen de tentoonstelling zullen bezoe ken. MAASSLUIS Het Bureau Slachtofferhulp houdt samen met de politie morgenavond een bijeenkomst voor de ou ders van de kinderen die ge confronteerd zijn met ontuch tige handelingen van een me dewerker van de Drum- en twirlgroep Melody in Maas sluis. Ouders en politie hebben samen het initiatief voor de voorlichtingsavond, die het politiebureau wordt gehouden, genomen, zegt een woordvoer der van de politie. Maassluis werd vorige week opgeschrikt door de zaak. De medewerker bleek kinderen in het verlaten club gebouw één voor één te heb ben ontvangen. Ze moesten in zijn bijzin Zwarte Pieten-pak ken aantrekken, waarbij de man de kinderen betastte. Toen een kind haar ouders over de verkleedpartij inlicht te kwam de zaak aan het rol len. De verdachte werd gear resteerd en bekende al een jaar bezig te zijn. Hij had kin deren in de leeftijd van vier tot twaalf jaar betast, zowel jongens als meisjes. Er zijn acht aanklachten ingediend. Bij dit aantal is het geble ven. Volgens geruchten zouden er meer aangiften zijn gedaan, maar de politie ontkent dit. Zoals ook andere verhalen die de ronde doen worden ont kend. Bij 'Melody' heeft men maatregelen genomen om her haling te voorkomen. Zo is de regel uitgevaardigd dat er steeds meer dan één volwasse ne in het clubgebouw moet zijn. De vereniging zit erg in haar maag met de zaak. Leden overwegen hun lidmaatschap op te zeggen, hetgeen weer leidt tot moeilijke gesprekken om die mensen op andere ge- Vlaardingse vader Otto de Vos schrijft over de dood van zijn zes-jarige zoon Door Nathalie Lans VLAARDINGEN „Van het sterven van Pepijn heb ik niets geleerd. Ik ben er niets wijzer van geworden. Wel armer. Wat ik schrijf is bedoeld als eerbetoon, als hulde aan ons liefdeskind." Zo omschrijft de Vlaar- dinger Otto de Vos de dood van zijn zoon in 'Monument voor Pepijn', een boek dat geheel is gewijd aan het ver lies van zijn kind. Vanaf de ze week ligt het in de boek handel. Gisteren was het precies een jaar geleden dat Pepijn de Vos op zesjarige leeftijd volkomen onverwacht stierf. Nadat hij in de badkamer op zijn hoofd was gevallen, overleed hij vier dagen later aan de gevolgen van een bloeding. „Pepijn was eigenlijk nooit ziek. We werden bin nen drie dagen geconfron teerd met eerst een jongetje dat je gezond uit judo-les haalt, dat een appeltje en een liga eet op de achter bank van de auto, en dat daarna plotseling een dode lijk ziek kind blijkt te zijn," vertelt Otto de Vos. Al snel na de dood van Pepijn begon de vader te schrijven over het drama tisch ongeval. Elke dag trok hij zich een paar uur terug in zijn werkkamer om te werken aan het verhaal over zijn zoontje. Hij deed dat niet uit therapeutische over wegingen of met de gedachte aan een hoek. „Ik heb niets van me af geschreven. Het schrijven is niet zuiverend geweest. Door te schrijven is wel de tijd voorbij gegaan. Ik heb Pe pijn als het ware nog een tijdje bij de hand kunnen ne men, zoals je dat doet met een kind." Na een paar maanden was het verhaal af. Het is een eerbetoon voor Pepijn geworden. „Ik heb een mo nument voor Pepijn geschre ven. En een monument leg je Otto de Vos:,„Ik heb geschreven over de fantasiewereld die Pepijn en ik hadden." niet in een laatje," vindt Ot to de Vos. Na overleg met zijn vrouw Liduine besloot hij het verhaal te publiceren. Het boek is geen verhaal geworden over de dood. Het is een verhaal over Pepijn. De schrijver vertelt wat voor soort jongetje Pepijn was. Daarbij worden herinnerin gen afgewisseld met de ge voelens en emoties van een vader. Otto de Vos schrijft over de geheimpjes die Pepijn met zijn zus Jasmijn had, hoe Pepijn op Vlieland kre kels ving en over de fanta sieën die hij met Pepijn deel de. „Honderden verhalen hebben wij hem verteld en voorgelezen. Zijn fantasiewe reld draaide om indianen, ridders, goede en slechte mensen, slangen en andere spannende beesten," vertelt Otto. In 'Monument voor Pe pijn' laat hij dan ook alle helden uit Pepijns fantasie wereld afscheid nemen bij het sterfbed van zijn zoon. „Ik heb geschreven over de fantasiewereld die Pepijn en ik hadden. In het ziekenhuis had de zuster op zondag, vlak