JUBILEA. Sedert de bevrijding hebben de navol gende jubilea bij de onderneming plaats gehad, t.w.: Beambten: 25 jaar. H. C. v. d. Vlist Expeditie J, Vuyk Bedrijfsboekhouding D. Postema Tijdcontróle H. J. v. Dijk Sociale Zaken 50 jaar. F. A. Wienands Magazijnadministratie Bazen: 25 jaar. Onderbaas K. Kasteleyn Bewaking Onderbaas M. Sjouken Dwarshelling Hoofdbaas A, Bakx Machinefabriek 40 jaar. Baas J. Poldervaart Magazijn Arbeiders: 25 |aar. 2695 H. Vroon Sjouwer 3286 J. B. Ringelberg Boorder 8279 Ph. v. Oosterwijk Kotteraar 8700 C. de Poter Bankwerker 3678 G. Fens Dokknecht 2585 J. G, v. Oosterhout Autog. snijder 3654 C, D. Bourguignon Dokknecht 2672 A. G. Fromberg Vormer 3553 C. J. de Wit Fitter C.55 D. Eikelenboom Portier-waker 3104 C. Schreuder Bankwerker 40 jaar. 8194 C. J. R. Samelius Kotteraar 1642 C. v. d. Perk S'cheepsbeschieter ACTIE NOORD HELPT ZUID. In de laatste oorlogsmaanden heeft het Zuiden van ons land blijk gegeven van een sterk ontwikkeld saamhoorigheidsgevoel, door zelf temidden van oorlogsellende zit tende, een welgeslaagde inzameling van levensmiddelen op touw te zetten. Velen hebben hieraan zooal niet hun leven, dan toch zeker een spoediger herstel van hun gezondheid te danken. Het bovenstaande verklaart dan ook, dat de actie Noord helpt Zuid, welke na de be vrijding hier is ingezet, in breeden kring steun heeft ontvangen. Geweldige hoeveel heden goederen en huisraad zijn door Noord ter beschikking van Zuid gesteld. Eveneens is het begrijpelijk dat, ook bij het personeel van Wilton-Fijenoord, de vraag naar voren kwam of het onze zuide lijke landgenooten kon helpen. Bij een in zameling in dezen tijd ontbreken verschil lende artikelen vrijwel geheel, om de een voudige reden dat de gevers deze artikelen zelf niet bezitten. Na eenig overleg bleek, dat wij inderdaad x in staat waren, met de beschikbare mate rialen en hulpmiddelen, artikelen te fabri- ceeren waaraan in de getroffen gebieden groote behoefte bestaat. Een voorstel bij de Bestuurders had een gunstig onthaal en de gevraagde toestem ming werd spontaan gegeven. Na overleg met de daarvoor in aanmer king komende instanties werd besloten, dat wij fluitketels, hamers, ledikanten, stoelen en pollepels zouden vervaardigen. Het fabri- ceeren van koekepannen moest vervallen, daar het hiervoor benoodigde materiaal ontbrak. Van verschillende zijden van ons perso neel kwam de wensch tot uiting, daadwer kelijk te mogen medewerken aan deze actie. Na rijp beraad bleek dat aan dezen wensch te voldoen was, door enkele minuten van den schafttijd op te offeren en den daardoor vrijgekomen tijd te benutten voor het boven genoemde doel. Hier zien we dus door samenwerking tus- schen werkgever en werknemer iets tot stand komen, waarop elk rechtgeaard lid van Wilton-Fijenoord trotsch kan zijn. Moge ons voorbeeld navolging vinden. Op deze wijze kunnen alle Nederlanders elkaar tot steun zijn, waardoor de opbouw van ons Vaderland in hooge mate gediend wordt. In een volgend nummer komen wij terug op de bereikte resultaten. Iedereen kan zich overtuigen met welke animo in de verschil lende afdeelingen gewerkt wordt aan het gereedkomen van de genoemde artikelen. SPORTVEREENIGING „WILTON-FIJENOORD". Toen in den zomer van 1944 door enkele leden van het personeel het initiatief werd genomen om tot de oprichting van een Al- gemeene Sportvereeniging bij „Wilton- Fijenoord" te geraken, is bij de besprekin gen, welke daarna werden gevoerd en in de bekendmakingen, welke aan het personeel werden gedaan, steeds naar voren gebracht, dat deze oprichting eerst zou geschieden, nadat de bevrijding van ons land een feit zou zijn. In afwachting daarvan zijn toen enkele groepen gevormd, welke onderlinge wedstrijden enz. hebben georganiseerd om de animo levendig te houden, welke de plannen hadden opgewekt. Algemeen bestond in dien tijd de indruk, dat de bevrijding niet lang op zich zou laten wachten, doch helaas kwam deze later dan de meesten onzer hadden gedacht De maat regelen, welke sedert September 1944 door de bezetters genomen zijn, maakten zelfs de clubavonden van enkele groepen niet meer mogelijk, terwijl, afgezien daarvan, de vrije tijd door ieder benut moest worden om te trachten voor zich en zijn gezin de noo- dige levensmiddelen te verkrijgen. Over bodig is het hier de ellende te schetsen, welke door de meesten onzer werd ge leden. Het is geenszins bezijden de