IN MEMORIAM. wij thans, dat de navolgende Geuzen, welke voor het vuurpeleton of in de concentratie- werkzaam in de machinefabriek afd. scheepsbouw machinefabriek afd. bewaking machinefabriek afd. timmerlieden als klinkersbaas in de machinefabriek afd. electr. lasschers machinefabriek Met zekerheid weten bij ons werkzaam waren, kampen gestorven zijn: J. W. v. d Bergh in leven J. v. d. Burg A. J. de Haas C. v. d. Jagt A. de Keizer W. Kwakernaak H. Lammers L. Langstraat K.- C. Molenaar D. Post T. Rietveld R. G. Roelofsen C. Schippers J. J. Smit J. Stolk D. van Striep J. v. d. Veer afd. scheepsbouw J. v. Wijk afd. metselaars G. de Zeeuw schilders Tevens ontvingen wij bericht, dat de navolgende personen, die als gevolg van hun illegaal werken naar Duitschland zijn gevoerd, daar om het leven zijn gekomen: J. L. Alta, in leven assistent-bedrijfsleider van de buitenbankwerkers C. R. Prins, in de machinefabriek. Met weemoed gedenken wij hun lijden en sterven. Zij vielen in de volle overtuiging hun plicht jegens het Vaderland gedaan te hebben. Hun offer en nagedachtenis zal bij ons in hooge eere gehouden worden. Na 5 Mei 1945 zijn volgens ontvangen berichten de navolgende personen, die bij ons werkzaam waren, overleden. Velen van ons zullen zich hen nog wel herinneren. G. van Abshoven in leven werkzaam in de afd. scheepsbouw M. Baggerman W. Bakker S. Berkhout P. Brugman W. Dik C. Duizer A. Dijksman J. Exalto H. Grethe A. de Groot P. van Hagen J. Klute L. van Looijen W. Noordzij B. van Nugteren A. Romijn A. Stigter D. van Striep G. Schoeman K. Timmerman P. Visschers J. Verschoor R. van Vliet P. de Vogel H. van Vuuren L. van Walsum G. van Weijen G. v. Wensveen C. Wigmans S. van Woensel schilders scheepsbouw timmerlieden branders ijzergieterij bikkers buitenbankwerkers scheepmakers machinefabriek timmerlieden bedrijfsschool machinefabriek bikkers scheepsbouw onderhoud aanhouders scheepsbouw machinefabriek electr. lasschers bewaking electr. lasschers scheepsbouw timmerlieden boorders plaatwerkers scheepsbouw gereedschapmagazijn bikkers centraal magazijn K 2209 n stemden hierin overeen: hun dank voor ons medeleven in hun gevangenschap en de kracht, die ze uit dit medeleven putten. De verschillende firma's, die ons zoo uit nemend geholpen hebben, danken wij hierbij hartelijk. In de eerste plaats denken wij aan de ,,Victoria"-fabriek te Dordt. Vervolgens aan de „King-pepermuntfabriek te Sneek, welke ons op zoo'n royale en hartelijke wijze heeft geholpen. Verder mochten we medewerking ondervinden van Tieleman Dros te Leiden, Paul C, Kaiser te Rotter dam, Koekfabriek Stereo te Rotterdam ep de Vischconservenfabriek Hollandia te Gorin- chem. Zij allen hebben de krijgsgevangen schap onzer militairen helpen verlichten. En wanneer wij nu de teruggekeerde krijgsgevangenen hooren vertellen over de vreugde, waarmede de pakketten in het kamp werden ontvangen, dan kunnen wij, die zelf zoo'n groote schaarschte hebben doorgemaakt, ons hun blijdschap zoo goed indenken. Wij danken chefs zoowel als collega's voor de medewerking, die wij van hen mochten ontvangen. C. TRIMP. R. MUUS. DANKBETUIGING. Hiermede wil ik mijn diepgevoelden dank en erkentelijkheid betuigen aan het ge zamenlijk personeel van Wilton-Fijenoord voor den wekelijkschen financieelen steun, dien ik na het fusilleeren van mijn echtge noot, wijlen den heer Barend Capelle, vanaf September 1941 tot na de bevrijding van ons land, heb mogen ontvangen. Hierdoor was het mij mogelijk met mijn dochter den oorlog door te komen. Ik ben U voor dezen edelmoedigen daad oprecht dankbaar en zal haar nooit vergeten. Wed. B. CAPELLE-LANE. ROTTERDAM, Juni 1945. VOETBAL. In aansluiting aan het artikel in dit num mer inzake de oprichting van een Alge- meene Sportvereeniging interesseert het U wellicht te vernemen, dat de afd. voetbal sedert de bevrijding reeds meermalen van zich heeft doen spreken. Naast de wedstrij den tegen officieele elftallen, werd ook eenige malen gespeeld tegen de bemanning van aan de werf liggende schepen. De ruimte laat niet toe van al deze wedstrijden bijzonderheden te vermelden, doch de wed strijd, welke nog frisch in het geheugen ligt, is die tegen de bemanning van de drie Mine-sweepers. Ons elftal heeft toen een zeer goeden indruk gemaakt en won met niet minder dan 110. Het elftal van de bteF g Mine-sweepers was echter gehandicapt door het feit, dat enkele van de beste spelers met verlof waren. Dit neemt echter niet weg, dat de aanwezige Officieren Sports- manager vol lof waren over de prestaties van de onzen. De wedstrijd werd in zeer goede verstandhouding gespeeld en niet tegenstaande de groote nederlaag hielden de Engelschen tot het einde vol. Het was jammer dat zij er niet in slaagden een tegen- punt te maken, hetgeen zij zeker hadden verdiend. Misschien bestaat de gelegenheid nog voor een returnmatch, waarin de Mine sweepers hopelijk met $en sterker elftal zullen uitkomen om te trachten revanche te nemen. Het was een aardige en door de onzen zeer op prijs gestelde geste door de be manning te worden uitgenoodigd voor een „supper" aan boord, gevolgd door een film voorstelling. De belangstelling van het personeel was zeer matig en is voor verbetering vatbaar. C. K.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1945 | | pagina 4