voor zijn dood, als laat ste uit 'Sinbad de Zeeman' voorgelezen. In 'Monument voor Pepijn' zegt Sinbad aan de rand van het bed dan ook tegen de dokter: „Ik was de laatste die in zijn hoofd zat." De grote fantasie die Pe pijn had, komt in het boek duidelijk naar voren. Zijn vader heeft in zijn eerbetoon de helden die in Pepijns we reld zo'n grote rol speelden niet achterwege gelaten. „Maar het verhaal is pure non-fictie," legt Otto uit. „Alles is realiteit. Tot het nummer van ons huis toe." De schrijver heeft 'Monu ment voor Pepijn' niet gepu bliceerd om een bepaalde groep mensen te bereiken of om ouders, die ook een kind hebben verloren enige steun te geven. Het boek kwam niet in de eerste plaats tot stand als een wegwijzer voor anderen, ook was het schrij ven voor Otto de Vos geen manier om de tijd te doden. „Het is vooral bedoeld," benadrukt vader Otto, „bijna letterlijk, als een gedenkte ken voor Pepijn. Wie het verhaal leest, moet jets proe-, ven tan het kind dat' hij was." Een specifiek lezerspu bliek heeft de schrijver niet voor ogen: „De lezers zijn, denk ik, mensen die willen weten. Die willen begrij pen." Een gedenkteken is ook te zien op de zachtgele omslag van het boek. Het is een paal op het strand waarop een kruis en de naam Pepijn de Vos zichtbaar zijn, „Voor mij is die paal het monu ment voor Pepijn," zegt Otto. Tijdens de afgelopen zomer vakantie op Vlieland sneed hij het kruis en de naam van zijn zoon in het hout. „Ieder jaar gaan wij op vakantie naar Vlieland. Toen we voor het eerst zon der Pepijn op het eiland wa ren, ben ik 's avonds naar het strand gegaan en heb ik met een mes zijn naam in paal 48 gesneden. Want op die plek zijn we heel geluk kig geweest. Bovendien sym boliseert het door wind en water verweerde hout voor mij de voortzetting van het bestaan. Over 100 jaar staat die paal er waarschijnlijk nog." Na het eerbetoon dat Otto de Vos voor zijn zoon schreef, heeft hij zijn pen niet neergelegd. Een volgend boek is zelfs al in een ver ge vorderd stadium. In tegen stelling tot het boek dat gis teren is uitgekomen, is het tweede verhaal voor een deel fictie. „Het is een verhaal waar in vooral de gevolgen van een ramp, van een persoon lijk drama, worden beschre ven, Het non-fictie gedeelte speelt nog steeds in ons ge zin. De essentie blijft het verlies van een jong kind. Maar de 'setting' is anders. Het verhaal speelt zich in ze ven dagen af, anderhalf jaar na de dood van het kind," legt de suhrijver uit. De v jchuivingen in de sociale contacten, ds gruwe lijke woede en het verdriet van Otto en zijn gezin na het •"verlies van Pepijn, zijn in dit verhaal de belangrijke on derwerpen. „In mijn eerste verhaal stond Pepijn cen traal. Het ging over de reali teit. In dit verhaal wordt de realiteit vermengd met ver beelding." Precies een jaar na de dood van zijn zoon heeft Ot to de Vos 'Monument voor Pepijn' voor zich liggen. De schrijver is blij dat de uitge ver alles in het werk heeft gesteld om ervoor te zorgen dat het boekje op de sterfdag van Pepijn uit kwam. „Juist op dit moment is het boekje iets tastbaars. Maar," voegt De Vos eraan toe, „het zal ie dereen duidelijk zijn dat ik Pepijn op dit moment liever in de zandbak had gehad en niet in een boekje." 'Monument voor Pepijn' is voor 19,50 te koop by de erkende boekhandel. Het boek telt 79 pagina's en is uitgegeven door Ambo. SCHIEDAM De inrich ting van het Stadserf wordt definitief overgelaten aan de architecten Hans Ruijssenaars en Kees Rijnboutt. Bijna jaar na de presentatie van het ste- debouwkundige plan zal de commissie voor Cultuur en Stadsontwikkeling volgende week naar verwachting una niem voor de Amsterdamse architecten kiezen. Hans Ruijssenaars, die en kele uren per week actief is als hoogleraar in Eindhoven, neemt de bouw rondom het Stadskantoor voor zijn reke ning. Op deze plek moeten naast een bibliotheek onder meer een theater, een archief en een bestuurscentrum verrij zen. Wethouder Aad Wiegman (financiën) heeft veertig mil joen gulden voor het totale complex beschikbaar gesteld. De verdere invulling van het Emmaplein wordt overge laten aan Kees Reijnboutt. Op de plek van de kennis gaat de tegenwoordig