ONTWIKKELING EN ONTSPANNING. HARMONIE „WILTON-F IJENOORD". Op 1 Mei a.s. zal het 15 jaar geleden zijn, dat de Harmonie ,,Wilton-Fijen- oord" werd opgericht. Hoewel de tijds omstandigheden somber zijn, heeft het bestuur gemeend dit feit toch niet on opgemerkt voorbij te mogen laten gaan. Een feestavond voor de Leden, Dona teurs en Begunstigers, welke waar schijnlijk gehouden zal worden in de tweede helft van de maand April a.s., is thans in voorbereiding. De mobilisatie heeft vanzelfsprekend ook haar stempel gedrukt op de Har monie, waardoor zij thans de medewer king van een tiental leden moet missen, doch dank zij de krachtige leiding van haar dirigent, den heer Pala, heeft zij zich op het oude peil weten te hand haven. Het programma, dat voor den jubi leumavond in studie is, biedt „elck wat wils" en het bestuur hoopt dan ook, dat velen van hun medeleven zullen blijk geven door dezen feestavond bij te wonen. HET BESTUUR. DE ZANGVEREENIGING. Op Donderdag 1 Februari verleende de Mannenzangvereeniging haar medewerking aan een feestavond van de Leidsche Harmonie Vereeniging, georganiseerd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van deze Harmonie, welke onder de muzikale leiding staat van den Heer Verweel, bekend als de dirigent van onze Zangvereeniging. De stadsgehoorzaal was geheel met een aandachtig publiek gevuld, hetgeen inspireerend op onze zangers werkte! Zij waren dan ook op hun best en brachten met geestdrift een viertal liederen ten gehoore, t.w.: Tempel zang; Een lied; Neerlands Mannen- zang en Grietje van den Mulder. Een langdurig applaus was hun loon. De dirigent had een aparte hulde in ont vangst te nemen. Veel succes had ook onze solist, de tenor Goethart. Voor velen bij Wilton-Fijenoord is onze vriend Goethart geen onbekende meer. Talrijk zijn degenen, die hij met zijn zang genotvolle momenten heeft bezorgd. In Leiden, waar men voor de eerste keer gelegenheid had om dezen zanger te hooren, was het succes direct opvallend. Hij zong een drietal liede ren en oogstte telkens grooten bijval. De Voorzitter van de feestvierende vereeniging dankte hartelijk voor het groote aandeel, dat de Zangvereeni ging van Wilton-Fijenoord in het sla gen van dezen avond had gehad en sprak tevens de hoop uit, dat de relatie tusschen de zangvereeniging en de Leidsche Harmonie nimmer meer ver broken zal worden, in het belang van beider bloei en groei. Naar wij hopen, zal dit korte ver slagje van dezen gezelligen en leer- zamen avond voor vele beoefenaren van de zangkunst aanleiding zijn om met de Mannenzangvereeniging nader in contact te treden. Het meest aanbe velenswaardige is natuurlijk om lid te worden, maar in de eerste plaats raden wij U aan om eens tijdens een repetitie te komen luisteren. U kunt dan zelf be- oordeelen wat dirigent en zangers presteeren en U bent dan zelf getuige van den gezelligen en kameraadschap- pelijken geest, waardoor alle bijeen komsten van de Mannenzangvereeni ging worden gekenmerkt. Bovendien is de zomer in aantocht, d.w.z. de echte tijd voor uitvoeringen en deelnemingen aan zangwedstrijden. Daarom, beoefenaren en liefhebbers van den zang, treedt toe als lid: doe het nu! De repetitiesworden gehouden eiken Donderdagavond om 8 uur in de groote koffiekamer van het Hoofd gebouw. EEN GESLAAGDE FILMAVOND. Een zeer talrijk publiek woonde op 24 januari onze eerste filmavond bij. Uiteraard was zoo n filmlezing voor haar organisatoren een experiment, welks resultaat moest worden afge wacht. De opkomst en de reacties van het publiek bewezen echter, dat het plan, alsmede de uitvoering ervan zeer in den smaak was gevallen. Eenige honderden belangstellenden vulden de groote koffiekamer toen om ongeveer half negen de Heer Pulleman de aan wezigen welkom heette en speciaal den Heer D. van Sijn begroette, die bereid was gevonden om zijn film met een enkel woord toe te lichten. Als voorfilm liep een film over het Mannesmann-Werk. Deze geluidsfilm boeit niet alleen door de beelden van het reusachtige bedrijf maar ook door de suggestieve fotografie en de enorme vaart, welke de cineast in zijn film heeft gebracht. De beklemming, welke over den be schouwer komt, wordt versterkt door het bijpassende geluid, waarmee de suggestie nog wordt ondersteund. Een prachtige film van een prachtige fabriek. Terecht dankte de Heer Pulle man dan ook aan het slot van den avond de Mannesmannbuizen Han del Mij. welke de film voor vertooning beschikbaar had gesteld. 11 Umaüi Hierna volgde het hoofdnummer: ,,Van Rhönedelta naar Rhöneglet- scher van D. v. Sijn. Wij kennen den Heer Van Sijn reeds door het verhaal, dat hij voor Ons Orgaan heeft ge schreven. Wij weten daaruit, dat Van Sijn boeiend kan schrijven, maar op dezen avond bleek hij ook een geestig verteller en een bekwaam cineast te zijn. Aan het begin van elke acte gaf Van Sijn op leuke onderhoudende wijze een korte verklaring van den inhoud, waarbij zich telkens de gelegenheid voordeed om melding te maken van grappige voorvallen, welke Van Sijn Door een kijkgat zag ik ze komen, de zwarte stieren. Ze wilden zeker mijn bouw sel van wat dichterbij bekijken en nog voor ik er op bedacht was stond er al een heel troepje bij de hut. Wat moest ik beginnen? Als ik het deurtje opengooide om de dieren te verjagen, zouden ze een rood kereltje in een kistje, een duveltje in een doosje zien en dan zou er van mij en mijn filmtoestel niet veel meer overblijven. Maar er moest iets gebeuren, want de dieren duwden reeds met hup logge koppen tegen het dunne triplex van de hut. Ten einde raad liet ik met mijn vuisten een flinken roffel op het deurtje hooren. En dat hielp. Er ontstond een ware paniek onder de stieren, die nu in een wilden galop door het spattende water vluchtten. Maar veel rust had ik toch niet meer, want telkens kwamen de stieren terug, zoodat ik ten slotte eerder dan ik van plan was, op moest breken. Zigeuners in Santes Maries de la Mèr Maar er was nog genoeg te doen in de Rhönedelta. En de volgende dagen had het kleine visschersplaatsje „Santes-Maries-de- la-Mèr onze volle belangstelling. Gewoon lijk ligt dit dorpje vergeten aan de Middel- landsche Zee tusschen de beide Rhöne- armen. Maar op 24 en 25 Mei stroomen de zigeuners uit alle deelen van Europa naar dit plaatsje, om er hun processie-feest te houden. En toen wij er dan ook tijdens die gedenkwaardige data aankwamen, was het marktplein gevuld met de vreemdste ver- voermiddelen. (Wordt vervolgd^ De Rhöne in de delta

Wilton Fijenoord Nieuws | 1940 | | pagina 3