KINDERFEEST Wie zoo graag iets goeds wil scheppen In de wereld, zorg' met spoed Eerst aan Ik wat te verbeet'ren. 't Wordt dan vast en zeker goed. G. Prins, C. R. Rietveld. T, Roelofsen, R. G. Roelofsen, H. J. Schippers, C. Smit, J. J, Stolk, J. v. Striep D, v. d. Veer, J. Verweerdt, W. v. Wijk, J. J, de Zeeüw, G, Door oorlogshandelingen op de werf oi elders kwamen om het leven: Assist.-bedrijfsl. Afd. Machinefabriek Machinefabriek Electr. lasschers Electr. lasschers Machinefabriek Machinefabriek Machinefabriek Machinefabriek Scheepsbouw Zeilmakers Metselaars Schilders Bakker, W. v. d. Berg, W. Bol-Raap, G. Elutter, H. A. Driessen, J. A. Feteris, L. Hoogersteeger J. R, Hoogerwerf, J. ten Hoope, W. v. d. Horst v. Katwijk Jongeneelen, J. A. Keesmaat, L. Kist, A. Klaasse, C. Koster, F. C. Lichnofsky, K. Middendorp, C. J. v. Noort. M. v. 't Oor, D. v. d. Ree, C. Romijn, P. Sas, P. Schot. G. K. J. Slotboom, J. Struik, S. Timmerman, K. de Wit, C. H. Zonneveld, J. v. d. Zwan. G. Zwijnenburg, A. Atd. Scheepsbouw Scheepsbouw Fitterij Scheepsbouw Drukkerij Bootpersoneel Bikkers Buiten-bankw. Scheepsbouw Beheerders schaftlokaal Leerm. Bedr.sch. Timmerlieden Bedrijfsbureau Electr. lasschers Scheepsbouw Fitterij L'uiten-bankw, Chauffeurs Scheepsbouw Timmerlieden Scheepsbouw Scheepmakers- Bedr I M fabriek Metselaars Onde houd Bewaking Machinefabriek Bikkers Schilders Magaz. administr, Na wegvoering voor arbeidsinzet kwamen in Luitschland om het leven: Dijksman, A. Exalto, J. Goedhart, A. v. Hagen, P, Klute, J. v. Nugteren, B. Ort, W. Schoeman, G. Stigter. A. Verschoor, J. v Vuuren H. v. Walsum. L. Wigmans, C. v. Wij en, G. Atd. Buitenbankw. Scheepmakers Ele> triciens Bedrijfsschool Machinefabriek Onderhoud Schilders Electr. lasschers Scheepsbouw Scheepsbouw Plaatwerkers Scheepsbouw Magazijndienst Scheepsbouw Daar nog een aantal arbeiders, dat in den loop van den oorlog naar Buitschland is gezonden, zich niet heeft teruggemeld, is het moge'ijk, dat deze opgave niet geheel compleet en het aantal slachtoffers nog grooter is. Met weemoed gedenken wij hun lijden en sterven. Hun nagedachtenis zal bij ons in hooge eere gehouden worden. Mogen de nabestaanden steun en troost vinden in de gedachte, dat hun offer voor onze vrijheid niet tevergeefs werd gebracht. Jubilea. 25 jaar: P. H. Bosdijk, J. Derendorp, S. Holtrop. W. A. P. Blom, Teekenkamer Koperslager Bankwerker Portier r ~rva| Scheepsb. DAT WAS EEN LICHTPUNTJE. Bijna 300.000,heeft W.F. uitgekeerd aan de gezinnen van gearresteerde Geuzen stond er in het W.F.-Nieuws van November. Toen ik dit las, werd ik in den geest ver plaatst naar de cel in het Oranje-Hotel te Scheveningen. In cel 354, vleugel B. was het, dat ik in Januari 1941 een nieuwen celgenoot kreeg, die uit een andere cel kwam, want hij logeerde reeds even lang in het hotel als ik. Deze vertelde mij, dat W.F. de weekloonen aan de gezinnen van gearresteerden door betaalde. Stomverbaasd vroeg ik hem: „Hoe weet jij dat nou?" Waarop hij antwoordde: „Dat heb ik een paar avonden geleden uit geklopt gekregen". „Uitgeklopt," vroeg ik hem. Waarop hij antwoordde: „Ja, tegen den muur. 's Avonds als alles stil is, kloppen wij ons nieuws uit. Wij gebruiken daarvoor het A. B. C. Het aantal tikjes geeft de letter hiervan aan en zoo vorm je woorden en zinnen." Dien dag hoorde ik aan de achterzijde van mijn cel nogal wat drukte en vermoedde ik, dat er een nieuweling was binnengebracht, 's Avonds zocht ik contact en verkreeg dat óok. Hij bleek een werkman van W F. te zijn en seinde o a. ook. dat de loonen door onze Maatschappij werden doorbetaald. Mijn vreugde was ongekend, want juist de gedachte, dat ze thuis aan Maatschappe lijk hulpbetoon zouden zijn overgeleverd, was mijn grootste zorg. De rest zou wel in orde komen. De moffen konden ze toch niet allen te pakken nemen, dus het werk zou wel doorgaan. Nu ik er over schrijf, komen de herinne ringen weer terug. Wonderlijk is het, hoe vindingrijk een mensch wordt als hij in de knel zit. De moffen voelden, dat ze bel. werden, maar ze konden den draad niet te pakken krijgen. Briefjes en berichten wisselden wij toch uit. Dit gebeurde als wij „gelucht" werden. Op de posten van de deur en op de deyr zelf schreef ieder zijn nieuws op en nu was het een sport