als rijksbouw meester actieve architect het nieuwe stadsplein vormgeven. In opdracht van project ontwikkelaar Amstelland gaat de gewezen professor een groot aantal kantoorruimten en woningen houwen. De definitieve keuze voor Ruijssenaars en Reijnboutt wordt door politiek Schiedam zeker niet als een verrassing gezien. Reeds in september vo rig jaar leidde wethouder Chris Zijdeveld de commissie leden langs vier projecten van het nu officieel uitverkoren koppel architecten. De wethouder kondigde na de excursie aan dat de com missieleden op korte termijn een ambtelijk advies voor de architectenkeuze tegemoet kon zien. Dat de namen van Reijn boutt en Ruijssenaars een half jaar later pas voor het eerst of ficieel worden genoemd, heeft volgens directeur Gemeente werken Harm de Block ver schillende oorzaken. Hoewel wethouder Aad Wiegman reeds tijdens de vo rige excursie rondbazuinde dat er veertig miljoen gulden beschikbaar was, wijt de di recteur de vertraging aan fi nanciële onzekerheden. „De duidelijkheid over het budget werd pas in december gebo den tijdens de behandeling van de meeijarenbegroting. Verder moesten we met de be trokken van het theater, het archief en de bibliotheek in de slag." De betrokken directeuren kregen verleden jaar de kans hun wensen voor de nieuw bouw in te dienen. Uit een be rekening werd duidelijk, dat aan hun wensenpakket een prijskaartje van zestig miljoen gulden hing. Na een eerste be knibbeling op het verlanglijst je is dit bedrag ondertussen verlaagd tot zevenenveertig miljoen gulden. „Deze bezuiniging kwam zonder veel problemen tot stand," zegt Harm de Block. „Maar in de komende weken moeten we nog zeven miljoen gulden op de plannen bezuini gen," Met het oog op de aanstaan de onderhandelingen met bouwondernemers wil wet houder Chris Zijdeveld niet zeggen hoeveel vierkante me ter hij voor dit bedrag wil la ten bouwen. Op basis van een gangbare bouwprijs van 1800 gulden per vierkante meter moeten de nieuwe gebruikers van het Stadserf het vermoe delijk in totaal doen met 20.000 vierkante meter. Volgens plan moet de eerste paal van het Stadserf in juni 1992 de grond in. De nieuwe gemeentelijke gebouwen moe ten voor het einde van 1993 gereed zijn. Het ligt in de be doeling dat het particuliere project van Amstelland vrij wel gelijktijdig wordt ge bouwd. SCHIEDAM Uit protest tegen het gebrek aan inspraak in de discussie over het Stads erf heeft het Schiedamse CDA gisteren een excursie naar Amsterdam geboycot. „Op cru ciale momenten hebben we niet kunnen meepraten over de architectenkeuze voor het Stadserf. Er is totaal geen communicatie met de raad ge weest", motiveert raadslid Siem Rosman de actie. In Amsterdam bracht de raadscommissie gisteren een bezoek aan het uitverkoren ar chitectenbureau van Kees Re ijnboutt en Hans Ruijssenaars. Daarnaast namen ie Schie dammers een kijkje bij de bouwplaats van het Casino aan de Leidsekade, Dit project geldt als een goed voorbeeld van de wijze, waarop architect Hans Ruijssenaars nieuwbouw in een historische stadskern neerzet. „Wij hadden absoluut geen behoefte aan deze excursie," zegt Siem Rosman. „Reeds in september verleden jaar heb ben we onaangekondigd vier projecten van de uitverkoren architecten bezocht. Wij had den liever in een eerder stadi um wat werk van andere ar chitecten gezien." Wethouder Chris Zijdeveld noemde het gisterochtend 'diep tragisch' dat het CDA zich verzet tegen de gekozen procedure. „Ik denk dat het CDA zich ergert aan het late tijdstip, waarop deze nieuwe excursie bekend is gemaakt. Wij hebben hem ingelast om dat de vorige excusie de mist in ging. Door omstandigheden kregen we toen niets te horen over de wijze, waarop de uit gekozen architecten samen werken met de opdrachtge ver." Hoewel het CDA zich inder daad heeft geërgerd aan de la te planning voor de excursie, ziet Rosman toch een andere oorzaak voor de wrijving. „Ik ding niets af op de kwaliteiten van de architecten, maar tot dusver is de discussie over het Staderf eenrichtingsverkeer. Het college is aangesteld om een voorstel voor de architec tenkeuze te doen, maar we praten hier niet over de aan schaf van een pakje sigaret ten." dachten te brengen. Secretaris J. Riesmeijer: „We vinden het verschrikke lijk wat er is gebeurd. Maar als vereniging hebben we nu maatregelen genomen die her haling uitsluiten. Het is ook niet de schuld van de vereni ging wat er is gebeurd. Het is een enkeling geweest." In de komende twee maan den wordt bekeken of er nog meer maatregelen genomen kunnen c.q. moeten worden. 