WILTON-FIJENOORD NIEUWS 2e Jaargang Januari 1939 No. 1 (Bijlage) HAVENVEREENIGING „ROTTERDAM". Op initiatief van de Stichting „Ha- venbelangen" te Rotterdam wordt op gericht een vereeniging van belangstel lenden in het wel en wee van de Rot- terdamsche haven. Deze vereeniging zal omvatten allen, die op eenigerlei wijze bij de bedrijven in dit havenge bied zijn betrokken. Op 23 December 1938 werd in de groote Doelenzaal een openbare ver gadering gehouden, uitgeschreven door het werkcomité, dat de oprichting voor bereidt en het Comité van Aanbeve ling, waarin onze Heer van Daalen, Chef der Afdeeling Reparatie, even eens zitting heeft genomen. De nieuwe vereeniging wenscht een kring van werkers te verzamelen, allen menschen, die zich voor de haven in teresseeren. Het grootste deel der be volking is bij de haven op een of andere wijze betrokken en de problemen van de haven raken hen ook persoonlijk. Bij de oprichting van de vereeniging wil men in de eerste plaats hen ani- meeren lid te worden, die in de Rotter- damsche scheepvaart-, scheepsbouw-, haven- of expeditiebedrijven werken. Daarnaast hoopt men, dat ook vele an deren zullen toetreden, om actief mede te werken aan den bloei van de haven. Leiders en personeel moeten tezamen werken in de nieuwe vereeniging; op die manier zal men de haven met al haar onderdeden en verschillende bedrijven als één organisme leeren zien. Het doel van de vereeniging is om kennis over de haven te verspreiden en belangstelling te wekken. In de eerste plaats dus zal zij een studievereeniging zijn. Ook zal er contact gezocht worden met andere groote havensteden en met het achterland. De plannen, die uiteraard nog nader moeten worden uitgewerkt, omvatten ook het vormen van studiegroepen, on der leiding van deskundigen, het maken van excursies, het vertoonen van films, enz. Het ligt in de bedoeling, niet alleen hen te bereiken, die leidende functies bekleeden, maar allen, die in de be drijven in het Rotterdamsche havenge bied werkzaam zijn. In dit vwrband wordt o.a. gewezen op de menschen van het buitenwerk, de bazen, die een be langrijke rol vervullen in het bedrijf en die zeer veel kunnen medewerken bij het populair maken van onze haven. Onderwerpen voor de maandelijksche bijeenkomsten zijn er te over; om er eenige te noemen; de clearing-overeen- komsten, het werk van Lloyds, evenre dige vrachtverdeeling, het douanesy steem, pools en conferenties, het werk van de Scheepvaartvereeniging Zuid, scheepsbouw en scheepsreparatie, ar bitrage, het stukgoederenverkeer, Rot terdam als fruithaven, de scheeovaart- inspectie, de arbeidsinspectie, de spoor wegen en het vrachtvervoer, enz. alle maal onderwerpen, waarvan velen, die er toch op een of andere manier mede in aanraking komen, de finesses niet kennen. Een vereeniging als die, welke thans in oprichting is, is iets geheel nieuws. Ongetwijfeld zal deze vereeniging, naast en in aansluiting op het werk van Havenbelangen, veel kunnen doen om de haven bij de burgerij, in het land en eveneens in het buitenland, meer populair te maken, waarmede dan tevens een goede propaganda voor de haven wordt gemaakt. Voor de velen, die in de bedrijven van het havengebied wer ken, moet het daarenboven zeer aan trekkelijk zijn, om nader te worden in gewijd in het groote en veel omvatten de organisme, dat de haven immers is. Als contributie wordt gedacht het ge ringe bedrag van 1,per jaar. Gezien het zeer groote belang, dat onze onderneming en zij, die in ons be drijf werken bij den bloei van het Rot terdamsche havengebied hebben, beve len wij het lidmaatschap van bovenbe doelde vereeniging warm aan. Door dit lidmaatschap kunnen wellicht velen ge makkelijker, ieder voor zich, een steen tje bijdragen voor de algemeene wel vaart van ons havengebied, waardoor ieder individueel weder gebaat is. Degenen, die hierin belangstelling toonen kunnen zich, door gebruikma king van onderstaand formulier, voor het lidmaatschap doen inschrijven. Wij vertrouwen, dat hiervan een ruim ge bruik zal worden gemaakt. De Directie. Januari 1939 AANMELDINGSFORMULIER De ondergeteekende verklaart in beginsel bereid te zijn toe te treden als lid van de Haven- vereeniging „Rotterdam". Naams Woonplaats: Dit biljet in te leveren bij den Heer de Hoog, Wilton-Fijenoord te Schiedam.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1939 | | pagina 3