waar heid, dat in den loop van den winter de gedachten aan een Sportvereeniging geheel waren verdwenen door de moeilijkheden, waarvoor wij ons geplaatst zagen, zooals het ontkomen aan de diverse razzia's enz. enz. Door omstandigheden konden velen zich door de overrompeling hieraan niet ont trekken en helaas zullen enkele beambten en arbeiders der onderneming niet meer terugkeeren. Zij hebben den tol van hun leven moeten betalen aan het land, dat ons in den nacht overviel en sedertdien een schaduw heeft geworpen op het leven en welzijn van ons geheele volk. In het voorjaar leefde ons volk, ondanks honger en ellende, weer op toen het steeds meer tot het besef kwam, dat de donkere nacht, waarin het vijf jaar had geleefd, spoedig plaats zou maken voor het volle daglicht der bevrijding. Op 5 Mei 1945 beleefden wij den dag, die door ons nooit zal worden vergeten. Het was de dag, waarop wij een nieuw leven aanvingen en onze gedachten zich weer op de toekomst gingen instellen. Niet alleen de komende werkzaamheden, maar ook de ontspanning, welke zoo langen tijd niet mogelijk was geweest, ging weer aandacht vragen. De feestdagen, welke wij sedert de bevrijding hebben kunnen vieren, leggen daarvan voldoende getuigenis af. Lang zamerhand deed de vraag naar geleide ont spanning zich echter gevoelen en vele ver- eenigingen op allerlei gebied hebben inmid dels blijk gegeven de verlangens aan te voelen, doordat zij overgingen tot het orga- niseeren van wedstrijden. Ook onder het jeugdige personeel van Wilton-Fijenoord kwam al spoedig de wensch naar voren, de in den zomer van 1944 gerijpte plannen tot uitvoering te brengen. Verschillende omstandigheden maakten het echter wenschelijk hiermede even te wachten. Het meerendeêl onzer stond op wachtgeld, zoodat contact heel moeilijk was, terwijl de lichamelijke ge steldheid van velen niet van d'ien aard was, dat reeds direct kon worden aange vangen. Nu inmiddels reeds meer dan 3000 werknemers het werk hebben hervat, zijn vele bezwaren ondervangen en staat niets een uitgebreid vereenigingsleven in de toe komst in den weg. Voorloopig zal naar buiten hiervan nog niet veel kunnen blijken, doch het moet mogelijk zijn, in het voorjaar van 1946 op breede basis te beginnen. Aan vankelijk zal slechts het beambten-perso neel, eventueel uitgebreid met de jongens van de leerschool, in de komende winter maanden in het vereenigingsverband kun nen worden opgenomen, om zoodoende een behoorlijken grondslag te leggen voor de uitbreiding, welke in het voorjaar moet plaats vinden. In afwachting hiervan zal de Commissie het echter zeer op prijs stellen, de stem van het geheele personeel te hooren., Voor stellen worden gaarne ingewacht en kunnen aan ondergeteekende worden geadresseerd. Eveneens wordt ieder lid van het personeel reeds thans in de gelegenheid gesteld, zijn sympathie met de oprichting te betuigen, door onderstaande strook ingevuld en onderteekend aan ondergeteekende te doen toekomen. De plannen omvatten diverse sporten en spelen, zooals voetbal, handbal, athletiek, bridge, zwemmen, biljarten enz. enz. De be doeling is, voor elke tak van sport of spel een aparte groep met een eigen bestuur te vormen, waarboven dan een hoofdbestuur de leiding van het geheel in handen neemt. Wilton-Fijenoord heeft nimmer een uit gebreid vereenigingsleven onder het perso neel gekend, wat men, gezien de grootte van het bedrijf, zeker had mogen verwach ten. Wij leven thans onder andere omstan digheden en de oorlog heeft ons al zou misschien dikwijls het tegengestelde uit conflicten van allerlei aard kunnen worden opgemaakt dichter tot elkander gebracht. Aan den opbouw van ons zoo geteisterde vaderland wil een ieder, van hoog tot laag, medewerken en het onderling begrip voor elkanders nooden zal daarbij van veel be lang zijn. Het scheppen van een band onder het personeel zal leiden tot het welzijn van ons allen en het bedrijf tot zijn oude glorie terugbrengen. Op Ujualler medewerking wordt gerekend. C. KEYZER, Secr. Commissie voor de Oprich ting van een Alg. Sportvereeniging. Ondergeteekende, Kant./Fabr. No.: Naam: Afdeeling: wil gaarne medewerken aan de oprichting van een Alg. Sportvereeniging bij Wilton- Fijenoord. Hij/zij zou zich willen aansluiten voor de volgende tak(ken) van sport of spel: (zelf invullen) Datum: Handteekening:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1945 | | pagina 2