mm V Vfta I i ONS VOLKSLIED. Bij de tewaterlating van de O. 25 brachten, tijdens het spelen van het „Wilhelmus", de met de afzetting be laste personen het vereischte eerbe toon. Van deze gelegenheid werd door velen gebruikt gemaakt om de afzetting te verbreken en zich te verplaatsen. Wij betreuren een dergelijke houding en hopen, dat bij een volgende gele genheid meer eerbied voor ons Volks lied zal worden getoond. POLITIE BERICHTEN. Reeds eerder wezen wij erop, dat het ten strengste verboden is om achter op auto's te klimmen; zoowel op het ter rein als er buiten. Reeds eenige malen gebeurden door overtreding van dit ver bod op onze terreinen ongelukken. Wellicht kan het van nut zijn als het personeel op de hoogte is van het be treffende artikel uit de wet op het per sonenvervoer: ,,Het vervoeren van personen met andere motorrijtuigen dan autobus sen of personenauto's mag slechts geschieden op de daarvoor bestemde zitplaatsen, tenzij afwijking hiervan noodzakelijk is voor het verzorgen van de lading tijdens den rit of voor het laden en lossen; het mag niet te gen vergoeding geschieden. GEVONDEN VOORWERPEN. Pulleman Verantwoordelijk voor den redactioneelen inhoud: Ir sier 4 IN MEMORIAM. In den ouderdom van 42 jaar is op 24 Maart j.l. overleden de heer K. Mes, in leven grondwerker bij onze onderneming. De overledene stond bij zijn supe rieuren goed aangeschreven. Men zal aan hem een aangename en dankbare herinnering bewaren. Tengevolge van een noodlottig on geval is op 29 April j.l. overleden de heer J. H. Jongste, die als dokknecht bij onze onderneming werkzaam was. De overledene heejt zijn functie gedurende een lange reeks van jaren tot volle tevredenheid van zijn supe rieuren vervuld. Men zal aan hem steeds een dankbare en aangename herinnering blijven bewaren. In de maanden Maart en April be treurden wij het overlijden van 8 oud-gedienden, die velen van ons zich nog wel zullen herinneren, op 19 Maart: Arie Niggelie, in leven draaier, 'P 25 Maart: Arie Mes, in leven plaatwerker, op 2 April: Dirk van Ekelenburg, in leven tim- nferman bij het bouwbedrijf, op 6 April: Jan Scholts, in leven sjouwer in de gieterij, op 11 April: Johannes Antonius Boelee, in leven sjouwer in de draaierij, op 17 April: Cornelis Tom, in leven draaier, op 21 April: Johannes Hendrikus Weykamp, in leven modelmaker, op 29 April: Willem Schouten, in leven ketel- makersbaas. vroegen morgen vertrokken wij om den machtigen Rhönestroom te volgen tot aan zijn oorsprong, den gletscher. De prachtige wegen, die nu volgden waren een nieuwe sensatie, al getuigden de modderkluiten tegen de auto van de worstelingen in een bijna onbegaanbaar gebied. Bij Lyon ging het naar het oosten. Wij passeerden de Fransch-Zwitsersche grens; doken onder in de prachtige stad Genève, genoten van het diep-blauwe meer met als bekroning de verre sneeuwvelden van den Mont-Blanc en volgden zoo de smaller wordende Rhone door een steeds woester wordend dal, waar het Rhönewater nog slechts als een wilde bergbeek voortbruiste. Zoo bereikten wij het dorpje Gletsch, waar de machtige glet scher voor ons lag. Hoog op de bergtoppen de stille, witte firnvelden, waar de sneeuw zich tot de langzaam schuivende ijsmassa perste, die in het dal een smeltbeekje voedde, de jonge Rhone. En wij dachten terug aan de mooie rivier, waarvan wij den loop nu kenden, tot waar de Middelland- sche Zee het rustelooze Rhönewater verder voert. «"«TT W-V - N Zigeunerjongens HARMONIE „WILTON-FIJENOORD". Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan heeft de Harmonie „Wilton-Fijenoord" op 20 April j.l. in het Gebouw van den R.K. Volksbond te Schiedam een feestavond voor haar leden, donateurs en begunstigers ge geven. De avond was zeer goed bezocht en naast vertegenwoordigers van diverse ver- eenigingen, gaven ook eenige hoofdambte naren van „Wilton-Fijenoord" van hun be langstelling en medeleven met de vereeni- ging blijk. Nadat de avond met een korte toespraak door den voorzitter, den heer L. C. Elich, was geopend, werd direct een aanvang ge maakt met het afwerken van het program ma. De Harmonie deed zich hierbij van haar beste zijde kennen en gezien het langdurig applaus na elk nummer, mag men wel aan nemen, dat het bijzonder in den smaak viel. Na het vierde nummer werd, nadat één der oprichters, de heer Plaisier, de geschie denis van de Harmonie had geschetst, ge legenheid gegeven tot het aanbieden van gelukwenschen, waarvan verschillende ver tegenwoordigers van vereenigingen onder het aanbieden van geschenken gebruik maakten. De Directie van „Wilton-Fijen oord" had een bloemenhulde gezonden, terwijl de Eere-Voorzitter, die door om standigheden tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn, van zijn belangstelling blijk gaf door het zenden van een felicitatietelegram. Ook de nummers na dit intermezzo had den een vlot verloop en de Harmonie kon er niet aan ontkomen een extra nummertje ten gehoore te brengen. Na de pauze werd een goed verzorgd variété-programma ten tooneele gebracht, hetwelk tot bijna 1 uur de toehoorders aan genaam bezig hield. De avond werd besloten met een gezellig bal en velen vonden het jammer, dat reeds te 2.30 uur de tijd van gaan was aange broken. Rest mij nog hulde te brengen aan den dirigent, den heer Joh, F. Pala, onder wiens bekwame leiding de diverse nummers waren ingestudeerd, terwijl ook een woord van waardeering niet mag worden onthouden aan bestuur en leden, die er voor hebben gezorgd, dat de drukkende omstandigheden van dezen tijd voor enkele uren konden worden vergeten. Het was een geslaagde avond. DANKBETUIGINGEN Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en de bloemenhulde, welke mij wachtte bij mijn thuiskomst, aan allen mijn oprechten en hartelijken dank. In het bij zonder aan de collega's en het personeel der afd. koperslagerij. J. F. EIJKENBROEK. Daar het mij onmogelijk was bij mijn vertrek allen afzonderlijk te bedanken zeg ik langs dezen weg, ook namens mijn vrouw, allen, die blijk van hun belangstelling ga ven, mijn oprechten dank. W. H. STUIT, Verbandmeester. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg haar groote erkentelijkheid en dankbaar heid voor de vele bewijzen van deelneming van de zijde van de Directie en van het dokpersoneel van Wilton-Fijenoord onder vonden bij het smartelijk verlies van haar echtgenoot Jan Jongste. Mevr. de Wed. M. JONGSTE- GERR1TSEN. Rotterdam, Mei 1940. Sleutels, Duimstokken, Belastingplaatje (kosteloos), Slinger van automobiel, Voeler, Nagelmaatje. Alsmede eenige voorwerpen, welke reeds in de voorgaande nummers werden ver meld, maar nog niet afgehaald zijn. Terug te bekomen des middags tusschen 12 en 1 uur bij den Alg. Dienst, Afd. Politie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1940 | | pagina 4