en voor de groote offers aan tijd, welke de heer Zinkweg zich voor het ver vaardigen der vele teekeningen had getroost. Als blijk van deze waardee- ring overhandigde de heer Van der Velde aan den heer Zinkweg een klap- camera, waaraan alle deelnemers had den bijgedragen. Zeer getroffen door deze blijken van sympathie dankte de heer Zink weg de cursisten voor hun getoonde belangstelling. LEZINGEN. Op Woensdag 23 Februari 1938 werd in onze koffiekamer de film „Onze Marine" voor een geheel ge vulde zaal vertoond. De Heer A. W. P. Angenent zorgde voor een toepas selijke verklaring. Duidelijk werd de opleiding van milicien tot matroos weergegeven, terwijl ook verschillen de momenten uit het zeemansleven wa ren vastgelegd. Het geheele materieel van onze Ma rine passeerde de revue. Velen zullen het zeker jammer hebben gevonden, dat zoo veel op het doek verscheen wat reeds lang in „de millioenen hoek" had moeten liggen. Doch gelukkig waren ook hier lichtpunten. Onze onderzee- en vliegtuigdienst maakte een zeer modernen indruk, terwijl ook de Krui sers en Flottieljeleider er op wezen dat wij met den aanbouw voor onze Ma rine op den goeden weg zijn. De film, die ten doel heeft de daad werkelijke belangstelling van het Ne- derlandsche volk voor de Koninklijke Nederlandsche Marine in het alge meen en voor het personeel der Ma rine in het bijzonder op te wekken, be antwoordt zeker aan dat doel. Aan het slot dankte de Voorzitter den Heer Angenent voor het vertoon de en de duidelijke explicatie, waar na de aanwezigen voldaan huiswaarts keerden. NIEUWE LEZING. Begin April, zal de laatste lezing van dit seizoen gehouden worden over het Onderwerp: Bedrijfsleiding bij het bouwen van schepen. Spreker: de Heer Ir. N. Jonker. WILTON'S DILETTANTEN-TOONEEL Op Zaterdag 26 Maart 1938, geeft Wiltons Dilettanten Tooneel in de schouwburgzaal van Odéon een uit voering van „Moos de Schoenpoet ser" Voor bijzonderheden zie men de aanplakbiljetten. SCHAKEN Van den Heer L. Brusser ontvin gen wij.het verzoek om een oproep te plaatsen, om te komen tot oprichting van een schaakclub uit ons personeel. Zij die hiervoor iets gevoelen, ge lieven dit mede te deelen aan de Re dactie, die voor doorzending, enz. zal zorgen. HARMONIE „WILTON-FIJENOORD" Uit enkele feiten is mij gebleken, dat het nog niet algemeen bekend is, dat er een Harmoniegezelschap „Wilton- Fijenoord" bestaat. Ik meen er derhalve de aandacht op te moeten vestigen, dat reeds gedurende een lange reeks van jaren bestaan heeft „Wilton's Harmo nie", welke naam na de plaats gehad hebbende fusie van de „Wilton" en „Fijenoord" bedrijven gewijzigd is in Harmonie „Wilton-Fijenoord". Dit Harmonie-Corps was op een enkele uit zondering na uitsluitend gevormd uit le den van het personeel van ons bedrijf en heeft zich in den loop der jaren kun nen ontwikkelen tot één der beste corp sen. De belangstelling, zoowel van de zijde van het personeel van onze on derneming als van buitenstaanders was zeer belangrijk. Het Corps heeft zich steeds ten doel gesteld goede muziek te brengen en is daarin indertijd ook ge slaagd, getuige de vele prijzen, die net op de diverse concoursen, waaraan werd deelgenomen, mocht verwerven. De crisis, die het bedrijfsleven de laatste jaren heeft geteisterd, is ook ons Corps niet ongemerkt voorbijgegaan en door de vele ontslagen bij „Wilton- Fijen oord die noodgedwongen moesten worden verleend, verloor ons gezel schap verscheidene harer beste krach ten, waardoor vanzelfsprekend de Har monie zich niet op het bereikte hooge peil kon handhaven. Dank zij echter de medewerking van de Directie van „Wilton-Fijenoord" is het gelukt de vereeniging nieuw leven in te blazen en hoopt zij in staat, te zijn de eens inge nomen plaats te herwinnen. „Wilton-Fijenoord" 's Harmonie re peteert iederen Zaterdagmiddag van 4 tot 6 uur in de door de Directie ter be schikking gestelde koffiekamer van het kantoorgebouw op de werf te Schie dam, welke repetities door de leden trouw worden bezocht en die reeds gun stige rusultaten hebben afgeworpen. Ter gelegenheid van de blijde ge beurtenis in ons Koninklijk Huis werd in de Nenijtohal te Rotterdam een feest avond gegeven, aan welken avond ook ons Corps zijn medewerking heeft ver leend. Ik spreek daarom de hoop uit, dat, indien er onder de leden van het per soneel zijn, die zich als lid of donateur bij een Harmonie-Corps willen aanslui ten, zij hun keuze zullen laten vallen op het Harmonie-Gezelschap „Wilton- Fijenoord", hetwelk, zooals gezegd, met medewerking van de Directie is ge vormd door leden van ons eigen per soneel. Maart 1938 J. K. KALKMAN. HARMONIE „WILTON-FIJENOORD". Mededeelingen van het bestuur: Voor degenen, die zich bij onze ver eeniging willen aansluiten, diene, dat de contributie bedraagt: voor leden 0.25 per week; voor donateurs 2.50 per jaar (of indien ge- wenscht 0.25 per maand), voor begunstigers 1.per jaar Directeur van het Corps is de heer C. Horsman. Secr. D. den Besten, Alb. Cuypstr. 13 b, Schiedam. (werkzaam in machinefabriek) M.S. „OVIILA". Uit het bouwdok op de werf te Schiedam, is op 29 Januari j.l. met goed gevolg te water gebracht het tankschip „Ovula" (bouwno. 662), hetwelk voor rekening van de Maat schappij „La Corona" te 's-Gravenha- ge in aanbouw is. De „Ovula" is een zusterschip van de „Ocana De proeftocht zal worden gehouden begin April 1938. Dr. RUDOLF DIESEL 1858—1913. (vervolg). Men weigerde om hem de licenskosten uit te betalen voor en aleer de machines naar genoegen hadden gewerkt. Men kan zich voorstellen welk een vreese- lijke uitwerking deze critiek op zoo n overgevoelige natuur als van Diesel moest hebben maar nimmer liet hij naar buiten iets van zijn gevoelens blijken. Zoodra hij van zijn ziekte eenigszins hersteld was, wierp hij zich weer met energie op zijn werk en steeds betere resultaten werden bereikt. In Mei 1902 waren reeds 359 Diesel motoren in gebruik met een totaal ver mogen van 12367 p.k. Het zag er naar uit, dat, van nu af aan, Diesel in de gelegenheid zou zijn om de vruchten van zijn arbeid te plukken. Maar er waren eindelooze moeilijkheden met li- censnemers en er was een nooit eindi gende strijd over de oorspronkelijkheid van zijn patenten. Zooals zijn zoon ver telt hing er voortdurend een zwaard van Damocles boven Diesel's hoofd. Wordt vervolgd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1938 | | pagina 3