„WILTON-FIJENOORD" SPORT- EN AMUSEMENTSVEREENIGING LEZING MET LICHTBEELDEN. Op 20 Februari 1946 zal in de koffie kamer van het hoofdgebouw te Schie dam een lezing met lichtbeelden worden gehouden over: Het bouwen en lasschen van Liberty-schepen. door den heer B. Zinkweg. Aanvang 8 uur des avonds. Toegangskaarten voor dezen avond zijn te verkrijgen bij den heer J. de Wit, teekenkamer, Schiedam. IN MEMORIAM. Si"ds onze 'aatste ongaven ontvingen wij het bericht van overlijden van ARIE HAGENSTEIN in leven wachtsman, overleden op 7 Januaii 1946. z-ijn nagedachtenis zal door ons in -ere gehouden worden. B. J. VAN WOENSEL f Toen op 10 en 11 November 1944 de be ruchte razzia in Rotterdam werd gehouden, behoorde helaas ook de heer B J. van Woensel van de afdee'ing Sociale Zaken tot de s'achtoffers. die naar Duifsch'and werden weggevoerd. Tijdens zijn verblijf aldaar ont vingen wij eenmaal rechtstreeks bericht van hem Wij hadden gehoopt hem na het einde van den oor'og spoedig weer te mogen terugzien doch na enkele maanden namen de geruchten dat hij na de capitulatie van Buitschland zou zijn overleden, een steeds vasteren vorm aan. Thans weten wij officieel, dat hij op 4 Juni 1945 te Dresden is over leden. Hoewel wij allen op dit bericht waren voorbereid, waren wij toch diep getroffen. Duide'ijk bleek hier. dat een jarenlange samenwerking een band had gesmeed, welke in den dagelijkschen omgang niet altijd merk baar is De heer van Woensel was een eenvoudig mensch. Door zijn energie had hij zich opgewerkt tot een pos'tie welke naast accuratesse strikte eerlijkheid verlangde. Niets was hem te veel en altijd was hij bereid ook na de normale werkuren zijn arbeidskracht in te zetten De onderneming verliest in hem een toegewijden medewerker en zijn collega's een goeden kameraad. Voor ziin jonge weduwe en zoontje is dit verlies onherstelbaar. Mogen zij troost vin den in de wetenschap dat zijn nagedachtenis door zijn collega's in hooge eere zal worden gehouden. 19-l-'46. C.K. DANKBETUIGINGEN, Hiermede betuict ik mijn hartelijken dank voor den finamieelen steun dien ik van de Directie mocht ontvangen en voor den steun welke ik van anderen kreeg na de arrestatie van mijn man J. v. d Burg op 16-1-'41, overleden in het Concentratiekamp Mellik op 8-2-'4 5. Mevr, de Wed. A. v. d. Burg-Borst. Hiermede betuigen wij, mede namens onze familje, onzen harte'ijken dank voor de vele blijken van belangstelling en het betoonde medeleven bij ons Jubileum ondervonden. A. P de Jong. J. Janssen. A. de Rubber. J. L. H v Leersum. F. v d Linden. A. E. Putten. C. Semeyn. In aansluiting aan het art'kel in het eerste nummer van het ,.Wilton-Fijenoord-Nieuws" van 1945 kunnen wij tot ons genoegen mede- deelen, dat de oprichting van een algemeene sport- en amusementsvereeniging steeds vastere vormen aanneemt. Binnen betrekkelijk korten tijd zal tot de oprichting hiervan overgegaan kunnen wor den. Inlusschen zijn er enkele takken van sport welke reeds worden beoefend en ge zien het animo dat hiervoor bestaat, kan reeds thans gezegd worden, dat het succes bij voorbaat verzekerd is. De afdeeling handbal oefent reeds regel matig en naast de damesafdeeling zijn ook de heeren thans begonnen. Ook de voetba'c'ub is met de training aan gevangen, terwijl de biljartclub met een competitie is begonnen. De zwemvereeniging staat op het punt haar wexkzaamheden aan te vangen. De Harmonie-vereeniging en Wilton's Dilettantentooneel werken op volle kracht, terwijl anderen bezig zijn alle noodige voor bereidingen te treffen. Dit jaar moeten allen aan den s'ag. Van de Directie ontvingen wij de toezeg ging, dat zij haar volle medewerking zal verleenen om tot een gezond vereenigings- leven te geraken. Zij die interesse hebben in een tak van sport, kunst of amusement kunnen zich hiervoor melden bij de navolgende personen: HANDBAL. Op Vrijdagavond 21 December waren slechts 7 leden opgekomen, waarbij dan nog een, die zich als lid kwam opgeven. Toch hebben wij nog even gezellig gebabbeld en voor hen, die nog nimmer handbal hadden gespeeld, werd aan de hand van een platte grond van een handbalveld heel in het