PROEFVAART M.S. „OCANA". Onder buitengewoon mooie weers omstandigheden heeft op 15 Maart j.l. de proefvaart plaats gehad van het voor rekening van de Koninklijke-Shell Groep op onze werf te Schiedam ge bouwde motortankschip „Ocana". Het schip vertrok te ca. 9.30 uur van de boeien tegenover onze werf en werd na met goed gevolg te hebben proef- gevaren te ca. 3 uur door den heer C. Zuiver, Marine-Superintendent van de Koninklijke-Shell voor de Reederij overgenomen. Aan boord bevonden zich behalve de heer Zuiver de directeuren van de werf, de heeren W. Wilton Sr. en C. H. Teschmacher, en vele genoodigden. Momenteel zijn bij onze werf nog vier schepen voor de Koninklijke-Shell in aanbouw, waarvan het eerstvolgen de af te leveren schip begin April a.s. zal proefvaren. De ,,Ocana is 9100 ton deadweight groot en heeft de volgende afmetin gen: Lengte 425'0" Breedte 54'3" Holte 31'0" Het is voorzien van een „Fijenoord"- M.A.N. enkelwerkende 4-takt Diesel motor met drukvulling en een vermo gen van 2800 P.K. Zoowel aan de verblijven van den kapitein en officieren, als aan die van de bemanning is speciale zorg gewijd, waardoor het grootst mogelijke com fort is verkregen en het dus ook in dit opzicht aan de hoogste eischen vol doet. Maart 1938. DANKBETUIGINGEN L.S. Aan allen, die op den dag van mijn 25-jarig jubileum bij „Wilton-Fijen- oord" hun belangstelling hebben ge toond, betuig ik hiermedemede na mens mijn vrouw, mijn hartelijken dank. Ik ben zeer erkentelijk voor de mij aangeboden geschenken en zal aan dit jubileum de prettigste herinnerin gen behouden. Schiedam, 26 Febr. 1938. L. VAN BREDA. werkzaamheden door een ernstige on gesteldheid getroffen werd, waardoor onmiddellijke opneming in een zieken huis noodzakelijk was. G. J. van Benthem betuigt hierbij zijn hartelijken dank aan den Weled. Zeergel. Heer Dr. A. v. d. Griend en aan de wachtslieden, voor de aan hem verleende hulp toen hij tijdens zijn De Redactie ontving een schrijven, met als onderteekening ,,de vrouw van een arbeider die in dit schrijven uit drukking gaf aan hare bijzondere te vredenheid, over de uitreiking, op 31 Januari 1.1. van de kaartjes ,,Er is een Prinses geboren". POLITIEBERICHTEN Gevonden voorwerpen over de maand Februari. Aluminium duimstokken Portemonnaie. Kost. rijwielmerk. Rozekrans. Sleutels. Brillen. Glacé Handschoen. Zakmes. Lorgnet. Passer. Terug te bekomen 's middags tus- schen 12 en 1 uur Alg. dienst, Afd politie. Herhaaldelijk komt :het nog voor, dat personeel bij het verlaten van de terreinen op rijdende vrachtauto's klimt. Dit had in het afgeloopen jaar een doodelijk ongeval ten gevolge. Denk toch aan het spreekwoord: „Beter vijf minuten later thuis, Dan tien minuten vroeger in 't' Ziekenhuis". Vertrouwend, dat het personeel, ook zonder dat er strenge maatregelen noodzakelijk zijn, het auto wippen zal nalaten, danken wij bij voorbaat. De Politie. AANWINSTEN BIBLIOTHEEK. NY. 53 Berdrow, Wilhelm. Alfred Krupp und sein geschlecht, 150 Jahre Krupp-geschichte. O P. 37 Vellinga, Tj. H. Scheeps- werktuigkunde voor Stuur lieden, deel I, 4e druk. T E. 364 Vooren, A. A. van der Ge wapend Beton voorschriften 1930, vastgesteld door afd. voor Bouw- en Waterbouw kunde van het Kon. Inst. v. Ingenieurs. Voorzien van toe lichtingen en tekstfiguren. AT. 44 Pulleman, J. Bewerkingstee- kens, toleranties en passin gen. M O. 20 Heldt, P. M. Schnellaufende Dieselmotoren für Kraftwa- gen, Flugzeuge, Schiffe, Ei- senbahnen und industrielle Zwecke. 1938. T E. 372 Claus, W. Über das Schmel- zen der wichtigsten techni- schen Nichteisen - Metalle und Nichteisen-metall-Legie- rungen in den Metallgiesze- reien. T E.373 Weber, H. und Hermanns, H. Die Gussröhren-Herstellung in der festen Form und Schleuderform T E. 374 Daeves, Dr. Ing.Karl. Werk- stoff-Handbuch, Stahl und Eisen 2e Auflage W E. 42 Schmid, L. Der Bau der Kupolöfen. Band I. Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoud: Ir. C. J. P. Rosier en J. Pulleman "Sta» M.S. „OCANA"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1938 | | pagina 4