m IN MEMORIAM. J. DE VOS. Op 19 Augustus 1939 is ten gevolge van een noodlottig onge val overleden de Heer J. de Vos, in leven ijzerwerker in de Afd. Nieuwbouw. De overledene trad op 3 Febru ari 1906 in dienst van het F ijen- oord Bedrijf en was daar met ge regelde tusschenpoozen werk zaam in de Afd. Plaatwerkerij tot 31 December 1923. Sedert korten tijd was de overledene op de Wilton werf te Schiedam te werk gesteld. Hij was bij zijn superi euren en collega's zeer gezien. Wij zullen aan hem een dankbare en aangename herinnering be waren. B. H. HEIJSTER Tengevolge van een noodlottig ongeval is op 27 Augustus j.l. overleden de Heer B. H. Heijster, die als bankwerker bij onze onder neming werkzaam was. De overledene was reeds ge- ruimen tijd bij ons in dienst en bij zijn superieuren en collega's zeer gezien. Men zal aan hem een dankbare en aangename herinne ring bewaren. P. DEN HARTOG Na een kortstondige ziekte is op 28 Augustus 1939 overleden de Heer P. den Hartog, die als zandvormer in de Afdeeling Gie terij werkzaam was. Sedert 17 Juli 1893 was de overledene bij ons in dienst. Allen, die hem hebben gekend en met hem hebben samenge werkt, behouden aan den over ledene een dankbare en aange name herinnering. De Directie van de ROTTERDAM- SCHE KOLEN CENTRALE verzocht ons er kennis van te willen geven, dat er voldoende voorraad aanwezig is om de reeds bestelde brandstoffen tijdig af te leveren. Men verzoekt dus om daarover NIET TE WILLEN TELEFONEE- REN OF SCHRIJVEN en ook de reeds opgegeven afleveringsdata NIET te willen wijzigen. Dit zou tot zeer veel moeilijkheden aanleiding kunnen geven. DE COMMISSIE. gelegd en men aan het einde van de week dus maar een gedeelte hiervan krijgt uitbetaald. De werkgever is na melijk bij de wet verplicht tot inhou ding op het loon van het verschuldigde bedrag. Men heeft immers bij het tee kenen van de huurkoopovereenkomst het loon reeds gecedeerd en een beslag legging op het loon niet alleen mogelijk gemaakt doch ook vergemakkelijkt. Vele verkoopers zijn dikwijls zoo welwillend van te voren even aan den werkgever van betrokkene te schrijven met het verzoek werknemer op zijn be talingsplichten te wijzen en in derge lijke gevallen gelukt het meestal wel den kooper van zijn ongelijk te over tuigen, waardoor de dikwijls zeer hooge kosten, verbonden aan een be slaglegging, worden voorkomen. Beide partijen zijn hiermede gebaat. Het aantal loonbeslagen bij „Wilton- Fijenoord" wordt steeds grooter, niet alleen loonbeslagen als vorenomschre- ven, doch ook de belastingbeslagen mogen niet onvermeld blijven. Daarbij komen dan nog de veie klachten over huurschulden enz. Het doel van dit artikeltje is om hier in door tijdig overleg verandering te brengen en het is onze vaste overtui ging, dat dit inderdaad mogelijk is. Hiervoor is natuurlijk in de eerste plaats noodig, dat zij, die zich voor moeilijkheden in verband met afbeta lingskwesties enz. zien geplaatst, zich zonder schroom tot ons wenden. In de meeste gevallen zal men door een tijdige waarschuwing niet in den wind te slaan tot de conclusie komen, dat men zich niet eenzijdig aan een con tractueel vastgestelde bepaling kan ont trekken. Van zeer veel belang is verder, dat men niets onderteekent zonder van te voren behoorlijk na te lezen wat men met zijn handteekening bekrachtigt of hierover advies te vragen. Ook hier door kunnen vele onaangenaamheden worden vermeden. Ten slotte zij nog opgemerkt, dat voor tijdig sparen door inhouding van een zeker bedrag op het loon, waartoe voor diverse doeleinden de mogelijk heid bij „Wilton-F ijenoord" is open gesteld, zooals voor belastingen, brand stoffen enz., men zich vele beslomme ringen kan besparen. Gaarne hoop ik, dat het boven staande moge bijdragen tot een beper king van het aantal loonbeslagen te ge raken en dat zij, die zich voor moeilijk heden als bovenomschreven geplaatst zien, zich tijdig tot mij om advies zullen wenden. J. K. KALKMAN, Afd. Sociale Zaken. S.T.S. „SAROENA" (bouwn. 668). Het uitdokken van het bij ons voor de Koninklijke Shell Groep in aanbouw zijnde stoomtankschip „SAROENA" heeft op 30 Augustus j.l. met goed gevolg plaats gehad. Iannenzangvereeniging Voor het in November 1939 te houden concours te Overschie, waaraan bovengenoemde zang- vereeniging deelneemt, kunnen tot 28 September nog nieuwe leden worden toegelaten. Zangers, die tot nu toe een afwachtende houding aannamen, worden beleefd uitgenoodigd om eens tijdens een repetitie te ko men luisteren. Het bestuur is ervan over tuigd, dat degenen die eens ken nis maken met onze vereeniging en eens komen luisteren, dan dadelijk lid worden. Dus Heeren, nu niet langer gedraald en wordt lid van de Mannenzangvereeniging. Het Bestuur. De repetitie's worden gehouden in de Koffiekamer van het Hoofd kantoor en wel van 7 September af op Donderdagavond van 8 tot 10 uur. Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoud: Ir, C. P* Rosier en Pulleman „WILTON-FIJENOORD" DANKBETUIGING. Merinus Bijl betuigt zijn hartelijken dank aan de Directie, Chefs, bazen en machine- personeel in de Scheepsbouwloods voor de groote belangstelling hem betoond, alsmede voor de hem geschonken cadeaux tijdens zi;n verblijf in het Ziekenhuis na zijn ernstig ongeval. Vooral het fraaie horloge zal hem steeds herinneren aan de geest van goede kameraadschap waarin hij met zijn makkers op de fabriek samenwerkte. Gezien het groote aantal van degenen 50 man) welke hebben bijgedragen is het hem onmogelijk om ieder persoonlijk te bedanken. POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Duimstokken, Brillen, Schuifmaat, Sleutels, Kleinood, Vischgerei, Zakmessen. Alsmede eenige voorwerpen, welke reeds in de voorgaande nummers werden vermeld, maar nog niet afgehaald zijn. Terug te bekomen 's middags tusschen 12 en 1 uur bij den Alg. Dienst. Afd. Politie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1939 | | pagina 4