IN MEMORIAM. Op 10 November 1939 over leed na een kortstondige ziekte J. van Toor, die gedurende vele jaren tot volle tevredenheid van zijn superieuren bij onze onder neming werkzaam was. Van Toor laat bij zijn supe rieuren en collega's een dank bare en aangename herinnering na. Na een langdurige ziekte is op 16 December 1939 overleden de kraanrijder J. Schrasser, die gedurende geruimen tijd bij onze onderneming werkzaam is ge weest. Zijn superieuren en collega's zullen aan hem een dankbare en aangename herinnering be waren. MANNENZANGVEREENIGING „WILTON-FIJENOORD". Op Zaterdag 16 December 1939, 's avonds 8 uur heeft de Zangvereeni- ging haar jaarfeest gevierd in het Vereenigingsgebouw van de fabriek te Delfshaven. De voorzitter sprak een welkomst woord en wekte de aanwezigen op om, voor zoover zij zulks nog niet ge daan hadden, lid, donateur of begun stiger te worden. In de pauze hebben velen aan dezen oproep gehoor ge geven. Na den voorzitter las de secretaris (de heer Gabriëls) het jaarverslag voor waaruit duidelijk bleeK hoe le venskrachtig de jonge vereeniging is. Hoewel de Zangvereeniging pas één jaar bestaat, heeft zij toch reeds, in samenwerking met de Har monie Wilton-Fijenoord, en de Too- neelvereeniging Wilton-Fijenoord, een uitvoering gegeven; daarna in Sep tember een buitenconcert te Spijke- nisse en last not least deelneming aan het Zangconcours te Overschie, al waar de prestaties werden beloond met den eersten prijs. De uiterlijke teeke nen daarvan waren een lauwertak met diploma. Na den secretaris hield de heer Goedhart, voorzitter van de feestcom missie, een geestdriftige rede. Vooral wees de spreker op de groote verdien sten van den dirigent, de heer Ver weel, en sprak de verwachting uit, dat de Zangvereeniging nog dikwijls door dezen dirigent naar de overwinning zou worden geleid. Uit dankbaarheid overhandigde de spreker aan den heer Verweel een fraaie bloemenhulde. De heer Goedhart prees den goeden geest in de Vereeniging waarin alleen maar plaats is voor zang en goede ka meraadschap en wekte de aanwezigen op om lid te worden. Die niet kan zin gen, dien wordt het hier geleerd. Namens de Tooneelvereeniging sprak de heer Bongers in zijn functie als Voorzitter. Hij feliciteerde de jonge Vereeniging met haar jaarfeest en sprak de hoop uit, dat de Zangver eeniging en de Tooneelvereeniging elkaar nog dikwijls zouden vinden. Tot slot overhandigde deze spreker een prachtige medaille voor het vaandel. De voorzitter van de Zangvereeni ging dankte alle sprekers voor hun gelukwenschen, waarna met de uit voering van een uitgebreid programma werd begonnen. Dit bestond uit vele voordrachten en zangnummers, waar uit bleek, dat de leden niet alleen goede zangers maar ook goede too- neelspelers zijn. De lachsalvo's en het applaus bewees duidelijk hoe er werd genoten. De bekende tenor Goedhart zong enkele aria's waarvoor hij met een daverend handgeklap werd be loond. Tot laat in den nacht bleven de leden en de genoodigden in een gezellige sfeer bijeen. Ieder was te vreden over den genotvollen avond, welke, naar wij hopen, voor zeer velen aanleiding zal zijn om eens op Don derdagavond van 8 tot 10 uur op de repetities te komen, welke steeds ge houden worden in de koffiekamer van het nieuwe kantoor te Schiedam. Als zij zien hoe serieus daar de zang be oefend wordt en hoe kameraadschap pelijk daar de omgang is. dan worden zij stellig lid. HET BESTUUR. De ROTTERDAMSCHE KOLEN CENTRALE heeft ons verzocht de aandacht er op te willen vestigen, dat zij tot nader order nog steeds bestellingen accep teert tegen de prijzen, welke sedert 1 October j.l. gelden. Zij geeft echter in overweging bestellingen zoo spoe dig mogelijk te doen, aangezien de prijzen binnenkort belangrijk zullen stijgen. Alle prijzen gelden voor directe af levering. „SAROENA". Na een geslaagden proeftocht is het stoomtankschip „Saroena", het welk op onze werf is gebouwd voor rekening van de Koninklijke Shell Groep, in November j.l. aan de ree- derij overgedragen. DANKBETUIGINGEN. Van deze gelegenheid wil onderge- teekende gebruik maken, om de Direc tie, zijn Chef, Collega's en vrienden hartelijk dank te zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij zijn af scheid van Wilton-Fijenoord te Schie dam. K. DE BAAT, Jan Steenstraat 51. Sliedrecht. Voor de blijken van belangstelling van de zijde der Directie en van de mede-werklieden bij 't overlijden van mijn man, zeg ik hiermede mijn harte- lijken dank. Wed. P. VisserBoodt. TE HUUR. Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoudt Ir. C. J. P. Rosier en J. Pulleman ROTTERDAM Aan de Fransche Laan No. 158 en 164, eene tweede etage, bevattende: twee kamers-en suite, douchecel, drie slaap kamers fietsenloods met achteruitpad. Huur fl. 34per maand. Aan de Fransche Laan No 172, eene beneden woning. bevattende: woonkamer, tusschenkamer en zitkamer, vestibule, gang met douchecel, keuken, fietsen loods met achteruitpad. Huur fl. 33 per maand Te bevragen: C. de Witte Co. Bijkantoor Fransche laan 168, Telefoon 31818, Rotterdam. VLAARDINGEN. Aan de Richard Holstraat No. 76, eene groote vrije bovenwoning, bevattende' twee kamers-en suite, zijkamer, keuken en vier slaapkamers. Huur fl. 5.95 per week. Te bevragen: C. de Witte S Co. Bijkantoor Sweelincksrraat 169, Telefoon 783 en 887, Vlaardingen. POLITIEBERICHTEN. Gevonden voorwerpen. Bossen sleutels, Messen, Handschoenen, Krompasser. Alsmede eenige voorwerpen, welke reeds in de voorgaande nummers werden vermeld, maar nog niet afgehaald zijn. Terug te bekomen 's middags tusschen 12 en 1 uur bij den Alg. Dienst, Afd. Politie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1939 | | pagina 4