kort even een overzicht gegeven van den gang van zaken. Hierbij dienden zwarte en witte damsteenen om de spelers voor te stellen. Aan de hand van de opstelling van een elftal werd de taak van eiken speler in het kort even besproken. Toch was het weer duidelijk merkbaar, dat men maar het liefst zoo spoedig mogelijk wil gaan spelen en dat men theorie zoo'n beetje als een noodzakelijk kwaad be schouwt. En inderdaad, wanneer per week slechts 1 uurtje beschikbaar is en daar moet dan nog wat tijd af voor theorie, dan blijft er weinig over voor lichaamsoefening. Wan neer je den ganschen dag op je kruk achter bureau of machine hebt gezeten, dan vraagt het lichaam om ontspanning en wil je je wel eens even uitleven. En toch is het helaas niet moge'ijk om zoo zonder meer de ploeg het veld in te sturen, met de gedachte, dat men het dan al spelende wel zal leeren. Dat gaat goed wanneer men als nieuweling in een bestaande ploeg komt. Dan zal men met de aanwijzingen van de medespelers spoedig een heel eind op streek komen en practisch wil dit dan zeggen, dat men al spelende theorie krijgt. Maar dan is het ook één leerling met vele instructeurs. Bij een ge heel nieuwe ploeg gaat dat nu eenmaal niet. Er is echter nog een oplossing, waarop ik hier even de aandacht wil vestigen en dat is, schaf U een boekje aan over het handbal spel. Een dergelijk instructief boekje is van groot belang voor hen, die zich reeds a's lid hebben opgegeven, maar daarnaast zou ik een dergelijk boekje ook gaarne zien in handen van hen, die wel wat voor de Hand- ba'sport voelen, maar er eerst eens iets meer van zouden willen weten, alvorens toe te treden. En denk nu niet, dat die droge theorie niets voor U is, want dan zit U er Biljart: Den Heer Th. A. Heymink, Teekenkamer Schiedam. Bridge: Den H^er J. Aarnoudse, Afd. Reparatie Sch'edam. Handbal: Den Heer M. W. H. de Gorter, Hoofd kantoor, Schiedam. Harmonie: Den Heer D. den Besten, Motorhal, Schie dam. Schaken: Den Heer J. Steynder, Afd. Reparatie Schiedam. Tennis: Den Heer J. van Erven, Nassaulaan 52, Vaardingen. Tooneel: Den Heer C. Bongers, Cleybachstraat 55a, Rotterdam. Training Vierdaagsche: Den Heer A F. L. Verheyden, Bedrijfs- school, Schiedam. Voetbal: Den Heer W. Speksnijder, Afd. Bedrijfs- boekhouding, Schiedam. Zwemmen: Mejuffrouw A. van Schaik, Teekenkamer Schiedam. Schilde-en, beeldhouwen: Den Heer J, de Wit, Teekenkamer, Schie dam. naast. Het werkje, dat ik op het oog heb, is: „Waarom handbal" geschreven door A. J. Hindriks (uitgave Erven A de Jager Groningen) een ervaren en enthousiast hand baller, die de kost op smakelijke wijze in woord en beeld weet op te dienen. In mijn vorig stukje haalde ik enkele gedeelten uit zijn inleiding aan. omdat zij op zoo'n humo ristische wijze datgene weergeven, wat ik persoonlijk reeds meerdere malen heb er varen. Fn dan de leuke teekeningen, waar mede hij diverse spelsituaties weet weer te geven. Het boekje leest vlot als een sport- roman en is heelemaal niet taai, integen deel. Het bezit van een dergelijk boekje stelt U in staat om de theorie zelf te besfudeeren a's U een vrij oogenblikje heeft. Er blijft dan meer tijd over voor het spelen zelf. Voorts heeft het Nederl. Handbal Ver bond een boekje uitgegeven met uits'uitend Officieële Spelregels voor het Handbalspel. Hierin worden uitsluitend de spelregels ver meld, dus geen techniek of tactiek van het spel. Ik heb dit punt wat uitvoerig naar voren wi'len brengen, omdat ik hierin een moge lijkheid zie öm de theorie tot een minimum te beperken en zoodoende dus meer tijd vrij te maken voor oefening en spel Is men goed bekend met de spelregels dus weet men goed wat niet en wat wel mag. dan komt de rest vanzelf wel. En laat U vooral niet afschrikken door het zoojuist gebezigde woordje „studeeren", want zoo erg is dat niet en het lezen van de hierboven genoemde lectuur is wel ontspanning maar geen in spanning. G. INGEZONDEN STUKKEN. Verschillende ingezonden smukken zullen in het vo'gende nummer wn-^en opgenomen. De daarin verme'de ideeën zijn evenwel reeds in behandeling genomen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 4