IN MEMORIAM. Na een langdurige ziekte is op 8 Juni j.l. overleden de heer A. C. Franken, in leven bankwerker bij onze onderneming. Aan den overledene, die gedu rende een groot aantal jaren tot volle tevredenheid van zijn su perieuren bij ons werkzaam was, zal een dankbare en aangename herinnering bewaard blijven. Tengevolge van een noodlot tig ongeval is op 12 Juni j.l. over leden de heer J. Korver, die als kraanrijder bij onze onderneming werkzaam was. Men zal aan den overledene, die steeds tot volle tevredenheid van zijn superieuren bij ons werk zaam is geweest, een aangename en dankbare herinnering be waren. LUCHTBESCHERMING Dames en heeren, die onder leiding van Dr. A. v, d. Griend een E,H,B,0,-cursus wenschen te volgen, om zich daarna ter beschikking van bovengenoemden dienst te stel len, gelieven zich aan te melden bij den Heer v, d. Jagt, Alg. Dienst. Er is groote behoefte aan handen, die zich vrijwillig voor dit belangrijke werk willen beschikbaar stellen. Aangenomen wordt, dat leden van het personeel, die zich aanmelden voor een of andere taak in het belang der be scherming tegen luchtaanvallen geen functie voor dergelijke of overeenkomstige diensten buiten onze onderneming aan vaarden. In dat geval zou immers in tijden van gevaar op hun aanwezigheid niet kunnen worden gerekend. LOONBETALING. Zij, die door ongeval, ziekte of an derszins niet in de gelegenheid zijn per soonlijk hun loon, ongevallen- of zie- kengelduitkeering enz. in ontvangst te komen nemen, kunnen daarvoor één hunner huisgenooten, familieleden of collega's machtigen dit voor hen te doen. Hiervoor zijn speciale machti gingsformulieren verkrijgbaar op de volgende plaatsen: Schiedam: bij de afd. Tijdcontröle; bij de afd. Aanneming; bij den Betaalmeester. Rotterdam: (Delfshaven en „Fijenoord") bij den Portier. In het vervolg zal slechts tegen overlegging van dit behoorlijk ingevuld en onderteekend machtigingsformulier loon enz. aan derden worden uitbe taald. Arbeiders, die door ongeval, ziekte of anderszins afwezig zijn of hun ge machtigden kunnen hun loon enz. in ontvangst nemen of laten nemen des Vrijdagsmiddags na 3 uur. Vóór dien tijd zal in het vervolg geen uitbetaling meer plaats hebben. Werklieden, die loon enz. willen medenemen van collega's, die afwezig zijn, kunnen, voorzien van een vol macht, dit loon enz. 's Vrijdags na het in ontvangst nemen van hun eigen loon, afhalen bij den Betaalmeester op het Hoofdkantoor te Schiedam. Indien zij vóór des Donderdags daarvan ken nis geven aan de afd. Tijdcontróle, kan, behalve bij ongeval, het loon enz. be taalbaar worden gesteld aan dezelfde kas, waar zij hun eigen loon ontvangen. Arbeiders, die hun loonzakje hebben verloren, worden in hun eigen belang aangeraden hiervan zoo spoedig mo gelijk aangifte te doen bij de Terrein- politie en hiermede niet te wachten tot des Vrijdags. Te Schiedam geschiedt de loonbeta- ling op Zaterdag alleen bij den Portier aan den Vlaardingerdijk. Juli 1939. ARMONIE „WILTON - FIJENOORD'' Zaterdag, 8 Juli 1939, des avonds 8 uur, Concert op het Heemraadsplein te Rotterdam, onder leiding van den wnd. Di rigent, den heer W. F. Sprink. Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoudt Ir, C. J, P, Rosier en J, Pulleman 1. Algemeene oriënteering in algemeenen zin en in bijzonderen zin; 2. Maatregelen voor bescherming van het personeel; 3. Technische maatregelen voor het be drijf zelf. Daarnaast komen dan nog de vraagstukken van oorlogsgevaar en alarmtoestand, het kos- tenvraagstuk en ten slotte de practische oefeningen; alles bijeen dus een zeer uitge breid probleem. (Wordt vervolgd) MANNENZANGVEREENIGING „WILTON FIJENOORD". Op de laatst gehouden vergadering is de vacature voor 2e Voorzitter aangevuld, en zijn thans de namen en adressen van de bestuursleden als volgt; C.v. Houwelingen, le Voorzitter, Vondel laan 61b, Schiedam. G. v. d. Schalie, 2e Voorzitter, Lange Singelstraat 18, Schiedam. J. C. A. Gabreëls, le Secretaris, Albert Cuijpstraat 15b, Schiedam. Th. Buijs, 2e Secretaris, Bilderdijkstraat 31, Schiedam. J. P. Lagendijk, le Penningmeester, Vlaar- dingerdijk 225, Schiedam. H. Versluis, 2e Penningmeester, Kievit laan 32, VI. Ambacht. A. Ekelenburg, Bibliothecaris, Bilderdijk straat 11, Schiedam. Tevens dient hierbij nog vermeld te wor den, dat het in de bedoeling ligt in October deel te nemen aan het Zangconcours te Overschie. Laat dit tevens voor diegenen, die zich voor de zang interesseeren een aan sporing zijn om zich nog heden op te geven als lid, zoodat met een goed bezet koor aan het concours kan worden deelgenomen. Ook geeft de Mannenzangvereeniging a.s. Zaterdag 8 Juli een concert te Spijkenisse met medewerking van de Harmonie aldaar. Daarom H.H. Zangers spoort elkaar eens flink aan en maakt tevens propaganda voor de Mannenzangvereeniging „Wilton-Fijen- oord". DANKBETUIGING. Allen, die in verband met mijn 25-jarig jubileum op Vrijdag 2 Juni blijken van be langstelling hebben gegeven, wil ik langs dezen weg ook namens mijn vrouw en kin deren mijn hartelijken dank betuigen. De mooie geschenken, de prachtige bloe men en de groote belangstelling van vele zijden, hebben dezen dag voor mij en mijn familie tot een onvergetelijken gemaakt. J. J. DE JONG, Afd. Bankwerkerij. Schiedam, Juli 1939. POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Horloge, Duimstokken, Bossen sleutels, Port. portefeuille. Alsmede eenige voorwerpen, welke reeds in de voorgaande nummers werden vermeld, maar nog niet afgehaald zijn. Terug te bekomen 's middags lusschen 12 en 1 uur bij den Alg. Dienst, Afd. Politie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1939 | | pagina 4