'Melody' staat goed bekend in Maassluis. De actieve vereni ging is regelmatig voor optre dens gevraagd. inbrekers inprekendj SCHIEDAM Op de? stoep van C&A aan de Rot-' terdamsedijk betrapte de politie vanmorgen om half zes een inbreker. Bij het zien van de agenten gooide de man twee vuilniszakkenJ met gestolen kleding op! straat. Zijn vluchtpoging per»' auto mislukte. De Rotter^ dainse politie hield de 28-jsu rige Rotterdammer aan toeig hij zijn woonplaats binnen-?, reed. Gisteravond greep eeiEj medewerker van voetbal"! vereniging SVDPW een in-'* breker in de kraag. De dief| was in de kantine bezig buiff te vergaren, toen hij in dief bezigheid werd gestoord. De inbreker, een 28-jarige Vlaardinger, werd aan de politie overgedragen. Een inbraak werd ook gemeldJ door Actiesport aan dei Hoogstraat, waar uit de* winkel voor 3000 gulden! aan sportschoenen werd ge»» stolen. Uit een woning aaij$ de Van Maanenstraat werda afgelopen weekend de auS dio- en video-apparatuur gei: stolen. In de Celsiusstraat; ging een inbreker er ook' met sieraden vandoor. De daders van deze diefstallen zijn nog spoorlos. Uitbreiding voor toeleveringsbedrijf VLAARDINGEN Toe-^ leveringsbedrijf Vlaardin-» gen mag magazijn- en pro? duktieruimte bij laten bou wen aan het onderkomen! aan de George Stephenson^ weg. Het college van B eri5 W wil verder de huur van! de huidige in gebruik rijndel ruimten voortzetten. Bij verhuurder Lensveld BV is bereidheid getoond over zo-J wel de uitbreiding als conti-! nuëring van de huur. De ge meenteraad zal binnenkort de betreffende voorstellen krijgen. Muziekschool t gaat verhuizen t VLAARDINGEN Del Streekmuziekschool i43 1 Vlaardingen verhuist waar~« schijnlijk naar de Meigj doornschool aan de Mei-! doornstraat. Het college vaal B er: W heeft besloten de! mogelijkheden te laten on-] derzoeken om de muzikan- ten daar onderdak te geven. Nu nog wordt muziekles ge geven in het complex aan de Cornells Houtmanstraat,, hoek Willem Beukelsznst- raat. Het is de bedoeling dat, het gehele gebouw met in** gang van 1 augustus van dit! jaar ter beschikking komt11 van het Plaatselijk Educa^j tief Centrum (PEC) voor vote* wasseneneducatie. Het PECj! zit dringend om die uitbrei ding verlegen wegens hetf sterk gestegen leerlingen aantal. De dienst Gemeente-,! werken rekent nog uit wat; de uitvoering van deze plan nen gaat kosten. Volgens de- planning moet het college' op 26 maart knopen door hakken. w m w ra m VLAARDINGEN Binnen enkele weken gaat de Stich ting Maatwerk van start die langdurig werklozen aan werk moet helpen. Er moeten nog enkele plooien worden gladge streken voor dit samenwer kingsverband van acht ge meenten rond Rotterdam, waaronder Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis, maar np al zijn er 43 banen beschik1 baar voor Vlaardingen alleen^ Er is, zo leert een overzicht van de dienstverbanden die fif deze banenpool zijn opgeno men, vooral behoefte a ah hulp-conciérges op scholen? Dergelijke banen voldoen ook aan de voorwaarden die zijn! gesteld, zoals het gegeven dat er niet concurrerend mag worden gewerkt. Dat houdt in dat veel werkgelegenheid bij de overheid of de gesubsidi eerde instellingen zal moeten worden gezocht. Werklozen die zonder geldi ge redenen weigeren mee te werken met de Stichting Maatwerk lopen het risico dat er in hun uitkeringen wordt ingegrepen. Maar directeur Th.A.A. van Miltenburg- Kraakman van de Sociafë Dienst in Vlaardingen ver^ wacht niet dat dit zal gebeu ren. „Mensen willen als regel graag werk hebben." De Stichting Maatwerk is opgericht- omdat lokale over heden volgens de subsidie-» voorschriften niet zelf mensen, in dienst mogen hebben. De- stichting betaalt door ondej] meer eerst de uitkeringen te innen en subsidies in d|j wacht te slepen.

Het Vrije volk | 1991 | | pagina 1