het zoo uit te pikken, dat je iederen dag in een andere cel terecht kwam. Op deze wijze bleven wij tame ijk op de hoogte van wat er buiten gebeurde. Maar dat bericht over de doorbetaling van het loon was, en zeker niet voor mij alleen, van zeer groote beteekenis. Ik spreek dan ook zeker namens heel veel Geuzen, als ik hier mijn grooten dank uitspreek aan W.F. Dat was in dien duisteren tijd werkelijk een lichtpuntje. L. R. VAN KRALINGEN. Dat het kinderfeest geslaagd is, blijkt uit de vele dankbetuigingen die de Commissie, zoowel mondeling als schrifte ijk, ontving. Het waren inderdaad prettige middagen voor de kinderen. In verband met het aantal kinderen was het feest verdeeld over drie middagen en wel op 27, 28 en 29 December, telkens van 1 tot 4 uur. De kinderen, die te ver van de werf woon den, werden met auto's van bepaalde ver zamelpunten opgehaald en op de werf ge bracht. Onderweg kwam de stemming er reeds in door het zingen van eenige versjes. In de zaal was alles keurig geregeld. De kinderen werden van hun jassen en hoofd deksels ontdaan en kregen allen een garde robenummer op hun bewijs van toegang, zoo dat na afloop het aantrekken van verkeerde kleeding was uitgesloten. De Heer Pulleman opende het feest door de kinderen toe te spreken, waarna onder het zingen van eenige versjes wat ver snaperingen werden rondgedeeld. Door een tiental dames, welke zich daarvoor beschik baar gesteld hadden en die zich prachtig van haar taak kweten, werden de kinderen bediend. Hierna verscheen de goochelaar op het tooneel. Nu U kunt zich indenken wat dit voor de kinderen was, vooral daar sommigen zelf mee mochten goochelen. De geheele zaal zat op een gegeven moment in de lucht te graaien om te trachten, evenals de goo- che'aar, daaruit zilveren guldens te plukken. Hierna was er een kwartier pauze en werden alle kinderen voorzien van room broodjes en limonade, welke zij zich heerlijk lieten smaken. Daarna trad de goochelaar nogmaals op. Soms verging je hooren en zien van het ja" en „neen" geroep der kinderen, als zij dachten, dat zij een goocheltoer door hadden, wat natuurlijk later toch niet het geval bleek te zijn. Daarop werden nog eenige aardige filmpjes v rtoond, welke buitengewoon in den smaak vielen. Voor hun vertrek kregen de kinderen aan zegging, dat zij nog een legpuzzle van Hr. Ms. Kruiser de Ruyter" zouden ont vangen maar dat deze door een defe~t aan de machine niet op tijd was klaargekome i. Het naar huis gaan geschiedde ordelijk en netjes. Telkens ging een kleine gioep naar de garderobe, waar de kinderen door de dames weer netjes werden aangekleed. Aan den uitgang van de zaal werd elk kind nog voorzien van 2 zakken versnape ringen, waarna de kinderen wederom per auto naar de plaats waar zij opgehaald waren werden teruggebracht. Daar hebben de ouders hen opgewacht om ze verder naar huis te begeleiden. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door een gramofooncombinatie met versterker, welke welwillend door één van de employé s was afgestaan. Het zijn werkelijk een paar prettige uren voor de kinderen geweest en de Commissie kan dan ook, na al haar voorbereidend werk, terugzien op een paar geslaagde middagen. Achtergebleven kleedingstukken: Op Donderdag 27 December: 1 gebreide vliegenierskap, donker blauw met lichtblauwe strepen, 1 lipje van een grijze jas. Op Vrijdag 28 December: 1 donker blauwe capuchon met geel en roode strepen, vier knoopsgaten aan onder kant en koordje voor het dichtmaken, 1 gebreide handschoen voor linkerhand, grijs, lang 20 cm. Deze goederen zijn af te halen bij Mej. Molenaar, Teekenkamer, Schiedam. W. Een van de vele dankbetuigingen, welke binnenkwamen, volgt hieronder: Ondergeteekende wil langs dezen weg zijn hartelijken dank betuigen aan de Commissie leden en allen, die hun medewerking ver leend hebben aan het Kinderfeest van de emp'oyé's van Wilton-Fijenoord. Het is voor de kinderen een onvergetelijke dag geworden. Zij waren er bij thuiskomst vol van en vooral de biscuits, speculaas en limonade vonden zij wat fijn. Hoewel kinderen niet gauw tevreden zijn waren zij het nu toch wel. Met harte'ijken dank, ook namens mijn kinderen, voor het gebodene, J. VAN ELSACKER.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1945 | | pagina 2